Magiczne Indie – solo, ale w grupie

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wybierz się w kulturową podróż po północnych Indiach, odwiedzając święte miasta, fascynujące świątynie i piękne pałace Złotego Trójkąta Indii

DLA SINGLI

Podczas tej pełnej wrażeń wycieczki do Indii zagłębimy się w indyjską kulturę, odwiedzając najważniejsze zabytki w północno-zachodniej części kraju, gdzie Delhi, Jaipur i Agra tworzą historyczny i kulturowy trójkąt.
Tutaj doświadczymy bajkowego świata starożytnych fortów, tętniących życiem bazarów, zachwycających pałaców i małych, tradycyjnych wiosek, w których czas zatrzymał się w miejscu.

W regionie Radżastan odwiedzimy święte hinduistyczne świątynie w mieście Mandawa położonym na skraju rozległej pustyni Thar, a w Pushkar, mieście pielgrzymek, doświadczymy kolorytu Indii w najbardziej autentycznym wydaniu. Stąd kontynuujemy podróż do różowego miasta Jaipur z jego imponującymi pałacami i wypełnionymi egzotycznymi przyprawami targowiskami.

Punkt kulminacyjny naszej wycieczki to bez wątpienia Taj Mahal w Agrze - jeden z siedmiu współczesnych cudów świata, który wręcz hipnotyzuje zwiedzających bielą marmurowych ścian, tysiącami połyskujących kamieni półszlachetnych i doskonałą symetrią całej budowli. Ten piękny pomnik wiecznej miłości powstał z rozkazu Shah Jahan – władcy Wielkich Mogołów ku pamięci jego zmarłej, ukochanej żony, co tylko dodaje temu miejscu wyjątkowej i magicznej atmosfery. Wizyta tutaj naprawdę robi ogromnie wrażenie na każdym.

Dodatkową atrakcją tego wyjazdu jest brak dopłaty do pokoju 1-osobowego, dlatego polecamy go szczególnie osobom preferującym podróżowanie solo, ale jednak w grupie i z polskim pilotem.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Wycieczki dla singli

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Rupia

Program wycieczki 10 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy
Dzień 2
Przylot do Delhi i zwiedzanie miasta
Dzień 3
Pociąg Delhi - Mandawa. Przejazd pociągiem i zwiedzanie miasta Mandawa
Dzień 4
Mandawa - Pushkar. Przyjazd do Pushkar i spacer po mieście
Dzień 5
Pushkar - Ajmer - Pushkar. Wizyta w lokalnej wiosce i zwiedzanie miasta Ajmer – celu pielgrzymek Muzułmanów
Dzień 6
Pushkar - Jaipur. Zwiedzanie miasta Jaipur, w tym Pałacu Miejskiego i Pałacu Wiatrów
Dzień 7
Jaipur. Wycieczka do Fortu Amber i czas do własnej dyspozycji
Dzień 8
Jaipur - Agra. Miasto duchów Fatehpur Sikri i fort Agra
Dzień 9
Agra - Delhi. Zwiedzanie Taj Mahal, zakupy i pożegnalna kolacja
Dzień 10
Delhi - Warszawa

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
9 998,–
Warszawa
10 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie w Warszawie z pilotem Albatros Travel wylecimy z Polski do stolicy Indii, Delhi.

Dzień 2
Przylot do Delhi i zwiedzanie miasta

Po wylądowaniu rano na lotnisku Indiry Gandhi w Delhi od razu udamy się na zwiedzanie miasta.
Z historią liczącą ponad 3000 lat, Delhi miało ogromny wpływ na historię i kulturę Indii. W czasach gdy Bombaj czy inne duże, nadmorskie miasta wciąż  pozostawały tylko błotnistymi brzegami, Delhi już było tętniącą życiem stolicą starożytnego imperium. Niewiele miast w historii  było tak wiele razy budowanych, bronionych, podbijanych, grabionych, palonych, porzucanych i odbudowywanych. Różni władcy przychodzili i odchodzili, a od 1193 roku panowało tu 70 królów i dwie królowe. Wszyscy odcisnęli swoje piętno na tym mieście zarówno w dobrym jak i złym sensie.

Delhi to stolica, w której przeszłość łączy się z teraźniejszością. A raczej są to dwa miasta w jednym, "Stare Delhi" z fortem, meczetami i wieloma bazarami oraz "Nowe Delhi", zbudowane i zainaugurowane przez Brytyjczyków w 1931 r. czyli elegancka metropolia z szerokimi bulwarami, wspaniałymi budynkami i ogrodami stworzonymi przez zręcznych architektów krajobrazu. Rozdźwięk między starym a nowym jest powszechną cechą współczesnych indyjskich miast. Ale nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w Delhi. Stara, biedna dzielnica żyje swoim własnym, codziennym życiem, podczas gdy bogata i polityczna elita przebywa odosobniona za zamkniętymi drzwiami w wyrafinowanych enklawach dyplomatycznych, debatując nad oczywistą biedą. Miasto jest odbiciem sytuacji całego kraju.

Program zwiedzania rozpoczynamy w nowej części miasta, gdzie zobaczymy Bramę Indii (India Gate) i zielone tereny miasta w postaci Sir Edward Luytens Park. Później udamy się na stare miasto, którego niewątpliwą atrakcją jest ogromny, tętniący życiem bazar. Pomiędzy straganami oferującymi wszelkiego rodzaju egzotyczne owoce i obłędnie pachnące przyprawy znajdują się także małe, skromne zakłady, w których krawcy, fryzjerzy i rzemieślnicy zawsze mają zajęcie.

Dzień zakończymy zasłużoną kolacją w naszym hotelu.

Dzień 3
Pociąg Delhi - Mandawa. Przejazd pociągiem i zwiedzanie miasta Mandawa

W dniu dzisiejszym pożegnamy się ze stolicą Indii i kontynuujemy naszą podróż tym razem pociągiem, pokonując trasę między Delhi a Mandawą w ciągu ok. 4,5 godziny.

Podróż pociągiem w Indiach to wyjątkowe doświadczenie, które pozwala lepiej poznać kraj i jego mieszkańców. W przeszłości podróżowanie pociągiem w Indiach odbywało się w zniszczonych i przepełnionych wagonach, gdzie nawet stopnie i dach były zapełnione ludzkimi ciałami. Dziś indyjskie koleje nadal nie należą do najszybszych i najbardziej punktualnych na świecie, ale pociągi ekspresowe są szybkie, a my podróżujemy w wygodnych i przestronnych wagonach z rezerwacją miejsca dla każdego.

Zanim wyruszymy z dworca kolejowego w Delhi, na pewno będziemy namawiani przez licznych sprzedawców do zakupu oferowanych przez nich świeżych owoców,  warzyw, "bidis" (tani tytoń zwinięty w liście), gazet i czasopism. Przy monotonnych okrzykach sprzedawców herbaty "chai-ya", wkrótce wyruszymy w kierunku Mandawy.

Nasz pociąg nie dojeżdża do samej Mandawy dlatego wysiądziemy na pobliskiej stacji i 
ostatnie 45 km pokonamy autobusem. 
Stan Radżastan był dawniej znany jako "Rajputana" - kraina Radżputów. Tutaj wielu książąt -Radżputów/maharadżów rządziło w swoich niezależnych królestwach. Pod brytyjskimi rządami kolonialnymi królestwa te zachowały pewien stopień autonomii, a maharadżowie nie podlegali bezpośrednio Brytyjczykom, jednak byli wobec nich lojalni. W 1947 r. państewka Radżputów zostały włączone do niepodległych Indii, a w 1956 r. utworzono stan Radżastan.

Zamiłowanie maharadżów do luksusu, wystawnego życia, imprez i kolorów było legendarne i ten styl życia trwa do dziś .Radżastan jest znany jako najbardziej kolorowy region Indii. Jest to szczególnie widoczne w pięknych kobiecych sari w kolorze jaskrawoczerwonym, różowym, pomarańczowym i żółtym, które rozświetlają zarówno ulice jak i jałowe, pustynne krajobrazy. Tutejsze kobiety nie zakładają starych, znoszonych ubrań roboczych, gdy wychodzą pomagać w pracach polowych tylko swoje kolorowe sari i dlatego jazda przez krajobrazy Radżastanu jest ucztą dla wszystkich zmysłów. Wielu mężczyzn w Radżastanie nie ustępuje kobietom, jeśli chodzi o ozdoby, nosząc pierścionki na palcach, kolczyki i ubrania w jaskrawych kolorach i ubierając się  według najlepszych wzorców stylu maharadży.

Miasto Mandawa było ważnym ośrodkiem handlowym na Jedwabnym Szlaku, który łączył Chiny i Morze Śródziemne. Dziś miasto pozostaje reliktem przeszłości z wieloma imponującymi pałacami zbudowanymi przez bogatych kupców. Budynki, tak zwane Havelis, z ozdobnymi fasadami są charakterystyczne dla miasta, a my odwiedzimy także miejscowy bazarz.

Wieczorem zjemy kolację w naszym hotelu położonym centralnie.

Dzień 4
Mandawa - Pushkar. Przyjazd do Pushkar i spacer po mieście

Po śniadaniu udamy się w głąb lądu, a konkretnie do świętego miasta Pushkar. Przejedziemy przez środkowy Radżastan, zatrzymując się po drodze na lokalny obiad.

Pushkar jest jednym z najważniejszych ośrodków religijnych dla Hindusów, odwiedzanym co roku przez tysiące pielgrzymów. Miasto położone jest wokół jeziora Pushkar, które Hindusi uważają za święte. Przynajmniej raz w życiu każdy wierzący Hindus musi odbyć pielgrzymkę do Pushkar i wykąpać się w świętym jeziorze, do którego wchodzą z jednego z 52 ghatów (schodów/trapów do wody).

W mieście wypełnionym licznymi świątyniami i pobożnymi Hindusami praktykującymi ascetyzm panuje niezwykle religijna atmosfera. Według starej, indyjskiej legendy, miasto powstało, gdy bóg Brahma upuścił w tym miejscu kwiat lotosu. Dlatego w Pushkar można zobaczyć jedną z niewielu na świecie świątyń poświęconą właśnie bogu Brahmie.  

Po przybyciu do Pushkar udamy się na piesze zwiedzanie świętego miasta. Pod wieloma względami Pushkar to Indie w pigułce: labirynty wąskich, krętych uliczek i zaułków oraz pięknie zdobionych świątyń co w połączeniu z hałaśliwymi pielgrzymami, brudnymi dziećmi i wszędobylskimi świętymi krowami - sprawia, że miasto jest intensywnym doświadczeniem dźwięków, zapachów i kolorów. Podobną atmosferę, z której słynie  Varanasi, również święte miasto pielgrzymek, doświadczymy właśnie tutaj, w Pushkar.

Po ekscytujących wrażeniach wracamy do naszego hotelu, gdzie kończymy dzień smaczną kolacją.

Dzień 5
Pushkar - Ajmer - Pushkar. Wizyta w lokalnej wiosce i zwiedzanie miasta Ajmer – celu pielgrzymek Muzułmanów

Dziś zwiedzamy okolice miasta Pushkar, które położone jest na skraju ogromnej pustyni Thar, pokrywającej około 75 procent prowincji Radżastan. Najpopularniejszym zwierzęciem pociągowym w tej części Indii jest nadal wielbłąd, którego można spotkać wszędzie na wsi. Odwiedzimy niewielką wioskę i zobaczymy jak wygląda tutaj codzienne życie.

Zwiedzimy również pobliskie muzułmańskie miasto Ajmer, które stanowi ważny cel pielgrzymek dla Muzułmanów z całego kraju. Powodem jest znajdujący się tutaj grób  Muin-ud-din Chishti – świętego z islamskiej mistycznej sekty. Perski suficki mistyk Chishti przybył do Ajmer w 1192 roku i mieszkał tu aż do śmierci w 1233 roku. Jego mauzoleum zostało ukończone przez Wielkiego Mogoła Humayuna w XVI wieku i niedługo potem zaczęli tu przybywać pierwsi pielgrzymi. Między innymi bardzo religijny Wielki Mogoł Akbar przyjeżdżał tutaj co roku z Agry.

Centrum kultu w mieście jest oczywiście mauzoleum Chishti Dargah Sharif, a ciągły napływ pobożnych pielgrzymów sprawia, że panuje to ożywiona atmosfera, zupełnie odmienna niż w pozostałej części miasta. Dargah Sharif to duży kompleks meczetów, pawilonów i dziedzińców, a sam grobowiec znajduje się na wewnętrznym dziedzińcu. Mówi się, że odwiedzając grobowiec świętego spełniają się życzenia wierzących. Dlatego też na balustradzie wokół grobowca Chishtiego zobaczymy duże ilości małych karteczek z wypisanymi życzeniami. Oprócz grobowca zobaczymy również niektóre piękne meczety i pawilony znajdujące się na tym rozległym terenie.

Późnym popołudniem wrócimy do Pushkar i zakończymy dzień kolacją w naszym hotelu.

Dzień 6
Pushkar - Jaipur. Zwiedzanie miasta Jaipur, w tym Pałacu Miejskiego i Pałacu Wiatrów
Hawa Mahal

Po ekscytujących przeżyciach w Pushkar, kontynuujemy podróż do Jaipur, tętniącej życiem stolicy Radżastanu. Jaipur zwany jest również "Różowym Miastem" ze względu na kolor fasad domów na starym mieście. Miasto zostało założone w 1727 roku przez maharadżę Jai Singha II zgodnie z zasadami architektonicznymi opisanymi w starożytnym hinduskim traktacie Shilpa-Shastra. Jednak różowy kolor budynków pochodzi z późniejszych czasów, kiedy to w roku 1876 z okazji wizyty w mieście  Edwarda VII, ówczesnego księcia Walii budynki w mieście zostały pomalowane na ten właśnie kolor. Do dziś mieszkańcy starego miasta są zobowiązani do utrzymywania różowego koloru na swoich domach.

Usytuowany w otoczeniu gór Jaipur obfituje w piękne pałace i kolorowe bazary nadające mu niemal bajkowy charakter. Po przybyciu do Jaipuru zobaczymy ogromny kompleks pałacowy City Palace w centrum Jaipuru, który jest prawdziwym miastem w mieście.  Przejdziemy również obok Hawa Mahal, Pałacu Wiatrów,  z którego niegdyś, kobiety z haremu maharadży obserwowały barwne życie toczące się na ulicach miasta, same będąc niewidocznymi dla innych. 

Dzień zakończymy zasłużoną kolacją w hotelu w Jaipurze.

Dzień 7
Jaipur. Wycieczka do Fortu Amber i czas do własnej dyspozycji

Zanim Jaipur stał się stolicą Radżastanu,  do 1727 tą funkcję sprawował pobliski Fort Amber. Jednak stopniowo teren fortu stawał się zbyt małą przestrzenią na potrzeby stolicy i dlatego została ona przeniesiona na południe do dzisiejszego Jaipuru. W Forcie Amber do dziś stoi stary pałac maharadżów i to właśnie od tego miejsca rozpoczniemy nasze dzisiejsze zwiedzanie.

Imponująco położony na szczycie wzniesienia i otoczony wieżami strażniczymi fort to kolejna wspaniała budowla na trasie naszej wycieczki. Rozległe sale i tarasy fortu pięknie odbijają się w położonym poniżej jeziorze Moata, a widoki rozpościerające się na okolicę są równie zachwycające co sam budynek.

Wchodząc do fortu łatwo zrozumiemy uczucia, jakie angielski biskup Heber wyraził w swoich dziennikach, opisując to miejsce na początku XIX wieku: „Ze względu na wiele różnych efektów malarskich, liczne rzeźby, niezwykłe piękno tego miejsca, ogromną liczbę pomieszczeń i ich romantyczny charakter nie jestem w stanie porównać Fortu Amber do niczego innego.”

Po południu wracamy do Jaipur, gdzie będzie czas na zakupy na miejscowym bazarze i w licznych sklepach lub na samodzielne odkrywanie miasta. Dla chętnych nasz pilot zorganizuje wspólne wyjście do miasta.

Dzień 8
Jaipur - Agra. Miasto duchów Fatehpur Sikri i fort Agra
Fort Agra

Po śniadaniu jedziemy w kierunku Agry. Po drodze odwiedzimy historyczne miasto Fatehpur Sikri, które zostało zbudowane przez wielkiego księcia Akbara na początku lat 70. XV wieku i służyło jako stolica imperium Mogołów w latach 1571-1585. Chociaż budowa pałacu zajęła 15 lat, Wielki Mogoł i jego świta opuścili go po zaledwie 14 latach z powodu niewystarczających zasobów wody. Pałac i jego meczet są obecnie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przed południem docieramy do Agry. Niewiele wiadomo o wczesnej historii miasta i tak naprawdę dopiero na początku XVI wieku, kiedy miasto stało się stolicą Wielkiego Imperium Mogołów, Agra stała się naprawdę potężnym ośrodkiem na subkontynencie indyjskim. Wielcy Mogołowie byli kimś więcej niż tylko pochodzącym z regionu afgańsko-perskiego muzułmańskim plemieniem, które najechało większość północnych Indii. Panując 200 lat na tych terenach od 1500 do 1700 roku, Wielcy Mogołowie byli prawdopodobnie najważniejszymi ze wszystkich zewnętrznych władców w Indiach. To właśnie Wielki Mogoł Szah Dżahan zbudował Czerwony Fort w Delhi i Agrze. To również on zbudował Taj Mahal.

Po przyjeździe do Agry jedziemy bezpośrednio do fortu Agra, zbudowanego z czerwonego piaskowca przez wielkiego władcę z dynastii Mogołów Akbara I w latach 1565-73. Fort jest imponującą i dobrze utrzymaną fortyfikacją, która wyraźnie nosi ślady zmieniających się władców: od czerwonego piaskowca z epoki Akbara I po jedwabiście białe, inkrustowane klejnotami marmurowe powierzchnie z czasów jego wnuka Shah Jahana. Z tego miejsca rozciąga się fantastyczny widok na rzekę Yamuna oraz na Taj Mahal, leżący na przeciwległym brzegu. Kiedy Aurangzeb, żądny władzy syn Shah Jahana, odebrał władzę swojemu ojcu po wywołanym w 1658 roku buncie, zabił wtedy swojego starszego brata, wyznaczonego na następcą tronu, a ojca uwięził dożywotnio w forcie Agra. Stąd, z pięknie rzeźbionego marmurowego balkonu, Shah Jahana mógł spoglądać aż do swojej śmierci w 1666 roku, na wybudowane z jego rozkazu wspaniałe mauzoleum Taj Mahal, które odwiedzimy następnego ranka.

Następnie pojedziemy do naszego hotelu, gdzie zjemy razem kolację.

Dzień 9
Agra - Delhi. Zwiedzanie Taj Mahal, zakupy i pożegnalna kolacja
Taj Mahal

Po śniadaniu zobaczymy jedną z największych atrakcji naszej wycieczki, znany na całym świecie Taj Mahal. Shah Jahan wybudował Taj Mahal jako mauzoleum dla swojej ukochanej żony Mumtaz Mahal, która zmarła podczas porodu ich 14 dziecka. 20 000 robotników wznosiło budowlę przez 25 lat (1632-47). W roku 1983 Taj Mahal zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zbudowane na cokole o wysokości czterech metrów, mauzoleum zostało wzniesione w stylu perskim i jest otoczone czterema smukłymi minaretami. Wykonane jest z lśniącego białego marmuru i ozdobione tysiącami półszlachetnych kamieni. Cały budynek emanuje wyjątkowym spokojem i harmonią, co udziela się też zwiedzającym. Oderwanie się od tego klejnotu architektury może być bardzo trudne i ile czasu by nie było na jego zwiedzanie to zawsze ma się poczucie niedosytu, opuszczając to niezwykłe miejsce.

Agra ma jedne z najlepszych sklepów, więc po wizycie w Taj Mahal będzie wiele okazji, aby zakupić przeróżne pamiątki od rękodzieła po kadzidełka.

Po południu opuszczamy Agrę i jedziemy z powrotem do Delhi. Kiedyś pokonanie tego odcinka zajmowało dużo czasu, jednak dzięki wybudowaniu nowej drogi ekspresowej Yamuna Expressway, czas przejazdu znacznie się skrócił. 

Po przybyciu do Delhi udamy się do naszego hotelu, a wieczorem zjemy wspólnie pożegnalną kolację.

Dzień 10
Delhi - Warszawa

Po pełnej wrażeń podróży czas pożegnać się z Delhi i Indiami. Udamy się na lotnisko skąd odlecimy do Polski.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 9 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Uwaga!

Powyższa cena jest ceną za osobę w pokoju jednoosobowym, nie dwuosobowym jak napisano powyżej (z uwagi na ograniczenia systemowe nie możemy tej informacji zmienić). Podczas tej podróży nie jest pobierana dopłata za pokój jednoosobowy.

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowym samolotem w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa
 • Wycieczki i bilety wstępu zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 1-osobowych
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • Transfery zgodnie z programem
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Wizy wymaganej przy wjeździe do Indii, więcej informacji tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/indie/wiza
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnego przewodnika i kierowców (ok. 40 USD/osobę)
 • Kosztów dodatkowych atrakcji
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkich pozostałych wydatków nie wymienionych w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą małego plecaka, lub torebki na wycieczki zaplanowane na poszczególne dni, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie możliwość dostępu do głównego bagażu.

Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Wizyta w warsztatach rzemieślniczych

Zwiedzimy miejsca produkcji wyrobów charakterystycznych dla Indii, takich jak: tekstylia, marmur czy biżuteria z możliwością ich zakupu.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Indiach

Więcej o Indiach można dowiedzieć się tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/indie

Przeczytaj m.in. o klimacie i pogodzie, różnicy czasu, poradach i sprawdź, czy potrzebujesz wizy lub szczepienia.

Wiza do Indii

Albatros Travel poleca Państwu aplikowanie o e-wizę.
O e-wizę aplikować można najwcześniej 120 dni a najpóźniej 10 dni przed wylotem.
Czas oczekiwania na e-wizę wynosi około 72 godziny.

Prosimy o zapoznanie się z formalnościami wizowymi tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/indie/wiza

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki