Magiczny sylwester w Lizbonie

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Słynne żółte tramwaje, klimatyczne uliczki, nostalgiczna muzyka fado, mozaika smaków, kolorów i kultur – to właśnie Lizbona!

Lizbona to charyzmatyczne miasto, które w wyjątkowy sposób łączy w sobie przywiązanie do tradycji i postępowy charakter. Słynąca z przyjaznej atmosfery i gościnnych mieszkańców stolica Portugalii oczaruje nas swoim niepowtarzalnym urokiem. Skąd ten urok się bierze? Może z wiecznego sąsiedztwa oceanu i żeglarskich tradycji, chwytającego za serce, rzewnego fado czy wspaniałej historii tego dumnego narodu? Spróbujemy odkryć ten sekret sącząc wino gdzieś w małej knajpce w dzielnicy Alfama,  gubiąc się w jej wąskich uliczkach lub kontemplując kunszt architektów i budowniczych Klasztoru Hieronimitów (UNESCO). A może smak lokalnych przysmaków, zachwycające widoki podziwiane z różnych punktów położonego na wzniesieniach miasta, czy dyskretny spokój niewielkiego miasteczka jaki nadal tutaj czuć, pomogą nam zrozumieć wyjątkowość tego miejsca. Pewne jest, że wielu z nas będzie za Lizboną tęsknić i do niej stale wracać. 

Oprócz samej stolicy Portugalii chętni będą mogli również poznać jej okolice na opcjonalnych wycieczkach, podczas których podziwiać będziemy zapierające dech w piersiach widoki na przylądku Cabo da Roca, baśniowe pałace Sintry, czy podniosłą atmosferę Fatimy.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Boże Narodzenie i Nowy Rok

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Przelot z Warszawy do Lizbony
Dzień 2 Lizbona: zabytkowe centrum, Wieża Belém (UNESCO), Klasztor Hieronimitów (UNESCO), dzielnica Alfama
Dzień 3 Czas wolny lub opcjonalna wycieczka do Sintry (UNESCO) i Cabo da Roca. Kolacja sylwestrowa w hotelu
Dzień 4 Czas wolny lub opcjonalna wycieczka do Fatimy
Dzień 5 Powrót do Polski

Hotele

Hotel Sana Metropolitan

 • bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu
 • bankomat na terenie obiektu
 • całodobowa recepcja
 • codzienne sprzątanie
 • usługa prasowania - Dodatkowa opłata
 • pralnia - Dodatkowa opłata
 • całodobowa ochrona
 • klimatyzacja
 • ogrzewanie
 • wypożyczalnia samochodów
 • sklep z upominkami
 • winda
 • Zaplecze odnowy biologicznej
 • centrum fitness

Hotel Sana Metropolitan w Lizbonie 
  
Rua Soeiro Pereira Gomes, Parcela 2, Avenidas Novas, 1600-198 Lizbona 

Hotel położony jest w pobliżu placu Praça de Espanha i zaledwie 5 minut spacerem od placu Marques de Pombal. Do zabytkowego centrum miasta można dojechać z hotelu w 5 minut. Na miejscu Goście mogą wypożyczyć samochód. Niewielka odległość spacerem dzieli też hotel od stacji metra Cidade Universitaria. 
Pokoje wyposażone są w telewizję satelitarną i łazienkę, a hotelowa restauracja Astrolábio zaprasza na duży wybór dań kuchni portugalskiej i międzynarodowej, serwowanych zarówno w formie bufetu, jak i z karty. Bar Wall Street to idealne miejsce na wypicie drinka przy akompaniamencie muzyki fortepianowej granej na żywo. 
  
Więcej o hotelu: 
https://metropolitan.sanahotels.com/

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
3 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot z Warszawy do Lizbony

Po przylocie do stolicy Portugalii pojedziemy autokarem do hotelu.

Dzień 2
Lizbona: zabytkowe centrum, Wieża Belém (UNESCO), Klasztor Hieronimitów (UNESCO), dzielnica Alfama

Po śniadaniu wybierzemy się z naszym pilotem i lokalnym przewodnikiem na półdniowe zwiedzanie Lizbony, magicznego miasta łączącego w sobie przeszłość wielkiego imperium z teraźniejszością życia codziennego Portugalczyków. 

Podczas wycieczki zobaczymy najważniejsze historyczne miejsca stolicy. Poznamy Baixę, czyli Dolne Miasto, jedną z najlepiej zaplanowanych urbanistycznie dzielnic w Europie. Na skutek trzęsienia ziemi w roku 1755 Baixa została niemal całkowicie zniszczona i odbudowana praktycznie od zera, tym razem w kształcie prostokąta i z symetrycznym układem ulic, które noszą nazwy od rzemieślników, którzy prowadzili tutaj swoje warsztaty. 
W dzielnicy Baixia znajdują się dwa główne place Lizbony – Plac Rossio oraz Plac Comercio (Praça do Comércio). Ten drugi jest jednym z głównych miejsc różnorakich wydarzeń kulturalnych, politycznych i artystycznych w Lizbonie. Stoi tutaj ogromna statua jeźdźca przedstawiająca portugalskiego króla Józefa I odzianego w pelerynę i okazały hełm, siedzącego na koniu, który depcze węża. Odsłonięcie pomnika nastąpiło 6 czerwca 1775 roku, czyli 20 lat po tragicznym dla Lizbony trzęsieniu ziemi, które zrównało z ziemią dużą część miasta. Na Placu Comercio wzrok przyciąga również charakterystyczny Łuk Triumfalny, który łączy plac z najsłynniejszą w Lizbonie ulicą-deptakiem – Rua Augusta. Ulicę tę zamyka okazały Plac Rossio, czyli po portugalsku Praça de Dom Pedro IV. Nazwa Rossio oznacza obszar wspólny, było to bowiem miejsce, w którym zbierali się w przeszłości mieszkańcy, a plac był świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii Lizbony. Zresztą dzieje się tak nadal, a plac przyciąga też tłumy turystów za sprawą swoich zabytków i atrakcji. Zobaczymy tu między innymi fontannę Rossio Meydanı oraz Teatr Narodowy Marii II. Zaraz za Placem Rossio zaczyna się długi bulwar Avenida da Liberdade (Aleja Wolności). Jest on bez wątpienia jedną z wizytówek stolicy Portugalii. Został zbudowany pod koniec XIX wieku i swoim układem nawiązuje do Pól Elizejskich w Paryżu. Uchodząca za kolebkę ekskluzywnych sklepów i restauracji Aleja Wolności ma imponującą szerokość prawie stu metrów i ponad kilometr długości. Zdobią ją ogrody, niewielkie parki i urokliwe klomby. Zobaczymy piękne fasady drogich sklepów, kawiarnie, pomniki oraz niewielkie stragany sprzedawców kasztanów. Odnaleźć też tu można polski akcent, popiersie Fryderyka Chopina. 

Następnie odwiedzimy dzielnicę Belém, będącą nagromadzeniem narodowych zabytków Portugalii związanych z erą wielkich odkryć geograficznych. W przeszłości odpływali stąd marynarze-odkrywcy oraz statki handlowe. To stąd Vasco da Gama wyruszył w swoją podróż do Indii, skąd przywiózł nową przyprawę - pieprz. 

Będąc w dzielnicy Belém koniecznie trzeba skosztować najsłynniejszych słodkości w całej Portugalii – ciasteczek Pasteis de Belém. To właśnie tutaj, według legendy, te ciasteczka się narodziły, a fabryka produkująca Pasteis de Belém sprzedaje je od 1837 roku. 

Spacerując dalej dojdziemy do Wieży Belém wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (wstęp dodatkowo płatny – 7 Eur/os.). Będąca symbolem Lizbony wieża została wzniesiona by strzec wejścia do portu, jak również wskazywać drogę powracającym żeglarzom. Jej historia rozpoczyna się w roku 1515, kiedy to król Manuel I, zwany Szczęśliwym, zleca budowę wieży, która uzupełniać miała system ochrony ujścia rzeki Tag do Oceanu Atlantyckiego. Ci, którzy wejdą na szczyt Wieży Belém, dostrzegą słynny Pomnik Odkrywców (Padrão dos Descobrimentos), upamiętniający osoby zasłużone dla Portugalii i jej działu historii poświęconego erze wielkich odkryć geograficznych. Na pomniku znajdziemy rzeźby m.in. Vasco da Gamy, Henryka Żeglarza czy Ferdynanda Magellana.

W trakcie naszej wędrówki po Lizbonie zwiedzimy imponujący Klasztor Hieronimitów (Mosteiro dos Jerónimos). Budowa klasztoru rozpoczęła się w roku 1501 na polecenia króla Manuela I jako wyraz dziękczynienia za szczęśliwy finał wyprawy Vasco da Gamy do Indii. Klasztor powstał na miejscu kaplicy, założonej w tym miejscu przez Henryka Żeglarza, w której to Vasco da Gama spędził ostatnią noc przed rozpoczęciem wyprawy do Indii. Już sama fasada i główna brama prowadząca do kościoła zachwycają, jednak dopiero w środku klasztoru można zobaczyć prawdziwe cuda architektury, w tym przede wszystkim oryginalnie zdobione krużganki, wybudowane, w spotykanym wyłącznie w Portugalii stylu manuelińskim, będącym połączeniem stylu gotyckiego z orientalnymi oraz morskimi zdobieniami. Budowę klasztoru zakończono dopiero w połowie XVII wieku, a w roku 1983 budowla została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bilet wstępu do klasztoru wliczony w cenę. 

Zwiedzając Lizbonę nie można nie przespacerować się uliczkami klimatycznej Alfamy, dzielnicy zbudowanej jeszcze za czasów Maurów, która przetrwała tragiczne trzęsienie ziemi z 1755 roku, dzięki czemu zachowała swój dawny urok i wdzięk. Spotkamy tu labirynty wybrukowanych kostką uliczek, kamienice wyłożone podniszczonymi płytkami azulejo, pranie wywieszone na zewnątrz czy ściany pomalowane graffiti. W tej plątaninie schodów, przejść i zaułków mieszkańcy dzielnicy żyją od lat i wszyscy się znają. W kameralnych restauracyjkach zjeść można lokalne przysmaki w przystępnej cenie, a wieczorami posłuchać koncertów fado – portugalskich, melancholijnych pieśni o miłości. Muzyka fado ma długą historię sięgającą XIX wieku i została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. 
Alfama w niektórych miejscach jest dość stroma, dlatego dobrym rozwiązaniem może być wjazd na górę słynnym żółtym tramwajem numer 28 i następnie zejście pieszo. 

Po południu przewidziany jest czas wolny, ale chętni będą mogli kontynuować zwiedzanie Lizbony w towarzystwie naszego pilota. Wrócimy do miejsc, które wcześniej nas zachwyciły, poznamy też kolejne atrakcje i malownicze zaułki miasta.

Dzień 3
Czas wolny lub opcjonalna wycieczka do Sintry (UNESCO) i Cabo da Roca. Kolacja sylwestrowa w hotelu

Dzisiejszy dzień pozostawiamy do Państwa dyspozycji. Można na własną rękę kontynuować przygodę z Lizboną lub wybrać się z naszym przewodnikiem na całodniową, opcjonalną wycieczkę do Sintry. Miasto słynie z niesamowitych pałaców, tajemniczych ogrodów, zamkowych ruin oraz innych okazałych rezydencji, wybudowanych pośród przepięknego krajobrazu parku narodowego Serra de Sintra. 
Po okresie panowania Maurów w tym regionie Sintra znana była jako letnia siedziba portugalskich władców, stąd tak wiele zabytków najwyższej klasy w tym stosunkowo niewielkim mieście. Kilka z nich wpisano na listę Światowego Dziedzictwa kulturowego UNESCO pod jednym wpisem reprezentującym Krajobraz Kulturowy Sintry. Na liście UNESCO znalazł się w między innymi Pałac Narodowy (Palácio Nacional de Sintra), który zwiedzimy (bilet wstępu wliczony w cenę). 

Pałac, ze swymi charakterystycznymi dwiema białymi wieżami, kominami kuchennymi, na stałe zagościł w krajobrazie Sintry i stał się jednym z jej symboli. Kompleks jest fascynującą mieszanką stylów, w tym stylu mudéjar (połączenie zdobień arabskich z architekturą chrześcijańską, wyróżniający się m.in. wzorami z płytek azulejo i geometrycznymi stiukami) oraz stylu gotyckiego z elementami manuelińskimi. Przez wiele lat była to siedziba królewska i między innymi to w tym miejscu Jan I Wielki miał opracować plan podboju Ceuty w północnej Afryce (1415 rok). Pałac pełnił swoją funkcję aż do końca XIX wieku, kiedy to stał się narodowym zabytkiem, a w roku 1940 doczekał się swojej rewitalizacji przez portugalskiego architekta Raula Lino.
Będąc w Sintrze pospacerujemy kolorowymi uliczkami starego miasta. Będzie wtedy okazja spróbować lokalnych przysmaków, od wiśniowego likieru ginjinha zaczynając, na kruchych ciastkach travesseiros kończąc (najlepsze ponoć w piekarni Casa Piriquita, działającej od 1862 roku). Warto też skosztować słodkich babeczek wypełnionych twarożkiem o nazwie queijadas. 

Z Sintry pojedziemy do Cabo da Roca, najdalej na zachód wysuniętego przylądka kontynentalnej Europy. Do niezwykłej atmosfery panującej w tym miejscu przyczyniają się wzburzone fale oceanu rozbijające się o skaliste klify, które osiągają ponad 140 metrów wysokości. Na klifach widać liczne pozostałości po kilku historycznych tsunami, z najsilniej zaznaczonymi zmianami powstałymi na skutek trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten region 1 listopada 1755 roku. Konsekwencją tego trzęsienia ziemi było gigantyczne tsunami, którego fala osiągnęła w rejonie Cabo da Roca wysokość ponad 50 metrów. Z wysokiego klifu będziemy podziwiać  majestatyczny widok potężnych wód Atlantyku oraz otaczający opustoszały i wietrzny krajobraz przylądka. 
  
Pojedziemy dalej na południe aż do miejscowości Cascais. Jest to czarujące miasteczko rybackie z uroczą starówką, położone w pobliżu jednych z najwspanialszych plaż w regionie Lizbony. Do rozsławienia Cascais wśród turystów przyczyniła się portugalska rodzina królewska, która wypoczywała tam w XIX wieku, dzięki czemu inne bogate rody zaczęły także ściągać do miasta i budować tam swoje wille. Wcześniej natomiast Cascais było ważnym portem rybackim, słynącym z połowu małż. 
Aktualnie Cascais posiada przepiękne centrum z tradycyjnymi rybackimi domami, które obecnie pełnią funkcję szykownych sklepów, zatłoczonych barów i restauracji alfresco. Miasto zachowało wiele ze swojego uroku XIX-wiecznego kurortu. Pełno tu interesujących atrakcji turystycznych, takich jak fascynujące muzea, historyczne dworki i piękne parki. Miasto nadal kwitnie dzięki turystyce, życiu nocnemu oraz popularności wśród krajowych i międzynarodowych celebrytów. 

W drodze powrotnej do Lizbony przejedziemy także przez kurort Estoril, znany z licznych zabytków takich jak forty, zamki i kościoły, piaszczystych plaż oraz bogatego życia nocnego. Estoril słynie z największego w Europie kasyna, wyścigów Formuły 1 oraz turniejów tenisowych i golfowych.  

(wycieczka do Sintry i Cabo da Roca w ramach Pakietu Wycieczkowego dodatkowo płatna, 498 PLN/pakiet/os.).

Wieczorem zjemy wspólnie sylwestrową kolację w naszym hotelu. W ramach posiłku serwowana będzie przekąska, dwa dania główne oraz deser, a także białe i czerwone wino, woda, zimne napoje bezalkoholowe oraz kawa.

Dzień 4
Czas wolny lub opcjonalna wycieczka do Fatimy

Pierwszy dzień roku to czas na relaks i odpoczynek, jednak chętni mogą się wybrać z nami na półdniową wycieczkę do Fatimy – celu pielgrzymek pątników z całego świata. 

Do 1917 roku miejsce to było całkiem zwyczajną i spokojną wioską. Wszystko się zmieniło, gdy trójce małych pastuszków objawiła się Matka Boska. Przedstawił się im jako „Nossa Senhora do Rosário de Fátimaksi”. Objawienie miało miejsce kilka razy, a Święta Panienka rozmawiała wyłącznie z trójką dzieci, Łucją, Hiacyntą oraz Franciszkiem. Ogłosiła im wtedy wieści, które dzisiaj znane są jako trzy tajemnice fatimskie. Od tamtej pory wioska stała się ważnym miejscem pielgrzymek dla katolików. Obecnie znajduje się tu Sanktuarium Fatimskie będące ośrodkiem kultu maryjnego. Podczas pobytu w Fatimie odwiedzimy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, Bazylikę Trójcy Przenajświętszej oraz Kaplicę Objawień.

(wycieczka do Fatimy w ramach Pakietu Wycieczkowego dodatkowo płatna, 498 PLN/pakiet/os.).

Dzień 5
Powrót do Polski

Oczarowani magiczną Lizboną i naładowani pozytywną energią na kolejny rok wracamy do Polski.

Pakiet wycieczkowy

Zapraszamy na dwie wycieczki fakultatywne:

 • całodniową wycieczkę do miasta Sintra i na przylądek Cabo da Roca (więcej o wycieczce w opisie programu – dzień 3)
 • oraz na półdniową wycieczkę do Sanktuarium Fatimskiego (więcej o wycieczce w opisie programu – dzień 4). 

Pakiet Wycieczkowy należy zamówić najpóźniej 35 dni przed datą wyjazdu.  
Zostanie zrealizowany przy minimum 15 chętnych.  

Cena: 498 PLN / os.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 3 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

828,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota  
 • Bezpośredni przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Lizbona - Warszawa  
 • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie (klasztor Hieronimitów)  
 • Zakwaterowanie w Lizbonie w pokoju 2-osobowym w hotelu 4* (4 noclegi)  
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 1 kolację sylwestrową z napojami 
 • Opłatę klimatyczną  
 • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej  
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Pakietu Wycieczkowego (498 PLN/os.)
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i przewoźników, około 8 €/os
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego co nie zostało wymienione w "Cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji o Portugalii znajduje się na naszych stronach: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/portugalia, gdzie jest wiele informacji dotyczących np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20PTRTR01APL2912