Norwegia – przez góry i fiordy

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Niezwykła podróż pociągiem przez wspaniałe norweskie krajobrazy z Bergen do Oslo m.in. słynną koleją Flåmsbanen oraz rejs po fiordzie Sognefjorden.

Wspaniała trasa kolejowa pomiędzy Bergen i Oslo była inspiracją dla tej wyjątkowej podróży do Norwegii. Kolej została zbudowana w latach 1894-1909 i była jak na ówczesne czasy jednym z największych osiągnięć inżynieryjnych. Jadąc wzdłuż fiordów, przez doliny i góry obcujemy z imponującą norweską przyrodą i fantastycznymi krajobrazami, które zostały wspaniale opisane w bestsellerze Jana Guillou "Budowniczowie mostów".

Naszą podróż rozpoczniemy w dawnej stolicy Norwegii, Bergen z jej największą atrakcją w postaci wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO handlową dzielnicą Bryggen. To właśnie tutaj swoje domy i magazyny mieli  przedsiębiorczy kupcy i to właśnie oni od połowy lat 50-tych XIX wieku postulowali za budową kolei przez wysokie góry, które oddzielały zachodnie wybrzeże od nowej stolicy kraju - Oslo.  

Następnego dnia wsiądziemy do pociągu, którym przemierzymy jedne z najbardziej imponujących, a zarazem surowych krajobrazów, jakie Norwegia ma do zaoferowania. Po drodze zatrzymamy się na dwie noce w uroczej miejscowości Flåm , pięknie położonej nad jedną z wielu bocznych odnóg fiordu Sognefjorden. Aby tutaj dotrzeć wybierzemy się w rejs po fiordzie, podziwiając piękne krajobrazy i przyrodę od strony morza, żeby na koniec dotrzeć do Flåm. Będzie też okazja, aby z bliska zobaczyć jak wygląda życie w małych wioskach rozrzuconych wzdłuż fiordu.

Podróż pociągiem będziemy kontynuować pokonując przepiękny widokowo odcinek z Flåm do Myrdal, który jest uznawany za jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie. Stąd pojedziemy dalej pociągiem przez wysokie góry i przez stację Finse na wysokość 1222 metrów, aby następnie  dotrzeć do stolicy Oslo, gdzie zaplanowaliśmy zwiedzanie miasta.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Podróże pociągiem

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta NOK

Program wycieczki 6 dni
Dzień 1
Przelot Warszawa - Bergen
Dzień 2
Bergen. Spacer po nadbrzeżu, wspaniałe widoki z kolejki Fløibanen i targ rybny Fisketorvet
Dzień 3
Bergen - Flåm. Podróż pociągiem do Voss i rejs statkiem po fiordzie Sognefjorden do Flåm
Dzień 4
Flåm. Czas wolny lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej
Dzień 5
Flåm - Oslo. Przejazd koleją Flåmsbanen do Myrdal i dalej pociągiem do Oslo
Dzień 6
Oslo. Powrót do domu

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
4 298,–
Warszawa
Brak miejsc
5 998,–
Warszawa
6 298,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot Warszawa - Bergen
Bergen często nazywane jest „bramą do krainy fiordów”

Po wylocie z Warszawy lądujemy w drugim co do wielkości mieście Norwegii - Bergen. To nadmorskie miasto jest pięknie położone u wejścia do słynnych norweskich fiordów, pomiędzy siedmioma górami. Miasto zostało założone przez Olava Kyrre w 1070 roku i jest jednym z najstarszych w Norwegii.

Po przylocie na lotnisko w Bergen, przejedziemy do naszego hotelu.

Wieczorem warto przespacerować się po mieście. Jeśli nie będzie zbyt późno można wybrać jakieś miłe miejsce na kolację. Nasz pilot chętnie poleci dobre restauracje, a dla chętnych zorganizuje wspólne wyjście na kolację. Jeśli przylot do Bergen nastąpi w godzinach wieczornych proponujemy zakup kanapki czy innego posiłku podczas przesiadki, aby móc spożyć go w samolocie lub hotelu w Bergen.

Nocleg w Bergen.

Dzień 2
Bergen. Spacer po nadbrzeżu, wspaniałe widoki z kolejki Fløibanen i targ rybny Fisketorvet
kolorowe, drewniane domy kupieckie znane jako Bryggen, Bergen

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Bergen. Spacerując po mieście, mijamy kolorowe drewniane domy kupieckie zbudowane w XIV wieku, znane jako Bryggen co oznacza po prostu nadbrzeże. Obszar ten jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a najstarsze stojące tu domy pochodzą z początku 1700 roku. Przez kilka wieków nadbrzeże było siedzibą kupców hanzeatyckich, którzy do połowy XVI w. mieli monopol na handel w mieście. Wąskie uliczki i stojące przy nich drewniane domy przypominają o minionej epoce.

Tak  jak przez wieki tak i obecnie nadbrzeże tętni życiem i kwitnie tutaj handel w licznych sklepach i na straganach. My natomiast kontynuujemy zwiedzanie, aby zobaczyć słynny targ rybny - Fisketorget, położony w zatoce portowej. Jest to warte odwiedzenia miejsce gdzie można dostać wszystko czego dusza zapragnie - łososie, krewetki, kraby i wiele innych owoców morza. Na targu można też kupić owoce, warzywa i kwiaty.     
Następnie wjedziemy kolejką Fløibanen, aby podziwiać fantastyczny widok na miasto i okolicę z góry Fløyen, jednego z siedmiu szczytów, które otaczają miasto.

Po południu zaplanowaliśmy czas wolny, aby każdy miał okazję nacieszyć się miastem w swoim tempie i zgodnie ze swoimi upodobaniami. Można pospacerować wąskimi, brukowanymi uliczkami Bergen i podziwiać stare, drewniane domy lub wybrać się np. do  Muzeum Edvarda Griega, które znajduje się niedaleko od centrum Bergen - około 30 minut jazdy kolejką miejską albo odwiedzić inne muzea, których w mieście jest kilka.

Nocleg w Bergen.

Dzień 3
Bergen - Flåm. Podróż pociągiem do Voss i rejs statkiem po fiordzie Sognefjorden do Flåm
trasa pociągu jest niezwykle malownicza

Dziś rozpoczynamy pierwszą część naszej fantastycznej podróży pociągiem przez góry południowej Norwegii koleją Bergensbanen, która jest nazywana jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie.  Inauguracja linii kolejowej pomiędzy Bergen i Oslo odbyła się w 1909 roku z wielką pompą i honorami. Król Norwegii Haakon z dumą oświadczył, że budowa kolei była nie tylko kamieniem milowym w historii Norwegii, ale największym osiągnięciem całego pokolenia. Wielu Norwegów przyjeżdżając do Bergen chciało przeżyć tą wyjątkową podróż przez Norwegię. Prawie 500-kilometrowy odcinek jest połączony ponad 200 tunelami, z których najdłuższy ma ponad 10 km, i nietrudno sobie wyobrazić, ile trudu i ciężkiej pracy włożono w realizację całego projektu. Historie te przewijają się w bestsellerze Jana Guillou „Budowniczowie mostów” oraz w trylogii „Bergen” Gunnara Staalesena i obie te pozycje warto przeczytać przed naszą wycieczką.

W Voss zmieniamy pociąg na autobus, aby pokonać krótki odcinek do Gudvangen. Tutaj czeka nas wielki finał dnia - rejs statkiem po jednym z najpiękniejszych i najsłynniejszych norweskich fiordów - Sognefjorden. Krajobraz nie ma sobie równych, gdy płyniemy do Flåm, gdzie fiord jest otoczony górami o wysokości ponad 1000 metrów, z zielonymi, porośniętymi trawą zboczami, śniegiem na szczytach gór i wodospadami spadającymi z wysokich klifów.

Docieramy do małego miasteczka Flåm, które jest przepięknie położone tuż nad fiordem, z górami w oddali, które tworzą fantastyczne tło. Od połowy XIX wieku Flåm stało się ulubionym miejscem turystów. W tym czasie przedstawicie angielskich wyższych sfer zaczęli przyjeżdżać do Sognefjorden wraz ze swoimi łódkami w poszukiwaniu nowych miejsc na polowanie i wędkowanie. Zatrzymywali się na nocleg w gospodarstwie Christena Fretheima – najbogatszego wtedy gospodarza we Flåm.
Warto również odwiedzić restaurację na pierwszym piętrze, która w większości korzysta z lokalnych produktów pochodzących z gospodarstw rolnych we Flåm i okolicy.  

Po rozlokowaniu się w swoich pokojach, spotkamy się, aby przejść do niewielkiego muzeum, poświęconego Flåmsbanen. Można tu zobaczyć stare wagony kolejowe, laski dynamitu i narzędzia pracy, które dają doskonałe wyobrażenie o historii i budowie Flåmbanen, którą my także pojedziemy w dalszej części naszej podróży
(Jeśli zabraknie czasu to wizytę w muzeum przeniesiemy na następne popołudnie). Nocleg we Flåm.

Dzień 4
Flåm. Czas wolny lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej
Sognefjord to jeden z najpięknieszych fiordów norweskich

W dniu dzisiejszym zaplanowaliśmy czas wolny na zwiedzanie miasteczka na własną rękę. Jest tu wiele ciekawych tras na piesze wycieczki po okolicy albo można odwiedzić jeden z najlepszych norweskich minibrowarów.  Dla osób szukających większej ilości wrażeń polecamy wycieczkę fakultatywną  do punktu widokowego Stegastein, jak również do słynnej fabryki butów w Aurland oraz pobliskiej wioski z wizytą w skansenie.
 
Ze Stegastein jedziemy do Aurland, gdzie zatrzymamy się przy małym kościółku, a następnie odwiedzimy największy zakład w wiosce czyli fabrykę butów, która działa nieprzerwanie od 1930 roku.  

Wytwarza ona słynne buty Aurland, których produkcja rozpoczęła się podobno z inspiracji angielskich wyższych sfer, której przedstawiciele przyjeżdżali w te okolice w latach 80-tych XIX wieku, kiedy łowienie łososi na wędkę przeżywało swój szczyt popularności. W tutejszej jedynej piekarni można też kupić małą przekąskę. (nie zawarte w cenie wycieczki fakultatywnej)

Po miłym pobycie w Aurland, udamy się do pobliskiego skansenu, gdzie zobaczymy jak wyglądało życie na wsi w ubiegłym wieku.
 
Następnie wrócimy do Flåm, gdzie będzie jeszcze czas, aby napić się piwa w przytulnym minibrowarze lub zjeść kolację w hotelu lub w jednej z restauracji w mieście.

(Wizyta w browarze i kolacja nie są wliczone w cenę wycieczki ani pakietu dodatkowego)
(Kolejność wycieczek zależy od pogody w danym dniu)

Nocleg we Flåm.

Dzień 5
Flåm - Oslo. Przejazd koleją Flåmsbanen do Myrdal i dalej pociągiem do Oslo
Gmach Opery w porcie w Oslo

Po śniadaniu opuszczamy Flåm, aby udać się w podróż Flåmsbanen, jedną z najbardziej imponujących linii kolejowych w Europie, a nawet na świecie. Kolej ta uważana jest za arcydzieło norweskiej inżynierii: ciągnie się na długości 20 kilometrów i wznosi się z poziomu morza na wysokość 870 metrów nad poziomem morza. Po drodze pociąg wije się wzdłuż ośnieżonych szczytów i rwących rzek, przemierzając krajobrazy od wysokogórskiej tundry po bujnie porośnięte doliny. Po drodze pociąg zatrzymuje się, abyśmy mogli podziwiać oszałamiającą scenerię gór i fiordów oraz sfotografować imponujący wodospad Kjosfossen.
 
Podróż kolejką Flåmsbanen trwa około godziny, po czym docieramy do stacji Myrdal. Tutaj przesiadamy się na kolejny pociąg i jedziemy dalej w kierunku Oslo. Trasa pociągu prowadzi nas przez wspaniałe górskie krajobrazy Hallingdalen, a następnie przez Hardangervidden, największy płaskowyż wysokogórski w Europie, do stacji Finse położonej na wysokości 1.222 m.n.p.m., co czyni ją najwyższej położoną stacją kolejową w Norwegii. Obiad w dniu dzisiejszym jest we własnym zakresie i można go zjeść na pokładzie pociągu w wagonie restauracyjnym, w którym serwowane są proste dania i napoje.
 
Późnym popołudniem dotrzemy do stolicy Norwegii, Oslo. W ostatnich latach Oslo rozwinęło się w nowoczesną metropolię, po tym jak przez wiele lat pozostawało w cieniu innych skandynawskich stolic. W centrum miasta znajduje się kilka ulic handlowych, nowoczesne centra handlowe, nowe muzea oraz szeroka oferta teatrów, sal koncertowych i centrów rozrywkowych, w tym nowo wybudowana Opera z 2008 roku, będąca kulturalną perełką miasta położoną tuż przy porcie.  

Z dworca przejdziemy spacerem do naszego hotelu, który jest położony niedaleko. Późnym popołudniem udamy się na pieszą wycieczkę po mieście, w trakcie której dotrzemy także do portu i budynku opery.
Nocleg w Oslo.

Dzień 6
Oslo. Powrót do domu
Fiordy najlepiej podziwiać z podkładu statku

Po śniadaniu w hotelu w zależności od godziny wylotu będziemy mieli kilka godzin przed południem na dalsze odkrywanie Oslo przed wyjazdem na lotnisko, oddalone nieco od centrum Oslo. Tutaj pożegnamy się – żeby może niedługo znowu się przywitać  - z norweskimi fiordami, wysokimi górami i resztą zapierającej dech w piersiach scenerii.

Wycieczka fakultatywna

Wycieczka fakultatywna na zakupy i do punktu widokowego Stegastein oraz lokalnej wioski i skansenu (dzień 4)

Dla osób szukających większej ilości wrażeń polecamy wycieczkę po najbliższej okolicy.
Autokarem udamy się w kierunku imponującego punktu widokowego Stegastein. Zbudowana w 2006 roku platforma jest wysunięta 30 metrów od zbocza góry i oferuje absolutnie wspaniały widok na fiord, który wije się 650 m niżej w dolinie.

Po tym niezwykłym doświadczeniu norweskiej przyrody jedziemy do pobliskiej wioski Aurland, gdzie zatrzymamy się przy małym kościółku, a następnie odwiedzimy największy zakład w wiosce czyli fabrykę butów, która działa nieprzerwanie od 1930 roku.  

Wytwarza ona słynne buty Aurland, których produkcja rozpoczęła się podobno z inspiracji angielskich wyższych sfer, której przedstawiciele przyjeżdżali w te okolice w latach 80-tych XIX wieku, kiedy łowienie łososi na wędkę przeżywało swój szczyt popularności. W tutejszej jedynej piekarni można też kupić małą przekąskę. (nie zawarte w cenie wycieczki fakultatywnej)

Po miłym pobycie w Aurland i zakupach, udamy się do pobliskiego skansenu, gdzie zobaczymy jak wyglądało życie na wsi w ubiegłym wieku.

(Kolejność zwiedzania jest uzależniona od pogody w danym dniu)

Więcej informacji na temat wycieczek fakultatywnych znajduje się w szczegółowym programie wycieczki.

Wycieczka fakultatywna odbędzie się minibusem, mieszczącym maksymalnie 15 uczestników. Wycieczkę należy zamówić najpóźniej 60 dni przed datą wyjazdu.  
Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 10 osób. Cena:
​498  PLN

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 5 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

1 998 PLN
 

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Bergen (z przesiadką w Oslo), Oslo – Warszawa
 • 5 noclegów w pokoju dwuosobowym
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Wyżywienie: śniadania (codziennie)
 • Transport zgodnie z programem:
 • Podróż pociągiem Bergen - Voss
 • Podróż koleją Flåmbanen Flåm - Myrdal
 • Podróż pociągiem Myrdal - Oslo
 • Bilet na Fløibanen w Bergen
 • Rejs po Sognefjorden z Gudvangen do Flåm
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Wycieczki fakultatywnej - dzień 4
 • Wydatków indywidualnych
 • Posiłków nie wymienionych w ”cena zawiera”
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w „cenie zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podroży

Bagaż

Aby wziąć udział w tej wycieczce, musisz być w stanie nosić / przewozić swój bagaż między hotelami i stacjami kolejowymi. Zatrzymujemy się w hotelach położonych blisko dworca kolejowego, więc nie będzie trzeba daleko nosić bagażu. Dobrym pomysłem jest również zabranie mniejszego plecaka lub torby na jednodniowe wycieczki i dni podróży. Nie jest konieczne zabieranie ręczników.

Pociągi

Współpracujemy z VY, czyli Norweskimi Kolejami Państwowymi. Pociągi są nowoczesne i mają wysokiej klasy fotele. Na pokładzie znajdują się toalety, a także wagon restauracyjny, w którym można kupić lekkie posiłki i napoje. Na jednym końcu każdego wagonu znajduje się miejsce do przechowywania bagażu, a nad siedzeniami miejsce na mniejszy bagaż. Nie ma serwisu bagażowego, więc trzeba samemu wnieść bagaż na pokład i wnieść go do pociągu.

Zakwaterowanie

Hotele na trasie wycieczki są generalnie bardzo nowoczesne, o dobrym standardzie (3 i 4 gwiazdkowe) i dobrej lokalizacji w pobliżu dworców kolejowych. Internet bezprzewodowy jest szybki, dobrze działający i dostępny w większości hoteli. Ostateczna lista hoteli wraz z innymi informacjami zostanie udostępniona na krótko przed wyjazdem (około 7 dni).

Liczba uczestników

Ta wycieczka wymaga minimum 20 uczestników. Jeśli ta liczba nie zostanie osiągnięta, zastrzegamy sobie prawo do odwołania wycieczki - zazwyczaj będzie to co najmniej 4-6 tygodni przed planowaną datą wyjazdu. Zgodnie z ustawą o podróżach zorganizowanych § 17 ust. 1, jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności za szkody poniesione przez klienta w wyniku odwołania imprezy. Jesteśmy zobowiązani jedynie do zwrotu ceny wycieczki.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from pełna wrażeń wycieczka do Norwegii Wspaniałe widoki i niezapomniane wrażenia. Profesjonalna i miła przewodniczka - pani Marzena. Niestety na tak pozytywną ocenę nie zasługują pracownicy warszawskiego biura Albatros Travel, którzy zachowali się nieelegancko w stosunku do mnie. Trzy lata temu, wobec trudności w jakich znalazły się wszystkie biura podróży w związku z pandemią zgodziłem się na wydanie vouchera w zamian za zaliczkę którą wpłaciłem na wycieczkę, która nie mogła się odbyć. W tym roku w związku z przejściowymi kłopotami zdrowotnymi i za radą lekarzy chciałem przesunąć zadatkowaną już wycieczkę do Norwegii na późniejszy termin również w tym roku. Pomimo, że zgłosiłem tą chęć na 2,5 miesiąca przed terminem nie było to możliwe bez dodatkowej opłaty. Całkowity brak dobrej woli, elastyczności i empatii - to cechuje pracowników biura w Warszawie.
Date published: 2023-05-08
Rated 5 out of 5 by from Wspaniała podróż Wycieczka wspaniale zorganizowana, ciekawy program, bardzo dobre hotele, niezapomniane widoki
Date published: 2023-05-02
Rated 5 out of 5 by from Niezwykła Norwegia Norwegia to piękny kraj i wycieczka to w pełni potwierdza.
Date published: 2023-04-29
Rated 5 out of 5 by from Wycieczka zycia REWELACJA! GRATULACJE DLA ORGANIZATORA. PANI MARZENO DZIĘKUJĘ Ewa
Date published: 2023-04-29
Rated 4 out of 5 by from Znane i nieznane Bardzo bogata poznawczo wycieczka, pewne miejsca były mi znane a inne nie, program bardzo ciekawy; chociaż wydaje się napięty, zapewnia jednak dosyć czasu wolnego na odpoczynek i samodzielne doświadczenie odmiennego od naszego kolorytu Norwegii. Warto przygotować się na wiatr, zwłaszcza na promie :) oraz odrobinę deszczu w Bergen. Dobre buty to podstawa! Poza tym warto mieć oczy, uszy i umysł szeroko otwarte i całym sobą cieszyć się dziką naturą wokół.
Date published: 2023-04-29
Rated 5 out of 5 by from Odkrycie roku Znakomity program, organizacja , bardzo ciekawy pilotażowy program
Date published: 2023-04-29
Rated 5 out of 5 by from Wycieczka do Norwegii-Fiordy _ pociąg Pierwszy raz wybraliśmy się na wycieczkę zorganizowaną -wycieczka okazała się bardzo miłym ciekawym przeżyciem same bardzo dobre wrażenia
Date published: 2023-04-29
 • y_2023, m_9, d_27, h_3
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.35
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_7
 • loc_pl_PL, sid_NORTR13, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki