Opera w Pradze i koncert kameralny

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wspaniała uczta dla ducha i ciała w jednym z najpiękniejszych miast Europy, połączona ze zwiedzaniem Pragi i degustacją lokalnego piwa

Największe atrakcje Złotego Miasta zobaczymy spacerując po jego wąskich uliczkach oraz z pokładu statku unoszącego się na wodach Wełtawy. Odwiedzimy imponujący kompleks zamkowy na wzgórzu Hradczany, który onieśmiela swoją ponad tysiącletnią historią. Zobaczymy urokliwą dzielnicę Malá Strana, której ulice zdobią pastelowe budynki, przejdziemy najsłynniejszym w Pradze Mostem Karola, którego podwaliny według legendy stanowi kamień położony przez samego Karola IV Luksemburskiego.

Oprócz spotkania z historią, czeka nas również wspaniała uczta muzyczna. W jednym z najbardziej czarujących teatrów Europy zobaczymy operę Giacoma Pucciniego – Tosca oraz wysłuchamy koncertu kameralnego w barokowym budynku Klementinum. Zjemy w restauracji nad brzegiem Wełtawy.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Opera, Autokarem

 • Pilot Polskojęzyczny

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Korona czeska

Program wycieczki
Dzień 1 Przejazd autokarem do Pragi. Powitalna kolacja
Dzień 2 Wycieczka po mieście oraz rejs statkiem po Wełtawie. Wieczór z operą ,,Tosca"
Dzień 3 Wycieczka po Zamku Praskim na Hradczanach oraz lunch w lokalnym pubie. Koncert muzyki kameralnej - Smetany, Dvořáka i Vivaldiego
Dzień 4 Powrót uatokarem do Warszawy

Hotele

Panorama Hotel

4-gwiazdkowy hotel z widokiem na panoramę Pragi. Obiekt położony jest ok. 5 km od centrum Pragi i 300 m od stacji metra Pankrac, skąd można łatwo dotrzeć do centrum miasta. Centrum handlowe Pankrac ze sklepami i restauracjami oddalone o 150 m od hotelu. Pokoje hotelowe wyposażone są w klimatyzację, minibarek, sejf i bezprzewodowy Internet.

Pokoje są wyposażone w suszarkę do włosów, telewizor, telefon, mini bar, sejf i bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Więcej inforamcji o hotelu: www.panoramahotelprague.com

Hotel Panorama
Milevská 7, 140 63 Praha 4,
Czechy
tel. +420 261 161 111

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
1 898,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przejazd autokarem do Pragi. Powitalna kolacja
Słyny Most Karola

Podróż autokarem z Warszawy (przez Łódź i Wrocław) zakończymy w Pradze w godzinach wieczornych. Zamieszkamy w Panorama Hotel, który jest położony tylko 300 m od stacji metra Pankrac – linia ta jedzie bezpośrednio do centrum miasta. Następnie przejdziemy spacerem na 3-daniową kolację w restauracji położonej nad rzeką Wełtawą.

Po wieczormym posiłku wrócimy do hotelu.

Dzień 2
Wycieczka po mieście oraz rejs statkiem po Wełtawie. Wieczór z operą ,,Tosca"
Tosca

Po śniadaniu zaplanowane jest zwiedzanie starej dzielnicy miasta w centrum Pragi. Przejdziemy spacerem po brukowanych uliczkach. Tu, w samym sercu Pragi, znajdziemy jedne z najstarszych budynków. W trakcie wycieczki zwiedzimy Plac Wacława, a właściwie bulwar o długości 750 m z nieskończoną ilością sklepów i klimatycznych restauracji. Plac ten jest miejscem wielu zebrań i zgromadzeń. Udamy się też na rynek na Starym Mieście, gdzie uwiedzie nas widok przepięknych pastelowych budynków i bogata historia tego miejsca, która sięga XI wieku. Z rynku widać Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem, w którym w 1601 roku został pochowany duński astronom Tycho Brahe. Na górnym tarasie zwiedzimy olbrzymi kościół, żydowską dzielnicę i Staromiejską Wieżę Mostową, której budowę rozpoczęto w 1475 roku.

Druga część dnia zaplanowana jest z dala od zgiełku miasta. Udamy się w rejs po Wełtawie - najdłuższej rzece Czech. Płynie ona przez centrum Pragi, dzięki czemu będziemy podziwiać serce miasta, korzystając z obiadowego bufetu na pokładzie statku. Pilot opowie o atrakcjach widocznych z pokładu podczas dwugodzinnego rejsu. Jeśli tyko dopisze pogoda, wszystkie piękne widoki można będzie podziwiać z pokładu zewnętrznego.

Tego dnia przewidziany jest posiłek wieczorny we własnym zakresie. Potem spotkamy się przed Teatrem Narodowym lub w innym umówionym miejscu by wspólnie udać się na przedstawienie.
W Teatrze Narodowym zobaczymy słynną operę Tosca z muzyką Giacoma Pucciniego. To opowieść w trzech aktach o miłości, zazdrości i zemście. Akcja rozgrywa się w roku 1800 w Rzymie. Malarz Mario Cavaradossi ukrywa w kościele przyjaciela, zbiegłego więźnia skazanego na śmierć, Cesare Anegelotti. Szef policji ściga zgiega, ma nadzieję, że pomoże mu w tym śpiewaczka Tosca a przy okazji zdobędzie jej względy.
Historia Teatru Narodowego sięga 1783 roku. Teatr jest uważany za pierwszą scenę teatralną w Republice Czeskiej i prezentuje różne spektakle operowe, teatralne i baletowe.

Dzień 3
Wycieczka po Zamku Praskim na Hradczanach oraz lunch w lokalnym pubie. Koncert muzyki kameralnej - Smetany, Dvořáka i Vivaldiego
Barokowe Klementinum

Ten dzień rozpoczniemy wyjazdem do majestatycznego Zamku Praskiego na Hradczanach, którego mury kryją tysiąc lat historii.

Hradczany uznawane są za największą atrakcję turystyczną, której początki sięgają ok. 870 roku. Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Pragi. Przez ponad tysiąc lat gród był symbolem ludu oraz przywódców, a dzisiaj pełni m. in. funkcje biurowe gabinetów prezydenta Czech. Ten ogromny i pełen przepychu kompleks to zespół starych pałaców, kościołów, klasztorów i kaplic. W 1618 roku odbyło się tu ważne wydarzenie historyczne, kiedy namiestnicy katolickiego cesarza zostali wyrzuceni przez protestantów przez okno. Wydarzenie to dało początek wojnie trzydziestoletniej.

Zwiedzanie rozpoczniemy przy głównym wejściu, z którego rozciąga się najpiękniejsza panorama miasta. Następnie przejdziemy do głównej części grodu, gdzie zobaczymy m.in. imponującą Katedrę św. Wita, w której złożone są czeskie klejnoty koronne i która jest siedzibą praskiego arcybiskupa. Budowa katedry została zapoczątkowana przez cesarza Karola IV Luksemburskiego w 1344 roku. Obiekt ma imponujące rozmiary. W czasie spaceru pod kamiennymi łukami i podczas zwiedzania katedry dowiemy się więcej na temat jej ciekawej historii.

Po spacerze po Hradczanach zaplanowane jest dalsze zwiedzanie uroczej i klimatycznej dzielnicy Malá Strana. Zatrzymamy się w tradycyjnym czeskim pubie, w którym zjemy lunch. W Pradze jest niezliczona ilość pubów i browarów serwujących słynne na całym świecie piwo w dużych ilościach i w wielu różnych smakach. Czesi to naród, który pije najwięcej piwa. Kraj ma prawie 500 różnych rodzajów piwa, które są produkowane w około 110 małych i dużych browarach w całym kraju. Dlatego podczas naszego pobytu w Pradze będzie okazja do skosztowania wielu rodzajów piwa.

Po obiedzie pójdziemy na Most Karola - najsłynniejszy most w Pradze. Do połowy XIX wieku było to najważniejsze połączenie Starego Miasta po wschodniej stronie rzeki i Wyszehradu po stronie zachodniej. 

Wieczorem, po kolacji (we własnym zakresie), spotkamy się by wspólnie posłuchać koncertu kameralnego zorganizowanego w Klementinum, pięknym zabytkowym budynku. Koncert kameralny wykonuje niewielka orkiestra, dlatego to znacznie bardziej nastrojowe przeżycie niż odbiór dużych koncertów w salach estradowych. Koncert wykonany przez muzyków z orkiestry symfonicznej Dvořáka będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem. W czasie wieczornego występu usłyszymy kompozycje Smetany, Dvořáka i Vivaldiego. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00 i potrwa ok. 65 minut.
Kompozytorzy Bedřich Smetana (1824-1884) i Antonín Dvořák (1841-1904) to główni przedstawiciele narodowej muzyki Czech swojego pokolenia. Smetana uznawany jest za ojca czeskiej muzyki. Znany jest przede wszystkim z utworów „Moja Ojczyzna” i „Sprzedana narzeczona”. Sentyment do Beethovena, Mozarta i Schuberta zainspirował Dvořáka do uprawiania tych form muzyki, jakimi są koncerty kameralne i symfonie. Sam Dvořák szybko zdobył uznanie na arenie światowej, a zasłynął m.in. z serii utworów orkiestrowych „Tańce słowiańskie”.

Na rozwój i kształt muzyki na początku XVIII wieku wpłynął swoim ogromnym dorobkiem Antonio Vivaldi (1678-1741), sławny włoski kompozytor i skrzypek. Szczególnie znany jest jego utwór „Cztery pory roku”.

Po koncercie wrócimy do hotelu autokarem.

Opcją dla każdego jest wyjście do miasta i powrót do hotelu metrem lub taksówką. W Pradze jest wiele doskonałych restauracji i browarów, gdzie można posmakować lampki wina lub spróbować popularnych czeskich piw.

Dzień 4
Powrót uatokarem do Warszawy

Po kilku wspaniałych, ciekawie spędzonych dniach w Pradze wrócimy do Warszawy.

Zmiana kategorii miejsc siedzących w Teatrze Narodowym

Bilety na spektakle uwzględnione w cenie wycieczki gwarantują miejsce siedzące w sektorze A. Istnieje jednak możliwość dopłaty do miejsc w sektorze B. Ceny różnią się w zależności od przedstawienia – aktualnie obowiązujące ceny są podane w części „Informacje o cenie”.

Zalecamy zmianę kategorii miejsca w operze już w momencie rezerwacji wycieczki. Ostateczny termin upływa w dniu wpłaty ostatniej raty za wycieczkę, czyli 45 dni przed wylotem.

Rozkład miejsc w teatrze

Informacja o cenie

Zmiana kategorii miejsc siedzących

Zmiana kategorii miejsc siedzących w operze

 • Kategoria B: 218 PLN/os za każde przedstawienie

Zmiana kategorii miejsc siedzących na koncercie

 • Kategoria B: 60 PLN/os
Dopłata do pokoju jednoosobowego
500 PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Transport autokarem na trasie Warszawa – Praga - Warszawa
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Bilety do opery (kat. A)
 • Bilety na koncert kameralny muzyki klasycznej (kat. A)
 • Zakwaterowanie w hotelu 4* w pokoju 2-osobowym (3 noce)
 • Wyżywienie: 3 śniadania, dwa obiady i 1 kolacja
 • Ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Dopłaty za wyższą kategorię miejsc w operze i na koncercie
 • Biletów wstępów do obiektów znajdujących się na terenie Zamku Praskiego
 • Wydatków indywidualnych
 • Napiwków np. dla kierowcy
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w „Cena zawiera“

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Każdy pasażer może zabrać ze sobą jedną walizkę o wadze maksymalnie 15 kg o wymiarach: 70x50x30cm.
Ewentualny sprzęt fotograficzny/elektroniczny stanowi bagaż dodatkowy do bagażu o dopuszczalnej masie 15 kg.
Bagaż podręczny musi znajdować się pod siedzeniem.
 

Klimat

Wiosną i jesienią poranki i wieczory moga być chłodne, może pojawić się też deszcz. Dlatego warto zabrać sweter, kurtkę oraz wygodne buty. 

Zwiedzanie miasta

Hotel położony jest w centrum miasta i dlatego możemy skorzystać z okazji, aby zwiedzić wiele zabytków i miejsc. Dlatego warto zabrać ze sobą wygodne buty, ponieważ będziemy pokonywać więcej niż 5 kilometrów dziennie.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

 

Więcej o Czechach

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

19CZBUS01CPL2010