Wielka podróż przez 5 afrykańskich krajów

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zapraszamy na wyprawę przez afrykańskie kraje: RPA, Botswanę, Namibię, Zimbabwe i Zambię

Podróż przez Afrykę rozpoczniemy w RPA. Zobaczymy Pretorię oraz kopalnię diamentów Culinnan. Będziemy mieszkać w Zebra Lodge - ośrodku należącym do Albatrosa. Na chwilę udamy się do Namibii, by tam odwiedzić tradycyjną afrykańską wioskę. Następnie skierujemy się do Botswany, gdzie podczas safari zobaczymy Park Narodowy Chobe, popłyniemy łódką po rzece Chobe.

W Zimbabwe i w Zambii będziemy podziwiać niesamowite Wodospady Wiktorii.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari, Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta ZAR, USD

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszwy do Johannesburga, RPA
Dzień 2 Przylot do Johannesburga. Wycieczka do Pretorii
Dzień 3 Ośrodek Gadów. Wycieczka do kopalni diamentów Cullinan. Wspólna kolacja
Dzień 4 Przejazd do Johannesburga. Przelot do Wodospadów Wiktorii i transfer do Chobe Safari Lodge
Dzień 5 Safari w Parku Narodowym Chobe w Botswanie
Dzień 6 Wycieczka do tradycyjnej wioski w Namibii. Popołudniowe safari
Dzień 7 Rejs po rzece Chobe. Po południu czas wolny
Dzień 8 Przejazd do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe. Rejs o zachodzie słońca
Dzień 9 Wycieczka do Wodospadów Wiktorii. Po południu czas wolny
Dzień 10 Czas wolny przy Wodospadach Wiktorii
Dzień 11 Wycieczka do Wodospadów Wiktorii od strony Zambii. Przejazd na lotnisko Livingstone w Zambii. Powrót do Polski.
Dzień 12 Przylot do Warszawy

Hotele

Victoria Falls Hotel

5* hotel Victoria Falls w Zimbabwe jest jednym z najbardziej znanych w Afryce - przede wszystkim ze względu na piękną lokalizację i wspaniałą atmosferę. Hotel został zbudowany w 1904 roku w angielskim stylu kolonialnym jest położony w sąsiedztwie wpisanego na listę UNESCO wodospadu Victoria Falls.

W hotelu znajduje się basen, 3 restauracje, korty tenisowe, biblioteka i mały kościół. Wi-Fi jest dostępne w całym hotelu, pokoje wyposażone są w klimatyzację, sejf i cyfrową telewizję satelitarną. Łazienki wyposażone są w wannę lub prysznic, suszarkę do włosów. Do dyspozycji gości jest również pralnia.

Uwaga: W czasie kolacji wymagany jest odpowiedni: kobiety - suknia wieczorowa, mężczyźni - spodnie, koszulę z długim rękawem, kryte buty.

Więcej o hotelu na  http://www.victoriafallshotel.co/

Chobe Safari Lodge

 • Restauracja
 • Dwa bary
 • Basen

 

4* Chobe Safari Lodge jest położony nad brzegiem rzeki Chobe. Z loży rozciąga się widok na rzekę. Ośrodek składa się z 76 pokoi z łazienkami. Wszystkie pokoje posiadaja balkon lub tarasem wyposażonym w krzesła. Pokoje mają łóżko podwójne lub 2 pojedyńcze, stół i krzesła oraz sejf i klimatyzację.

Więcej o hotelu www.chobesafarilodge.com

Zebra Country Lodge

Zebra Country Lodge składa się z 3 części: Mountain Lodge, Zebra Stables i Bush Lodge.

Ośrodek położny jest na dużym terenie. W każdej części znajduje się niewielki basen, restauracja, bar i oczywiście południowoafrykańska Boma - ogrodzony obszar, w którym kolacja serwowana jest przy kominku.

Restauracje oferują dania kuchni międzynarodowej z tradycyjnymi grillami, a także kosze piknikowe z lokalnymi przysmakami.

Do dyspozycji gości są takie aktywności jak kajakarstwo, wędkarstwo w okolicznych jeziorach, safari , piesze wędrówki. 

Bush Lodge oferuje 15 pokoi w domkach ze strzechy, pośród drzew i gęstej roślinności. W domku znajduje się  strefa boma i własny basen z barem. Wszystkie pokoje wyposażone są w zestaw do parzenia kawy i herbaty, suszarkę do włosów oraz wentylator sufitowy.

Mountain Lodge położóny w górach składa się z 26 pokoi z widokiem na wzgórza. Pokoje wyposażone są zestaw do parzenia kawy i herbaty, suszarkę do włosów i wentylator sufitowy. Na terenie jest basen z leżakami i parasolami. 

Zebra Stables Lodge oferuje 20 apartamentów wyposażonych w zestaw do parzenia kawy i herbaty, suszarkę do włosów i wentylator sufitowy. W budynku głównym znajduje się restauracja, która serwuje dania kuchni międzynarodowej, bar oraz niewielki basen.

Więcej o Zebra Country Loge tutaj 

 

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
15 998,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszwy do Johannesburga, RPA

Polecimy z Warszawy do Johannesburga. Kolacja i śniadanie będą serwowane na pokładzie samolotu.

Dzień 2
Przylot do Johannesburga. Wycieczka do Pretorii
Pomnik Nelsona Mandeli

Po wylądowaniu w Johannesburgu pojedziemy w kierunku Pretorii i udamy się na krótkie zwiedzanie miasta. Zatrzymamy się m.in. przy pięknym budynku rządowym z wieżami i ogrodami zaprojektowanym przez sir Herberta Bakera, będącym siedzibą rządu Republiki Południowej Afryki. Ukończony w 1913 roku budynek w kształcie półksiężyca, położony jest na szczycie wzgórza, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Jego dwa skrzydła symbolizują dwie społeczności zamieszkujące RPA: Brytyjczyków i Burów. Czarnoskóra ludność niestety nie znalazła odzwierciedlenia w symbolice rządowego budynku.

Nocleg w Zebra Lodge.

Dzień 3
Ośrodek Gadów. Wycieczka do kopalni diamentów Cullinan. Wspólna kolacja
Cullinan

Po śniadaniu odwiedzimy ośrodek hodowli gadów Zebra Lodge, gdzie poznamy żyjące w okolicy gady oraz dowiemy się jakie działania podejmuje centrum w celu edukowania lokalnej społeczności.
Następnie udamy się do Cullinan na wycieczkę do kopalni diamentów.

W ciągu 2-godzinnej wizyty usłyszymy historię słynnej kopalni diamentów Cullinan. Kopalnia pochodzi z 1902 roku i jest szczególnie znana z wydobycia największego na świecie diamentu, diamentu Cullinan, znalezionego tutaj w 1905 roku. Diament został podzielony na mniejsze części, z których największa znana jest jako gwiazda afrykańska. Dowiemy się również w jaki sposób szuka się diamentów. Wycieczka odbywa się na powierzchni, a nie w kopalni. 

Następnie będzie czas na zjedzenie obiadu (nie wliczony w cenę) lub na zakupy. 

Wrócimy do Zebra Lodge, gdzie będzie czas na odpoczynek. Wieczorem spotkamy się na kolacji przy akompaniamencie lokalnych instrumentów perkusyjnych.

Dzień 4
Przejazd do Johannesburga. Przelot do Wodospadów Wiktorii i transfer do Chobe Safari Lodge
Chobe Safari Lodge w Botswanie

Po śniadaniu udamy się na lotnisko w Johannsburgu skąd polecimy do Zimbabwe (czas lotu ok 2 godziny). Następnie pojedziemy ok 80 km do granicy z Botswaną i kolejne 15 km do Chobe Safari Lodge w Botswanie, gdzie spędzimy 4 dni.

Dzień 5
Safari w Parku Narodowym Chobe w Botswanie

Dzień rozpoczniemy od safari. Po wczesnej pobudce udamy się na poszukiwanie zwierząt zamieszkujących Park Narodowy Chobe. Przy wodopoju będziemy wypatrywać zwierząt gaszących pragnienie. O tej porze drapieżniki przeważnie odpoczywają po nocnych polowaniach. Na śniadanie wrócimy do Chobe Safari Lodge. 

Po południu pojedziemy znowu do buszu na spotkanie z zwierzętami. Popołudniowe safari często trwa dłużej niż poranne. 

Dzień 6
Wycieczka do tradycyjnej wioski w Namibii. Popołudniowe safari

Po śniadaniu odwiedzimy afrykańską wioskę, znajdującą się w sąsiednim kraju – Namibii. Przekroczymy rzekę i by odwiedzić tradycyjną wioskę. 

Ludzie w tej części kraju nadal żyją dość tradycyjnie. Chobe Safari Lodge ma bliskie relacje z wioskami w okolicy. Będziemy mieć okazję poznać tutejszą kulturę, jak i niektóre tradycje. Znajdziemy tutaj styl życia, który pod wieloma względami jest podobny do naszej kultury sto lat temu. Ludzie żyją w zgodzie z naturą, rodziny są duże i zależne od siebie z trudem opiekując się swoimi rodzinami.

Po południu kolejny raz pojedziemy na safari, na spotkanie z fauną i florą Parku Narodowego Chobe.

Dzień 7
Rejs po rzece Chobe. Po południu czas wolny

Rano popłyniemy w rejs po rzece Chobe. Będziemy płynąć wzdłuż wybrzeża i wypatrywać zwierząt zamieszkujących tutejsze okolice – być może uda nam się zobaczyć słonie przy wodopoju?

Po południu będzie czas wolny. Proponujemy safari łodzią lub wyprawę wędkarską. Może uda się złowić rybę tygrysią?

Dzień 8
Przejazd do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe. Rejs o zachodzie słońca
The Victoria Falls Hotel w Zimbabwe

Po śniadaniu pojedziemy (ok 2 godziny) do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe. 

Wodospady Wiktorii (Victoria Falls)są jednym z siedmiu cudów świata. Jest to prawdopodobnie najpiękniejszy wodospad na świecie. To właśnie tu potężna rzeka Zambezi na początku ma szerokość 1700 metrów, którą płynie 545 milionach litrów wody na minutę, by na końcu zmienić się w 107 metrowy wąski wąwóz. Siłę z jaką pędzi tutaj woda możemy poczuć idąc wzdłuż punktów obserwacyjnych gdzie prawie cały słychać odgłos wody oraz czuć rozpryskujące się krople wody. Dlatego świetnym pomysłem jest zabranie ze sobą lekkiej kurtki przeciwdeszczowej.

Pojedziemy prosto do hotelu Victoria Falls, gdzie spędzimy następne noce. Hotel jest jednym z najbardziej znanych w Afryce - nie tylko ze względu na piękne położenie i charyzmatyczną atmosferę. Hotel jest pełen angielskiego stylu kolonialnego i otoczony przez piękną roślinność.

Późnym popołudniem popłyniemy w rejs po rzece Zambezi, by o zachodzie słońca podziwiać jej piękno. W wodzie będziemy wypatrywać hipopotamów i krokodyli, na brzegu antylop i bawołów oraz oczywiście wspaniałych wodospadów.

Dzień 9
Wycieczka do Wodospadów Wiktorii. Po południu czas wolny
Wodospady Wiktorii

Po śniadaniu wybierzemy się na wycieczkę wokół wodospadów, które należą do najpiękniejszych na świecie. Woda spada z dwa razy większej wysokości niż w wodospadzie Niagara na granicy ze Stanami Zjednoczonymi a Kanadą.

Piękny obraz tego miejsca dopełniają odgłosy natury i zielony las deszczowy. Pilot opowie o historii tego miejsca, podczas gdy będziemy obserwować ptaki i otaczającą nas dziką przyrodę.

Woda często zamienia się w ogromne kaskady wokół wodospadu, dlatego proponujemy zabrać parasol lub lekką kurtkę przeciwdeszczową.

Dzień 10
Czas wolny przy Wodospadach Wiktorii

Dzisiejszy dzień jest dniem wolnym. Proponujemy wziąć udział w safari lub polecieć samolotem na Wodospadami Wiktorii czy wziąć udział w spływie po rzece Zambezi. 

Wieczorem spotkamy się na pożegnalnej kolacji w hotelu.

Dzień 11
Wycieczka do Wodospadów Wiktorii od strony Zambii. Przejazd na lotnisko Livingstone w Zambii. Powrót do Polski.
Wodospady Wiktorii

Przejedziemy przez most i wjedziemy do Zambii. Udamy się na ostatnią wycieczkę do Wodospadów Wiktorii by zobaczyć ich piękno od strony Zambii.

Następnie pojedziemy na lotnisko Livingstone w Zambii, skąd polecimy do Polski.

Dzień 12
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

3 498,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnych przewodników i rangerów
 • Przelot w rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Johannesburg (z przesiadką), Johannesgurg – Victoria Falls, Livingstone – Warszawa (z przesiadką)
 • Noclegi, safari i wycieczki zgodnie z programem
 • Opłaty za wstępy do parków i bilety do zwiedzanych obiektów
 • Wyżywienie: śniadania, 5 lunchy (dni 2,3,5,6,7), 7 kolacji (dni 2-7 i 10)
 • podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Wizy do Zambii (dwukrotny wjazd i wyjazd)
 • Napojów do posiłków (poza sokiem, kawą i herbatą do śniadania)
 • Napiwków (ok 60 USD/os)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego co nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Przepisy dotyczące podróżowania małoletnich do Botswany

W przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do Botswany z obojgiem rodziców, konieczne jest posiadanie oryginału aktu urodzenia dziecka lub jego poświadczonej przez notariusza kopi wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.

W przypadku podróży małoletniego dziecka z/do Botswany z jednym z rodziców, konieczne jest okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę affidavit poświadczonego przez Commissioner of Oaths (w przypadku dokumentu wystawianego w Botswanie), bądź formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Zgoda taka jest ważna przez 3 miesiące od daty sporządzenia dokumentu.

Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem jest możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski).

Okazanie w/w dokumentów jest wymagane w punktach granicznych Botswany oraz na lotniskach tranzytowych mających bezpośrednie połączenie z Botswany. Osoba nie posiadająca wymaganych dokumentów nie zostanie wpuszczona wraz z dzieckiem na pokład samolotu lecącego do Botswany.

Bagaż

Warto zabrać z sobą mały plecak lub torbę na jednodniowe wycieczki.  Duży bagaż dostępny będzie dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania własnych ręczników.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe zasady przewozu bagaży rejestrowanych obowiązujące od dnia 25 marca 2019 na lotnisku OR Tambo International Airport w Johannesburgu:

1.    Bagaż rejestrowany powinien mieć kształt regularny czyli posiadać co najmniej jedną płaską powierzchnię 
2.    Bagaże okrągłe bądź posiadające nieregularny kształt nie są akceptowane
3.    Torby z długimi paskami nie są akceptowane.

Powyższe zasady, zgodne z wytycznymi IATA, mają na celu zapobieganiu awariom systemu obsługi bagażowej powodowanym przez niewymiarowy bagaż, nie posiadający płaskiej powierzchni, posiadający długie paski bądź uchwyty a tym samym zapobieganiu opóźnieniom w dostarczeniu bagaży do samolotu. 
Pasażerom nadającym bagaż niespełniający powyższych zasad udostępniono na lotnisku punkty pakowania, w których można dostosować bagaż do określonych zaleceń.

Więcej informacji o Republice Południowej Afryki

Tutaj możesz znaleźć więcej informacji o RPA: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa

Botswana: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/botswana

Zimbabwe: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/zimbabwe

Namibia: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/namibia

Przeczytaj o klimacie i pogodzie, różnicy czasu, napiwkach i sprawdź, czy potrzebujesz wizy.

Waluta

Zabierając USD do RPA prosimy zwrócić uwagę by banknoty były wydane po 2006 roku.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 2 298,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody

Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj www.tsogosun.com/southern-sun-cape-sun

Cena
zł 2 298,- za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy
zł 1 000,-

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie www.tsogosun.com/the-cullinan

Dopłata za hotel o wyższym standardzie
zł 1 200,- za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata za pokój jednoosobowy
3 200,-

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga do Kapsztadu
 • Transfer hotel-lotnisko
 • 4 noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Codziennie śniadanie
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 4 998,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata

Przez cztery dni wysokie na ponad 100 metrów, szerokie na 2 kilometry i otoczone gęstym lasem deszczowym imponujące Wodospady Wiktorii mogą stać się Twoim domem na zakończenie afrykańskiej przygody. Nazwa wodospadów w języku bantu brzmi „mosi-oa-tunya” (mgła, która grzmi), bo tak właśnie wyglądają Wodospady Wiktorii – przypominają potężną mglistą chmurę, z której dochodzą dźwięki grzmotów.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Kingdom at Victoria Falls
Przepiękny 4-gwiazdkowy hotel, na terenie którego znajdują się 3 baseny, 3 restauracje, 4 bary, spa, kasyno i centrum zabaw dla dzieci. Ośrodek jest położony na terenie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii, w bliskiej odległości od samych wodospadów.

Dowiedz się więcej na www.thekingdomhotel.co.za 

Cena
4.998,- PLN od osoby w dwuosobowym pokoju w hotelu The Kingdom at Victoria Falls

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1.700,- PLN

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Dopłata za podwyższenie standardu pokoju
600,- PLN od osoby w pokoju dwuosobowym w hotelu Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy
3.100,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Johannesburg-Wodospad Wiktorii
 • Ewent. przelot na trasie Kapsztad/Durban-Johannesburg
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w Victoria Falls Hotel w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem)
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Pieszą wycieczkę wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 7 dni
Cena 5 498,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 5 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z trzech hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym
5 498 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1 498 zł

Seaview Calodyne Lifestyle Resort 
Czterogwiazdkowy hotel Seaview Calodyne Lifestyle Resort to hotel położony w zatoce. W ośrodku znajduje się bar, restauracja, salon, recepcja, dom łodzi / centrum nurkowe, sklep i spa. Strój wieczorowy w restauracjach i barach: eleganckie ubrania. Panowie proszeni są o noszenie długich spodni.
W cenę zakwaterowania wliczone jest wyżywienie: 2 posiłki dziennie.
Więcej informacji o hotelu na stronie: https://searesortshotels.com/seaview/

Dopłata za pobyt w hotelu 4*
800 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Seaview Calodyne Lifestyle Resort

Dopłata do pokoju jednoosobowego
3 098 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pbyt w hotelu 5*

1 500 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5*
4 498 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20ZARTR57APL3004