Wietnam Północny dla koneserów

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz jedne z najbardziej spektakularnych krajobrazów na Ziemi w północnej części Wietnamu i odwiedź zamieszkujące te tereny lokalne plemiona górskie

Po pierwszych wrażeniach ze zwiedzania stolicy Wietnamu – Hanoi, rozpocznie się przygoda, która poprowadzi nas przez jedne z najpiękniejszych obszarów naszego globu, gdzie jak okiem sięgnąć, rozciągają się tarasy ryżowe przylegające do zboczy gór, a głęboko w dole widać rzeki wijące się niczym błękitne wstążeczki.

Udamy się na piesze wędrówki, odwiedzając lokalne plemiona górskie, które do niedawna żyły w całkowitej izolacji od reszty świata oraz poznamy ich sposób życia oraz trudy dnia codziennego związane z uprawą roli na tych wcześniej niedostępnych obszarach. Przemierzymy zarówno doliny jak i przełęcze górskie z wyjątkowymi widokami na otaczającą nas przyrodę.

Wycieczka jest organizowana wiosną, kiedy panują najlepsze warunki pogodowe na odwiedzenie tej części Wietnamu - zapraszamy więc wszystkich na tę fantastyczną wyprawę!

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Dong

Program wycieczki 13 dni
Dzień 1
Przelot Warszawa-Hanoi
Dzień 2
Przylot do Hanoi. Wycieczka rikszami po zabytkowej części miasta i powitalna kolacja
Dzień 3
Hanoi. Zwiedzanie miasta: mauzoleum Ho Chi Minha, Pagoda Jednej Kolumny, Muzeum Etnologiczne i czas wolny
Dzień 4
Hanoi - Thong Nguyen. Podróż po północno-wschodnim Wietnamie
Dzień 5
Ośrodek Panhou. Spacer po okolicy i kurs gotowania
Dzień 6
Thong Nguyen - Ha Giang (Przejazd 95 km). Wizyta w wiosce Thon Tra i spacer po lesie palmowym
Dzień 7
Ha Giang - Yenh Minh - Dong Van. Przełęcz Quang Ba zwana ”bramą do nieba”, globalny geopark Dong Van, pałac królewski w Sa Phin
Dzień 8
Dong Van - Wycieczka po terenach graniczących z Chinami. Wieża flagowa Lung Cu
Dzień 9
Dong Van - Meo Vac - jezioro Ba Be. Lokalny targ i przełęcz Ma Pi Lang
Dzień 10
Jezioro Ba Be. Wycieczka łodzią i wizyty w lokalnych wioskach
Dzień 11
Jezioro Ba Be - Hanoi
Dzień 12
Podróż powrotna. Przelot Hanoi – Warszawa
Dzień 13
Przylot do Warszawy

Hotele

Wioska Panhou

Po latach organizowania wycieczek do tej pięknej okolicy, kilka lat temu pewien młody Francuz postanowił zbudować tu kurort. Dziś jest to nieodkryta perełka. Ładne i przytulne domki ze wszystkimi potrzebnymi udogodnieniami, w tym prywatnym prysznicem / toaletą. Jest to bardzo idyllicznie miejsce z pięknym i zadbanym ogrodem i małą rzeką przepływającą przez niego. Można poczuć się tu jak w domu i spędzić trochę czasu po prostu ciesząc się otoczeniem. Na miejscu znajduje się przytulny bar i restauracja. Większość personelu pochodzi z sąsiednich wiosek i ich gościnność sprawi, że poczujemy się dopieszczeni.

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot Warszawa-Hanoi

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie z polskim pilotem i wylot do Hanoi. Przylot następnego dnia.

Dzień 2
Przylot do Hanoi. Wycieczka rikszami po zabytkowej części miasta i powitalna kolacja
Ulice Hanoi

Po przylocie do Hanoi przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku po podróży i odświeżeniu się wyruszymy rowerowymi rikszami na zwiedzanie zabytkowej części miasta. Naszą przejażdżkę rikszami kończymy w pobliżu przytulnej restauracji, gdzie wspólnie zjemy powitalną kolację. Nocleg w Hanoi.

Dzień 3
Hanoi. Zwiedzanie miasta: mauzoleum Ho Chi Minha, Pagoda Jednej Kolumny, Muzeum Etnologiczne i czas wolny
Mauzoleum Ho Chi Minha

Dzisiejszy dzień jest przeznaczony na bliższe poznanie wspaniałych zabytków stolicy. Rozpoczniemy od  imponującego mauzoleum Ho Chi Minha, gdzie w szklanym sarkofagu przechowywane są szczątki wielkiego ojca narodu od czasu jego śmierci, tj. od 1969 r. Pozostając w świecie Ho Chi Minha odwiedzimy  jego dom, znajdujący się za mauzoleum, który pozostaje w niezmienionym stanie od jego śmierci. Mały, skromy domek zbudowany jest na palach, na wzór tradycyjnych wietnamskich domów wiejskich, ale usytuowany jest w idyllicznej scenerii zadbanego ogrodu z widokiem na duże jezioro wypełnione rybami. 

Następnie zobaczymy kolejne atrakcje Hanoi w tym jedną z  najsłynniejszych pagód w mieście czyli Pagodę na Jednej Kolumnie. Została zbudowana przez cesarza Ly Thai Tonga w 1049 roku na cześć bogini, która wg legendy ukazała się cesarzowi we śnie, siedząc na kwiecie lotosu i podając mu dziecko, co miało być obietnicą rychłych narodzin potomka, a tym samym dziedzica. Kiedy niedługo potem cesarzowi urodził się rzeczywiście syn, z wdzięczności kazał wybudować drewnianą pagodę wzniesioną na jednym kamiennym filarze przypominając kształtem kwiat lotosu wyłaniający się z Morza Smutku. Często pagodę odwiedzają bezdzietne pary, prosząc o potomstwo.

Spacerując wąskimi uliczkami miasta będziemy z bliska obserwować jego tętniące życie i przejdziemy między innymi obok stawu, w którym do dziś leżą szczątki zestrzelonego amerykańskiego samolotu stanowiąc swoisty pomnik zniszczeń wojennych.

Po obiedzie w lokalnej restauracji odwiedzimy ekscytujące Muzeum Etnologiczne. Jest to nowoczesne, interaktywne i najbardziej interesujące muzeum w Hanoi, przybliżające historię, dziedzictwo i tożsamość kulturową licznych grupach etnicznych zamieszkujących ten kraj. W Wietnamie żyje 54 różnych grup etnicznych. Największą grupą są Wietnamczycy Kinh, którzy stanowią około 90 procent populacji. Pozostałe 53 ludy są często określane jako mniejszości etniczne, a wiele z nich było pierwotnie plemionami koczowniczymi. W Muzeum Etnograficznym możemy podziwiać ogromną ilość artefaktów, zdjęć, filmów wideo i innych eksponatów multimedialnych. Tutaj dowiemy się nieco więcej o mniejszościach i ich sposobie życia oraz zobaczymy także ich piękne stroje. W przylegającym do muzeum parku jest mały skansen, w którym prezentowanych jest wiele tradycyjnych domów. W kolejnych dniach naszej podróży zetkniemy się bezpośrednio z niektórymi z lokalnych mniejszości.

Po tych atrakcjach będzie czas na samodzielnie odkrywanie miasta. Dla chętnych nasz pilot zorganizuje wspólny spacer po mieście.

Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.

Nocleg w Hanoi.

Dzień 4
Hanoi - Thong Nguyen. Podróż po północno-wschodnim Wietnamie (Przejazd 286 km)
Piękne tarasy ryżowe w Wietnamie

Dziś wyruszymy w fantastyczną podróż po najbardziej dziewiczych obszarach północno-wschodniego Wietnamu. Słowa kluczowe na najbliższe dni to: wyjątkowe krajobrazy, oszałamiająca przyroda, zabytki historyczne i spotkania z przedstawicielami mniejszości etnicznych, żyjących przez wieki w izolacji od reszty kraju. Jeszcze kilka lat temu obszar ten był zupełnie zamknięty dla turystów, a ze względu na słabe lub nieistniejące drogi, był praktycznie odcięty od świata. Od niedawna to się zmieniło i dzięki nowym drogom ułatwiony jest dojazd w te dziewicze regiony Wietnamu. Północno – wschodnia część kraju jest domem dla większości wietnamskich mniejszości narodowych. Niektórzy żyją tu od setek lat, inni przybyli dopiero pod koniec XIX wieku. Wiele z tych grup narodowych ma swoje korzenie w Chinach i Tybecie, Laosie, Tajlandii i Birmie.

Ze względów praktycznych podczas tej części wycieczki będziemy podróżować dwoma mniejszymi autobusami. Nasz pilot i lokalny przewodnik będą po drodze zmieniać autobusy, aby każdy mógł w pełni skorzystać z ich wiedzy i opowieści.

Dzisiejsza podróż wiedzie ze stolicy Wietnamu - Hanoi do Thong Nguyen, maleńkiej wioski położonej pośród gór. Zatrzymamy się tu w uroczym i idyllicznym kurorcie Panhou Village.  Po drodze zjemy obiad w lokalnej restauracji, a po południu dotrzemy na miejsce. Ośrodek jest naprawdę uroczy i składa się z małych domków położonych w zadbanym ogrodzie. W prostych, rustykalnie urządzonych pokojach znajduje się wszystko czego potrzebujemy oraz oczywiście prysznic z toaletą. W tym wyjątkowym otoczeniu spędzimy 2 noce.

Reszta popołudnia jest do własnej dyspozycji. Przed kolacją polecamy spacer po ogrodzie i lokalnej wiosce.

Nocleg w Thong Nguyen.

Dzień 5
Ośrodek Panhou. Spacer po okolicy i kurs gotowania
Grillowane pyszności

Dziś wybierzemy się na wycieczkę po pięknej okolicy. W Thong Nguyen i okolicznych wioskach poznamy sposób życia lokalnych społeczności, należących do społeczności Czerwonych Dao i dowiemy się więcej o ich ciężkiej pracy na roli na tych górskich obszarach. Tutejsza przyroda jest po prostu oszałamiająca, z malowniczymi tarasami ryżowymi i dolinami otoczonymi górskimi szczytami. Autobus zabierze nas na miejsce, a następnie będziemy się już poruszać pieszo. Dzisiejsza wędrówka wymaga dobrej kondycji. Po drodze będzie kilka podejść. W trakcie dnia zjemy obiad u lokalnych gospodarzy.

Wczesnym popołudniem wrócimy do naszego ośrodka. Po odświeżeniu i odpoczynku spotkamy się w restauracji gdzie spróbujemy swoich sił w gotowaniu wietnamskich potraw. Dzięki fachowym wskazówkom miejscowych poznamy wiele tajników kuchni wietnamskiej. Po kursie gotowania wszystko co przygotowaliśmy zjemy na kolację – smacznego!

Dzień 6
Thong Nguyen - Ha Giang (Przejazd 95 km). Wizyta w wiosce Thon Tra i spacer po lesie palmowym
Tarasy ryżowe w Ha Giang

Żegnamy się z uroczą wioską Thong Nquyen, a także życzliwym personelem ośrodka Panhou i kontynuujemy naszą przygodę po dziewiczych terenach Wietnamu. Dzisiejszy etap wycieczki jest stosunkowo krótki do przebycia, będziemy więc mieć mnóstwo czasu po drodze na przystanki i podziwianie okolicy.  Jadąc w kierunku Ha Giang z okien autokaru roztaczać się będą cudowne widoki wzgórz pokrytych tarasami ryżowymi.

Zatrzymamy się w wiosce Thon Tra i odwiedzimy tutejszych mieszkańców, należących do grupy etnicznej Tay,  którzy mieszkają w tradycyjnych domach na palach. Przespacerujemy się po wiosce oraz zajrzymy do niektórych domów.

Następnie zatrzymamy się w lesie palmowym, skąd wybierzemy się na spacer m.in. wśród pól ryżowych.

Po obiedzie w lokalnej restauracji docieramy do Ha Giang, gdzie zatrzymamy się w małym kurorcie nad jeziorem na obrzeżach miasta. Ha Giang jest stolicą dużej prowincji Ha Giang, która jest określana przez Wietnamczyków jako najpiękniejsza prowincja w Wietnamie, a miasto jest często nazywane „bramą do raju”. Kolację zjemy w naszym ośrodku.

Dzień 7
Ha Giang - Yenh Minh - Dong Van. Przełęcz Quang Ba zwana ”bramą do nieba”, globalny geopark Dong Van, pałac królewski w Sa Phin (Przejazd 125 km)
W drodze ptrzez górskie drogi do miasteczka Don Vang

Dziś czeka na nas kolejny ekscytujący dzień. Kontynuujemy naszą podróż w kierunku północnego krańca prowincji Ha Giang, gdzie odwiedzimy lokalną wioskę zamieszkałą przez lud Hmong i zobaczymy w jaki sposób produkuje się tutaj tkaniny.

Następnie po około godzinie jazdy docieramy na szczyt przełęczy Quang Ba, znanej również jako „brama do nieba”. Według legendy jest to miejsce, z którego można dotknąć nieba. Zatrzymamy się tutaj, aby podziwiać ten wyjątkowy widok na góry w tle i najgłębszy wąwóz w całej Azji Południowo-Wschodniej osiągający 800 metrów głębokości. To miejsce jest także bramą do niezwykłego Geoparku Krasowego Dong Van, objętego ochroną UNESCO. Obszar ten jest zachwycający widokowo z wapiennymi szczytami w poszarpanych formacjach górskich. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w kilku miejscach, aby podziwiać piękne widoki.

Wreszcie docieramy do miasta Sa Phin i zwiedzamy dawny zamek królewski. Jesteśmy teraz blisko granicy z Chinami, gdzie dawniej na tym nieodkrytym obszarze kilka ludów żyło w całkowitej izolacji od otaczających ich imperiów i potęg kolonialnych. Powstały tutaj niewielkie królestwa, a obszar ten był zamieszkany między innymi przez lud Hmong. Potężna rodzina, nazywająca siebie królem ludu Hmong, panowała na tym obszarze aż do lat pięćdziesiątych XX wieku, a my odwiedzimy ich 100-letnią rezydencję, która jest połączeniem pałacu i obronnego zamku.

Po południu docieramy do małego prowincjonalnego miasteczka Don Vang, które dzięki swojemu położeniu na wysokości około 1.500 metrów jest w dosłownym znaczeniu punktem szczytowym naszej podróży.

W Dong Van spędzimy 2 noce.

Dzień 8
Dong Van - Wycieczka po terenach graniczących z Chinami. Wieża flagowa Lung Cu (Przejazd około 100 km)
Potężna wieża flagowa Lung

Dziś będziemy eksplorować tereny przygraniczne w najbardziej wysuniętej na północ części Wietnamu. Obszar ten był zamknięty dla turystów przez wiele lat z powodu tak zwanej „zapomnianej wojny” z Chinami. To właśnie na ten region Wietnamu chińska armia najechała w styczniu 1979 roku. Oficjalnie wojna trwała tylko 3 miesiące, ale w rzeczywistości ciągnęła się 10 lat - aż do 1989 roku! Do 2018 roku wojna była drażliwą kwestią w dyplomatycznych stosunkach między Chinami a Wietnamem, dlatego spór ten nazywano „zapomnianą wojną”.

Odwiedzimy potężną wieżę flagową Lung, która została zbudowana w 2010 roku jako symbol najbardziej na północ wysuniętego punktu wietnamskiego państwa. Pomnik składa się z 30-metrowej wieży, zwieńczonej na szczycie dużą flagą wietnamską. Ze szczytu wieży roztacza się widok na sąsiednie Chiny.

W trakcie dzisiejszej wycieczki zjemy lokalny obiad i udamy się na spacer do jednej z pobliskich wiosek.

Dzień 9
Dong Van - Meo Vac - jezioro Ba Be. Lokalny targ i przełęcz Ma Pi Lang (Przejazd 257 km)
Nad jeziorem Ba Be

Dzisiejszy dzień jest ostatnim jaki spędzimy w górzystym terenie, ponieważ powoli zaczynamy się kierować w dół z powrotem do Hanoi. Wciąż jednak czeka nas mnóstwo fantastycznych widoków i wrażeń.

Dzień rozpoczynamy od porannej wizyty na lokalnym targu w Meo Vac, w porze kiedy jest najwięcej się tutaj dzieje. Można tu kupić dosłownie wszystko, od lokalnego rzemiosła, po tanie towary importowane z Chin.

Po powrocie do autokaru rozpoczynamy podróż w kierunku jeziora Ba Be, która dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń Dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych miejsc w całym Wietnamie – przełęczy Ma Pi Leng. Roztaczający się stąd widok zapiera dech w piersiach! Daleko w dole widzimy rzekę Nho Que wijącą się jak wąż przez ten wspaniały krajobraz. Po obiedzie w lokalnej restauracji kontynuujemy naszą podróż, aby na koniec dnia dotrzeć nad jezioro Ba Be.

Zatrzymujemy się w nowym hotelu zbudowanym w pobliżu jeziora. Nocleg w Ba

Dzień 10
Jezioro Ba Be. Wycieczka łodzią i wizyty w lokalnych wioskach
Rejs po jeziorze Ba Be

Pomimo długiej listy fantastycznych krajobrazów, jakie już zobaczyliśmy wielu może uznać, że kończymy naszą wycieczkę w najpiękniejszym miejscu. Dzisiaj będziemy zwiedzać okolice Jeziora Ba Be, którego nazwa oznacza „Trzy jeziora”, ponieważ rzeczywiście składa się z 3 mniejszych jezior połączonych rzekami. Już w 1972 roku lokalne władze dostrzegły potencjał tego wyjątkowo pięknego obszaru i utworzyły tutaj jeden z pierwszych „obszarów chronionych” w Wietnamie. W 1992 roku został on oficjalnie uznany za park narodowy i wpisany na listę UNESCO ze względu na unikalną faunę i florę. Tylko wcześniejszy brak odpowiedniej bazy hotelowej sprawił, że to miejsce wciąż zachowało swój dziewiczy charakter i nadal dociera tu niewielu zagranicznych turystów.  Autobusem dojedziemy do jeziora, a następnie przesiądziemy się na łodzie, aby płynąc między małymi wysepkami rozrzuconymi po jezierze, podziwiać piękne krajobrazy i spokojną okolicę, otoczoną przez wysokie, porośnięte dżunglą zbocza. Rejs kończymy w lokalnej wiosce, gdzie zjemy obiad.

Po obiedzie udamy się pieszo na spacer po okolicy, aby późnym popołudniem wrócić do naszego ośrodka. Reszta dnia przeznaczona jest na relaks i odpoczynek.

Dzień 11
Jezioro Ba Be - Hanoi (Przejazd 234 km)
Popularny środek transportu w Wietnamie

Dzisiaj trasa naszej wycieczki biegnie na południe z powrotem do Hanoi i do cywilizacji.

Nasza niezwykła przygoda w tym dziewiczym i przepięknym regionie Wietnamu dobiegła końca. Późnym popołudniem docieramy do Hanoi, a wieczorem spotykamy się na  pożegnalnej kolacji.

Dzień 12
Podróż powrotna. Przelot Hanoi – Warszawa

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Dzisiaj pożegnamy się z Wietnamem i wyruszymy w drogę powrotną do domu. Wcześniej będzie jednak trochę czasu na ostatnie zakupy w Hanoi, zanim udamy się na lotnisko skąd wylecimy do Warszawy.

Dzień 13
Przylot do Warszawy

Przylot do Warszawy i tym samym koniec naszej fantastycznej przygody w Wietnamie.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1648 PLN

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Hanoi – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych 
 • pełne wyżywienie zgodnie z programem (od kolacji w dniu 2 do śniadania w dniu 12)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • napiwków dla lokalnego przewodnika i kierowców ok. 60 USD/osobę
 • wizy do Wietnamu
 • napojów do posiłków
 • wydatków indywidualnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • wszystkiego, co nie zostało wymienione w “Cena zawiera“

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Informacje o wycieczce

Wycieczka jest organizowana tylko wiosną, ponieważ jest to najlepszy czas na odwiedzenie tej części Wietnamu. Kiedy wiosna i ciepłe powietrze docierają do tego regionu,  i pierwszy siew ryżu zostanie ukończony w dolinach, oznacza to, że na dobre skończyła się zima i okres suszy z bardzo małą ilością opadów więc szlaki turystyczne są w dobrym stanie.  

Po drodze będziemy jechać przez tereny, gdzie drogi są bardzo wąskie, więc podczas tej części trasy użyjemy dwóch mniejszych autobusów. Nasz pilot i lokalny przewodnik będą po drodze zmieniać się w autobusach, aby wszyscy mogli w pełni skorzystać z ich wiedzy i opowieści.

Podczas podróży odbędą się różnego rodzaju wędrówki. Większość z nich jest dość łatwa i każdy powinien być w stanie do nich dołączyć. W piątym dniu wycieczki odbędzie się wędrówka z kilkoma podejściami - tego dnia wędrówka wymagać będzie od uczestników dobrej kondycji. Jeśli nie jesteś wystarczająco sprawny, aby wziąć udział w wędrówce, możesz zamiast tego cieszyć się pięknym kurortem i jego otoczeniem. Podczas tej podróży ważne jest, aby zabrać ze sobą dobre obuwie. Mimo, że znajdujemy się w górzystym terenie, wysokość nie przekracza 2.000 metrów n.p.m. Najwyżej położony hotel znajduje się na wysokości około 1.500 metrów n.p.m. (Dong Vang), wszystkie inne miejsca noclegów znajdują się na wysokości poniżej 1.000 metrów n.p.m.

Baza noclegowa jaką wykorzystujemy na tej wycieczce to mieszanka ośrodków (lodge) położonych na łonie natury oraz typowych prowincjonalnych hoteli miejskich. Wszystkie te miejsca mają akceptowalny standard, a pokoje wyposażone są w prywatne łazienki.

Ilość uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Wiza

Obywatele polscy są zobowiązani do posiadania wizy uprawniającej do wjazdu na terytorium Wietnamu. Do wystawienia wizy potrzebne będą zdjęcia paszportowe. Wydanie wizy jest odpłatne.

Więcej o Wietnamie

Więcej informacji o Wietnamie: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/vietnam
Informacje dotyczą między innymi klimatu i pogody, różnicy czasu, napiwków i ewentualnej konieczności uzyskania wizy czy wykonania szczepień.

Z ręką na sercu

Informacja

Ważne jest, aby podkreślić, że podczas tej podróży podróżujemy po dziewiczych obszarach Wietnamu, gdzie nie ma zbyt wielu turystów. Należy zatem spodziewać się, że nie wszystko będzie działać tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni w miastach. Prosimy o tolerancję i cierpliwość, aby w pełni cieszyć się niesamowitymi doświadczeniami, które czekają na nas podczas tej podróży.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki