Z Buenos Aires do Rio de Janeiro

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Niezapomniana wyprawa przez 3 fantastyczne kraje Ameryki Południowej – Argentynę, Brazylię i Urugwaj

Poznaj to, co najlepsze w Ameryce Południowej: nieokiełznaną energię Brazylii wibrującą w rytmie gorącej samby, wspaniałą kulturę Argentyny z pełnym pasji tangiem oraz melancholijne klimaty Urugwaju. Rio de Janeiro – to wulkan energii wybuchający z największą siłą w okresie karnawału, kiedy podczas wielogodzinnych parad prezentują się miejscowe szkoły tańca. Przygotowania trwają cały rok, a zaskakujące stroje i układy taneczne w rym gorących rytmów samby zachwycają widzów zarówno zgromadzonych na Sambodromie jak i przed telewizorami na całym świecie. Rio to także słoneczne plaże Copacabana i Ipanema, słynny pomnik Chrystusa, górujący nad miastem oraz mekka fanów piłki nożnej - stadion Maracana. Zanim jednak tam dotrzemy, zwiedzimy Buenos Aires z jego pięknym teatrem Colón, szerokimi alejami i różową rezydencją prezydenta w Buenos Aires, w której zamieszkiwała m.in. Evita Peron – najsłynniejsza żona prezydenta Argentyny.

Pomiędzy zwiedzaniem wielkich miast czekają na nas również cuda przyrody, takie jak potężny wodospad Iguazú, którego potęga zachwyca, ale też trochę onieśmiela. Będziemy mieli 2 dni na ich podziwianie zarówno od strony brazylijskiej jak i argentyńskiej.

Powiew wiatru historii poczujemy wyraźnie podczas zwiedzania Urugwaju, gdy dopłyniemy do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Colonia del Sacramento. Spacerując jego ulicami poznamy historię miasta i cofniemy się do roku 1680, gdy Portugalczycy założyli tutaj pierwszą osadę.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Peso argentyńskie, real brazylijski, peso urugwajskie

Program wycieczki 13 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Buenos Aires
Dzień 2
Przylot do Buenos Aires. Zwiedzanie miasta i opery Colon
Dzień 3
Buenos Aires. Zwiedzanie miasta, degustacja wina i pokaz tanga podczas kolacji (opcja dodatkowo płatna)
Dzień 4
Całodniowa wycieczka do Colonia del Sacramento w Urugwaju
Dzień 5
Buenos Aires, Pampa, gauchos i lunch na ranczo (dodatkowo płatne)
Dzień 6
Buenos Aires - Iguazú Brazylia. Zwiedzanie okolic tamy Itaipú na rzece Parana
Dzień 7
Wodospad Iguazú, strona argentyńska
Dzień 8
Iguazú. Wodospady Iguazú po brazylijskiej stronie. Rio de Janeiro
Dzień 9
Rio de Janeiro - Góra Corcovado, Pomnik Chrystusa i zwiedzanie miasta
Dzień 10
Rio de Janeiro. Rejs statkiem po zatoce Guanabara i wizyta w szkole samby (wycieczka dodatkowo płatna)
Dzień 11
Rio de Janeiro. Wjazd kolejką na punkt widokowy Głowa Cukru
Dzień 12
Rio de Janeiro. Zwiedzanie miasta: opera, Sambodrom i katedra. Powrót do Polski
Dzień 13
Przylot do Warszawy

Hotele

Nasze hotele

Tutaj możesz zobaczyć hotele, w których najczęściej zatrzymujemy się podczas wycieczek objazdowych. Należy pamiętać, że mogą wystąpić zmiany w zakresie rezerwowanych hoteli. W takich przypadkach wybrany będzie hotel o jednakowym lub wyższym standardzie.

Libertador Hotel

 • 200 pokoi
 • 0 km do centrum
 • Całodobowa recepcja
 • Restauracja
 • Bar
 • Winda
 • Wi-Fi (w całym hotelu – bezpłatnie)
 • Centrum fitness

Nowoczesny hotel urządzony w minimalistycznym stylu, położony w odległości krótkiego spaceru od teatru Colón i Pałacu Prezydenckiego, a także wielu innych wspaniałych zabytków Buenos Aires. W hotelu znajduje się restauracja, bar i centrum fitness. W całym hotelu jest bezpłatne Wi-Fi.

Pokoje
Duże i jasne pokoje z podwójnym łóżkiem lub dwoma pojedynczymi łóżkami. Wszystkie pokoje posiadają TV, klimatyzację, sejf, lodówkę, żelazko, deskę do prasowania i suszarkę do włosów. Darmowe wifi.

Więcej na temat hotelu: https://www.libertadorhotels.com/

JL By Bourbon

 • 220 pokoi
 • Całodobowa recepcja
 • Bar
 • Winda
 • Mały basen
 • Wi-Fi (bezpłatne)
 • Mała sala szkoleniowa

Hotel położony jest przy Avenida Costa e Silva i jest urządzony w nowoczesnym stylu z wieloma udogodnieniami. W hotelu jest mały basen i bezpłatne Wi-Fi na terenie hotelu.

Pokoje
Komfortowe pokoje z dwoma pojedynczymi łóżkami lub łóżkiem małżeńskim. Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, sejf, telewizor, minibar (za opłatą) i suszarkę do włosów. We wszystkich pokojach jest bezpłatne wi-fi.

Więcej na temat hotelu: https://www.bourbon.com.br/hotel/jl-hotel/?lang=en#TheHotel

Americas Copacabana

 • 205 pokoi
 • 10 minut spacerem na plażę Copacabana
 • Mały basen
 • Bezpłatne WiFi
 • Restauracja
 • Recepcja otwarta całą dobę

Americas Copacabana to jeden z nowszych hoteli w Rio leżący zaledwie trzy przecznice od Copacabany. Taka sama odległość jest od hotelu od najbliższej stacji metra. Hotel jest nowocześnie urządzony. Na dachu znajduje się niewielki basen z bezpłatnymi leżakami, skąd można podziwiać okolice Copacabany. W hotelu znajduje się restauracja, bar przy basenie, bar w lobby i mała siłownia. W całym hotelu dostępny jest darmowy dostęp do Internetu.

Więcej na temat hotelu:

http://www.americascopacabanahotel.com.br/

Pokoje

Nowoczesne pokoje z dwoma pojedynczymi łóżkami lub z jednym podwójnym łóżkiem. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i wyposażone w sejf, TV, suszarkę do włosów i Wi-Fi.

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
19 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Buenos Aires

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel polecimy do Buenos Aires z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk

Dzień 2
Przylot do Buenos Aires. Zwiedzanie miasta i opery Colon
La Casa Rosada

Po przylocie do Buenos Aires, zameldujemy się w hotelu a nstępnie udamy na zwiedzania miasta.

Buenos Aires jest zwane Paryżem Ameryki Południowej, gdyż architektura miasta oraz jego szerokie aleje przypominają stolicę Francji. Buenos Aires jest miastem o fascynującej historii. Zwiedzanie rozpoczniemy od opery Colon zbudowanej w 1908 roku. Jest ona uosobieniem klimatu miasta. Zwiedzimy budynek opery, gdzie obejrzymy salę ze sceną, na której w dalszym ciągu wystawiane są klasyczne utwory.

Następnie pójdziemy szerokimi alejami do Plaza de Mayo (Plac Majów). Po jednej stronie placu góruje pałac prezydencki, który nie bez powodu nosi nazwę Casa Rosada, czyli „różowy dom”, ponieważ elewacje mają wyraźnie różową barwę. To właśnie z balkonu pałacu prezydenckiego Eva Perón, popularnie zwana Evitą, przemawiała do swoich najwierniejszych zwolenników. To właśnie na Plaza de Mayo „Las Madres de Plaza de Mayo” - zbierały się raz w tygodniu matki dzieci, które zaginęły w okresie władzy junty argentyńskiej, czyli w latach 1977-2006 i demonstrowały, żądając ujawnienia prawdy o losie ich dzieci.

Kolejnym punktem naszego programu będzie przejście ulicą zakupową, Calle Florida. Lunch zjemy w jednej ze słynnych restauracji Buenos Aires, tak zwanych steakhouse.

Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 3
Buenos Aires. Zwiedzanie miasta, degustacja wina i pokaz tanga podczas kolacji (opcja dodatkowo płatna)
Czy mogę prosić do tańca?

Dzisiaj poznamy bliżej Buenos Aires i zwiedzimy kolorową zabytkową dzielnicę miasta La Boca.
Jest to jedna z najstarszych dzielnic miasta, która w XIX wieku stała się domem tysięcy włoskich i hiszpańskich imigrantów poszukujących szczęścia w stolicy Argentyny. Ulica El Caminito słynie z wielokolorowych domów i to właśnie w robotniczej dzielnicy La Boca siedzibę ma klub sportowy Boca Juniors. Wielu słynnych argentyńskich piłkarzy stawiało swoje pierwsze kroki na murawie tego właśnie klubu, jednak swoją sławę klub zawdzięcza Diego Maradonie.

W innej dzielnicy miasta, Palermo, będącej zielonymi płucami stolicy, podziwiać możemy ogromne parki i zabytki przypominające nam trudną historię Argentyny. Jedziemy dalej do najmodniejszej, willowej dzielnicy miasta, Recoleta, z eleganckimi budynkami inspirowanymi architekturą Francji. W Recoleta znajdziemy imponujący cmentarz z grobami członków najsłynniejszych rodów. Jest też tam grób Evity Peron pochowanej w grobowcu rodzinnym pod nazwiskiem Duarte. La Recoleta jest dzielnicą bogaczy, którzy w gorących letnich miesiącach uciekają tu ze swoich mieszkań w centrum Buenos Aires. Zimą spotkamy na ulicach eleganckie damy ubrane w futra zmierzające do herbaciarni na spotkanie z przyjaciółkami.

Program wieczorny rozpoczyna się od degustacji cudownych argentyńskich win w towarzystwie sommeliera, który podzieli się z nami swoją wiedzą na temat win. W dalszej części wieczoru podczas kolacji czeka nas pokaz argentyńskiego tanga.

Czy można wyobrazić sobie lepsze otoczenie dla tanga niż jego stolica? Taniec ten, będący mieszanką nostalgii, dramaturgii, elegancji i zmysłowości, powstał w XIX wieku w San Telmo, dzielnicy imigranckiej i nie był w swoich początkach uznawany za zbyt przyzwoity, jednak szybko przyjął się również w wyższych kręgach socjety.

Więcej informacji na temat pakietu wycieczkowego można znaleźć w części „Pakiet wycieczkowy w Buenos Aires”.

Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 4
Całodniowa wycieczka do Colonia del Sacramento w Urugwaju

Dzisiaj opuścimy na chwilę Argentynę, aby odwiedzić kolejny kraj.  Rano popłyniemy łodzią do Urugwaju, gdzie zwiedzimy piękne stare miasto Colonia del Sacramento. Położone na wschodnim brzegu Río de la Plata i tylko ok. 50 km od Buenos Aires, miasto zachwyca swym niedopartym urokiem. Colonia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze względu na piękną kolonialną zabudowę starego miasta  Barrio Histórico. Jest to prawdziwy labirynt wąskich brukowanych uliczek zajmujących mały półwysep wbijający się klinem w rzekę. Równe rzędy okazałych platanów zapewniają zbawienny cień w letnie upalne dni, a dzięki starym domom i budynkom możemy przenieść się na chwilę w czasie o kilka stuleci wstecz, kiedy miasto powstało, założone przez Portugalczyków w 1680r.. Zobaczymy tutaj mieszankę architektury hiszpańskiej, portugalskiej i postkolonialnej, mijając budynki takie jak dom Nacarello, muzeum portugalskie, dom namiestnika i kościół Najświętszego Sakramentu. Po drodze zjemy obiad, aby po południu ponownie udać się w stronę kosmopolitycznego Buenos Aires.

Dzień 5
Buenos Aires, Pampa, gauchos i lunch na ranczo (dodatkowo płatne)
Wizyta w Pampasach

Argentyńska równina „La Pampa” rozciąga się w promieniu blisko tysiąca kilometrów od Buenos Aires. Ogromna równina od setek lat jest domem los gauchos, legendarnych argentyńskich pasterzy bydła. Pampa stanowi podstawę argentyńskiej gospodarki.

Na dzisiejszej wycieczce udamy się do Pampy, gdzie odwiedzimy tzw. „estancię” – duże argentyńskie ranczo. Zjemy tutaj tradycyjny lunch – asado – z przepysznym grillowanym mięsem i empanadas, czyli małymi pierożkami z farszem sprowadzonym przez Hiszpanów i dostępnymi w wielu wariantach w całej Ameryce Łacińskiej. Na estancii obejrzymy pokaz folklorystyczny z tradycyjną argentyńską muzyką i tańcem. Będziemy mogli podziwiać imponujące umiejętności jeździeckie gauchos. Późnym popołudniem wrócimy do Buenos Aires.

Więcej informacji na temat pakietu wycieczkowego można znaleźć w części „Pakiet wycieczkowy w Buenos Aires”.

Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 6
Buenos Aires - Iguazú Brazylia. Zwiedzanie okolic tamy Itaipú na rzece Parana

Dzisiaj pożegnamy Argentynę i udamy się na lotnisko skąd polecimy do Brazylii na spotkanie następnej przygody.

Na początek zwiedzamy dzieło inżynierii wodnej, tamę Itaipú, leżącą na rzece na granicy między Brazylią i Paragwajem. Jest to największa na świecie elektrownia wodna pod względem ilości produkowanej energii, a oba kraje korzystają z wytwarzanej prze nią energii. Powstaje tu tyle energii elektrycznej, że zaspakaja ona 75% całkowitego zużycia energii Paragwaju i 17% Brazylii. Podczas tej ekscytującej wycieczki poznamy budowę tamy i sposób jej działania.

Następnie pojedziemy do małego miasteczka Iguazú, słynącego z wodospadów, zwanych Cataratas de Iguazú po hiszpańsku i Foz do Iguaçu po portugalsku – które wpadają do rzeki Iguazú na granicy między Brazylią i Argentyną. Iguazú to największy wodospad na świecie rozciągający się w kształcie końskiej podkowy na obszarze trzech kilometrów. Całość składa się z 275 mniejszych wodospadów gromadzących się nad płaskowyżem Paraná i spadających z wysokości niemal 100 metrów. Kaskady spiętrzonej, rwącej wody spadają z setek wodospadów i zamieniają się w miliony drobinek pary wodnej, która miękko okrywa bujną zieleń lasu deszczowego. Iguazú jest zdecydowanie jedną z największych atrakcji  naszej podróży.

Nocleg w Iguazú

Dzień 7
Wodospad Iguazú, strona argentyńska
Wodospady Iguazu

Dzisiaj zobaczymy wodospad od strony Argentyny. Przejedziemy przez granicę i udamy się do nowo otwartego centrum turystycznego. Stąd wsiądziemy do kolejki z małymi wagonikami i pojedziemy w dół do największego wodospadu, Garganta del Diablo – „Gardło Diabła”. Ze stacji końcowej kolejki przejdziemy kładkami do najbardziej imponującej części wodospadu. Ścieżkami i mostkami przejdziemy trzykilometrową, przepiękną trasą wokół wodospadów.

Lasy przy wodospadzie cechują się ogromnym bogactwem flory i fauny z rzadkimi gatunkami orchidei, wieloma gatunkami ptaków i wielkimi jaszczurkami.

Nocleg w Iguazú.

Dzień 8
Iguazú. Wodospady Iguazú po brazylijskiej stronie. Rio de Janeiro
Zapierające dech w piersiach wodospady Iguazu

W dniu dzisiejszym poznamy wodospady od strony Brazylii, z widokiem na rzekę. Ale zanim to nastąpi i jeśli czas na to pozwoli, zatrzymamy się na lądowisku dla helikopterów, gdzie chętni mogą wykupić na własny koszt przelot helikopterem nad wodospadami. Cena może się różnić, ale wynosi około 150 USD/osoba  ( w roku 2023).

Następnie  schodzimy w dół i ścieżką spacerową dojdziemy do samego środka wodospadu z fantastycznym widokiem na „Gardło Diabła” po stronie argentyńskiej. Powstaje tutaj bardzo dużo pary wodnej, więc koniecznie trzeba mieć ubranie przeciwdeszczowe. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy też maleńkie i figlarne ostronosy, które mają tu swoje siedliska. Możemy na nie natrafić podczas podziwiania fantastycznych widoków na wodospady po stronie argentyńskiej.

Następnie pojedziemy na lotnisko, skąd  polecimy do Rio de Janeiro. W Brazylii silne jest przekonanie, że Bóg wykorzystał dwa z sześciu dni na stworzenie Rio, które jest pięknie położone nad zatoką otoczoną skałami i lasami, pięknym oceanem i długimi plażami. Rio jest jednym z najpopularniejszych na świecie miast: słońce, samba, piękne otoczenie i radośni mieszkańcy gwarantują niezapomniane przeżycia.

Nocleg w Rio de Janeiro.

Dzień 9
Rio de Janeiro - Góra Corcovado, Pomnik Chrystusa i zwiedzanie miasta
Statua Chrystusa w Rio

Po śniadaniu pojedziemy na wycieczkę do największej atrakcji miasta, zalesioną górę Corcovado z imponującym pomnikiem Chrystusa na szczycie. Góra wznosi się na wysokość prawie 700 metrów nad morzem i rozciąga się z niej fantastyczny widok na miasto. Poza cudownymi widokami na całe Rio de Janeiro, możemy stanąć przy jednym z siedmiu cudów świata, wysokiego na 30 metrów pomniku Chrystusa.

Kontynuujemy naszą wycieczkę po mieście udając się do słynnych plaż Rio, ponieważ plaże Rio są tym, czym kawiarnie dla Paryża lub kanały dla Amsterdamu. Bez wątpienia plażowanie jest najbardziej ulubioną formę spędzania czasu przez Brazylijczyków. Jest to wręcz ich styl życia. Brazylijczycy przychodzą na plażę całymi rodzinami czy grupami przyjaciół, aby spędzać razem czas uprawiać różne sporty lub po prostu pochwalić się swoim wyrzeźbionym ćwiczeniami ciałem lub nowym strojem kąpielowym. Nie ma się zresztą co dziwić bo położenie nad oceanem, liczne plaże w mieście, ciepły klimat robą swoje, ludzie mają ponadprzeciętną potrzebę dbania o kondycję i swój wygląd. Niezależnie od tego czy jest sobota czy środa, poranek czy późny wieczór, przy plaży zawsze ktoś uprawia sport. Bieganie jest podstawą, ponadto jazda na rowerze, rolkach, longboardzie i różne inne formy aktywności. Można też zobaczyć grupy młodych ludzi grających w futvolei czyli lokalną odmianę siatkówki, w której nie wolno używać rąk!

Plaże m.in Ipanema, znana i kochana przez Brazylijczyków na długo przed tym, jak Tom Jobim napisał swoją piosenkę o wysokiej, opalonej, młodej i uroczej dziewczynie, którą zobaczył i westchnął z zachwytu.

Na końcu plaży Ipanema znajduje się plaża bogaczy Leblon, a dalej oczywiście słynna Cobacabana, która wraz z szeroką Avenida Atlântica zaprasza na spacery i obserwowanie „carioca” jak nazwani są mieszkańcy Rio.

Po południu wracamy do naszego hotelu.
Nocleg w Rio de Janeiro

Dzień 10
Rio de Janeiro. Rejs statkiem po zatoce Guanabara i wizyta w szkole samby (wycieczka dodatkowo płatna)
Samba i Bossa nova pochodzą z Rio

Rio jest wyjątkowo pięknie położone nad zatoką Guanabara o długości 31 km i 28 km szerokości. Rano wypłyniemy z portu Glória szkunerem, który zabierze nas na dwugodzinny rejs po drugiej co do wielkości zatoce Brazylii. W samej zatoce znajduje się ponad 130 wysepek i 13-kilometrowy most łączy Rio z miastem Niteroí. Codziennie tym mostem ludzie dojeżdżają do pracy. Nasza trasa wiedzie wzdłuż wybrzeża, blisko przepięknych plaż, słynnej Głowy Cukru i wielu fortów zbudowanych tu przez Portugalczyków dla ochrony przed piratami. Przeprawiamy się na drugą stronę zatoki do miasta Niterói, skąd będziemy mieć wspaniały widok na Rio. Zanim wrócimy do portu Glória w Rio, przepłyniemy pod mostem, obok jednej z wysepek, Ilha Fiscal, na której zbudowano muzeum historii kultury.

W Rio jest ponad 80 szkół samby i ponad 100 tysięcy tancerzy. Odwiedzamy jedną z największych szkół samby w Rio, Acadêmicos da Grande Rio, gdzie samby uczą się dzieci w wieku od 5 do 18 lat. Szkoła mieści się w ogromnej sali, gdzie szyte są też kostiumy na karnawał. Poznamy kilku tancerzy, którzy opowiedzą nam o historii samby. Będzie też okazja, aby zobaczyć piękne kostiumy oraz przećwiczyć kilka kroków samby.

W związku z igrzyskami olimpijskimi Rio otrzymało nowy piękny budynek zaprojektowany przez hiszpańskiego architekta Santiago Calatravę. Pięknie wznosi się on nad zatoką Guanabara i mieści Museu do Amahã czyli Muzuem Jutra. Ten fantastyczny budynek będziemy mieli okazję zobaczyć z zewnątrz. W pobliżu znajduje się także plac Mauá, na którym można podziwiać największe na świecie graffiti das Ethnias  autorstwa brazylijskiego artysty Eduardo Kobry. Dzieło ma 15 metrów wysokości i 170 metrów szerokości i przestawia kolorowe portrety mniejszości etnicznych.

Należy pamiętać, że atrakcje w tym dniu należy wykupić dodatkowo. Patrz informacje w części „Pakiet wycieczek do Rio de Janeiro”.

Nocleg w Rio de Janeiro

Dzień 11
Rio de Janeiro. Wjazd kolejką na punkt widokowy Głowa Cukru
Kolejką linową na Glowę Cukru? Czemu nie.

W dniu dzisiejszym czeka nas kolejna niezapomniana atrakcja  czy wjazd kolejką linową na Głowę Cukru, ogromną granitową skałę wznoszącą się dumnie nad zatoką Guanabara. Stąd możemy rozkoszować się fantastycznym widokiem panoramy miasta, nieskończenie długich plaży i porośniętych roślinnością gór z wodospadami i lasem deszczowym. Stojąc tutaj staje  oczywiste, dlaczego Rio jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast na świecie

Po południu czas do własnej dyspozycji Można udać się na plaże, aby poczuć się jak prawdziwy mieszkaniec Rio. Nasz pilot chętnie udzieli wskazówek, jak spędzić czas w Rio, a dla chętnych zorganizuje wspólne aktywności.

Dzień 12
Rio de Janeiro. Zwiedzanie miasta: opera, Sambodrom i katedra. Powrót do Polski
Spacer po Rio

Nasza podróż dobiega końca, ale przed południem poznamy kolejne zakątki Rio przejeżdżając obok słynnego stadionu piłkarskiego Maracana. Miniemy również Sambadrom, gdzie co roku ma swój finał słynna na całym świecie parada karnawałowa. Na koniec przejedziemy obok nowoczesnej katedry. Potem nadejdzie czas, aby pożegnać się z Brazylią i udać się na lotnisko w podróż powrotną do domu.

Dzień 13
Przylot do Warszawy

Pakiet wycieczkowy w Buenos Aires

Pakiet obejmuje wycieczki w dniu 3 i 5, w jego skład wchodzą:

 •  Wycieczka w Buenos Aires po dzielnicach Boca i Palermo
 • Degustacja wina, kolacja i pokaz tango
 • Całodniowa wycieczka na Pampę,wizyta na ranczo i tradycyjny argentyński lunch

Pakiet wycieczkowy należy zarezerwować przed wyjazdem, przy rezerwacji podróży. Jest on realizowany dla co najmniej 10 osób. Nasz pilot jest obecny na wszystkich wycieczkach.

Cena za osobę: 2 198 PLN

Pakiet wycieczkowy w Rio de Janeiro

 Pakiet obejmuje wycieczki w dniu 10, w jego skład wchodzą:

 • Rejs po zatoce Guanabara – popatrz na piękne Rio od strony morza
 • Wizyta w szkole samby – barwne kostiumy i samba
   

Pakiet wycieczkowy należy zarezerwować przed wyjazdem przy rezerwacji podróży. Nasz pilot jest obecny na wycieczkach.  

Cena za osobę: 768 PLN

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 19 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

2 998 PLN

 

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota                                 
 • Przelot w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Buenos Aires i Rio de Janeiro – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Przelot wewnętrzny Buenos Aires - Iguazú*
 • Przelot wewnętrzny Iguazú - Rio de Janeiro*
 • Wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem               
 • Zakwaterowanie w 3*/4* hotelach w pokoju 2-osobowym.
 • Wyżywienie: codziennie śniadania i obiad w dniach 2 i 4
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

*Ponieważ podczas tej podróży mamy loty regionalne i krajowe, zalecamy spakowanie jak najlżejszego bagażu. Niektóre linie lotnicze dopuszczają tylko 15 kilogramów bagażu rejestrowanego i 8 kilogramów bagażu podręcznego. Wszystko powyżej jest rozliczane jako nadwaga przez indywidualnego podróżnego. Kosztuje około 12 USD za kilogram nadbagażu. Zwracamy również uwagę, że niektóre trasy lokalne mogą mieć międzylądowanie.

Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego                
 • Pakietu wycieczek w Buenos Aires i Rio de Janeiro
 • Podróżując przez USA wymagane jest uzyskanie elektronicznej autoryzacji ESTA (koszt 21 USD)
 • napojów do posiłków i posiłków nie ujętych w programie                                                               
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (łącznie ok. 125 USD)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego co nie jest zawarte w "Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Lista rzeczy do spakowania

 • Mniejszy plecak lub torba na wycieczki
 • Ubrania letnie
 • Stroje kąpielowe (ręczniki nie są potrzebne)
 • Sweter lub lekka kurtka
 • Płaszcz przeciwdeszczowy
 • Wygodne buty (buty sportowe i sandały)
 • Krem przeciwsłoneczny, nakrycie głowy i / lub okulary przeciwsłoneczne
 • Spray na komary
 • Aparat forograficzny
 • Lornetka

Bagaż

W trakcie wyjazdu dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego.

Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Waluta

Na wycieczke prosimy zabrać gotówkę dolary (USD). Korzystanie z kart kredytowych i wypłacanie pieniędzy z bankomatów może być utrudnione.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 30 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zdrowie

Podróż wymaga dobrej kondycji fizycznej.

Należy pamiętać, że podczas podróży przewidziane są długie spacery (do ok. 5 km). Często teren jest pagórkowaty, będą nierówne chodniki i ścieżki oraz nierówne schody.

Więcej o kirunkach podróży

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Podróż życia Wycieczka dostarczyła wielu wspaniałych przeżyć, choć była dość męcząca z uwagi na długie przeloty i gorący klimat. Polecam ją wszystkim, którzy nie szukają leniwego wypoczynku, a są ciekawi świata. Specjalne pochwały należą się naszej przewodniczce Kornelii, której energia, humor i serdeczne podejście do uczestników uczyniły wycieczkę jeszcze przyjemniejszą. Ciekawie opowiadała o odwiedzanych miejscach i spowodowała, że uczestnicy szybko zaprzyjaźnili się ze sobą. To najfajniejszy przewodnik, z jakim mieliśmy do czynienia!
Date published: 2022-12-07
 • y_2023, m_9, d_27, h_3
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.35
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_1
 • loc_pl_PL, sid_ARRTR07, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki