Zimowa podróż przez Kanadę

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Najpiękniejsze zimowe krajobrazy Kanady od Calgary przez Góry Skaliste z Banff i Jasper aż do Edmonton.

Wycieczka do Kanady dla miłośników przyrody! Przemierzymy drogę z Calgary do Edmonton przez jedne z najpiękniejszych zimowych krajobrazów w kraju. Są tu parki narodowe, zamarznięte wodospady, jaskinie lodowe - jednym słowem - krajobrazy zapierające dech w piersiach. Przejażdżka psim zaprzęgiem jak również wędrówka w rakietach śnieżnych w takiej scenerii będzie niepowtarzalnym przeżyciem! Poznaj najpiękniejsze górskie miasto Banff i ciesz się widokiem ośnieżonych szczytów kanadyjskich Gór Skalistych.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Przygoda życia

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Dolar kanadyjski

Program wycieczki 10 dni
Dzień 1
Warszawa – Calgary. Przejazd do Banff
Dzień 2
Banff. Wycieczka po mieście w Banff z opowieściami o życiu zwierząt i roślin oraz historii kolei. Po południu czas wolny
Dzień 3
Banff. Wędrówka w rakietach śnieżnych do fascynującego Paint Pots
Dzień 4
Banff - Jasper
Dzień 5
Jasper. Odkrywanie dzikiej fauny i flory Jasper
Dzień 6
Jasper. Dzień wolny lub wycieczka psim zaprzęgiem ( dodatkowo płatna)
Dzień 7
Jasper. Spacer po „krainie lodu” w Kanionie Maligne
Dzień 8
Jasper - Edmonton. Przejazd z Jasper na nocleg do Edmonton
Dzień 9–10
Edmonton. Czas wolny i powrót do domu

Zdjęcia

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Warszawa – Calgary. Przejazd do Banff

Po wylądowaniu na lotnisku w Calgary przejedziemy autokarem około 120 kilometrów przez region Kananaskis w kierunku Parku Narodowego Banff i miasteczka o tej samej nazwie, gdzie znajduje się nasz hotel.

Dzień 2
Banff. Wycieczka po mieście w Banff z opowieściami o życiu zwierząt i roślin oraz historii kolei. Po południu czas wolny
hotel Fairmont w Banff w zimowej scenerii

Park Narodowy Banff jest najstarszym parkiem narodowym w Kanadzie i stanowi centrum zarówno zimowych, jak i letnich atrakcji w Górach Skalistych. Rozciąga się na obszarze 6 621 km² i może się pochwalić rozległą siecią szlaków turystycznych, z których również i my będziemy mogli skorzystać.
 
Dzisiejszego dnia poświęcimy więcej czasu na zapoznanie się z Parkiem Narodowym Banff, który słynie na całym świecie z jezior, majestatycznych gór i niekończących się możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Obszar ten przekształcono w park narodowy w 1885 roku. Od tego czasu Banff przyciąga poszukiwaczy przygód z całego świata. Wszyscy mają ten sam cel: doświadczyć zupełnie wyjątkowej przyrody, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 
Miasteczko Banff jest przytulną miejscowością położoną pośród wysokich szczytów, zaś nad miastem góruje dawny hotel kolejowy Fairmont Banff Springs. Główna ulica jest pełna małych sklepików, kawiarni i restauracji, wobec czego można spędzić czas równie miło w miasteczku jak i na łonie natury.
 
Zwiedzimy miasteczko Banff, a po drodze poznamy historię Doliny Bow Valley, w której znajduje się Banff, usłyszymy ciekawostki o życiu zwierząt i zachwycimy się pięknem tutejszej flory. Będzie też czas na relaks i spędzenie popołudnia na własną rękę lub z naszym pilotem.
 
Nocleg w Banff.

Dzień 3
Banff. Wędrówka w rakietach śnieżnych do fascynującego Paint Pots
wędrówka w rakietach śnieżnych to niepowtarzalne przeżycie

Dziś udamy się na wędrówkę dość łatwym szlakiem, najpierw przejdziemy wzdłuż mostu przez zamarzniętą rzekę Vermilion do zaśnieżonej ścieżki wijącej się malowniczo przez sosnowy las, aż dojdziemy do skarbu tutejszego Parku Narodowego czyli Paint Pots. Paint Pots wyglądają jak jeziorka wypełnione farbą olejną, ale w rzeczywistości są to złoża mineralne używane niegdyś przez tutejszą ludność do malowania np. rękodzieła. Po drodze usłyszymy historie o rdzennych mieszkańcach Banff, tutejszych odkrywcach i handlarzach futrami, którzy mieszkali tu, w Górach Skalistych. Po tym rześkim zimowym spacerze skosztujemy wyjątkowego kanadyjskiego przysmaku: gorącego syropu klonowego z toffi polanymi na talerz z zamarzniętym śniegiem. Podczas gdy nasz słodki deser będzie przygotowywany, dla chętnych proponujemy szalony zjazd na dywanie ze wzgórza. Dzisiejsza wycieczka jest doskonała również dla początkujących piechurów, ponieważ obejmuje głównie płaski teren z minimalnymi różnicami wysokości.

Dzień 4
Banff - Jasper
Park Narodowy Jasper

Dzisiejszy dzień spędzimy w podróży do Jasper.

Dzień 5
Jasper. Odkrywanie dzikiej fauny i flory Jasper
wilk szary

Nasz doświadczony pilot jest przeszkolony w tropieniu rozlicznych zwierząt zamieszkujących okolicę i bardzo dobrze zorientowany w historii, geologii i ekologii tego obszaru. W Jasper można zobaczyć wiele gatunków zwierząt zarówno małych jak i dużych! Łosie, jelenie, kozice, kojoty i wilki to tylko niektóre przykłady dzikiej fauny górskiej zamieszkującej te tereny. Dowiemy się o tym, w jaki sposób zwierzęta te przyczyniają się do bogatej różnorodności Parku Narodowego i jak przetrzymują górskie zimy. Podczas podróży przez dolinę Athabasca, zobaczymy jedne z najpiękniejszych krajobrazów parku, należy więc przygotować aparat na serię niesamowitych zdjęć z najważniejszych miejsc naszej wspólnej podróży. Ta wycieczka to idealny sposób na spędzenie poranka i najlepsza okazja do zobaczenia tutejszej dzikiej przyrody!

Dzień 6
Jasper. Dzień wolny lub wycieczka psim zaprzęgiem ( dodatkowo płatna)
przejażdżka psim zaprzęgiem

Dziś proponujemy wycieczkę psim zaprzęgiem podczas której będziemy obcować z  niezmąconym niczym pięknem zimowej aury okolic Jasper. To świetna okazja, aby zapuścić się w głąb serca kanadyjskich Gór Skalistych. Będziemy cieszyć się rześkim, górskim powietrzem i cudowną scenerią, która nas otacza, w przerwie rozgrzewając się obfitym lunchem przygotowywanym na ognisku, gorącym cydrem jabłkowym i domowymi smakołykami. Poznamy jednocześnie historię ludzi zamieszkujących tutejsze okolice.

Dzień 7
Jasper. Spacer po „krainie lodu” w Kanionie Maligne
Kanion Maligne - najgłębszy dostępny kanion w PN Jasper

Dzisiejsza wycieczka to jedna z najpopularniejszych i najbardziej imponujących zimowych przygód w Jasper. Zobaczymy dno Kanionu Maligne - najgłębszego dostępnego kanionu w Parku Narodowym Jasper, gdzie odkryjemy zamarznięte wodospady, jaskinie lodowe i niesamowite formacje lodowe. Dowiemy się ciekawostek o kanionie, jego topografii i tajemnicy „znikającego” jeziora Medicine Lake. Spacer po krainie lodu to odcinek około 3,5 km po płaskim terenie z niewielkimi zejściami w dół. Prosimy o odpowiedni strój na tę wycieczkę!

Dzień 8
Jasper - Edmonton. Przejazd z Jasper na nocleg do Edmonton
wieczorny widok na Edmonton
Dzień 9–10
Edmonton. Czas wolny i powrót do domu

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

2798 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota oraz lokalnego przewodnika
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Calgary i Edmonton – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych ( 3 noclegi w Banff w hotelu Banff Inn, 4 noclegi w Jasper w hotelu Chateau Jasper, 1 nocleg w Edmonton w hotelu DoubleTree by Hilton Downtown Edmonton)
 • Wyżywienie: śniadania
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Dodatkowych posiłków i napojów
 • Napiwków około 60-70 CAD /os
 • Wycieczki psim zaprzęgiem 1598 PLN/os (rezerwacja nie później niż 45 dni przed wylotem)
 • Opłaty eTA około 7 CAD/os
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego co nie zostało wymienione w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Warto spakować w ciepłe ubranie, czapkę, rękawiczki i szalik. Ważne też są dobre, wygodne buty, w których możesz wędrować w górach. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

 

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki