Kanada - Toronto i wodospad Niagara

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zapraszany do Toronto, jednego z najbardziej fascynujących miast na świecie, tygla kultur, interesującej architektury i ciekawej sceny artystycznej.

Toronto to prawdziwy tygiel różnych kultur świata z dużą populacją ludności z Chin, Indii, ale także z Europy. W samym Toronto znajduje się aż pięć różnych Chinatown, oprócz tego Little Italy („Małe Włochy”), Little Portugal („Mała Portugalia”), jak również indyjski bazar Gerrard –  dzięki czemu można odkrywać i smakować cały świat w jednym mieście! Podczas wycieczki poczujemy niesamowitą atmosferę tej metropolii oraz zobaczymy jej największe atrakcje jak m.in. słynną wieżę CN Tower, a także miejscowy uniwersytet oraz stary Ratusz, będących wspaniałym przykładem neogotyckiej architektury miasta. Oprócz tego zaplanowaliśmy również wycieczkę do wodospadu Niagara  wraz z rejsem łodzią, a także ”podróż do przeszłości” podczas wizyty w Sainte-Marie among the Hurons w Midland – pierwszej europejskiej osadzie w Ontario, której historia sięga XVII wieku i jest związana z indiańskim plemieniem Huronów. Jednym słowem, ta wyprawa to doskonały wybór dla osób, które chcą dogłębnie poznać historię i kulturę Toronto, a przy okazji będą też mieć czas na samodzielne odkrywanie miasta.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Dolar kanadyjski

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy. Przylot do Toronto.
Dzień 2 Toronto. Zwiedzanie miasta, CN Tower i czas wolny.
Dzień 3 Wodospad Niagara, degustacja win i możliwość przelotu helikopterem.
Dzień 4 Opcjonalna wycieczka do Midland i Sainte-Marie among the Hurons z rejsem po Georgian Bay wśród 30 tys. wysp
Dzień 5 Toronto. Zwiedzanie miasta m.in. uniwersytet i stary Ratusz, czas wolny
Dzień 6 Wylot z Toronto.
Dzień 7 Przylot do Polski.

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy. Przylot do Toronto.
Toronto nocą

Wylatujemy z Warszawy i lądujemy na międzynarodowym porcie lotniczym Pearson, nazwanym tak na część kanadyjskiego męża stanu i dyplomaty, Lestera Pearson’a, który w 1957r. otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za swój wkład w rozwiązanie kryzysu sueskiego i udział w powołaniu Sił Pokojowych ONZ. W późniejszych latach został premierem Kanady, za jego rządów w państwie dokonano wielu zmian: wprowadzono system szpitali publicznych, powszechny fundusz emerytalny, dostęp do kredytów studenckich i wiele innych reform. Również za jego rządów w 1965 roku dokonano zmiany flagi Kanady z brytyjskiej na znaną obecnie flagę z czerwonym liściem klonowym na białym tle.

Toronto jest największym centrum kulturalnym w całej Kanadzie – to tutaj odbywają się coroczne festiwale, znajdują się wspaniałe muzea, galerie i teatry, które konkurują z najlepszymi na świecie. Ponadto, miasto jest światowym liderem w takich dziedzinach, jak: biznes, finanse, technologia i rozrywka. Dodatkowo, duża populacja imigrantów sprawia, że jest to jedno z najbardziej wielokulturowych miast na świecie. 

Po przylocie udamy się do naszego hotelu. W zależności od godziny przyjazdu, będzie możliwość aby wspólnie z przewodnikiem udać się na pierwszy spacer po okolicy.

Dzień 2
Toronto. Zwiedzanie miasta, CN Tower i czas wolny.
Najwyższa wieża telewizyjna ma 553,3 m wysokości

Jednym z miast z okresu kolonialnego, które od tego czasu potężnie się rozrosło jest bez wątpienia Toronto, porównywane często do Nowego Jorku. Podobnie jak Nowy Jork, Toronto jest tyglem kultur z całego świata, a przez wieki osiedlali się tu imigranci ze wszystkich kontynentów. W efekcie powstała tętniącą życiem metropolią, która jest różnorodna nie tylko w odniesieniu do mieszkańców, ale także jeśli chodzi o sztukę, dzięki czemu zdołała zaistnieć na międzynarodowej scenie artystycznej i kulturalnej, przyciągając do miasta koneserów sztuki z całego świata. Niezależnie od tego, czy oglądamy miasto z platformy widokowej na najwyższej wieży telewizyjnej świata – CN Tower, czy podziwiamy potężny Wodospad Niagara, jedno jest pewne: Toronto i jego okolice dostarczają niezapomnianych wrażeń.

Spacerując po dzielnicach etnicznych takich jak Chinatown, Little Italy czy indyjski bazar Gerrard możemy odkrywać i smakować cały świat w jednym mieście. A potem można wybrać się na zakupy. Oszałamiające Eaton Centre  to wielopiętrowe centrum handlowe, gdzie znajduje się 320 różnych sklepów i 17 kin. Ci, którzy interesują się sztuką, będą mogli odwiedzić Galerię Sztuki Ontario, w której znajduje się największa na świecie kolekcja dzieł brytyjskiego rzeźbiarza Henry’ego Moore’a. Natomiast fani sportu, będą mieli okazję wstąpić do Hockey Hall of Fame czyli Galerii Sław Hokeja będącej  muzeum poświęconym historii hokeja na lodzie, gdzie można zobaczyć słynny puchar Stanley’a (Stanley Cup) czy dokładną kopię szatni kanadyjskiej drużyny hokejowej Montreal Canadiens. Możliwości na spędzenie czasu w mieście są niezliczone. Tego dnia będziemy poruszać się pieszo oraz komunikacją miejską, dlatego warto zabrać ze sobą około 20 dolarów kanadyjskich na transport, bilety wstępu oraz przekąski w ciągu dnia.

Nasze dzisiejsze zwiedzanie zakończymy pięknym widokiem na Toronto, który będziemy podziwiać ze słynnej CN Tower. Wieża przez lata była najwyższą budowlą na świecie, zanim w 2010 roku straciła palmę pierwszeństwa na rzecz Burj al-Arab w Dubaju. Wjedziemy na taras widokowy znajdujący się około 330 metrów nad ziemią, skąd można podziwiać spektakularną panoramę miasta widoczną z całego tarasu. W dole ujrzymy ogromny stadion baseballowy, Sky Dome, ze słynnym otwieranym dachem. To stadion drużyny Toronto Blue Jays. W oddali natomiast rozciągają się  wspaniałe widoki na jezioro Ontario.

Po wizycie w CN Tower, popołudnie oraz wieczór będzie do Państwa dyspozycji. Istnieje wiele możliwości, by rozpocząć kulinarną przygodę pełną eksplozji smaków i zapachów w jednej z tysięcy egzotycznych restauracji, które znajdują się w Toronto. Nasz pilot chętnie służy radą i pomocą, a dla chętnych zorganizuje wspólne wyjście na kolację.

Dzień 3
Wodospad Niagara, degustacja win i możliwość przelotu helikopterem.
Wodospad Niagara jest jednym z największych wodospadów na świecie

Tego dnia wybierzemy się na południe, aby podziwiać wspaniały Wodospad Niagara, który jest jednym z największych i najpiękniejszych wodospadów na świecie. Niagara to nazwa dwóch miast: jednego położonego po stronie Stanów Zjednoczonych, drugiego położonego po stronie Kanady, a także trzech imponujących wodospadów, które oddzielają te dwa miasta. Rzeka Niagara, na której te ogromne wodospady się uformowały, wyznacza naturalną granicę między kanadyjską prowincją Ontario, a amerykańskim stanem Nowy Jork. Wodospady składają się z dwóch głównych części, które dzieli Goat Island (Kozia Wyspa): Horseshoe Falls – po kanadyjskiej stronie oraz American Falls, który, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się po stronie USA. Ponadto istnieje jeszcze mniejszy wodospad, Bridal Veil Falls. Woda, która zasila wodospady, pochodzi z 5 wielkich jezior: Superior, Michigan, Huron, Erie i Ontario, które stanowią największą całkowitą masę słodkiej wody na całej ziemi. Nadmiar tej wody przez tysiące lat powoli torował sobie drogę ujścia do Oceanu Atlantyckiego czego efektem są wodospady Niagara, których ogromna siła służy dzisiaj do wytwarzania sporych ilości energii elektrycznej.  Piękno i potęga trzech wodospadów, American Falls, Bridal Veil Falls oraz Horseshoe Falls, są wprost nie do opisania. 
 
Wybierzemy się również na rejs podczas którego podpłyniemy bardzo blisko do spadających pionowo, potężnych mas wody. (Dostępne będą peleryny przeciwdeszczowe). 

Po tych zapierających dech w piersiach widokach, będzie możliwość – o ile pogoda na to pozwoli – aby podziwiać wodospady z lotu ptaka. Chętne osoby będą mogły wykupić przelot helikopterem, którego trasa wiedzie nad wodospadami oraz okolicznymi winnicami. Przelot trwa 9 minut, można go zarezerwować i opłacić bezpośrednio przed wycieczką, na miejscu. Cena tej atrakcji to ok. 600zł za osobę. 

W drodze powrotnej w miasteczku Niagara-on-the-Lake zatrzymamy się w jednej z tutejszych winiarni na degustację lokalnych win. 

Po powrocie do Toronto reszta czasu pozostaje do własnej dyspozycji.

Dzień 4
Opcjonalna wycieczka do Midland i Sainte-Marie among the Hurons z rejsem po Georgian Bay wśród 30 tys. wysp
Obecny wizerunek flagi kanadyjskiej funcjonuje od 1965 roku

W czwartym dniu naszej wyprawy zaplanowaliśmy zwiedzanie Toronto na własną rękę, lub wycieczkę opcjonalną z naszym pilotem do miejscowości Midland (wycieczka nie jest wliczona w cenę wyjazdu).

Udając się na tę wycieczkę, opuścimy Toronto i skierujemy się na północ, aby przez region Muskoka dotrzeć do miasta Midland, które zostało założone w 1871 roku, kiedy powstała tu stacja końcowa kolei  Midland Railway. Miasto położone jest w południowej części wielkiej zatoki jeziora Huron (Georgian Bay), gdzie znajduje się ponad 30 tysięcy wysp i wysepek, których łączna linia brzegowa wynosi około 2.000 kilometrów. Ten region zdecydowanie zachwyca swoim pięknem i często nazywany jest ”szóstym” wielkim jeziorem nawiązując do sąsiednich 5 wielkich jezior: Superior, Michigan, Huron, Erie i Ontario. 

Przespacerujemy się ulicami Midland, a następnie zwiedzimy pierwszą i najstarszą europejską osadę w Ontario czyli Sainte-Marie among the Hurons. Jest to miejsce historyczne, traktowane przez Kanadyjczyków jako prawdziwy skarb narodowy. Osada została założona w 1639 roku i przez 10 lat służyła jako główna siedziba francuskich jezuitów przebywających wśród indiańskiego plemienia Huron Wendat. 

Obecnie osada pełni rolę „ żywego” muzeum i ilustruje wzajemne stosunki między francuskimi osadnikami i rdzenną ludnością Huron Wendat. Jest to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć jak wyglądało życie francuskich pionierów osiedlających się w Kanadzie.

Naszą wizytę w Midland zakończymy 2,5 godzinnym rejsem na pokładzie statku ”Midland Princess”, który zabierze nas na wycieczkę pośród 30 tysięcy wysp zatoki Georgian Bay. Po rejsie udamy się w drogę powrotną do Toronto.

Dzień 5
Toronto. Zwiedzanie miasta m.in. uniwersytet i stary Ratusz, czas wolny
Gmach Uniwersytetu w Toronto pochodzi z epoki wiktoriańskiej

Dzięki przepięknej panoramie z drapaczami chmur w tle, Toronto jest nazywane przez niektórych  kanadyjskim Manhattanem, chociaż w rzeczywistości jest nowsze, czystsze i według wielu opinii ładniejsze. W dniu dzisiejszym zobaczymy między innymi Uniwersytet Toronto i stary budynek Ratusza, oba wybudowane w stylu neogotyckim. Następnie zaplanowaliśmy czas wolny na zakupy, zrobienie pamiątkowych zdjęć lub spacer po tym pełnym uroku i stale rozwijającym się, nowoczesnym mieście. Podobnie jak „The Big Apple” (Nowy York), Toronto również jest tyglem kulturowym ludności z całego świata. Imigranci z Chin, Indii, a także Europy stanowią tu liczne grupy społeczne. To wszystko razem pozwoliło zbudować tętniące życiem miasto, które zajmuje znaczące miejsce na międzynarodowej scenie artystycznej i kulturalnej.

Miasto przeżywało intensywny rozwój m.in. w epoce wiktoriańskiej, stąd możemy podziwiać tu wiele imponujących budynków z tamtego okresu, np. University of Toronto i budynek starego Ratusza. W XX wieku wiele starych budynków wyburzono i zastąpiono nowymi. Pomimo tego, że w Toronto sporo jest niezbyt interesujących budynków to jednak architektury inspirowanej gotykiem jest na tyle dużo, aby w wielu filmach miasto w przekonujący sposób przypominało Nowy Jork.

Dzień 6
Wylot z Toronto.

Dzisiaj wykwaterujemy się z hotelu i pojedziemy prosto na lotnisko, skąd udamy się w podróż powrotną do Polski.

Dzień 7
Przylot do Polski.

Middland i rejs statkiem

Podczas wyjazdu można się wybrać na opcjonalną wycieczkę do miasta Midland w regionie  Muskoka, gdzie zwiedzimy pierwszą i najstarszą europejską osadę w Ontario czyli Sainte-Marie among the Hurons. Następnie na pokładzie statku ”Midland Princess”, udamy się w 2,5 godzinny rejs pośród 30 tysięcy wysp i wysepek zatoki Georgian Bay, uznawanej za jedno z najpiękniejszych miejsc na półkuli północnej. Wycieczkę należy wykupić w biurze Albatros najpóźniej na 60 dni przed wyjazdem. Wycieczka zostanie zrealizowana dla min. 20 uczestników.

Cena: 578,-

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1.798 PLN za osobę

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Toronto-Warszawa
 • Zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym
 • Wyżywienie w formie śniadań
 • Wycieczki i bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, zgodnie z programem
 • Opłaty i podatki
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napiwków, ok. 20 CAD na osobę
 • Lotu helikopterem nad Wodospadem Niagara, ok. 118 CAD/600zł za osobę
 • Opłaty za wjazd do Kanady eTA, ok. 7 CAD
 • Wydatków indywidualnych
 • Dodatkowych posiłków i napojów
 • Wszystkiego, co nie zostało ujęte w ‘cena zawiera’

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Jeśli chcą Państwo zabezpieczyć swój bagaż, rekomendujemy stosowanie zamka TSA (z angielskiego: Travel Sentry Approved). Administracja Bezpieczeństwa Transportu (The Transportation Security Administration) jest jednostką, która kontroluje wszystkie bagaże transportowane samolotami lecącymi do, przez i ze Stanów Zjednoczonych i która jest uprawniona do otwarcia bagażu bez obecności właściciela. Jeśli walizka zabezpieczona jest zamkiem ze wspomnianym systemem TSA, pracownik służby celnej będzie mógł bez uszkodzenia bagażu sprawdzić jej zawartość. Jeśli jednak stosują Państwo innego rodzaju zamki w walizkach, organy bezpieczeństwa zastrzegają sobie prawo do zniszczenia zamka celem sprawdzenia zawartości bagażu. Zamki TSA można kupić w większości sklepów z walizkami i tym podobnych. Są dostępne zarówno jako kłódki, jak i paski do walizki. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego plecaka lub torby na jednodniowe wycieczki, gdzie zwykle nie mamy dostępu do swojego bagażu aż do wieczora. Nie trzeba zabierać ze sobą na te krótkie wyprawy ręcznika.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej na temat Kanady

W tym miejscu znajdziesz więcej informacji na temat Kanady: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-polnocna/kanada. Zachęamy do zapoznania się ze wskazówkami na temat pogody, strefy czasowej, napiwków a także przepisów wjazdowych.

Przed odlotem

Paszporty i wizy

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia powrotu. Dzieci – niezależnie od wieku – muszą mieć własny paszport, nie wystarczy, że są wpisane w  paszporcie rodziców. Albatros Travel musi użyć danych paszportowych w ciągu 14 dni od dokonania rezerwacji. Należy pamiętać, że imię i nazwisko na bilecie lotniczym musi być w 100% zgodne z nazwiskiem w paszporcie. Konsekwencją niespełnienia tego wymogu może być w najgorszym przypadku odmowa wjazdu do Kanady i konieczność powrotu do domu na własny koszt.

W Kanadzie nie ma obowiązku wizowego dla Polaków i innych obywateli UE na pobyt do 90 dni, ale należy wypełnić odpowiednie dokumenty celne na pokładzie samolotu. Po dopełnieniu tego obowiązku, automatycznie otrzymuje się możliwość 90-dniowego pobytu na terenie Kanady.

eTA – Pozwolenie na wjazd do Kanady

Dla obcokrajowców podróżujących drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polaków) Władze Kanady wprowadziły wymóg posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży - electronic Travel Authorization. 

Opłata za wydanie tego elektronicznego dokumentu - powiązanego z numerem paszportu wnioskodawcy - wynosi 7 dolarów kanadyjskich. Płatności można dokonywać jedynie kartą płatniczą, poprzez zabezpieczoną stronę internetową udostępnioną przez rząd kanadyjski. 

Ważność eTA przewidziano na 5 lat, chyba że paszport utraci ważność, zostanie wykupiony nowy dokument lub urzędnik imigracyjny cofnął eTA. Należy wziąć pod uwagę, że w większości przypadków eTA zostanie zaakceptowana w ciągu kilku minut od złożenia wniosku, ale czasami procedura może zająć nawet kilka dni. Sugerujemy więc złożenie wniosku o eTA z odpowiednim wyprzedzeniem. Jedynym oficjalnym portalem, gdzie należy aplikować o eTA jest http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp.

Obywatele Kanady posiadający oprócz kanadyjskiego inne obywatelstwo (np. polskie) nie mogą aplikować o eTA. Są oni zobowiązani do pokazania przez wejściem na pokład samolotu lecącego do Kanady dokumentu potwierdzającego obywatelstwo kanadyjskie.

Osoby podróżujące z dziećmi, które nie są ich własnymi, lub z dziećmi, które noszą inne nazwisko niż rodzic towarzyszący, muszą oprócz eTA posiadać specjalne zezwolenie. Więcej informacji znajduje się na www.cic.gc.ca/english/visit/minors.asp

Informacja

Kanadyjska kultura śniadaniowa jest stosunkowo prosta w porównaniu do naszej polskiej. Śniadanie w większości standardowych hoteli w Kanadzie to tak zwane „śniadanie kontynentalne”, które zazwyczaj obejmuje kawę/herbatę, sok oraz tosty z masłem i dżemem. Często zdarza się, że hotele w Kanadzie mają tylko kartonik na śniadanie, ponieważ wiele osób używa go jako rozwiązania „na wynos”.

Północnoamerykańska kultura napiwków jest także praktykowana w Kanadzie, co oznacza, że zostawianie napiwków jest bardzo powszechne. Aby mieli Państwo jako podróżujący możliwie jak najmniej niedogodności, nasz przewodnik zwykle proponuje, że podejmie się zbierania napiwków od całej grupy, zgodnie z zaplanowanymi punktami programu wycieczki.

Standardowa wielkość łóżek podwójnych w kanadyjskich hotelach to zazwyczaj ok. 190 cm x ok. 140 cm. Jeśli zależy Państwu, aby mieć pojedyncze łóżka (zwykle ok. 190 cm x ok. 80 cm), należy to zaznaczyć podczas rezerwacji wycieczki.

Czasem musi być ten pierwszy raz! Bez względu na to, ile razy odbyliśmy daną wycieczkę, przejechaliśmy przez dane miejsce, rozmawiając z miejscowymi, próbując różnych tras, małych restauracji przechodząc do szczegółów , w "początkowym okresie" każdej podróży mogą pojawić się zmiany. Dlatego też mamy nadzieję, że nasi ciekawi świata i spragnieni podróży klienci zrozumieją, że czasami nie wszystko idzie zgodnie z oczekiwaniami. To także część podróżowania, na przykład, możemy doświadczyć, jak czas może być postrzegany w innych krajach, gdy obsługa jest zdecydowanie powolna - zapewniamy, że w takich sytuacjach wprowadzimy zmiany do programu, jeśli znajdziemy odpowiednie alternatywy.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki