Kenia – Wielka Migracja Zwierząt

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wyjątkowe safari w rezerwacie Masai Mara, położonym w północnej części ogromnego ekosystemu Masai Mara –Serengeti oraz wypoczynek na plaży nad Oceanem Indyjskim

MAX. 18 UCZESTNIKÓW

Zapraszamy na absolutnie niezwykłą przygodę do Rezerwatu Masai Mara, gdzie spędzimy 5 dni podążając jeepami za migrującymi stadami dzikich zwierząt, które w poszukiwaniu świeżej trawy przeprawiają się ogromnymi stadami przez rzekę Mara.  W sierpniu ten niesamowity, ale i dramatyczny spektakl osiąga swój punkt kulminacyjny, gdy miliony zwierząt prawie codziennie pokonuje rzekę. Niestety nie wszystkie zwierzęta dotrą na bujne pastwiska w rezerwacie Masai Mara, ponieważ w rzece czekają już na nie wygłodniałe krokodyle.  To wyjątkowy czas, kiedy uczestnicy safari mogą doświadczyć niezwykłych wrażeń i zobaczyć sceny, o które trudno w innych miesiącach. Po przeprawie przez rzekę żółto-zielone równiny sawanny wypełnione są pasącymi się antylopami, a drapieżniki takie jak lwy, hieny, lamparty i gepardy krążą w pobliżu stad, wypatrując swojej ofiary. Krwawy spektakl przyrody trwa nadal. Wielka migracja to zjawisko nie do przewidzenia. Nigdy nie możemy zagwarantować spotkania z konkretnymi stadami czy osobnikami dzikich zwierząt sawanny.

Wszystkie dni na safari spędzimy w parku narodowym Masai Mara w pobliżu granicy z Tanzanią, skąd migruje zwierzyna. Wcześniej jednak odwiedzimy jeziora Wielkiej Doliny Ryftowej, a na koniec udamy się nad Ocean Indyjnski do wspaniałego hotelu Leopard Beach Resort&Spa, położonego przy pięknej plaży Diani Beach. 

Na to wyjątkowe safari wyruszymy w niedużej grupie, max. 18 osób, a poruszać się będziemy trzema 8-osobowymi Land Cruiserami, specjalnie przebudowanymi na potrzeby Albatros Travel z miejscami przy oknach dla wszystkich uczestników (maksymalnie 6 osób na samochód). Polski pilot towarzyszy grupie cały czas podczas safari. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Szylingi kenijskie

Program wycieczki 14 dni
Dzień 1
Przelot Warszawa - Nairobi
Dzień 2
Nairobi, przejazd nad jezioro Naivasha. Wycieczka łodzią na wyspę Crescent Island, spacer po wyspie.
Dzień 3
Jezioro Nakuru, w poszukiwaniu nosorożców, flamingów i żyraf.
Dzień 4
Podróż przez Wielką Dolinę Ryftową do Masai Mara.
Dzień 5
Całodzienne safari w rezerwacie Masai Mara.
Dzień 6
Całodzienne safari w Masai Mara.
Dzień 7
Masai Mara i Masajowie
Dzień 8
Masai Mara - Nairobi. Farma Karen Blixen i Ośrodek dla Żyraf
Dzień 9–12
Pobyt w hotelu Leopard Beach Resort & Spa, Diani Beach, Mombasa
Dzień 13
Diani Beach, czas wolny i powrót do domu
Dzień 14
Przylot do Warszawy

Hotele

Lake Naivasha Simba Lodge

 • 70 pokoi
 • restauracja
 • basen
 • bar
 • Wi-Fi

To wyjątkowe miejsce, w którym komfort łączy się z naturą i gdzie goście mogą poczuć wszystkimi zmysłami miłość do podróży i otaczającego świata. W każdym pokoju można usiąść na balkonie by obserwować dziką przyrodę i pozwolić sercu zacząć bić w rytmie Afryki.

Więcej o hotelu: http://www.simbalodges.com/

Mara Simba Lodge

 • 84 pokoje
 • basen
 • restauracja
 • Wi-Fi
 • 24h room service

To kompleks komfortowych bungalowów położonych w otoczeniu krzewów oraz naturalnych ogrodów. Jednocześnie to idealne miejsce dla odwiedzających Rezerwat Narodowy Masai Mara, którzy przybywają tutaj by być świadkami wielkiej migracji zwierząt. Ponad dwa miliony antylop gnu, zebr, gazeli i innych zwierząt podróżuje przez Serengeti do Masai Mara, w poszukiwaniu soczystych pastwisk. 

Więcej o hotelu: http://www.simbalodges.com/mara-simba-lodge

Leopard Beach Resort & Spa

 • 198 pokoi
 • kantor
 • sejf
 • Wi-Fi w pomieszczeniach ogólnodostępnych w cenie
 • Recepcja 24h

Ekskluzywny resort położony ok. 35 km od Mombassy, w tropikalnym ogrodzie i przy najpiękniejszej plaży Diani Beach. Do dyspozycji gości baseny, strefa spa „Uzuri spa and fitness forest" oraz bary i restauracje usytuowane zarówno przy plaży, basenach jak i w ogrodzie.

Wszystkie pokoje - superiory, deluxe, apartamenty i wille - są duże, nowoczesne i wyposażone we wszelkie udogodnienia: prysznic, klimatyzację, Wi-Fi, suszarkę oraz mini bar.

Więcej o hotelu: https://www.leopardbeachresort.com/

Pokój Superior z balkonem (wliczony w cenę)
Pokoje typu Superior z balkonem znajdują się na górnych piętrach i dysponują prywatnym balkonem z pięknym widokiem na teren ośrodka.

Wielkość pokoju: 29 m² + 5 m² umeblowany balkon.

Pokój Deluxe z tarasem
Pokoje Deluxe z tarasem znajdują się na parterze i dysponują małym patio z leżakami. Posiadają większą część dzienną oraz charakterystyczne umeblowanie i wystrój. Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizję satelitarną, biurko i duże przesuwane okna prowadzące na patio. W łazienkach znajdują się ekologiczne prysznice dodatkowo wyposażone w deszczownicę.

Wielkość pokoju: 35 m² + 15 m² taras z leżakami.

Domki klasy Chui z widokiem na morze
Domki klasy Chui oferują większą sypialnię z biurkiem i przylegającą częścią wypoczynkową. Wszystkie domki dysponują prywatnym ogrodem lub patio i oferują wspaniałe widoki na ocean. Znajdują się bezpośrednio przy plaży. Każdy domek jest elegancko umeblowany i został wyposażony w wysokiej jakości meble rattanowe. Łazienki posiadają prysznic z dwiema deszczownicami i widok na ogród.

Wielkość pokoju: 37 m² + 10 m² taras z leżakami.

Zdjęcia

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot Warszawa - Nairobi

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel wylot z Warszawy do Nairobi z międzylądowaniem.

UWAGA: W zależności od godzin przelotu, jeśli  wylot do Nairobi nastąpi w ciągu dnia, w takim przypadku po przylocie zapewnimy dodatkowy nocleg w Nairobi.

Dzień 2
Nairobi, przejazd nad jezioro Naivasha. Wycieczka łodzią na wyspę Crescent Island, spacer po wyspie.

Rano po przylocie do Nairobi, jedziemy około dwóch godzin nad jezioro Naivasha, które jest najwyższej położonym zbiornikiem wodnym w Wielkiej Dolinie Ryftowej i całej Kenii. Zatrzymamy się w hotelu Naivasha Simba Lodge, pięknie położonym nad brzegiem jeziora w otoczeniu papirusów i żółtych akacji. Po zakwaterowaniu przepłyniemy łodzią pomiędzy śpiącymi hipopotamami na wyspę Cresent, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Kenii, a sama wyspa często nazywana jest „najlepiej strzeżonym sekretem okolic jez. Naivasha”. Tutaj znajduje się największe zagęszczenie zwierząt na 1m2 ze wszystkich parków w Kenii a my możemy swobodnie spacerować wśród żyraf, antylop oraz zebr i z pewnością dostrzeżemy niektóre z 450 gatunków ptaków występujących w tych okolicach jak kormorany czy pelikany.    

Dzień 3
Jezioro Nakuru, w poszukiwaniu nosorożców, flamingów i żyraf.

Po śniadaniu przejedziemy przez rolnicze kenijskie wyżyny do słonego jeziora Lake Nakuru, znanego z ogromnej populacji flamingów i wielu gatunków ptaków. Jest to stosunkowo mały park narodowy, ale mimo to jest tu największe prawdopodobieństwo występowania obu gatunków nosorożców oraz rzadkiej żyrafy Baringo i Rotchilda. Podczas tego 1-dniowego safari z pewnością będzie wiele okazji, aby zobaczyć z bliska większość najbardziej znanych zwierząt sawanny. Po południu wracamy z powrotem nad jezioro Naivasha na nocleg w Simba Lodge.

Dzień 4
Podróż przez Wielką Dolinę Ryftową do Masai Mara.

Po śniadaniu wyruszymy w drogę, która zabierze nam od 5 do 6 godzin w zależności od warunków pogodowych. Podróż odbywać się będzie, zbudowanymi specjalnie dla Albatros Travel, komfortowymi Land Cruiserami, które są najbezpieczniejszym środkiem transportu na trudno przejezdnych drogach  sawanny.

Trasa przebiega przez Great Rift Valley - Wielką Dolinę Ryftową Afryki Wschodniej inaczej Wielki Rów Wschodni. Jest to system ogromnych rowów tektonicznych o długości 6400 km i szerokości 40-56 km. Ściany Wielkiej Doliny Ryftowej wznoszą się średnio na 600-900 m ponad dno doliny, w niektórych jednak miejscach osiągają nawet 2700 m. Wzdłuż ryftu położonych jest kilka wulkanów, między innymi Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) i Mount Kenya (5199 m n.p.m.)

Naszym dzisiejszym celem podróży są rozległe równiny Rezerwatu Masai Mara w południowo-zachodniej Kenii. Od razu po minięciu Nakuru zaczyna dominować dzika sawanna z bogactwem swojego życia, dzięki czemu, zanim dojedziemy o naszego hotelu będziemy mieli za sobą bardzo udany dzień na safari. Masai Mara to zbiorcza nazwa ogromnego parku narodowego z kilkoma odrębnymi rezerwatami. My kierujemy się do  najstarszego, rdzennego rezerwatu przyrody Masai Mara leżącego tuż przy granicy z Tanzanią.

Przez kilka kolejnych dni będziemy wyjeżdżać na safari wczesnym rankiem i późnym popołudniem, kiedy zwierzęta są najbardziej aktywne. Przynajmniej jedno z safari będzie trwać cały dzień i wtedy zamiast obiadu  otrzymamy suchy prowiant. Warunki pogodowe i obfitość zwierzyny będą decydować o naszym codziennym programie dnia, ale na pewno zobaczymy dużą liczbę zwierząt i przeżyjemy niezapomniane przygody w jednym z najwspanialszych dzikich obszarów świata.

Zakwaterowani będziemy w Mara Simba Lodge ( 4*) na terenie rezerwatu przyrody Masai Mara National Reserve.

Dzień 5
Całodzienne safari w rezerwacie Masai Mara.

Masai Mara stanowi północno-zachodnią część ogromnego ekosystemu Mara - Serengeti, charakteryzującego się bardzo gęstą i bogatą gatunkowo populacją dzikich zwierząt ze względu na liczne rzeki i stosunkowo częste opady. W ostatnich latach nie było długich okresów suszy więc populacja zwierzyny gwałtownie wzrosła. Lwy, gepardy, słonie, żyrafy i większość innych charakterystycznych zwierząt sawanny są tu bardzo powszechne. Cały dzień jest przeznaczony na safari.

Dzień 6
Całodzienne safari w Masai Mara.

Cały dzień spędzimy w rezerwacie Masai Mara. Można tu spotkać słonie, bawoły, hipopotamy, a nawet nosorożce czarne. W Narodowym Rezerwacie Masai Mara jest także największa w Kenii, a może i na świecie, populacja lwów. Co więcej, żyje tu antylopowiec koński - gatunek nie spotykany nigdzie indziej w Kenii. Interesujący przedstawicie fauny to nie tylko Wielka Piątka! Dodajmy do tego małe gryzonie, owady, oraz niezliczone gatunki ptaków. Jeśli w pobliżu naszego hotelu będzie dużo zwierząt wtedy zorganizujemy kilka krótszych safari, natomiast jeśli w okolicy będzie niewielu zwierząt wtedy udamy się dłuższe safari w bardzie odległe miejsca. Na szczęście nasze specjalnie przystosowane jeepy mogą dotrzeć  dosłownie wszędzie, nawet jeśli drogi będą grząskie po deszczu, najwyżej zajmie nam to trochę więcej czasu.

Dzień 7
Masai Mara i Masajowie

Liczne rzeki i padające deszcze zapewniają wodę i pożywienie dla największej w Kenii populacji dzikich zwierząt, do których należy ogromna populacja lwów, rzadkie antylopy roan, antylopy topi, duże stada słoni, tysiące krokodyli i stada hipopotamów, które można zobaczyć z brzegów wzdłuż rzeki Mara.

Masai Mara jest domem dla prawie wszystkich typowych dzikich zwierząt sawanny, a korzystne warunki pogodowe sprawiają, że można mieć praktycznie gwarancję, zobaczenia ich w tym miejscu przez cały rok. Okres Wielkiej Migracji jest jednak szczególny, ponieważ można spotkać je wszystkie jednocześnie w tym samym miejscu  i poczuć się jak na planie filmowym dla National Geographic. Najlepszy czas to okres od początku sierpnia do końca października, przy czym szczytowym miesiącem jest wrzesień. Jednak z roku na rok może się to zmieniać.

Mara to starożytna kraina dumnego plemienia Masajów. Na obrzeżach parku można zobaczyć kolorowo ubranych wojowników, którzy wypasają swoje bydło na sawannie. Po safari będzie czas na wizytę w lokalnej wiosce Masajów i przyjrzenie się z bliska ich codziennemu życiu.

Dzień 8
Masai Mara - Nairobi. Farma Karen Blixen i Ośrodek dla Żyraf

Po porannym safari opuścimy Park Narodowy Masai Mara i udamy się z powrotem do Nairobi. Po drodzę jeśli czas na to pozwoli zatrzymamy się w "stolicy Masajów" – Narok i odwiedzimy dom Karen Blixen, autorki książki "Pożegnanie z Afryką", którą zaczęła od słynnych już słów „Miałam farmę w Afryce u stóp gór Ngong”. Przejedziemy następnie do Ośrodka dla Żyraf, znajdującego się na obrzeżach Nairobi. Po zwiedzaniu zatrzymamy się na nocleg w uroczym hotelu Ole Sereni, z widokiem na Park Narodowy Nairobi.

Tego dnia pilot pożegna się z grupą i wróci do Polski a do Państwa dyspozycji pozostanie w razie potrzeby nasz lokalny przedstawiciel.

Dzień 9–12
Pobyt w hotelu Leopard Beach Resort & Spa, Diani Beach, Mombasa

Kolejna część podróży odbędzie się już bez przewodnictwa pilota, ponieważ najbliższe kilka dni przeznaczone są na cudowny wypoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż świata.

Po śniadaniu wsiądziemy do pociągu ”Madaraka Express" jadącego do Mombasy. Pociąg odjeżdża o 8.00 i należy zwrócić uwagę, że zabieranie własnych napoji na pokład pociągu nie jest dozwolone. Podróż potrwa około 6 godzin i kto wie, może po drodze uda nam się znowu wypatrzeć jakieś dzikie zwierzęta przejeżdżając przez Park Narodowy Amboseli, obok góry Kilimandżaro i dalej przez Tsavo National Park do Mombasy.

Następnie przejedziemy do hotelu Leopard Beach Resort & Spa, który jest jednym z najlepszych hoteli w okolicy Mombasy. Położony jest bezpośrednio przy plaży Diani Beach z białym, drobnym jak mąka piaskiem i pobliską rafą koralową. Hotel  posiada wszelkie możliwe udogodnienia, w tym ekskluzywne restauracje a’la carte, baseny, jacuzzi, siłownię oraz szeroką ofertę sportów wodnych. Pokoje są ładne i duże pokoje z klimatyzacją, Tv z płaskim ekranem, WI-FI, zestawem do parzenia kawy i herbaty, minibarkiem itp.   

W okolicy oprócz spacerów długimi, białymi plażami, istnieje wiele możliwości do uprawiania sportów, takich jak golf, wędkarstwo i nurkowanie. Istnieją również liczne możliwości wycieczek, na przykład do Mombasy, ruin Gedi w Malindi i Rezerwatu Morskiego czy na kolejne już safari tym razem w Parku Narodowym Tsavo. Miłośnicy ryb i owoców morza mogą spełnić swój sen o codziennej porcji homara w przystępnej cenie. Generalnie ceny w Kenii są stosunkowo niskie.

Dzień 13
Diani Beach, czas wolny i powrót do domu

Po śniadaniu udamy na lotnisko Diani (ok. 15 minut jazdy od naszego hotelu), skąd odlecimy do Nairobi, a następnie do Warszawy,

UWAGA: Dla niektórych połączeń lot z Nairobi jest około północy i wtedy transfer na lotnisko Diani jest zaplanowany po obiedzie.

Dzień 14
Przylot do Warszawy

Z bagażem pełnym afrykańskich przygód lądujemy na lotnisku w Warszawie.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

8498 PLN

Dopłata do podwyższenia standardu pokoju w Leopard Beach Resort & Spa

Dopłata do pokoju 1-osobowego:

 • Pokój Deluxe z tarasem - 1468,-
 • Domek klasy Chui z widokiem na morze - 3498,-

Dopłata do pokoju 2-osobowego:

 • Pokój Deluxe z tarasem - 1098,-
 • Domek klasy Chui z widokiem na morze - 2698,-
Zniżka dla dzieci

Cena dla dziecka (do 11 lat) w pokoju dzielonym z 2 osobami dorosłymi: 18 998 PLN 

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota w dniach 1-8
 • Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Nairobi - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Przelot wewnętrzny na trasie Mombasa – Nairobi (z limitem bagażu 15 kg)
 • Przejazd pociągiem Madaraka Express na trasie Nairobi-Mombasa 
 • Safari i wycieczki zgodnie z programem w wygodnych Land Cruiserach z miejscami przy oknie dla wszystkich
 • 2 noclegi w Lake Naivasha Simba Lodge 
 • 4 noclegi w Mara Simba Lodge
 • 1 nocleg w 5* hotelu Ole Sereni
 • 4 noclegi w 4,5* hotelu Leopard Beach Resort & Spa w Diani Beach
 • Transfery zgodnie z programem
 • Wyżywienie: śniadanie codziennie, 7 obiadów lub suchy prowiant, 10 kolacji
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Dopłaty do podwyższenia standardu pokoju w Leopard Beach Resort & Spa
 • Dodatkowych posiłków
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla kierowców i obsługi (ok. 130 USD/ osoba) 
 • Wizy do Kenii (ok. 50 USD)
 • Opieki polskiego pilota od dnia 9 do 14
 • Indywidualnych wydatków
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione „Cena obejmuje”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Zalecamy zabrać ze sobą mały plecak lub torbę, które przydadzą się podczas tych dni naszej podróży, kiedy bagaż zostaje w hotelu. Nie jest konieczne zabieranie ze sobą ręczników.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że w przypadku lotów krajowych w Kenii dopuszczalny bagaż to 1 sztuka o wadze maksymalnej 15 kg na osobę, licząc łącznie z bagażem podręcznym. Dozwolone są wyłącznie miękkie torby. Prosimy to uwzględnić przy przygotowywaniu bagażu na całą podróż.

 

Plastikowe torby w Tanzanii i Kenii

Musimy zwrócić uwagę na fakt, że władze w Tanzanii i Kenii przyjęły niedawno prawo zabraniające importu i używania plastikowych toreb, dlatego zwykłe plastikowe torby w sklepach bezcłowych nie mogą być wwożone do Tanzanii i Kenii. Aby uniknąć sytuacji, w której osoby planujące zakupy w związku z lotem zostaną skonfiskowane po przylocie do Tanzanii i Kenii, zachęcamy do zabrania torby materiałowej

Przylatując na lotnisko w Tanzanii lub Kenii, należy zatem wyrzucić plastikową torbę, którą otrzymałeś w związku z zakupem w sklepie bezcłowym – specjalnie do tego celu przygotowane są duże pojemniki na odpady – i włożyć towary zwolnione z podatku do płóciennej torby, lub alternatywę dla plastikowej torby, którą powinieneś ze sobą.

Ponieważ przepisy zabraniają wszelkiego importu – i używania – plastikowych toreb, nie wolno również wnosić plastikowych toreb do bagażu.

Dlatego używanie JAKICHKOLWIEK plastikowych toreb jest zabronione przez prawo w Tanzanii i Kenii, a jeśli się do tego nie zastosujesz, ryzykujesz wysokie grzywny.

Pogoda i pory roku

Rok w Kenii można podzielić na trzy pory roku. Od stycznia do końca marca i ponownie od końca czerwca do końca października nazywana jest porą suchą. Długa pora deszczowa trwa od końca marca do końca czerwca, a krótka pora deszczowa przypada na listopad. Oprócz połowy kwietnia do połowy maja podróżowanie po Kenii jest fantastyczne. Jeśli wybierzesz podróż w kwietniu, czerwcu i listopadzie, musisz być przygotowany na mały deszcz, który zwykle pada w nocy lub w postaci krótkiego deszczu w środku popołudnia. W żaden sposób nie oznacza to, że powinieneś trzymać się z daleka w tych miesiącach – wręcz przeciwnie. Jednak w ostatnich latach można spodziewać się deszczu przez cały rok. Pomiary pokazują, że nie ma już deszczu, ale opady są lepiej rozłożone w ciągu roku, co jest szczególnie korzystne dla wzrostu roślin, a tym samym zwierzyny łownej.

Wiele osób jest zaskoczonych klimatem w Kenii. Kraj leży na równiku, a mimo to temperatury są niezwykle przyjemne. Wynika to z faktu, że obszary safari znajdują się na wysokości od 700 do 2200 metrów nad poziomem morza. Temperatury w ciągu dnia są w większości takie same przez cały rok i oscylują między 25-32°C. Temperatury w nocy i rano są nieco niższe, dlatego na poranne safari warto zabrać ze sobą wiatrówkę. Klimat na wybrzeżu jest oczywiście nieco bardziej wilgotny i cieplejszy, ale rzadko jest zbyt gorąco. Temperatury w ciągu dnia oscylują w granicach 28-34°C, a ciągły wietrzyk sprawia, że ​​jest bardzo przyjemnie. Oczywiście należy wspomnieć, że przez cały rok może padać deszcz, a temperatury mogą odbiegać od podanych.

Transport

Trzeba mieć świadomość, że niektóre drogi są w bardzo złym stanie.

Więcej o Kenii

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o Kenii: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/kenia

Przeczytaj między innymi o klimacie i pogodzie, różnicy czasu i sprawdź, czy potrzebujesz wizy lub szczepienia.

 

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki