Klasyczne safari w Tanzanii w wydaniu Albatros Travel

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Przeżyj ekscytujące safari w parkach Serengeti i Ngorongoro wpisanych na listę UNESCO i zamieszkaj w najnowszym campie Albatrosa w P.N. Tarangire

Już w czasach gdy na safari w Afryce Wschodniej jeździli  Hemingway, Roosevelt czy Karen Blixen budowano małe, stacjonarne obozy, które, jak na tamte czasy, były wyjątkowo wygodne. Kontynuując tę tradycję, zbudowaliśmy nasz własny, komfortowy camp, położony w najbardziej dzikim rejonie Afryki - w Parku Narodowym Tarangire. To stąd będziemy codziennie wyruszać na niezapomniane safari w parkach narodowych Serengeti, Tarangire oraz Krateru Ngorongoro. A po długich i ekscytujących dniach na safari, będziemy mogli odpocząć i zrelaksować się, podziwiając  zapierające dech w piersiach widoki rozciągające się wokół campu.

Nasz camp w Tanzanii składa się 10 dużych luksusowych namiotów położonych w pięknym ogrodzie z basenem, gdzie w pobliżu rosną ogromne baobaby oraz spotkać można słonie, lwy i inne dzikie zwierzęta. Doskonała kuchnia to jeszcze jeden z licznych atutów tego miejsca.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta TZS, USD

Program wycieczki
Dzień 1 Przelot Warszawa - Kilimandżaro
Dzień 2 Arusza - Karatu. Wizyta w lokalnej szkole
Dzień 3 Safari w Kraterze Ngorongoro wpisanym na listę UNESCO
Dzień 4 Karatu – Park Narodowy Serengeti. Wizyta u Masajów
Dzień 5 Safari w P.N. Serengeti wpisanym na listę UNESCO
Dzień 6 Serengeti – Honeyguide Tarangire Camp
Dzień 7 Safari w Parku Narodowym Tarangire
Dzień 8 Safari w Parku Narodowym Tarangire
Dzień 9 Safari w Parku Narodowym Tarangire
Dzień 10 Honeyguide Tarangire Camp - Arusza. Wylot do Polski
Dzień 11 Przylot do Warszawy

Hotele

Honeyguide Tarangire Camp

Honeyguide Tarangire Camp otoczony jest otwartą sawanną. Obóz nie jest ogrodzony, dzięki czemu zwierzęta będą nas odwiedzać.

Obóz jest własnością Albatrosa i składa się z 10 prywatnych namiotów zbudowanych z płótna, w których mieszka się wygodnie. Namiot posiada łazienkę z samoobsługowym prysznicem, tak zwanym prysznicem kubełkowym. Meble są całkowicie klasyczne: łoże małżeńskim lub dwa pojedyncze łóżka (pokój standardowy), krzesło i biurko, szafa i krzesła typu safari na tarasie. W namiocie bibliotecznym możesz cieszyć się dobrą książką i orzeźwiającym napojem wśród afrykańskiej natury.

Staraliśmy się stworzyć odpowiednią, komfortową atmosferę safari blisko dzikiej przyrody, ale też bez zbędnego luksusu.

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
18 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot Warszawa - Kilimandżaro

Wylot z Warszawy do Tanzanii, z przesiadką. Z lotniska w Kilimandżaro przejazd do hotelu w Aruszy.

Dzień 2
Arusza - Karatu. Wizyta w lokalnej szkole
Barwne stroje kobiet Afryki przyciągają wzrok

Z Aruszy wyjedziemy rano kierując się na zachód i zostawiając za sobą wyjątkowy widok Kilimandżaro.  
Odwiedzimy szkołę Kilimatembo w okolicy Karatu i wioskę Mto wa Mbu zwaną „Wioską nad rzeką komarów”. Przyjrzymy się codziennemu życiu lokalnej społeczności, która składa się z kilku różnych plemion. W wiosce toczy się zawsze aktywne życie, a jej mieszkańcy utrzymują się głównie z produkcji bananów (rośnie ich tutaj ponad 30 różnych gatunków).  

Zjemy lunch a po nim udamy się do Bougainvillea Safari Lodge, położonego w połowie drogi między kraterem Ngorongoro i jeziorem Manyara. Zamieszkamy w bungalowach z łazienką i tarasem, położonych w pięknym ogrodzie z basenem. 

Dzień 3
Safari w Kraterze Ngorongoro wpisanym na listę UNESCO
Żyzny krater Ngorongoro

Dzisiejszego dnia wybierzemy się do słynnego Krateru Ngorongoro, który zasłużył sobie na miejsce na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Przejazd pod wejście do krateru zajmie 30-45 minut w zależności od tego, czy zatrzymamy się po drodze, żeby podziwiać mijaną przyrodę. Po dotarciu do krawędzi krateru zejdziemy w dół kaldery, czyli ogromnego zagłębienia wulkanu powstałego na skutek gwałtownej eksplozji, która zniszczyła szczyt wulkanu. Wulkan Ngorongoro wznosił się niegdyś prawdopodobnie na wysokość około 6 000 m, co odpowiada dzisiejszej wysokości Kilimandżaro. Potem jego górna część zapadła się i wpadła do krateru, formując dzisiejszą kalderę wielkości 260 km². Na dnie krateru powstało jezioro, a cały obszar cechuje się większą ilością opadów i lepszą żyznością w porównaniu z innymi miejscami w Tanzanii – z tego względu krater cieszy się ogromną popularnością wśród zwierząt. W obrębie stromych zbocz wchodzenie i wychodzenie z krateru jest trudniejsze niż poruszanie się po płaskich sawannach, mimo to  gatunki przebywających w kraterze zwierząt zmieniają się znacznie w ciągu roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas naszego safari na dnie krateru zobaczymy nosorożce, lwy, hieny, słonie, bawoły, elandy i wiele innych gatunków antylop. 

Dzień 4
Karatu – Park Narodowy Serengeti. Wizyta u Masajów
Migracja zwierząt to niesamowity spektakl natury

Po śniadaniu pojedziemy w kierunku słynnych na całym świecie równin Serengeti. Kiedy nadejdzie pora lunchu zatrzymamy się w miejscu, gdzie będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki. 

Odwiedzimy po drodze wioskę (enkang) Masajów. Dowiemy się jak wygląda życie codzienne tej półkoczowniczej grupy etnicznej. Przemierzając drogę z Ngorongoro Highlands w kierunku równiny Serengeti możemy spotkać różne gatunki zwierząt.

Park Narodowy Serengeti to najstarszy i najpopularniejszy park narodowy Tanzanii. Obejmuje płaską równinę porośniętą trawiastą sawanną, z pojedynczymi skalistymi wzgórzami i kępami drzew akacjowych. To stąd ogromne stada antylop, gnu, zebr i innych zwierząt rozpoczynają swoje coroczne migracje. To jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk przyrodniczych na świecie. 

Po południu ruszymy w kierunku miejsca naszego noclegu.

Dzień 5
Safari w P.N. Serengeti wpisanym na listę UNESCO
Król może być tylko jeden

Migracja zwierząt to niesamowity spektakl natury, to całoroczne zjawisko związane z występowaniem opadów na danym terenie.  Najważniejszym gatunkiem migrującym w Tanzanii jest gnu białobrody, którego populacja okresowo sięga nawet około półtora miliona. Innymi ważnymi gatunkami są zebry i gazele, które występują w nieco skromniejszej liczbie. Fakt, że tak wiele zwierząt migruje w cyklu rocznym, w naturalny sposób odgrywa ogromną rolę dla całego ekosystemu. Deszcz w południowej części Serengeti pada głównie w okresie od listopada do kwietnia. Są to krótkie ale intensywne deszcze rozciągnięte przez 6 miesięcy. Deszcz i zielona trawa powodują, że migracyjna populacja gromadzi się właśnie tutaj aby wiosną wydać na świat potomstwo. Większość młodych rodzi się w ciągu kilku tygodni na przełomie lutego/ marca. To niesamowity widok, gdy  w jednym miejscu gromadzi się taka ogromna ilość antylop, gnu i zebr, a na świat codziennie przychodzą tysiące młodych. W tym okresie również wszelkiego rodzaju drapieżniki - zwłaszcza lwy, gepardy, hieny i szakale przybywają na te tereny z najdalszych miejsc rejonu. Wszędzie w Serengeti występują stałe populacje zwierzyny łownej, na które duży cykl migracji nie ma znaczącego wpływu, poza konkurencją o pożywienie. Stada te koncentrują się przede wszystkim wokół terenów rozlewisk, nawet w  okresach najsuchszych na tych właśnie terenach występuje szczególnie wysoka koncentracja zwierzyny łownej, takiej jak bawoły, żyrafy, topi, gnu i słonie.

Dzień 6
Serengeti – Honeyguide Tarangire Camp
Camp jest otoczony sawanną

Rano wyruszymy do Honeyguide Tarangire Camp, który jest własnością Albatros Travel. Tam spędzimy kilka kolejnych dni. Ten nowo wybudowany i otoczony otwartą sawanną camp nie jest ogrodzony, dzięki czemu będziemy mieli niepowtarzalną okazję do obserwacji z bliskiej odległości np. słoni, gdy przyjdą do nas w odwiedziny. Nocując w Honeyguide Tarangire do snu ukołyszą nas odgłosy sawanny.

Dzień 7
Safari w Parku Narodowym Tarangire
Pragnienie przyciąga zwierzęta do Parku Narodowego Tarangire

Rano wybierzemy się na pierwsze safari do Parku Narodowego Tarangire, który jest drugim po Serengeti największym skupiskiem dzikich zwierząt w Tanzanii. W porze suchej rzeka Tarangire przyciąga spragnione zwierzęta jak magnes. Gromadzą się tutaj duże stada słoni, antylop gnu, zebr, impali, gazel i elandów, a za nimi podążają oczywiście drapieżniki. 

Tarangire znane jest również z potężnych  baobabów,  które wyglądają imponująco na tle błękitnego nieba.

Dzień 8
Safari w Parku Narodowym Tarangire
Tarangire znane jest z potężnych baobabów

Wstaniemy wcześnie rano, by zaraz po śniadaniu wyruszyć na kolejne safari. 

Cisza, spokój, korzenny zapach poranka, wyjątkowy blask porannej sawanny, migoczące gałęzie akacji, potężne baobaby, Masajowie i słonie – to wszystko sprawi, że poczujemy klimat klasycznej Afryki. Przy wodopojach ponownie spotkamy zwierzęta, które gasić będą swoje pragnienie. 

Dzień 9
Safari w Parku Narodowym Tarangire
Podczas safari można zrobić wspaniałe zdjęcia

Afrykańska sawanna ma wiele do zaoferowania. To lwy, gnu, słonie, kudusy, guźce, żyrafy i impale. Oczywiście nie mamy gwarancji, które z tych zwierząt zobaczymy, czy wszystkie czy tylko niektóre. Niepewność jest częścią uroku natury, która sprawia, że safari jest tak ekscytującym przeżyciem. 

To nasz ostatni dzień w Parku Narodowym Tarangire, wieczór więc spędzimy delektując się pożegnalną kolacją w campie Honeyguide Tarangire i wspominając magiczne miejsca, które zobaczyliśmy podczas podróży. 

Dzień 10
Honeyguide Tarangire Camp - Arusza. Wylot do Polski

Nasza afrykańska przygoda dobiega końca. Ponownie wyruszymy w stronę Aruszy. Chętni mogą przedłużyć swój pobyt i odpocząć na Zanzibarze, pozostałych czeka lot powrotny z przesiadką do Warszawy.

Dzień 11
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 18 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Cena dla dziecka (2-11 lat) przy 2 os. pełnopłatnych

11 998,-

Dopłata do pokoju jednoosobowego

1 998,-

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Kilimandżaro - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki według programu
 • Śniadania w dniach 2-10 (w dniu 11 śniadanie na pokładzie samolotu)
 • Kolacje w dniach 2-9 (w dniach 1 i  10 kolacje na pokładzie samolotu)
 • Lunche w dniach 2-10 (w dniu 2 lunch na pokładzie samolotu)
 • 9 noclegów w pokoju dwuosobowym 
 • All inclusive podczas pobytu w Honeyguide Tarangire Camp
 • Wstęp do Parków Narodowych
 • Podatki i opłaty
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Wizy do Tanzanii
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napojów
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 180 USD/os)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie ”Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Uwaga

Przewodnicy safari dokładają wszelkich starań, żeby podczas safari goście ujrzeli możliwie jak najwięcej zwierząt, jednak nie możemy zagwarantować ile i które z nich uda nam się zobaczyć. 

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zakaz używania plastikowych toreb w Tanzanii i Kenii

Uwaga: władze Tanzanii i Kenii uchwaliły niedawno ustawę, która zabrania wwożenia i stosowania plastikowych toreb, w związku z czym nie można również wwozić popularnych reklamówek z zakupów w strefie wolnocłowej. Jeżeli planują Państwo zakupy podczas podróży samolotem, proponujemy zabrać z domu torbę materiałową, w której będą mogli Państwo przechowywać zakupione produkty. 

W związku z tym po przylocie na lotnisko w Tanzanii lub Kenii należy wyrzucić reklamówkę otrzymaną podczas zakupów w strefie wolnocłowej – ustawiono tam w tym celu duże kontenery na plastikowe torby – i przełożyć swoje zakupy wolnocłowe do zabranej z domu torby materiałowej bądź przepakować je w inny sposób stanowiący alternatywę dla plastikowych reklamówek. 

Ustawowy zakaz wwożenia i stosowania wszelkiego rodzaju plastikowych toreb oznacza również, że nie wolno wwozić reklamówek w bagażu.

Podsumowując: prawo w Tanzanii zakazuje używania WSZELKIEGO rodzaju plastikowych toreb. Złamanie tego zakazu może grozić wysoką grzywną.

Transport

Należy być przygotowanym na to, że niektóre drogi mogą być w bardzo złym stanie.

Klimat w Tanzanii

W całej Tanzanii panuje klimat tropikalny pomimo dużych różnic geograficznych w obrębie kraju. Temperatury w ciągu roku zmieniają się nieznacznie. Obszary safari znajdują się pomiędzy 900 a 2400 m n.p.m. (np. Serengeti 1600-1800 m n.p.m.) co oznacza, że temperatura w ciągu dnia wynosi ok. 25 stopni przy niskiej wilgotności. Noce i poranki bywają chłodne - szczególnie w porze suchej - dlatego zawsze warto na poranne safari zabrać ze sobą wiatrówkę.

Więcej o Tanzanii

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Tanzania
https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/tanzania

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Przedłużenie podróży na Zanzibarze

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena 5 000,–
Rajski wypoczynek nad Oceanem Indyjskim, na Zanzibarze

Przedłuż swoją wycieczkę o pobyt w luksusowym hotelu Blue Bay na Zanzibarze. Oprócz spacerów po długich, piaszczystych plażach otoczonych palmami , istnieje wiele innych możliwości wykorzystania czasu wolnego. Zobacz plantacje przypraw,  Stone Town lub wyrusz w rejs tradycyjną łądzią dau i podziwiaj zachód słońca nad Oceanem Indyjskim

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

W hotelu do dyspozycji gości kilka basenów, centrum spa i odnowy biologicznej, bogate zaplecze sportowe – tenis, siłownia, nurkowanie i windsurfing. 

Dowiedz się więcej o hotelu na http://bluebayzanzibar.com

Cena za pokój Garden
5 000,- za osobę
w pokoju 2-osobowym
6 500,- za osobę w pokoju 1-osobowym
Cena za dziecko 3 000,- (2-11 lat) przy 2-os. pełnopłatnych

Cena zawiera
 • przelot na trasie Arusza/Kilimandżaro – Zanzibar 
 • transfer do hotelu i na lotnisko
 • zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym (Garden Room) w Blue Bay Resort
 • dwa posiłki dziennie (śniadanie/kolacja)
Cena nie zawiera
 • opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21TZRTR05APL1111