Przydatne informacje

Zrób rozgrzewkę przed wyjazdem i poznaj podstawowe informacje i zaskakujące fakty
Przeczytaj przydatne informacje, jeśli zgadzasz się z nami, że podróż będzie jeszcze ciekawsza, gdy wcześniej zapoznasz się nieco z miejscem, do którego się wybierasz.

Zgromadziliśmy tu informacje o wszelkiego rodzaju tematach, z jakimi możesz mieć do czynienia, podróżując po różnych zakątkach świata. Wielu spośród zgromadzonych przez nas informacji prawdopodobnie nie znałeś wcześniej. A może chcesz udać się w nieznane razem z nami i poznać więcej ciekawostek?

Czytaj dalej, jeśli chcesz zaspokoić swoją ciekawość i uwielbiasz podróże.

7 faktów o Borneo

Pewnie już wiesz, że Borneo jest trzecią co do wielkości wyspą na świecie. Fakt, że należy do Indonezji, Malezji i Brunei, oraz że jej powierzchnię pokrywają gęste lasy deszczowe, też na pewno nie jest zaskoczeniem. Jednak możemy niemal z całą pewnością zagwarantować, że znaleźliśmy kilka faktów, których jeszcze nie znasz.

Dowiedz się czegoś nowego, czytając 7 faktów o Borneo

Góra Kinabalu jest domem dla ponad 6 000 różnych roślin

7 rzeczy, których (prawdopodobnie) nie wiesz o słoniach

Słoń jest nie bez przyczyny ważnym członkiem Wielkiej Piątki. To jeden z gatunków zwierząt, które po prostu trzeba zobaczyć na safari. Obserwowanie tych olbrzymich zwierząt spokojnie przemierzających krajobraz z zadziwiającą elegancją to zupełnie fantastyczne doświadczenie.

Dowiedz się więcej tutaj: 7 rzeczy, których (prawdopodobnie) nie wiesz o słoniach

Czy wiesz, że słonie nie potrafią skakać?