Emerald Princess

Na pokłądzie statku znajduje się ok 3 080 pasażerów
Statek wycieczkowy Emerald Princess oferuje szeroką gamę usług i rozrywkę na statku. Tutaj nie sposób sie nudzić. Na pokładzie jest wszystko - od aukcji sztuki po grę w wirtualnego golfa.

Pokłądowi kucharze to artyści kulinarni, którzy starają się podawać jak najlepsze jedzenie. Wszystkie statki firmy żeglugowej otrzymały międzynarodową odznakę organizacji gastronomicznej Chaîne de Rôtisseurs za wysoką jakość swoich produktów spożywczych i usługowych. Każde menu jest starannie zaprojektowane i zmienia się każdego dnia. 

Więcej o statku: https://www.princess.com/ships-and-experience/ships/ep-emerald-princess/

Rozkład kabin na statku: https://www.princess.com/deckPlans.do?shipCode=EP

Jak wyglądają kabiny?
Statek dysponuje standardowymi kabinami oraz apartamentami z balkonami. Wszystkie kabiny mają własne toalety / łazienki, szafy i miejsca do siedzenia, podwójne łóżka. W celu rezerwacji apartamentu prosimy o kontakt z biurem. 

Warunki specjalne
Udział w rejsie wiąże się z przestrzeganiem pewnych ściśle określonych zasad. Każdy uczestnik ma obowiązek powiadomić biuro Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych okolicznościach, które mogłyby mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Czy sa ograniczenia wiekowe?
Dzieci w wieku poniżej 21 lat mogą podróżować tylko pod opieką osób pełnoletnich. Alkohol jest sprzedawany tylko osobom powyżej 21 roku życia i tylko osoby powyżej 18 roku życia mogą grać w kasynie.

Jak zgłosić dietę specjalną?
Zalecamy poinformowanie Albatros Travel o wszelkich specjalnych dietach nie później niż 45 dni przed podróżą. 

Czy trzeba wziąć własny ręcznik?
Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Wypłynięcie w rejs
Zapewniamy transfer z lotniska / hotelu na statek. Warto jednak pamiętać, że na statku należy byc 2 godziny pred wypłynięciem. W celu usprawnienia odprawy należy przygotować paszport i bilety na statek / dokumenty podróży. Proces odprawy jest dość dokładny, ale jego celem jest ułatwienie procedur związanych z wpływaniem do kolejnych portów. W terminalu portowym nie ma restauracji. Restauracje na statku są zwykle otwarte w momencie wypłynięcia. Wnoszenie na pokład statku własnych napojów alkoholowych nie jest dozwolone. Napoje alkoholowe zakupione w portach wycieczkowych będą przechowywane po powrocie na statek i zwrócone pasażerowi ostatniej nocy. 

Napoje na pokładzie
W cenę rejsu wliczona jest woda, kawa i herbata. Inne napoje są płatne osobno. Butelka wina kosztuje od 30 USD, piwo (butelka lub piwo z beczki) około 5-6 USD. Popołudnie kończy się drinkiem dnia, często czymś egzotycznym (koszt około 6 USD). Soda i woda mineralna kosztują około 2-3 USD za butelkę. Do cen napojów automatycznie doliczana jest 15% opłata serwisowa.

Czy na pokładzie wolno palić?
Palenie jest dozwolone na zewnątrz na pokładzie w wyznaczonych miejscach. Zasady palenia mogą zmieniać się w krótkim czasie, dlatego prosimy naszych gości o przestrzeganie informacji i oznaczeń na pokładzie.

Czy trzeba zabrac adapter?
Napięcie w gniazdkach kabinie wynosi 110/220 V. Należy zabrać dapter.

Telefon, Internet i e-mail
Dzwonienie ze statku za pomocą telefonu komórkowego może być kosztowne, a odbiorca połączenia może ponieść dodatkowe opłaty. Prosimy o kontakt z operatorem komórkowym i zapoznanie się z cennikiem połaczeń. Podczas rejsu do dyspozycji gości są kafejki internetowe (za dodatkową opłatą).


Płatności na statku
Wszystkie ceny są w dolarach amerykańskich. Na statku można pacić gotówką również w dolarach amerykańskich. Dla pasażera na pokładzie tworzone jest konto osobiste, a wszystkie zakupy na pokładzie są automatycznie rejestrowane. Aby móc dokonac płatności na pokładzie statku potrzebna jest karta kredytowa. Na koniec rejsu każdy otrzymuje listę wszystkich zakupów dokonanych na pokładzie. Za niektóre usługi statku nie można zapłacić za pośrednictwem konta statku, na przykład płatność tylko gotówką jest możliwa w kasynie. Wszystkie statki mają bankomaty. Na pokładzie akceptowane są następujące karty kredytowe: VISA, MasterCard, Diner's Club i American Express.


Co nie jest wliczone w cenę wycieczki?
Napoje, wycieczki zakupione na statku, posiłki w niektórych restauracjach (dodatkowa opłata około 10-30 USD/osobę), usługi kosmetyczne, usługi pralni, rozmowy telefoniczne.

Przechowywanie kosztowności
Kabiny sa wyposażone w sejf. Armator statku i Albatros Travel nie ponoszą odpowiedzialności za przedmioty pozostawione w sejfie, kabinie lub innych miejscach na statku.

W jakim języku mówi się na statku?
Głównym językiem jest angielski. Wszystkie ogłoszenia, konferencje prasowe, program i tym podobne są w języku angielskim.

Wyżywienie na pokładzie
Podczas śniadania i lunchu na pokładzie można samemu wybrać miejsce i zjeść posiłek (w godzinach otwarcia restauracji). W czasie kolacji miejsca są przydzielone. Kolacja jest podawana w dwóch turach: o 18.15 i 20.30. 
Niektóre restauracje na pokładzie są bezpłatne, a inne pobierają opłatę w wysokości około 10-30 USD za osobę.

Pilot
Podczas tej podróży, podobnie jak w trakcie innych wycieczek objazdowych, towarzyszyć Państwu będzie jeden z naszych doświadczonych pilotów wycieczek. Pilot uczestniczy w wycieczkach na ląd, wraz z lokalnym przewodnikiem.