Hurtigruten

- Każdy statek ma swój własny styl - Panoramiczne widoki - Poczuj fantastyczną przyrodę
Hurtigruten to norweska linia promowa z siedzibą w Oslo, obsługująca kursy pasażerskie wzdłuż całego wybrzeża Norwegii.

Firma Hurtigruten cieszy się blisko 120 – letnim doświadczeniem w turystyce morskiej oraz flotą składającą się z 13 kameralnych i wygodnych statków. Hurtigruten to zdecydowanie więcej niż zwykły rejs statkiem wycieczkowym. To szansa na bliski i bezpośredni kontakt z przyrodą, naturą a przede wszystkim doskonała możliwość spędzenia czasu z ludźmi o podobnych pasjach i zainteresowaniach.

Na statkach Hurtigruten panuje swobodna i niczym nieskrępowana atmosfera. Nie ma obowiązku zakładania strojów wieczorowych na kolacje. Otwarta przestrzeń restauracyjna podczas posiłków stwarza atmosferę relaksu i odpoczynku. Na wszystkich statkach przywiązuje się dużą wagę do ich artystycznego wystroju. W częściach wspólnych statku znajduje się mnóstwo obrazów olejnych, akwareli, grafik i rzeźb – co powoduje, że statki Hurtigruten nazywane są galeriami sztuki na wodzie.

W restauracji na statku szef kuchni gwarantuje świeże, smaczne posiłki rano, w południe i wieczorem. Podstawą kuchni są świeże, lokalne produkty z nadmorskich miejscowości, które odwiedza statek, a także norweskie tradycje kulinarne urozmaicone międzynarodowymi daniami. Na górnym pokładzie statku znajduje się duże lobby z wygodnymi sofami i panoramicznym widokiem na okolicę.

Więcej o statku:  https://www.hurtigruten.com/

Kabiny
Na statku jest wiele rodzajów kabin – od mniejszych kabin wewnętrznych po wygodne i przestronne apartamenty. Wspólne dla wszystkich kabin jest to, że posiadają łazienkę z prysznicem, szafę, miejsce do siedzenia oraz 2 łóżka pojedyncze, z których jedno jest rozkładaną sofą lub łóżkiem piętrowym. Nie możemy zagwarantować, że kabiny będą znajdować się w określonej części statku lub obok siebie.

Warunki uczestnictwa
Udział w rejsie wiąże się z przestrzeganiem pewnych zasad. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa każdy ma obowiązek powiadomić Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych okolicznościach, które mogłyby mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Statek
Statek  Hurtigruten jest statkiem rejsowym. Nie jest statkiem wycieczkowym, ale częścią komunikacji publicznej, która polega przede wszystkim na przewozie pasażerów i towarów z portu do portu. Wiatr i pogoda ostatecznie określają harmonogram rejsu, a w bardzo rzadkich przypadkach statek może opuścić port z opóźnieniem z powodu złej pogody lub innych niesprzyjających warunków.

Statek pływa według stałego rozkładu z ustalonymi godzinami przypłynięcia i odpłynięcia, dlatego ważne jest, aby wrócić na pokład odpowiednio wcześnie przed odpłynięciem. Przed każdym wyjściem na ląd należy sprawdzić godzinę wypłynięcia statku.

Ręczniki
Nie ma potrzeby zabierania z domu własnego ręcznika.

Posiłki na pokładzie
Wszystkie posiłki są podawane w restauracji na statku. Śniadanie serwowane jest w formie bufetu, obiad i kolacja najczęściej podawane są do stolika. Menu jest urozmaicone. Zawsze istnieje możliwość otrzymania posiłku wegetariańskiego. Po śniadaniu przy stolikach serwowana jest kawa i herbata.

Godziny posiłków mogą się różnić, ale na ogół są następujące:

  • Śniadanie: 07.30 - 10.00
  • Lunch: 12.00 - 13.00
  • Kolacja: 18.30 / 19.00

Na kolacji będą stałe, przydzielone miejsca.

Woda z kranu w kabinach jest zdatna do picia.

Na pokład można wnieść 2 butelki napojów alkoholowych. Wszystkie alkohole zakupione poza statkiem podczas rejsu muszą zostać zarejestrowane w recepcji.

Na pokładzie można kupić kawę, herbatę i wodę mineralną, napoje bezalkoholowe, piwo i wino.

Czy można zamówić specjalną dietę?
Zalecamy poinformowanie Albatros Travel o ewentualnej prośbie o specjalną dietę  nie później niż 45 dni przed wylotem, abyśmy mogli powiadomić statek w odpowiednim czasie. Armator zrobi wszystko co w jego mocy, aby spełnić Państwa życzenia.

Lobby, bary i biblioteka
W lobby na górnym pokładzie jest sporo miejsca i wygodne fotele, w których można usiąść, zrelaksować się z książką i podziwiać widoki. Na pokładzie znajduje się również bar i biblioteka. Zabrania się wnoszenia własnych napojów do lobby, baru i restauracji.

Zakupy na statku
Na statku znajduje się sklep, w którym można kupić ubrania, pamiątki, pocztówki czy podstawowe przybory toaletowe.

Na statku znajduje się również kawiarnia, w której można kupić ciepłe i zimne napoje, ciepłe i zimne dania oraz przekąski. Godziny otwarcia zostaną ogłoszone na pokładzie.

Płatność na pokładzie statku
Pierwszego dnia rejsu otworzą Państwo konto „onboard credit” i podpisem na rachunku będą Państwo akceptować zakupy na pokładzie. Zalecane jest założenie konta za pomocą karty kredytowej, ale można również skorzystać z czeków podróżnych lub gotówki. Karty American Express, Visa, Mastercard i Eurocard są akceptowane. Przed opuszczeniem statku otrzymają Państwo podsumowanie wszystkich zakupów dokonanych na pokładzie. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rachunku, prosimy o kontakt z recepcją przed opuszczeniem statku.

Rzeczy wartościowe
W każdej kabinie znajduje się sejf zamykany na klucz. Albatros Travel i załoga statku nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w kabinach, sejfach oraz w innych miejscach na pokładzie statku.

W jakim języku mówi się na pokładzie?
Pracownicy statku mówią w języku angielskim, wszystkie informacje podawane z głośników, o spotkaniach informacyjnych czy rozrywce na pokładzie podawane są również w języku angielskim. Oczywiście nasz polskojęzyczny pilot zawsze chętnie odpowie na wszelkie pytania i będzie cały czas do Państwa dyspozycji.

Czy wolno palić na pokładzie?
Palenie jest dozwolone w większości wyznaczonych do palenia otwartych miejsc publicznych, lecz ze względów bezpieczeństwa palić nie można w restauracjach, barach i miejscach rozrywki. Prosimy naszych Gości o uszanowanie tych zasad.

Telefon i internet
Prosimy pamiętać, że dzwonienie z własnego telefonu komórkowego z drugiego końca świata może być kosztowne. Przed wyjazdem skontaktuj się z operatorem aby uzyskać informacje o cenach połączeń telefonicznych/ SMS w roamingu. Istnieje również możliwość skorzystania z pokładowych kafejek internetowych. Cena podana będzie w kafejkach internetowych na statku.