M/Y Solaris

M / Y Solaris to jacht o długości 36 metrów i szerokości 9 metrów, na którego pokładzie komfortowo podróżuje 16 pasażerów. Został zbudowany w 2019 roku i jako nowoczesny oraz wygodny statek zapewnia najlepsze warunki do zwiedzania Galapagos. Posiada 11 kabin. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz wygospodarowano przytulne przestrzenie wspólne, idealne do relaksu oraz podziwiania widoków. Na pokładzie jest restauracja/bar oraz niewielka strefa wypoczynku.

Udział w rejsie wiąże się z przestrzeganiem pewnych ściśle określonych zasad. Każdy uczestnik ma obowiązek powiadomić biuro Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych okolicznościach, które mogłyby mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Więcej o jachcie możesz przeczytać tutaj:  https://yachtsolaris.com/

Udział w rejsie wiąże się z przestrzeganiem pewnych ściśle określonych zasad. Każdy uczestnik ma obowiązek powiadomić biuro Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych okolicznościach, które mogłyby mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Kabiny
Na statku znajduje się 11 kabin, zlokalizowanych na pokładzie głównym „main deck” oraz pokładzie górnym „upper deck”. Każda z 6 kabin dwuosobowych o powierzchni 20m2 oraz 5 kabin jednoosobowych o powierzchni 11m2 posiada okna i prywatny prysznic / toaletę. W kabinach dwuosobowych znajdują się dwa osobne łóżka lub łóżko małżeńskie, a w kabinach jednoosobowych łóżko pojedyncze. W każdej jest szafa ubraniowa, w której umieszczony jest także sejf. W wyposażeniu łazienki jest suszarka oraz gniazdko 110V. Wszystkie kabiny są klimatyzowane, a temperaturę można ustawiać indywidualnie.

Sprzątanie
Kabiny są sprzątane codziennie.

Ręczniki
Każdy gość otrzymuje ręcznik łazienkowy. Czyste ręczniki są również wydawane na czas nurkowania oraz na wyjścia na plażę. Dlatego też nie ma potrzeby zabierania swojego ręcznika z domu.

Części wspólne
Statek posiada restaurację, w której podawane są wszystkie posiłki. W jej sąsiedztwie znajduje się salonik, który jest idealnym miejscem na popołudniowego drinka. Na najwyższym pokładzie statku (pokładzie słonecznym) znajduje się taras z leżakami. To dobre miejsce na relaks.

Posiłki na pokładzie
W cenę podróży wliczone jest pełne wyżywienie, podawane na statku. Pierwszy dzień rejsu rozpoczniemy obiadem, a ostatni zakończymy śniadaniem.

Specjalna dieta
Aby zamówić specjalną dietę, należy poinformować o tym organizatora przy zakupie wycieczki. Nie możemy jednak zagwarantować, że będziemy w stanie spełnić Państwa specjalne życzenia. Wszystkie posiłki podawane są w formie szwedzkiego stołu, więc zawsze będzie możliwość wyboru zróżnicowanych produktów.

Napoje na pokładzie
Woda (z dystrybutora), kawa oraz herbata są wliczone w cenę. Pozostałe napoje są płatne. Butelka wina kosztuje od ok. 130 zł, a piwa ok. 20 zł. Drinki kosztują około 35 zł, napoje gazowane i woda mineralna około 15 zł za butelkę. Proszę pamiętać, że na pokład nie wolno wnosić własnych napojów.

Ubranie i obuwie
W restauracji i w salonie nie wolno przebywać w strojach kąpielowych, ale poza tym szczegółem nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o ubiór. Po pokładzie można chodzić w obuwiu na gumowej podeszwie lub w kapciach. Po powrocie z wycieczki należy płukać obuwie i dokładnie zmyć ziemię oraz nasiona (aby nie przenosić ich z jednej wyspy na inną). Potem zmieniamy buty na te, w których można chodzić po statku.

Płatności na pokładzie
Na pokładzie można płacić tylko gotówką ¬– w dolarach. Zalecamy wziąć ze sobą gotówkę z domu.

Zgubienie wartościowych rzeczy
Ani załoga, ani firma Albatros Travel nie odpowiadają za zagubione rzeczy.

Napiwki
W trakcie podróży na naszej wycieczce poznajemy codzienne życie oraz lokalne obyczaje. W niektórych krajach płacenie napiwków jest bardziej sformalizowane, niż u nas. Nasi lokalni przewodnicy i kierowcy oczekują napiwków.  W naszym programie podajemy sugerowane kwoty, które należy przygotować na napiwki, aby nasi goście od początku byli świadomi tych dodatkowych wydatków. Cena wycieczki nie zawiera napiwków, ponieważ nie istnieje jedna reguła, a sposób wręczania napiwku zależy również od kultury kraju, który odwiedzamy. Należy to uszanować. Firma Albatros Travel płaci wynagrodzenie lokalnym przewodnikom i kierowcom, lecz w wielu miejscach wysokość pensji ustala się z założeniem, że pracownik dostanie również napiwek. Dla porządku zaznaczamy jednak, że płacenie napiwków jest oczywiście dobrowolne. Na pokładzie statku przyjęte jest wręczanie napiwków personelowi oraz przewodnikowi. Należy przyjąć kwotę ok. 35 dolarów na osobę na dzień. Płaci się ją bezpośrednio personelowi oraz przewodnikowi na statku.

Palenie na pokładzie
 Ze względu na bezpieczeństwo, zabronione jest palenie w kabinach, w restauracji i w salonie. Palenie dozwolone jest wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach na pokładzie, przy czym nie wolno wyrzucać niedopałków do morza. Prosimy naszych gości o uszanowanie tych zasad.

Sprzęt do nurkowania oraz kombinezony piankowe
Na statku dostępny jest nieodpłatnie sprzęt do nurkowania. Jeśli posiadają Państwo własny sprzęt, można zabrać go ze sobą. Koszt wypożyczenia kombinezonu piankowego wynosi 30 dolarów za okres całego rejsu (nie można wypożyczyć kombinezonu na jeden dzień).

Zejścia na ląd
Schodzenie na ląd na wycieczki po wyspach Galapagos, może odbywać się na różne sposoby. Najczęściej będzie to tzw. „mokre lądowanie” – na ląd przetransportuje nas ponton, z którego na plażę trzeba będzie przejść kawałek po wodzie. Dlatego ważne jest, by mieć ze sobą obuwie, które można zamoczyć. Czasami będzie to „Suche lądowanie” – ponton wysadzi nas na brzeg. Podczas wysiadania może huśtać, ale personel będzie pomagał bezpiecznie zejść na ląd.

Pilot
Podczas tej podróży, podobnie jak w trakcie innych wycieczek objazdowych, towarzyszyć Państwu będzie jeden z naszych doświadczonych pilotów wycieczek. Pilot uczestniczy w wycieczkach na ląd, wraz z lokalnym przewodnikiem przyrodniczym, specjalizującym się w naturze wysp Galapagos.

Maks. 15 uczestników

Ekwador – przygoda w Amazonii i rejs jachtem po Galapagos

Ekskluzywny rejs 16-osobowym jachtem po Galapagos, bujna przyroda Amazonii, wysokie Andy, Quito i rdzenne plemiona Indian

4,7
  • 19-11-2024
  • 12 dni
  • 33 998,–
od Warszawa