Norwegian Bliss

Statek wycieczkowy Norwegian Bliss to perła w koronie armatora NCL

Oprócz wielu dobrych restauracji, nowością na tym statku jest prawdziwa restauracja w stylu Texas smokehouse, która serwuje mięso wolno wędzone. Statek odbył swój pierwszy rejs w 2018 roku, a na pokładzie jest wszystko, czego można oczekiwać od luksusowego statku. Na 20 pokładach statku znajdują się eleganckie restauracje, ogromna strefa basenowa, siłownia, centrum spa, kasyno, duży park wodny i spektakularny tor gokartowy.

Przeczytaj więcej o statku tutaj: https://www.ncl.com/fr/en/cruise-ship/bliss

Kabiny
Statek oferuje różne kategorie kabin, od standardowych kabin do wspaniałych apartamentów z własnym balkonem, jednak wspólne dla wszystkich kabin jest to, że mają własną łazienkę i toaletę oraz szafę i miejsce do siedzenia, a także łóżka pojedyncze lub podwójne. W przypadku chęci rezerwacji apartamentu prosimy o kontakt z Albatros Travel w celu uzyskania informacji o cenie i możliwości rezerwacji.

Warunki uczestnictwa
Udział w rejsie wiąże się z przestrzeganiem pewnych zasad. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa każdy ma obowiązek powiadomić Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych okolicznościach, które mogłyby mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Koncept rejsu
Statek oferuje koncept rejsu w stylu Freestyle Cruising, która została stworzona z myślą o większej swobodzie i elastyczności podczas posiłków. Dlatego na statku  nie ma sztywno określonych godzin posiłków ani wyznaczonych konkretnych miejsc przy stolikach – mogą więc Państwo sami decydować gdzie i kiedy chcecie zjeść posiłek.

Limit wiekowy
Osoby poniżej 21 roku życia muszą podróżować z osobami, które ukończyły 21 rok życia. Trzeba mieć również ukończone co najmniej 21 lat, aby kupić alkohol i 18 lat, aby wejść do kasyna.

Czy można zamówić specjalną dietę?
Zalecamy poinformowanie Albatros Travel o ewentualnej prośbie o specjalną dietę  nie później niż 45 dni przed wylotem, abyśmy mogli powiadomić statek w odpowiednim czasie. Armator dołoży wszelkich starań, aby spełnić Państwa życzenia.

Ręczniki
Nie ma potrzeby zabierania z domu własnego ręcznika.

Wejście na statek
Mimo że transfer z lotniska / hotelu na statek zawsze mamy wspólny dla całej grupy, należy pamiętać, aby stawić się na pokładzie nie później niż dwie godziny przed wypłynięciem z portu. Podczas wejścia na pokład należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wszystkie procedury mogą zając trochę czasu. Upewnij się, że masz przygotowane paszporty i dokumenty np. wizy. Procedury odprawy na statkach są bardzo dokładne i pomagają później w sprawnym wpływaniu do każdego kolejnego portu. W terminalu na nabrzeżu nie ma restauracji, ale restauracje na pokładzie będą otwarte od momentu wypłynięcia. Na czas odprawy warto zaopatrzyć się wcześniej w butelkę wody. Na statek nie wolno wnosić własnych napojów alkoholowych. Napoje alkoholowe zakupione przed rejsem należy oddać przy wejściu na pokład i ponownie zostaną one Państwu oddane po zakończeniu rejsu.

Napoje na pokładzie
Woda, kawa i herbata do posiłków są wliczone w cenę wycieczki. Za pozostałe napoje trzeba zapłacić każdorazowo lub można wykupić pakiet napoi na cały rejs. Aktualne ceny pakietów napojów można zobaczyć tutaj: https://www.ncl.com/fr/en/onboard-packages/beverage-packages

Czy wolno palić na pokładzie?
Palenie jest dozwolone na zewnątrz na pokładzie w wyznaczonych miejscach. Zasady palenia mogą zmieniać się w krótkim czasie, dlatego prosimy naszych gości o przestrzeganie informacji i oznaczeń na pokładzie.

Elektryczność
Na statku gniazdka elektryczne mają napięcie 110/220V. W razie potrzeby należy zaopatrzyć się w adapter do gniazdek.

Telefon i Internet
Prosimy pamiętać, że dzwonienie z własnego telefonu komórkowego na drugi koniec świata może być kosztowne. Przed wyjazdem doradzamy kontakt z swoim operatorem, aby uzyskać informacje o cenach połączeń telefonicznych/ SMS w roamingu. Istnieje również możliwość skorzystania z pokładowych kafejek internetowych. Ceny za poszczególne usługi będą podane w kafejkach internetowych na statku.

Dzieci na pokładzie
Dzieci są bardzo mile widziane na pokładzie statku wycieczkowego. Statek zapewnia bogaty program animacyjny dla dzieci w wieku od 2 do 17 lat, oraz dobrze wyszkolony personel Kid’s Crew do zabawy i opieki nad dziećmi. Istnieje również możliwość oddania dziecka do opiekunki za niewielką opłatą, na przykład wieczorem podczas animacji dla dorosłych lub gdy statek jest w porcie i idziemy na wycieczkę. Tutaj należy wspomnieć, że obsługa mówi w języku angielskim. Na statek wycieczkowy nie wolno zabierać niemowląt poniżej 6 miesięcy. Nie wolno również podróżować statkiem, jeśli jesteś w 24.tygodniu ciąży lub więcej.

Płatność na pokładzie statku
Wszystkie ceny na pokładzie podane są w dolarach amerykańskich. Pierwszego dnia rejsu dla każdego pasażera zostanie otwarte indywidualne konto „onboard credit”, dzięki czemu za pomocą podpisu na rachunku będą Państwo akceptować wszystkie wydatki i zakupy dokonane na pokładzie statku. Zalecamy założenie konta z użyciem karty kredytowej, ale można również wykorzystać z czeki podróżne lub gotówkę. Karty American Express, Visa, Mastercard i Eurocard są akceptowane. Jeśli zdecydują się Państwo założyć konto z użyciem gotówki lub czeków podróżnych, zostanie pobrana kaucja w wysokości około 75 USD za osobę/ dzień. W ostatnim dniu rejsu otrzymają Państwo zestawienie wszystkich wydatków i zakupów. Jeśli konto zostało założone z użyciem karty kredytowej i nie mają Państwo zastrzeżeń do wyciągu, kwota zostanie automatycznie pobrana z Państwa karty. Jeśli chcą Państwo zapłacić rachunek gotówką, można to zrobić w recepcji na pokładzie.

Opłaty dodatkowe na pokładzie
Napoje, dodatkowe wycieczki, posiłki w tematycznych restauracjach  i inne wydatki osobiste, takie jak zabiegi spa, pralnia, rozmowy telefoniczne i inne są dodatkowo płatne.

Rzeczy wartościowe
W każdej kabinie znajduje się sejf zamykany na klucz.  Albatros Travel i załoga statku nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w kabinach, sejfach oraz w innych miejscach na pokładzie statku.

W jakim języku mówi się na pokładzie?
Pracownicy statku mówią w języku angielskim, wszystkie informacje podawane z głośników, o spotkaniach informacyjnych czy programie rozrywkowym na pokładzie podawane są również w języku angielskim.

Pilot grupy
Z uwagi na formułę rejsu rola i funkcje pilota grupy są trochę inne niż na zwykłych wycieczkach objazdowych, podczas których grupa spędza razem większość czasu. Rejs pozwala zarówno na  cieszenie się towarzystwem grupy, jak i na samodzielne spędzanie czasu na statku i na lądzie.

Rolą pilota grupy jest pomoc w praktycznych sytuacjach, takich jak zakwaterowanie, transfer z lotniska i na lotnisko, wejście na pokład statku oraz podanie informacji o możliwościach spędzania czasu na statku i na lądzie podczas wpłynięcia do portów. Ponadto pilot będzie brał udział w wycieczkach opisanych w programie. Oczywiście pilot jest cały czas do Państwa dyspozycji i zawsze służy pomocą oraz chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Co zabrać ze sobą?
Na większość wieczorów na pokładzie odpowiedni będzie nieco bardziej formalny strój. W przypadku mężczyzn mogą to być długie spodnie i koszula/koszulka polo z kołnierzykiem. Dla kobiet np. letnia sukienka, spódnica, spodnie oraz koszula/bluzka.

Ci z Państwa, którzy chcą wziąć udział w specjalnych galach na statku są proszeni o zabranie: dla panów garnitur i krawat lub smoking, a dla pań bardziej elegancka sukienka. Podczas tygodniowego rejsu zwykle będą 1-2 takie uroczyste gale, podczas których goście będą mieć okazję ubrać się bardziej elegancko. Informacja  na temat stroju obowiązującego na uroczystej kolacji będzie także podana w gazetce okrętowej. Na statku jest również restauracja bufetowa, w której nie ma potrzeby ubierać się bardziej elegancko.

Należy pamiętać jednak że dżinsy, krótkie spodenki, T-shirty nie są akceptowane w restauracjach po godz. 17:30, a stroje kąpielowe w ogóle nie są akceptowane w restauracjach.

Polecamy spakować lekką bawełnianą odzież na upalne dni, przyda się również sweter/marynarka i długie spodnie na chłodniejsze wieczory oraz do pomieszczeń klimatyzowanych. Należy pamiętać o zabraniu odpowiednich butów na wycieczki na ląd, a na wypadek gorszej pogody przyda się parasol i/lub kurtka przeciwdeszczowa. Jeśli planujesz korzystać z obiektów sportowych na pokładzie, nie zapomnij zabrać ze sobą butów do biegania i odzieży treningowej. Należy pamiętać również o strojach kąpielowych, ponieważ na pokładzie znajduje się basen.