Norwegian Joy

Norwegian Joy to jeden z nowych statków Norwegian Cruise Lines, który może pomieścić ponad 3800 pasażerów.

Na pokładzie eleganckiego statku znajdują się między innymi ładne i przestronne kabiny, strefa basenowa, spa i centrum fitness oraz kasyno. Na górnym pokładzie jest nawet tor gokartowy i minigolf! Do dyspozycji gości jest także wiele restauracji i barów, w których można zjeść ciepły posiłek lub wypić schłodzonego drinka.

Krótko mówiąc, statek Norwegian Joy to idealne miejsce na wspaniały rejs, podczas którego będzie czas zarówno na relaks, jak i na zwiedzanie historycznych miast.

Przeczytaj więcej o statku tutaj: https://www.ncl.com/fr/en/cruise-ship/joy

Warunki uczestnictwa
Udział w rejsie wiąże się z przestrzeganiem pewnych zasad. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa każdy ma obowiązek powiadomić Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych okolicznościach, które mogłyby mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Koncept rejsu
Statek oferuje koncept rejsu w stylu Freestyle Cruising, która została stworzona z myślą o większej swobodzie, elastyczności podczas posiłków. Dlatego na statku nie ma określonych godzin posiłków ani wyznaczonych konkretnych miejsc dla Gości – mogą Państwo po prostu zjeść kiedy macie na to ochotę.

Limit wiekowy
Osoby poniżej 21 roku życia muszą podróżować z osobami, które ukończyły 21 rok życia. Musisz mieć również co najmniej 21 lat, aby kupić alkohol i 18 lat, aby wejść do kasyna.

Czy można zamówić specjalną dietę?
Zalecamy poinformowanie Albatros Travel o ewentualnej prośbie o specjalną dietę  nie później niż 45 dni przed wylotem, abyśmy mogli powiadomić statek w odpowiednim czasie. Armator zrobi wszytsko co w jego mocy, aby spełnić Państwa życzenia.

Ręczniki
Nie ma potrzeby zabierania z domu własnego ręcznika

Wejście na statek
Mimo że transfer z lotniska / hotelu na statek zawsze mamy wspólny dla całej grupy, należy pamiętać, aby stawić się na pokładzie nie później niż dwie godziny przed wypłynięciem z portu. Podczas wejścia na pokład należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wszystkie procedury mogą zając trochę czasu. Upewnij się, że masz przygotowane paszporty i dokumenty np. wizy. Procedury odprawy na statkach są bardzo dokładne i pomagają później w sprawnym wpływaniu do każdego kolejnego portu. W terminalu na nabrzeżu nie ma restauracji, ale restauracje na pokładzie będą otwarte od momentu wypłynięcia. Na czas odprawy warto zaopatrzyć się wcześniej w butelkę wody. Na statek nie wolno wnosić własnych napojów alkoholowych. Napoje alkoholowe zakupione przed rejsem należy oddać przy wejściu na pokład i ponownie zostaną one Państwu oddane po zakończeniu rejsu.

Napoje na pokładzie
Woda, kawa i herbata do posiłków są wliczone w cenę wycieczki. Za pozostałe napoje trzeba zapłacić pojedynczo lub w pakiecie. Aktualne ceny pakietów napojów można zobaczyć tutaj: https://www.ncl.com/fr/en/onboard-packages/beverage-packages

Czy wolno palić na pokładzie?
Palenie jest dozwolone na zewnątrz na pokładzie w wyznaczonych miejscach. Zasady palenia mogą zmieniać się w krótkim czasie, dlatego prosimy naszych gości o przestrzeganie informacji i oznaczeń na pokładzie.

Prąd
Na statku gniazdka mają  110/220V. W razie potrzeby należy zaopatrzyć się w adapter do gniazdek.

Telefon i internet
Prosimy pamiętać, że dzwonienie z własnego telefonu komórkowego z drugiego końca świata może być kosztowne. Przed wyjazdem skontaktuj się z operatorem aby uzyskać informacje o cenach połączeń telefonicznych/ SMS w roamingu. Istnieje również możliwość skorzystania z pokładowych kafejek internetowych. Cena podana będzie w kafejkach internetowych na statku.

Dzieci na pokładzie
Dzieci są bardzo mile widziane na pokładzie statku wycieczkowego Norwegian Joy. Statek ma bogaty program animacyjny dla dzieci w wieku od 2 do 17 lat, oraz dobrze wyszkolony personel Kid’s Crew do zabawy i opieki nad dziećmi. Istnieje również możliwość oddania dziecka do opiekunki za niewielką opłatą, na przykład wieczorem podczas animacji dla dorosłych lub gdy statek jest w porcie i idziemy na wycieczkę. Tutaj należy wspomnieć, że obsługa mówi w języku angielskim. Na statek wycieczkowy nie wolno zabierać niemowląt poniżej 6 miesięcy. Nie wolno również podróżować statkiem, jeśli jesteś w 24.tygodniu ciąży lub więcej.

Płatność na pokładzie statku
Wszystkie ceny na pokładzie podane są w dolarach amerykańskich. Pierwszego dnia rejsu otworzą Państwo konto „onboard credit” i podpisem na rachunku będą Państwo akceptować zakupy na pokładzie. Zalecane jest założenie konta za pomocą karty kredytowej, ale można również skorzystać z czeków podróżnych lub gotówki. Karty American Express, Visa, Mastercard i Eurocard są akceptowane. Jeśli zdecydują się Państwo założyć konto za pomocą gotówki lub czeków podróżnych, będzie trzeba zapłacić kaucję w wysokości około 75 USD za osobę/ dzień. W ostatnim dniu rejsu otrzymają Państwo zestawienie wszystkich zakupów. Jeśli konto zostało założone za pomocą karty kredytowej i nie mają Państwo zastrzeżeń do wyciągu, kwota zostanie automatycznie potrącona z Państwa karty. Jeśli chcą Państwo spłacić rachunek gotówką, można to zrobić w recepcji na pokładzie.

Opłaty dodatkowe na pokładzie
Napoje, dodatkowe wycieczki, wyżywienie w tematycznych restauracjach i inne wydatki osobiste, takie jak zabiegi spa, pralnia, rozmowy telefoniczne i inne są dodatkowo płatne.

Rzeczy wartościowe
W każdej kabinie znajduje się sejf zamykany na klucz.  Albatros Travel i załoga statku nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w kabinach, sejfach oraz w innych miejscach na pokładzie statku.

W jakim języku mówi się na pokładzie?
Pracownicy statku mówią w języku angielskim, wszystkie informacje podawane z głośników, o spotkaniach informacyjnych czy rozrywce na pokładzie podawane są również w języku angielskim.

Pilot grupy
Rolą pilota grupy jest pomoc w praktycznych sytuacjach, takich jak zakwaterowanie, transfer z lotniska i na lotnisko, wejście na pokład statku oraz podanie informacji o możliwościach spędzania czasu na statku i na lądzie podczas wpłynięcia do portów. Ponadto pilot będzie brał udział w wycieczkach opisanych w programie. Oczywiście zawsze chętnie odpowie na wszelkie pytania i będzie cały czas do Państwa dyspozycji.

Co zabrać ze sobą?
Na większość wieczorów na pokładzie odpowiedni będzie nieco bardziej formalny strój. W przypadku mężczyzn mogą to być długie spodnie i koszulka/koszulka polo z kołnierzykiem. Dla kobiet np. letnia sukienka, spódnica, spodnie oraz koszula/bluzka.

Ci Państwo, którzy chcą wziąć udział w specjalnych uroczystościach na statku są proszeni o zabranie: dla panów garnitur i krawat lub smoking a dla pań bardziej elegancka sukienka. Podczas tygodniowego rejsu zwykle będą 1-2 takie uroczyste gale, podczas których goście będą mieć okazję ubrać się bardziej elegancko. „Dzisiejszy obowiązujący strój” można będzie również zobaczyć w gazetce okrętowej. Na statku jest również restauracja bufetowa, w której nie ma potrzeby ubierać się bardziej elegancko.

Należy pamiętać jednak że dżinsy, krótkie spodenki, T-shirty nie są akceptowane w restauracjach po godz. 17:30, a stroje kąpielowe w ogóle nie są akceptowane w restauracjach.

Polecamy spakować lekką bawełnianą odzież na upalne dni, przyda się również sweter/marynarka i długie spodnie na chłodniejsze wieczory oraz do pomieszczeń klimatyzowanych. Należy pamiętać o zabraniu odpowiednich butów na wycieczki na ląd, a na wypadek gorszej pogody przyda się parasol i/lub kurtka przeciwdeszczowa. Jeśli planujesz korzystać z obiektów sportowych na pokładzie, nie zapomnij zabrać ze sobą butów do biegania i odzieży treningowej. Należy pamiętać również o strojach kąpielowych, ponieważ na pokładzie znajduje się basen. Na pokładzie jest również pralnia, za dodatkową opłatą.