Norwegian Pearl

2400 pasażerów - 10 restauracji - duży basen i spa - całkowicie odnowiony w 2017 roku
Norwegian Pearl to statek wycieczkowy z wieloma atrakcjami na pokładzie

Norwegian Pearl to statek, na którym jest: 10 restauracji z urozmaiconym menu, duży basen, centrum fitness, spa, sklepy i kasyno.

Więcej o statku: https://www.ncl.com/fr/en/cruise-ship/pearl

Warunki specjalne
Udział w rejsie wiąże się z przestrzeganiem pewnych ściśle określonych zasad. Każdy uczestnik ma obowiązek powiadomić biuro Albatros Travel o chorobach, przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych okolicznościach, które mogłyby mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Freestyle Cruising
Statek korzysta z koncepcji rejsowej Freestyle Cruising, która została stworzona z myślą o większej elastyczności i różnorodności podczas kolacji. Dlatego nie ma określonych godzin posiłków ani przydzielanych stolików.

Czy są ograniczenia wiekowe?
Dzieci w wieku poniżej 21 lat mogą podróżować tylko pod opieką osób pełnoletnich. Alkohol jest sprzedawany tylko osobom powyżej 21 roku życia. Tylko osoby powyżej 18 roku życia mogą grać w kasynie.

Jak zgłosić dietę specjalną?
Zalecamy poinformowanie Albatros Travel o rodzaju diety nie później niż 45 dni przed podróżą. Obsługa statku zrobi wszystko, co w ich mocy, aby spełnić Państwa oczekiwania.

Czy trzeba wziąć własny ręcznik?
Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Wypłynięcie w rejs
Zapewniamy transfer z lotniska/hotelu na statek. Warto jednak pamiętać, że na statku należy być 2 godziny przed wypłynięciem. W celu usprawnienia odprawy należy przygotować paszport i bilety na statek/dokumenty podróży. Proces odprawy jest dość dokładny, ale jego celem jest ułatwienie procedur związanych z wpływaniem do kolejnych portów. W terminalu portowym nie ma restauracji. Restauracje na statku są zwykle otwarte w momencie wypłynięcia. Wnoszenie na pokład statku własnych napojów alkoholowych nie jest dozwolone. Napoje alkoholowe zakupione w portach wycieczkowych będą przechowywane po powrocie na statek i zwrócone pasażerowi ostatniej nocy. 

Napoje na pokładzie
Woda, kawa i herbata do posiłków są wliczone w cenę wycieczki. Za pozostałe napoje trzeba zapłacić pojedynczo lub w pakiecie. Aktualne ceny pakietów napojów można zobaczyć tutaj: https://www.ncl.com/fr/en/onboard-packages/beverage-packages

Czy na pokładzie wolno palić?
Z powodów bezpieczeństwa palenie na pokładzie i w kabinach jest zabronione. Palenie jest dozwolone na zewnątrz na pokładzie w wyznaczonych miejscach. Zasady palenia mogą zmieniać się w krótkim czasie, dlatego prosimy naszych gości o przestrzeganie informacji i oznaczeń na pokładzie.

Czy potrzebny jest adapter do gniazdek elektrycznych?
Napięcie w gniazdkach kabinie wynosi 110/220 V. Należy zabrać dapter.

Telefon, Internet i e-mail
Rozmowy z telefonu komórkowego na statku są kosztowne. Zagraniczne połączenia są dodatkowo płatne, prosimy o kontakt ze swoim operatorem komórkowym i zapoznanie się z cennikiem. Podczas rejsu do dyspozycji gości są kafejki internetowe (za dodatkową opłatą).

Dzieci na pokładzie
Dzieci są mile widziane na pokładzie statków wycieczkowych. Na statku dostępny jest bogaty program animacyjny dla dzieci w wieku od 2 do 17 lat. Statek ma dobrze wyszkoloną załogę do zabawy i opieki nad dziećmi. Należy jednak pamiętać, że personel statku mówi po angielsku i wymaga, aby dziecko miało minimum 12 miesięcy. Istnieje również specjalny program dla niemowląt i dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat oraz miejsce dla dorosłych bez nastolatków z ekranami wideo, grami, muzyką i dyskotekami. Na statek wycieczkowy można zabrać dzieci powyżej 6 miesiąca życia, a na rejsach po Ameryce Południowej, Hawajach i rejsach transatlantyckich minimalny wiek wynosi 1 rok. Prosimy też zwrócić uwagę, że w rejsie nie mogą uczestniczyć kobiety po 24 tygodniu ciąży.

Płatność na statku
Wszystkie ceny na pokładzie są podane w dolarach amerykańskich. Na nazwisko każdego z pasażerów zostanie utworzone konto Sea Pass. W ostatnim dniu rejsu do kabiny przekazane zestawienie wszystkich płatności, dzięki czemu będzie czas na ich sprawdzenie oraz uregulowanie rachunku. Można również rozliczać się gotówką w USD. Wszystkie statki mają na pokładzie bankomat. Akceptowane są następujące karty kredytowe: VISA, MasterCard, Diner's Club i American Express. 

Za co jeszcze trzeba płacić na pokładzie?
Napoje, ewentualne wycieczki na ląd oraz wycieczki wymienione w programie, a także prywatne wydatki np. na zabiegi spa, pranie czy połączenia telefoniczne itd.

Przechowywanie rzeczy wartościowych
W kabinie znajdują się sejfy. Należy jednak pamiętać, że statek i Albatros Travel nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy wartościowe pozostawione w sejfie, w kabinie lub w innym miejscu na pokładzie.

Jaki język używany jest napokładzie?
Podstawowym językiem jest angielski. Wszystkie informacje przekazywane przez głośniki, na spotkaniach informacyjnych również są po angielsku. 

Pilot grupy
W podróży statkiem rola pilota grupy jest inna niż w regularnych podróżach, gdzie grupa spędza większość czasu razem. Formuła podróży pozwala zarówno cieszyć się byciem w grupie, jak i spędzać czas na własną rękę. Rolą pilota grupy jest pomoc w codziennych sytuacjach jak wejścia/zejścia na statek, transport do i z lotniska, tłumaczenie na język polski, jak również informowanie o opcjach dostępnych na statku i na lądzie. Ponadto piloci biorą udział w wycieczkach opisanych w programie dziennym i zawsze z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania lub po prostu porozmawia. 

Co spakować?
Do posiłków mile widziane będzie: Mężczyźni - długie spodnie i koszula/koszulka polo z kołnierzykiem, dla panie - letnia sukienka, spódnica, spodnie i koszula/bluzka. Po godzinie 10:00 do restauracji nie można wchodzić w dżinsach, szortach i T-shirtach. Podczas rejsu zazwyczaj 1-2 wieczory są galowe. Dla osób, które chciałyby wziąć w nich udział wymagany jest bardziej elegancki strój wieczorowy (panowie – garnitur, krawat lub smoking, panie – długa suknia). Nie wolno wchodzić do restauracji w strojach kąpielowych. Polecamy zabrać sweter lub cienką kurtkę, wieczory bywają chłodne.
Prosimy pamiętać o zabraniu strojów kąpielowych, ponieważ na pokładzie jest basen.