Norwegian Pearl

2400 pasażerów - 10 restauracji - duży basen i spa - całkowicie odnowiony w 2017 roku
Norwegian Pearl to statek wycieczkowy z wieloma atrakcjami na pokładzie

Norwegian Pearl to statek, na którym jest: 10 restauracji z urozmaiconym menu, duży basen, centrum fitness, pyszne spa, sklepy i kasyno.

Więcej o statku: https://www.ncl.com/fr/en/cruise-ship/pearl

Warunki specjalne
Udział w rejsie wiąże się z przestrzeganiem pewnych ściśle określonych zasad. Każdy uczestnik ma obowiązek powiadomić biuro Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych okolicznościach, które mogłyby mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Freestyle Cruising
Statek korzysta z koncepcji rejsowej Freestyle Cruising, która została stworzona z myślą o większej elastyczności i różnorodności podczas kolacji. Dlatego nie ma określonych godzin posiłków ani przydzielanych stolików.

Czy sa ograniczenia wiekowe?
Dzieci w wieku poniżej 21 lat mogą podróżować tylko pod opieką osób pełnoletnich. Alkohol jest sprzedawany tylko osobom powyżej 21 roku życia i tylko osoby powyżej 18 roku życia mogą grać w kasynie.

Jak zgłosić dietę specjalną?
Zalecamy poinformowanie Albatros Travel o wszelkich specjalnych dietach nie później niż 45 dni przed podróżą. 

Czy trzeba wziąć własny ręcznik?
Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Wypłynięcie w rejs
Zapewniamy transfer z lotniska / hotelu na statek. Warto jednak pamiętać, że na statku należy byc 2 godziny pred wypłynięciem. W celu usprawnienia odprawy należy przygotować paszport i bilety na statek / dokumenty podróży. Proces odprawy jest dość dokładny, ale jego celem jest ułatwienie procedur związanych z wpływaniem do kolejnych portów. W terminalu portowym nie ma restauracji. Restauracje na statku są zwykle otwarte w momencie wypłynięcia. Wnoszenie na pokład statku własnych napojów alkoholowych nie jest dozwolone. Napoje alkoholowe zakupione w portach wycieczkowych będą przechowywane po powrocie na statek i zwrócone pasażerowi ostatniej nocy. 

Napoje na pokładzie
Woda, kawa i herbata do posiłków są wliczone w cenę wycieczki. Inne napoje, są dodatkowo płatne. Butelka wina kosztuje od około 25 USD, piwo (butelka lub puszka) kosztuje około 4-5 USD, a alkohol zazwyczaj kosztuje 5-7 USD kieliszek.

Późnym popołudniem serwowany jest drink dnia, egzotyczny koktajl (koszt ok. 5-6 USD). Napoje gazowane i woda mineralna kosztują ok. 2-3 USD butelka. Napiwek w wysokości 18% doliczany jest automatycznie do ceny napoju. Napiwki te trafiają do kelnerów na pokładzie statku.

Nie dotyczy to osób, któe zarezerwowały pakie all inclusive premium.

Czy na pokładzie wolno palić?
Z powodów bezpieczeństwa palenie na pokładzie i w kabinach jest niedozwolone. Palenie dozwolone jest tylko w specjalnie wyznaczonych do tego strefach na pokładzie. Prosimy naszych gości o uszanowanie tych zasad. 

Czy trzeba zabrac adapter?
Napięcie w gniazdkach kabinie wynosi 110/220 V. Należy zabrać dapter.

Telefon, Internet i e-mail
Dzwonienie ze statku za pomocą telefonu komórkowego może być kosztowne, a odbiorca połączenia może ponieść dodatkowe opłaty. Prosimy o kontakt z operatorem komórkowym i zapoznanie się z cennikiem połaczeń. Podczas rejsu do dyspozycji gości są kafejki internetowe (za dodatkową opłatą).

Dzieci na pokładzie
Dzieci są mile widziane na pokładzie statków wycieczkowych. Na statku dostępny jest duży bogaty program animacyjny dla dzieci w wieku od 2 do 17 lat, a statek ma dobrze wyszkoloną załogę do zabawy i opieki nad dziećmi. Należy jednak pamiętać, że personel statku mówi po angielsku i wymaga, aby dziecko miało minimum 12 miesięcy. Istnieje również specjalny program dla niemowląt i dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat oraz miejsce dla dorosłych bez nastolatków z ekranami wideo, grami, muzyką i dyskotekami. Na statek wycieczkowym dzieciom poniżej 6. miesiąca życia nie wolno wnosić pokarmu. Na rejsach w Ameryce Południowej, na Hawajach i rejsach transatlantyckich minimalny wiek wynosi 1 rok. Prosimy też zwrócić uwagę, że w rejsie nie mogą uczestniczyć kobiety po 24 tygodniu ciąży.

Płatność na statku
Wszystkie ceny na pokładzie są podane w dolarach amerykańskich. Konto Sea Pass zostanie utworzone na  nazwisko każdego pasażera na pokładzie. W ostatnim dniu rejsu do kabiny zostanie przekazana informacje o stanie płatności dzięki czemu, będzie czas na sprawdzenie płatności i uregulowanie rachunku. Można również rozliczać się gotówką w USD. Wszystkie statki mają na pokładzie bankomat. Akceptowane są następujące karty kredytowe: VISA, MasterCard, Diner's Club i American Express. 

Za co jeszcze trzeba płacić na pokładzie?
Napoje, ewentualne wycieczki na ląd oraz wycieczki wymienione w programie, a także prywatne wydatki np. na zabiegi spa, pranie czy połączenia telefoniczne itd.

Przechowywanie rzeczy wartościowych
W kabinie znajdują się sejfy. Należy jednak pamiętać, że statek i Albatros Travel nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy wartościowe pozostawione w sejfie, w kabinie lub w innym miejscu na pokładzie.

Jaki język używany jest napokładzie?
Podstawowym językiem jest angielski. Wszystkie informacje przekazywane przez głośniki, na spotkaniach informacyjnych również po angielsku. 

Pilot grupy
W podróży statkiem rola i funkcje pilota grupy jest inna niż w regularnych podróżach, gdzie grupa spędza większość czasu razem. Formuła podróży pozwala zarówno cieszyć się byciem w grupie, jak i spędzać czas na własną rękę. Rolą pilota grupy jest pomoc w codziennych sytuacjach jak wejścia / zejścia na statek, transport do i z lotniska, tłumaczenie na język polski, jak również informowanie o opcjach dostępnych na statku i na lądzie. Ponadto piloci biorą udział w wycieczkach opisanych w programie dziennym i zawsze z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania lub po prostu porozmawia. 

Co spakować?
Do posiłków mile widziane będzie: dla mężczyzn - długie spodnie i koszula / koszulka polo z kołnierzykiem, dla pań - letnia sukienka, spódnica, spodnie i koszula / bluzka. Dżinsy, szorty i T-shirty nie są akceptowane w restauracjach po 10:00. Nie wolno wchodzić do restauracji w strojach kąpielowych. Polecamy zabrać sweter lub cienką kurtkę, wieczory bywają chłodne.
Prosimy pamiętać o zabraniu strojów kąpielowych, ponieważ na pokładzie jest basen.

Rejs po Karaibach - Boże Narodzenie i Sylwester w tropikach

Zamień krótkie zimowe dni na wypoczynek pod palmami i przeżyj z Albatros Travel wyjątkowe Święta podczas rejsu pośród gorących karaibskich plaż.

  • 20-12-2020
  • 17 dni
  • 18 498,–
od Warszawa