Albania nieznana i Czarnogóra

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Poznaj z nami ten nieznany zakątek Europy z jego fantastyczną naturą i pięknymi starożytnymi miastami oraz doskonałą kuchnią i winem, oraz sąsiednią Czarnogórę

W tym odległym kraju Półwyspu Bałkańskiego czeka na nas piękna przygoda. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Od dziewiczego wybrzeża Adratyku i imponujących górskich widoków po tętniącą życiem i kolorową stolicę Tiranę z jej eleganckimi minaretami, socjalistycznymi muralami i kawiarniami na świeżym powietrzu. W starych i pięknie odrestaurowanych miastach-fortecach jak Berat, Gjirokastra i Kruja poznamy bliżej kulturę i historię Albanii. Saranda i Vlora kuszą uroczymi promenadami i restauracjami rybnymi przy plaży, a Apollonia  rzymskimi ruinami, których mogą pozazdrościć nawet Włosi.

Na tej wycieczce przemierzymy całą Albanię z północy na południe, a także odwiedzimy sąsiednią Czarnogórę. Podczas całego wyjazdu zatrzymujemy się w 3 i 4 gwiazdkowych hotelach, specjalnie wyselekcjonowanych ze względu na ich przytulny wystrój i dobrą lokalizację.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Warszawa-Tirana. Przyjazd do stolicy Albanii.
Dzień 2
Tirana-Elbasan-Berat-Saranda.
Dzień 3
Saranda - Gjirokastra - Saranda. Twierdza Argjiro, muzeum Ismaila Kadaresa, "Błękitne Oko” i wizyta w winnicy
Dzień 4
Saranda-Ksamil- Vlora. Kąpielisko Ksamil, wizyta u lokalnej rodziny w Himarze i zwiedzanie miasta Vlora.
Dzień 5
Vlora-Apollonia-Szkodra. Rzymskie ruiny w Apollonii i przyjazd do Szkodry.
Dzień 6
Szkodra-Budva-Cetinje-Szkodra. Wycieczka do Czarnogóry. Spacer po mieście Budva i wizyta w królewskim mieście Cetinje.
Dzień 7
Szkodra-Kruja. Zwiedzanie miasta, zamek Kruja i Muzeum Skanderbega
Dzień 8
Kruja-Tirana-Warszawa. Czas wolny i wyjazd na lotnisko.

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
5 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Warszawa-Tirana. Przyjazd do stolicy Albanii. Ok. 20km

Spotykamy się na lotnisku Okęcie Warszawa skąd wylecimy do Tirany, gdzie dotrzemy późnym wieczorem i udamy się bezpośrednio do naszego hotelu.

Niektóre grupy przybędą do Tirany późno. Dla tych grup zwiedzanie miasta zostanie przeprowadzone następnego ranka, a uroczysta kolacja zostanie przełożona na dzień 6.

Dzień 2
Tirana-Elbasan-Berat-Saranda. Ok. 45km

Po śniadaniu pojedziemy na zwiedzanie stolicy Albanii.

Przejedziemy jedną z głównych arterii miasta, Boulevard Deshmoret e Kombit, czyli „bulwarem męczenników narodowych”, dawniej zwanym Bulwarem Mussoliniego. Po drodze zobaczymy kilka uniwersytetów, budynki administracji i banki, kontynuując nasz przejazd do Placu Skanderbega, który nosi imię wielkiego bohatera narodowego Albanii, a jego pomnik niepodzielnie króluje nad całym placem i jest widoczny z każdego miejsca. Gjergj Kastrioti (1405-1468) odbywał służbę w wojskach osmańskich, gdzie otrzymał przydomek Skanderbeg - złożony z imienia Iskander + turecki tytuł bej.

Podczas zwiedzania mijamy również Plac Matki Teresy, nazwany tak na cześć słynnej zakonnicy albańskiego pochodzenia, która poświęciła swoje życie na pomoc ubogim w Indiach. Przechodzimy obok Muzeum Narodowego Albanii i Piramidy, która została pierwotnie zbudowana jako muzeum dla dyktatora Envera Hodży, a obecnie służy jako centrum konferencyjne, zagrożone jednak rozbiórką ze względu na plany budowy w tym miejscu nowej siedziby albańskiego parlamentu.

Stąd jedziemy dalej do Beratu leżącego w centralnej części kraju, którego historia sięga 2400 lat. Stare miasto Berat zostało wpisane na  Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a historyczne domy z wieloma oknami, zbudowane tarasowo na zboczu klifu były powodem nadania miastu przydomka „Miasta tysięcy okien”.

Berat może się poszczycić pięknym zamkiem wzniesionym na szczycie wzgórza, a w średniowieczu większość mieszkańców miasta mieszkała w obrębie murów obronnych zamku. Mieszkańcy byli w większości chrześcijanami, a w dzielnicy zamkowej znajduje się około 20 kościołów, w większości zbudowanych w XIV wieku. W niektórych z nich znajdują się prace najsłynniejszego albańskiego malarza ikon, Onufriego, który ma własne muzeum w Kościele Mariackim. W mieście znajduje się również kilka wspaniałych meczetów, w tym Meczet Króla, zbudowany pod koniec XV wieku. Muzeum etnograficzne Beratu jest jednym z najlepszych w kraju, a my zatrzymujemy się tutaj, aby dowiedzieć się, jak toczyło się życie w czasach świetności miasta pod rządami Imperium Osmańskiego.

Przez Berat przepływa rzeka Osum, a my oczywiście musimy zobaczyć piękny most Gorica, który łączy dwie stare dzielnice miasta, Mangalem i Gorica. Oryginalny drewniany most został zbudowany w czasach panowania Ahmeta Kurta Paszy, jednak obecna konstrukcja jest nowsza. Ahmet Kurt Pasza rządził Beratem pod koniec XVIII wieku i stworzył Pashalik w Beracie, który był jednym z fundamentów dla stworzonego w 1912 roku państwa albańskiego.

Późnym popołudniem pojedziemy dalej, w kierunku miasta Saranda, gdzie zameldujemy się w naszym przytulnym hotelu. Saranda to jeden z popularnych nadmorskich kurortów Albanii, który w szczycie sezonu chętnie odwiedzany jest przez turystów z Korfu. Greckie wpływy są tu wyraźnie widoczne. Miasto przez kilka kolejnych dni będzie dla nas bazą wypadową.

Dzień 3
Saranda - Gjirokastra - Saranda. Twierdza Argjiro, muzeum Ismaila Kadaresa, "Błękitne Oko” i wizyta w winnicy Ok. 120km

Po śniadaniu pojedziemy do jednego z najciekawszych miasteczek w okolicy. 
Gjirokastra liczy ponad 2500 lat i jest bardzo piękna ze swoimi wąskimi brukowanymi uliczkami i małymi domami z dachami z łupka. Miasto zostało bardzo poetycko opisane w książce albańskiego pisarza Ismaila Kadaresa „Kroniki z kamienia”. Stąd pochodził też albański dyktator Enver Hodża. Jego bliskie związki z miastem sprawiały,  że tak długo jak rządził dbano o wygląd miasta, jednak po upadku dyktatury piękne zabytki powoli zaczęły popadać w ruinę. Twierdza i miasto są obecnie pod ochroną UNESCO i dziś to UNESCO płaci ok. 20 000 dolarów za naprawę i utrzymanie każdego dachu na zabytkowym domu, bo tyle to mniej więcej kosztuje. Kwota, której przeciętny Albańczyk nie jest w stanie zapłacić z własnej kieszeni. W mieście znajduje się wiele tradycyjnych sklepów z rękodziełem, urokliwe Stare Miasto oraz tętniący życiem bazar. Będzie więc okazja, aby napić się prawdziwej tureckiej kawy czy rakiji.

Cały dzisiejszy dzień przeznaczyliśmy na poznanie tego pięknego miasta, a zaczniemy od spaceru do fortecy Argjiro, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto. Dziś twierdza straciła swoje strategiczne znaczenie, ale do lat 70. XX wieku służyła jako więzienie dla więźniów politycznych.

Idąc dalej wąskimi krętymi uliczkami starego miasta zaglądamy do interesującego niewielkiego muzeum największego żyjącego pisarza Albanii, Ismaila Kadare. Muzeum jest urządzone w jego rodzinnym domu i dostarcza wielu ciekawych informacji o jego życiu i działalności literackiej.

Czas pożegnać się z Gjirokastrą, a my kierujemy się w stronę wybrzeża do Sarandy. Po drodze zatrzymamy się przy ciekawym zjawisku przyrodniczym zwanym Blue Eye czyli Błękitne Oko. Nazwa nawiązuje do krystalicznie czystej wody u źródła, z którego wypływa rzeka Bistrice, wpadająca do morza 25 km dalej na południe. Woda tryska z otworu w imponującym paśmie górskim i wciąż nie wiadomo, jak głęboki jest ten otwór. Podobno nurkowie zeszli na głębokość 50 metrów w dół nie docierając jednak do dna.

Nasz dzień zakończymy wizytą w lokalnej winiarni i degustacją lokalnych wyrobów. Produkcja w Albanii należy do najstarszych w Europie – znaleźć tu można wiele odmian winogron, które nie są uprawiane nigdzie indziej. Najbardziej znane są winogrona odmiany shesh i kalmet.

Dzień 4
Saranda-Ksamil- Vlora. Kąpielisko Ksamil, wizyta u lokalnej rodziny w Himarze i zwiedzanie miasta Vlora. ok. 210 km

Następnego dnia po śniadaniu opuścimy Sarandę i udamy się w kierunku małego nadmorskiego kurortu Ksamil. Znajdują się tam najpiękniejsze plaże Albanii, a samo miasteczko oferuje wiele świetnych restauracji, serwujących lokalne potrawy i świeże ryby. Tutaj można skorzystać z okazji i zjeść obiad w jednej z restauracji (obiad nie jest wliczony w cenę wycieczki)

Stamtąd pojedziemy wzdłuż wybrzeża do miejscowości Vlora. To bardzo piękna widokowo trasa, podczas której pokonamy jedną z najbardziej spektakularnych przełęczy górskich, jednocześnie nadal podążając wzdłuż linii brzegowej, która wije się kilkaset metrów poniżej. Po drodze zatrzymamy się w małej wiosce i odwiedzimy lokalną rodzinę, która chętnie pokaże nam swój dom i ugości filiżanką kawy. 

Do Vlory dotrzemy późnym popołudniem i wybierzemy się na krótką wycieczkę po mieście, które odegrało znaczącą rolę w walkach o wyzwolenie Albanii. Następnie udamy się na wspólną kolację.

Dzień 5
Vlora-Apollonia-Szkodra. Rzymskie ruiny w Apollonii i przyjazd do Szkodry. Ok. 40 km.

Po śniadaniu pojedziemy do Apolonii, gdzie zwiedzimy ruiny i pozostałości antycznego  miasta Appollonia, nazwanego tak na cześć boga Apollona. Miasto zostało założone przez Greków przybyłych tu z Koryntu i Korfu ok. roku 500 p.n.e. Przez następne 800 lat miasto było centrum handlowym, między innymi handlu niewolnikami, aż do czasu, gdy wielkie trzęsienie ziemi zniszczyło miasto, a okoliczne zbiorniki wodne zamieniły się w bagna, gdzie roi się od komarów.

Podziwiamy wspaniałe położenie miasta dostrzegając jak mogłoby wyglądać, gdyby nie zostało zniszczone, co daje nam większe pojęcie o życiu w starożytności. 

Pojedziemy dalej na północ, mijając wielkie soliny, które działają od 1800 roku. Zjemy lokalny obiad a następnie udamy się bezpośrednio do największego miasta w północnej części Albanii – Szkodry. Położone jest zaledwie 10km od granicy z Czarnogórą, co stanowi świetną bazę wypadową dla naszej kolejnej wyprawy w dniu jutrzejszym.

Dzień 6
Szkodra-Budva-Cetinje-Szkodra. Wycieczka do Czarnogóry. Spacer po mieście Budva i wizyta w królewskim mieście Cetinje.

Po śniadaniu udamy się na przejście graniczne z Czarnogórą, a następnie do Budvy, stolicy Czarnogórskiej Riwiery i najbardziej na południe wysuniętej części Dalmacji. Budva została założona 2500 lat temu i tym samym jest najstarszym miastem na wybrzeżu Adriatyku. Stare miasto położone jest na cyplu i otoczone weneckimi murami miejskimi. Na końcu cypla znajduje się stara forteca miasta. Spacerujemy po zabytkowej, zamkniętej dla ruchu samochodowego dzielnicy, oglądając place, brukowane uliczki, kościoły i imponującą twierdzę.

Po południu pojedziemy do jednego z najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Czarnogóry - Cetinje. Jedziemy nowo wybudowaną drogą przez góry, zatrzymując się po drodze w małej przytulnej wiosce Njigusi, słynącej z lokalnych wyrobów - suszonych szynek, których oczywiście skosztujemy. Cetinje, położone u stóp góry Lovcen, zostało założone pod koniec XV wieku, a od 1878 roku jest było królewską stolicą kraju. Czarnogórska rodzina królewska odcisnęła na mieście swoje piętno w postaci wielu pięknych budynków. Zwiedzamy pałac króla Mikołaja, który obecnie został przekształcony w muzeum. Król Mikołaj rządził krajem w latach 1860-1918 i jest jedną z najważniejszych postaci w najnowszej historii kraju. Małe muzeum daje dobry wgląd w burzliwą historię kraju, warto również spędzić chwilę na przytulnym dziedzińcu zbudowanym w 1870 roku.

Z Centinje skierujemy się z powrotem do naszego hotelu w Szkodrze, gdzie wieczorem będziemy mieć czas wolny.

Dzień 7
Szkodra-Kruja. Zwiedzanie miasta, zamek Kruja i Muzeum Skanderbega

Przedpołudnie przeznaczymy na zwiedzanie miasta. Historia Szkodry sięga aż do czasów królestwa Ilirii, którego przez długi czas była stolicą. Dzisiaj miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym z tętniącą życiem ulicą handlową. Odwiedzimy lokalny targ i zwiedzimy centrum miasta, gdzie na małym deptaku znajduje się wiele przytulnych kawiarenek, muzeów i sklepów z pamiątkami. 

Następnie udamy się do Kruji, pierwszej autonomicznej stolicy Albanii. To właśnie stąd  Skanderbeg - albański bohater narodowy prowadził walkę z Turkami, a w mieście znajduje się także poświęcone mu muzeum. 

Gjergj Kastrioti (1405-1468) był w służbie osmańskiej, gdzie otrzymał przydomek Skanderbeg - połączenie imienia Iskander i tureckiego tytułu bey. W 1443 roku nawrócił się na chrześcijaństwo, a następnie stanął na czele Albanii w walce z Osmanami, którą dowodził aż do śmierci. Kraj pozostawał pod panowaniem osmańskim do początku XX wieku.
 
Muzeum mieści się w zamku miejskim, który przetrwał trzy długie oblężenia tureckie. Wystawione są tam historyczne artefakty związane z XV-wiecznymi wojownikami albańsko-otomańskimi. Po wizycie w muzeum będziemy mieć czas wolny na starym bazarze miasta, gdzie można kupić ręcznie robione pamiątki i wiele innych. W Kruji zjemy także kolację i zostaniemy na noc.

Dzień 8
Kruja-Tirana-Warszawa. Czas wolny i wyjazd na lotnisko.

Ranek przeznaczymy na czas wolny oraz zwiedzanie miasta na własną rękę. Następnie udamy się do Tirany, gdzie przed wylotem zjemy wspólny obiad.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 5 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

548 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Tirana - Warszawa
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w hotelu w pokoju dwuosobowym
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 4  obiady (dni 2,5,6 i 8) i 4 kolacje (dni 2,4,5,7)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • napoje nie są wliczone w cenę podróży,
 • napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców,
 • wydatków indywidualnych,
 • wszystkiego, co nie zostało wymienione w ”cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Zalecamy zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego. Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Sprawność fizyczna

Ponieważ większość wycieczek w tym programie odbywa się pieszo, dlatego uczestnicy powinni być sprawni fizycznie i samodzielni.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie gości odbywa się w hotelach, które są wyposażone standardowo. Hotele wybieramy pod względem dogodności położenia i miłej atmosfery. Staramy się dobierać obiekty, które pomimo prostoty wyposażenia i podstawowego standardu mają swój urok.

Poziom obsługi i standard mogą jednak odbiegać od tych w zachodniej Europie. Niezależnie od kategorii hotelu, nasi goście zakwaterowani są zawsze w pokojach z własną toaletą i łazienką. Informacje o hotelach w danym programie wycieczki zostaną przesłane najpóźniej 7 dni przed wylotem.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Miłe odkrycia, piękne krajobrazy Z wycieczki przywiozłem sporo pozytywnych wrażeń. Poznana Albania i fragment Czarnogóry to bardzo ciekawe rejony pod wieloma względami: urokliwe krajobrazy, przyjaźni ludzie, wielość kulturowa a przede wszystkim fantastyczne i różnorodne jedzenie. Mnogość odwiedzonych miejsc i zobaczonych atrakcji rekompensuje godziny spędzone w autokarze (co jest jednak koniecznością). To wszystko oraz historię obu krajów udało się poznać podczas tej ciekawej wycieczki.
Date published: 2023-10-09
Rated 5 out of 5 by from Albania nieznana i Czarngóra .Wycieczka ciekawa,intensywna, ale dobrze zorganizowana.Miły i kompetentny team - p. Katarzyna,przewodnik z Albanii i kierowca. Wygodne hotele, dobre jedzenie. Jestem bardzo zadowolona że byłam na tej wycieczce.
Date published: 2023-10-08
Rated 4 out of 5 by from pierwsza moja wyprawa na Bałkany jechałam z wielkim zaciekawieniem co zobaczę i co przeżyję. Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu
Date published: 2023-10-06
Rated 5 out of 5 by from kolejne odkrycie Przygotowałam się do wyjazdu do Albanii czytając reportaże Andrzeja Stasiuka i wstrząsające wyznania więźniów komunistycznych władz Albanii ("Błoto słodsze niż miód" Małgorzaty Rejmer. Dzięki programowi wycieczki i wizycie w domu pisarza dowiedziałam się o Ismailu Kadare (o którym nie słyszałam). Muszę przeczytać jego książki. Doskonałym pomysłem była wizyta w domu w Bejracie na degustacji kawy i raki. Jestem pod wrażeniem sposobu aranżacji Muzeum Etnograficznego w Beracie i przyzwolenia lokalnej przewodniczki na... zrobienie kilku zdjęć. Gjirokastra - kamienne miasto jest cudne, chciałoby się chodzić jego uliczkami, nie tylko w części kramów, i smakować otomańskie budowle ze śpiewem muezzina w tle. Poznaliśmy burzliwą historię Albanii i zabytki z czasów Illirów, greckich, rzymskich i późniejsze (jak średniowieczne cerkwie). Różnorodności atrakcji sakralnych dopełniła wizyta w katedrze w Szkodrze. Wspaniały relaks podczas rejsu po jeziorze Szkoderskim i krótki wypad do Budvy dopełniły programu. Kruja z zamkiem Skanderbega były podsumowaniem wiadomości z historii tego jeszcze nie do końca odkrytego kraju. W programie mieliśmy wszystko: góry, morze, jezioro, wywierzysko Blue Eye. A z hotelu Tradita w Szkodrze nie chciało się wyjeżdżać. Kuchnia albańska bardzo mi smakowała - zapiekany ser z pomidorami i papryką próbowałam przyrządzić po powrocie do domu. Okazało się, że na śniadanie nie musimy jeść wędlin. Gorąco polecam wycieczkę. Jestem pod wrażeniem jak nowoczesne są miasta i tego, jak Albańczycy dbają o swoje dziedzictwo. Chciałoby się zaapelować do polskich turystów przyjeżdżających do nadmorskich kurortów: wyruszcie w głąb kraju. Warto! Z taką przewodniczką jak p. Zuzanna to przyjemność.
Date published: 2022-10-21
Rated 5 out of 5 by from Ciekawy kraj To jest bardzo ładny i ciekawy kraj. Mało znany ale warty tego aby go poznać.
Date published: 2022-10-13
Rated 5 out of 5 by from Nieznana Albania Albania okazała się czarującym miejscem w Europie, która jest dość dobrze znana. Tu znajdujemy wszystko, piękną przyrodę, dobrych ludzi, super jedzenie i bliskość od Polski tylko dwie godziny lotu. Jest więc po co zdecydować się by odwiedzić Albanię. Polecam.
Date published: 2022-10-11
Rated 3 out of 5 by from Wiele trzeba zmienić Wiele rzeczy wymaga poprawy
Date published: 2022-10-11
 • y_2024, m_2, d_27, h_9
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.38
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_7
 • loc_pl_PL, sid_ALRTR02, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki