Dziewicza przyroda Kostaryki

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wybierz się w podróż po Kostaryce, by odkryć ten zielony raj, zachwycający bujnymi lasami deszczowymi, licznymi wulkanami, rzadkimi zwierzętami i wyborną kawą

Podróż po Kostaryce to wyjątkowe spotkanie z dziewiczą przyrodą. Podczas wycieczki będziemy podziwiać krajobrazy najpiękniejszych parków narodowych Kostaryki oraz wschód słońca nad oceanem. Wczesnym rankiem obudzą nas zapewne krzykliwe małpy. 

W czasie wędrówki po lasach deszczowych odnajdziemy wodospady i gorące źródła, w których można popływać. W Parku Narodowym Tortuguero, zobaczymy ptaki, małpy i innych mieszkańców lasów deszczowych podczas niezwykłego rejsu po rzece. W Arenal natomiast przeprawiając się przez mosty zawieszone pomiędzy koronami drzew, zobaczymy imponujący wulkan o tej samej nazwie. Wycieczkę zakończymy, spędzając kilka relaksujących dni w Parku Narodowym Manuel Antonio, w którym znajdziemy zarówno las deszczowy, jak i wiele rajskich plaż u wybrzeża Oceanu Spokojnego. Zaplanowaliśmy także wizytę na plantacji kawy  oraz na plantacji kakaowców oraz degustację wyśmienitej lokalnej czekolady i kawy.

Podczas całego wyjazdu będziemy nocować w świetnie zlokalizowanych hotelach otoczonych przepiękną przyrodą.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Dolar amerykański, colon kostarykański

Program wycieczki 12 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do San José
Dzień 2
San José. Zwiedzanie miasta i Muzeum Złota, plantacja kawy.
Dzień 3
San José – Tortuguero. Rejs przez dżunglę do lodge w lesie deszczowym. Miasto Tortuguero i ośrodek żółwi
Dzień 4
Tortuguero. Rejs kanałem w Parku Narodowym Tortuguero. Po południu czas wolny
Dzień 5
Tortuguero – La Fortuna. Rezerwat Tirimbina i wycieczka pod znakiem czekolady
Dzień 6
La Fortuna. Wodospad i obiad na farmie rodzinnej u Aguinaldo i Felicidad
Dzień 7
La Fortuna. Wiszące mosty w lesie deszczowym. Kąpiel w gorących źródłach.
Dzień 8
La Fortuna – Manuel Antonio. Safari z krokodylami w Delcie rzeki Tárcoles
Dzień 9
Manuel Antonio. Wędrówka po Parku Narodowym Manuel Antonio. Po południu czas wolny
Dzień 10
Manuel Antonio. Relaksujący dzień nad Oceanem Spokojnym
Dzień 11
Manuel Antonio – San José. Relaks nad Oceanem Spokojnym. Wylot z San José do Warszawy
Dzień 12
Przylot do Warszawy

Hotele

Nasze hotele

Tutaj możesz zobaczyć hotele, w których najczęściej zatrzymujemy się podczas wycieczek objazdowych. Należy pamiętać, że mogą wystąpić zmiany w zakresie rezerwowanych hoteli. W takich przypadkach wybrany będzie hotel o jednakowym lub wyższym standardzie.

Studio Hotel

 • 82 pokoje
 • Całodobowa recepcja
 • 2 restauracje
 • Bar
 • Winda
 • 1 odkryty basen
 • Bezpłatne wi-fi
 • Małe centrum fitness

Hotel położony jest w San José, w ekskluzywnej dzielnicy Santa Ana. Klimat i wystrój tego miejsca jest wyjątkowy na co ma wpływ to, że w hotelu znajduje się ponad 100 dzieł sztuki - obrazów i rzeźb wykonanych przez lokalnych artystów. Hotel ma dwie restauracje a dodatkowo oferuje room service. W hotelu znajduje się małe centrum fitness a także basen i taras słoneczny, położony na dachu obiektu.

Czytaj więcej na: 
http://www.costaricastudiohotel.com/ 

Pokoje
Pokoje są duże i elegancko urządzone. Wszystkie posiadają telewizor, telefon, suszarkę do włosów i klimatyzację.

Evergreen Lodge

 • 55 pokoi
 • 24h recepcja
 • 1 restauracja
 • 1 bar
 • 1 odkryty basen i ręczniki w cenie
 • Wi-fi (w niektórych miejscach)

Evergreen Lodge to tropikalna oaza otoczona bujnym lasem deszczowym.

Z tarasów i balkonów rozciąga się piękny widok na rzekę. W hotelu znajduje się restauracja i basen. 

Więcej o hotelu: http://evergreentortuguero.com/ 

Pokoje

Pokoje urządzone są w zgodzie z natuą, dlatego nie ma w nich np. telewizora. We wszystkich oknach znajdują się moskitiery i wentylator sufitowy.

 

Hotel Tilajari

 • 76 pokoi
 • Całodobowa recepcja
 • Restauracja
 • Bar
 • Basen i jacuzzi
 • Spa
 • Wi-Fi w cenie
 • Korty tenisowe
 • Centrum fitness
 • Ogród botaniczny
 • Ogród motyli

Hotel położony jest nad brzegiem rzeki San Carlos. Pierwotnie zbudowany jako klub, gdzie były organizowane zajęcia na świeżym powietrzu i pikniki. W 1991 roku zbudowano pokoje hotelowe. Hotelowy bar i restauracja mają wyjątkową lokalizację tuż nad rzeką, idealną do obserwacji wielu gatunków ptaków, które występują na tym terenie. Na terenie hotelu jest spa, centrum fitness, basen, jacuzzi, ogród motyli i ogród botaniczny. W hotelu można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Więcej o hotelu: http://www.tilajari.com/ 

Pokoje
Wyposażone w dwa podwójne łóżka, TV, telefon, wentylator sufitowy, klimatyzację, ekspres do kawy i suszarkę do włosów. 

Shana Hotel

 • 27 pokoi
 • Całodobowa recepcja
 • Restauracja
 • Bar
 • Winda
 • Basen i spa
 • Wi-Fi (bezpłatny)

Hotel ma wyjątkową lokalizację na skraju lasu deszczowego Manuel Antonio i oferuje wspaniałe widoki na Ocean Spokojny. Jest to idealna baza wypadowa do odkrywania dzikiej przyrody i pięknych plaż parku narodowego. Hotelowa restauracja „El Gusto” znajduje się na tarasie z widokiem na las deszczowy i morze. Do dyspozycji Gości jest również spa, basen i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Czytaj więcej na:  http://shanahotel.com/ 

Pokój
Eleganckie pokoje z podwójnym łóżkiem, TV, minibarem, sejfem, klimatyzacją, telefonem, ekspresem do kawy i suszarką do włosów. Darmowe wifi. Pokoje mają balkony i widok na las deszczowy.

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
17 998,–
Warszawa
20 498,–
Warszawa
20 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do San José

Spotkanie z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie i wylot do San José. Po wylądowaniu w stolicy Kostaryki pojedziemy do naszego hotelu w San José. Cały obszar Kostaryki leży w strefie klimatu tropikalnego, lecz w San José jest nieco chłodniej, ze względu na położenie miasta na wysokości 1100 metrów nad poziomem morza. Miasto ma południowoeuropejski charakter, co kontrastuje z bujnymi lasami deszczowymi porastającymi górskie zbocza otaczające miasto.

Nocleg w San José.

Dzień 2
San José. Zwiedzanie miasta i Muzeum Złota, plantacja kawy.
Kolonialna architektura San José

Po śniadaniu udamy się na krótki spacer po mieście San José gdzie obejrzymy między innymi główny plac i katedrę. Kościół pierwotnie wybudowano w 1802 roku, niestety zniszczyło go trzęsienie ziemi, po którym został odbudowany w roku 1871. Największe wrażenie robi wnętrze katedry, w której piękna ceramika i barwne witraże tworzą niepowtarzalną atmosferę. Odwiedzimy również Muzeum Złota, które mieści imponującą kolekcję skarbów ze złota pochodzących z epoki prekolumbijskiej (około 500-1500 r.). Tutaj możemy podziwiać piękne figurki i biżuterię stanowiące jedne z najlepszych przykładów ówczesnego rękodzieła.

Następnie zjemy obiad na plantacji kawy, którą również zwiedzimy z przewodnikiem. Jest to rodzinne gospodarstwo, gdzie kawę nadal uprawia się i zbiera kawę w tradycyjny sposób.

Kawa jest najstarszym produktem rolnym w kraju i stała się jest towarem eksportowym od 1790 roku. W latach dwudziestych XIX wieku rząd Kostaryki wspierał produkcję poprzez dystrybucję darmowych ziaren kawy i oferował zwolnienia podatkowe dla rodzin, które były zainteresowane produkcją kawy. Takie podejście zaowocowało wykształceniem się dużej grupy drobnych producentów, którzy mimo rosnącej konkurencji ze strony wielkich plantatorów zdołali utrzymać się na rynku i osiągać zadawalające dochody. Na Kostaryce uprawia się tylko odmianę kawy Arabica, która znana jest z wysokiej jakości i stanowi jeden z najważniejszych produktów eksportowych w kraju. 

Wracając do hotelu zatrzymamy się jeszcze by zobaczyć pomnik Juana Santamarii, bohatera narodowego Kostaryki oraz lokalny park Los Mangos.

Dzień 3
San José – Tortuguero. Rejs przez dżunglę do lodge w lesie deszczowym. Miasto Tortuguero i ośrodek żółwi
rejs łodzią w tropikalnej dżunglii

Wczesnym rankiem wyruszymy z hotelu na północny wschód w kierunku karaibskiego wybrzeża. Trasa przebiega przez Park Narodowy Braulio Carrillo, który składa się w 90% z lasów pierwotnych, czyli naturalnej roślinności, począwszy od tropikalnej na nizinach po las mglisty w partiach wysokich. Szacuje się, że występuje tam ponad 6000 gatunków roślin, w tym drzewiaste paprocie, palmy oraz kolorowe helikonie i bromelie.

Śniadanie zjemy w małej miejscowości Guápiles i wyruszymy w dalszą podróż do La Pavona, gdzie zmienimy środek transportu na łódź, którą będziemy płynąć po rzece. Czeka nas wspaniały rejs przez dżunglę aż dotrzemy do naszego miejsca zakwaterowania.

Po południu pojedziemy do miasteczka Tortuguero, które – jak sama nazwa wskazuje („tortuga” to po hiszpańsku „żółw”) – znane jest z licznie występujących tu żółwi. Odwiedzimy rezerwat, w którym usłyszymy o działaniach podejmowanych na rzecz ochrony morskiego żółwia zielonego.

Nocleg w lodge w Tortuguero.

Dzień 4
Tortuguero. Rejs kanałem w Parku Narodowym Tortuguero. Po południu czas wolny
Tukany w lesie deszczowym

W tym dniu przyjrzymy się przyrodzie w Parku Narodowym Tortuguero. Ten unikatowy na skalę światową park narodowy powstał na karaibskim wybrzeżu Kostaryki w 1970 roku w celu ochrony zielonych żółwi morskich, które od lipca do października składają tu swoje jaja. Teren parku o powierzchni 51 870 ha pokrywa rozległa równina zalewowa powstała z połączenia delt rzek z ich korytami.

Dzień zaczniemy, przesiadając się do mniejszych łodzi, którymi popłyniemy w głąb bagnistej dżungli poprzecinanej wstęgami kanałów. Znalazło tu dom 300 gatunków egzotycznych ptaków w tym 8 gatunków papug, a także trzy gatunki małp – czepiaki, wyjce i kapucynki – przy odrobinie szczęścia, na podmokłych terenach wzdłuż rzeki zobaczymy również wydry, kajmany, żółwie, jaszczurki i zadziwiająco piękne gatunki żab. Po południu będzie można zrelaksować się przy basenie lub wybrać się na spacer po okolicy, aby z bliska podziwiać bujną roślinność tropikalnej dżungli .

Nocleg w lodge w Tortuguero.

Dzień 5
Tortuguero – La Fortuna. Rezerwat Tirimbina i wycieczka pod znakiem czekolady
wulkan Arenal to najbardziej aktywny wulkan Kostaryki

Po śniadaniu popłyniemy z powrotem do La Pavona. Obiad zjemy w Guapiles i wyruszymy dalej do Rezerwatu Tirimbina, który obejmuje znaczną część lasu deszczowego. W rezerwacie nie tylko zobaczymy wspaniałą roślinność i różnorodność gatunków, ale przede wszystkim dawną plantację kakao, gdzie zapoznamy się z historią upraw kakaowca, która sięga czasów Majów i Azteków. Zapoznamy się także z procesem obróbki ziarna kakaowca i skosztujemy różnych rodzajów lokalnie wytwarzanej czekolady.

Po opuszczeniu rezerwatu pojedziemy na północ do miasta La Fortuna. Region ten jest znany z Parku Narodowego, w którym znajduje się wulkan Arenal o wysokości 1633 m. Do 2010 roku był to najaktywniejszy wulkan Kostaryki, jednak teraz znajduje się w stanie uśpienia – mimo to niesamowita sceneria, która go otacza, pobudza wyobraźnię i budzi respekt.

Nocleg w La Fortuna.

Dzień 6
La Fortuna. Wodospad i obiad na farmie rodzinnej u Aguinaldo i Felicidad
Wodospad La Fortuna

Rankiem wybierzemy się na wędrówkę do wodospadu La Fortuna, znajdującego się w środku bujnego lasu deszczowego u podnóża uśpionego wulkanu Chato. Woda płynąca z rzeki Arenal,  spada 75 metrów w dół do naturalnego basenu. Będzie możliwość kąpieli, prosimy  zatem o zabranie stroju kąpielowego.

W porze lunchu odwiedzimy na farmie małżeństwo Arguinaldo i Felicidad. Uprawa bananów, papai, skosztowanie słodkiego soku z trzciny cukrowej oraz zwiedzanie młynu to dodatkowa atrakcja tego pobytu. Wizytę zwieńczy smaczny, typowy obiad farmerów przyrządzony przez rodzinę.

Nocleg w La Fortuna.

Dzień 7
La Fortuna. Wiszące mosty w lesie deszczowym. Kąpiel w gorących źródłach.
Kąpiel w gorących źródłach u podnóża wulkanu Arenal to idealny pomysł na popołudniowy relaks

Dziś proponujemy wędrówkę po wiszących mostach. W prywatnym rezerwacie przyrody obejmującym 250 hektarów tropikalnych lasów deszczowych, w pobliżu wulkanu Arenal. To właśnie tutaj wzniesiono system wiszących mostów w połączeniu ze ścieżkami, dzięki czemu można "chodzić" w gęstym zielonym lesie deszczowym a jednocześnie mieć piękny widok na okolicę. Mosty zostały zaprojektowane z możliwie najmniejszą ingerencją w naturę oraz zapewniając zarazem jak największe bezpieczeństwo. Na trasie jest sporo wzniesień, pochyłości i zmiennego podłoża.

Popołudnie spędzimy w gorącej kąpieli w La Fortuna. Tutaj możemy zanurzyć się w basenach z podgrzewaną przez wulkan wodą o temperaturze 30-40 stopni i odświeżyć  pod kaskadami wody z małego, lokalnego „wodospadu”. Szatnie i ręczniki są na miejscu, trzeba pamiętać tylko, aby zabrać strój kąpielowy.

Nocleg spędzimy w La Fortuna.

 

Dzień 8
La Fortuna – Manuel Antonio. Safari z krokodylami w Delcie rzeki Tárcoles
mieszkaniec rzeki Tárcoles

Po opuszczeniu La Fortuny, ponownie wyruszymy na wybrzeże. Najważniejszą atrakcją dzisiejszego dnia będzie safari z krokodylami w Delcie rzeki Tárcoles, którą otaczają lasy mangrowe. Wyruszymy w rejs łodzią, aby podziwiać przyrodę. Będziemy poszukiwać mieszkańców rzeki – populacji krokodyli z gatunku środkowoamerykańskiego, które dorastają zazwyczaj do ok. 4 m długości i ważą nawet 400 kg.

Nocleg w Manuel Antonio.

Dzień 9
Manuel Antonio. Wędrówka po Parku Narodowym Manuel Antonio. Po południu czas wolny
Park Narodowy Manuel Antonio

Park Narodowy Manuel Antonio znajduje się na zachodnim wybrzeżu Kostaryki i jest jednym z najpiękniejszych w kraju. Żyje tu 109 różnych gatunków zwierząt i niewiele jest takich miejsc na świecie, w których występuje tak duże bogactwo. Bujny, zielony las rozciąga się do samego wybrzeża z długimi, piaszczystymi plażami. Przed południem zwiedzimy z przewodnikiem Park Narodowy, a po południu proponujemy czas wolny. Można zdecydować się na samodzielne pozostanie w parku narodowym, a po południu na dalsze zwiedzanie okolicy. W takim przypadku prosimy mieć na uwadze, że powrót do hotelu jest w Państwa zakresie (transport nie jest wliczony w cenę). 

Nocleg w Manuel Antonio.

 

Dzień 10
Manuel Antonio. Relaksujący dzień nad Oceanem Spokojnym
Park Narodowy Manuel Antonio

Dzień wolny – zdecyduj, czy chcesz pospacerować po Parku Narodowym Manuel Antonio czy poleniuchować na plaży. Nasz autokar będzie do dyspozycji, a pilot wycieczki zadba o zorganizowanie transferu autobusem z hotelu i z powrotem. Jeśli wieczorem nie chcesz zjeść kolacji w hotelowej restauracji, możesz wziąć taksówkę do miasta, gdzie znajdziesz duży wybór restauracji. Taksówka kosztuje od ok. 10 USD, a pilot może pomóc w jej zamówieniu.

Nocleg w Manuel Antonio.

Dzień 11
Manuel Antonio – San José. Relaks nad Oceanem Spokojnym. Wylot z San José do Warszawy
zachód słońca nad oceanem

Po śniadaniu będzie czas wolny do własnej dyspozycji. Następnie udamy się z Manuel Antonio na lotnisko w San José na lot powrotny do Polski.

Dzień 12
Przylot do Warszawy
Przelot z San José do Warszawy.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 17 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

2024: 4 498 PLN
2025: 4 998 PLN

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – San José – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych (10 nocy)
 • wyżywienie zgodnie z programem (10 śniadań, 5 obiadów, 2 kolacje)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • kosztów ewentualnych dodatkowych imprez
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • podróżując przez USA wymagane jest uzyskanie elektronicznej autoryzacji ESTA (koszt 21 USD)
 • napojów i innych posiłków ( koszt jednego posiłku głownego z napojem wynosi ok. 20-30 USD)
 • napiwków dla przewodników i kierowców (ok. 120 USD/osobę)
 • wydatkow indywidulanych
 • wszystkich pozostałych wydatków niewymienionych w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Bagaż

Każdy  uczestnik bez dodatkowych opłat może zabrać na wycieczkę jeden bagaż główny i jeden podręczny (wagę i wymiary sprrawdź u przewoźnika).

W trakcie wyjazdu dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego.

Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników. 

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Kondycja fizyczna

Koniecznym warunkiem jest znajdowanie się w dobrej ogólnej kondycji fizycznej i zdolność samodzielnego poruszania się. Wycieczka nie jest przeznaczona dla osób z trudnościami w chodzeniu lub poruszających się przy użyciu wózka inwalidzkiego lub chodzika.

Klimat i temperatura

Podczas tej wycieczki spotkamy się z różnymi typami klimatu. Przez większość czasu klimat będzie suchy i gorący lub bardzo gorący z temperaturą 25-30 stopni i do 35 stopni. Odwiedzimy też miejsca, w których temperatura będzie wynosić 10-12 stopni, a np. w lasach deszczowych jest wilgotno i deszczowo. Dobrym pomysłem jest zabranie kurtki przeciwdeszczowej.

Więcej informacji o Kostaryce

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pogodzie i klimacie, różnicy czasu, napiwkach, wymogach wizowych i szczepieniach, tutaj przeczytasz więcej o Kostaryce:  www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-centralna/kostaryka
Z ręką na sercu

Informacja

Podczas podróży po Ameryce Łacińskiej chodzi przede wszystkim o poznanie innej kultury niż nasza.

Jest wiele rzeczy, które zdecydowanie nie przypominają nam tego co mamy w domu, a to jest właśnie to, co jest urocze w podróżowaniu. Tutaj oznacza to zazwyczaj, że podczas trwania wycieczki mogą nastąpić zmiany w programie podróży. Może nastąpić zmiana kolejności zwiedzania by sprawniej zrealizować wycieczkę.

W przypadku płatności w USD akceptowane są tylko małe nominały. Dlatego prosimy o upewnienie się już w domu, że największym banknotem, który Państwo zabieracie w podróż jest banknot 20-dolarowy. Banknoty 1-, 2-, 5-, 10- i 20-dolarowe są więc tymi, które są akceptowane w codziennym handlu.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Niesamowita fauna i flora Niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy zobaczyć kilka rodzajów tropikalnych lasów i zamieszkujących je zwierząt (leniwców, małp iguan i innych), w tym pięknych egzotycznych ptaków. Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Na najwyższą ocenę zasługuje także nasza pilotka Ula, kompetentna, miła i pomocna. Szczerze polecamy. Jola i Andrzej
Date published: 2024-02-28
Rated 5 out of 5 by from Świetnia przygoda Kostaryka jest przepiękna, a wycieczka okazała się bardzo bardzo udana. Przewodniczka Asia to przesympatyczna, pomocna i profesjonalna osoba. Wiele osób zgłosiło wyjazdu z nią ponownie do innych krajów.
Date published: 2023-02-16
Rated 5 out of 5 by from Wspaniała egoztyka Zaskakująca różnorodność przyrody, dla niej warto odwiedzić Kostarykę. Świetnie było odwiedzić wybrzeże Atlantyku, a następnie Pacyfiku dla porównania.
Date published: 2023-02-02
Rated 5 out of 5 by from Podróż życia! Wycieczka bardzo długo wyczekiwana, wobec, której miałam ogromne oczekiwania. Albatros spełnił wszystkie a nawet zaskoczył dając o wiele więcej niż się spodziewałam. Jeśli szukasz wyjazdu pełnego pięknej, dziewiczej przyrody, cudownie czystych plaż, ciepłego morza, kąpieli przy wodospadzie, bezkresu zieleni dżungli, dzikich zwierząt praktycznie na każdym kroku serdecznie polecam Ci tą wycieczkę. Kostaryka jest piękna, czysta a jej mieszkańcy szanują i dbają o swoje narodowe dziedzictwo: piękną, dziką przyrodę. Zdecydowanie kraj do którego wrócę i do którego już tęsknię. Ze strony Albatrosa jak zawsze wszystko dopięte na ostatni guzik. Doświadczony lokalny pilot, opowiadał o sowim wspaniałym kraju w najmniejszych szczegółach z wielką dumą i precyzją. Przemiła polska pilotka Pani Asia, tłumacz przysięgły języka hiszpańskiego nie pozostawiła nikogo bez opieki, czuwała nad każdym z nas i dbała by był to dla nas najlepszy czas. Dzieliła się zdjęciami, które udało jej się zrobić, sprawnie założyła grupę na komunikatorze tak by mieć idealny kontakt z każdym, pełna profeska! (Drogi Albatrosie Asia robi dla Was świetną robotę, nie pozwalajcie by inne biura ją wam podkradały! Zdecydowanie podróż pod skrzydłami Asi jest watrością dodaną , samą w sobie.) Hotele, jak na objazd, ponad przeciętne, czyste, dogodnie zlokalizowane, nie ma się do czego przyczepić, jeśli jednak spodziewasz się 5 gwiazdek, pamiętaj, że objazdówki, kierują się swoimi prawami i trzeba mieć troszkę inne podejście. Albatros wywiązał się z programu, a nawet dołożył coś ekstra. Moim marzeniem było doświadczyć "lotu" w koronach drzew w dżungli, za pomocją zip line. Wspomniałam o tym Asi i Diego. Po kilku chwilach otrzymałam informację, że będzie taka możliwość, a tyrolka, którą wyszukał dla nas Diego była najdłuższa w Ameryce Centralnej. Dzięki temu, że tym dwojgu chciało się zrobić, coś ekstra dla nas miałam możliwość spełnienia marzenia życia, a przecież mogli powiedzieć, że nie ma, nie da się, nie ma w planie i całe mnóstwo tym podobnych. Tyrolka była absolutnie najwspanialszym przeżyciem tego wyjazdu. Oczywiście zrealizowana ze środków prywatnych, ale nawet tam nad częścią grupy, która zdecydowała się na to przeżycie, cały czas czuwała dzielna i uśmiechnięta Asia. Serdecznie pozdrawiam i polecam ;) Asiu, do zobaczenia na szlaku!
Date published: 2023-02-01
Rated 4 out of 5 by from Mniej więcej to czego oczekiwałem. Program w miarę ok. Z realizacją różnie głównie z powodu słabej pilotki. Na przykład wyjeżdżamy z hotelu o 8 rano tylko po to, żeby potem czekać ponad godzinę na wypłynięcie łódką na dodatek wcześnie zmuszeni do spożywania lunchu, gdy nikt nie był jeszcze głodny.
Date published: 2023-01-30
 • y_2024, m_4, d_11, h_3
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.41
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_5
 • loc_pl_PL, sid_CRRTR03, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki