Festiwal operowy Pucciniego

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz dwie wspaniałe opery Pucciniego podczas słynnego festiwalu w Torre del Lago w połączeniu z wycieczkami do San Gimignano, Lukki i Volterry.

Torre del Lago to wyjątkowe miejsce dla miłośników opery, a szczególnie dla wielbicieli Giacomo Pucciniego. To właśnie to miejsce, nad jeziorem Massaciuccoli między Lukką a morzem, Puccini ukochał sobie najbardziej i właśnie tutaj zamieszkał i napisał kilka swoich największych oper. Zaledwie kilka kroków od domu Pucciniego znajduje się obecnie teatr plenerowy, w którym co roku odbywa się Festiwal Pucciniego i gdzie również my, w towarzystwie innych miłośników opery, wysłuchamy  dwóch fantastycznych oper Pucciniego: Turandota i Madame Butterfly. To wspaniałe przeżycie, gdy ma się okazję oglądać opery Pucciniego w miejscu, gdzie wielki mistrz żył i tworzył. To przywilej, którego żaden miłośnik oper Pucciniego nie powinien sobie odmówić.
Oprócz tych dwóch niezwykłych  wieczorów operowych wybierzemy się także na wycieczki po pięknej Toskanii. Odwiedzimy urokliwe miasta, takie jak Lucca i Volterra. Zwiedzimy także słynne miasto wież - San Gimignano, gdzie w winnicy zjemy obiad i skosztujemy wspaniałych miejscowych win.

Zamieszkamy w niewielkiej miejscowości Montecatini Terme w przyjemnym hotelu. Chętni mogą wybrać się  lokalnym pociągiem do pobliskiej Florencji.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Opera

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 5 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Bolonii i przejazd do Toskanii
Dzień 2
Zwiedzanie Montecatini Terme i miasta Lukka – miejsca urodzenia Pucciniego. Wieczorem opera Turandot
Dzień 3
Relaks w Montecatini Terme lub opcjonalna wycieczka do Florencji. Wieczór z operą Madame Butterfly
Dzień 4
Volterra – dawna stolica Etrusków, średniowieczne San Gimignano oraz wizyta w winnicy wraz z obiadem
Dzień 5
Powrót do domu

Hotele

Hotel Terme Pellegrini lub podobny

Zatrzymamy się w średniej klasy hotelu w Montecatini Terme. Hotel jest centralnie położony, więc na naszą wycieczkę po mieście będziemy mogli udać się pieszo.  

W hotelu zaplanowaliśmy codzienne śniadanie oraz 2 kolacje.

Pokoje wyposażone są w udogodnienia, jakich można oczekiwać od tej klasy hotelu czyli  zazwyczaj posiadają w pokojach klimatyzację, telewizor, telefon i Wi-Fi. Wszystkie pokoje mają oczywiście łazienki z prysznicem i WC.

Piazza del Popolo, 34
51016 Montecatini Terme PT, Italy
Phone: +39 0572 880000

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Bolonii i przejazd do Toskanii
Montecatini Terme to jedno z najbardziej znanych włoskich uzdrowisk

Spotkanie z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie i wylot do Włoch. Po przylocie do Bolonii z lotniska położonego na płaskich nizinach regionu Emilia Romagna przejedziemy na południe w kierunku Toskanii, przecinając po drodze pasmo górskie Apeninów. Spoglądając z góry zobaczymy przepiękny widok na toskańskie krajobrazy, które z tej wysokości z dumą prezentują swoje najlepsze oblicze.  

Mijamy Mugello, znane fanom motoryzacji, ponieważ mieści się tutaj „stajnia” Ferrari i ich własny tor treningowy. Tutaj entuzjaści samochodów mogą usłyszeć w oddali wściekły ryk silników samochodów Formuły 1. My jednak spoglądamy w dół na Toskanię i jedziemy w kierunku wybrzeża, mijając Prato i Pistoię, aż docieramy do uzdrowiska Montecatini Terme, które będzie naszym domem podczas pobytu w Toskanii.
Uzdrowisko słynie z leczniczych źródeł, które są znane od czasów rzymskich. Jednak sławę zyskało dopiero kiedy Habsburgowie pod koniec XVIII wieku z inicjatywy Wielkiego Księcia Toskanii Leopolda zbudowali nowe kanały, które doprowadziły bogatą w minerały gorącą wodę do uzdrowisk czyli tzw. term. Dzięki rozwinięciu infrastruktury uzdrowiskowej miejscowość wkrótce zyskała na popularności i stała się miejscem spotkań dla tych którzy chcieli widzieć i być widzianymi. Z tego powodu miasto odwiedzali członkowie większości europejskich dworów królewskich, książęta i przedstawiciele zamożnych rodów.  Wzniesiono tutaj wiele eleganckich budynków i hoteli, a miasto stało się celem podróży dla dużej ilości kuracjuszy. W związku ze zmianą swojego statusu miasto zmieniło również nazwę z Bagni di Montecatini na lepiej brzmiącą Montecatini Terme.

Rozpoczęła się nowa era, w której do miasta przybywały gwiazdy i arystokracja. Obeznani goście mogli także dostrzec w tłumie znanych kompozytorów, takich jak Puccini i Verdi, ale także Rossini, Mahler, Strauss i Pietro Mascagni, którzy spokojnie przechadzali się po mieście. Niewiele miast może pochwalić się odwiedzinami tak dużej ilości wielkich sław od Audrey Hepburn i Marie Curie po Clarka Gable'a i Spencera Tracy'ego.

Miasto składa się z dwóch części, a mianowicie z Montecatini Terme, które znajduje się u podnóża niewielkiego wzgórza oraz położonego 250 metrów wyżej Montecatini Alto, które również będziemy mieli okazję odwiedzić.

Po zakwaterowaniu w hotelu będzie czas na krótki spacer po mieście z pilotem, zanim wypijemy wspólny powitalny drink i zjemy kolację w hotelu.

Dzień 2
Zwiedzanie Montecatini Terme i miasta Lukka – miejsca urodzenia Pucciniego. Wieczorem opera Turandot
pomnik Pucciniego, Montecatini Terme

Po śniadaniu bliżej poznamy miasto, w którym zamieszkaliśmy. Udamy się na małą wycieczkę po dwóch częściach uzdrowiska. Nie bez przyczyny zaczynamy od Teatro Kursaal, miejsca, które w złotej erze miasta było niewątpliwym centrum a nawet siłą napędową wesołego i bogatego życia miasta. Tutaj znajdował się teatr, kino, kluby taneczne, restauracje i kasyno. Niestety po zamknięciu tego centrum miasto straciło dużą część swojej dawnej atrakcyjności dla ówczesnej elity i bogaczy, którzy przenieśli się w inne miejsca. Jednak nawet dzisiaj możemy wciąż wyczuć ten niepowtarzalny czar jaki miało  Montecatini Terme, kiedy było na ustach wszystkich.

Idąc główną ulicą miasta, Corso Matteotti, mijamy stosunkowo nowoczesny kościół Santa Maria Assunta z lat 50-tych, który stoi na fundamentach starszego kościoła z XIX wieku. Podczas spaceru po mieście będzie oczywiście czas na espresso, w stylu w jakim robi to każdy prawdziwy Włoch czyli na stojąco przy kontuarze. Mała filiżanka ekstraktu z mocno palonych ziaren kawy podana z włoską elegancją. Za takie espresso wypite na stojące zapłacimy ok. 1 Euro  i dopiero wtedy zaczyna się naprawdę dzień. Jeśli kogoś bardziej kuszą słodycze, to na pewno da się uwieść smakowi włoskich lodów. W każdym razie na pewno  znajdziemy czas, aby każdy mógł zaspokoić swój głód włoskich przysmaków.

Po dojściu do Via Verdi, nazwanej na cześć kompozytora Giuseppe Verdiego, docieramy do pięknego ratusza miejskiego i do „Il Parco delle Terme”, gigantycznego parku, gdzie znajduje się duma miasta czyli 9 wciąż działających SPA. Teraz wycieczka prowadzi na szczyt miasta. Mała, czerwona, torowa kolejka linowa, z 1898 r., poruszająca się  spokojnym tempem zabierze nas na szczyt wzgórza o wysokości  299 m n.p.m. Tutaj dzielnica Montecatini Alto objawia się nam w pełnej krasie ze swoimi małymi, wąskimi uliczkami i zaułkami, w których znajdziemy sklepy, a także kawiarnie i restauracje. Po porannym spacerze po mieście pewnie damy się skusić na lampkę wina i wczesny obiad z pięknym widokiem na okolicę.

W hotelu spotykamy się ponownie o godzinie 14, aby się udać do pięknego miasta Lucca,, które dla wielu turystów jest  jednym z ulubionych miast w Toskanii i w którym dorastał Giacomo Puccini. Lucca to urocze i tętniące życiem małe, średniowieczne miasteczko, otoczone czterokilometrowym oraz wysokim na 12 metrów pierścieniowym murem obronnym z XVI wieku. A potężne bastiony w kształcie strzał są dziś obsadzone chyba najbardziej rozpoznawalnymi włoskimi drzewami czyli pięknymi sosnami pinia. Ze szczytu murów obronnych można podziwiać nienaruszoną renesansową zabudowę miasta i cieszyć się, że nie zniszczyły jej nowoczesne budynki. W centrum miasta leży Piazza Napoleone z pięknym Palazzo della Prefettura Ammanati z 1578 roku. Niedaleko znajduje się też katedra San Martino z cudowną, ale asymetryczną fasadą. Z Lukką wiąże się wiele ciekawych historii, które pilot opowie nam na miejscu. W mieście spędzimy kilka godzin będzie więc czas na spacer po murach miejskich, na odwiedzenie tutejszych wspaniałych kościołów czy domu narodzin Pucciniego, który również znajduje się tutaj.

Z Lukki pojedziemy następnie w kierunku Torre del Lago, gdzie obejrzymy nasz pierwszy spektakl operowy. Przyjedziemy na tyle wcześnie, aby jeszcze cos zjeść przed rozpoczęciem spektaklu. Pilot chętnie doradzi miejsca, gdzie można zjeść coś smacznego ewentualnie dla chętnych zorganizuje wspólne wyjście do pizzerii lub winiarni.

Spektakl operowy w Torre del Lago to szczególne przeżycie, gdyż jest to miejsce, gdzie Puccini uwielbiał przebywać i komponować swoje piękne dzieła. Puccini przybył tu w 1891 roku i zakochał się w przyrodzie tego miejsca. Za dochody z oper Manon Lescaut i La Bohème kupił dom nad brzegiem jeziora i tu mieszkał do 1924 roku. To tutaj, w świeżo wyremontowanym domu sporządzał notatki Toski i Madame Butterfly, siedząc przy fortepianie i patrząc na ogród i jezioro. Często jego dom był wypełniony przyjaciółmi, a wtedy Giacomo mógł siedzieć godzinami ze słynnym toskańskim cygarem w kąciku ust, i ołówkiem w zasięgu ręki, podczas gdy jego zadbane dłonie tańczyły po czarno-białych klawiszach fortepianu.

To naprawdę wyjątkowe przeżycie znaleźć się w tym niezwykłym plenerowym teatrze, który leży nad ogromnym jeziorem Lago di Massaciuccoli, położonym między Lukką a morzem Tyreńskim. Gdy letnie słońce zachodzi, arenę wypełniają zainteresowani operą słuchacze, mając jezioro przed sobą, a nad głową gwiazdy świecące na tle ciemnego nocnego nieba. Miejsce to było świadkiem występów największych światowych gwiazd operowych jak Monserrat Caballé, Placido Domingo, Katii Ricciarelli czy Luciano Pavarotti, żeby wymienić tylko niektórych. Festiwal przyciąga  prawdziwych koneserów opery, przez co atmosfera  jest tu bardziej wyrafinowana i bliższa tej jaką znamy z wizyt w tradycyjnych budynkach operowych, gdzie widzowie ubierają się bardziej elegancko, niż na inne przedstawienia plenerowe.

Siadamy więc na widowni, a od jeziora czujemy cudowną wieczorną bryzę, która w ten włoski letni wieczór wspaniałe chłodzi twarze zebranych widzów. W tle śpiewają cykady, a orkiestra stroi swoje instrumenty. My natomiast czekamy podekscytowani na pierwsze takty, które rozlegną jak tylko dyrygent da znak batutą.

Dzisiejszego wieczoru zobaczymy operę Turandot. To wspaniała historia o miłości i strachu, gdzie śmierć cały czas czai się za rogiem. Usłyszymy też jedną z najsłynniejszych arii operowych  „Nessun dorma”  

Akcja opery rozgrywa się w Chinach, gdzie zalotnicy ustawiają się w kolejce, by zdobyć serce księżniczki Turandot. Jednak jest jedna przeszkoda. Zzalotnicy muszą najpierw odpowiedzieć na trzy zagadki, a jeśli nie odpowiedzą poprawnie, zostaną ścięci. Książę Kalaf zobaczył księżniczkę i zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Poddał się więc próbie i poprawnie odpowiedział na wszystkie trzy zagadki, ale księżniczka nie chce wychodzić za mąż. Jednak wszyscy mówią jej, że powinna dotrzymać danego słowa. Jednak książę Kalaf nie chce poślubić Turandot wbrew jej woli, dlatego daje jej szansę uniknięcia małżeństwa, jeśli tylko odgadnie jego imię przed wschodem słońca. Usłyszymy tutaj wspaniałą arię Nessun dorma (Niech nikt nie śpi), którą w ostatnim akcie książę Kàlaf śpiewa w oczekiwaniu na wschód słońca.

Ostatecznie księżniczce nie udało się odgadnąć imienia Kalafa. Jednak prawy książę nadal nie zamierza poślubić księżniczki wbrew jej woli, więc wyjawia jej swoje imię, aby sama mogła wybrać, czy powinien umrzeć, czy zostać jej mężem. Turandot wzywa wszystkich, aby oznajmić że teraz zna już imię nieznajomego, a brzmi ono Miłość.

Po przedstawieniu udajemy się bezpośrednio  do hotelu na zasłużony odpoczynek.

Dzień 3
Relaks w Montecatini Terme lub opcjonalna wycieczka do Florencji. Wieczór z operą Madame Butterfly
Most Złotników, Ponte Vecchio, Florencja

Dziś jest okazja, aby spędzić relaksujący dzień w Montecatini Terme. Można popływać w hotelowym basenie lub wybrać się na zakupy do sklepów zlokalizowanych na głównej ulicy. Chętni mogą się również wybrać z naszym pilotem na nieformalną wycieczkę do Florencji korzystając z lokalnego pociągu. Przejazd trwa ok. 1 godzinę i kosztuje 6 € od osoby w jedną stronę.

Miasto Florencja już od ponad tysiąca lat przyciągało artystów, kupców, poszukiwaczy przygód i osób szukających różnorakich inspiracji, odgrywając tym samym istotną rolę w historii Europy. Tutaj można odwiedzić niektóre z pięknych kościołów czy dać się oczarować wspaniałym zbiorom  zgromadzonym w Galerii Uffizi na Piazza Signoria, która prezentuje dzieła światowej sławy artystów takich jak Michał Anioł, Giotto, Botticelli, Leonardo da Vinci, Perugino i Rafael, żeby wymienić tych najsławniejszych. To właśnie dzięki nim Galeria Uffizi  jest najwspanialszym włoskim muzeum sztuki, a Florencja zajmuje poczesne miejsce na światowej mapie sztuki. Można się też wybrać na spacer wąskimi i urokliwymi uliczkami, przechodząc przez prawdopodobnie najczęściej fotografowany most na świecie czyli Ponte Vecchio, przerzucony przez rzekę Arno, która leniwie spływa w kierunku Morza Tyrreńskiego. Zachęcamy, aby uciekając od letniego Toskańskiego słońca, usiąść w jakiejś przytulnej kafejce i naładować baterie, zamawiając lody, małe espresso lub włoską przekąskę. Będzie to doskonała okazja, aby chłonąć dźwięki i smaki Florencji oraz jej cudowną atmosferą, spoglądając na liczne tutaj fontanny, piękne budynki i eleganckich  Włochów przechadzających się niespiesznie po ulicach. Wczesnym popołudniem wrócimy pociągiem do hotelu, aby przygotować się na wieczorny spektakl operowy.

Następnie pojedziemy do Torre del Lago. Również dzisiaj kolacja jest we własnym zakresie, ale nasz pilot chętnie zarekomenduje kilka miejsca z dobrą kuchnią. Wieczorem zasiadamy w teatrze, aby cieszyć się kolejną operą w pięknym otoczeniu.

Około XX wieku Daleki Wschód zaczął fascynować i przyciągać uwagę europejskiej elity kulturalnej. Tak było również w przypadku Giacomo Pucciniego, który w 1901 roku, po obejrzeniu spektaklu teatralnego Madame Butterfly Davida Belasco, zainspirował się nieszczęśliwą historią miłosną, której akcja rozgrywa się  w Japonii. Po dokładnym zapoznaniu się z  japońską tradycją muzyczną zaczął komponować swoją operę Madame Butterfly.

Bohaterką tej klasycznej opery Pucciniego jest 15-letnia gejsza Cho-Cho-San, która zakochuje się w angielskim poruczniku Pinkertonie. Wbrew woli i honorowi rodziny zmienia imię na Butterfly i poślubia swojego wybranka. Jednak porucznik wraca do Anglii, a Madame Butterfly cierpliwie czeka na jego powrót, zgodnie z obietnica jaką złożył. Po trzech latach Pinkerton w końcu wraca, jednak z nową żoną. Młoda gejsza nie może tego znieść i upewniając się, że jej syn, którego miała z porucznikiem trafił do Pinkertona i jego nowej żony, popełnia samobójstwo zgodnie z japońska tradycja wypowiadając słowa: „Kto nie może już żyć z honorem musi umrzeć honorowo”

Po spektaklu wracamy do hotelu na nocleg.

Dzień 4
Volterra – dawna stolica Etrusków, średniowieczne San Gimignano oraz wizyta w winnicy wraz z obiadem
Volterra to etruskie miasto alabastru

Po śniadaniu pojedziemy do miasta Volterra, które uważane jest za jedną ze stolic Etrusków i jedno z najbogatszych miast w okolicy. Zbliżając się do Volterry, pierwszą rzeczą, którą zobaczymy jest imponująca sylwetka, położonego wysoko na szczycie klifu miasta, które góruje nad całą okolicą. Dzięki takiemu strategicznemu położeniu mieszkańcy tego historycznie ważnego, etruskiego miasta mieli doskonały widok na całą okolicę i żaden wróg nie był w stanie zbliżyć się niezauważony do klifu, który wznosi się na 531 metrów nad poziomem morza. W centrum miasta znajduje się plac ratuszowy Piazza dei Priori i ratusz Palazzo dei Priori z XIII wieku, na którym wzorowano się przy budowie florenckiego Palazzo Vecchio.

Volterra szczyci się również piękną XI-wieczną katedrą, rzymskim amfiteatrem i imponującym muzeum etruskim, w którym można zobaczyć wiele urn na prochy zmarłych w kształcie miniaturowych sarkofagów zdobionych pięknymi motywami zaczerpniętymi z etruskich wierzeń i klasycznej mitologii. Volterra to także miasto artystów, gdzie na każdym kroku spotkamy warsztaty produkujące przedmioty z alabastru.  

Po krótkiej wizycie tutaj czas odwiedzić średniowieczne miasto San Gimignano. Położenie miasta na szlaku pielgrzymkowym Via Francigena, frankońskiej drodze biegnącej z Canterbury do Rzymu, uczyniło z miasta już w średniowieczu ważne centrum handlowe, a to przyniosło z kolei temu małemu miastu bogactwo. Miasto już wtedy było znane z produkcji wspaniałego, jedwabistego białego wina Vernaccia di San Gimignano, którym można się tutaj delektować do dzisiaj. Ale jest również znane z fantastycznego Chianti Colle Senesi i wspaniałych win z winogron Sangiovese.

Przed zwiedzaniem samego miasta udamy się na krótki spacer (1,5 kilometra) drogą, będącą częścią dawnego szlaku pielgrzymkowego, do wspaniałej winnicy Fattoria di Fugnano, z którą Albatros Travel współpracuje od wielu lat. Jest to cudowne miejsce, które wielu naszych klientów wybiera na swoje wakacyjne pobyty w toskańskiej winnicy.

Winiarnia ma absolutnie fantastyczne położenie z najpiękniejszymi widokami na pagórkowatą okolicę i słynne wieże San Gimignano. Gospodarstwo jest prowadzone przez trzy przedsiębiorcze kobiety, które opowiedzą nam o tym miejscu, winnicy, produkcji wina i oczywiście zaproszą do degustacji swoich win czyli  słynnej białej Vernaccia,  Chianti Colli Senesi i  Supertoscans,  czyli dojrzewającego w beczkach Sangiovese - wina w którym zakochuje się większość ludzi.

Podczas degustacji wina zostanie także zaserwowany lekki obiad. Na koniec będzie też możliwości zakupienia tutejszego wina. Następnie wsiadamy to autobusu i wrócamy do San Gimignano, aby zwiedzić to piękne miasto. Tutaj od razu zanurzymy się w średniowiecze. Spacerując po wąskich uliczkach w cieniu historycznych budynków, będzie czas, aby odwiedzić piękne kościoły, muzeum tortur lub po prostu zjeść lody na głównym placu. Do hotelu wrócimy późnym popołudniem, a wieczorem zjemy wspólnie pożegnalną kolację w hotelu.

Dzień 5
Powrót do domu

Przed południem czas na relaks w hotelu. W południe transfer na lotnisko we Florencji, skąd w godzinach popołudniowych odlecimy do Warszawy.

Podwyższenie kategorii miejsc w operze

W cenę wycieczki wliczone są miejsca w sektorze 4. Za dodatkową opłatą Istnieje możliwość dokupienia miejsc w sektorze 2 w cenie 320 zł/os. Wybraliśmy te dwa sektory jako najlepsze pod względem stosunku jakości do ceny i niestety nie mamy w ofercie innych sektorów.

Radzimy, aby dokonać wyboru kategorii miejsc już podczas rezerwacji wycieczki. Ewentualnie nie później niż 45 dni przed wyjazdem.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

550,– PLN

Podwyższenie kategorii miejsc w operze
 • Kategoria 4 - w cenie wycieczki
 • Kategoria 2 - 320 zł/os
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Bolonia, Florencja - Warszawa w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie ( Bilety do opery w sektorze 4 (kat. 4))
 • Zakwaterowanie w hotelu w pokoju dwuosobowym, podatki hotelowe w Montecatini Terme 1,40 € za osobę noc
 • Wyżywienie: codziennie śniadania, dwie kolacje oraz piknik i degustacja wina w San Gimignano
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Wycieczki fakultatywnej  pociągiem do Florencji  – dzień 3 (bilet na pociąg można kupić na stacji).
 • Dopłaty za wyższą kategorię miejsc w operze (kat. 2): 320 zł/os. Rezerwacji i płatności należy dokonać przed wylotem.
 • Wydatków indywidualnych
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (około 7 euro od osoby)
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w „cena zawiera”
 • Pozostałych posiłków

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Spektakl operowy

Festiwal Pucciniego to impreza letnia, odbywająca się w lipcu i sierpniu. Mamy więc gwarancję ciepłej i ładnej pogody, która jest idealna dla imprez na świeżym powietrzu. Festiwal odbywa się w czasie letnich wakacji we Włoszech, dlatego głównie przyciąga włoską publiczność. Obowiązuje tutaj nieco bardziej formalny ubiór niż np. podczas spektakli operowych w Arenie w Weronie.

Na oficjalnej stronie festiwalu czytamy "zalecamy elegancki strój do teatru" - a to oznacza brak szortów, sandałów i koszulek bez rękawów. Niekoniecznie mówimy tu o garniturach i krawatach dla mężczyzn, ale ładne spodnie i koszula w przypadku mężczyzn są mile widziane. Wybierając strój należy pamiętać, że spektakl jest długi więc warto mieć ze sobą sweter, bo wieczorem może się zrobić chłodno z uwagi na bliskość morza i jeziora.
Ważne jest, aby dotrzeć na miejsce odpowiednio wcześniej, o co zadba nasz pilot. W czasie przerw można kupić napoje w barze.

W przypadku złej pogody pokaz nigdy nie jest odwoływany przed godziną rozpoczęcia.  Fundacja Puccini Festival zastrzega sobie jednak prawo przesunięcia spektaklu do 90 minut od planowanej godziny rozpoczęcia pokazu . Takie przesunięcie nie jest podstawą do zwrotu biletów jeśli ostatecznie przedstawienie się rozpocznie.  Jeśli opera nieoczekiwanie zostanie odwołana przed jej rozpoczęciem, pilot zbierze wszystkie bilety, abyśmy mogli uzyskać zwrot kosztów i przekazać całą sumę naszym klientom. Żadne dodatkowe zwroty nie zostaną przyznane.

Zwracamy uwagę na powyższe zasady. Albatros Travel dokona zwrotu za bilet do opery tylko w przypadku wystąpienia powyższych przesłanek oraz jeśli nastąpią inne nieprzewidziane okoliczności jak np. strajk, choroba artysty itp., które sprawią, że przestawienie nie będzie mogło dojść do skutku.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Fiesta dla duszy i ciała Zamierzałam obejrzeć kiedyś opery w Weronie, ale dowiedziałam się od znajomej o festiwalu Pucciniego i wybrałam Torre del Lago . Dzięki temu zobaczyłam piękną Toskanię i jestem zachwycona. Była bardzo przyjazna atmosfera w grupie, co bardzo ważne. A to dzięki wspaniałej Pani Uli - naszej przewodniczce !
Date published: 2023-08-03
Rated 4 out of 5 by from Badzo sympatyczny wyjazd Po raz pierwszy wyjechałem z biurem Albatros i chętnie wybiorę się ponownie. Kompetencja, zadowolenie, wręcz radość z wykonywanej pracy oraz urok osobisty pani przewodniczki były niewątpliwie jednymi z najistotniejszych przyczyn satysfakcji z wybrania tej wycieczki z tym biurem.
Date published: 2023-08-01
Rated 4 out of 5 by from Ciekawe przeżycie Mój pierwszy wyjazd operowy,ciekawe doświadczenie ,piękne przeżycie
Date published: 2023-08-01
Rated 4 out of 5 by from Dwie opery Pucciniego nad cudownym jeziorem Dziękuję Paniom z biura za znalezienie mi osoby na dokwaterowanie, były ze mną w częstym kontakcie.Wyciecza bardzo udana. Świetne towarzystwo prawdziwych miłośników opery.Pilotka p.Agata przemiła,troskliwa i kompetentna, duża kultura i takt.Natomiast podróż okropna,zabrała nam ogrom czasu,do "poprawki".
Date published: 2022-08-17
Rated 5 out of 5 by from Przygoda z operą Bardzo udany wyjazd dziękuję pilotowi Pani Agacie za stworzenie znakomitej atmosfery wiedzę przekazywaną w trakcie zwiedzania uroczych miast Toskanii . Polecam wyjazd warto było
Date published: 2022-08-16
Rated 4 out of 5 by from Niech będzie tak jak w przykładzie: "Niezapomniana podróż" Wycieczka bardzo interesująca. Znakomita, kompetentna i pomocna w każdej sytuacji p. pilot (przewodniczka?) Agata, hotel przyzwoity (chyba wszyscy wiedzieli, że nie jadą do Hiltona), autokar na miejscu i p. kierowca również bardzo w porządku. Mnóstwo wrażeń, zabytków, no i oczywiście dwie uczty muzyczne w postaci oper G. Pucciniego. Właściwie jedyny minus to przelot, a właściwie przeloty z przesiadkami i tułaniem się po lotniskach w Wiedniu i Frankfurcie. Nie bardzo to zrozumiałe, bo przecież jest wiele bezpośrednich lotów do Mediolanu, czy innych miast na północy Włoch. No i jeszcze jeden mały "minus" - temperatura oscylująca ciągle wokół 30 - 40 stopni Celsjusza. Ale na to już nikt nic nie poradzi. Nie nasza, ani biura Albartos wina, że festiwal Pucciniego odbywa się na południu Europy akurat w lipcu i w sierpniu. Generalnie bardzo ciekawa, aczkolwiek nieco męcząca impreza. Ale, jeszcze raz podkreślę - wiedzieliśmy gdzie jedziemy, znaliśmy program etc.
Date published: 2022-08-16
Rated 5 out of 5 by from Toskania i Puccini Znakomita Pani Agata przesympatyczna empatyczna b.pracowita świetnie przekazuje bogatą wiedzę
Date published: 2022-08-13
Rated 3 out of 5 by from Wieczory z operą Wycieczka raczej udana.Sympatyczny,kompetentny przewodnik.Miłe towarzystwo.Albatros musi oferować połączenia lotnicze bezpośrednie.Jesteśmy w Europie,gdzie wszędzie można dolecieć z Warszawy w ciągu 2-3 godzin.
Date published: 2022-08-11
 • y_2023, m_9, d_21, h_3
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.35
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_11
 • loc_pl_PL, sid_ITROP60, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki