Festiwal operowy Pucciniego

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz dwie wspaniałe opery Pucciniego podczas słynnego festiwalu w Torre del Lago w połączeniu z wycieczkami do San Gimignano i Lukki

Torre del Lago to wyjątkowe miejsce dla miłośników opery, a szczególnie dla wielbicieli Giacomo Pucciniego. To właśnie to miejsce, nad jeziorem Massaciuccoli między Lukką a morzem, Puccini ukochał sobie najbardziej i właśnie tutaj zamieszkał i napisał kilka swoich największych oper. Zaledwie kilka kroków od domu Pucciniego znajduje się obecnie teatr plenerowy, w którym co roku odbywa się Festiwal Pucciniego i gdzie również my, w towarzystwie innych miłośników opery, wysłuchamy dwóch fantastycznych oper Pucciniego: Tosca oraz La Boheme ( Cyganeria) . To wspaniałe przeżycie, gdy ma się okazję oglądać opery Pucciniego w miejscu, gdzie wielki mistrz żył i tworzył. To przywilej, którego żaden miłośnik oper Pucciniego nie powinien sobie odmówić.

Oprócz tych dwóch niezwykłych  wieczorów operowych wybierzemy się także na wycieczki po pięknej Toskanii. Odwiedzimy urokliwą Lukkę – miejsce urodzenia Pucciniego oraz słynne miasto wież - San Gimignano, gdzie w winnicy zjemy obiad i skosztujemy wspaniałych miejscowych win.

Zamieszkamy w niewielkiej miejscowości Montecatini Terme w przyjemnym hotelu. Chętni mogą wybrać się  lokalnym pociągiem do pobliskiej Florencji lub Pistoi.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Opera

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 5 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Bolonii i przejazd do Toskanii
Dzień 2
Zwiedzanie Montecatini Terme i miasta Lukka – miejsca urodzenia Pucciniego. Wieczorem opera Tosca
Dzień 3
Relaks w Montecatini Terme lub opcjonalna wycieczka do Florencji lub Pistoi. Wieczór z operą La Boheme
Dzień 4
Średniowieczne San Gimignano oraz wizyta w winnicy wraz z obiadem
Dzień 5
Bolonia i powrót do domu

Hotele

Hotel Ambrosiano

Ambrosiano Green Hotel, 4-gwiazdkowy hotel w Montecatini Terme, uzdrowisku wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Całkowicie wyremontowany, blisko dworca kolejowego. Wyposażony we wszystkie udogodnienia, takie jak restauracja, basen z podgrzewaną wodą, bar Matau, wewnętrzny ogród i taras od głównej ulicy

Pokoje
Hotel posiada 65 całkowicie odnowionych pokoi, które łączą w sobie elegancję i nowoczesność i są w stanie zaspokoić różne życzenia naszych gości. Wszystkie są wyposażone w centralne ogrzewanie i klimatyzację, Smart TV, Wi-Fi, telefon z bezpośrednim wyjściem, minibar, sejf i łazienkę.

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
4 498,–
Warszawa
Opery Tosca i La Boheme
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
4 798,–
Warszawa
Opery Turandot i Tosca
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
4 798,–
Warszawa
Opery La Boheme i Turandot
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Bolonii i przejazd do Toskanii
Montecatini Terme to jedno z najbardziej znanych włoskich uzdrowisk

Spotkanie z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie i wylot do Włoch. Po przylocie do Bolonii z lotniska położonego na płaskich nizinach regionu Emilia Romagna przejedziemy na południe w kierunku Toskanii, przecinając po drodze pasmo górskie Apeninów. Spoglądając z góry zobaczymy przepiękny widok na toskańskie krajobrazy, które z tej wysokości z dumą prezentują swoje najlepsze oblicze.  

Mijamy Mugello, znane fanom motoryzacji, ponieważ mieści się tutaj „stajnia” Ferrari i ich własny tor treningowy. Tutaj entuzjaści samochodów mogą usłyszeć w oddali wściekły ryk silników samochodów Formuły 1. My jednak spoglądamy w dół na Toskanię i jedziemy w kierunku wybrzeża, mijając Prato i Pistoię, aż docieramy do uzdrowiska Montecatini Terme, które będzie naszym domem podczas pobytu w Toskanii.
Uzdrowisko słynie z leczniczych źródeł, które są znane od czasów rzymskich. Jednak sławę zyskało dopiero kiedy Habsburgowie pod koniec XVIII wieku z inicjatywy Wielkiego Księcia Toskanii Leopolda zbudowali nowe kanały, które doprowadziły bogatą w minerały gorącą wodę do uzdrowisk czyli tzw. term. Dzięki rozwinięciu infrastruktury uzdrowiskowej miejscowość wkrótce zyskała na popularności i stała się miejscem spotkań dla tych którzy chcieli widzieć i być widzianymi. Z tego powodu miasto odwiedzali członkowie większości europejskich dworów królewskich, książęta i przedstawiciele zamożnych rodów.  Wzniesiono tutaj wiele eleganckich budynków i hoteli, a miasto stało się celem podróży dla dużej ilości kuracjuszy. W związku ze zmianą swojego statusu miasto zmieniło również nazwę z Bagni di Montecatini na lepiej brzmiącą Montecatini Terme.

Rozpoczęła się nowa era, w której do miasta przybywały gwiazdy i arystokracja. Obeznani goście mogli także dostrzec w tłumie znanych kompozytorów, takich jak Puccini i Verdi, ale także Rossini, Mahler, Strauss i Pietro Mascagni, którzy spokojnie przechadzali się po mieście. Niewiele miast może pochwalić się odwiedzinami tak dużej ilości wielkich sław od Audrey Hepburn i Marie Curie po Clarka Gable'a i Spencera Tracy'ego.

Miasto składa się z dwóch części, a mianowicie z Montecatini Terme, które znajduje się u podnóża niewielkiego wzgórza oraz położonego 250 metrów wyżej Montecatini Alto, które również będziemy mieli okazję odwiedzić.

Po zakwaterowaniu w hotelu będzie czas na krótki spacer po mieście z pilotem, zanim wypijemy wspólny powitalny drink i zjemy kolację w hotelu.

Dzień 2
Zwiedzanie Montecatini Terme i miasta Lukka – miejsca urodzenia Pucciniego. Wieczorem opera Tosca
pomnik Pucciniego, Montecatini Terme

Po śniadaniu bliżej poznamy miasto, w którym zamieszkaliśmy. Udamy się na małą wycieczkę po dwóch częściach uzdrowiska. Nie bez przyczyny zaczynamy od Teatro Kursaal, miejsca, które w złotej erze miasta było niewątpliwym centrum a nawet siłą napędową wesołego i bogatego życia miasta. Tutaj znajdował się teatr, kino, kluby taneczne, restauracje i kasyno. Niestety po zamknięciu tego centrum miasto straciło dużą część swojej dawnej atrakcyjności dla ówczesnej elity i bogaczy, którzy przenieśli się w inne miejsca. Jednak nawet dzisiaj możemy wciąż wyczuć ten niepowtarzalny czar jaki miało Montecatini Terme, kiedy było na ustach wszystkich.

Idąc główną ulicą miasta, Corso Matteotti, mijamy stosunkowo nowoczesny kościół Santa Maria Assunta z lat 50-tych, który stoi na fundamentach starszego kościoła z XIX wieku. Podczas spaceru po mieście będzie oczywiście czas na espresso, w stylu w jakim robi to każdy prawdziwy Włoch czyli na stojąco przy kontuarze. Mała filiżanka ekstraktu z mocno palonych ziaren kawy podana z włoską elegancją. Za takie espresso wypite na stojące zapłacimy ok. 1 Euro  i dopiero wtedy zaczyna się naprawdę dzień. Jeśli kogoś bardziej kuszą słodycze, to na pewno da się uwieść smakowi włoskich lodów. W każdym razie na pewno  znajdziemy czas, aby każdy mógł zaspokoić swój głód włoskich przysmaków.

Po dojściu do Via Verdi, nazwanej na cześć kompozytora Giuseppe Verdiego, docieramy do pięknego ratusza miejskiego i do „Il Parco delle Terme”, gigantycznego parku, gdzie znajduje się duma miasta czyli 9 wciąż działających SPA. Teraz wycieczka prowadzi na szczyt miasta. Mała, czerwona, torowa kolejka linowa, z 1898 r., poruszająca się  spokojnym tempem zabierze nas na szczyt wzgórza o wysokości  299 m n.p.m. Tutaj dzielnica Montecatini Alto objawia się nam w pełnej krasie ze swoimi małymi, wąskimi uliczkami i zaułkami, w których znajdziemy sklepy, a także kawiarnie i restauracje. Po porannym spacerze po mieście pewnie damy się skusić na lampkę wina i wczesny obiad z pięknym widokiem na okolicę.

W hotelu spotykamy się ponownie o godzinie 13, aby się udać do pięknego miasta Lukka,, które dla wielu turystów jest  jednym z ulubionych miast w Toskanii i w którym dorastał Giacomo Puccini. Lucca to urocze i tętniące życiem małe, średniowieczne miasteczko, otoczone czterokilometrowym oraz wysokim na 12 metrów pierścieniowym murem obronnym z XVI wieku. A potężne bastiony w kształcie strzał są dziś obsadzone chyba najbardziej rozpoznawalnymi włoskimi drzewami czyli pięknymi sosnami pinia. Ze szczytu murów obronnych można podziwiać nienaruszoną renesansową zabudowę miasta i cieszyć się, że nie zniszczyły jej nowoczesne budynki. W centrum miasta leży Piazza Napoleone z pięknym Palazzo della Prefettura Ammanati z 1578 roku. Niedaleko znajduje się też katedra San Martino z cudowną, ale asymetryczną fasadą. Z Lukką wiąże się wiele ciekawych historii, które pilot opowie nam na miejscu. W mieście spędzimy kilka godzin będzie więc czas na spacer po murach miejskich, na odwiedzenie tutejszych wspaniałych kościołów czy domu narodzin Pucciniego, który również znajduje się tutaj.

Z Lukki pojedziemy następnie w kierunku Torre del Lago, gdzie obejrzymy nasz pierwszy spektakl operowy. Przyjedziemy na tyle wcześnie, aby jeszcze cos zjeść przed rozpoczęciem spektaklu. Pilot chętnie doradzi miejsca, gdzie można zjeść coś smacznego ewentualnie dla chętnych zorganizuje wspólne wyjście do pizzerii lub winiarni.

Spektakl operowy w Torre del Lago to szczególne przeżycie, gdyż jest to miejsce, gdzie Puccini uwielbiał przebywać i komponować swoje piękne dzieła. Puccini przybył tu w 1891 roku i zakochał się w przyrodzie tego miejsca. Za dochody z oper Manon Lescaut i La Bohème kupił dom nad brzegiem jeziora i tu mieszkał do 1924 roku. To tutaj, w świeżo wyremontowanym domu sporządzał notatki Toski i Madame Butterfly, siedząc przy fortepianie i patrząc na ogród i jezioro. Często jego dom był wypełniony przyjaciółmi, a wtedy Giacomo mógł siedzieć godzinami ze słynnym toskańskim cygarem w kąciku ust i ołówkiem w zasięgu ręki, podczas gdy jego zadbane dłonie tańczyły po czarno-białych klawiszach fortepianu.

To naprawdę wyjątkowe przeżycie znaleźć się w tym niezwykłym plenerowym teatrze, który leży nad ogromnym jeziorem Lago di Massaciuccoli, położonym między Lukką a morzem Tyreńskim. Gdy letnie słońce zachodzi, arenę wypełniają zainteresowani operą słuchacze, mając jezioro przed sobą, a nad głową gwiazdy świecące na tle ciemnego nocnego nieba. Miejsce to było świadkiem występów największych światowych gwiazd operowych jak Monserrat Caballé, Placido Domingo, Katii Ricciarelli czy Luciano Pavarotti, żeby wymienić tylko niektórych. Festiwal przyciąga prawdziwych koneserów opery, przez co atmosfera  jest tu bardziej wyrafinowana i bliższa tej jaką znamy z wizyt w tradycyjnych budynkach operowych, gdzie widzowie ubierają się bardziej elegancko, niż na inne przedstawienia plenerowe.

Siadamy więc na widowni, a od jeziora czujemy cudowną wieczorną bryzę, która w ten włoski letni wieczór wspaniałe chłodzi twarze zebranych widzów. W tle śpiewają cykady, a orkiestra stroi swoje instrumenty. My natomiast czekamy podekscytowani na pierwsze takty, które rozlegną jak tylko dyrygent da znak batutą.

Opera Tosca z muzyką Giacoma Pucciniego, to opowieść w trzech aktach o miłości, zazdrości i zemście. Akcja rozgrywa się w roku 1800 w Rzymie. Malarz Mario Cavaradossi ukrywa w kościele przyjaciela, zbiegłego więźnia skazanego na śmierć, Cesare Anegelotti. Szef policji ściga zgiega, ma nadzieję, że pomoże mu w tym śpiewaczka Tosca a przy okazji zdobędzie jej względy. Policji ne udaje się schwytać Anegelottiego. Aresztowany i poddany torturom zostaje malarz. Wszystko widzi Tosca i w akcie rozpaczy zdradza kryjówkę zbiegłego więźnia. Mario odtrąca Toscę. Gdy malarz słyszy, że Napoleon pokonał Austriaków, zaczyna intonować hymn na cześć wolności i ty samym wydaje na siebie wyrok śmierci. Tosca chce uratować Maria i zgadza się na wszystkie warunki postawione jej przez Scorpia. Obmyślają fałszywą egekucję Maria, jednocześne Tosca chce pisemnego potwerdzenia, zgody na opuszczenie miasta przez nią i Maria. Scaria przygotowuje dokument. Tosca zabija go i ucieka z dokumentem.

Tosca przychodzi do więzienia do Maria i przekazuje Mariowi ustalenia z szefem policji i już cieszy się z ocalenia. Nadchodzi moment egzekucji, pada strzał. Żołnierze odchodzą, Tosca podbiega do mającego udawać martwego malarza. Okazuje się, że Mario nie żyje, a Scorpia nawet po śmierci okrutnie oszukał Toscę. Gdy policja odkrywa, że Scorpia został zamordowany i chce zatrzymać Toscę, ta ucieka i z murów Zamku Św. Anioła rzuca się w przepaść.

Po przedstawieniu udajemy się bezpośrednio do hotelu na zasłużony odpoczynek.

Dzień 3
Relaks w Montecatini Terme lub opcjonalna wycieczka do Florencji lub Pistoi. Wieczór z operą La Boheme
Most Złotników, Ponte Vecchio, Florencja

Dziś jest okazja, aby spędzić relaksujący dzień w Montecatini Terme. Można popływać w hotelowym basenie lub wybrać się na zakupy do sklepów zlokalizowanych na głównej ulicy. Chętni mogą się również wybrać z naszym pilotem na nieformalną wycieczkę do Pistoi lub Florencji korzystając z lokalnego pociągu. Przejazd trwa ok. 1 godzinę i kosztuje 6 € od osoby w jedną stronę.

Miasto Florencja już od ponad tysiąca lat przyciągało artystów, kupców, poszukiwaczy przygód i osób szukających różnorakich inspiracji, odgrywając tym samym istotną rolę w historii Europy. Tutaj można odwiedzić niektóre z pięknych kościołów czy dać się oczarować wspaniałym zbiorom  zgromadzonym w Galerii Uffizi na Piazza Signoria, która prezentuje dzieła światowej sławy artystów takich jak Michał Anioł, Giotto, Botticelli, Leonardo da Vinci, Perugino i Rafael, żeby wymienić tych najsławniejszych. To właśnie dzięki nim Galeria Uffizi  jest najwspanialszym włoskim muzeum sztuki, a Florencja zajmuje poczesne miejsce na światowej mapie sztuki. Można się też wybrać na spacer wąskimi i urokliwymi uliczkami, przechodząc przez prawdopodobnie najczęściej fotografowany most na świecie czyli Ponte Vecchio, przerzucony przez rzekę Arno, która leniwie spływa w kierunku Morza Tyrreńskiego. Zachęcamy, aby uciekając od letniego Toskańskiego słońca, usiąść w jakiejś przytulnej kafejce i naładować baterie, zamawiając lody, małe espresso lub włoską przekąskę. Będzie to doskonała okazja, aby chłonąć dźwięki i smaki Florencji oraz jej cudowną atmosferą, spoglądając na liczne tutaj fontanny, piękne budynki i eleganckich  Włochów przechadzających się niespiesznie po ulicach. Wczesnym popołudniem wrócimy pociągiem do hotelu, aby przygotować się na wieczorny spektakl operowy.

Zanim pojedziemy do Torre del Lago, będzie czas na zjedzenie kolacji, dzisiaj również we własnym zakresie, ale nasz pilot chętnie zarekomenduje kilka miejsca z dobrą kuchnią. 
Wieczorem zasiadamy w teatrze, aby cieszyć się kolejną operą w pięknym otoczeniu, tym razem będzie to La Boheme czyli Cyganeria, która wzbudza chyba największe emocje u słuchaczy. Wspaniała  historia i pełna mocy muzyka jest dowodem na wybitne zdolności Pucciniego do zawładnięcia publicznością. Wpadająca w ucho muzyka opery z chwytliwymi ariami i świetnymi partiami chóru w połączeniu z fantastyczną fabułą czyni tą operę prawdopodobnie najlepszym dramatem muzycznym na świecie.

Cyganeria opowiada o tragicznej historii miłosnej dwojga kochanków Mimí i Rodolfa. Historia rozgrywa się w Paryżu w 1830 roku i zaczyna się od spotkania grupy przyjaciół i artystów w zimnym mieszkaniu z widokiem na dachy paryskich domów w Wigilię Bożego Narodzenia. Biednych artystów ledwo stać na czynsz, a żeby się ogrzać, pisarz Rodolfo musi wrzucić swój rękopis do kominka. Ale kiedy jeden z nich, muzyk Schaunard, nagle zarabia jakieś pieniądze, przyjaciele mogą sobie pozwolić na posiłek w pobliskiej Café Momus. Poeta Rodolfo zostaje jednak w zimnym mieszkaniu, aby dokończyć artykuł, kiedy przerywa mu Lucia młoda krawcowa z mieszkania obok. Zabrakło jej zapałek i wtedy słyszymy piękną arię: Che gelida la manina, „Tak zimna jest ta mała rączka”, ale w tym memencie ogień rozpala młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie po uszy. Czują ogromną wewnętrzną siłę, która przyciąga ich do siebie. Następnie dołączają do reszty grupy w kawiarni, gdzie przyjaciel Rudolfo, malarz Marcello, spotyka swoją byłą dziewczynę Musettę w towarzystwie starszego mężczyzny. Musette postanawia porzucić swojego "sugar daddy" i związać się ponownie z Marcello.    

Jakiś czas później Musetta i Marcello mieszkają razem, podobnie jak Mimi i Rudolfo. Jednak Rudolfo wie, że gruźlica, na którą choruje Mimi rozwija się szybciej w jego zimnym mieszkaniu. Chcąc zmusić Mimi od odejścia i znalezienia sobie kogoś innego, kto się nią lepiej zaopiekuje, udaje zazdrość i doprowadza do ich rozstania.  Musetta także opuszcza Marcello, a czterej przyjaciele wracają do swojego poprzedniego życia. Pewnego dnia odwiedza ich Musetta, która odszukała Mimi i przyprowadziła do Rudolfo. Mimi wprawdzie mieszka obecnie z bogatym hrabią, ale wie, że umiera, dlatego wraca, aby umrzeć przy Rodolfo, swojej prawdziwej miłości i wśród przyjaciół.   Cyganeria jest pełna pięknych melodii i fantastycznych arii, a dla wielu jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej poruszających oper.

Po przedstawieniu udajemy się bezpośrednio do hotelu na zasłużony odpoczynek.

Dzień 4
Średniowieczne San Gimignano oraz wizyta w winnicy wraz z obiadem
San Gimignano - miasto wież

Po śniadaniu pojedziemy do średniowiecznego miasto San Gimignano. Położenie miasta na szlaku pielgrzymkowym Via Francigena, frankońskiej drodze biegnącej z Canterbury do Rzymu, uczyniło z miasta już w średniowieczu ważne centrum handlowe, a to przyniosło z kolei temu małemu miastu bogactwo. Miasto już wtedy było znane z produkcji wspaniałego, jedwabistego białego wina Vernaccia di San Gimignano, którym można się tutaj delektować do dzisiaj. Ale jest również znane z fantastycznego Chianti Colle Senesi i wspaniałych win z winogron Sangiovese.

Przed zwiedzaniem samego miasta udamy się na krótki spacer (1,5 kilometra) drogą, będącą częścią dawnego szlaku pielgrzymkowego, do wspaniałej winnicy Fattoria di Fugnano, z którą Albatros Travel współpracuje od wielu lat. Jest to cudowne miejsce, które wielu naszych klientów wybiera na swoje wakacyjne pobyty w toskańskiej winnicy.

Winiarnia ma absolutnie fantastyczne położenie z najpiękniejszymi widokami na pagórkowatą okolicę i słynne wieże San Gimignano. Gospodarstwo jest prowadzone przez trzy przedsiębiorcze kobiety, które opowiedzą nam o tym miejscu, winnicy, produkcji wina i oczywiście zaproszą do degustacji swoich win czyli  słynnej białej Vernaccia, Chianti Colli Senesi i Supertoscans, czyli dojrzewającego w beczkach Sangiovese - wina w którym zakochuje się większość ludzi.

Podczas degustacji wina zostanie także zaserwowany lekki obiad. Na koniec będzie też możliwości zakupienia tutejszego wina. Następnie wsiadamy to autobusu i wrócamy do San Gimignano, aby zwiedzić to piękne miasto. Tutaj od razu zanurzymy się w średniowiecze. Spacerując po wąskich uliczkach w cieniu historycznych budynków, będzie czas, aby odwiedzić piękne kościoły, muzeum tortur lub po prostu zjeść lody na głównym placu. Do hotelu wrócimy późnym popołudniem, a wieczorem zjemy wspólnie pożegnalną kolację w hotelu.

Dzień 5
Bolonia i powrót do domu

Przejazd do Bolonii. Wizyta w centrum miasta, jeśli czas na to pozwoli a następnie wylot do Warszawy.

Podwyższenie kategorii miejsc w operze

W cenę wycieczki wliczone są miejsca w sektorze 4. Za dodatkową opłatą Istnieje możliwość dokupienia miejsc w sektorze 2 w cenie 330 zł/os. Wybraliśmy te dwa sektory jako najlepsze pod względem stosunku jakości do ceny i niestety nie mamy w ofercie innych sektorów.

Radzimy, aby dokonać wyboru kategorii miejsc już podczas rezerwacji wycieczki. Ewentualnie nie później niż 45 dni przed wyjazdem.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 4 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

720,– PLN

Podwyższenie kategorii miejsc w operze
 • Kategoria 4 - w cenie wycieczki
 • Kategoria 2 - 330 zł/os/za 1 operę
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Bolonia - Warszawa w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie ( Bilety do opery w sektorze 4 (kat. 4))
 • Zakwaterowanie w hotelu w pokoju dwuosobowym, podatki hotelowe w Montecatini Terme 1,40 € za osobę noc
 • Wyżywienie: codziennie śniadania, dwie kolacje oraz piknik i degustacja wina w San Gimignano
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Wycieczki fakultatywnej  pociągiem do Florencji  – dzień 3 (bilet na pociąg można kupić na stacji).
 • Dopłaty za wyższą kategorię miejsc w operze (kat. 2): 330 zł/os. Rezerwacji i płatności należy dokonać przed wylotem.
 • Wydatków indywidualnych
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (około 7 euro od osoby)
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w „cena zawiera”
 • Pozostałych posiłków

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Spektakl operowy

Festiwal Pucciniego to impreza letnia, odbywająca się w lipcu i sierpniu. Mamy więc gwarancję ciepłej i ładnej pogody, która jest idealna dla imprez na świeżym powietrzu. Festiwal odbywa się w czasie letnich wakacji we Włoszech, dlatego głównie przyciąga włoską publiczność. Obowiązuje tutaj nieco bardziej formalny ubiór niż np. podczas spektakli operowych w Arenie w Weronie.

Na oficjalnej stronie festiwalu czytamy "zalecamy elegancki strój do teatru" - a to oznacza brak szortów, sandałów i koszulek bez rękawów. Niekoniecznie mówimy tu o garniturach i krawatach dla mężczyzn, ale ładne spodnie i koszula w przypadku mężczyzn są mile widziane. Wybierając strój należy pamiętać, że spektakl jest długi więc warto mieć ze sobą sweter, bo wieczorem może się zrobić chłodno z uwagi na bliskość morza i jeziora.
Ważne jest, aby dotrzeć na miejsce odpowiednio wcześniej, o co zadba nasz pilot. W czasie przerw można kupić napoje w barze.

W przypadku złej pogody pokaz nigdy nie jest odwoływany przed godziną rozpoczęcia.  Fundacja Puccini Festival zastrzega sobie jednak prawo przesunięcia spektaklu do 90 minut od planowanej godziny rozpoczęcia pokazu . Takie przesunięcie nie jest podstawą do zwrotu biletów jeśli ostatecznie przedstawienie się rozpocznie.  Jeśli opera nieoczekiwanie zostanie odwołana przed jej rozpoczęciem, pilot zbierze wszystkie bilety, abyśmy mogli uzyskać zwrot kosztów i przekazać całą sumę naszym klientom. Żadne dodatkowe zwroty nie zostaną przyznane.

Zwracamy uwagę na powyższe zasady. Albatros Travel dokona zwrotu za bilet do opery tylko w przypadku wystąpienia powyższych przesłanek oraz jeśli nastąpią inne nieprzewidziane okoliczności jak np. strajk, choroba artysty itp., które sprawią, że przestawienie nie będzie mogło dojść do skutku.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Fiesta dla duszy i ciała Zamierzałam obejrzeć kiedyś opery w Weronie, ale dowiedziałam się od znajomej o festiwalu Pucciniego i wybrałam Torre del Lago . Dzięki temu zobaczyłam piękną Toskanię i jestem zachwycona. Była bardzo przyjazna atmosfera w grupie, co bardzo ważne. A to dzięki wspaniałej Pani Uli - naszej przewodniczce !
Date published: 2023-08-03
Rated 4 out of 5 by from Badzo sympatyczny wyjazd Po raz pierwszy wyjechałem z biurem Albatros i chętnie wybiorę się ponownie. Kompetencja, zadowolenie, wręcz radość z wykonywanej pracy oraz urok osobisty pani przewodniczki były niewątpliwie jednymi z najistotniejszych przyczyn satysfakcji z wybrania tej wycieczki z tym biurem.
Date published: 2023-08-01
Rated 4 out of 5 by from Ciekawe przeżycie Mój pierwszy wyjazd operowy,ciekawe doświadczenie ,piękne przeżycie
Date published: 2023-08-01
Rated 4 out of 5 by from Dwie opery Pucciniego nad cudownym jeziorem Dziękuję Paniom z biura za znalezienie mi osoby na dokwaterowanie, były ze mną w częstym kontakcie.Wyciecza bardzo udana. Świetne towarzystwo prawdziwych miłośników opery.Pilotka p.Agata przemiła,troskliwa i kompetentna, duża kultura i takt.Natomiast podróż okropna,zabrała nam ogrom czasu,do "poprawki".
Date published: 2022-08-17
Rated 5 out of 5 by from Przygoda z operą Bardzo udany wyjazd dziękuję pilotowi Pani Agacie za stworzenie znakomitej atmosfery wiedzę przekazywaną w trakcie zwiedzania uroczych miast Toskanii . Polecam wyjazd warto było
Date published: 2022-08-16
Rated 4 out of 5 by from Niech będzie tak jak w przykładzie: "Niezapomniana podróż" Wycieczka bardzo interesująca. Znakomita, kompetentna i pomocna w każdej sytuacji p. pilot (przewodniczka?) Agata, hotel przyzwoity (chyba wszyscy wiedzieli, że nie jadą do Hiltona), autokar na miejscu i p. kierowca również bardzo w porządku. Mnóstwo wrażeń, zabytków, no i oczywiście dwie uczty muzyczne w postaci oper G. Pucciniego. Właściwie jedyny minus to przelot, a właściwie przeloty z przesiadkami i tułaniem się po lotniskach w Wiedniu i Frankfurcie. Nie bardzo to zrozumiałe, bo przecież jest wiele bezpośrednich lotów do Mediolanu, czy innych miast na północy Włoch. No i jeszcze jeden mały "minus" - temperatura oscylująca ciągle wokół 30 - 40 stopni Celsjusza. Ale na to już nikt nic nie poradzi. Nie nasza, ani biura Albartos wina, że festiwal Pucciniego odbywa się na południu Europy akurat w lipcu i w sierpniu. Generalnie bardzo ciekawa, aczkolwiek nieco męcząca impreza. Ale, jeszcze raz podkreślę - wiedzieliśmy gdzie jedziemy, znaliśmy program etc.
Date published: 2022-08-16
Rated 5 out of 5 by from Toskania i Puccini Znakomita Pani Agata przesympatyczna empatyczna b.pracowita świetnie przekazuje bogatą wiedzę
Date published: 2022-08-13
Rated 3 out of 5 by from Wieczory z operą Wycieczka raczej udana.Sympatyczny,kompetentny przewodnik.Miłe towarzystwo.Albatros musi oferować połączenia lotnicze bezpośrednie.Jesteśmy w Europie,gdzie wszędzie można dolecieć z Warszawy w ciągu 2-3 godzin.
Date published: 2022-08-11
 • y_2024, m_4, d_12, h_5
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.41
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_11
 • loc_pl_PL, sid_ITROP60, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki