Indie - Klejnot Imperium

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Złoty Trójkąt Indii: New Delhi, Jaipur i Agra z Taj Mahal, a także rezerwat tygrysów bengalskich w P.N. Ranthambore, potężne forty i pałace maharadżów.

Zapraszamy na niezapomnianą wycieczkę z biurem Albatros, podczas której odkryjemy wspaniały i barwny indyjski świat, zobaczymy niepowtarzalne krajobrazy, tętniące życiem miasta oraz skarby kultury zaliczane do najpiękniejszych na świecie!

W trakcie wycieczki zwiedzimy tzw. Złoty Trójkąt, czyli historyczno-kulturowy obszar położony między miastami New Delhi, Jaipur i Agra w północno-zachodniej części Indii. Zobaczymy dawne forty, tętniące życiem bazary, przepiękne pałace oraz wioski, w których ludność żyje w sposób niezmieniony od wieków. 

Odwiedzimy Rezerwat Tygrysów w Parku Narodowym Ranthambore, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy tygrysa bengalskiego.

Następnie zwiedzimy Taj Mahal, majestatyczny symbol wiecznej miłości.

W drodze do Agry zatrzymamy się w Opuszczonym Mieście Fatehpur Sikri wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ta dawna stolica Wielkich Mogołów z jej zabytkami, świątyniami i meczetami została wybudowana w bardzo krótkim czasie przez jej najważniejszych władców, a następnie równie szybko opuszczona.

Jeśli czujesz, że to nadal za mało, możesz przedłużyć wypoczynek na wybrzeżu Malabar, Goa lub w Nepalu.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Rupia

Program wycieczki 10 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do New Delhi
Dzień 2
Przylot do New Delhi. Brama Indii (India Gate) oraz zwiedzanie Starego Delhi
Dzień 3
New Delhi – Jaipur. Pałac Miejski (City Palace)
Dzień 4
Jaipur. Pałac Wiatrów i Fort Amber
Dzień 5
Ranthambore. Rezerwat Tygrysów
Dzień 6
Ranthambore. Safari w godzinach porannych i popołudniowych
Dzień 7
Ranthambore – Agra. Opuszczone miasto (Miasto Duchów) Fatehpur Sikri
Dzień 8
Agra. Fort i Taj Mahal
Dzień 9
Agra – New Delhi. Dzień wolny w New Delhi
Dzień 10
Wylot z New Delhi. Powrót do Warszawy lub przedłużenie pobytu

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
8 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
8 998,–
Warszawa
8 998,–
Warszawa
8 498,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do New Delhi
Wylot z Polski do Delhi.
Dzień 2
Przylot do New Delhi. Brama Indii (India Gate) oraz zwiedzanie Starego Delhi
Brama Indii (India Gate), Delhi

Delhi to drugie co do wielkości miasto w Indiach, w którym mieszka ponad 17 milionów ludzi. Sięgająca ponad 3000 lat historia tej metropolii miała duży wpływ na kulturę całych Indii. Czasy starożytne opisuje słynna indyjska epopeja Mahabharata. Przez następne wieki Delhi było stolicą różnych azjatyckich imperiów, których władcy reprezentowali różne religie i narodowości. W roku 1803 Delhi zostało zdobyte przez wojska brytyjskie. Zarządca brytyjski pozwolił ówczesnym gospodarzom Wielkim Mogołom zachować tytuły i posiadłości. Poprawne stosunki pomiędzy mieszkańcami a najźdźcami nie trwały jednak długo. W 1857 podczas powstania Sipajów Brytyjczycy zostali zaatakowani i dokonano na nich rzezi. Kilka miesięcy później Brytyjczycy odbili miasto. Od tej pory stolicą Indii została Kalkuta, a Delhi pozostało częścią prowincji Pendżab. W 1911 roku za sprawą króla Wielkiej Brytanii, Jerzego V, Delhi ponownie stało się stolicą. W tym samym roku burząc częściowo „Stare Delhi” angielscy architekci rozpoczęli na brzegu rzeki Jamuny budować „Nowe Delhi”. W 1931 roku uznano je za stolicę Indii brytyjskich, a w 1947 roku niepodległych Indii.

Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od pięknej świątyni Lakhsmi Narayan, która jest jedną z największych i najbardziej imponujących świątyń hinduistycznych w stolicy.  Następnie pojedziemy  w kierunku Bramy Indii i starego miasta, skąd kontynuujemy wycieczkę rikszami rowerowymi przez dzielnicę bazarową. Między straganami oferującymi różnorodne egzotyczne owoce i pachnące przyprawy znajdują się małe sklepiki, gdzie drobni przedsiębiorcy: fryzjerzy, krawcy i inni rzemieślnicy są zawsze zajęci pracą. Mijamy także wspaniały meczet Jama, który należy do największych oraz ciekawszych w Indiach. Kamień węgielny pod jego budowę położono w roku 1650, a ukończenie tej ogromnej budowli, przy wznoszeniu której pracowało ponad 5 000 osób, zajęło sześć lat.

Dzień 3
New Delhi – Jaipur. Pałac Miejski (City Palace)
Jaipur

Trasą prowadzącą przez typowy indyjski krajobraz zdobiony polami uprawnymi oraz małymi wioskami, pojedziemy do miejscowości Jaipur.

Jaipur, zwany także „Różowym Miastem”, założony został w roku 1727 i od tego czasu jest stolicą Radżastanu. Wcześniej funkcję tę pełnił pobliski Amber. Usytuowany w otoczeniu gór Jaipur obfituje w oryginalne pałace oraz wielobarwne bazary. W pobliżu znajduje się Fort Amber, kompleks budowli obronnych i pałacowych. W centralnej części Jaipuru zwiedzimy Pałac Miejski (City Palace), który jest „miastem w mieście”.

Późnym popołudniem zakwaterujemy się w hotelu.

Dzień 4
Jaipur. Pałac Wiatrów i Fort Amber
Fort Amber

Zaczniemy od zwiedzenia Hawa Mahal (Pałac Wiatrów), skąd niegdyś, kobiety z haremu maharadży obserwowały barwne życie toczące się na ulicach miasta, same będąc niewidocznymi dla innych.

Obejrzymy Fort Amber, położony na wzniesieniu i otoczony wieżami strażniczymi, z przepięknym widokiem na Jezioro Maota.

Po powrocie do Jaipuru będziemy mieli czas na zakupy na miejscowym bazarze. Będzie to też niepowtarzalna okazja do obserwacji szalonego tempa życia w jednym z najbardziej zaludnionych miast Indii.

Dzień 5
Ranthambore. Rezerwat Tygrysów
Park Narodowy Ranthambore

Rankiem wyjedziemy z Jaipuru w kierunku Ranthambore. Trasa przejazdu wiedzie wśród fantazyjnych formacji górskich oraz malowniczych wiosek.

Po drodze zatrzymamy się w jednej z wiosek, gdzie poznamy lokalne sposoby uprawy ziemi i zarabiania na własne utrzymanie.

Po południu dotrzemy do hotelu w Ranthambore. 

Ranthambore to rezerwat tygrysów,  jeden z dwóch położonych w Radżastanie. Zlokalizowany jest w pobliżu miejscowości Sawai Madhopur, gdzie pobliskie lasy były wcześniej prywatnymi terenami łowieckimi dla maharadżów z Jaipuru. Dawne domki myśliwskie zostały obecnie przekształcone w hotele. Rezerwat stanowią rozległe tereny leśne oraz tereny zielone, a jego powierzchnia wynosi ponad 400 km². Oprócz lampartów, szakali, indyjskiego sambara, dzików, wargaczy czy krokodyli żyje tu 60-70 tygrysów bengalskich, co oznacza dużo większe prawdopodobieństwo spotkania ich w Ranthambore niż w innych rezerwatach. Pomimo to potrzeba będzie odrobiny szczęścia, by zobaczyć tygrysa i nie ma gwarancji, że spotkamy choćby jednego.

Dzień 6
Ranthambore. Safari w godzinach porannych i popołudniowych
Tygrys, Park Narodowy Ranthambore

Wyjedziemy wczesnym rankiem do parku krajobrazowego. Z uwagi na dużą liczbę suchych dni na tym terenie, z łatwością można zaobserwować licznie przybywające nad brzeg jeziora spragnione zwierzęta. Park jest jednym z wielu należących do tzw. ”Project Tiger” – projektu, którego celem jest ochrona tygrysów bengalskich. Tygrys to najpotężniejsze zwierzę z rodziny kotowatych – dorosły osobnik może ważyć ponad 250 kg. Emocjonującym przeżyciem może okazać się zaobserwowanie dumnego tygrysa wyłaniającego się z gąszczu lub leżącego na trawie i zażywającego kąpieli słonecznej.

Po porannym safari wrócimy do hotelu na obiad i chwilę odpoczynku.

Popołudniu znów wyruszymy na safari.

Dzień 7
Ranthambore – Agra. Opuszczone miasto (Miasto Duchów) Fatehpur Sikri
Fatehpur Sikri

Rankiem pojedziemy do pobliskiej miejscowości Sawai Madhopur. Dalszą podróż odbędziemy pociągiem do Agry. Należy liczyć się z możliwością wystąpienia opóźnień, które dotyczą także wszystkich środków transportu w Indiach.

W czasie ewentualnego oczekiwania na przyjazd pociągu będziemy mogli doświadczyć nieustającego zgiełku typowego dla indyjskich stacji kolejowych. Dawniej podróż koleją w Indiach odbywała się w przepełnionych wagonach, uginających się od nadmiaru pasażerów stojących nawet na stopniach. My w podróż pociągiem do Bharatpuru wyruszymy w komfortowych warunkach i z gwarancją miejsc siedzących. Następnie przejedziemy autokarem z Bharatpuru do Agry.

Po drodze zwiedzimy Opuszczone Miasto Fatehpur Sikri. Miasto zostało pierwotnie zbudowane na cześć mistyka Shaikh Salim Chisti, który przepowiedział wszystkich trzech męskich spadkobierców do tronu Wielkiego Imperium Mogołów. Nie minęło wiele lat od śmierci władcy, kiedy miasto zostało zupełnie opuszczone w roku 1585, prawdopodobnie z powodu braku wody pitnej. Za swojego życia Akbar zdążył wybudować pałace oraz monumentalne grobowce. Obecnie dobrze zachowane miasto, niczym niemy świadek, przypomina o minionej wielkości Imperium Mogolskiego. W 1986 roku zespół archiektoniczny dawnej stolicy Wielkiego Cestarstwa Mogołów został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień 8
Agra. Fort i Taj Mahal
Taj Mahal

Niewiele wiemy o wczesnej historii Agry. Na początku XVI-tego wieku miasto było stolicą wielkiego Imperium Mogolskiego, co sprawiło, że stało się znaczącym centrum władzy na subkontynencie indyjskim. Wielcy Mogołowie pochodzili z obszarów afgańsko-perskich zasiedlając następnie znaczne części północnych Indii. Ich panowaniu od około 1500 do 1700 roku przypisuje się duże znaczenie.

Zwiedzanie Taj Mahal to bez wątpienia jedna z największych atrakcji nie tylko ósmego dnia ale całej naszej wycieczki. Jest to mauzoleum, które Shah Johan zbudował na pamiątkę swojej ukochanej małżonki Mumtaz Mahal, zmarłej podczas porodu.

Budowlę tę wzniesiono w roku 1631 w stylu perskim, na czterometrowym wysokim cokole. Otaczają ją cztery smukłe minarety. Za budulec posłużył błyszczący biały marmur, a udekorowana została milionami kamieni półszlachetnych. Z mauzoleum emanuje niepowtarzalny spokój i harmonia, co sprawia, że pożegnanie z taką perłą architektury dla wielu turystów okazuje się być trudnym wyzwaniem.

Następnym punktem naszej dzisiejszej wycieczki będzie zwiedzanie Fortu Agra, zbudowanego z czerwonego piaskowca za panowania władcy Akbara, w latach 1565-73. Fort jest imponującą i dobrze utrzymaną budowlą noszącą charakterystyczne ślady zmian władców. Czerwony piaskowiec pochodzi z czasów Atbara, podczas gdy jedwabiście białe powierzchnie marmurowe wyłożone kamieniami szlachetnymi pamiętają panowanie Shah Johana.

W roku 1658 żądny władzy syn Wielkiego Mogoła Shah Johana, Aurangzeb, przejął w wyniku przewrotu władzę po swoim ojcu oraz zamordował swojego młodszego brata. Następnie uwięził własnego ojca w Forcie Agra, który do dnia swojej śmierci, tj. do roku 1666, mógł obserwować z rzeźbionego w marmurze balkonu wspaniały widok na Taj Mahal.

(Zwracamy uwagę, że w przypadku przyjazdu do Agry w piątek odwiedzimy Taj Mahal następnego dnia, ponieważ w piątki Taj Mahal jest zamknięte)

Dzień 9
Agra – New Delhi. Dzień wolny w New Delhi
Czas do dyspozycji własnej

Opuścimy Agrę i wyruszymy do Delhi. Kiedyś przejechanie tego odcinka zajmowało sporo czasu, obecnie pokonuje się go szybko dzięki stosunkowo nowej drodze ekspresowej Yamuna Expressway.

Wieczorem będzie czas na pożegnalną kolację.

Dzień 10
Wylot z New Delhi. Powrót do Warszawy lub przedłużenie pobytu

Pora na pożegnanie z Indiami. Przelot do Warszawy. Dla chętnych możliwość przedłużenia pobytu o kilka dni wypoczynku.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 8 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

 

Wyjazdy 19-01-2025, 02-03-2025:

1 998 PLN

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa, w zależności od terminu lot bezpośredni lub z przesiadką
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach 4*/5* w pokojach 2-osobowych
 • wyżywienie zgodnie z programem (3 posiłki dziennie)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • kosztów ewentualnych dodatkowych imprez
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • ​Przy wjeździe do Indii wymagana jest wiza, więcej informacji tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/indie/wiza
 • napojów do posiłków
 • napiwków dla przewodnika i kierowców (ok. 35 USD/osobę)
 • wydatków indywidualnych
 • wszystkich pozostałych wydatków nie wymienionych w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podroży

Bagaż

Dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą małego plecaka, lub torebki na wycieczki zaplanowane na poszczególne dni, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie możliwość dostępu do głównego bagażu.

Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że podczas lotów dotyczących przedłużeń pobytu, dozwolona waga bagażu na osobę wynosi 15 kg bagażu rejestrowanego, oraz 7 kg bagażu podręcznego.

Wiza do Indii

Albatros Travel poleca Państwu aplikowanie o e-wizę.
O e-wizę aplikować można najwcześniej 120 dni a najpóźniej 10 dni przed wylotem.
Czas oczekiwania na e-wizę wynosi około 72 godziny.

Prosimy o zapoznanie się z formalnościami wizowymi tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/indie/wiza

Wizyta w warsztatach rzemieślniczych

Zwiedzanie miejsc produkcji wyrobów charakterystycznych dla Indii, takich jak: tekstylia, marmur czy biżuteria z możliwością ich zakupu.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Luksusowy wypoczynek na Goa - 6 dni

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 4 498,–
6-dni luksusowego wypoczynku w ciszy i spokoju – pobyt w tradycyjnej portugalskiej willi w wiosce Goan.

Z Delhi polecimy na Goa, aby następnie po około godzinie jazdy skręcić z utartych  turystycznych szlaków w kierunku Saligao, małej wioski w regionie Bardez na północy Goa, gdzie zamieszkamy w idyllicznym miejscu wśród pól ryżowych i lokalnego życia, zaledwie 3 km od plaży.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Zatrzymamy się w Villa Salmona, 120-letniej uroczej portugalskiej willi, gdzie pobyt to czysta idylla.

Panuje tu cisza i spokój. Willa składa się z 3 sypialni, wszystkie z prywatną łazienką, dużego salonu, kuchni oraz tropikalnego ogrodu z pięknym basenem.  Dodatkowo do dyspozycji gości jest prywatny kierowca,  szef kuchni i gospodarz willi.

Tutaj rankiem gości obudzi śpiew ptaków i być może miejscowy piekarz jeżdżący na rowerze ze świeżym chlebem w bambusowym koszu i ogłaszający swoją obecność klaksonem. Szef kuchni zapewnia najważniejszy posiłek dnia, którym można delektować się w ogrodzie pod palmami kokosowymi.

Dni można spędzać na przyjemnym relaksie przy basenie, spacerach po lokalnej wiosce lub wyprawach na najbliższą plażę w Calangute w przytulnym „Fishermans Paradise”.

Jeśli goście będą spragnieni większej ilości wrażeń to za dodatkową opłata kierowca jest cały czas dostępny więc gorąco polecamy spontaniczne wycieczki po okolicy np. na lokalny targ, do Velha Goa (stara stolica)  gdzie poznamy ponad 450-letnią historię kolonialnej obecności Portugalii czy do Panaji (nowa stolica). Opcji jest wiele, a gospodarz willi jest zawsze dostępny i służy sugestiami jak ciekawie spędzić czas.

Salon i kuchnia pełnią funkcję wspólnej przestrzeni dla wszystkich gości willi. Tutaj można delektować się wyczarowanymi przez szefa kuchni specjałami z Goa jak np. owoce morza czy popularne na Goa danie z użyciem małych, portugalskich papryczek chilli piri-piri, które Goańczycy uwielbiają. Wieczory można spędzić wsłuchując się w śpiew ptaków wśród palm, przy dobrej książce lub na pogawędce z innymi gośćmi na temat wrażeń z dnia, albo przy butelce zimnego, lokalnego piwa Kingfisher.

W Saligao można też zobaczyć jeden z najbardziej wyjątkowych kościołów w okolicy - Kościół Mae de Deaus czyli Kościół Matki Bożej. Budowla wyróżnia się swoim wspaniałym urokiem, dzięki neogotyckim wieżom i nieskazitelnie białym ścianom i bardziej przypomina bajkowy zamek niż kościół. Położony w tej malowniczej okolicy kościół został zbudowany w 1873 roku. Jest jednym z z najwspanialszych przykładów architektury na Goa i jest pięknie oświetlony nocą. Wewnątrz kościoła warto zwrócić uwagę na cudowny posąg Mae de Deus (Matki Bożej), który został wydobyty z ruin klasztoru Mae de Deus w Velha Goa (Starym Goa).

Przeczytaj więcej na stronie: https://villasalmonagoa.com/

Cena:
4 498,- zł/os w pokoju dwuosobowym
6 496,- zł/os w pokoju jednoosobowym

Cena zawiera
 • Przelot z Delhi do Goa i do Delhi
 • Transport z lotniska i na lotnisko
 • Zakwaterowanie: 5 nocy w Rah Heritage Villa Salmona w pokoju 2-osobowym
 • 1 noc w hotelu w Delhi podczas podróży powrotnej w pokoju 2-osobowym
 • Częściowe wyżywienie w Goa (codziennie śniadanie i kolacja), plus kolacja w hotelu w Delhi w dniu 6
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Wypoczynek na Goa - 6 dni

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 5 498,–
6 dni wypoczynku na plaży w Chalston Beach Resort

Z Delhi lecimy na Goa, a następnie po około godzinie jazdy docieramy na północny kraniec wyspy, który jest najpopularniejszym miejscem wypoczynku na Goa.  Znajduje się tutaj wiele  restauracji i sklepów, a wspaniała piaszczysta plaża o długości 7 km rozciąga się wzdłuż małych, tętniących życiem miasteczek Baga, Calangute i Candolim.

Jeśli ktoś poszukuje ciszy i spokoju to przytulny hotel jaki wybraliśmy dla naszych gości stanowi idealne miejsce na wypoczynek. Panuje tu spokojna atmosfera, a w bujnym ogrodzie palmy kokosowe kołyszą się delikatnie na wietrze, wśród pięknych kolorowych kwiatów. Aby dopełnić ten idylliczny krajobraz hotel położony jest tuż przy znanej plaży Calangute.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Chalston Beach Resort to uroczy hotel prowadzony przez szwedzko-indyjskie małżeństwo: pochodzącą ze Szwecji Marię i jej mąża Chalstona urodzonego na Goa. Od chwili  swojego powstania w 1986 roku hotel jest chętnie odwiedzany przez skandynawskich turystów i znacznie się rozrósł przez te lata, oferując obecnie 2 baseny, centrum fitness i 172 pokoje rozmieszczone w różnych budynkach. Goście Albatros Travel zamieszkają w  zupełnie nowych pokojach typu Deluxe znajdujących się w najnowszym skrzydle hotelu.

Pokoje położone są pośród tropikalnego ogrodu z dużą ilością drzew, palm, trawników oraz  posągów Buddy, a to wszystko tworzy miłą i spokojną atmosferę w hotelu Chalston. Pokoje mają powierzchnię 32 m2 i są wyposażone w klimatyzację, telewizor, małą lodówkę, sejf, czajnik elektryczny i wszystkie posiadają własny balkon lub taras. Z pokoi do plaży jest ok. 200-400 m.

W nowym skrzydle znajduje się także nowy basen jeden z dwóch basenów na terenie resortu. Jest on dostępny tylko gości przebywających w tej części hotelu. Hotel oferuje ręczniki plażowe przy basenach oraz na leżakach od strony plaży. Jednak ręczników nie można wynosić poza teren hotelu. W recepcji można wymieniać ręczniki kąpielowe co drugi dzień.

Hotelowy ogród kończy się bezpośrednio przy plaży. Przepiękne położenie zapewnia fantastyczny widok na złocistopiaszczystą plażę i fale Morza Arabskiego, które można podziwiać z leżaków rozstawionych na końcu ogrodu, z bezpośrednim widokiem na plażę. Wieczorem leżaki zastępują krzesła, aby każdy mógł cieszyć się pięknym zachodem słońca.

Przytulna restauracja na świeżym powietrzu, położona obok plaży, również z fantastycznym widokiem na morze, jest czynna w porze śniadania, obiadu i kolacji, a także serwuje przekąski w ciągu dnia no i oczywiście koktajle oraz inne napoje. Zapewniamy, że drink o zachodzie słońca z pewnością będzie wart zapamiętania.

Wi-Fi jest dostępne w pomieszczeniach ogólnodostępnych.

W hotelu znajduje się również piękne spa „Sparadise”, które znajduje się w odległości spaceru od hotelu.

Do centrum z restauracjami i sklepami można dojść w zaledwie kilka minut.

Więcej przeczytasz na stronie hotelu: www.chalstoningoa.com

Opis pokoju: https://chalstoningoa.com/?room=deluxe-room

Cena:
5 498,- zł/os w pokoju dwuosobowym
7 996,- zł/os w pokoju jednoosobowym

Cena zawiera
 • Przelot z Delhi do Goa i do Delhi
 • Transport z lotniska i na lotnisko
 • Zakwaterowanie: 5 nocy w Chalston Beach Resort w pokoju 2-osobowym
 • 1 noc w hotelu w Delhi podczas podróży powrotnej w pokoju 2-osobowym
 • Wyżywienie: śniadania i kolacja dnia 6
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Wypoczynek w Katmandu - 6 dni

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 7 498,–
Relaks w stolicy Nepalu, Katmandu

Katmandu, egzotyczna i fascynująca stolica Nepalu, oferuje wiele atrakcji. Ponadto miasto leży na skraju Himalajów w dolinie Katmandu pełnej tarasów ryżowych, pomiędzy którymi rozsypane są malownicze wioski. Możesz wybrać się na wędrówkę po wzgórzach lub na wycieczki do Patan, Bhaktapur, Thamel i  innych ekscytujących miast w Dolinie Katmandu.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Będziemy mieszkać w przytulnym Chhahari Lodge, niecałe pół godziny jazdy od tętniącego życiem centrum Katmandu. Spokojna okolica i przepiękne krajobrazy Doliny Katmandu sprzyjają relaksowi. Obiekt został zaprojektowany w tradycyjnym, nepalskim stylu, a także z wykorzystaniem oryginalnych elementów prawdziwego wiejskiego domu. 

Więcej o Chhahari Lodge na  www.chhahari-retreat.com

Cena:
Cena za osobę w pokoju dwuosobowym: 7 498,- PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 2 698,- PLN 

Cena zawiera
 • Przelot Delhi - Katmandu - Delhi
 • Transport lotnisko - hotel - lotnisko
 • 5 noclegów w Chhahari Lodge w pokoju 2-osobowym
 • 1 nocleg w hotelu w Delhi w pokoju 2-osobowym
 • Wyżywienie: śniadania

Przy zakupie tego rozszerzenia ważne jest, aby ubiegać się o wizę podwójnego wjazdu do Indii (ponieważ podróżujesz do Indii dwukrotnie) oraz o wizę do Nepalu. Więcej o wizie do Nepalu na: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/nepal/wiza

Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Rated 4 out of 5 by from Miła podróż Wycieczka bardzo udana, przede wszystkim dzięki pilotowi, panu Piotrowi Zralkowi. Piękny głos, ogromna wiedza, poczucie humoru, skuteczne załatwianie nawet kłopotliwych spraw (Finn Air w ostatniej chwili zmienił datę lotu powrotnego) - to wszystko powoduje, że chciałoby się mieć go na każdej wycieczce.
Date published: 2024-03-26
Rated 5 out of 5 by from Niezapomniane wrażenia, również dzięki polskiemu przewodnikowi zupełnie inny świat, trzeba przyzwyczaić się do wszechobecnych ulicznych sprzedawców, a jeśli coś się podoba - targować się o upadłego
Date published: 2024-02-21
Rated 5 out of 5 by from Dużo wrażeń Piękna wycieczka, która dała nam dużo niezapomnianych wrażeń. Została zaplanowana i zorganizowana bardzo dobrze, bez pośpiechu zwiedzaliśmy zabytki, zapewnione posiłki dawały nam komfort pobytu, a hotele były w dobrym standardzie. Jednym minusem bydło to, że po wylądowaniu nie mieliśmy możliwości zakwaterowania w hotelu. Musieliśmy kilka godzin czekać, a nasz przewodnik pan Piotr nie bardzo miał ochotę na zorganizowanie nam czasu. Pan Piotr to bardzo miła i taktowna osoba, prawdopodobnie z dużą wiedzą, ale z pewnym deficytem zaangażowania w pracę. Natomiast nasi indyjscy opiekunowie byli wspaniali. Bardzo się starali wykonywać swoją pracę jak najlepiej i dzięki ich zaangażowaniu nasza podróż była bezpieczna i spokojna.
Date published: 2024-02-21
Rated 5 out of 5 by from Bardzo ciekawe przygoda Bardzo dobrze pomyślana i zorganizowana wycieczka. Jednym z jej podstawowych atutem był przewodnik pan Piotr ze względu na wiedzę, kulturę osobistą, poczucie humoru, właściwe wyczucie sytuacji - dawał uczestnikom pewną przestrzeń i możliwość wyboru a jednocześnie dbał o nasze bezpieczeństwo - klasa sama w sobie ! Z jego powodu warto wybierać ALBATROS. Ale marka ALBATROS ma również znaczenie - w postawie biura widać lata doświadczeń i szacunek dla krajów, które odwiedzamy
Date published: 2024-02-20
Rated 5 out of 5 by from Polecamy Wycieczka miała dwa różne oblicza. Pierwsze zaoferowało bardzo dobrego pilota, bardzo dobre hotele w Ranthambore i Agra, dobry hotel w Delhi, dobre i urozmaicone wyżywienie. Bardzo sprawny przebieg imprezy, spokojne tempo, praktycznie dla osób w każdym wieku. Ciekawe popołudniowe safari w Parku Narodowym Ranthambore, brak zwierząt wynagrodziła słoneczna pogoda, ciekawa trasa, dosyć bujna jak na porę roku roślinność, duża ilość małpek w pobliżu parkingów. Drugie oblicze to hotel Lilipool w Jaipur, położony w pobliżu cuchnącego ścieku , przydzielony nam pokój miał około 2 m2 zagrzybionej ściany. W Ranthambore blisko 4 godzinne safari, wyjazd z hotelu o 6:20 rano , temperatura w pobliżu zera, odkryty pojazd, sektor Parku Narodowego z szarą, zimową roślinnością, zwierząt mniej niż w Łazienkach w Warszawie. Podsumowując, dwie oceny, pierwsza to 5/5 z przyjemnością skorzystamy w przyszłości. Druga to 3/5,raczej nie polecamy
Date published: 2024-02-15
Rated 5 out of 5 by from Klejnot Imperium - tytuł w pełni opisuje wycieczkę Ciekawy program pokazujący największe zabytki Radżastanu oraz trochę aktualnych Indii. Bardzo jednorodna grupa, która bardzo szybko się zintegrowała. Doskonały przewodnik Pan Piotr, inteligentny, dowcipny.
Date published: 2024-02-14
Rated 5 out of 5 by from Niezapomniana podróż Bardzo dobra organizacja i na wysokim poziomie
Date published: 2024-02-14
Rated 5 out of 5 by from Wycieczka marzeń Wycieczka bardzo dobrze przeprowadzona i poprowadzona przez dwóch opiekunów - ze strony BP Albatros - Pana Piotra i ze strony indyjskiego biura - Pana Sanjeja. Wszystko przysłowiowo "zapięte na ostatni guzik" a drobne problemy załatwione w sposób błyskawiczny - jedynie proszę wziąć pod uwagę to że limit bagażu na liniach wewnętrznych IndiGo to 15 kg na osobę ( tak mieliśmy przy przelocie na Goa ). Jesteśmy zachwyceni i gorąco polecamy tę wycieczkę !!!
Date published: 2023-11-11
 • y_2024, m_7, d_18, h_4
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_2, tr_20
 • loc_pl_PL, sid_INRTR01, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki