Indie z Ladakh - w krainie bogów i królów

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wyjątkowa podróż do Indii, gdzie surowe piękno Himalajów spotyka się z elegancją zabytków epoki Mogołów oraz na płaskowyż tybetański i do Złotego Trójkąta Indii

Nasza podróż rozpocznie się w stolicy Delhi, gdzie poznamy smak współczesnych Indii, odwiedzając niektóre z najbardziej imponujących zabytków New Delhi. Stąd polecimy do Leh, górskiej stolicy regionu Ladakh, będącego częścią obszaru Kaszmiru. Położone na wysokości 3500 metrów, to starożytne miasto jest mieszanką kolorowych bazarów, starych klasztorów i ośnieżonych górskich szczytów. Rozrzedzone, krystalicznie czyste powietrze i błękitne niebo stanowią tło dla kulturowego skarbca, który rozciąga się od imponującego pałacu Leh po spokojną stupę Shanti.

Z Leh kontynuujemy podróż do doliny Nubra, która leży odizolowana po drugiej stronie imponującej przełęczy Khadung La. Tutaj krajobraz zmienia się z ośnieżonych himalajskich szczytów Leh na piaszczyste wydmy Hunder, po których swobodnie wędrują rzadkie wielbłądy dwugarbne. W Nubrze odwiedzimy majestatyczny klasztor Diskit i poświęcimy czas na zanurzenie się w wyjątkowej kulturze i pięknie doliny.

Po górskich doświadczeniach w regionie Ladakh, udajemy się do serca Indii, aby odwiedzić Agrę, gdzie znajduje się słynny na całym świecie Taj Mahal. Ta kultowa budowla, zbudowana przez cesarza Shah Jahana jako wieczny symbol jego miłości, jest świadectwem wielkości dawnego imperium Mogołów. Ale Agra to coś więcej niż tylko Taj Mahal, Fort Agra, tętniące życiem kolorowe bazary i historyczne ulice opowiadają niezwykłe historie minionych epok.

To podróż dla duszy, podróż w czasie i przestrzeni, podróż, której nigdy nie zapomnisz.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Rupia

Program wycieczki 11 dni
Dzień 1
Wylot z Polski
Dzień 2
Przylot do Delhi. Brama Indii i zwiedzanie Starego Delhi
Dzień 3
Delhi - Leh. Poranny lot do Ladakh i odpoczynek
Dzień 4
Leh - Sankar - Leh. Zwiedzanie miasta Leh i wycieczka do klasztoru Sankar
Dzień 5
Leh - Tikse - Hemis - Leh. Wycieczka do klasztorów Tikse i Hemis oraz wizyta w Wiosce Dziecięcej SOS
Dzień 6
Leh - Dolina Nubra. Przejazd przez przełęcz Khardung la i przybycie do kwietnej doliny Nubra
Dzień 7
Dolina Nubra. Wspaniała przyroda i pokaz tradycyjnych tańców
Dzień 8
Dolina Nubra - Leh. Powrót do cywilizacji i czas do własnej dyspozycji
Dzień 9
Leh - Delhi - Agra. Poranny lot do Delhi i wizyta w forcie Agra
Dzień 10
Agra - Delhi. Zwiedzanie Taj Mahal i czas na zakupy
Dzień 11
Przelot Delhi - Warszawa

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
12 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Polski

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel wyruszymy w naszą podróż z Warszawy do stolicy Indii bezpośrednim lotem i wylądujemy na miejscu tuż po północy. Po przylocie jedziemy bezpośrednio do naszego hotelu, aby wypocząć przed czakającymi nasz jutrzejszego dnia atrakcjami.

Dzień 2
Przylot do Delhi. Brama Indii i zwiedzanie Starego Delhi

Z historią liczącą ponad 3000 lat, Delhi wywarło ogromny wpływ na historię i kulturę Indii. Podczas gdy wielkie nadmorskie miasta Indii wciąż były tylko błotnistymi brzegami, Delhi było już tętniącą życiem stolicą starożytnego imperium. Niewiele miast było tak wiele razy budowanych, bronionych, podbijanych, grabionych, palonych, porzucanych i odbudowywanych. Różni władcy przychodzili i odchodzili, a od 1193 roku panowało tu 70 królów i dwie królowe. Wszyscy odcisnęli swoje piętno na tym mieście zarówno w dobrym jak i złym sensie.

Delhi to stolica, w której przeszłość łączy się z teraźniejszością. A raczej są to dwa miasta w jednym, "Stare Delhi" z fortem, meczetami i wieloma bazarami oraz "Nowe Delhi", zbudowane i zainaugurowane przez Brytyjczyków w 1931 r. czyli elegancka metropolia z szerokimi bulwarami, wspaniałymi budynkami i ogrodami stworzonymi przez zręcznych architektów krajobrazu. Rozdźwięk między starym a nowym jest powszechną cechą współczesnych indyjskich miast. Ale nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w Delhi. Stara, biedna dzielnica żyje swoim własnym, codziennym życiem, podczas gdy bogata i polityczna elita przebywa odosobniona za zamkniętymi drzwiami w wyrafinowanych enklawach dyplomatycznych, debatując nad oczywistą biedą. Miasto jest odbiciem sytuacji całego kraju.

Program zwiedzania rozpoczynamy w nowej części miasta, gdzie zobaczymy Bramę Indii (India Gate) i zielone tereny miasta w postaci Sir Edward Luytens Park. Później udamy się na stare miasto, którego niewątpliwą aktrakcją jest ogromny, tętniący życiem bazar. Pomiędzy straganami oferującymi wszelkiego rodzaju egzotyczne owoce i oblędnie pachnące przyprawy znajdują się także małe, skromne zakłady, w których krawcy, fryzjerzy i rzemieślnicy są zawsze zajęci.

Dzień zakończymy zasłużoną kolacją w naszym hotelu.

Dzień 3
Delhi - Leh. Poranny lot do Ladakh i odpoczynek

Opuszczamy dzisiaj stolicę Indii, aby polecieć wysoko nad Himalajami. Wylecimy bardzo wcześnie rano. Celem naszej podróży jest Leh - największe miasto w regionie Ladakh, położonym na obszarze Kaszmiru. Lot nad ośnieżonymi szczytami Himalajów trwa zaledwie godzinę i jest jednym z najpiękniejszych lotów, jakie można sobie wyobrazić. Następne zaskoczenie będzie nas czekać, gdy pilot skieruje samolot do wąskiej doliny Indusu. Trudno wtedy uwierzyć własnym oczom, bo otaczająca sceneria może wprowadzić nas w przekonanie, że jesteśmy na Księżycu. Dodatkowo lądowanie na wysokości 3520 metrów to naprawdę wyjątkowe uczucie. Na tej wysokości można dostać lekkich zawrotów głowy, więc udamy się prosto do naszego hotelu. Na ten dzień nie zaplanowaliśmy zwiedzania, aby przyzwyczaić się do wysokości. 

Ladakh jest również znany jako Mały Tybet. Po aneksji Tybetu przez Chiny termin ten nabrał nowego znaczenia. W przeciwieństwie do chińskiego Tybetu, życie w Małym Tybecie nadal toczy się według starożytnych tybetańskich zasad. Wszędzie wśród ludności panują silne wpływy kolorowego buddyzmu tybetańskiego. Niewiele jest miejsc, w których spotkamy ludzi tak cierpliwych i przyjaznych obcym kulturom i odmiennym sposobom myślenia.

Ale historia Leh i Małego Tybetu to nie tylko historia buddyzmu tybetańskiego. Na historii miasta odścisnęli także piętno przedsiębiorczy kupcy i pełne niebezpieczeństw szlaki karawan. Jedwabny Szlak, starożytny trakt handlowy między Europą a Dalekim Wschodem, przebiegał zaledwie kilka dni drogi na północ od Leh i doliny Indusu. A ponieważ Leh znajduje się po żyznej stronie doliny Indusu, było to dogodne miejsce na odpoczynek, zaopatrzenie się w prowiant i zmianę koni. W rezultacie z biegiem czasu Leh rozwinął się w duży ośrodek handlowy. Również dlatego, że znaczna część handlu między subkontynentem indyjskim, a krajami na północy przechodziła przez miasto.

Dzień 4
Leh - Sankar - Leh. Zwiedzanie miasta Leh i wycieczka do klasztoru Sankar

Potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do rozrzedzonego powietrza Ladakh, więc nie spieszymy się i wstajemy późno. Na początek wyruszamy na zwiedzanie miasta Leh. Nasza trasa wiedzie przez bazar z jego labiryntem uliczek, abyśmy wreszcie dotarli do imponującego Pałacu Leh, który zobaczymy z zewnątrz. Dziewięciopiętrowy pałac całkowicie dominuje nad małym miasteczkiem. Zbudowany w XVII wieku pałac miał być miniaturową wersją Pałacu Potala w Lhasie, stolicy chińskiego Tybetu. Usytuowana na zboczu wzgórza budowla z grubymi białymi ścianami, pochyłymi przyporami i wydatnymi drewnianymi balkonami emanuje zarówno wdzięczną elegancją, jak i masywną stabilnością. Niezamieszkany od połowy XIX wieku pałac popadł w ruinę, ale obecnie jest powoli odrestaurowywany.

Po obiedzie w hotelu, po południu udamy się do małego klasztoru Sankar. Położony zaledwie trzy kilometry na północ od Leh, jest jednym z najłatwiej dostępnych klasztorów w Ladakh. Klasztor, należący do Żółtej Sekty, jest jednym z najmniejszych w Dolinie Indusu i liczy zaledwie 20 mnichów. Wchodząc do kolorowo udekorowanego budynku, po raz pierwszy zapoznajemy się z religią i kulturą buddyjską. W Indiach żyje około sześciu i pół miliona buddystów, co stanowi niewielką liczbę spośród ponad miliarda mieszkańców tego kraju. Niemniej jednak buddyzm jest uważany za ważną religię w Indiach, ponieważ jego ojciec, Siddhartha Gautama, po raz pierwszy głosił swoje przesłanie w tym kraju.

Dzień 5
Leh - Tikse - Hemis - Leh. Wycieczka do klasztorów Tikse i Hemis oraz wizyta w Wiosce Dziecięcej SOS

Dziś wybierzemy się na wycieczkę w górę doliny Indusu. Celem podróży są klasztory Tikse i Hemis, oba położone wzdłuż rzeki Indus i należące do największych i najwspanialszych w Małym Tybecie.

Zaczynamy bardzo wcześnie rano, ponieważ weźmiemy udział  w prannej modlitwie (morning puja) w klasztorze Tikse. Założony w XIV wieku klasztor został zbudowany warstwa po warstwie na niewielkim wzgórzu. Białe ściany błyszczące na tle błękitnego nieba to cudowny widok. Można też wspiąć się na dach najwyższej świątyni, skąd roztacza się wspaniały widok na wioskę, dolinę Indusu i góry.

Naszym następnym celem jest klasztor Hemis. Ten największy w Małym Tybecie klasztor, jest ukryty w dolinie, w sosnowym gaju otoczonym malowniczą wioską. W klasztorze Hemis możemy zobaczyć wspaniałe freski, wielkie sale i piękne posągi. Jeśli pogoda pozwoli, zjemy śniadanie na świeżym powietrzu na dziedzińcu klasztoru.

Po interesujących wizytach w klasztorach nadszedł czas, aby podziwiać wspaniałą naturę wokół. Zatrzymując się wzdłuż imponującej rzeki Indus i wracamy do Leh aby zjeść obiad w naszym hotelu w Leh.

Po południu odwiedzimy lokalną Wioskę Dziecięcą SOS. W wiosce mieszkają głównie tybetańscy uchodźcy. Będziemy mieli okazję zobaczyć zarówno sale lekcyjne, jak i jeden z wielu domów rodzinnych, a także usłyszeć więcej o codziennym życiu i innych projektach realizowanych w tej jednej z najlepiej funkcjonujących wiosek dziecięcych w Indiach.

Dzień 6
Leh - Dolina Nubra. Przejazd przez przełęcz Khardung la i przybycie do kwietnej doliny Nubra

Nadszedł czas, aby opuścić Leh  i wyruszyć na spotkanie nowych przygód. W tym celu udamy się do doliny Nubra, która jest naszym kolejnym przystankiem na trasie. Przejazd z Leh do doliny Nubra jest po prostu spektakularny. Przekroczymy słynną przełęcz Khardung La na wysokości 5600 metrów, skąd roztaczają się panoramiczne widoki na ośnieżone szczyty ciągnące się we wszystkich kierunkach.

Zjazd do doliny Nubra przenosi nas z ośnieżonych gór na wydmy, których można by się spodziewać na pustyni. Dolina jest bujnym zielonym pasem, gdzie zbiegają się dwie rzeki, Shyok i Nubra. Otoczona majestatycznymi górami i pojedynczymi klasztorami buddyjskimi, dolina oferuje zapierające dech w piersiach krajobrazy składające się z kontrastów: od zielonych pól po brązowo-żółte pustynne równiny i białe ośnieżone szczyty.

Późnym popołudniem dotrzemy do naszego małego, przytulnego hotelu, w którym zatrzymamy się na kolejne dwie noce. Jeśli czas pozwoli, wybierzemy się na krótki spacer po okolicy, a następnie zjemy zasłużoną kolację w naszym hotelu.

Dzień 7
Dolina Nubra. Wspaniała przyroda i pokaz tradycyjnych tańców

Po dobrze przespanej nocy i śniadaniu jesteśmy gotowi na nowe przygody.

Dziś udamy się do pięknego klasztoru Diskit, który majestatycznie wznosi się na klifie nad wioską Diskit. Ten największy klasztor w Nubrze, oferuje niezrównane widoki na dolinę. Można tu też podziwiać  imponujący posąg Buddy Maitrei (Budda Przyszłości) konsekrowany przez samego Dalaj Lamę w roku 2010. Wewnątrz klasztoru ściany zdobią kolorowe freski i wersy buddyjskie, świadczące o bogatym dziedzictwie duchowym regionu.

Niedaleko znajduje się wioska Hunder, położona wśród malowniczych wydm i bujnych zielonych łąk, tworzących wyraźny kontrast z otaczającymi go pustynnymi równinami. Tutaj czas naprawdę stanął w miejscu, a my poświęcamy czas na delektowanie się pięknym otoczeniem. Podróżowanie przez ten region jest jak wkroczenie do świata, w którym czas wydaje się stać w miejscu, a piękno natury i kultury łączą się w harmonii.

To właśnie na tym obszarze można spotkać rzadkiego wielbłąda dwugarbnego, który od wieków był wykorzystywany jako środek transportu. Przy odrobinie szczęścia może i nam uda się go zobaczyć.

Wieczorem w naszym hotelu czeka na nas kolejna atrakcja w postaci tradycyjnego występu tanecznego. Miejscowa ludność jest bardzo dumna ze swojej kultury, a my będziemy mieli okazję zobaczyć ich tradycjne tańce oraz usłyszeć dawne pieśni, co jest naprawdę wyjątkowym doświadczeniem.

Dzień 8
Dolina Nubra - Leh. Powrót do cywilizacji i czas do własnej dyspozycji

Nadszedł czas, aby udać się z powrotem do Leh, gdzie popołudnie jest przeznaczone na smodzielne odkrywanie Leh. Dla chętnych nasz pilot zorganizuje wspólne wyjście do miasta.

Warto wybrać się na miejscowy bazar, który oferuje wiele kuszących okazji aby zakupić prezenty i pamiątki. Kolorowe stragany przyciągają tradycyjnymi wyrobami Ladakhu, takimi jak szale z pashminy czy ręcznie wyrabiana biżuteria. Należy także zobaczyć Shanti Stupa – lśniący bielą pomnik pokoju, a na zakończenie warto usiąść w przytulnej kawiarni na filiżankę lokalnej herbaty z masłem lub szklankę soku morelowego.

Wieczorem spotykamy się, aby wspólnie zjeść ostatnią kolację w Ladakh.

Dzień 9
Leh - Delhi - Agra. Poranny lot do Delhi i wizyta w forcie Agra

Niestety, czas pożegnać się z fascynującym Małym Tybetem.
Po śniadaniu jedziemy na lotnisko, aby polecieć z powrotem do Delhi. I kolejny już raz czeka nas wspaniały lot nad wiecznymi śniegami Himalajów. Himalaje to największe i najwyższe pasmo górskie na świecie, rozciągające się od Afganistanu i Pakistanu przez Indie, Tybet (Chiny), Nepal i Bhutan po Myanmar (Birmę). Najwyższym szczytem Himalajów i zarazem całego świata jest Mount Everest, o wysokości 8 848 metrów. Z Delhi podróżujemy autobusem bezpośrednio do naszego hotelu w Agrze.

Po południu odwiedzamy Fort w Agrze, zbudowany z czerwonego piaskowca przez wielkiego władcę z dynastii Mogołów Akbara I w latach 1565-73. Fort jest imponującą i dobrze utrzymaną fortyfikacją, która wyraźnie nosi ślady zmieniających się władców: od czerwonego piaskowca z epoki Akbara I po jedwabiście białe, inkrustowane klejnotami marmurowe powierzchnie z czasów jego wnuka Szahdżahana. Z tego miejsca rozciąga się fantastyczny widok na rzekę Yamuna oraz na Taj Mahal, leżący na przeciwległym brzegu. Kiedy Aurangzeb, żądny władzy syn Szahdżahana, odebrał władzę swojemu ojcu po wywołanym w 1658 roku buncie, zabił wtedy swojego starszego brata, naznaczonego na następcą tronu, a ojca uwięził dożywotnio w Agra Fort. Stąd, z pięknie rzeźbionego marmurowego balkonu, Szahdżahan mógł spoglądać aż do swojej śmierci w 1666 roku, na wybudowane z jego rozkazu wspaniałe mauzoleum Tadż Mahal.

Wieczorem zjemy kolację w hotelu

Dzień 10
Agra - Delhi. Zwiedzanie Taj Mahal i czas na zakupy

Niewiele wiadomo o wczesnej historii Agry, ale na początku XVI wieku miasto stało się stolicą Imperium Wielkich Mogołów, którzy uczynili z niego centrum władzy na subkontynencie indyjskim. Wielcy Mogołowie pochodzili z rejonu afgańsko-perskiego i podbili dużą część północnych Indii. Dzięki panowaniu trwającemu od około 1500 do 1700 roku, Wielcy Mogołowie są uważani za najważniejszych ze wszystkich zewnętrznych władców w Indiach.

Kulminacyjnym punktem dzisiejszego dnia jest bez wątpienia wizyta w Taj Mahal. Szahdżahan zbudował Taj Mahal jako mauzoleum dla swojej ukochanej żony Mumtaz Mahal, która zmarła podczas porodu 14 dziecka. Zbudowane w 1631 roku na cokole o wysokości czterech metrów, mauzoleum zostało wzniesione w stylu perskim i jest otoczone czterema smukłymi minaretami. Wykonane jest z lśniącego białego marmuru i ozdobione milionami półszlachetnych kamieni. Cały budynek emanuje wyjątkowym spokojem i harmonią, co udziela się też zwiedzającym. Oderwanie się od tego klejnotu architetkury może być bardzo trudne i ile czasu by nie było na jego zwiedzanie to zawsze się ma poczucie niedosytu, opuszczając to niezwykłe miejsce.

Agra ma jedne z najlepszych sklepów, więc po wizycie w Taj Mahal będzie wiele okazji, aby zakupić przeróżne pamiątki od rękodzieła po kadzidełka.

Po południu opuszczamy Agrę i jedziemy z powrotem do Delhi. Kiedyś pokonanie tego odcinka zajmowało dużo czasu, jednak dzięki wybudowaniu nowej drogi ekspresowej Yamuna Expressway, czas przejazdu znacznie się skrócił. 

Po przybyciu do Delhi udamy się do naszego hotelu, a wieczorem zjemy wspólnie pożegnalną kolację.

Dzień 11
Przelot Delhi - Warszawa

Po pełnej wrażeń podróży czas pożegnać się z Delhi i Indiami. Udamy się na lotnisko skąd odlecimy do Polski.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 12 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

2 998 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bezpośredni przelot rejsowym samolotem LOT w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa
 • Przelot wewnętrzny Delhi – Leh - Delhi
 • Wycieczki i bilety wstępu zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • Transfery zgodnie z programem
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Wizy wymaganej przy wjeździe do Indii, więcej informacji tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/indie/wiza
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnego przewodnika i kierowców (ok. 50 USD/osobę)
 • Kosztów dodatkowych atrakcji
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkich pozostałych wydatków nie wymienionych w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Wskazówki dotyczące bagażu

Podczas lotów krajowych w Indiach dozwolona waga bagażu wynosi 15 kg bagażu rejestrowanego oraz 7 kg bagażu podręcznego. Przekroczenie tego limitu wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości ok. 6 USD za każdy dodatkowy kilogram. Dlatego zalecamy uwzględnienie wskazanych limitów, zwłaszcza wtedy gdy dokonywane będą zakupy pamiątek podczas podróży.

Dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą małego plecaka lub torebki na wycieczki zaplanowane na poszczególne dni, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie możliwość dostępu do głównego bagażu.
Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Wizyta w warsztatach rzemieślniczych

Podczas naszej podróży uwzględniliśmy kilka wizyt w lokalnych warsztatach rzemieślniczych produkujących tekstylia, marmur i biżuterię indyjską, z możliwością ich zakupu.

Choroba wysokościowa

Przy pobycie na wysokości ponad 2500m istnieje ryzyko choroby wysokościowej. 
Objawami są: ból i zawroty głowy oraz duszność i brak tchu. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się, trzeba niezwłocznie zejść niżej. Kiedy jesteśmy na tak znacznej wysokości, należy dbać o odpowiednie nawodnienie i pić minimum 3 litry wody dziennie.  
Istnieją lekarstwa przeciw chorobie wysokościowej, które również można brać profilaktycznie. Przed wyruszeniem w podróż, radzimy skonsultować się ze swoim lekarzem.

Miejsca, które odwiedzamy podczas wycieczki znajdują się na następujących wysokościach:

 • Leh:  3.500 m.n.p.m.
 • Khardung La passet: 5.600 m.n.p.m.
 • Nubra dalen: 3.000 m.n.p.m.

Transport jeepem

Cały transport w regionie Ladakh odbywa się samochodami z napędem na 4 koła, ponieważ sieć dróg nie jest odpowiednia, aby poruszać się autokarami. Prosimy więc o zwrócenie uwagi na to, że w dniach 6-8 część uczestników będzie podróżować bez polskiego pilota w samochodzie, jednak lokalny przewodnik i niektórzy kierowcy również doskonale mówią po angielsku. Oczywiście podczas postojów na zwiedzanie polski pilot będzie dostępny dla wszystkich uczestników. W miarę możliwości polski pilot będzie zmieniał samochody w czasie przejazdów, aby chociaż przez część czasu towarzyszyć każdej grupie uczestników.

Wiza do Indii

Albatros Travel zaleca aplikowanie o e-wizę.
Prosimy o zapoznanie się z formalnościami wizowymi tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/indie/wiza

Zakwaterowanie w dolinie Nubra

Zakwaterowanie w dolinie Nubra odbywa się w małych hotelach, których standard nie jest porównywalny z warunkami europejskimi. Pokoje są skromnie umeblowane, a materace na łóżkach nie zawsze są tak wygodne, jak w domu.  Jest jednak czysto i schludnie, a właściciele są bardzo pomocni i przyjaźni.

Więcej o Indiach

Więcej o Indiach tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/indie 
Przeczytaj o klimacie, różnicy czasu, sprawdź ważne informacje czy potrzebujesz wizy lub szczepień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki