Japonia - królestwo słońca

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Nowa i dawna Japonia – od nowoczesnego Tokio do historycznego Kioto

W trakcie tej wycieczki doświadczymy niepowtarzalnego spotkania z japońską kulturą i dowiemy się więcej o japońskim społeczeństwie. Odwiedzimy zarówno współczesną stolicę Japonii – Tokio jak i tą historyczną, czyli Kioto. Pośród wielu czekających nas atrakcji są: wyspa-świątynia Ginza w Tokio, Złoty Pawilon w Kioto, historyczna część Hiroshimy oraz nastrojowa wyspa-świątynia Miyajima ze sławną pomarańczowo-czerwoną bramą torii stojącą w wodzie. Spróbujemy także japońskiej kuchni m.in. nadzwyczaj świeżego sushi i kruchej wołowiny wagyu.

Będziemy poruszać się jak zwykli Japończycy, korzystając z dobrze funkcjonującego transportu miejskiego: metra, tramwajów oraz sławnego na całym świecie ekspresowego pociągu Shinkansen. Poznamy Japonię z bliska w czasie ciekawych pieszych wycieczek i spacerów.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Jen

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Tokio
Dzień 2 Przylot do Tokio. Świątynia shinto Meiji Jingu i Shibuya. Powitalna kolacja
Dzień 3 Tokio. Smak świeżego sushi, ogród Hamarikyu i Odaiba, Ginza, Tokyo International Forum i pałac cesarski
Dzień 4 Tokio – czas wolny
Dzień 5 Pociągiem Shinkansen do Kioto. Świątynia shinto Fushimi Inari-taisha, rynek Nishiki i czarująca dzielnica gejsz Gion
Dzień 6 Kioto. Złoty Pawilon, zamek Nijo, ogród zen i przejażdżka rowerem po Arashiyamie
Dzień 7 Kioto. Całodniowa wycieczka do Hiroshimy i wyspy-świątyni Miyajima ze sławną pomarańczowo-czerwoną bramą torii
Dzień 8 Kioto – czas wolny. Kolacja pożegnalna z wagyu w menu
Dzień 9 Przejazd autokarem do Osaki. Wylot do Warszawy

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Tokio
Zbiórka  na lotnisku w Warszawie i wylot do Tokio, stolicy Japonii. Na pokładzie samolotu mamy zapewnione wyżywienie.
Dzień 2
Przylot do Tokio. Świątynia shinto Meiji Jingu i Shibuya. Powitalna kolacja
Świątynia shinto Meji Jingu

W Tokio wylądujemy przed południem, zwarci i gotowi na nowe doświadczenia. Tokio było kiedyś małą wioską rybacką. Dzisiaj jest jednym z największych i najnowocześniejszych miast świata. Składa się z wielu małych części, z których każda ma swój niepowtarzalny charakter. Przez kolejnych parę dni odwiedzimy niektóre z tych najbardziej interesujących.

Po naszym pierwszym obiedzie w Japonii udamy się na wycieczkę do największej japońskiej świątyni shinto tj. Meiji Jingu, wybudowanej w 1920 roku jako symbol najwyższej politycznej i religijnej funkcji cesarza w społeczeństwie. Dopiero po drugiej wojnie światowej cesarz stracił swoją pozycję przywódcy politycznego i religijnego. W drodze do świątyni przejdziemy przez ogromną bramę torii i przespacerujemy się przez otaczający ją las. Tutejsze drzewa pochodzą z całej Japonii. Były podarowane cesarzowi i zasadzone po wybudowaniu świątyni.   

Następnie udamy się do znanego wszystkim miejsca, szczególnie popularnego wśród Japończyków jak również wśród turystów tj. do Shibuya, usytuowanego w samym środku miasta – tutejsza stacja kolejki jest centralnym węzłem komunikacyjnym Tokio. Na skrzyżowaniu Shibuya ze wszystkich stron otaczają nas wieżowce oblepione neonami i wielkoformatowymi ekranami z reklamami i wideoklipami. Wokół nas zagonieni Japończycy, biznesmeni, uczniowie w szkolnych mundurkach oraz modna młodzież z wystrzałowymi fryzurami, która śpieszy się by przejść przez pasy, kiedy zapala się zielone światło. Przed stacją stoi figurka psa - Hachiko – jest to najpopularniejsze w mieście miejsce spotkań. Historia wiernego psa Hachiko, który przed stacją dzień po dniu czekał  cierpliwie na swego pana – również po jego śmierci – jest bardzo wzruszająca. W latach 80. nakręcono w Japonii na tej podstawie film, a w 2009 roku powstała jego hollywoodzka wersja z Richardem Gerem w roli właściciela psa.

Wieczorem nasza japońska przygoda rozpocznie się na całego powitalną kolacją w japońskiej restauracji. Kuchnia japońska jest najzdrowsza i najbardziej zróżnicowana na świecie, z dużą ilością ryb i warzyw. Oferuje całą masę ciekawych dań innych niż sushi. Podczas pobytu w Kraju Wschodzącego Słońca już samo jedzenie dostarcza wielu wrażeń. W niektórych restauracjach znajdują się zdjęcia dań w postaci plastikowych modeli dań, w naturalnych rozmiarach. Jest więc sporo okazji by popróbować nowości.

Dzień 3
Tokio. Smak świeżego sushi, ogród Hamarikyu i Odaiba, Ginza, Tokyo International Forum i pałac cesarski
Targ rybny Tsukiji

Dzisiejszą pieszą wycieczkę zaczniemy od wizyty na targu rybnym Tsukiji, niegdyś największego na świecie, który od ponad 80 lat sprzedaje ryby dla mieszkańców i restauracji w Tokio. Niestety, targ rybny wyniósł się z centralnej części miasta, a hale będą wykorzystywane na potrzeby Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Jednak miejsce to jest wciąż absolutne warto odwiedzenia, wiele sklepów i stoisk nadal tam stoi i wciąż można dostać świeże sushi, które oczywiście musimy również spróbować.

Ze świata rybaków udamy się dalej do metropolii Tokio, w której na każdym rogu zobaczyć można imponującą architekturę: od futurystycznych wieżowców po monotonne biurowce – w zasięgu wzroku mieszanina stylów. Zdania na temat architektury Tokio są podzielone, ale jedno jest pewne: spacer ulicami tego miasta na pewno nie będzie nudny.

Następnie odwiedzamy ogród Hamarikyū w centrum Tokio. Ogród znajduje się nad Zatoką Tokijską i zbudowany jest w tradycyjnym stylu z herbaciarnią na środku małej wyspy. Tradycyjny styl wyraźnie kontrastuje z wieloma wieżowcami otaczającymi ogród. Z Hamarikyū płyniemy łodzią do Odaiba, popularnej dzielnicy handlowej położonej na sztucznej wyspie w zatoce Tokio. Tutaj mamy czas na zakupy i lunch

Idziemy do Ginzy, najbardziej ekskluzywnej dzielnicy zakupowej, w której znajdziemy wszystkie najdroższe japońskie marki i domy handlowe. To jest japoński odpowiednik Piątej Alei w Nowym Jorku i Champs-Elysées w Paryżu. Przejdziemy pełną energii i stylu główną ulicą Ginzy, mijając osoby na zakupach i zabieganych biznesmenów.

Potem obejrzymy prawdziwą perłę architektury - wielkie centrum konferencyjne Tokyo International Forum z 1996, którego duża stalowo-szklana konstrukcja przypomina kadłub długiej łodzi. Organizuje się tutaj konferencje, targi, koncerty i wystawy.

Dalej na naszej drodze znajdzie się park przy pałacu cesarskim, w którym mieszkają cesarz Akihito i cesarzowa Michiko wraz ze swoimi dwoma synami, córką i ich rodzinami. 

Dzień 4
Tokio – czas wolny
Świątynia Asakusa Kannon

Ten dzień został zarezerwowany na samodzielne zwiedzanie Tokio. Miasto dastarcza wiele możliwości, niezależnie od tego, czy preferujemy shopping, muzea czy raczej wolimy poddać się kulinarnym pokusom, których jest tu bez liku. W Tokio znajdziemy więcej restauracji z gwiazdkami Michelin niż w Paryżu i Londynie razem wziętych. Jednak również i małe, skromne miejsca oferują doznania kulinarne na najwyższym poziomie. W wielu restauracjach kupić można przystępne cenowo zestawy obiadowe, tak więc jest z czego wybierać.

Metrem można dostać się wszędzie łatwo i szybko, a nasz pilot chętnie pomoże i zaproponuje kilka pomysłów na udany dzień. W niedawno odwiedzanej przez nas okolicy Shibuya, mieści się dzielnica Harajuku, gdzie młodzi Japończycy zainspirowani japońskimi komiksami manga przychodzą na zakupy do butików np. na ulicy Takeshitadori. Całkiem blisko znajduje się ekskluzywna ulica ze sklepami Omotesando, a na niej sklepy znanych marek zarówno z Japonii jak i z zagranicy. 

Uroków miasta można doświadczyć również w zupełnie inny sposób np. odwiedzając stare miasto w Tokio tj. Asakusę. Znajduje się tu nadal dużo dobrze zachowanych drewnianych domów, które przeżyły zniszczenia drugiej wojny światowej, a w środku Asakusy mieści się świątynia Asakusa Kannon z charakterystyczną, dużą, czerwoną latarnią w wejściowej bramie. 

Przyjemnie jest pochodzić sobie uliczkami wokół świątyni. Jest tam sporo budek z jedzeniem, które kuszą zarówno słodkimi jak i słonymi przekąskami. Polecamy spróbować świeże senbei, sławne japońskie krakersy, które istnieją we wszystkich rozmiarach i wariantach smakowych. Nigdzie indziej nie znajdziecie lepszych niż tu!

Jeśli ktoś ma ochotę zabrać ze sobą do swojej kuchni jakiś japoński gadżet, lub jeśli po prostu ma ochotę poznać Tokio z innej strony, niech zajrzy koniecznie na ulicę z przyborami kuchennymi. Można tu znaleźć praktycznie wszystko co jest potrzebne w kuchni: od garnków, pałeczek, przez japońską ceramikę, dzbanki do zielonej herbaty i dużo więcej.

Dzień 5
Pociągiem Shinkansen do Kioto. Świątynia shinto Fushimi Inari-taisha, rynek Nishiki i czarująca dzielnica gejsz Gion
Szybki pociąg Shinkansen

Do Kioto pojedziemy sławnym japońskim ekspresem czyli pociągiem Shinkansen. Z okien pociągu będzie można zobaczyć, jak gęsto Japonia jest zaludniona. Jeśli pogoda pozwoli, zobaczymy też górę Fudżi. 513 km do Kioto pokonamy w ok. dwie i pół godziny.

Zanim wejdziemy do pociągu, będziemy mogli zaopatrzeć się w o-bento, czyli typowe japońskie drugie śniadanie. O-bento można dostać w wielu wersjach, ale najczęściej składa się z ryżu i różnych smacznych dodatków takich jak np. ryba, mięso, warzywa czy sałatki. Smacznie i niedrogo!

Gdy dotrzemy do Kioto tj. dawnego miasta cesarza, podjedziemy metrem do naszego hotelu. Będziemy mieszkać w samym centrum, także zaraz po zameldowaniu się w hotelu, ruszymy do miasta. W Kioto znajduje się ponad 1600 świątyń buddyjskich i 270 świątyń shinto. Ponadto pałac cesarski, dawna rezydencja szogunów zamek Nijo, cesarskie wille, ogrody oraz kilka z najlepszych muzeów Japonii.

Kioto zostało oszczędzone i jako jedyne z dużych japońskich miast nie było bombardowane w czasie drugiej wojny światowej. Podobno właśnie ze względu na mieszczące się tam unikatowe skarby kultury. Niestety administracja miejska nie wykazała się podobnym szacunkiem, i doprowadziła do zniknięcia rozległych, połączonych ze sobą dzielnic drewnianych domów. Nikt nie śmiał jednak tknąć tysięcy świątyń czy pięknych ogrodów. Szczególnie na krańcach miasta można poczuć się jak w dawnych czasach, kiedy piękno i estetyka były w cenie.

Odwiedzimy światynię shinto Fushimi Inari-taisha i przespacerujemy się pod arkadą pomarańczowo-czerwonych bram torii, których setki, stojąc jedna za drugą, tworzą drogę kontrastującą z otaczającym ją zielonym lasem. Mimo, że nie jest to najsłynniejsza atrakcja Kioto, zapewnia większości odwiedzającym niezapomniane wrażenia!

Po południu pójdziemy na spacer do sławnej dzielnicy Kioto – Gion. Po drodze wstąpimy też na sławny rynek Nishiki. Można tam znaleźć niezliczone ilości japońskich produktów w najlepszej jakości – od owoców, przez ryby czy mięso, aż po przetwory i przekąski itd. Rynek to nie tylko gwarancja kolorowych wrażeń, lecz również okazja do poznania różnych smaków. W dzielnicy Gion nastrojowe restauracje znajdują się tuż obok tradycyjnych, dyskretnych herbaciarni, w których pracują sławne japońskie gejsze. Jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczymy, jak z pięknie upiętymi włosami drepczą w swoich drogich kimonach.

Dzień 6
Kioto. Złoty Pawilon, zamek Nijo, ogród zen i przejażdżka rowerem po Arashiyamie
Złoty Pawilon w Kioto

W północnej części miasta znajduje się sławna złota świątynia. Piękny pozłacany pawilon jest dokładną kopią ponad 500-letniego budynku, który został podpalony przez młodego, psychicznie chorego mnicha w 1955.

W dawnych czasach to szogun dowodził armią cesarza. W niektórych okresach historii był także najpotężniejszą osobą w państwie. Cesarz był raczej wycofany i pełnił funkcję symboliczną.

Ród Tokugawa wzniósł zamek Nijo w 1603 roku. Budynki w tej najlepiej zachowanej w Japonii twierdzy są najwyższej jakości. Budowali je najlepsi rzemieślnicy, a ozdabiali najwspanialsi artyści tamtych czasów. Słowicza podłoga jest wspanialym przykładem wyrafinowanego smaku artystycznego w twierdzy. Podłoga skonstruowana jest w ten sposób, że wydaje specjalny dźwięk, gdy się po niej chodzi, tak że ewentualni płatni mordercy nie mogą zbliżyć się bez hałasu. Zarówno drewniane zdobienia jak i malowidła pokrywające ściany i sufity prezentują wysoką wartość artystyczną

Kontynuujemy zwiedzanie, kierując się na zachód. Tam w pięknej okolicy Arashiyama tuż u podnóży gór wybierzemy się na małą przejażdżkę rowerami. Wstąpimy do świątyni Tenryu-ji, która z powodu cudownie położonego ogrodu zen z 1300 roku, znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Świątynię zbudowano w 1339 roku. Należy do tradycji buddyjskiej szkoły Rinzai. Później przejedziemy się rowerami przez piękny bambusowy las. Gruby dywan metrowych bambusów doda jeszcze więcej egzotycznego nastroju, a my dalej spokojnie pojedziemy wzdłuż pól ryżowych i domów chronionych przez UNESCO.

Dzień 7
Kioto. Całodniowa wycieczka do Hiroshimy i wyspy-świątyni Miyajima ze sławną pomarańczowo-czerwoną bramą torii
Czerwona brama torii przy wyspie Miya-jima

300 km na zachód od Kioto leży Hiroshima. 6 czerwca 1945 roku Hiroshima została doszczętnie zniszczona a 100 000 ludzi zginęło na miejscu. Świat usłyszał wtedy pierwszy raz o bombie atomowej zrzuconej na miasto. Dzisiaj została już tylko jedna ruina kopuły zniszczonego wtedy budynku, i zachowana jest jako pamiątka ogromnych strat spowodowanych przez eksplozję. Nieopodal znajduje się Park Pokoju, w którym ogień pokoju będzie palił się dopóty, dopóki na świecie będzie istniała broń atomowa. Odwiedzimy Park i Muzeum Pokoju, gdzie dokładnie pokazano to, co się tutaj wydarzyło.

Dzisiejsza Hiroshima jest w pełni odbudowana, lecz miasto różni się od pozostałych japońskich miast. Ulice są tu przestronne i szerokie, układ miasta jest zaplanowany i przemyślany. W Hiroshimie zjemy lunch a następnie obejrzymy jeden z największych i najczęściej fotografowanych symboli Japonii tj. unosząca się na wodzie pomarańczowa brama torii u brzegu wyspy Miya-jima, do której popłyniemy statkiem. Piękna, poetyczna i tak klasycznie japońska!

Dzień 8
Kioto – czas wolny. Kolacja pożegnalna z wagyu w menu

Przyszedł czas na samodzielne zwiedzanie Kioto. Nasz pilot chętnie doradzi dokąd się udać i co zobaczyć. Będzie więc wiele możliwości aby kupić m.in. tradycyjne japońskie rękodzieło i zieloną herbatę, z której Kioto jest znane. 

Można również wybrać się pociągiem do małego miasteczka Nara znajdującego sie na południe od Kioto. Było pierwszą stolicą Japonii a dzisiaj jest jej historyczną perłą. Nara jest dużo mniejsze od Kioto, można wiec zwiedzać je pieszo. Polecamy spacer przez Park Nara, gdzie usytuowanych jest większość atrakcji miasta – dokładnie 8 zabytków chronionych prawem UNESCO.

Wieczorem postawimy kropkę nad i, kończąc naszą japońską przygodę japońską kolacją w jednej z bardzo dobrych restauracji w Kioto. W menu sławne mięso wagyu czyli pyszna marmurkowa japońska wołowina, porównywana do znanej z jakości wołowiny Kobe. Kulinarne przeżycie, którego nie sposób zapomnieć – nieprawdopodobnie kruche mięso, które wręcz rozpływa się w ustach.

Dzień 9
Przejazd autokarem do Osaki. Wylot do Warszawy
Przejazd autobusem do Osaki. Transfer na lotnisko. Przylot do Warszawy.

Shinkansen

W Japonii korzystamy z kolei japońskich tj. sławnych pociągów Shinkansen, które od 1964 roku łączą Tokio z pozostałymi miastami (z coraz większą ich ilością). Osiągają maksymalnie prędkość 320 km/h, a rocznie w całym kraju przewożą  ok. 300 milionów pasażerów.  Składają się z maksymalnie 16 wagonów i mogą mieć aż 400 m długości. Kiedy pociąg Shinkansen jedzie po swoich specjalnych torach, nie ma zbyt wiele opóźnień  – w 2012 roku średnie spóźnienie wynosiło marne 36 sekund . Pociągi te są wygodne, jest w nich dużo miejsca na nogi a siedzenia można przekręcać, tak by zawsze siedzieć w kierunku jazdy. Nie ma wagonu restauracyjnego, ale przekąski można kupić z wózka, który przewożony jest po pociągu. Palenie jest zabronione, jednak w najnowszych pociągach znajdują się specjalne kabiny dla palaczy. Przeczytaj więcej http://english.jr-central.co.jp/about/

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1 998 PLN/os
Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa –Tokio, Osaka – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • podróż pociągiem Shinkansen z Tokio do Kioto oraz dodatkową opiekę nad bagażem na tej trasie
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych (7 nocy – 3 noce w Tokio, 4 noce w Kioto)
 • wyżywienie zgodnie z programem (7 śniadań, 2 obiady, 2 kolacje)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • kosztów dodatkowych imprez
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • napojów do posiłków
 • wydatków indywidualnych
 • wszystkiego, co nie zostało zawarte w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Bagaże

Każdy  uczestnik bez dodatkoych opłat może zabrać na wycieczkę jeden bagaż główny i jeden podręczny (wagę i wymiary sprawdź u przewoźnika).

W trakcie wyjazdu dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego.

Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zakwaterowanie

W Tokio i Kioto korzystamy hoteli z małymi pokojami, łazienką i toaletą, a także z telewizorem oraz dostępem do Internetu. Hotele usytuowane są zwykle blisko stacji metra, co pomaga nam w trakcie tej podróży organizować wycieczki po mieście.

Niedostosowane dla osób z trudnościami z chodzeniem

W trakcie podróży po Japonii korzystamy z komunikacji miejskiej, dlatego podczas wycieczek trzeba sporo chodzić. Z tego powodu nie polecamy tej podróży osobom z trudnościami z chodzeniem.

Więcej o Japonii

Więcej o Japonii dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/japonia
Poczytaj między innymi o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.

Przeczytaj również nasz artykuł o podróżowaniu pociągiem, jedzeniu i najciekawszych atrakcjach Japonii: Japonia

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

JPRTR01APL