Japonia - królestwo słońca

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Klasyczna Japonia dla każdego! Nowa i dawna Japonia – od nowoczesnego Tokio do historycznego Kioto

 

Ta wycieczka została zaplanowana w taki sposób, aby spełnić oczekiwania zarówno osób odwiedzających Japonię po raz pierwszy jak i tych, które odwiedzają ten kraj po raz  kolejny lub mają swój własny pomysł na zwiedzanie i spędzanie czasu.  Wszystkie wycieczki z przewodnikiem w trakcie podróży są częścią pakietu wycieczkowego, który osoby zainteresowane mogą wykupić dodatkowo. Pozostali uczestnicy będą natomiast mieli dużo czasu, na samodzielne odkrywanie piękna Japonii.

Jednak wszyscy w trakcie tej wycieczki doświadczą niepowtarzalnego spotkania z japońską kulturą i dowiedzą się więcej o japońskim społeczeństwie. Odwiedzimy zarówno współczesną stolicę Japonii – Tokio jak i tą historyczną czyli Kioto. Pośród wielu czekających nas atrakcji są: Złoty Pawilon w Kioto oraz zabytkową Narę. Spróbujemy także japońskiej kuchni – m.in. nadzwyczaj świeżego sushi i kruchej wołowiny wagyu.

Będziemy poruszać się jak zwykli Japończycy, korzystając z dobrze funkcjonującego transportu miejskiego: metra, tramwajów oraz sławnego na całym świecie ekspresowego pociągu Shinkansen. Poznamy Japonię zupełnie z bliska w czasie ciekawych pieszych wycieczek i spacerów.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Jen

Program wycieczki 10 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy
Dzień 2
Przylot do Tokio, Japonia. Świątynia shinto Meiji Jingu i Shibuya. Powitalna kolacja.
Dzień 3
Tokio. Świątynia Asakusa, wieża telewizyjna Skytree, Ginza, Tokyo International Forum i park Pałacu Cesarskiego.
Dzień 4
Tokio na własną rękę
Dzień 5
Przejazd pociągiem Shinkansen do Kioto. Świątynia shinto Fushimi Inari-taisha, targ Nishiki i czarująca dzielnica gejsz Gion.
Dzień 6
Kioto. Złoty Pawilon, Zamek Nijo, ogród Zen i bambusowa ścieżka w dzielnicy Kioto - Arashiyama.
Dzień 7
Kioto. Wycieczka do Nary
Dzień 8
Kioto na własną rękę. Kolacja pożegnalna z wołowiną wagyu w menu
Dzień 9
Przejazd z Kioto na lotnisko w Tokio i wylot do Warszawy
Dzień 10
Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
11 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Tokio, stolicy Japonii. Na pokładzie samolotu mamy zapewnione pełne wyżywienie.

Dzień 2
Przylot do Tokio, Japonia. Świątynia shinto Meiji Jingu i Shibuya. Powitalna kolacja.
Świątynia shinto Meji Jingu

W Tokio wylądujemy przed południem. Kiedyś była to mała wioska rybacka a dziś jedna z największych metropolii na świecie. Tokio jest wspaniałą mieszanką dawnej i nowej Japonii. Składa się z wielu małych dzielnic, z których każda ma swój niepowtarzalny charakter. Przez kolejnych parę dni odwiedzimy niektóre z tych najbardziej interesujących.

W dniu dzisiejszym zobaczymy najbardziej znaną japońską świątynię Shinto, Meiji Jingu. Świątynia wybudowana została w 1920 roku jako symbol najwyższej politycznej i religijnej funkcji cesarza w społeczeństwie. Dopiero po drugiej wojnie światowej cesarz stracił dotychczasowy status apolitycznego symbolu japońskiej boskości. W drodze do świątyni przejdziemy przez ogromną bramę torii i przespacerujemy się przez otaczający ją las. Drzewa w tym miejscu zostały zasadzone jako dar od całej Japonii dla świątyni cesarskiej, w czasie kiedy została ona budowana.

Następnie udamy się do znanego wszystkim miejsca, szczególnie popularnego wśród samych Japończyków, choć również wśród turystów tj. do Shibuya, usytuowanego w samym środku miasta – tutejsza stacja kolejki jest centralnym węzłem komunikacyjnym Tokio. Na skrzyżowaniu Shibuya ze wszystkich stron otaczają nas wieżowce oblepione neonami i wielkoformatowymi ekranami z reklamami i wideoklipami. Wokół nas zagonieni Japończycy, biznesmeni, uczniowie w swoich mundurkach oraz modna młodzież z wystrzałowymi fryzurami śpieszą się by przejść przez pasy, kiedy zapala się zielone światło. Przed stacją stoi figurka psa - Hachiko – jest to najpopularniejsze w mieście miejsce spotkań. Na podstawie historii wiernego psa Hachiko, który przed stacją dzień po dniu czekał cierpliwie na swego pana – również po jego śmierci, w 1980 roku w Japonii nakręcono film, a w 2009 roku powstała jego hollywoodzka wersja z Richardem Gere w roli właściciela psa. 

Wieczorem zapraszamy na kolację w japońskiej restauracji. Kuchnia japońska jest najzdrowsza i najbardziej zróżnicowana na świecie, z dużą ilością ryb i warzyw. Oferuje całą masę ciekawych dań innych niż sushi. Podczas pobytu w Kraju Wschodzącego Słońca już samo jedzenie dostarcza dużo wrażeń. W niektórych restauracjach znajdują się zdjęcia dań – ba! – nawet plastikowe modele dań w naturalnych rozmiarach!

(Wycieczka dnia i kolacja nie są wliczone w cenę podróży, lecz stanowią część pakietu wycieczkowego, który można dodatkowo wykupić. Więcej szczegółów pod programem pobytu).

Prosimy mieć na uwadze, iż w zależności od godziny przylotu do Japonii program dnia może różnić się od zaplanowanego. Tym samym nie ma pewności, że uda się dotrzeć tego dnia do wszystkich zaplanowanych miejsc, (w tym kolacji powitalnej, która może odbyć się następnego dnia). Wszystkie wymienione punkty programu podczas pobytu w Tokio zostaną zrealizowane.

Dzień 3
Tokio. Świątynia Asakusa, wieża telewizyjna Skytree, Ginza, Tokyo International Forum i park Pałacu Cesarskiego.
Widok na wieżę telewizyjną Skytree w Tokio

Dzisiejszą wycieczkę, która będzie odbywała się metrem i pieszo, zaczniemy od Asakusa, starej, spokojnej dzielnicy położonej wzdłuż rzeki Sumida. Tutaj zobaczymy świątynię Senso-ji i bramę Kaminarimon z charakterystyczną, dużą czerwoną latarnią i poczujemy smak dawnego Tokio. Zobaczyć tu można kilka starych, dobrze zachowanych drewnianych domów, które przetrwały zniszczenia II wojny światowej. Warto zboczyć w ciasne, boczne uliczki wokół świątyni, gdzie małe stragany z przekąskami kuszą zarówno słodkimi, jak i pikantnymi smakołykami. Warto spróbować świeżo wypiekanych senbei, słynnych japońskich ciasteczek o różnych smakach i rozmiarach. Palce lizać!

Jeśli chcesz zaopatrzyć swoją kuchnię w japońskie przybory kuchenne - lub po prostu chcesz doświadczyć Tokio jak nikt inny - udaj się na Kappabashidori Kitchen Street, do której można dotrzeć pieszo ze świątyni. Znajdziesz tu wszystko do kuchni: od plastikowych imitacji żywności po garnki, pałeczki, japońską ceramikę, żeliwne czajniki, zieloną herbatę, noże i wiele więcej.

Opuszczamy dzielnicę Asakusa i udajemy się na drugą stronę rzeki Sumida, gdzie odwiedzimy najwyższy budynek w Tokio, wieżę telewizyjną Skytree, z której podziwiać będziemy fantastyczny widok na gigantyczną metropolię ze szczytu wieży.

Wsiadamy do Ginza Line, najstarszej linii metra w Tokio, liczącej prawie sto lat i udajemy się do dzielnicy Ginza. Ginza oznacza "srebrnik" i przez wiele lat była najbardziej ekskluzywną dzielnicą handlową Tokio. Mają to sklepy wszystkie najdroższe marki z Japonii i całego świata. Przejdziemy stylową i pełną energii  główną ulicą Ginzy, mijając nie tylko osoby robiące zakupy ale i zabieganych biznesmenów. Ginza słynie również z niekonwencjonalnej architektury: od futurystycznych gigantycznych budynków po monotonne biurowce. Istnieje wiele opinii na temat architektury i urbanistyki Tokio, lecz jedno jest pewne: zwiedzanie ulic Tokio z pewnością nie jest nudne!

Z Ginzy udamy się pieszo do prawdziwej perły architektury. Obejrzymy wielkie centrum konferencyjne Tokyo International Forum, wybudowane w 1996, którego ogromna stalowo-szklana konstrukcja przypomina kadłub długiej łodzi. Organizuje się tutaj konferencje, targi, koncerty i wystawy. Na koniec tego dnia zaplanowaliśmy spacer po parku otaczającym pałac cesarski, w którym mieszkają cesarz Akihito i cesarzowa Michiko wraz ze swoimi dwoma synami, córką i ich rodzinami.  Będzie czas na rozmowy o imperium i obecnej rodzinie cesarskiej.

(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży, lecz stanowi część pakietu wycieczkowego, który można dodatkowo wykupić. Więcej szczegółów pod programem dnia).

Dzień 4
Tokio na własną rękę
Świątynia Asakusa Kannon

Dzisiejszy dzień został zarezerwowany na samodzielne zwiedzanie Tokio. Miasto to swoisty róg obfitości wypełniony wspaniałymi wrażeniami i możliwościami, niezależnie od tego, czy lubimy zakupy, muzea czy raczej damy się uwieść kulinarnym pokusom, których jest tu bez liku. W Tokio znajdziemy więcej restauracji z gwiazdkami Michelin niż w Paryżu i Londynie razem wziętych. Jednak również i małe, niepozorne miejsca oferują doznania kulinarne na najwyższym poziomie. W wielu restauracjach kupić można przystępne cenowo zestawy obiadowe, tak więc jest z czego wybierać.

Metrem można dostać się wszędzie łatwo i szybko, a nasz pilot chętnie pomoże i zaproponuje kilka pomysłów na udany dzień. W okolicy Shibuya, mieści się dzielnica Harajuku, gdzie młodzi Japończycy zainspirowani japońskimi komiksami manga przychodzą na zakupy do wyspecjalizowanych butików np. na ulicy Takeshitadori. Całkiem blisko znajduje się dość ekskluzywna ulica ze sklepami Omotesando, a na niej sklepy znanych marek zarówno z Japonii jak i z zagranicy.

Dzień 5
Przejazd pociągiem Shinkansen do Kioto. Świątynia shinto Fushimi Inari-taisha, targ Nishiki i czarująca dzielnica gejsz Gion.
Szybki pociąg Shinkansen

Do Kioto pojedziemy sławnym japońskim pociągiem Shinkansen. Z okien pociągu będzie można zobaczyć, jak gęsto Japonia jest zaludniona. Jeśli pogoda pozwoli, zobaczymy też górę Fudżi. Odległość 513 km do Kioto pokonamy w ok. dwie i pół godziny. Zanim wejdziemy do pociągu, będziemy mogli zaopatrzyć się w o-bento, czyli typowe japońskie drugie śniadanie. O-bento można dostać w wielu wersjach, ale najczęściej składa się z ryżu i różnych smacznych dodatków takich jak np. ryba, mięso, warzywa czy sałatki. Smacznie i niedrogo!

Gdy dotrzemy do Kioto tj. dawnego miasta cesarskiego, podjedziemy metrem do naszego hotelu. Będziemy mieszkać w samym centrum, także zaraz po zameldowaniu się w hotelu, ruszymy do miasta. W Kioto znajduje się ponad 1600 świątyń buddyjskich i 270 świątyń shinto. Ponadto pałac cesarski, dawna rezydencja szogunów, zamek Nijo, cesarskie wille, ogrody oraz kilka z najlepszych muzeów Japonii.

W Kioto znajduje się znacznie więcej starych drewnianych domów niż w innych dużych miastach Japonii, niektóre dzielnice nadal mają charakter żywych muzeów na świeżym powietrzu. Niestety administracja miejska nie wykazała się szacunkiem do starej architektury i doprowadziła do zniknięcia rozległych, połączonych ze sobą dzielnic drewnianych domów.

Następnie odwiedzimy świątynię shinto Fushimi Inari-taisha, gdzie przespacerujemy się pod arkadami czerwono-pomarańczowych bram torii, które liczone są tu w setkach, a stojąc blisko siebie na wzgórzu tworzą drogę ze wspaniałym widokiem na Kioto. Pomarańczowy kolor bram pięknie kontrastuje z otaczającą zielenią lasu. 

Kolejny punkt dzisiejszego dnia to słynny targ Nishiki. Można tam znaleźć niezliczone ilości japońskich produktów w najlepszej jakości – od owoców, przez ryby czy mięso, aż po przetwory i przekąski itd. Targ to nie tylko gwarancja kolorowych wrażeń, lecz również okazja do spróbowania różnych potraw. Następnie udamy się na spacer do sławnej dzielnicy gejsz, Gion, położoną nad rzeką Kamo. Tutaj przytulne restauracje znajdują się tuż obok tradycyjnych, dyskretnych herbaciarni, w których pracują sławne japońskie gejsze. Jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczymy, jak z pięknie upiętymi włosami drepczą w swoich drogich kimonach.

(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży, lecz stanowi część pakietu wycieczkowego, który można dodatkowo wykupić. Więcej szczegółów pod programem dnia).

Dzień 6
Kioto. Złoty Pawilon, Zamek Nijo, ogród Zen i bambusowa ścieżka w dzielnicy Kioto - Arashiyama.
Złoty Pawilon w Kioto

W północnej części miasta znajduje się słynny Złoty Pawilon. Piękna, pozłacana świątynia jest wierną kopią liczącego sobie ponad 500 lat budynku, który został podpalony przez psychicznie chorego mnicha.

Kolejnym ważnym miejscem jest imponujący i bardzo dobrze zachowany zamek Nijo. W cesarskiej Japonii najwyższym dowódcą armii był szogun. W niektórych okresach historii był także najpotężniejszą osobą w państwie. Rola cesarza było mocno ograniczona i sprowadzała się raczej do funkcji symbolicznej. W 1603 roku ród Tokugawa wzniósł na piedestał szogunat i wybudował zamek Nijo jako przeciwwagę dla znajdującego się w odległości zaledwie 2,5 kilometrów Pałacu Cesarskiego. Budynki, w tej najlepiej w Japonii zachowanej twierdzy, są zbudowane z najwyższym kunsztem. Budowali je najlepsi rzemieślnicy w kraju, a ozdabiali najwspanialsi artyści tamtych czasów. Słowicza podłoga jest doskonałym przykładem wyrafinowanego charakteru twierdzy. Podłoga skonstruowana jest w taki sposób, że wydaje specyficzny dźwięk skrzypienia, gdy się po niej chodzi, aby żaden skryty zabójca czy złodziej nie mógł zbliżyć się do szoguna nie będąc wcześniej usłyszanym. Zarówno snycerka jak i malowidła, zdobiące ściany i sufity mają wysoką wartość artystyczną.

Po zwiedzeniu zamku kontynuujemy wycieczkę za zachodni kraniec Kioto, do dzielnicy Arashiyama. Wstąpimy do świątyni Tenryu-ji, która z powodu swojego wspaniałego ogrodu Zen, założonego w XIV w. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Świątynię zbudowano w 1339 roku. Należy ona do tradycji buddyjskiej szkoły Rinzai. Następnie przejdziemy spacerem przez wyjątkowo piękny i egzotyczny bambusowy las ścieżką wzdłuż rzeki Katsura.

(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży, lecz stanowi część pakietu wycieczkowego, który można dodatkowo wykupić. Więcej szczegółów pod programem dnia).

Dzień 7
Kioto. Wycieczka do Nary
Największa drewniana budowla świata - świątynia Todaiji

Pojedziemy na południe od Kioto do uroczego miasteczka Nara, które było pierwszą japońską stolicą. Znajdują się tam jedne z najstarszych i najbardziej imponujących budowli w kraju, a aż osiem atrakcji wpisanych zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in. największą drewnianą budowlę świata, świątynię Todaiji, która wielkością dorównuje dwunastopiętrowemu budynkowi i mieści m.in. największy na świecie pomnik z brązu tj. Buddę o wysokości 22m. 

Odwiedzimy również starą 1335-letnią świątynię shinto Kasuga Taisha. Droga do niej ozdobiona jest 3 000 latarni z kamienia i brązu. Przed świątynią rozpościera się zachwycający ogród botaniczny. Po całym terenie parku w Nara przechadza się ponad 1000 jeleni wschodnich nazywanych też jeleniami sika. Są tak oswojone, że niemal kradną jedzenie z rąk odwiedzających.

Przed powrotem do Kioto zjemy posiłek w Narze. Wieczór można poświęcić na samodzielne zwiedzanie wąskich uliczek z nastrojowymi restauracjami, małe zakupy lub ponowne odwiedzenie np. słynnej dzielnicy Gion.

(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży, lecz stanowi część pakietu wycieczkowego, który można dodatkowo wykupić. Więcej szczegółów pod programem dnia).

Dzień 8
Kioto na własną rękę. Kolacja pożegnalna z wołowiną wagyu w menu

Dzisiaj mamy czas na samodzielne zwiedzanie Kioto. Nasz pilot chętnie doradzi dokąd się udać i co zobaczyć. Będzie więc okazja, aby kupić m.in. tradycyjne japońskie rękodzieło i zieloną herbatę, z której Kioto jest znane.

Wieczorem postawimy kropkę nad i, kończąc naszą japońską przygodę japońską kolacją w jednej z tradycyjnych restauracji w Kioto. W menu sławne wagyu czyli pyszna marmurkowa japońska wołowina, porównywana do znanej z najwyższej jakości wołowiny Kobe. Kulinarne przeżycie, którego nie sposób zapomnieć – nieprawdopodobnie kruche mięso, które wręcz rozpływa się w ustach.

(Kolacja pożegnalna nie jest wliczona w cenę podróży, lecz stanowi część pakietu wycieczkowego, który należy zakupić dodatkowo. Więcej szczegółów pod programem dnia)

Dzień 9
Przejazd z Kioto na lotnisko w Tokio i wylot do Warszawy

Opuszczamy hotel i jedziemy pociągiem na lotnisko w Tokio, żeby następie udać się w drogę powrotną do domu.

Dzień 10
Przylot do Warszawy

Shinkansen

W Japonii korzystamy z kolei japońskich tj. sławnych pociągów Shinkansen, które od 1964 roku łączą Tokio z pozostałymi miastami (z coraz większą ich ilością). Osiągają maksymalnie prędkość 320 km/h, a rocznie w całym kraju przewożą  ok. 300 milionów pasażerów.  Składają się z maksymalnie 16 wagonów i mogą mieć aż 400 m długości. Kiedy pociąg Shinkansen jedzie po swoich specjalnych torach, nie ma zbyt wiele opóźnień  – w 2012 roku średnie spóźnienie wynosiło marne 36 sekund . Pociągi te są wygodne, jest w nich dużo miejsca na nogi a siedzenia można przekręcać, tak by zawsze siedzieć w kierunku jazdy. Palenie jest zabronione, jednak w najnowszych pociągach znajdują się specjalne kabiny dla palaczy. Przeczytaj więcej http://english.jr-central.co.jp/about/

Pakiet wycieczkowy

 • Świątynia Meiji Jingu w Tokio
 • Spacer po dzielnicy Ginza, najbardziej ekskluzywnej dzielnicy handlowej Tokio
 • Centrum konferencyjne Tokyo International Forum
 • Park przy Pałacu Cesarskim
 • Słynna dzielnica Shibuya w Tokio
 • Świątynia Shinto Fushimi Inari-taisha w Kioto
 • Słynna dzielnica gejsz w Kioto, Gion
 • Złoty Pawilon w Kioto
 • Zamek Szoguna Nijo
 • Miasteczka Nara
 • Transport niezbędny do realizacji programu zwiedzania(metro, lokalne autobusy oraz Shinkansen)
 • Obiad dnia 7
 • Kolacja dzień 2 i 8
 • Opiekę polskojęzycznego pilota podczas zwiedzania

Cena 1 998 zł na osobę

Świątynia shinto Fushimi Inari-taisha w Kioto

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 11 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

2 198 PLN/os

Pakiet wycieczkowy

1 998zł/os

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bezpośredni przelot samolotem rejsowym Warszawa –Tokio – Warszawa w klasie ekonomicznej
 • Transport na trasie lotnisko – hotel – lotnisko
 • Transport bagażu głównego na trasie Tokio – Kioto                                                     
 • Podróż pociągiem Shinkansen z Tokio do Kioto                                                                
 • 3 noce w pokoju dwuosobowym w hotelu w Tokio
 • 4 noce w  pokoju dwuosobowym w hotelu w Kioto
 • Codziennie śniadanie
 • Podatki i opłaty
 • Podstawowe ubezpieczenie NWW i KL

UWAGA: Osoby, które nie wykupią pakietu wycieczkowego, będą mieć ograniczony dostęp do pilota wycieczki.

Cena nie zawiera
 • Pakietu wycieczkowego
 • Dodatkowych atrakcji
 • Dopłaty za pokój 1-osobowy
 • Dodatkowych posiłków i napojów
 • Wydatków osobistych,
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w „Cena zawiera”.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Bagaże

Każdy  uczestnik bez dodatkoych opłat może zabrać na wycieczkę jeden bagaż główny i jeden podręczny (wagę i wymiary sprawdź u przewoźnika).

W trakcie wyjazdu dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego.

Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zakwaterowanie

W Tokio i Kioto korzystamy hoteli z małymi pokojami, łazienką i toaletą, a także z telewizorem oraz dostępem do Internetu. Hotele usytuowane są zwykle blisko stacji metra, co pomaga nam w trakcie tej podróży organizować wycieczki po mieście.

Niedostosowane dla osób z trudnościami z chodzeniem

W trakcie podróży po Japonii korzystamy z komunikacji miejskiej, dlatego podczas wycieczek trzeba sporo chodzić. Z tego powodu nie polecamy tej podróży osobom z trudnościami z chodzeniem.

Więcej o Japonii

Więcej o Japonii dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/japonia
Poczytaj między innymi o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.

Przeczytaj również nasz artykuł o podróżowaniu pociągiem, jedzeniu i najciekawszych atrakcjach Japonii: Japonia

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki