Kair i rejs po Nilu

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wyjątkowa wycieczka po największych atrakcjach Egiptu: Kair, piramidy w Gizie, 3-dniowy rejs po Nilu z Asuanu do Luksoru oraz plażowanie nad Morzem Czerwonym

Podczas tej wyjątkowo interesującej wycieczki podążymy śladami faraonów przez starożytny Egipt, rozpoczynając naszą podróż w stolicy Egiptu- Kairze. Zobaczymy tu oczywiście słynne piramidy w Gizie, ale także odkryjemy koptyjski Kair, aby na koniec zanurzyć się labiryncie wąskich uliczek miejskiego bazaru.

Duch faraonów będzie nam także towarzyszyć podczas nocnej podróży pociągiem z Kairu do Asuanu w dwuosobowych przedziałach sypialnych pierwszej klasy, a także gdy spojrzymy na jezioro Nasser z wysokiej na 111 metrów Tamy Asuańskiej i odwiedzimy fascynującą Świątynię Izydy.

Z Asuanu, na pokładzie 4-gwiazdkowego komfortowego statku wycieczkowego, udamy się  w 3-dniowy rejs po Nilu do Luxoru. Po drodze będziemy się zatrzymywać, aby zobaczyć, między innymi, najlepiej zachowaną egipską świątynię w Edfu czy świątynię Kom Ombo z zabalsamowanymi świętymi krokodylami. W Luksorze czyli starożytnych Tebach, zwiedzimy imponujące grobowce królewskie położone w Dolinie Królów oraz największy na świecie kompleks świątynny, Karnak. Po takiej kulminacji starożytnych atrakcji zakończymy wycieczkę relaksem w uroczym 4-gwiazdkowym hotelu, położonym nad Morzem Czerwonym.

Wszystkie wycieczki i bilety wstępu są wliczone w cenę wycieczki.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Podróże pociągiem, Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Funt egipski

Program wycieczki 10 dni
Dzień 1
Przelot Warszawa – Kair
Dzień 2
Kair. Zwiedzanie Kairu, „Wiszący Kościół”, Cytadela i Khan el-Khalili Bazar.
Dzień 3
Kair. Piramidy w Gizie i Muzeum Egipskie
Dzień 4
Przyjazd do Asuanu. Tama Asuańska i Świątynia Izydy w Asuanie. Zaokrętowanie na statek.
Dzień 5
Rejs z Asuanu do Esny ze zwiedzaniem Świątyni Kom Ombo i Świątyni Horusa w Edfu
Dzień 6
Rejs z Esny do Luksoru. Świątynia Karnak i Świątynia w Luksorze
Dzień 7
Luksor. Dolina Królów i świątynia królowej Hatszepsut.
Dzień 8
Przejazd z Luksoru nad Morze Czerwone.
Dzień 9
Makadi Bay. Relaks nad Morzem Czerwonym. Wieczorem wylot do domu.
Dzień 10
Przylot do Warszawy.

Hotele

The West Bay

The West Bay jest częścią kompleksu Fort Arabesque Resort, Spa & Villas, który położony jest nad Morzem Czerwonym bezpośrednio przy zachwycającej długiej i piaszczystej plaży Makadi Bay. Przy plaży znajduje się wspaniała rafa koralowa – zalecane specjalne obuwie kąpielowe.  

W hotelu znajduje się wiele restauracji i barów, począwszy od głównej restauracji hotelowej przez bar w lobby i na plaży po swim-up bar w basenie. W tej części hotelu znajduje się 127 pokoi, wszystkie z widokiem na morze.

Pokoje są duże i wyposażone w jedno podwójne łóżko lub dwa łóżka pojedyncze, a także łazienkę i balkon oczywiście z widokiem na morze. Wszystkie pokoje posiadają TV, telefon, sejf, balkon lub taras, wannę, suszarkę do włosów, klimatyzację, minibar i zestaw do parzenia kawy/herbaty.

Więcej o hotelu można przeczytać tutaj: https://www.fortarabesque.com/en/west-bay/

M/S Nile Plaza

Ten komfortowy 4* statek wycieczkowy składa się z czterech pokładów i znajduje się na nim łącznie 55 kabin zewnętrznych. Jest to bardzo dobrze utrzymany statek wyposażony we wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa.  Restauracja znajduje się na górnym pokładzie, gdzie serwowane są śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu. 

Na pokładzie słonecznym, znajdującym się na najwyższym pokładzie, znajdziemy leżaki, mały basen, a o nasze podniebienie zadba obsługa kelnerska.

Kabiny znajdują się na pokładach Nil, Główny i Górny. Wszystkie kabiny mają okna, z których można podziwiać widok na rzekę Nil. Wyposażenie pokoi: klimatyzacja, TV, minibar, sejf, kamizelki ratunkowe, telefon, suszarka do włosów oraz łazienka/toaleta.

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
10 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
12 998,–
Warszawa
Wycieczka zawiera przedłużenie w Makadi Bay
10 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
12 998,–
Warszawa
Wycieczka zawiera przedłużenie w Makadi Bay
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot Warszawa – Kair

Spotkanie na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel, a następnie wylot do Kairu, największego miasta Afryki, liczącego około 20 mln mieszkańców. Po przylocie udamy się bezpośrednio do hotelu.

Dzień 2
Kair. Zwiedzanie Kairu, „Wiszący Kościół”, Cytadela i Khan el-Khalili Bazar.

Dziś odwiedzimy najstarszą część Kairu, położoną na terenie dawnej antycznej rzymskiej twierdzy Babilon, gdzie zobaczymy między innymi tzw. „Wiszący Kościół”, którego historia datowana jest na koniec III wieku. Zbudowany został w przejściu nad bramą prowadzącą do dawnej twierdzy Babilon, pomiędzy dwoma wieżami jakby był zawieszony między nimi. Część ruin tej rzymskiej fortecy do dziś można podziwiać przez otwory w podłodze kościoła. Sam kościół jest prawosławny, a na jego wystój składa się m.in. ponad 100 ikon. 

Następnie przejdziemy w okolicę cytadeli i bazaru Khan el-Khalili, gdzie będzie czas wolny na spacer lub zakupy na bazarze.

Po południu zaplanowaliśmy czas na odkrywanie miasta na własną rękę. Można się wybrać na spacer po okolicy, wstępując do małych sklepików, lokalnych restauracji czy tradycyjnych kawiarni serwujących arabską kawę i fajkę wodną - sziszę, która jest bardzo ważną częścią kultury w większości arabskich krajów.

Późnym popołudniem udamy się na dworzec kolejowy w Kairze i wsiądziemy do pociągu, który zabierze nas do Asuanu. Podróżować będziemy w przedziałach 2-osobowych pierwszej klasy. W pociągu jest wprawdzie wagon restauracyjny, ale nasz pilot zadba, aby przed odjazdem była możliwość zakupu przekąsek i napoi. Mimo, że podróżować będziemy w najlepszej klasie to przedziały w pociągu są niewielkie. Jednak nocna podróż pociągiem i fakt, że zostaniemy ukołysani do snu monotonnym stukotem kół, nada naszej podróży lokalnego kolorytu. Przewidywany wyjazd z Kairu godzina 20:00, a przyjazd do Asuanu około 08.00 – 10.00

(Proszę pamiętać, że zamiast przejazdu pociągiem istnieje możliwość wykupienia przelotu samolotem za dodatkową opłatą. Więcej szczegółów w Informacjach o cenie).

Dzień 3
Kair. Piramidy w Gizie i Muzeum Egipskie

Po nocnym odpoczynku i dobrym śniadaniu, odwiedzimy bez wątpienia największą atrakcję Egiptu czyli piramidy w Gizie. Trzy majestatyczne piramidy robią niesamowite wrażenie, zarówno swoimi rozmiarami, jak i stojącą za nimi mistrzowską sztuką inżynieryjną. Piramidy od dawna wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a pochodząca z około 2550 roku p.n.e. piramida Cheopsa jest jedynym z siedmiu cudów starożytnego świata, który zachował się do naszych czasów i wciąż stoi w nienaruszonym stanie. Oczywiście zobaczymy także olbrzymi posąg mitycznego Sfinksa, który strzeże piramid.

Obiad zjemy w pobliżu, z  widokiem na te imponujące budowle, a następnie zakończymy dzień wizytą w Muzeum Egipskim*, w którym znajduje się najwspanialsza na świecie kolekcja egipskich artefaktów z trzech tysięcy lat historii  panowania faraonów. Jedną z największych atrakcji jest niewątpliwie wyposażenie grobowca Tutenchamona, odnalezionego w Dolinie Królów w 1922 roku, w tym słynna złota maska, wykonana z prawie 11 kg złota. Czy maska przedstawia rysy twarzy młodego faraona? Tak kiedyś sądzono, ale dziś niektórzy badacze uważają, że złota maska została zabrana poprzedniemu faraonowi i mógł to być  nikt inny jak Neferetiti, macocha Tutenchamona i ukochana żona  faraona Echnatona, która rządziła jako faraon po śmierci swojego męża i przed objęciem tronu przez pasierba. Jednak teoria ta jest nadal przedmiotem ożywionej debaty wśród naukowców. 

Późnym popołudniem udamy się na dworzec kolejowy w Kairze i wsiądziemy do pociągu, który zabierze nas do Asuanu. Podróżować będziemy w przedziałach 2-osobowych pierwszej klasy. W pociągu zostanie nam zaserwowana lekka kolacja, ale nasz pilot zadba, aby przed odjazdem była możliwość zakupu przekąsek i napoi. Mimo, że podróżować będziemy w najlepszej klasie to przedziały w pociągu są niewielkie. Jednak nocna podróż pociągiem i fakt, że zostaniemy ukołysani do snu monotonnym stukotem kół, nada naszej podróży lokalnego kolorytu. Przewidywany wyjazd z Kairu godzina 20:00, a przyjazd do Asuanu około 08.00 – 10.00

(Proszę pamiętać, że zamiast przejazdu pociągiem istnieje możliwość wykupienia przelotu samolotem za dodatkową opłatą. Więcej szczegółów i cena w zakładce informacje praktyczne).

* ”Stare” Muzeum Egipskie jest obecnie remontowane, a wszystkie zbiory zostaną przeniesione do Gizy, w pobliże piramid. Nowe i podobno bardzo spektakularne, Muzeum Egipskie w Gizie ma zostać otwarte w roku 2024, ale data przeniesienia wszystkich zbiorów do nowego muzeum wciąż się zmienia i nie ma jasności kiedy to ostatecznie nastąpi. Egipski resort kultury zapowiada, że Wielkie Muzeum Egipskie będzie największym na świecie kompleksem muzealnym tego typu na świecie. Jeśli nowe muzeum w Gizie zostanie udostępnione zwiedzającym do czasu naszej wycieczki, to właśnie je odwiedzimy - jeśli nie, to odwiedzimy Stare Muzeum Egipskie w Kairze.

Dzień 4
Przyjazd do Asuanu. Tama Asuańska i Świątynia Izydy w Asuanie. Zaokrętowanie na statek.

W godzinach porannych przyjeżdżamy do Asuanu i od razu udamy się w kierunku  Tamy Asuańskiej, zbudowanej w latach 1960-71, która dziś spiętrza wody Nilu, tworząc ogromne Jezioro Nassera, nazwane tak na cześć ówczesnego prezydenta Egiptu Nassera. Prezydent Nasser, który we współpracy ze Związkiem Radzieckim rozpoczął tę ogromną budowę, chciał zapewnić Egiptowi wystarczającą ilość wody, aby plony można było zbierać 2, a nawet 3 razy do roku. Konstrukcja ta miała wpłynąć także na rozwój rybołówstwa w obrębie Jeziora Nasera, które jest jednym z największych sztucznych zbiorników wodnych świata. Ponadto ogromne turbiny wytwarzały taką ilość energii elektrycznej, która zaspokajała całe zapotrzebowanie energetyczne Egiptu. Tama Assuańska została wybudowana zaledwie 6 km dalej od pierwszej tamy, wybudowanej w 1.900r., gdy  Brytyjczycy byli jeszcze obecni w Egipcie. Jej wydajność była jednak zbyt mała dlatego podjęto decyzję o budowie nowej tamy. Ta nowa zapora ma wysokość  111 m i z jej szczytu roztacza się imponujący widok na okolicę.

Po zwiedzaniu Tamy Asuańskiej odwiedzimy piękną Świątynię Izydy, położoną na samym środku Nilu, pierwotnie wybudowaną na wyspie File. Jednak powstanie tamy w Asuanie spowodowało nieprzewidziane konsekwencje – wody Nilu uległy spiętrzeniu, na skutek czego wyspa File wielokrotnie w ciągu roku ulegała podtopieniu. Aby zapobiec zniszczeniu unikatowego zabytku,  w latach siedemdziesiątych XX wieku przeniesiono świątynię Izydy na wyspę Agilkia, oddaloną o około 500 metrów od wyspy File. Świątynia Izydy to jedno z najpiękniejszych miejsc w Egipcie, gdzie czczono wielką boginię matkę Izydę. Świątynia przestała pełnić rolę sakralną  dopiero w IV wieku n.e., a ostatnie hieroglify powstały tu w 394 roku. W 1979 roku cały kompleks został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po zwiedzaniu udamy się na statek wycieczkowy, który będzie naszym domem przez najbliższe trzy dni. Po zakwaterowaniu zjemy obiad na statku.

Popołudnie zakończymy krótkim rejsem po Nilu jedną z tradycyjnych egipskich łodzi żaglowych Feluka. Łodzie takie pływały po Nilu od tysiącleci i właśnie z niej będziemy podziwiać przesuwający się powoli krajobraz i obserwować codzienne życie na brzegu rzeki.

Po powrocie na statek zjemy razem kolację, 

Nocleg na statku.

Dzień 5
Rejs z Asuanu do Esny ze zwiedzaniem Świątyni Kom Ombo i Świątyni Horusa w Edfu
Świątyna Kom Ombo

Wcześnie rano rozpoczynamy naszą podróż w górę Nilu, spokojnie płynąc w kierunku świątyni Kom Ombo.  Wreszcie docieramy do tej ciekawej świątyni pięknie położonej nad Nilem, a zbudowanej w okresie 180-47 p.n.e., kiedy Egiptem rządzili królowie z dynastii Ptolemeuszy (pierwszym był Ptolemeusz - generał w armii Aleksandra Wielkiego).

Świątynia Kom Ombo jest wyjątkowa, ponieważ została zbudowana na cześć dwóch bogów: boga Sobka przedstawianego z głową krokodyla  i boga Horusa przedstawianego z głową sokoła. Płaskorzeźby stanowiące dekorację świątyni zostały wykonane w klasycznym stylu egipskim i ukazują króla składającego ofiarę przed bogami. Kapłani świątyni znani byli w starożytności z umiejętności leczenia chorób i interpretowania snów. Ludzie przychodzili tu z daleka, aby zostać uzdrowionymi dlatego wewnątrz świątyni reliefy przedstawiają również ówczesne przyrządy medyczne. Świętym zwierzęciem poświęconym Sobkowi był krokodyl dlatego w świątyni Kom Ombo kapani prowadzili hodowlę krokodyli, a martwe krokodyle poddawano procesowi balsamowania. Teraz w świątyni można zobaczyć kilka takich nietypowych mumii.

Po zwiedzaniu wracamy na nasz statek, gdzie czeka na nas obiad, a my spokojnie płyniemy dalej na północ w kierunku Edfu, do którego dotrzemy w godzinach popołudniowych.

Tutaj zwiedzimy świątynię Horusa, będącą najlepiej zachowanym obiektem kultu religijnego w Egipcie. Budowę świątyni ku czci boga Horusa rozpoczął w 237 r  p.n.e. Ptolemeusz III, a 180 lat później rozbudował ją Ptolemeusz XII. Front świątyni został udekorowany dwoma ogromnymi, symetrycznymi reliefami przedstawiającymi króla, który przed obliczem Horusa zabija liczne zastępy swoich wrogów. Ściany świątyni w Edfu, kolumny oraz fragmenty sufitu, są zdobione reliefami, przybliżającymi sceny obrzędowe, takie jak np. doroczne Święto Pięknego Spotkania. Malowidła obrazują także wiele obrządków związanych z kultem boga Horusa. Płaskorzeźby i liczne hieroglificzne inskrypcje w świątyni są wyjątkowo dobrze zachowane i to dzięki nim udało się uzyskać wgląd w starożytną egipską religię i kult świątynny. Najciekawsza seria reliefów w świątyni przedstawia Horusa walczącego ze swoim odwiecznym wrogiem Setem, który przybrał tutaj postać hipopotama. W czasach starożytnych ta dramatyczna walka była odgrywana poza murami świątyni jako część rytualnego obrządku.

Po opuszczeniu Edfu kontynuujemy naszą podróż w górę Nilu aż dopłyniemy do  Esny, gdzie zacumujemy.

W niektóre wieczory podczas rejsu będą organizowane na statku wieczorne występy rozrywkowe.

Dzień 6
Rejs z Esny do Luksoru. Świątynia Karnak i Świątynia w Luksorze

Ruszamy wcześnie rano, aby pokonać ostatni odcinek Nilu. Jedząc śniadanie na pokładzie, powoli zbliżamy się do Luksoru.

Luksor to jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie, a w kulturze egipskiej odgrywa taką samą rolę, jak Ateny w kulturze greckiej i Rzym w kulturze włoskiej. Luksor, położony na wschodnim brzegu Nilu, jest dziś małym prowincjonalnym miasteczkiem, ale kiedyś, gdy nazywał się Niut był religijną stolicą Nowego Królestwa w okresie świetności Egiptu, w latach 1550-1070 p.n.e.

Po przybyciu do Luksoru zobaczymy Świątynię Karnak, która jest największym kompleksem świątynnym na świecie. Przed wiekami była to część Teb, dawnej, legendarnej stolicy Egiptu. Archeolodzy pracują tu od ponad 150 lat i wykonali niesamowitą pracę przy odbudowie wielu zawalonych budowli, ale pracy jest wciąż na wiele lat. Historia otoczonej potężnym murem świątyni sięga ponad 2.000 lat wstecz, a jej teren obejmuje obszar o wymiarach około 500 x 500 metrów. W dawnych czasach ludzie przybywali do świątyni łodziami o czym świadczy nadbrzeże odkryte przez francuskich archeologów. Wśród wielu ciekawych elementów świątyni należy wymienić wielką salę kolumnową z 20-metrowymi kolumnami, kaplicę Hatszepsut, dwa wielkie obeliski w centralnej części świątyni, wreszcie tzw. komnatę botaniczną z płaskorzeźbami zwierząt i roślin przywiezionych przez Tuthmosisa III z jego licznych podbojów w Syrii.

Po zwiedzaniu świątyni Karnak nadszedł czas na obiad. Dlatego wracamy na nasz statek, gdzie  zjemy obiad, a następnie będziemy mieli trochę czasu na relaks na pokładzie. Późnym popołudniem przejdziemy do świątyni w Luksorze, zbudowanej przez dziadka Tutanchamona, Amenofisa III, około 1380 r. p.n.e. Od tego czasu została ona tylko nieznacznie rozbudowana za panowania Ramzesa II - dodał on jedynie dziedziniec, dzięki czemu wyraźnie widać pierwotny plan świątyni. Świątynia, znana także jako Świątynia Narodzin Amona, jest bardzo harmonijna i piękna. Mówi się, że kiedy żołnierze Napoleona zobaczyli świątynię podczas swojego marszu, zatrzymali się i bili brawo! Najciekawszym reliefem świątyni jest prawie 100-metrowy fryz przedstawiający Tutenchamona świętującego coroczne święto Opet, kiedy to Amon-Re z poświęconej mu świątyni w Karnaku odwiedza świątynię w Luksorze. Znajdujący się na terenie świątyni meczet Abu al-Haggag powstał w średniowieczu i funkcjonuje do dziś.

Zdecydowaliśmy się odwiedzić świątynię po zmroku, kiedy jej duża część jest oświetlona reflektorami. Wieczorna pora i światło reflektorów tworzą zupełnie inną, wyjątkową atmosferę dla zwiedzania tej świątyni.

Przespacerujemy się także prawie 3-kilometrową Aleją Sfinksów, drogą łączącą dwie starożytne świątynie w Karnaku i Luksorze.  Droga, która liczy prawie 3,5 tysiąca lat znana jest także pod nazwą Droga Ramzesa lub Droga Bogów. Wzdłuż niej znajdują się setki sfinksów, które do czasu ich odkrycia w 1949 roku przysypane były całkowicie piaskiem. Aleja Sfinksów została otwarta dla zwiedzających pod koniec 2021 roku.

Po zakończeniu zwiedzania świątyni w Luksorze wracamy na nasz statek, gdzie po długim i pełnym wrażeń dniu możemy usiąść i zjeść miłą kolację.

Dzień 7
Luksor. Dolina Królów i świątynia królowej Hatszepsut.

Po śniadaniu na pokładzie statku, wymeldujemy się z naszych kabin. Z nabrzeża przejeżdżamy na zachodni brzeg Nilu, gdzie znajduje się Dolina Królów z 65 grobami. Po minięciu pól uprawnych docieramy do skraju pustyni, gdzie zaczyna się królewska nekropolia. W przeciwieństwie do grobowców w kształcie piramid z wcześniejszych epok, tutaj znajdują się grobowce wykute w skale. Choć wejście do grobowców starano się dobrze ukryć, to jednak wszystkie groby oprócz jednego zostały splądrowane. Mały grobowiec, jednego z najlepiej znanych faraonów na świecie, Tutenchamona, jest jedynym zachowanym wyjątkiem. Sceny na ścianie pokazują królewski kondukt pogrzebowy oraz króla przed obliczem różnych bogów.

Grobowce pozostałych królów sięgają do 100 metrów w głąb skały i są udekorowane malowidłami przedstawiającymi m.in. boga słońca Ra płynącego rzeką do podziemnego świata. W Dolinie Królów odwiedzimy trzy grobowce. Wizyta w grobowcu Tutenchamona nie jest wliczona w cenę wycieczki, ale można go zwiedzić za dodatkową opłatą.

W pobliżu wejścia do Doliny Królów znajduje się kompleks Deir al-Bahri, gdzie centralnym punktem jest imponująca świątynia - grobowiec królowej Hatszepsut. Droga królowej Hatszepsut do władzy przeczyła wszelkim konwenansom panującym w ówczesnym Egipcie. Była ona pierwszą żoną króla Tuthmosisa II, który zmarł około roku 1480 p.n.e.  Po śmierci króla tron odziedziczył jego małoletni syn, którego matką była jedna z nałożnic w królewskim haremie. Mały chłopiec został więc królem tylko z nazwy, a energiczna „ciocia” Hatszepsut przejęła władzę po pewnym czasie. Aby usprawiedliwić swój czyn, twierdziła, że bóg Amon-Re przemówił przez wyrocznię, że to właśnie Hatszepsut powinna być królem. Ubierała się jak król, nosiła nawet sztuczną brodę (ówczesny symbol królewskości), a Egipcjanie zdawali się akceptować ten osobliwy wygląd swojej władczyni.

Hatszepsut rządziła krajem przez 15 lat, a za jej panowania (1473-1458 p.n.e.) nastąpił wielki rozkwit egipskiej gospodarki. Rozszerzała kontakty handlowe, budowała wspaniałe świątynie i dbała o renowację wielu zabytków. W końcu jej bratanek stał się dorosłym mężczyzną i upomniał się o należny mu tytuł faraona. Bratanek ten stał się największym ze wszystkich faraonów, Tuthmosisem III, zwanym później także „Napoleonem starożytnego Egiptu”. Gdy doszedł do władzy, kazał usunąć imię Hatszepsut ze ścian świątyni, dając wyraźny znak, że nie darzy już ciotki sympatią. Ale fakt, że Hatszepsut potrafiła tak długo rządzić i utrzymać w ryzach rozbudzone ambicje tego charyzmatycznego i podstępnego młodzieńca, daje pojęcie o sile jej charakteru.

W tym miejscu warto też wspomnieć, że polscy archeolodzy działają w świątyni Hatszepsut od 1961 roku, kiedy to prof. Kazimierz Michałowski powołał Polsko-Egipską Ekspedycję Archeologiczno-Konserwatorska. Nasi naukowcy mają na swoim koncie wiele spektakularnych odkryć, a także cały czas pracują nad rekonstrukcją poszczególnych fragmentów świątyni królowej Hatszepsut. Podczas naszej podróży nie raz usłyszymy o ich pracy i sukcesach.

Po wizycie na Zachodnim Brzegu zjemy obiad, a następnie udamy się do naszego hotelu, który znajduje się w samym centrum Luksoru tuż przy rzece Nil i tylko 500 metrów od Świątyni w Luksorze. Hotel posiada duży, zadbany ogród i basen zachęcający do kąpieli. Po południu jest czas na relaks lub zwiedzanie najbliższej okolicy na własną rękę.

Dla chętnych nasz pilot zorganizuje wspólne aktywności.

Dzień 8
Przejazd z Luksoru nad Morze Czerwone.

Nadszedł czas, aby opuścić żyzne tereny wzdłuż brzegów Nilu. Po śniadaniu ruszymy w drogę przez pustynię, w kierunku Morza Czerwonego, przejazd trwać będzie około 4-5 godzin razem z postojami. Pierwsza część podróży przebiegać będzie przez przedmieścia Luxoru z niewielkimi terenami rolniczymi, ale wkrótce ziemia uprawna i małe wioski zostaną zastąpione przez pustynię z jej nagimi skałami i górami jako jedyne urozmaicenie krajobrazu. 

Do cywilizacji powrócimy ponownie dopiero, gdy dotrzemy do wybrzeża Morza Czerwonego, na południe od tętniącego życiem, nadmorskiego kurortu Hurghada. Tutaj, znajduje się nasz hotel położony tuż przy Makadi Bay - jednej z najpiękniejszych plaż w okolicy.

Dzień 9
Makadi Bay. Relaks nad Morzem Czerwonym. Wieczorem wylot do domu.

Dzisiejszy dzień przeznaczony będzie na rozkoszowanie się piękną pogodą, relaks przy basenie lub na plaży, kąpiele, opalanie i wspominanie wrażeń z poprzednich dni wypełnionych zwiedzaniem.

W dniu dzisiejszym zapewniamy pełne wyżywienie oraz pokój hotelowy do momentu opuszczenia hotelu i wyjazdu na lotnisko.

Dzień 10
Przylot do Warszawy.

Po wspaniałych doświadczeniach w Egipcie lądujemy w Warszawie.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 10 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do kabiny 1-osobowej

2 998,–

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Kair, Hurghada - Warszawa, w obie strony z przesiadką 
 • 2 noclegi w hotelu w Kairze w pokojach 2-osobowych
 • 1 nocleg w pociągu nocnym Kair - Asuan w 2-osobowym przedziale sypialnym (1 klasa) *.
 • 3 noclegi na statku M/S Nile Plaza w kabinach 2-osobowych
 • 1 nocleg w hotelu w Luksorze w pokojach 2-osobowych
 • 1 nocleg w 4* hotelu Fort Arabesque w Makadi Bay nad Morzem Czerwonym w pokojach 2-osobowych
 • Bilety wstępu i wycieczki zgodnie z programem
 • Transport zgodnie z programem
 • Wyżywienie: śniadanie codziennie, obiady (dzień 3-9), kolacje (dzień 4-6 oraz 8-9)
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW

(*Należy pamiętać, że istnieje możliwość, zamiast przejazdu pociągiem, podróży samolotem za dodatkową opłatą. Więcej szczegółów w: cena nie zawiera).

Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego  
 • Wydatków indywidualnych
 • Dodatkowych posiłków i napojów
 • Napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców i personelu statku, około 50-60 USD/ os
 • Wiza do Egiptu 25 USD/os (istnieje możliwość opłacenia wizy podczas rezerwacji podróży - 160 PLN/os)
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera”

* Dopłata za przelot na trasie Kair - Asuan zamiast nocnego pociągu; 1198 PLN za osobę w pokoju dwuosobowym (1598 PLN w pokoju jednoosobowym). Cena ta obejmuje przelot Kair-Asuan, transfery między hotelem i lotniskiem oraz 1 nocleg w hotelu w Asuanie wraz ze śniadaniem. Loty i hotele muszą zostać opłacone najpóźniej 65 dni przed wylotem.

 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty za wycieczkę.

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Bagaż

Polecamy zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone na zwiedzaniu, podczas których dostęp do bagażu głównego często będzie dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierać ze sobą ręcznika.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Niesamowita podróż do starożytnego świata Świetna organizacja całej wycieczki, bardzo dobry przewodnik Maciej. Zabrakło najważniejszej świątyni Abu Simbel, może następnym razem. Polecam przelot z Kairu do Asuanu, podróż pociągiem tylko dla "wytrawnych turystów". Hotele dobrej jakości . Wypoczynek nad Morzem Czerwonym to bardzo dobry pomysł, mogło być trochę dłużej.
Date published: 2024-04-04
Rated 5 out of 5 by from Ciekawa podróż Jedna z ciekawszych i starannie dopracowanych wycieczek na jakich byłem z Albatrosem. Polecam. Pilotem był archeolog, niestety b.oszczednie dzielący się swoją wiedzą. Niestety, jak zwykle z Albatrosem - niezrozumiałe dla uczestników przeloty, z przesiadkami i wielogodzinnymi przerwami.
Date published: 2024-04-03
Rated 5 out of 5 by from Kair i rejs po Nilu Wycieczka znakomita. Świetnie rozplanowana, urozmaicona przez jazdę pociągiem z Kairu do Asuanu ale mam ogromne zastrzeżenia co do kategorii pociągu = podróż dla wytrwałych i niewymagających podstawowych zasad estetyki i higieny. Znakomicie oceniam egipskiego przewodnika Pana Mahameda oraz towarzyszącego nam od lotniska Chopina Pana Marcina Czapskiego. Ten duet znakomicie się uzupełniał nie wchodząc nawzajem w swoje kompetencje. Dzieki tym Pilotom otrzymaliśmy mnóstwo fantastycznych informacji dotyczących zwiedzanych obiektów.
Date published: 2023-11-26
Rated 4 out of 5 by from Piękny Nil Bardzo ciekawa wycieczka, choć czasami męcząca z uwagi na upały, które jeszcze w listopadzie dawały się we znaki. Przewodnik p. Maciek ciekawie opowiadał o historii i zabytkach Egiptu. Doskonałe warunki do wypoczynku na statku. Wygodny pokój z wielkim oknem i górny pokład z basenem pozwalały cieszyć się pięknym otoczeniem. Jedyny minus to nocna podróż pociągiem do Asuanu. Było brudno i tak zimno w przedziałach, że nie pomogły najcieplejsze bluzy powyciągane z walizki. Gdybym wiedziała, że tak to wygląda , zdecydowałabym się na przelot samolotem. Jednak ogólna ocena wycieczki jest pozytywna.
Date published: 2023-11-14
Rated 5 out of 5 by from 5000 lat historii Świetna wycieczka - urozmaicona, dobrze zorganizowana, obejmująca wiele najważniejszych zabytków (Kair, piramidy, muzeum egipskie, kilka świątyń w czasie rejsu, dolina królów, itd), pozwalająca poczuć lokalny klimat (bazary, sam rejs świetny). Minusów niewiele - niezbyt wygodna podróż pociągiem z Kairu do Asuanu. Jedzenie mocno turystyczne, za mało lokalnych smaków.
Date published: 2023-11-14
Rated 5 out of 5 by from Wspaniały czas! Egipt w pigule ;-) Wzorowa organizacja. Doskonały balans miedzy aktywnym zwiedzaniem, a rozkosznym relaksem. Nie tylko pozycje obowiązkowe, ale sporo czasu poświęconego zwykłemu życiu w tym pięknym, ale pełnym kontrastów, kraju. Świetni przewodnicy: nasz opiekun z Polski p. Maciej oraz egipski przewodnik p. Muhammad (świetnie mówiący po polsku). Obaj wielka wiedza i pasja. Dużo atrakcji poza programem obowiązkowym - wieczorna przejażdżka dorożkami po Luksorze zakończona wizytą w znanej kawiarni z paleniem fajki wodnej włącznie, wycieczka na wyspę bananową z degustacją, odwiedziny w Muzeum papirusu, perfumerii, czy u wytwórcy alabastru. Rejs luksusowym statkiem po Nilu - basen, świetna obsługa i wyżywienie. Podróż nocna pociągiem - najwyższa klasa egipska, ale dla nas pozostał niedosyt - niezbyt czyste dwuosobowe przedziały, toalety, jak u nas 30 lat temu. Czysta pościel, smaczna kolacja i śniadanie. Miły i pomocny "kierownik" wagonu. Wartość poznawcza - zobaczyliśmy kawałek prawdziwego Egiptu na dworcach i z okien pociągu. Uroczy "kolonialny" hotel Winter Palace" w Luxorze z przepięknym ogrodem pod tarasami pokoi. Szkoda, że byliśmy tam tylko jedną noc. Za to prawie dwa dni byliśmy w resorcie w Hurghadzie. I to był drugi relaks (po rejsie statkiem). Tam było WSZYSTKO. Podsumowując, jak dla nas to do dziś podróż życia :-)
Date published: 2023-11-10
Rated 5 out of 5 by from Wspaniała podróż po Egipcie Wycieczka do Egiptu w całości spełniła nasze potrzeby i marzenia. Jesteśmy w bardzo zadowoleni i programu jak i z realizacji programu. Wspaniałe i niezapomniane wrażenia.
Date published: 2023-11-10
 • y_2024, m_5, d_20, h_5
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_1, tr_7
 • loc_pl_PL, sid_EGRRI01, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki