Kanał Panamski - rejs z Miami do Los Angeles

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Popłyń we wspaniały rejs z Florydy do Los Angeles przez Kanał Panamski i klimatyczne, kolonialne miasta Ameryki Łacińskiej, na pokładzie statku Norwegian Bliss

Miami – Kartagena – Kanał Panamski – Panama City – Puerto Quetzal – Acapulco - Manzanillo – Puerto Vallarta – Mazatlan – Cabo San Lucas – Los Angeles

Głównym celem naszej podróży jest przyjrzenie się z bliska jednemu z największych i najbardziej spektakularnych osiągnięć ludzkości - Kanałowi Panamskiemu o długości 80 km.

Naszą podróż rozpoczniemy na Florydzie, gdzie zwiedzimy Miami z jego ciekawą architekturą art deco i słynną promenadą Ocean Drive. Następnie wyruszymy w rejs na pokładzie komfortowego statku Norwegian Bliss. Popłyniemy przez Kanał Panamski wzdłuż wybrzeży Ameryki Południowej i Centralnej po wodach Oceanu Spokojnego oraz Atlantyckiego. Podziwiając piękne krajobrazy wpłyniemy do portów w Kolumbii, Panamie, Gwatemali i Meksyku.

W trakcie rejsu proponujemy pakiet wycieczek fakultatywnych (płatnych dodatkowo), podczas których zobaczymy zabytki wpisane na listę UNESCO w Cartagenie i Antigua, zwiedzimy także Panama City.

Nasza wielka podróż zakończy się w Los Angeles.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Dolar amerykański

Program wycieczki 18 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Miami
Dzień 2
Miami. Wycieczka po mieście i wypłynięcie w rejs
Dzień 3–4
Rejs statkiem
Dzień 5
Cartagena, Kolumbia. Możliwość zwiedzania starego miasta, wpisanego na listę zabytków UNESCO oraz twierdzy San Felipe
Dzień 6
Przeprawa Kanałem Panamskim i dopłynięcie do Panama City
Dzień 7
Panama City, Panama. Możliwość wycieczki do Panamy i śluzy w Miraflores
Dzień 8
Na morzu w kierunku Gwatemali
Dzień 9
Puerto Quetzal, Gwatemala. Możliwość udziału w wycieczce do Antigua, wpisanej na listę UNESCO
Dzień 10
Rejs statkiem wzdłuż Riwiery Meksykańskiej i rozrywki na pokładzie
Dzień 11
Acapulco, Meksyk Czas do własnej dyspozycji
Dzień 12
Manzanillo, Meksyk. Zwiedzanie miasta pieszo z przewodnikiem
Dzień 13
Puerto Vallarta, Meksyk
Dzień 14
Mazatlan, Meksyk. Perła Pacyfiku
Dzień 15
Cabo San Lucas, Meksyk. Relaks na Riwierze Meksykańskiej i czas wolny
Dzień 16
Na morzu
Dzień 17
Los Angeles, Kalifornia, USA. Wycieczka po mieście i podróż do domu
Dzień 18
Przylot do Warszawy

Norwegian Bliss

Norwegian Bliss to jeden z zupełnie nowych dużych statków Norwegian Cruise Lines, który może pomieścić ponad 4000 pasażerów

Wycieczkowiec ma swój pierwszy rejs latem 2018 roku, a na pokładzie eleganckiego statku znajdują się między innymi ładne i przestronne kabiny, strefa basenowa, spa i centrum fitness. Istnieje kilka restauracji i kawiarni, a także przedstawienia klasy Broadway. Na górnym pokładzie jest nawet tor gokartowy!

Przeczytaj więcej o statku i inne praktyczne informacje na: https://www.albatros.pl/rodzaj-wycieczki/statek/norwegian-bliss

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
18 998,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Miami

Spotkanie z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie i wylot do Miami. Po wylądowaniu na lotnisku, przejazd do hotelu.

Dzień 2
Miami. Wycieczka po mieście i wypłynięcie w rejs Wypłynięcie 17:30
Welcome to Miami!

Rano udamy się na wycieczkę po mieście, podczas której zobaczymy piękne budynki w stylu deco oraz nadmorską promenadę Ocean Drive, popularną wśród turystów i mieszkańców miasta, którzy chętnie tutaj spacerują lub odpoczywają w licznych  kawiarniach i restauracjach. My także będziemy mieli czas na chwilę relaksu, aby nacieszyć się atmosferą tego największego miasta Florydy, zanim pojedziemy do portu, gdzie czeka nasz statek. Późnym popołudniem wyruszymy z Miami w nasz wspaniały rejs.

Dzień 3–4
Rejs statkiem
Norwegian Bliss

Dwa dni na morzu, to doskonały sposób na rozpoczęcie rejsu. W trakcie podróży w kierunku Morza Karaibskiego  można odpocząć na leżakach rozstawionych na pokładzie statku, cieszyć się widokami, poczytać książkę lub skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej. Do wyboru jest kilka restauracji i  barów, w których można napić się dobrego wina lub drinka z kolorową palemką. Na statku znajduje się również biblioteka z grami planszowymi, teatr, kasyno, fitness i spa, w którym można skorzystać z różnych zabiegów (rezerwacja i płatność bezpośrednio na statku). Pilot na bieżąco będzie informował o ofercie statku oraz zorganizuje dodatkową integrację i spotkania informacyjne dla gości Albatros Travel.

Dzień 5
Cartagena, Kolumbia. Możliwość zwiedzania starego miasta, wpisanego na listę zabytków UNESCO oraz twierdzy San Felipe Przypłynięcie ok. 06:00, wypłynięcie ok. 14:00
Fort San Felipe de Barajas

Dzisiaj przypłyniemy do Cartageny położonej na północnym wybrzeżu Kolumbii. Cartagena została założona w roku 1533 i jest dzisiaj jednym z najstarszych miast kolonialnych z czasów hiszpańskiego panowania. Jednocześnie jest również najpiękniejszym i najlepiej zachowanym miastem zbudowanym przez hiszpańskich kolonizatorów Ameryce Południowej i Środkowej, a stara ufortyfikowana dzielnica od 1984r. znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Naszą wycieczkę po Cartagenie rozpoczniemy od zwiedzania fortu San Felipe de Barajas, jednej z lepiej zachowanych budowli obronnych Ameryki Łacińskiej. Budowę fortu rozpoczęto w 1536 r., a w późniejszych wiekach wielokrotnie umacniano i rozbudowywano. Przejdziemy się po fortyfikacjach, z których można podziwiać piękną panoramę miasta. Cartagena była atrakcyjnym celem ataku dla wszelkiego rodzaju rabusiów, ponieważ to między innymi stąd hiszpański kolonizatorzy wysyłali do kraju złoto, srebro i kamienie szlachetne. Twierdza miała więc strategiczne położenie aby chronić miasto, zarówno przed atakami z lądu, jak i przed piratami od strony morza.

Przespacerujemy się także po starej, ufortyfikowanej dzielnicy miasta.  Tutaj w małych, wąskich uliczkach zobaczymy piękne, dobrze zachowane budynki w stylu kolonialnym, zarówno prywatne domy z drewnianymi balkonami jak i stojące obok okazałe budynki, w których mieściła się niegdyś rozbudowana hiszpańska administracja.  Po drodze zobaczymy jedne z najciekawszych zabytków miasta jak Klasztor Popa, położony w najwyższym punkcie miasta, na szycie 150 metrowego wzgórza, z którego rozpościera się fantastyczny widok na całe miasto. Zatrzymamy się także koło pomnika rdzennej Indianki Cataliny, której naga postać osłonięta jest jedynie przepaską biodrową, a włosy przyozdobione są piórem. Indianka Catalina została uprowadzona przez Hiszpanów i nauczona języka hiszpańskiego po to, aby jako tłumacz służyć konkwistadorom w dalszym podboju Kolumbii.  Ze względu na tropikalny klimat będziemy się poruszać powoli, a wytchnienia poszukamy w mijanych kawiarenkach.

(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę rejsu. Istnieje możliwość wykupienia osobnego pakietu wycieczek, więcej w dalszej części programu).

Dzień 6
Przeprawa Kanałem Panamskim i dopłynięcie do Panama City Żegluga przez Kanał Panamski ok.7.00-18.30. Przypłynięcie do Panamy o godz. 20:00
Sztuczny kanał między Oceanem Spokojnym i Atlantyckim

Dzisiaj odbędzie się kulminacyjny punkt programu: przeprawa Kanałem Panamskim, zbudowanym w  1914 roku.

Ten ambitny projekt, mający na celu stworzenie połączenia pomiędzy oceanami, był wielkim wyzwaniem nie tylko dla inżynierów. Projekt było również trudny finansowo i politycznie. Pomysł przekopu kanału powstał znacznie wcześniej, już w 1513 r., gdy hiszpański konkwistador Balboa odkrył panamskie wybrzeże Oceanu Spokojnego. Wraz z tym odkryciem kupcy, ale również rządy państw marzyły o stworzeniu przeprawy, by zamiast pokonywać 20 tys. km wokół Ameryki Południowej statki mogły pokonywać drogę między Oceanem Atlantyckim, a Spokojnym na skróty. Projekt zyskał poparcie wśród wielu, między innymi Benjamina Franklina czy filozofa Goethego. Budowę rozpoczęło francuskie konsorcjum La Société Internationale du Canal Interocéanique w roku 1880, a w kolejnych dwudziestu latach napotykało na wciąż nowe trudności techniczno-inżynieryjne, wielokrotne osuwanie się ziemi i epidemie malarii i żółtej febry, które odebrały życie blisko 22 tys. robotników. Francuzi w obliczu tych katastrof zdecydowali sprzedać prawa do projektu rządowi Stanów Zjednoczonych za kadencji prezydenta Theodore'a Roosevelta. Cena wyniosła 40 mln dolarów. Amerykanie przejęli budowę w 1904 r. W ich zakresie była budowa największej tamy i największych śluz i wrót. W tamtych czasach skala przedsięwzięcia była zupełnie niewyobrażalna. Ponadto, napotkano na problemy środowiskowe. Projekt realizowały ekipy wykonawców z wielu krajów, a wielu robotników straciło przy nim życie.

Oficjalne otwarcie Kanału Panamskiego nastąpiło 15 sierpnia 1914 r. Pierwszym statkiem, który przepłynął przez to wykonane ludzką ręką okno na świat był SS Ancon. Również dzisiaj obiekt ma ogromne znaczenie żeglugowe i handlowe, a zarządza nim w całości Panama. Ze względu na ruch nowoczesnych statków handlowych i kontenerowców kanał jest nadal poszerzany, modernizowany i rozbudowywany. Dzięki temu mogą się przez niego przeprawiać statki szersze niż typowe 32,2 m.

Wieczorem cumujemy w Panama City i to właśnie Panamę zdwiedzimy jutro, po dobrze przespanej nocy.

Dzień 7
Panama City, Panama. Możliwość wycieczki do Panamy i śluzy w Miraflores Wypłynięcie ok. 15:00
Panama City

Dzisiejsze zwiedzanie zaczynamy od wjazdu do centrum starego miasta. Zanim przejedziemy do potężnego kanału zobaczymy najważniejsze zabytki miasta,. Zwiedzimy Muzeum Kanału Panamskiego i dowiemy się więcej o tym, jak przebiegała jego budowa. Na koniec, przed powrotem na nasz statek,  zobaczymy śluzy w Miraflores.

(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę rejsu. Istnieje możliwość wykupienia osobnego pakietu wycieczek, więcej w dalszej części programu).

Dzień 8
Na morzu w kierunku Gwatemali

Po wypłynięciu na Ocean Spokojny cieszyć się będziemy kolejnym dniem na morzu. Popłyniemy w kierunku Gwatemali, co po hiszpańsku oznacza „bogate wybrzeże”.

Dzień 9
Puerto Quetzal, Gwatemala. Możliwość udziału w wycieczce do Antigua, wpisanej na listę UNESCO Przypłynięcie o 12.00, wypłynięcie o godz. 22.00
Antigua, Gwatemala

W dniu dzisiejszym zacumujemy w Puerto Quetzal na wybrzeżu Pacyfiku w Gwatemali. Dla chętnych istnieje możliwość wzięcia udziału w wycieczce podczas której przejeżdżając przez piękne, zielone krajobrazy dotrzemy do miasta Antigua, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to kolejny doskonały przykład hiszpańskiej architektury kolonialnej. Miasto ma swój magiczny urok, a w powietrzu wyraźnie czuć zapach historii. 

Antigua została założona w 1527 roku i do 1773 była stolicą prowincji. Miasto położone jest na wyżynach na wysokości około 1500 n.p.m. i jest otoczone przez 3 imponujące i wciąż aktywne wulkany. Na wulkanicznych zboczach uprawiana jest jedna z najlepszych kaw na świecie, którą można skosztować w miejskich kawiarniach. Oprócz wyśmienitej kawy, miasto jest również znane jako doskonałe miejsce do nauki hiszpańskiego, ponieważ jest tu około 60 szkół językowych, które przyciągają podróżników z całego świata.

Podczas spaceru brukowanymi uliczkami zobaczymy m.in. centralny plac miasta, lokalny targ i fabrykę jadeitu, gdzie będziemy obserwować, jak zielonkawe bryłki minerału zamieniają w rękach wprawnych rzemieślników w ozdobne figurki. Na koniec czeka nas jeszcze smaczny  obiad, składający się  z lokalnych potraw.
(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Istnieje możliwość wykupienia osobnego pakietu wycieczek, więcej w dalszej części programu).

Dzień 10
Rejs statkiem wzdłuż Riwiery Meksykańskiej i rozrywki na pokładzie

Trasa rejsu prowadzi teraz do Puerto Vallarta a my mamy czas, aby odpocząć i cieszyć się wieloma atrakcjami oferowanymi na statku. Czas możma spędzić w swoim rytmie - odpoczywać przy basenie, skorzystać z oferty teatru, kasyna, fitness lub spa, albo z innych rozrywek oferowanych na pokładzie.

Dzień 11
Acapulco, Meksyk Czas do własnej dyspozycji Przypłynięcie ok. 07.00, wypłynięcie ok. 18:00

Acapulco to największy i najbardziej znany kurort w Meksyku słynący z rozległych plaż i pięknego lazurowego morza. O Acapulco śpiewał nawet Elvis Presley, który na początku lat 60-tych rozsławił to miejsce dzięki filmowi „Zabawa w Acapulco”. Acapulco podzielone jest na trzy obszary: pierwszy z nich to Playa Revolcadero z pięknymi tropikalnymi lagunami, położona blisko lotniska; drugi to znajdujące się dalej na północ Puerto Marquis z luksusową dzielnicą Acapulco Diamante oraz trzeci obszar, który wszyscy uważają za „prawdziwe” Acapulco, czyli Acapulco Bay – naturalna przystań pełna wysokiej klasy hoteli, intensywnego życia nocnego i przysmaków kuchni meksykańskiej, gdzie owoce morza są kluczowym składnikiem wielu potraw.

Acapulco słynie również z pokazów skoków z La Quebrada, podczas których młodzi śmiałkowie skaczą w wody zdradziecko płytkiej i wąskiej zatoki, każdorazowo rzucając wyzwanie śmierci.

Dzień 12
Manzanillo, Meksyk. Zwiedzanie miasta pieszo z przewodnikiem Przypłynięcie ok. 11:00, wypłynięcie ok. 20:00

Dziś przewodnik zabierze zainteresowanych na przyjemny spacer po urokliwym nadmorskim miasteczku Manzanillo (możliwy transport z/na statek oraz ewentualne opłaty za wstęp nie są wliczone). To tętniące życiem miasto portowe oferuje malownicze uliczki, kolorowe domy z tradycyjnymi dachami, zachęcające małe place i liczne kościoły.

Centrum miasta Manzanillo znajduje się wokół nabrzeża, gdzie zwiedzamy zabytki i budynki, które opowiadają o bogatej przeszłości miasta. Miasto zostało założone w 1527 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Hernána Cortésa jako ważna baza dla imperium hiszpańskiego w Nowym Świecie. Manzanillo szybko stało się ważnym ośrodkiem handlowym ze względu na korzystne położenie nad Oceanem Spokojnym.

Po naszym spacerze, przed wypłynięciem statku, istnieje możliwość kontynuowania zwiedzania na własną rękę i skosztowania lokalnej kuchni lub wypicia orzeźwiającego drinka w jednym z wielu barów i restauracji wzdłuż brzegu, podziwiając widok na spokojną zatokę.

Dzień 13
Puerto Vallarta, Meksyk Przypłynięcie 7.00, wypłynięcie o 20.00

Puerto Vallarta położone jest w Zatoce Bandera, największej naturalnej zatoce Meksyku, która ma 55 kilometrów długości i 35 kilometrów szerokości. Miasto od lat 50-tych jest popularnym kurortem zarówno wśród Meksykanów, jak i Amerykanów. Miasto jest bardzo urokliwe ze swoimi brukowanymi uliczkami i licznymi małymi kawiarniami i restauracjami, ale jednocześnie ma też nowoczesne akcenty. Wzdłuż rzeki Cuale rozciągają się 2 duże targowiska, na których można kupić wyroby rzemieślnicze, rękodzieło i pamiątki. Miasto posiada również Muzeum Archeologiczne z ważną kolekcją sztuki prekolumbijskiej.

Idąc na spacer wzdłuż wybrzeża Malecón, można podziwiać rzeźby współczesnych artystów, takich jak Sergio Bustamante, Alejandro Colunga i Ramiz Barquet. Zachęcamy też, aby usiąść w jednej z kawiarni przy promenadzie i obserwować codzienne życie miasta i jego mieszkańców. Nasz pilot zorganizuje dla chętnych wspólny spacer po mieście.

Puerto Vallarta słynie z wielu plaż, a najpopularniejszą z nich jest Playa de los Muertos – plaża umarłych. Ta przerażająca nazwa pochodzi podobno z czasów, gdy pirackie statki cumowały na plaży, aby załoga mogła odpocząć, uzupełnić zapasy i zaplanować nowe wyprawy. Aby przerwać ten proceder, miejscowy gubernator kazał wyłapać załogę jednego ze statków, a następnie powiesić jej wszystkich członków na plaży. Miało to być swoiste ostrzeżenie dla innych statków, aby nie przybijały więcej w to miejsce.  Obecnie pomimo swojej makabrycznej nazwy plaża ta jest tętniącym życiem miejscem! Znajduje się tu wszystko czego potrzebujemy do wypoczynku: restauracje, parasole, leżaki, sporty wodne i rozrywka.

Dzień 14
Mazatlan, Meksyk. Perła Pacyfiku Przypłynięcie 7.00, wypłynięcie o 19.00

Mazatlan jest jednym z wakacyjnych rajów Meksyku. Stare miasto Mazatlan zbudowane jest w typowym meksykańskim stylu z wąskimi uliczkami, małymi placami, lokalnymi sklepikami i ulicznymi sprzedawcami owoców morza. To tutaj rozciąga się jedna z najdłuższych nadmorskich promenad na świecie. W Mazatlan można również zobaczyć jak Voladores wykonują swój taniec. Jest to starożytna rytualna modlitwa do boga słońca o płodność i dobre zbiory. Mówi się, że rytuał ma 1500 lat i pochodzi ze środkowego Meksyku. Wykonuje go czterech mężczyzn, którzy kręcą się wokół pala, przywiązani sznurami, podczas gdy piąty z nich tańczy wokół słupa i gra na bębnie. Rytuał ten jest odprawiany do dziś, częściowo dla podtrzymania tradycji, a częściowo dla rozrywki turystów.

Istnieje możliwość wybrania się z przewodnikiem na wspólną pieszą wycieczkę po „starym” Mazatlan i „złotej” strefie miasta (koszt ok. 20 USD od osoby).

Dwukilometrową odległość z portu do centrum można pokonać pieszo albo dojechać autobusem lub taksówką. W mieście polecamy skosztować piwa Pacifico, z jednego z największych browarów w Meksyku.

Dzień 15
Cabo San Lucas, Meksyk. Relaks na Riwierze Meksykańskiej i czas wolny Przypłynięcie 7.00, wypłynięcie o 15.00

Na południowym krańcu długiego półwyspu Baja California leży Cabo San Lucas. W przeszłości na tych spokojnych wodach Zatoki Kalifornijskiej wiele statków handlowych szukało schronienia podczas żeglugi po wielkim oceanie. Miejscowi piraci wykorzystywali nadarzające się okazje, aby rabować ładunki statków i dzięki temu wzbogacić się. Dzisiaj turystów wzbogacają wspaniałe widoki skalnych klifów i krystalicznie czystej wody. Dzisiejszy dzień można spędzić według własnego uznania.  

Łatwo zauważyć, że miasto ma swój nieodparty urok dlatego można cały dzień poświęcić na jego zwiedzanie. W historycznej części miasta warto odwiedzić mały kościół Iglesia de San Lucas, zbudowany przez hiszpańskich misjonarzy w 1730 roku. Można się też wybrać na lokalny targ, który kusi ogromną gamą towarów od ceramiki do hamaków oraz pięknych tkanin i haftowanych materiałów. Jedną z opcji jest również wizyta w legendarnym barze Cabo Wabo Cantina, którego właścicielem jest Sammy Hagar - były wokalista zespołu rockowego Van Halen. Dla chętnych nasz pilot zorganizuje wspólny spacer po mieście.

Dzień 16
Na morzu

Dziś możemy się cieszyć naszym ostatnim pełnym dniem na morzu, dobrym jedzeniem i relaksem, zanim zawiniemy do portu w USA.

Dzień 17
Los Angeles, Kalifornia, USA. Wycieczka po mieście i podróż do domu Przypłynięcie o 08.00
Los Angeles, USA

Nadszedł czas, aby pożegnać się z naszym statkiem wycieczkowym. Po wymeldowaniu się wsiadamy do autobusu i udamy się na panoramiczne zwiedzanie Los Angeles.
Następnie przejedziemy na lotnisko i udamy się w podróż powrotną do Polski.

Dzień 18
Przylot do Warszawy

Przybywamy do Warszawy z walizką pełną miłych wspomnień po ekscytującym rejsie.

Pakiet wycieczkowy

Tylko dla gości Albatros Travel przygotowaliśmy pakiet wycieczek z naszym polskim pilotem. Pakiet należy wykupić w biurze Albatros Travel nie później niż 65 dni przed wyjazdem.

Pakiet wycieczek obejmuje:

 • Cartagena, Kolumbia. Półdniowa wycieczka ze zwiedzaniem kolonialnego miasta Kartagena i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starego Miasta (obiad nie jest wliczony w cenę)
 • Panama City, Panama. Całodniowa wycieczka do Panamy i śluz w Miraflores (obiad nie jest wliczony w cenę)
 • Puerto Quetzal, Gwatemala. Całodniowa wycieczka ze zwiedzaniem wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta Antigua (obiad wliczony w cenę)

Cena: 1268 zł/ osoba

Informacja o cenie

Dopłata do kabiny jednoosobowej

Kabina jednoosobowa wewnętrzna kat. IB: 7.698 PLN

Dopłata do podwyższenia standardu kabiny

Kabina podwójna
Dopłata za kabinę dwuosobową z balkonem kat. BB: 6.198 PLN/os

Kabina pojedyncza
Dopłata za kabinę jednoosobową z balkonem kat. BB: 20 098 PLN/os

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa–Miami i Los Angeles –Warszawa z przesiadką
 • Transport zgodnie z programem
 • Spotkania informacyjne na statku i wykłady prowadzone przez pilota
 • Zwiedzanie Los Angeles
 • Zwiedzanie Miami
 • 1 nocleg  w pokoju 2-osobowym ze śniadaniem w hotelu na Florydzie
 • 15 noclegów w wewnętrznej kabinie 2-osobowej na statku pasażerskim Norwegian Bliss
 • Podatki i opłaty portowe (wartość ok. 2.040 zł/osobę)
 • Pełne wyżywienie na statku
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Pakietu wycieczkowego 1 268,- zł od osoby
 • Dopłaty do kabiny 1-osobowej lub z balkonem
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków na pokładzie statku (około 250 USD za osobę). Kwota zostanie automatycznie pobrana z Państwa konta pokładowego
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców na lądzie i podczas wycieczek (łącznie ok. 15 USD, goście zdecydowani na pakiet wycieczkowy powinni przygotować sumę 25 USD)
 • Wydatków indywidualnych
 • Opłaty za wjazd do USA (ESTA ok. 21 USD)
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Rodzaje kabin

Na statku dostępne są różne kategorie kabin, od   - od przyjemnych, w miarę przestronnych kabin wewnętrznych po wspaniałe apartamenty z własnym balkonem. Wszystkie kabiny posiadają łazienkę z prysznicem i WC, szafę, miejsce do siedzenia, łóżka pojedyncze lub podwójne. Dodatkowo wszystkie kabiny wyposażone są w lodówkę i suszarkę do włosów. W przypadku chęci rezerwacji większego apartamentu prosimy o kontakt z Albatros Travel.

Kabina z balkonem
Kategoria kabiny BB, pokład 10
Kabina zewnętrzna z prywatnym balkonem. Kabiny posiadają duże okna sięgające od podłogi do sufitu oraz dwa łóżka pojedyncze lub łóżko małżeńskie. Pow. 19 m2 (w tym balkon ok. 3 m2).

Kabina wewnętrzna
Kabina kategorii IB, pokład 8.
Kabina wewnętrzna z dwoma pojedynczymi łóżkami połączonymi w łóżko małżeńskie. Pow. od 12 m2 do 13 m2.

Wycieczki – półdniowe i i całodniowe

Zwyczajowo dzielimy  wycieczki na półdniowe i całodniowe. Nie musi to koniecznie oznaczać, że wycieczki trwają pół lub cały dzień. Wycieczka półdniowa zwykle odbywa się rano lub po południu i nie obejmuje posiłku. W takich przypadkach obiad lub kolację spożywamy na statku. Wycieczki te trwają zazwyczaj 2-4 godziny. Całodniowa wycieczka trwa najczęściej około 5-9 godzin i może zahaczyć o porę obiadową, co nie zawsze musi oznaczać, że obiad jest wliczony w cenę wycieczki. Dokładna informacja odnośnie posiłku jest zawsze zawarta  w opisie wycieczki.

Godziny w harmonogramie rejsu

Harmonogram i plan rejsu zależny jest od armatora, który zastrzega sobie prawo do zmian godzin zawinięcia do portu. Zwykle nie dokonuje się zmian godzin przybicia do portu i wypłynięcia, jednak pojedyncze przesunięcia zdarzają się niemal na wszystkich wycieczkach, ze względu na warunki pogodowe.  W programie wycieczki zawsze jednak zamieszczamy harmonogram, ponieważ pozwala na oszacowanie czasu, jaki spędzimy na wodzie i na lądzie w czasie postoju. Niewątpliwie rejs statkiem jest ważną częścią całej wycieczki!

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

Jeśli chcesz zamknąć swoją walizkę, użyj tzw. zamka TSA. The Transportation Security Administration to służby przeprowadzające kontrolę bagażu przed lotem do, z i przez USA. Dysponują one „kluczem głównym”, którym mogą otworzyć zamek TSA. W przypadku zamknięcia walizki innym zamkiem służby zastrzegają sobie prawo do ich zerwania – dotyczy to również zamków wbudowanych w walizce. Blokady TSA można kupić w większości sklepów z walizkami i podobnych, i są one dostępne zarówno w postaci kłódek, jak i taśm zabezpieczających do walizek.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej informacji o podróży

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu. Dzieci – niezależnie od wieku – muszą mieć swój własny paszport. Dane paszportowe należy wysłać do Albatros Travel w ciągu 14 dni od dokonania rezerwacji poprzez system www.albatros.pl/paszport.
Należy pamiętać, że imię i nazwisko na bilecie lotniczym musi być w 100% zgodne z imieniem i nazwiskiem w paszporcie. Konsekwencją błędnych danych może być w najgorszym przypadku odmowa wjazdu do Stanów Zjednoczonych i konieczność powrotu do domu na własny koszt.

ESTA - zezwolenie na wjazd do USA

Od 11.11.2019 r obywatele polscy podróżujący do USA w celach turystycznych i biznesowych na okres do 90 dni nie są objęci obowiązkiem wizowym. Powinni jednak przed podróżą ubiegać się o autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA). Proces rejestracji w systemie ESTA oraz ważne informacje znajdują się na stronie https://esta.cbp.dhs.gov/esta/


Rejestracja w systemie ESTA to koszt 21 USD (płatne kartą kredytową) a standardowy czas oczekiwania na zatwierdzenie wniosku to 72 godziny.

Zgoda w systemie ESTA wydawana jest na dwa lata. W tym czasie można odwiedzać USA wielokrotnie, ale żaden pobyt nie może przekroczyć 90 dni. 

Podróżni z już otrzymaną wizą nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej z niej korzystać. 
Zniesienie obowiązku wizowego do USA dla Polaków nie dotyczy wszystkich. Na mocy amerykańskich przepisów, nie mogą z niego korzystać osoby, które po 1 marca 2011 r. były w Iranie, Iraku, Jemenie, Korei Północnej Libii, Somalii, Sudanie lub Syrii. W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Formalności wizowe przy takiej procedurze mogą trwać kilka tygodni, należy więc zadbać o nie odpowiednio wcześniej.

Informacje na temat obowiązujących przepisów wjazdowych, Polacy oraz obywatele innych państw, uzyskają kontaktując się z Ambasadą USA w Polsce tel. +48 22 504 20 00 lub naszym biurem partnerskim 2 Ways www.wizaserwis.pl.

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Sprzęt elektroniczny w bagażu podręcznym

Wymogi bezpieczeństwa podczas lotów do USA

Amerykańskie władze zaostrzyły wymogi bezpieczeństwa w zakresie lotów do USA. Wszelki sprzęt elektroniczny wnoszony w bagażu podręcznym na pokład samolotu (telefony komórkowe, tablety, iPady, laptopy itp.) należy na żądanie włączyć podczas kontroli bezpieczeństwa. Oznacza to, że musisz dopilnować, by bateria była w pełni naładowana po przybyciu na lotnisko.

Jeśli niemożliwe jest włączenie przyniesionego sprzętu, nie można go zabrać na pokład samolotu, lecz należy go pozostawić w punkcie kontroli bezpieczeństwa. Ta nowa zasada związana jest z obawą władz dotyczącą możliwości wykorzystania urządzeń elektronicznych do działań terrorystycznych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wszystkich linii lotniczych, poniżej British Airways: http://www.britishairways.com/travel/flightops/public/en_no?p_faqid=5047&source=hp_disruption_banner

Z ręką na sercu

Informacja

Podczas naszego rejsu przez Kanał Panamski pokonamy prawie 4900 mil morskich. Oznacza to, że po drodze będą dni, które w całości spędzimy na morzu. Na pierwszy rzut oka może to się wydawać nudne, ale żaden z naszych gości do tej pory nie narzekał na nudę podczas rejsu. Na statku jest mnóstwo rozrywek jak basen z leżakami, biblioteka, fitness i spa, liczne restauracje i bary, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Polski pilot będzie także organizował dodatkowe integracje dla polskiej grupy.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki