Kapsztad – afrykański raj

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wybierz się do RPA, spróbuj najwspanialszych win i doskonałego jedzenia, rozkoszuj się pięknymi plażami i zobacz pingwiny w pobliżu Przylądka Dobrej Nadziei!

Prawdziwy urok miasta najłatwiej można odkryć podczas leniwego popołudnia w jednej z restauracji na Waterfront nad talerzem owoców morza i przy kieliszku doskonałego lokalnego wina. Ale atrakcji miasto ma do zaoferowania dużo więcej. Można udać się na zwiedzanie na własną rękę albo wykupić jeden z wielu pakietów wycieczek prowadzonych przez naszego polskojęzycznego przewodnika.

Podziwiaj widoki z Góry Stołowej i popłyń z nami w rejs pozwalający zobaczyć Kapsztad od strony oceanu. Podczas wycieczki na Przylądek Dobrej Nadziei zobacz foki wylegujące się na skałach oraz miejsce, gdzie wody Oceanu Atlantyckiego spotykają się z Oceanem Indyjskim, tworząc wyraźną linię. Będzie też okazja do degustacji wyśmienitych win w autentycznych winnicach o 300-letniej tradycji w otoczeniu pięknej przyrody. To miejsce jest rajem nie tylko dla wielbicieli dobrej kuchni i wina, ale także dla miłośników przyrody i kultury. Kapsztad zachwyca turystów od lat, więc daj się uwieść jego nieodpartemu urokowi.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Boże Narodzenie i Nowy Rok

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Rand południowoafrykański

Program wycieczki 10 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Kapsztadu
Dzień 2
Kapsztad, zwiedzanie miasta
Dzień 3
Kapsztad. Dzień wolny lub wycieczka na Górę Stołową, rejs statkiem po zatoce, dzielnica Victoria & Alfred Waterfront (dodatkowo płatna)
Dzień 4
Kapsztad. Dzień wolny lub wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei z lunchem (dodatkowo płatna)
Dzień 5
Kapsztad. Dzień wolny lub wycieczka do krainy win: Vrede en Lust, Franshoek i Stellenbosch, lunch i degustacja win (dodatkowo płatna)
Dzień 6
Kapsztad. Dzień wolny lub wycieczka na Wyspę Robben i township (dodatkowo płatna)
Dzień 7–9
Pobyt w Kapsztadzie. Wylot do Polski
Dzień 10
Przylot do Warszawy

Hotele

Southern Sun Cape Sun Hotel

 • 368 pokoi
 • Wi-Fi
 • Basen zewnętrzny
 • Siłownia
 • Restauracja i bary

Hotel Southern Sun Cape Sun jest położony w centrum, blisko morza (bez dostępu do plaży). W hotelu jest 368 pokoi, a wszystkie pokoje posiadają łazienkę, klimatyzację i bezpłatne wifi (przy dużym obciążeniu połączenie może być wolniejsze). Centralna lokalizacja ułatwia zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta. Centrum handlowe Kapsztadu (Market Square) oddalone jest o około 500 m, a dzielnica handlowo-restauracyjna Victoria & Alfred Waterfront znajduje się około 1 km od hotelu. (hotel oferuje bezpłatny transfer co 45 minut). Najbliższy przystanek autobusów wycieczkowych Hop on & Hop off znajduje się około 200 m od hotelu. Hotel posiada własną restaurację i bar, mały basen z tarasem na zewnątrz oraz siłownię.

Więcej informacji:https://www.southernsun.com/southern-sun-cape-sun (Albatros Travel nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone na stronie internetowej hotelu)

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
8 398,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Kapsztadu

Z Warszawy polecimy do Kapsztadu w Republice Południowej Afryki. Na pokładzie samolotu na rejsie pozaeuropejskim podana zostanie kolacja i śniadanie.

Dzień 2
Kapsztad, zwiedzanie miasta
Kapsztad z lotu ptaka

Rano wylądujemy w Kapsztadzie. Na lotnisku przywita nas przedstawiciel Albatros Travel z biura w Kapsztadzie. Prosto z lotniska jedziemy na zwiedzanie miasta. Następnie udamy się do hotelu. 

Dzień 3
Kapsztad. Dzień wolny lub wycieczka na Górę Stołową, rejs statkiem po zatoce, dzielnica Victoria & Alfred Waterfront (dodatkowo płatna)
Victoria & Alfred Waterfront

Zwiedzanie rozpoczniemy od przejazdu starymi uliczkami prowadzącymi do Góry Stołowej i punktu widokowego Lion’s Head. Jest to szczyt w Kapsztadzie, leżący na terenie Parku Narodowego Góry Stołowej, którego wysokość wynosi 669 m n.p.m. Podziwiać będziemy port i słynną dzielnicę portową Victoria & Alfred Waterfront. Spod podnóża Góry Stołowej wjedziemy kolejką linową na sam szczyt. Z góry ujrzymy Kapsztad i maleńkie osady leżące wzdłuż wybrzeża aż do Cape Point/Przylądka Dobrej Nadziei na południu. Patrząc na północ zobaczymy szerokie białe plaże zachodniego wybrzeża Afryki i bezkresny ocean. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjająca przesuniemy tę część wycieczki na inny termin.

Następnie popłyniemy w rejs, w czasie którego podziwiać będziemy Kapsztad od strony wody. Port jest pełen życia. Barwne i pełne energii miasto chyba najładniej wygląda właśnie z perspektywy zatoki. Następnie udamy się do słynnej dzielnicy Victoria & Alfred Waterfront, gdzie znajdziemy wiele restauracji i sklepików. 

Wycieczkę można dokupić oddzielnie.

Dzień 4
Kapsztad. Dzień wolny lub wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei z lunchem (dodatkowo płatna)
Na plaży w Kapsztadzie

Osoby, które zdecydują się na pakiet wycieczkowy spędzą cały dzień na wycieczce na przyladek Dobrej Nadziei. Przejedziemy przez malownicze wioski wzdłuż wysokich, wąskich skał górujących nad wzburzonym oceanem. Przy zatoce Hout Bay wsiądziemy na łódź i popłyniemy na wyspę Duiker, gdzie mieszka tysiące fok.

Podejdziemy bliziutko do kolonii fok i zobaczymy, jak leżą na skałach i turlają się w dół do wody, a potem płyną wokół naszej łodzi. Następnie przejedziemy przez małe miasteczka Constantia Nek i Fish Hoek do Simon’s Town, gdzie odwiedzimy kolonię pingwinów. Dotrzemy do rezerwatu przyrody Przylądka Dobrej Nadziei, terenu zajmującego całe 7680 hektarów. Rezerwat położony jest na najbardziej na południe wysuniętym przylądku i jest siedliskiem dla antylopy eland, sasebi, skocznika antylopiego i gnu. Ponadto mieszkają tam zebry, strusie, pawiany i wiele innych gatunków zwierząt. Udamy się na krótki spacer na sam koniec półwyspu - Cape Point – gdzie jest miejsce, w którym spotykają się dwa oceany, Atlantyk i Ocean Indyjski. 

Lunch jemy w lokalnej restauracji.

Dzień 5
Kapsztad. Dzień wolny lub wycieczka do krainy win: Vrede en Lust, Franshoek i Stellenbosch, lunch i degustacja win (dodatkowo płatna)
Stellenbosch

Dzień spędzimy w słynnym i pięknym regionie południowoafrykańskich winnic, położonym zaledwie o godzinę jazdy samochodem od Kapsztadu. Rozpoczniemy od zwiedzenia i od degustacji wina w małej winnicy Vrede en Lust. Jest ona pięknie położona na wschodnim stoku góry Simon. Vrede en Lust to nowoczesna winnica, ale bazująca na ponad trzystuletniej tradycji. Tutaj zjemy lunch. Kolejnym punktem programu jest Franschhoek, winnica założona przez francuskich hugenotów, która przez lata rozwinęła się w prawdziwy raj dla smakoszy.

Następnie pojedziemy do drugiego najstarszego miasta w Południowej Afryce, Stellenbosch, które wiele osób zna z etykiet na butelkach wina. Jest to też przepiękne stare miasto z białymi winnicami, otoczone zielonymi polami i fantastycznie pięknymi górami. Miasto założone zostało w 1679 roku i mniej więcej od tych lat produkowane jest tam wino. Zwiedzimy winnicę i posmakujemy produkowanych tutaj przysmaków. Obejrzymy też samo miasto, a w szczególności tradycyjny sklep Oom Samie se Winkel wyglądający dzisiaj tak samo, jak sto lat temu, w którym kupić można niemal wszystko.

Dzień 6
Kapsztad. Dzień wolny lub wycieczka na Wyspę Robben i township (dodatkowo płatna)

W tym dniu udamy się na jeszcze jeden rejs. Tym razem pojedziemy drogą na północ do słynnego więzienia na wyspie Robben Island, gdzie uwięziony był przez wiele dziesięcioleci Nelson Mandela i wielu innych więźniów politycznych. Spotkamy się z przewodnikiem, byłym więźniem, który opowie nam swoją historię. Dowiemy się wiele o tym miejscu, które miało ogromne znaczenie w związku ze swoją okrutną, ale również fascynującą historią, która w dalszym ciągu stanowi istotny element współczesnej Afryki Południowej. Po powrocie do Kapsztadu odwiedzimy tzw. „township”, czyli jednostkę podziału terytorialnego i przyjrzymy się codziennemu życiu zwykłych ludzi.

Dzień 7–9
Pobyt w Kapsztadzie. Wylot do Polski
Przepiękna linia brzegowa w Kapsztadzie

Dni od 7 do 9 to czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Kapsztad oferuje wiele możliwości wycieczek i odpoczynku, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Łatwo poruszać się tu samodzielnie. W mieście i w jego najbliższym otoczeniu znajduje się 16 muzeów i wiele przeróżnych atrakcji. Można wybrać się na wycieczkę helikopterem, popływać, pojeździć konno, żeglować lub pojechać na safari. Inną zaletą Kapsztadu jest ogromny wybór restauracji oferujących ekskluzywne potrawy i wyborne wina światowej klasy, w których ceny są przystępne. Ostatnie zakupy można zrobić rano, ponieważ po południu pożegnamy się z Kapsztadem i udamy się w podróż powrotną do Polski.

Dzień 10
Przylot do Warszawy

Pakiet wycieczkowy

Dzień 3: Góra Stołowa, rejs statkiem po zatoce, dzielnica Victoria & Alfred Waterfront
Dzień 4: Przylądek Dobrej Nadziei z lunchem
Dzień 5: Kraina win: Vrede en Lust, Franshoek i Stellenbosch, lunch i degustacja win
Dzień 6: Wyspa Robben Island i Township

Cena pakietu: 2998 PLN/os.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 8 398,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

2 498,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota 
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Kapsztad – Warszawa, w obie strony z przesiadką 
 • Zwiedzanie miasta (dzień 1)
 • Wyżywienie: śniadania
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW 
Cena nie zawiera
 • Pakietu wycieczek (informacja powyżej)
 • Wydatków indywidualnych  
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego  
 • Napiwków, ok. 25 $ na osobę 
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera”
Ceny dla dzieci

Cena wycieczki: 5 998 PLN/os. (dla maksymalnie 2 dzieci poniżej 12 roku życia, pod opieką 2 osób dorosłych)
Pakiet wycieczkowy: 2498 PLN/os.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

Waluta

Zabierając USD do RPA prosimy zwrócić uwagę by banknoty były wydane po 2006 roku.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Republice Południowej Afryki

Tutaj dowiesz się więcej na temat Republiki Południowej Afryki: albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 2 998,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody

Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj www.tsogosun.com/southern-sun-cape-sun

Cena
zł 2 998,- za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy
zł 2 000,-

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie www.tsogosun.com/the-cullinan

Dopłata za pobyt w hotelu o wyższym standardzie
zł 1 500,- za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata do pokóju jednoosobowego w hotelu o wyższym standardzie
zł 2 500,-

Cena zawiera
 • Transfer do i z hotelu w dniu przyjazdu i wyjazdu
 • 4 noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
 • Codzienne śniadanie
Zamówienie

Przedłużenie wycieczki należy zarezerwować wraz z rezerwowaniem samej wycieczki lub najpóźniej 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 5 498,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata

Przez cztery dni wysokie na ponad 100 metrów, szerokie na 2 kilometry i otoczone gęstym lasem deszczowym imponujące Wodospady Wiktorii mogą stać się Twoim domem na zakończenie afrykańskiej przygody. Nazwa wodospadów w języku bantu brzmi „mosi-oa-tunya” (mgła, która grzmi), bo tak właśnie wyglądają Wodospady Wiktorii – przypominają potężną mglistą chmurę, z której dochodzą dźwięki grzmotów.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Explorers Village - Wioska Odkrywców przy Wodospadach Wiktorii

Piękny 3-gwiazdkowy hotel z basenem, restauracją i barem. Z obiektu roztacza się widok na afrykański busz i wodopój, często odwiedzany przez słonie i bawoły. Hotel znajduje się zaledwie 400 metrów od Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.shearwatervictoriafalls.com

Ceny
5.498,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w The Explorers Village
6.498,- PLN za osobę w pokoju jednoosobowym w The Explorers Village

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Dopłata za podwyższenie standardu pokoju
2.500,- PLN od osoby w pokoju dwuosobowym w hotelu Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy
6.000,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot do portu lotniczego Victoria Falls
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem) przy Wodospadach Wiktorii
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Piesza wycieczka wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena 7 498,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 5 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z trzech hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym
7 498 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego
2 998 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pbyt w hotelu 5*

1 500 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5*
4 498 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Rated 5 out of 5 by from Kapsztad 2022 Drugi wyjazd z Albatrosem do RPA i ponownie bardzo udane wakacje. Ponownie dobra organizacja,hotel i program,a przede wszystkim pilotka Lucy!!!Profesjonalna,życzliwa,pomocna i bardzo sympatyczna. Polecam taki wyjazd,bo Kapsztad jest ciekawy/koniecznie wycieczki dodatkowe/,ale warto zaliczyć też safari/jeżeli nie jako oddzielna wycieczka do parku Krugera to można z Kapsztadu pojechać na jednodniową wyprawę/.
Date published: 2022-12-03
Rated 5 out of 5 by from Podróż marzeń Przed wyjazdem udało mi się posłuchać wykładu online na temat RPA pilotki biura. Oprócz tego warto poczytać o historii tego kraju, o aktualnej sytuacji, problemach społecznych. Na miejscu warto posłuchać miejscowego przewodnika. Najlepszym źródłem informacji była nasza przewodniczka i pilotka pani Lucyna Ozimkowska, bo oprócz niezbędnych informacji posiada niesamowitą wiedzę o kraju, literaturze itp. Dzieliła sie również podcastami np. wywiadem z Wojciechem Jagielskim,korespondentem wojennym i autorem ksiązki ,,Wypalanie traw,,Potrafiła przedstawić różne opinie na temat wielkiej rewolucji społecznej jaka dokonała sie w tym kraju.
Date published: 2022-11-28
Rated 5 out of 5 by from Podróż zycia - z przygodami jak w filmach katastroficznych Wycieczka cudowna, organizacja super, a w zaistniałej sytuacji kryzysowej - brak słów zachwytu nad determinacją, zaangażowaniem, walką o "wydobycie" nas z RPA, potem z Londynu i Amsterdamu - dla Naszej Pani Przewodniczki. Jesteśmy absolutnie przekonani, że gdyby nie bezustanne (telefon "przyklejony" do ucha) 'boje' Pani Przewodniczki z przeróżnymi, nieświadomymi sytuacji urzędnikami Albatrosu RPA, LOTu itp., my siedzieli byśmy jeszcze w Londynie, a członkowie naszej grupy, którzy mieli przedłużony pobyt (Kapsztad, Mauritius, Zimbabwe), byliby dalej w RPA. A wszechstronna wiedza Pani Przewodniczki na tematy związane z odwiedzanymi miejscami przekroczyła nasze wszelkie oczekiwania. Jeśli firma (ALBATROS) ma takich pracowników, wszędzie z Wami pojedziemy. ad.opinii za Przelot - dotyczy niezawinionej przez Albatros ingerencji koronawirusa.
Date published: 2020-03-22
 • y_2024, m_2, d_24, h_11
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.38
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_3
 • loc_pl_PL, sid_ZAVCB09, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki