Kirgistan naturalnie!

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wybierz się z Albatrosem na fantastyczną wyprawę do Kirgistanu

Podziwiać będziemy wspaniałą naturę, która latem przyobleka się w swoje najpiękniejsze kolory. Dni są słoneczne, powietrze odurzająco rześkie, a górskie stoki ozdobione kwietnymi kobiercami. Trasa naszej wycieczki wiedzie przez północną część kraju, gdzie udamy się na przyjemne wędrówki górskimi dolinami mijając liczne wodospady. Skorzystamy z dobrodziejstw lata opalając się i kąpiąc w kryształowej wodzie jeziora Issyk-Kul. Spotkamy także prawdziwych nomadów, zapoznamy się z ich kulturą i sposobem życia w otoczeniu dziewiczych górskich krajobrazów. Co więcej, nad jeziorem Son-Kun przenocujemy w tradycyjnej jurcie. Podróż i noclegi będą wygodne, ale też pełne lokalnego kolorytu.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Som

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Biszkek
Dzień 2 Przylot do Biszkek. Zwiedzanie miasta
Dzień 3 Biszkek – Czołponata. Jezioro Issyk-Kul
Dzień 4 Czołponata – Karakol. Wędrówka doliną Grigorievską i gorące źródła
Dzień 5 Karakol. Łatwa wędrówka górska (góry May Saz) i muzeum Przewalskiego Jeti Oguz - Tamga
Dzień 6 Tamga – jezioro Son-Kul. Odwiedziny u pasterzy oraz nocleg w jurcie
Dzień 7 Jezioro Son-Kul - rezerwat przyrody. Wycieczka po okolicy oraz nocleg w jurcie
Dzień 8 Son-Kul – Biszkek. Pożegnalna kolacja
Dzień 9 Wylot z Biszkek do Warszawy

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Biszkek
Pałac w Biszkek

Polecimy z Warszawy przez Istambuł do Biszkek. Kirgistan jest byłą republiką radziecką – krajem znajdującym się daleko na obrzeżach nieistniejącego już Związku Radzieckiego. Geografia, przyroda i kultura tego kraju to mieszanka cech mongolskich, perskich i rosyjskich oraz lokalnego patriotyzmu. Kirgistan graniczy od wschodu z Chinami, od południa z Tadżykistanem, na zachodzie z Uzbekistanem, a na północy z Kazachstanem. Podróż do Kirgistanu jest spotkaniem z fantastyczną górską przyrodą i niezmiernie gościnną ludnością z Jedwabnego Szlaku, która nadal poczuwa się do dziedzictwa Czyngis-chana i praktykuje koczownicze życie. W trakcie tej wycieczki będziemy mieć okazję spojrzeć na tę kulturę z szerokiej perspektywy: odwiedzimy Kirgizów i poznamy ich styl życia; spróbujemy, jak smakuje kumys, czyli sfermentowane mleko klaczy; nasycimy oczy widokiem sięgających nieba gór, nacieszymy się także obfitością owoców i warzyw na bazarach, i wiele, wiele więcej.

Ta przygoda czeka na Ciebie!

Dzień 2
Przylot do Biszkek. Zwiedzanie miasta
Meczet w Biszkek
Po przylocie udamy się do naszego hotelu w Biszkeku. Po śniadaniu i paru godzinach wypoczynku wyruszymy w miasto. Biszkek istnieje od 1825 roku, a w architekturze miasta dominuje styl rosyjski. W oczy rzucają się przede wszystkim budynki rządowe, parki z pomnikami ku czci ojczyzny, ale można tu również znaleźć malownicze domki w typowym rosyjskim stylu. Latem atmosfera w Biszkek jest bardzo przyjemna. Zaparkujemy w centrum i przejdziemy przez miasto. Przewodnik opowie nam o życiu tutaj, o mijanych miejscach: pięknych parkach, muzeach, a także sklepach i bazarach. Będzie również czas wolny na spacer lub na odpoczynek w kawiarni. Po kolacji w jednej z nich, wieczór będzie do własnej dyspozycji.
Dzień 3
Biszkek – Czołponata. Jezioro Issyk-Kul
Jezioro Issyk-Kul

Po śniadaniu spakujemy bagaże i pojedziemy na wschód do miasta Czołponata, które leży na północnym brzegu jeziora Issyk-Kul. Będziemy jechać wzdłuż rzeki wyznaczającej granicę między Kazachstanem a Kirgistanem, przez typowy krajobraz stepowy, który stanowi południową część wielkiej połaci północnych stepów. W rzeczywistości podążymy starym Jedwabnym Szlakiem. Zatrzymamy się również w Buranie, mieście znanym w czasach Jedwabnego Szlaku jako Bałasagun. W XI wieku pod rządami dynastii Kara-Khanid było ono stolicą państwa. Krajobraz stopniowo stanie się coraz bardziej wyżynny, i wzniesi się wzdłuż wąwozu aż do wyżyny Issyk-Kul. Otwierająca się stopniowo przestrzeń dała możliwość uprawy ziemi, a na stepach i na trawie wypasane jest bydło oraz owce.
Wzdłuż drogi rosną drzewa morelowe z powykrzywianymi koronami. Od czasu do czasu będziemy mijać małe muzułmańskie cmentarze. Na horyzoncie zobaczymy turkusowy pas - jest to duże górskie jezioro Issyk-Kul. Ma głębokość ponad 650 m i jest drugim największym górskim jeziorem świata. Późnym popołudniem dotrzemy do naszego pensjonatu z cudownym widokiem na góry i sady morelowe.

Dzień 4
Czołponata – Karakol. Wędrówka doliną Grigorievską i gorące źródła
Rzeka i góry
Dzisiaj rozruszamy nogi i poznamy urok pięknych kirgiskich gór. Skierujemy się na wschód. Zatrzymamy się przy dolinie Grigorievskiej, znanej z pięknych gór i szemrzących potoków. Zrobimy sobie tutaj przyjemny spacer w przystępnym terenie (ok. 4 godziny). Prosto z doliny, porośniętej lasem sosnowym, stromo pną się góry. Wyżej pasy roślinności zmieniają się i las, który znajduje się najniżej, zamienia się w roślinność alpejską oraz piękne łąki, pokryte gdzieniegdzie lodowcami. Po drodze będziemy zatrzymywać się nad strumykami i przy wodospadach. Będziemy oglądać rośliny i słuchać śpiewu ptaków - wieszczek nazywanych krukami alpejskimi oraz podziwiać kołujące w powietrzu orły. Następnie udamy się do znajdujących się tu gorących źródeł. Gorąca woda o temperaturze 43 stopni trafia z głębi ziemi do małych basenów. Jako że zawiera minerały oraz siarkę, mówi się, że ma działanie uzdrawiające. Należy pamiętać o zabraniu strojów kąpielowych!  Zrelaksowani będziemy kontynuowac podróż do Karakol, by tam zameldować się w hotelu.
Dzień 5
Karakol. Łatwa wędrówka górska (góry May Saz) i muzeum Przewalskiego Jeti Oguz - Tamga
Formacja skalna "Złamane serce"

Po śniadaniu wybierzemy się na lokalny bazar i do muzeum Przewalskiego, w którym można obejrzeć dużo przedmiotów przywiezionych przez rosyjskiego podróżnika Nikalaja Michailovicza Przewalskiego z wypraw do Chin i Mongolii. Następnie odwiedzimy małe miasteczko Jeti Oguz, znane przede wszystkim z formacji skał czerwonego piaskowca, która nazywa się „Złamane serce”. W pobliskim sanatorium w 1991 roku Kirgistan podpisał z Rosją umowę o niepodległości. Dzisiaj sanatorium to znane jest z leczenia reumatyzmu. Na koniec dnia dotrzemy do Tamgi, gdzie przenocujemy w pensjonacie, który znajduje się zaledwie o kwadrans drogi od Issyk-Kul i oferuje piękny widok na góry i sady morelowe. Zostanie nam jeszcze trochę czasu na wskoczenie do cudownej wody, odpoczynek z książką, napisanie kartek pocztowych lub na spacer po wsi. 

Dzień 6
Tamga – jezioro Son-Kul. Odwiedziny u pasterzy oraz nocleg w jurcie
Jurta nad jeziorem Son-Kul

Po śniadaniu spakujemy bagaże i pojedziemy nad jezioro Son-Kul. Po drodze zwiedzimy wieś Bokonbaevo. Znajduje się tam warsztat, w którym lokalne kobiety wystawiają własnoręcznie robione tradycyjne kirgiskie produkty z wojłoku (rodzaj filcu). To doskonała okazja, żeby kupić z pierwszej ręki rzemiosło Nomadów np. dywany Shyrdak, które zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Będziemy mijać imponujące górskie krajobrazy oraz zielone płaskowyże. Jezioro Son-Kul leży na wysokości 3000 m n.p.m. Uważane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Kirgistanie. Latem pasterze z doliny Koczkorki chętnie korzystają z pobliskich porośniętych trawą łąk do wypasu swoich zwierząt. Goście są tu mile widziani, więc poza interesującą fauną i florą poznamy etnicznych Kirgizów, od których będziemy mogli wytargować dobrą cenę za lokalny ser, świeży jogurt czy kumus (sfermentowane mleko klaczy). Zamieszkamy w tradycyjnych jurtach, które używane są również w Mongolii. Będziemy nocować, tak jak robią to nomadzi, podzieleni na mniejsze grupy. Gdy w małych piecykach palić się już będą zwierzęce odchody, a maty zostaną posłane kolorowymi dywanami i kołdrami, przyjdzie czas na odpoczynek.

Dzień 7
Jezioro Son-Kul - rezerwat przyrody. Wycieczka po okolicy oraz nocleg w jurcie

Cały dzień spędzimy w tej fantastycznej okolicy. Wybierzemy się na wycieczkę do miejsc, gdzie alpejskie kwiaty rzucają się w oczy nawet niewprawionym amatorom botaniki.
Teren wokół Son-Kul jest rezerwatem przyrodniczym, w którym żyją wilki i wylęgają się rzadkie ptaki.
Proponujemy przejażdżkę konną jako wspaniały sposób na podziwianie krajobrazów (opcja dodatkowo płatna). Oczywiście będzie również możliwość samodzielnego zorganizowania sobie czasu. Ponownie zanocujemy w jurtach.

Dzień 8
Son-Kul – Biszkek. Pożegnalna kolacja
Jezioro Son-Kul
Po śniadaniu wyruszymy w powrotną 400km podróż do Biszkeku. Będziemy jechać cały dzień i podróż może wydawać się męcząca szczególnie z powodu złego stanu dróg, ale po drodze zatrzymamy się we wspaniałym miejscu na obiad. Wieczorem wybierzemy się na kolację do jednej z najlepszych restauracji w mieście.
Nocleg w pensjonacie/hotelu.
Dzień 9
Wylot z Biszkek do Warszawy

Informacja o cenie

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Biszkek-Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w pensjonacie/hotelu w pokoju 2-osobowym, 2 noclegi w jurtach dzień 6 i 7
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 60 USD/os)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”
Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 298zł

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Doradzamy zabrać ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o całodniowych wycieczkach.

Dobrze zabrać ze sobą

Prosimy spakować obuwie oraz ubranie odpowiednie do aktywnego wypoczynku na łonie przyrody. Wieczorem w górach może być zarówno ciepło, jak i chłodno, dlatego trzeba pomyśleć o zabraniu polara lub ciepłego swetr, a także o kurtce przeciwdeszczowej. Dobrze mieć również kostium kąpielowy oraz ręcznik. W miejscach naszych noclegów zagwarantowane są ręczniki i pościel.

Noclegi

W większych miastach będziemy w hotelach np. w Biszkeku w hotelu trzygwiazdkowym. W mniejszych miejscowościach nie ma zbyt dużego wyboru. Będziemy zatem przeważnie nocować w pensjonatach lub małych hotelach, a pokoje mogą różnić się wielkością i typem. Mamy dwa noclegi w jurtach, które są tradycyjnymi kirgiskimi namiotami wykonanymi ze specjalnego filcu tzw. wojłoku. Będziemy zakwaterowani po 6 osób. Należy więc spodziewać się spania w jednym pomieszczeniu wspólnie z innymi osobami.
Standard hoteli i pensjonatów poprawił się znacząco w ostatnim czasie. Jeśli chodzi o Tamgę przy południowym brzegu jeziora Issyk-Kul, nie ma tam innych kwater, a jedyną alternatywą są namioty. Wybraliśmy pensjonat, mimo że goście muszą korzystać ze wspólnych łazienek i toalet. Na każdym piętrze znajduje się jedna wspólna łazienka i toaleta na ok. 10 osób. Można jeszcze korzystać z łazienek w ogrodzie. Większość naszych gości lubi ten koloryt, uprzejmych gospodarzy i piękny ogród, nawet jeśli jedzenie i wyposażenie pensjonatu są typowo rosyjskie. Dodatkowym atutem miejsca jest jego położenie względem naszego programu na kolejny dzień. Dzięki niemu możemy skrócić jazdę do jeziora Son-Kul o kilka godzin, co na prawdę dużo znaczy, biorąc pod uwagę kiepską jakość dróg.
Przy jeziorze Son-Kul nocujemy w jurtach, które są autentycznymi i typowymi mieszkaniami nomadów w całej Centralnej Azji. Korzystali z tych mobilnych domów od tysięcy lat i nadal to robią. W przeciwieństwie do nomadów, będziemy spać wygodnie na łóżkach polowych w jurtach przygotowanych specjalnie dla gości. Dostaniemy ponadto czyste poszewki na pościel. Jezioro Son-Kul jest rezerwatem przyrody, dlatego są granice tego, jak dużo udogodnień może się pojawić w jurtach. Obozy podlegają surowym przepisom, a my jako goście musimy to uszanować.  Znalezienie się wśród tak gościnnych koczowników oraz przebywanie w tak dziewiczej naturze – to esencja pobytu przy Son-Kul.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 12 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

KGRTR01APL