Lato w Wietnamie - zwiedzanie i wypoczynek

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Odkryj największe atrakcje Wietnamu od Ho Chi Minh i doliny Mekongu przez cesarskie miasto Hue i Zatokę Ha Long aż do stolicy Hanoi i odpoczywaj 5 dni w Hoi An.

Ta podróż to połączenie klasycznej wycieczki objazdowej z wakacyjnym wypoczynkiem w Hoi An, jednej z najbardziej urokliwych miejscowości Wietnamu, wpisanej także na listę UNESCO.

Z nowoczesnego miasta Ho Chi Minh (dawniej Sajgon) i żyznej delty Mekongu na południu kraju skierujemy się na północ do stolicy Wietnamu, Hanoi, z tętniącymi życiem ulicami handlowymi, świątyniami i mauzoleum prezydenta Ho Chi Minha. Popłyniemy również w rejs po przepięknej  zatoce Ha Long, gdzie 2 tysiące wapiennych wysepek rozsianych po lazurowej tafli morza tworzy spektakularny widok, który w pełni zasługuje na to, aby otoczyć go patronatem UNESCO.

Odwiedzimy również miasto Hué - dawną stolicę cesarstwa pełną pałaców, świątyń i cesarskich mauzoleów, po czym kontynuujemy podróż do czarującego, starego miasta handlowego Hoi An, które słynie zarówno z przytulnej atmosfery, jak i pięknych plaż. Spędzimy tu 5 dni, podczas których można samemu odkrywać okolicę lub wybrać się na wycieczki fakultatywne organizowane przez Albatros Travel! Pogoda o tej porze roku jest idealna na wypoczynek na plaży.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Przygoda życia

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Dong

Program wycieczki 16 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy
Dzień 2
Przylot do Ho Chi Minh. Powitalna kolacja
Dzień 3
Ho Chi Minh. Tunele Cu Chi i zwiedzanie miasta
Dzień 4
Ho Chi Minh City - Can Tho. Delta Mekongu. Wycieczkę łodzią na wyspę Ban Tre
Dzień 5
Delta Mekongu - Hanoi. Pływający rynek, zwiedzanie miasta taksówką rowerową
Dzień 6
Hanoi. Wycieczka po mieście. Mauzoleum Ho Chi Minha, Pagoda Jednej Kolumny, Hanoi Hilton, Wodny Teatr Lalek
Dzień 7
Hanoi - Zatoka Ha Long. Rejs wśród skalnych formacji
Dzień 8
Zatoka Ha Long - Hanoi. Nocny pociąg do cesarskiego miasta Hué
Dzień 9
Przyjazd do Hué. Rejs statkiem po Perfumowej Rzece, pagoda Thien Mu i mauzoleum Ming Manga
Dzień 10
Hué - Hoi An. Cytadela w Hué, przełęcz Hai Van, spacer po kolorowym mieście Hoi An
Dzień 11
Hoi An. Czas wolny
Dzień 12
Hoi An. Czas wolny. Możliwość wykupienia wycieczki rowerem na wyspę Kim Bong
Dzień 13
Hoi An. Czas wolny. Możliwość wykupienia kursu gotowania
Dzień 14
Hoi An. Czas wolny. Możliwość wykupienia wycieczki rowerowo-żeglarskiej do wioski Tra Que
Dzień 15
Podróż powrotna. Lot Danang - Ho Chi Minh. Wylot do Warszawy
Dzień 16
Przylot do Warszawy

Hotele

Hoi An Trails Resort

Hoi An Trails Resort położony jest w cichej okolicy Hoi An, pomiędzy starym miastem a plażą. Hotel posiada piękny ogród z basenem oraz przestronne pokoje z klimatyzacją. Do miasta czy oddalonej 2 km plaży bez problemu można dostać się rowerem lub taksówką. To piękne i spokojne miejsce, w którym można odpocząć od codzienności!

Czytaj więcej na: http://hoiantrailsresort.com.vn/

Hoi An Beach Resort

To wspaniały, nowoczesny 4-gwiazdkowy hotel położony pomiędzy rzeką De Vong a plażą Cua Dai w Hoi An. Do oddalonego ok. 5 km starego miasta można dojechać bezpłatnym hotelowym busem. Restauracja z imponującym widokiem na rzekę serwuje śniadania (w formie bufetu) oraz obiady i kolacje. Hotel posiada prywatną plażę z leżakami, parasolami i barem, do której można dostać się po przejściu przez ulicę. W pięknym hotelowym ogrodzie goście mogą korzystać z odkrytych basenów. Przestronne pokoje Grand Deluxe położone od strony rzeki lub ogrodu, posiadają własny balkon lub taras oraz wszystkie udogodnienia, jakich można oczekiwać od czterogwiazdkowego ośrodka. 

Czytaj więcej na: http://www.hoianbeachresort.com.vn

Wyposażenie pokoju:
Prysznic i wanna (pokoje typu Grand Deluxe)
Suszarka do włosów
Szlafrok i kapcie
24-godz. room service
Lodówka
Minibar
Zestaw do parzenia kawy i herbaty
TV
Sejf
Klimatyzacja
Żelazko i deska do prasowania
Darmowe wifi

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Wylatujemy z Warszawy do Wietnamu, aby następnego dnia wylądować na miejscu.

Dzień 2
Przylot do Ho Chi Minh. Powitalna kolacja
Na targu w Ho Chi Minh City

Lądujemy w tętniącej życiem metropolii Ho Chi Minh (dawniej Sajgon) w południowym Wietnamie, która w ostatnich latach rozwija się w imponującym tempie. Wygląd miasta został zdominowany przez wysokie, nowoczesne budynki, kolorowe billboardy, a po ulicach mkną nowe auta i tysiące motocykli. Mimo to w gąszczu nowoczesności wciąż można odnaleźć ślady dawnego Wietnamu. Szerokie aleje oraz piękne wille to pozostałości po francuskiej epoce kolonialnej. 

Pojedziemy bezpośrednio do naszego centralnie położonego hotelu, gdzie będziemy mieli czas na odświeżenie się przed wyjściem do lokalnej restauracji, w której zjemy powitalną kolację. W drodze powrotnej do hotelu, jeśli wystarczy nam sił, zajrzymy na pełen straganów nocny targ.

Dzień 3
Ho Chi Minh. Tunele Cu Chi i zwiedzanie miasta
Ho Chi Minh nocą

Ten dzień rozpoczniemy od wycieczki do słynnych tuneli Cu Chi zbudowanych przez Wietkong w latach 1940-60.

Pierwotna długość tych tuneli sięgała ponad 200 km, ale do dziś zachowało się 120 km. Przyciągają one nie tylko osoby zainteresowane wojną w Wietnamie, ale również amatorów nietypowych atrakcji. W początkowym okresie miały one pomagać małym miejscowym oddziałom partyzanckim, umożliwiając im schronienie przed ostrzałem z samolotów i obronę przed innymi nowoczesnymi formami działań wojennych. Kiedy wojna Wietnamska osiągnęła punkt kulminacyjny, tunele te rozciągały się wzdłuż całej drogi od miejscowości Ho Chi Minh aż po granicę kambodżańską. W samym tylko dystrykcie Cu Chi długość podziemnych tuneli wynosi 250 kilometrów.

Trasa prowadzi dalej do katedry Notre Dame, zbudowanej w epoce kolonialnej w latach 1877-1883 przez i dla Francuzów. Katedra ma dwie 40-metrowe wieże z żelaznymi iglicami, które są widoczne z dużej odległości. Naprzeciwko kościoła znajduje się monumentalny budynek Poczty Głównej pochodzący również z epoki kolonialnej. Następnie odwiedzimy Muzeum Wojny, które prezentuje długą drogę Wietnamu do uzyskania niepodległości. Wystawy opowiadają o wojnie z Francją, a także o wojnie amerykańskiej, jak mówi się tu o wojnie w Wietnamie. Są to trudne i bolesne tematy, ale też interesujące i niezbędne dla zrozumienia historii Wietnamu i ich mieszkańców.

Po powrocie do naszego hotelu będziemy mieć czas wolny, który można przeznaczyć np. na spacer po targu Binh Tay. Wieczorem przewodnik zaproponuje wyjście na wspólną kolację dla tych, którzy będą mieć na to ochotę.

Dzień 4
Ho Chi Minh City - Can Tho. Delta Mekongu. Wycieczkę łodzią na wyspę Ban Tre
Bujna delta Mekongu

Kolejne 2 dni przeznaczyliśmy na wycieczkę po delcie Mekongu, która jest jednym z najbardziej żyznych obszarów na świecie. Potężna rzeka Mekong, której źródło znajduje się w  południowych Chinach, ma długość prawie 5000 kilometrów i przepływa przez Laos, Kambodżę i Wietnam, gdzie rozgałęzia się na 9 odnóg, tworząc ogromną deltę. Ten wyjątkowy obszar nazywany jest również spiżarnią Wietnamu, a plony są tu zbierane 3 - 4 w roku.

Wcześnie rano pojedziemy do małego, urokliwego miasteczka Cai Be, położonego nad brzegiem najbardziej wysuniętej na północ odnogi delty Mekongu. Tam przesiądziemy się z autobusu do łodzi i popłyniemy na wycieczkę po rzece. Zatrzymamy się na niewielkiej wyspie Ban Tre skąd wyruszymy na wędrówkę po okolicy wśród bujnej zieleni witani przez przyjaznych mieszkańców. Na wyspie zjemy obiad, a następnie ruszymy się w kierunku Can Tho, gdzie spędzimy noc.

Dzień 5
Delta Mekongu - Hanoi. Pływający rynek, zwiedzanie miasta taksówką rowerową
Jezioro Hoan Kiem w Hanoi

Wcześnie rano po śniadaniu w hotelu wyruszymy na pływający targ w pobliskim Cai Rang. Niegdyś łodzie były domami mieszkańców Delty Mekongu, wobec czego również i targ zorganizowali na rzece. Można tu kupić wszystkie rodzaje owoców, warzyw, ryż i inne towary prosto z pokładu. Odwiedzenie bazaru w godzinach największej aktywności, czyli wczesnym rankiem, będzie dużą atrakcją. Następnie przepłyniemy przez kilka wąskich kanałów, aby dotrzeć do wioski na jednej z małych wysepek, gdzie odwiedzimy niewielkie plantacje ananasa, rambutanu i kokosa. Potem skierujemy się na lotnisko w Can Tho skąd polecimy do Hanoi w północnym Wietnamie.

Po południu wylądujemy na lotnisku w Hanoi i pojedziemy do hotelu. Będziemy mieć trochę czasu, żeby się odświeżyć, zanim wyruszymy na zwiedzanie starego miasta. Tym razem będziemy oglądać miasto z tylnego siedzenia taksówki rowerowej, która zawiezie nas nad brzeg jeziora Hoan Kiem. Jest to oaza spokoju w środku tego gwarnego miasta. Przejdziemy drewnianym czerwonym mostem na wysepkę, na której stoi piękna, turkusowa świątynia Ngoc Son. 

Wieczorem zjemy razem kolację.

Dzień 6
Hanoi. Wycieczka po mieście. Mauzoleum Ho Chi Minha, Pagoda Jednej Kolumny, Hanoi Hilton, Wodny Teatr Lalek
Mauzoleum Ho Chi Minha

Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od monumentalnego Mauzoleum Ho Chi Minha, gdzie od swojej śmierci w 1969 roku w szklanym sarkofagu spoczywa ojciec Demokratycznej Republiki Wietnamu. Każdego roku mauzoleum jest zamknięte od września do listopada, ponieważ w tym czasie ciało zabalsamowanego prezydenta jest wysyłane do Moskwy i tam poddawanne zabiegom upiększającym. Zajrzymy również do domu Ho Chi Minha, który znajduje się za mauzoleum. Niewielki dom zbudowany jest na palach, nawiązując do tradycyjnych, wietnamskich, wiejskich domów. Pięknie położony w zadbanym ogrodzie, bezpośrednio nad dużym, wypełnionym rybami jeziorem, pozostaje w niezmienionym stanie od śmierci Ho Chi Minh. 

Następnie zobaczymy kilka miejsc związanych z kultem religijnym. Jedna z najsłynniejszych pagód w mieście to Pagoda Jednej Kolumny. Wybudowana została przez cesarza Ly Thai Tonga w 1049 roku i wg legendy jej oryginalny kształt wynika ze snu jaki miał ów cesarz. W tym to śnie zobaczył siedzącą na kwiecie lotosu bogini, która podawała mu dziecko. Gdy po pewnym czasie na świat przyszedł jego syn, w podzięce postanowił zbudować pagodę w kształcie wyłaniającego się z wody kwiatu lotosu. Często pagodę odwiedzają bezdzietne pary, by pomodlić się o potomka.

Przejdziemy się wąskimi uliczkami Hanoi, obserwując po drodze życie codzienne mieszkańców. Między innymi miniemy niewielki staw, gdzie jako pomnik z czasów wojny leżą oryginalne szczątki zestrzelonego amerykańskiego bombowca.

Kolejnym punktem będzie Świątynia Literatury – będąca najlepiej zachowanym przykładem tradycyjnej architektury w tym kraju. Świątynia ta została zbudowana w roku 1070 przez cesarza  Ly Thanh Tonga ku czci chińskiego filozofa Konfucjusza. W roku 1076 została zamieniona na pierwszy uniwersytet w Wietnamie, dając możliwość zdobycia wykształcenia chłopcom pochodzenia szlacheckiego. Cesarz Le Thanh Tong w 1484 r. wydał rozporządzenie, aby każdego młodego mężczyznę, który ukończył uniwersytet, uhonorowano umieszczając w świątyni pamiątkową kamienną płytę. Uzyskanie tytułu doktora nie było łatwe - w latach 1442 - 1778 powstały tylko 82 takie płyty.

Później wybierzemy się do... więzienia. A konkretnie do niepełniącego już swojej pierwotnej funkcji Więzienia Hoa Lo, które Amerykanie nazywali „Hanoi Hilton Hotel”. Więzienie zostało zbudowane przez Francuzów w 1896 roku. Podczas wojny wietnamskiej przetrzymywano w nim amerykańskich jeńców wojennych. Między innymi był tu więziony amerykański senator John McCain, który startował w wyborach prezydenckich w 2008 roku przeciwko Barackowi Obamie. Eksponaty i wystawy w więziennym muzeum prezentują jak Francuzi traktowali wietnamskich bojowników o wolność, dlatego zwiedzanie więzienia będzie trudną lekcją historii.

Na koniec dnia zobaczymy unikatowy w skali światowej wodny teatr lalek. To oryginalna, wietnamska forma sztuki, której nie można pominąć podczas podróży do Wietnamu.

Dzień 7
Hanoi - Zatoka Ha Long. Rejs wśród skalnych formacji
Zatoka Halong

Dziś zamienimy miejski gwar na piękno natury i wybierzemy się w rejs po słynnej Zatoce Ha Long, wpisanej w 1994 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dotrzemy tam autobusem, mijając pola ryżowe, wioski i tereny rolnicze. Zatoka Ha Long to jedna z największych atrakcji przyrodniczych nie tylko Wietnamu, ale całej Azji. Można tu zobaczyć ponad trzy tysiące skalnych wysepek i formacji wapiennych wynurzających się ponad niebiesko-zieloną taflą wody. Wiele z nich przybiera postać słupa, tworząc bardzo malowniczy krajobraz. Wejdziemy na pokład tradycyjnej wietnamskiej dżonki, która stanie się naszym domem przez najbliższe 24 godziny i wybierzemy się w urokliwy rejs po zatoce. Po zakwaterowaniu w kabinach, które mają własny prysznic i toaletę, będziemy mogli usiąść na pokładzie i cieszyć się wspaniałymi widokami, podczas gdy załoga dołoży wszelkich starań, abyśmy czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Dzień 8
Zatoka Ha Long - Hanoi. Nocny pociąg do cesarskiego miasta Hué
Zatoka Ha Long

Rankiem gdy my będziemy cieszyć się smacznym śniadaniem i bajkowym widokiem na skały, łódź będzie spokojnie zmierzać z powrotem na stały ląd. Po powrocie do Hanoi, zjemy kolację a nasępnie wyruszymy nocnym pociągiem do cesarskiego miasta Hué. Pomimo tego, że będziemy podróżować najwyższą klasą, to jednak standard jest lokalny i będzie odbiegał od europejskiego. Zostaniemy zakwaterowani w 4-osobowych przedziałach sypialnych. Przed odjazdem pociągu będziemy mieć możliwość zaopatrzenia się w wodę, piwo, wino i przekąski, które urozmaicą jazdę pociągiem wśród zmieniających się krajobrazów za oknem.

(Istnieje możliwość wykupienia całego przedziału na wyłączność lub zakupu lotu Hanoi - Hué zamiast jazdy pociągiem. Więcej informacji i ceny można znaleźć w sekcji „Informacje praktyczne”).

Dzień 9
Przyjazd do Hué. Rejs statkiem po Perfumowej Rzece, pagoda Thien Mu i mauzoleum Ming Manga
Mauzoleum cesarza w Hué

Do cesarskiego miasta Hué dotrzemy rano. Bezpośrednio ze stacji udamy się do naszego hotelu, gdzie będzie na nas czekać śniadanie, po którym zaplanowaliśmy czas wolny na odpoczynek i odświeżenie się po podróży.

Hué pod względem historycznym to jedno z najbardziej interesujących miast Wietnamu. Początki tego miasta sięgają 300 roku p.n.e. Hué było stolicą cesarstwa w latach 1802-1945, czyli do proklamacji republiki przez Hồ Chí Minha, który przeniósł stolicę do Hanoi. 

Zwiedzanie rozpoczniemy od wycieczki łodzią po Perfumowej Rzece (Song Huong), która przepływa przez Hué. Dopłyniemy do pagody Thien Mu, która majestatycznie wyrasta na wzgórzu nad brzegiem rzeki. Ta wysoka na 21 metrów pagoda, usytuowana na wzniesieniu z przepięknym widokiem na rzekę, została wybudowana jako ostatnia w roku 1844 przez cesarza Thieu Tri. Składa się z siedmiu pięter, każde dedykowane jest Buddzie, który przyjął ludzką postać. W budynkach obok pagody możemy zobaczyć między innymi odlany w roku 1710 olbrzymi dzwon Dai Hong Chung. Waży on dwie tony, a słychać go z odległości 10 km.

W tym cesarskim mieście znaleźć można również okazałe grobowce cesarzy Wietnamu. Zwiedzimy jeden z najpiękniej położonych, czyli mauzoleum cesarza Ming Manga. Wzajemna relacja natury i architektury była dla cesarza Ming Manga tak ważne, że poświęcił 14 lat na znalezienie idealnej lokalizacji dla swojego grobowca. Następnie ponad 10 tysięcy pracowników spędziło trzy lata na jego budowie. Ten wielki wysiłek zaowocował pięknie położonym, kompleksem parkowym, w skład którego wchodzą dziedzińce, bramy, rzeźby, pawilony wyłożone czerwonymi dachówkami i ciekawy system małych jezior i chińskich ogrodów. Cesarz jest pochowany na północnym krańcu parku obok swojej żony - cesarzowej, która zmarła w wieku zaledwie 17 lat. Była to jego ostatnia żona jednak w sumie cesarz żenił się 33 razy i posiadał też kilkaset konkubin.

Dzień 10
Hué - Hoi An. Cytadela w Hué, przełęcz Hai Van, spacer po kolorowym mieście Hoi An
Cytadela w Hue

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie cytadeli oraz starej części miasta, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

W 1804 roku cesarz Gia Long zapoczątkował budowę wielkiej cytadeli, którą otacza fosa i dziesięciokilometrowy mur. Pierwotnie mur był zbudowany z ziemi, ale na początku XX wieku dziesiątki tysięcy ludzi pracowało przez kilka lat, aby pokryć ściany grubą warstwą cegieł. Za wysokimi murami rozciąga się dawne dawne miasto cesarzy z dynastii Nguyen. Na szczególną uwagę zasługuje Pałac Cesarski – Pałac Niebiańskiej Harmonii oraz obszar Zakazanego Purpurowego Miasta, które niegdyś zamieszkiwały żony i konkubiny cesarza wraz ze sługami-eunuchami. Wstęp do Zakazanego Miasta miał wyłącznie cesarz. Niestety, wiele budynków cytadeli zostało zniszczonych zarówno przez Francuzów jak i Amerykanów. Cytadela ucierpiała zwłaszcza podczas ofensywy Tet w 1968 roku, jednego z najbardziej krwawych starć wojny w Wietnamie. Wiele ze zniszczonych zabytków zostało już odbudowanych, ale nadal trwają prace rekonstrukcyjne dalszych obiektów.

Po zwiedzeniu cytadeli wyruszymy do miasta portowego Hoi An, które również znajduje się na liście UNESCO. Dotrzemy tam przemierzając przełęcz Hai Van pośród malowniczych, górskich krajobrazów.

Do Hoi An dotrzemy w porze obiadu. To kolorowe i urokliwe miasteczko tysiąca lampionów przyciąga turystów z całego świata. Hoi An jest doskonale zachowane, co w dużej mierze jest zasługą Polaka, Kazimierza Kwiatkowskiego, który z determinacją zabiegał o konserwację dawnej, drewnianej zabudowy centrum, tym samym ocalając ją od zburzenia. Dzisiaj w Hoi An znajduje się jego pomnik. Miasto do XIX wieku było prężnym portem handlowym, przypływały tu statki handlowe z Holandii, Portugalii, Chin i Japonii, dzięki czemu kwitł handel jedwabiem, papierem, porcelaną, herbatą, cukrem, pieprzem, kością słoniową i wieloma innymi towarami.

Przed przejazdem do naszego hotelu zjemy obiad. Następnie będziemy mieć trochę czasu wolnego na regenerację i na orzeźwiającą kąpiel w hotelowym basenie. Po południu wybierzemy się na spacer po starym mieście i zwiedzanie pięknych, zabytkowych kamienic, jednej ze starych pagód oraz lokalnego targu. Przejedziemy również przez Most Japoński, który Japończycy zbudowali w 1593 roku, aby połączyć Dzielnicę Japońską znajdującą się po jednej stronie rzeki z Chińską po drugiej. Konstrukcja mostu jest bardzo solidna, ponieważ Japończycy obawiali się trzęsień ziemi, które dobrze znali ze swojego kraju. Most został osłonięty, aby chronić go przed słońcem i wiatrem oraz ozdobiony przepięknymi japońskimi ornamentami.

Wieczorem będziemy podziwiać zachód słońca z łodzi płynącej spokojnie po rzece Thu Bon. Kolację zjemy w jednej z wielu przytulnych i klimatycznych restauracji w mieście.

Dzień 11
Hoi An. Czas wolny
Stare miasto Hoi An

Hoi An to idealne miejsce na relaks i odpoczynek. Miasto i okolica oferują mnóstwo atrakcji. Na starym mieście znajduje się wiele doskonałych restauracji i kawiarni, a także sklepy, galerie i małe muzea. Wieczorem miasto oświetlają kolorowe lampiony, które tworzą wspaniałą scenerię pełną barw i świateł.

Można też wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy – jest tu wiele, dobrze przygotowanych ścieżek rowerowych i tras, które prowadzą na pola ryżowe i do małych wiosek. Można poleniuchować w pięknym hotelowym ogrodzie lub wybrać się na pobliską plażę. W mieście znajduje się także wiele miejsc, które oferują szeroką gamę masaży i innych zabiegów odnowy biologicznej. Pilot Albatros Travel pozostaje cały czas do Państwa dyspozycji i będzie służył wszelką pomocą przy organizacji czasu wolnego i dodatkowych atrakcji.

Dzień 12
Hoi An. Czas wolny. Możliwość wykupienia wycieczki rowerem na wyspę Kim Bong
Cudowna jazda na rowerze

Ten dzień należy do Ciebie i możesz cieszyć się pięknym miastem Hoi An i jego okolicami. Możesz też wybrać się na przejażdżkę rowerem na wyspę Kim Bong (dodatkowo płatna). Przeczytaj więcej o wycieczce w opisie wycieczek dodatkowych.

Dzień 13
Hoi An. Czas wolny. Możliwość wykupienia kursu gotowania
Ekscytujący kurs gotowania

Dziś istnieje możliwość pogłębienia wiedzy o kuchni wietnamskiej na kursie gotowania (dodatkowo płatne). Przeczytaj więcej o wycieczce w opisie wycieczek dodatkowych.

Dzień 14
Hoi An. Czas wolny. Możliwość wykupienia wycieczki rowerowo-żeglarskiej do wioski Tra Que
Odkrywaj Hoi An

Dzisiaj możesz wybrać się na wycieczkę rowerową i żeglarską do wioski Tra Que (dodatkowo płatne). Przeczytaj więcej o wycieczce w opisie wycieczek dodatkowych.

Dzień 15
Podróż powrotna. Lot Danang - Ho Chi Minh. Wylot do Warszawy

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Dzisiaj będziemy musieli pożegnać się z Wietnamem i wyruszyć w drogę powrotną do domu. Rano pojedziemy na lotnisko w Danang i krajowym lotem dotrzemy do Ho Chi Minh, skąd wylecimy do Warszawy.

Dzień 16
Przylot do Warszawy

Lądujemy w Warszawie, wspominając wspaniałą, letnią, podróż do Wietnamu.

Dodatkowy pakiet wycieczek

Podczas naszego pobytu w Hoi An proponujemy trzy dodatkowo płatne wycieczki. Jeśli jesteś zainteresowany możesz wybrać jedną z nich, dwie lub cały pakiet. Zarezerwuj i zapłać za nie najpóźniej 45 dni przed wyjazdem.

Kupując trzy wycieczki jako kompletny pakiet możesz zaoszczędzić aż 66 PLN.

Całkowity koszt pakietu trzech wycieczek to 798 PLN.

Półdniowa wycieczka rowerowa na wyspę Kim Bong, z lunchem  (dzień 12)

Spod hotelu wyruszymy w kierunku nabrzeża w Hoi An, skąd popłyniemy na małą wyspę King Bong. Wyspę charakteryzuje sielski klimat i praktycznie brak ruchu samochodowego. Jest to zatem idealne miejsce na wycieczkę, podczas której spotkamy mieszkańców wyspy pracujących na polach ryżowych, zajmujących się uprawą kukurydzy, trzciny cukrowej, manioku, orzeszków ziemnych itp. Złożymy również wizytę w miejscu wytwarzania makaronu ryżowego, mat trzcinowych oraz łodzi bambusowych. Wyroby z Kim Bong oznaczają się wysoką precyzją, oraz starannością, a powstające tam statki rybackie budowane są przy użyciu tradycyjnych technik. 

Po kilku godzinach wrócimy do Hoi An, gdzie w restauracji usytuowanej nad brzegiem rzeki zjemy lunch.

Jeśli masz ochotę na więcej wrażeń rower możesz zatrzymać na resztę dnia.

Cena za osobę: 248 PLN

Szkoła gotowania (dzień 13)

Podczas naszej wycieczki poznaliśmy już smaczną kuchnię wietnamską, a dziś spróbujemy swoich sił w sztuce gotowania. Zaczniemy od wizyty na lokalnym targu, na którym kupimy świeże warzywa, ryby, mięso oraz zioła, które stanowią tajemnicę kuchni wietnamskiej. Z torbami pełnymi towarów udamy się do naszej szkoły gotowania, gdzie nauczymy się przygotowywać niektóre z klasycznych wietnamskich potraw.  Na koniec będziemy delektować się przygotowanymi daniami – smacznego!

Cena za osobę: 318 zł.

Półdniowa wycieczka rowerowa połączona z rejsem łodzią, z lunchem (dzień 14)

Podczas wycieczki odwiedzimy wioskę Tra Que, odległą o około 5 km od Hoi An. Obserwując mieszkańców przy pracy poznamy tajniki uprawy roślin, warzyw i aromatycznych ziół charakterystycznych dla kuchni wietnamskiej. Rzeka i żyzność gleby sprawiły, że jakość uprawianych od 500 lat warzyw i ziół na tym obszarze jest najwyższa a poprzez wykorzystanie występujących tu alg unika się również konieczności stosowania w uprawie chemikaliów i nawozów. 

Kontynuując naszą przejażdżkę wzdłuż rzeki De Vong dotrzemy do małej wioski rybackiej, w której poznamy metody zarzucania sieci przez miejscowych rybaków i będziemy mieli niepowtarzalną okazję aby samemu wypróbować tej wyjątkowej techniki łowienia. Odwiedzimy uroczą wioskę Cam Thanh, słynącą z wodnych palm kokosowych, których liście wykorzystywane są między innymi jako zadaszenia domów. Obecnie wioska słynie również z połowów krabów, będziemy mieli więc możliwość obserwacji i nauki tej metody połowu. 

Na zakończenie wycieczki, przed powrotem do hotelu zjemy lunch u miejscowej rodziny.

Cena za osobę: 318 zł.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1.998 PLN

Cena zawiera
 • Opieka polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Ho Chi Minh, Danang - Warszawa w obie strony z przesiadką
 • Przelot krajowy na trasie Can Tho – Hanoi
 • Nocny pociąg na trasie Hanoi – Hué w 4-osobowej kabinie sypialnej *
 • Wycieczki i wejścia zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w hotelach w pokoju dwuosobowym
 • Wyżywienie: śniadanie codziennie, kolacja dzień 2, 5, 7, 8 i 10
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW

* Pamiętaj, że możliwe jest zakupienie przedziału 2-osobowego lub przelotu zamiast jazdy nocnym pociągiem. Obie opcje za dodatkową opłatą.

Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Dodatkowych posiłków niewymienionych w programie
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców
 • Dopłaty za przedział 2-osobowy w pociągu nocnym 360 PLN za osobę (970 PLN za przedział 1-osobowy)
 • Dopłaty za przelot Hanoi - Hué (zamiast podróży nocnym pociągiem) około 350 euro za osobę, wraz z noclegiem w pokoju 2 - osobowym
 • Wycieczek dodatkowych
 • Wydatków indywidualnych
 • Napojów do kolacji
 • Ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w „Cena zawiera”
Dopłata za podwyższenie standardu hotelu w Hoi An

W cenę wycieczki wliczone jest zakwaterowanie w Hoi An Trails Resort podczas pobytu w Hoi An. Możesz wybrać upgrade do Hoi An Beach Resort za dodatkową opłatą.

Dopłata za osobę w pokoju dwuosobowym - Grand Deluxe River View 898 PLN

Dopłata za pokój jednoosobowy - Grand Deluxe River View: 1.798 PLN, - dodatek ten należy doliczyć do dodatku za pokój jednoosobowy 1.998 PLN

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Klimat

Lato to świetna pora roku na podróż do Wietnamu, nazywane jest sezonem zielonym. W południowym i północnym Wietnamie letnie deszcze zwykle występują jako krótkie ulewy późnym popołudniem, wieczorem lub w nocy. W środkowym Wietnamie w Hué i Hoi An nie ma pory deszczowej. Temperatura wynosi od 25 do 30 stopni.

Podróż pociągiem w Wietnamie

W trakcie tej wycieczki przewidziany jest przejazd pociągiem nocnym z Hanoi do Hué. Będziemy podróżować najwyższą klasą, która oferuje 4-osobowy przedział sypialniany (1 klasa) z 2 dolnymi i 2 górnymi łóżkami. W przedziałach znajduje się pościel, a na każdym końcu wagonu toaleta i umywalki. Istnieje możliwość zakupu własnego przedziału za dopłatą - cena znajduje się w sekcji „Informacja o cenie”. 

Istnieje możliwość wykupienia lotu na trasie między Hanoi a Hué zamiast podróży nocnym pociągiem. W Hanoi zostaniesz przewieziony na lotnisko i polecisz do Hué, gdzie transfer do hotelu jest wliczony w cenę. Następnego ranka spotkasz się z resztą grupy. Cena lotu znajduje się w sekcji „Informacja o cenie”.

Bagaż

Polecamy zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego. Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Wiza i paszport

Obywatele polscy podróżujący do Wietnamu muszą  przed wyjazdem uzyskać wizę.

Wymaganym dokumentem podróży jest paszport, którego ważność nie może być krótsza niż 6 miesięcy, licząc od daty planowanego powrotu z Wietnamu.
W przypadku wycieczek do Wietnamu wymagamy przesłania kopii strony paszportu ze zdjęciem.

Więcej informacji https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/wietnam/wiza

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki