Mistyczny Wschód: Tajlandia i Kambodża

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Fascynująca podróż przez Kambodżę i wschodnią Tajlandię, gdzie pośród wielu atrakcji jest zwiedzanie słynnego kompleksu Angkor Wat i relaks nad Zatoką Syjamską

Dołącz do naszej fantastycznej wycieczki po Kambodży i Tajlandii. Większość czasu spędzimy w Kambodży, gdzie oczywiście zwiedzimy ruiny wybudowanego przez Khmerów  kompleksu świątynnego Angkor Wat, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W XII wieku n.e. ówczesny władca Khmerów - Surjawarman II rozpoczął budowę tego imponującego kompleksu  świątynnego, który stał się największym na świecie projektem urbanistycznym. Khmerowie zbudowali nie tylko wielkie miasto w środku dżungli, ale i ogromne imperium obejmujące swoim zasięgiem całą południową część Indochin, od Tajlandii po Wietnam.

Ślady okrutnego reżimu Pol Pota zobaczymy podczas wizyty na „Polach Śmierci” zlokalizowanych niedaleko stolicy Phnom Penh. Odwiedzimy także urocze nadmorskie miasteczko Kompot, które emanuje starą francuską atmosferą kolonialną.

W trakcie wycieczki przejedziemy też przez małe wioski i odkryjemy wiele ekscytujących miast oraz poznamy wielką gościnność mieszkańców Kambodży odwiedzając lokalne targi, pływające wioski i małe, rodzinne restauracje.

Naszą podróż zakończymy  kilkoma dniami relaksu w Tajlandii nad Zatoką Syjamską.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta THB

Program wycieczki 15 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy
Dzień 2
Przylot do Bangkoku w Tajlandii. Przejazd do Chantaburi. Powitalna kolacja
Dzień 3
Chantaburi – Battambang, Jaskinie Zabijania (Killing Caves) i Jaskinia Nietoperzy w Kambodży
Dzień 4
Battambang – Siem Reap. Świątynia Wat Phnom Banan
Dzień 5
Siem Reap. Angkor Thom oraz Angkor Wat
Dzień 6
Siem Reap. Pływająca wioska nad Jeziorem Tonle Sap oraz czas do własnej dyspozycji
Dzień 7
Siem Reap – Phnom Penh. „Wioska Pająków” (Spider Village) oraz zwiedzanie miasta rikszą rowerową
Dzień 8
Phnom Penh. Zwiedzanie miasta, Pałac Królewski (Royal Palace), Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng i Pola Śmierci (Killing Fields)
Dzień 9
Phnom Penh – Kampot. Plantacja pieprzu i spacer po Kampot
Dzień 10
Kampot. Wycieczka na Wyspę Królików (Rabbit Island)
Dzień 11
Kampot – Zatoka Syjamska w Tajlandii
Dzień 12–13
Relaks nad Zatoką Syjamską
Dzień 14
Zatoka Syjamska i wylot z Bangkoku
Dzień 15
Przylot do Warszawy

Hotele

Centara Chaan Talay Resort & Villas.

Centara Chaan Talay Resort & Villas położony jest w Tajlandii nad Zatoką Tajlandzką zwaną także Zatoką Syjamską, blisko granicy z Kambodżą i około 40 km od Trat, które jest najbliższym większym miastem. Ośrodek położony jest w spokojnej i pięknej okolicy, otoczony dziewiczą dżunglą i zachwycającymi, białymi plażami.  W zależności od sezonu można tu obserwować większe lub mniejsze pływy morskie.

Położenie hotelu z dala od dużych ośrodków miejskich sprawia, że panuje tu niezwykle spokojna atmosfera sprzyjająca relaksowi i odpoczynkowi. Oprócz plaży znajdującej się tuż przy hotelu można także skorzystać z hotelowego basenu.

Śniadanie serwowane jest w przytulnej restauracji ze stolikami na zewnątrz. Tutaj podawane są także obiady oraz kolacje, zarówno tajskie jak i europejskie.

Rodzaj pokoju:
Nasi Goście zakwaterowani są w tzw. „apartamencie rodzinnym z widokiem na ogród”, z którego roztacza się widok na bujną, zieloną okolicę. Pokoje mają powierzchnię około 60m2 i wszystkie posiadają mały balkon/taras. W pokoju jest zapewniony bezpłatny dostęp do Wi-Fi i klimatyzacja.

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
11 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie i wylot do Bangkoku.

Dzień 2
Przylot do Bangkoku w Tajlandii. Przejazd do Chantaburi. Powitalna kolacja

Po wylądowaniu w Bangkoku udamy się dalej autobusem na wschód w kierunku miasta Chanthaburi w prowincji Chanthaburi. Podróż  potrwa około 3 godzin, a po drodze nasz przewodnik opowie nam więcej o czekających na nas atrakcjach i przekaże kilka praktycznych informacji na temat wycieczki.

Po dotarciu do miasta Chanthaburi pojedziemy bezpośrednio do naszego hotelu, a po zakwaterowaniu i chwili odpoczynku udamy się na spacer po mieście.

Chanthaburi zamieszkują Tajowie, Birmańczycy, Chińczycy i Wietnamczycy. Swój wpływ na miasto wywarli także Francuzi okupując je w latach 1893-1904 .

Wieczorem w hotelu zjemy razem powitalną kolację, po której udamy się na zasłużony odpoczynek.

UWAGA – W zależności od godziny przybycia do Bangkoku zwiedzanie Chantaburi może zostać przełożone na następny dzień.

Dzień 3
Chantaburi – Battambang, Jaskinie Zabijania (Killing Caves) i Jaskinia Nietoperzy w Kambodży

Przed opuszczeniem miasta miniemy gotycką Katedrę Niepokalanego Poczęcia NMP, będącą pozostałością z czasów francuskiej okupacji. Obecnie jest to największy kościół katolicki w Tajlandii i na pewno ciekawym przeżyciem będzie zobaczenie tej dużej budowli usytuowanej w stosunkowo małej miejscowości. Po krótkim przystanku na zdjęcia odwiedzimy lokalny targ owocowo-warzywny, po czym skierujemy się w stronę granicy z Kambodżą.

Po dopełnieniu formalności na granicy udamy się do Battambang, drugiego co do wielkości miasta Kambodży, liczącego około 200 000 mieszkańców. Miasto jest także centrum handlu dla otaczających je dużych obszarów rolniczych, rozciągających się na zachód od wielkiego jeziora Tonle Sap.

Po obiedzie rozpoczynamy zwiedzanie miasta, które zaskakuje pięknie zachowaną francuską architekturą kolonialną, jak np. rezydencja byłego gubernatora. Odwiedzimy także małą wioskę, której mieszkańcy oprowadzą nas po okolicy i pokażą jak wygląda ich codzienne życie.

Niedaleko stąd znajduje się Phnom Sampeau, czyli naturalne formacje skalne, w której znajduje się mnóstwo jaskiń. Tutaj po raz pierwszy zetkniemy się z mrocznym rozdziałem historii Kambodży pod krwawymi rządami Pol Pota, odwiedzając tzw. Jaskinie Zabijania (Killing Caves). Groty te spełniały tą samą funkcję, co zbiorowe mogiły na Polach Śmierci  (Killing Fields), położonych na obrzeżach stolicy Phnom Penh. W tym miejscu straceń zamordowano - jak się szacuje - około 10.000 ludzi, wrzucając ich ciała na dno jaskiń, będących wielkimi wspólnymi grobami. Znajdują się tu szczątki: kości i czaszki  lekarzy, nauczycieli i innych intelektualistów uważanych przez reżim za wrogów narodu.

Następnie udamy się do Jaskini Nietoperzy (Bat Cave), która znajduje się niedaleko, aby zobaczyć niezwykły spektakl.  Gdy dzień dobiega końca i powoli zapada zmierzch, tysiące nietoperzy budzi się i opuszcza swoją kryjówkę udając się na poszukiwanie pożywienia.  Zdarza się, że  równomierny strumień nietoperzy wylatuje z jaskini przez około 45 minut.

Po dzisiejszych przeżyciach wracamy do naszego hotelu w Battambang na nocleg.

Dzień 4
Battambang – Siem Reap. Świątynia Wat Phnom Banan

Po śniadaniu opuścimy Battambang i udamy się w kierunku Siem Reap.

Na obrzeżach Battambang będziemy mieli przedsmak tego, co czeka na nas w Siem Reap - zwiedzimy świątynię Wat Phnom Banan, będącą mniejszą wersją słynnego Angkor Wat.
Świątynię tę wzniesiono za czasów władcy Jarvarmana VII na 400-tu metrowym wzgórzu, z którego rozpościera się fantastyczny widok na okolicę.

Następnie udamy się w kierunku Siem Reap, dokąd przybędziemy w godzinach popołudniowych. Pozostała część dnia pozostanie do własnej dyspozycji. Dla chętnych nasz pilot zorganizuje wspólne wyjście do miasta.

Nocleg w Siem Reap.

Dzień 5
Siem Reap. Angkor Thom oraz Angkor Wat

Tego dnia zwiedzimy Angkor Thom, ostatnią stolicę Imperium Khmerów, założoną w XII wieku za panowania władcy Jayavarmana VII. Ruiny miasta, zajmujące obszar 9 km², otoczone są wysokim na 8 metrów murem. Przechodząc przez bramę wejściową, którą ozdabiają figury imponujących rozmiarów słoni, zbliżamy się do świątyni Bayon usytuowanej dokładnie w samym centrum miasta. Posiada ona 54 wieże, na których wyrzeźbiono enigmatyczne twarze, symbolizujące 54 prowincji wielkiego imperium Khmerów. Przepiękne płaskorzeźby zobaczymy także na tzw. Tarasie Słoni oraz na Tarasie Trędowatego Króla.

Po obiedzie zamieniamy autobus na autoriksze tuk-tuk, którymi udamy się do niezwykłego miasta świątyń Angkor Wat. Cały kompleks świątyń zajmuje powierzchnię 1.000 m2. W latach 800-1300 był on stolicą potężnego Imperium Khmerów, którego potęga i wpływy kulturowe objęły także kraje ościenne. Angkor Wat, największa z wielu świątyń, której imieniem nazwano cały kompleks, to jeden z tych zabytków, które niezmiennie od lat zadziwiają zwiedzających, będąc symbolem niezwykłego okresu świetności jakie w przeszłości przeżywało Imperium Khmerów.

Jeśli pogoda pozwoli, to przed powrotem do hotelu, w pięknej scenerii świątyni, będziemy mogli podziwiać zachód słońca nad polami ryżowymi.

Dzień 6
Siem Reap. Pływająca wioska nad Jeziorem Tonle Sap oraz czas do własnej dyspozycji

W dniu dzisiejszym wybierzemy się na wycieczkę poza miasto, aby poznać niektóre z lokalnych wiosek Khmerów i przyjrzeć się bliżej ich codziennemu życiu.

Zobaczymy, jak wygląda życie na wsi, którego ważną częścią jest uprawa warzyw i hodowla kur czy kaczek.

Dowiemy się również, jak miejscowa ludność przygotowuje tzw. „lepki ryż” czyli „sticky rice” w bambusowych liściach. W wiosce zjemy lokalny obiad, po czym pożegnamy się z naszymi gospodarzami i pojedziemy dalej mijając starą pagodę. Jeśli będziemy mieli szczęście, być może zostaniemy pobłogosławieni przez miejscowego mnicha.

Następnie dojedziemy nad jezioro Tonle Sap, największe słodkowodne jezioro w Azji Południowo-Wschodniej i część systemu rzecznego Mekongu. Rzeka ta jest jedyną na świecie, której nurt zmienia kierunek dwa razy w roku, a letnie deszcze monsunowe powodują czterokrotne zwiększenie objętości jeziora.

Tutaj odwiedzamy wioskę liczącą ok. 6.000 mieszkańców, którzy dosłownie żyją na wodzie. Wszystkie budynki, od domów mieszkalnych i restauracji po sklepy i szkoły, są albo łodziami mieszkalnymi, albo stoją na palach. Mieszkańcy żyją głównie z rybołówstwa, a w porze deszczowej ulice miasta zamieniają się w kanały i do poruszania się trzeba używać małych łódek. Po wizycie w wiosce wracamy do Siem Reap, gdzie resztę dnia możemy przeznaczyć na samodzielne spacery po mieście lub odpoczynek przy hotelowym basenie.

Dzień 7
Siem Reap – Phnom Penh. „Wioska Pająków” (Spider Village) oraz zwiedzanie miasta rikszą rowerową

Po śniadaniu opuszczamy Siem Reap i udajemy się w stronę stolicy Kambodży, Phnom Penh.

W drodze do Phnom Penh zatrzymamy się w miejscowości Skuon, zwanej także „Wioską Pająków” (Spider Village), której lokalną specjalnością kulinarną są sporej wielkości smażone pająki. Będzie okazja, aby skosztować ten lokalny przysmak lub przynajmniej dopingować śmiałków, którzy zdecydują się na degustację.

Po przybyciu do Phnom Penh pojedziemy do hotelu, zameldujemy się w nim, a następnie udamy się na wycieczkę rikszami po stolicy kraju.

Francuscy władcy kolonialni pozostawili wyraźne piętno na architekturze Phnom Penh.

Miasto ze swoimi szerokimi bulwarami uważane było za najpiękniejszą miejscowość w Indochinach. Wydarzenia historyczne oraz brak zasobów finansowych spowodowały jednak, że tylko nieliczne ze starych francuskich budynków kolonialnych zachowały się w dobrym stanie do dnia dzisiejszego i obecnie Phnom Penh w przeważającej części jest miastem bardzo nowoczesnym.

Dzień 8
Phnom Penh. Zwiedzanie miasta, Pałac Królewski (Royal Palace), Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng i Pola Śmierci (Killing Fields)

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od zwiedzania imponującego pałacu królewskiego wybudowanego w roku 1866, który był odpowiedzią Kambodży na Wielki Pałac Królewski (Grand Palace) w Bangkoku. Z uwagi na to, że obecnie król nadal go zamieszkuje, nie wszystkie miejsca są dostępne dla zwiedzających.

Przy pałacu znajduje się, tzw. Srebrna Pagoda, która swoją nazwę otrzymała ze względu na 5.000 srebrnych płytek umieszczonych w posadzce. Ciekawa jest także kolekcja posągów Buddy w złocie, srebrze, brązie oraz krysztale.

Następnie zagłębimy się w smutną przeszłość Kambodży pod rządami Pol Pota. Odwiedzimy Tuol Svay Prey High School, która w roku 1975 została przekształcona przez Czerwonych Khmerów na więzienie o nazwie S21 (Security Prison 21). W okresie 1975-1978 więzienie to funkcjonowało jako miejsce tortur dla 17.000 ludzi przed przewiezieniem ich dalej do miejsca zagłady na Polach Śmierci.  Obecnie więzienie S-21 pełni rolę muzeum Tuol Sleng, ukazując okrucieństwa reżimu Czerwonych Khmerów. Wszyscy przetrzymywani tutaj więźniowie zostali sfotografowani, a ich zdjęcia z twarzami pełnymi przerażenia, umieszczono następnie na ścianach. Miejsce to jest niezmiernie przygnębiające i przypomina o najciemniejszych stronach człowieczeństwa.

Pojedziemy także do miejsca zagłady obecnie znanego pod nazwą The Killing Fields (Pola Śmierci) w Choeung EK, oddalonego ok. 15 km od stolicy. Dzisiaj jest to miejsce pełne spokoju, jednak za czasów Czerwonych Khmerów w tym miejscu tysiące ludzi zostało w bestialski sposób zamordowanych. O cierpieniach więźniów oraz o ich historii przypomina wysoka wieża z czaszkami niektórych z ofiar, które zostały tutaj zamordowane, a ich ciała wrzucone do wykopanych dołów, które służyły jako masowe groby.

Dzień 9
Phnom Penh – Kampot. Plantacja pieprzu i spacer po Kampot

Opuszczamy stolicę i kierujemy się na południe w kierunku miejscowości Kampot.

Kampot jest stolicą prowincji o tej samej nazwie i znajduje się zaledwie 5 km od Zatoki Syjamskiej. W czasach panowania francuskiego miasto było najważniejszym portem w kraju, jednak w dzisiejszej Kambodży jego pozycję przejęło miasto Sihanoukville.

Dziś Kampot jest najbardziej znany z produkcji pieprzu. Pieprz z Kampot uznawany jest za jeden z najlepszych jakościowo na świecie i jest eksportowany na cały świat. Wielu znanych szefów kuchni używa w swoich restauracjach właśnie pieprzu z Kampot.

Zatrzymamy się w jednym z małych gospodarstw, gdzie uprawia się pieprz. Ciepły i wilgotny klimat zapewnia optymalne warunki do uprawy, a dojrzałe grona z ziarnami pieprzu są starannie zbierane, suszone i sortowane ręcznie przed zapakowaniem. Proces ten wymaga dużo czasu i pracy, głównie ręcznej, co jest jednym z powodów, dla których pieprz z Kampot jest jedną z najdroższych odmian pieprzu na rynku.


Zwiedzimy farmę i dowiemy się więcej o uprawie pieprzu, różnicach między czarnym, czerwonym i białym pieprzem oraz o tym, do czego najlepiej używać różnych odmian pieprzu.


Stąd pojedziemy dalej przez wiejskie obszary, aż dotrzemy do samego miasta Kampot i zameldujemy się w naszym hotelu. Po południu wybierzemy się na spokojny spacer po mieście. Podobnie jak w wielu prowincjonalnych miasteczkach Kambodży, dawna obecność Francuzów jest tu wciąż widoczna w architekturze, gdyż wiele budynków zostało zbudowanych w francuskim w stylu kolonialnym. (Miasto ubiega się o wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO).

Nasz spacer prowadzi obok najpiękniejszych budynków miasta, do których należy m.in. dom byłego gubernatora Francji i ratusz. W Kampot jest mnóstwo małych kawiarni i restauracji, więc warto zakończyć dzień przy orzeźwiającym napoju podziwiając widok na rzekę Kampot o zachodzie słońca.

Dzień 10
Kampot. Wycieczka na Wyspę Królików (Rabbit Island)

Dzisiaj wybierzemy się na małą wycieczkę. Pojedziemy do nadmorskiej miejscowości Kep ok. 30 km od Kampot. Zobaczymy tutaj wyjątkowy lokalny targ krabów, na którym miejscowi rybacy sprzedają swój dzienny połów krabów. Jak wspomnieliśmy, jest to bardzo prosty, lokalny targ, składający się z kliku małych, drewnianych budek - niektórych ustawionych na palach w wodzie.

W Kep wejdziemy na pokład lokalnej łodzi rybackiej, która zabierze nas na wyspę Rabbit Island. Rejs trwa ok. 30 minut.

Rabbit Island to mała, spokojna wyspa z pięknymi, białymi plażami i kołyszącymi się na wietrze palmami. Wyspa jest wciąż stosunkowo dziewicza, chociaż znajdują się na niej małe, proste obiekty noclegowe. Istnieją również mniejsze lokalne kawiarnie i restauracje, które sprzedają proste dania i zimne napoje.

Na wyspie spędzimy kilka godzin i nie zabraknie czasu na pływanie, opalanie się czy zwiedzanie. (Prosimy pamiętać o zabraniu stroju kąpielowego i ręcznika). Na wyspie zjemy razem posiłek w formie pikniku, po czym po południu opuścimy wyspę i popłyniemy z powrotem na kontynent, skąd wrócimy do naszego hotelu w Kampot.

Dzień 11
Kampot – Zatoka Syjamska w Tajlandii

Czas opuścić Kampot i Kambodżę, mijając piękne widoki i podziwiając na przemian krajobrazy wzdłuż wybrzeża, pól uprawnych i lasy.

Dopiero po południu dotrzemy do granicy Kambodży i Tajlandii, aby po dopełnieniu formalności granicznych wrócić do Tajlandii i udać się do naszego hotelu nad pobliską Zatoką Syjamską.

Po przybyciu do hotelu zakwaterujemy się w pokojach. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu nie ma zbyt wielu atrakcji, ale w zamian hotel położony jest tuż przy plaży i oferuje ładny basen. Ostatnie więc dni naszej wycieczki będziemy mogli spędzić na odpoczynku i relaksie, porządkując dużą ilość fantastycznych wrażeń z podróży.

Dzień 12–13
Relaks nad Zatoką Syjamską

Przez kolejne dni każdy sam zdecyduje, jak upłynie mu czas. Do wyboru są kąpiele w morzu lub basenie, opalanie lub relaks z dobrą książką i chłodnym napojem w dłoni.

Dzień 14
Zatoka Syjamska i wylot z Bangkoku

W zależności od godziny wylotu rano będzie czas na ostatnie już skorzystanie z uroków słońca i ciepłej pogody w Tajlandii, zanim ponownie wyruszymy do Bangkoku, skąd polecimy do Polski.

Dzień 15
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 11 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

2 198 PLN

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Bangkok  – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • wizę do Kambodży (wiza wydawana jest po przyjeździe do Kambodży)
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych
 • wyżywienie zgodnie z programem (codziennie śniadania, 10 obiadów - dni: 2-11, powitalna kolacja dz.2)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie
 • napojów do posiłków
 • napiwków (około 50 USD)
 • wydatków indywidualnych
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w "cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą mniejszego plecaka lub torby na jednodniowe wycieczki oraz dni, podczas których zazwyczaj swój bagaż zobaczysz dopiero wieczorem. Nie jest konieczne zabieranie ręcznika.

Liczba uczestników

Minimalna, wymagana ilość uczestników dla tej wycieczki to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej informacji

Więcej informacji o klimacie,  pogodzie, różnicy czasu, napiwkach oraz o ewentualnej  konieczności uzyskania wizy czy wykonania szczepień można przeczytać na:

Tajlandia: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/tajlandia
Kambodża: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/kambodza

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki