Muzyczny Sylwester w Lizbonie

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Przywitaj Nowy Rok w urokliwej Lizbonie, spacerując wąskimi uliczkami i podziwiając wspaniałe zabytki wpisane na listę UNESCO przy dźwiękach muzyki fado.

Lizbona to miasto o niepowtarzalnym uroku, gdzie nostalgiczna muzyka fado przeplata się ze wspaniałymi zabytkami, które powstały w czasach wielkich odkryć geograficznych Henryka Żeglarza, Vasco da Gamma czy Magellana, a Portugalia była prawdziwą potęgą morską. Dzisiaj na każdym kroku odkrywamy ślady tej dawnej świetności spacerując wąskimi uliczkami stolicy Portugalii i podziwiając obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas naszego pobytu w Lizbonie zobaczymy jej najważniejsze dzielnice tj, Belém, Alfama i Baixa. Skosztujemy słynnych ciasteczek Pasteis de Belém i posłuchamy chwytającej za serce muzyki fado.

Dla chętnych przygotowaliśmy także opcjonalną wycieczkę poza Lizbonę, w trakcie której odwiedzimy Sintrę z jej wspaniałym Pałacem Narodowym (Palacio National) wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,  Cabo da Roca czyli zachodni koniec Europy oraz zatrzymamy się w urokliwych miejscowościach nadmorskich: Cascais i Estoril.

Kolację sylwestrową zjemy w restauracji z muzyką fado.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Boże Narodzenie i Nowy Rok

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 6 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Lizbony
Dzień 2
Zwiedzanie Lizbony autokarem. Dzielnice Belém, Alfama, Baixa. Po południu czas wolny
Dzień 3
Wycieczka do Sintry (dodatkowo płatna) lub czas wolny w Lizbonie. Wieczorem kolacja sylwestrowa
Dzień 4
Spacer po Lizbonie z polskim pilotem. Wieczorem opcjonalnie koncert noworoczny, dodatkowo płatny
Dzień 5
Czas do własnej dyspozycji lub wycieczka fakultatywna do Sesimbry, Azetão i Setúbal
Dzień 6
Przelot do Warszawy

Hotele

Hotel Olissippo Marquês de Sá

4-gwiazdkowy hotel Marquês de Sá znajduje się w jednej z eleganckich dzielnic Lizbony, w pobliżu Muzeum Gulbenkiana i domu towarowego El Corte Ingles - niedaleko metra.

Hotel został otwarty w 1996 roku i został przebudowany w 2017 roku.

Wyposażenie i usługi hotelu: recepcja, bezpłatny internet, bar, restauracja i sejf pokojowy.

Pokoje są dobrze wyposażone i posiadają udogodnienia, jakich można oczekiwać od czterogwiazdkowego hotelu miejskiego. Suszarka do włosów, Internet, TV, Klimatyzacja, sejf, minibar, telefon.

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
5 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Lizbony

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie i wylot do Lizbony. Po przylocie transfer do hotelu. Kolacja w hotelu w Lizbonie.

Dzień 2
Zwiedzanie Lizbony autokarem. Dzielnice Belém, Alfama, Baixa. Po południu czas wolny

W dniu dzisiejszym poznamy bliżej stolicę Portugalii, czyli czarującą Lizbonę, będącą miastem magicznym i niepowtarzalnym. To mozaika smaków, kolorów, historii i teraźniejszości.  

Dla Państwa wygody zwiedzać będziemy autokarem, zatrzymując się przy najważniejszych atrakcjach. Przejedziemy przez klimatyczną dzielnicę Alfama, zbudowaną jeszcze za czasów Maurów. Na wzniesieniach Alfamy można spotkać tramwaje w stylu retro, nadające okolicy jeszcze bardziej nostalgicznej atmosfery. Zobaczymy także katedrę Sé, zbudowaną na miejscu wcześniejszego meczetu oraz dotrzemy do punktu widokowego, miradouro Portas Do Sol.

Odwiedzimy również dzielnicę Belém, będącą nagromadzeniem narodowych zabytków Portugalii związanych z erą wielkich odkryć geograficznych. Znajduje się tutaj m.in. słynna Wieża Belém wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, która podobnie jak Klasztor Hieronimitów należy do pereł stylu manuelińskiego, nazwana tak na cześć króla Manuela I Szczęśliwego rządzącego w czasach świetności i prosperity Królestwa Portugalii. Przez wieki, oprócz znaczenia militarnego, była także punktem orientacyjnym wybrzeża, a także głównym punktem zwiadowczym i obronnym. Do budowy wieży użyto głównie wapienia, marmuru, cegieł i drewna, a inspiracją do dekoracji była z kolei egzotyczna flora i fauna. Przejedziemy także obok Pomnika Odkrywców (Padrão dos Descobrimentos), upamiętniającego portugalskich odkrywców, nawigatorów, marynarzy, i osoby zasłużone dla ery wielkich odkryć geograficznych, którym dziś zawdzięczamy zapełnienie białych plam na mapie świata.

Jednak największą atrakcją dzielnicy Belém jest  imponujący klasztor Hieronimitów, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na uwagę zasługują zachwycające zdobienia, w spotykanym wyłącznie w Portugalii stylu manuelińskim, będącym połączeniem stylu gotyckiego z orientalnymi oraz morskimi zdobieniami.

Dzielnica słynie również z charakterystycznych  ciasteczek - Pasteis de Belém. To właśnie tutaj, według legendy, te ciasteczka się narodziły, a fabryka je produkująca sprzedaje Pasteis de Belem od 1837 roku.
Na koniec odwiedzimy dzielnicę Baixa – historyczne i handlowe centrum Lizbony. Tutaj będzie też czas wolny na zjedzenie obiadu. Do hotelu wrócimy metrem.

Po południu chętni dodatkowych wrażeń mogą odwiedzić Muzeum Gulbenkiana, które znajduje się w sąsiedztwie hotelu lub wybrać się na dodatkowy spacer z naszym pilotem. Miłośnicy zakupów mogą natomiast się udać do położonego także w pobliżu hotelu centrum handlowego  El Corte Ingles.

Dzień 3
Wycieczka do Sintry (dodatkowo płatna) lub czas wolny w Lizbonie. Wieczorem kolacja sylwestrowa
Palácio Nacional de Sintra

W dniu dzisiejszym dla chętnych proponujemy opcjonalną wycieczkę wzdłuż wybrzeża do Sintry, Cabo da Roca, Cascais i Estoril. Pozostałe osoby będą miały czas na samodzielne odkrywanie miasta. Nasz pilot służy wszelką radą i pomocą.  

Po śniadaniu wyruszymy do Sintry, gdzie podziwiać będziemy piękne królewskie pałace i zobaczymy stare miasto Sintry. Romantyczna architektura budynków przypomina baśniowe zamki.  

Największą atrakcją miasta jest Pałac Narodowy, po portugalsku Palácio Nacional de Sintra, z jego charakterystycznymi dwoma białymi wieżami, kominami kuchennymi, który na stałe zagościł w krajobrazie Sintry i stał się jednym z jej symboli.

Pałac to fascynująca mieszanka gotyku, stylu manuelińskiego oraz mauretańskiego. Od roku 1995 wchodzi w skład krajobrazu kulturowego Sintry wpisanego na listę UNESCO. Przez wiele lat była to siedziba królewska i między innymi to w tym miejscu Jan I Wielki miał opracować plan podboju Ceuty w północnej Afryce (1415 rok). Swoją funkcję pełnił aż do końca XIX wieku, kiedy to  pałac stał się narodowym zabytkiem, a w roku 1940 doczekał się swojej rewitalizacji przez portugalskiego architekta Raula Lino.

Z Sintry pojedziemy do Cabo da Roca, najdalej na zachód wysuniętego punktu kontynentu europejskiego. Z wysokiego klifu będziemy podziwiać majestatyczny krajobraz potężnych wód Atlantyku.

Następnie wzdłuż pięknego wybrzeża Atlantyku udamy się do czarującego miasteczka Cascais. Po drodze będziemy mijać piaszczyste złote plaże Santo Amaro i Carcavelos, przejedziemy także przez kurort Estoril, znany z licznych zabytków takich jak forty, zamki i kościoły, piaszczystych plaż oraz bogatego życia nocnego. Estoril słynie z największego w Europie kasyna, wyścigów Formuły 1 oraz turniejów tenisowych i golfowych.

Do Lizbony wrócimy ok. godz. 16:30, aby odpocząć i przygotować się do kolacji sylwestrowej.

Wieczorem udamy się na kolację sylwestrową do restauracji z muzyką fado. Jeśli pogoda dopisze to na pokaz fajerwerków możemy się udać do górnej części parku Edwarda VII, oddalonego o około 10 minut spacerem od hotelu. Natomiast w przypadku złej pogody lub deszczu pozostaniemy w restauracji, aby tam przywitać Nowy Rok.

Dzień 4
Spacer po Lizbonie z polskim pilotem. Wieczorem opcjonalnie koncert noworoczny, dodatkowo płatny
Castelo de São Jorge

Dzisiaj możemy pospać trochę dłużej. Wprawdzie większość sklepów jest zamknięta, ale miasto jest pełne ludzi, a wiele kawiarni i restauracji jest otwartych. Dla chętnych nasz pilot zorganizuje dodatkowy spacer do położonego na wzgórzu Castelo de São Jorge, skąd można podziwiać najpiękniejsze widoki na miasto. Można też wybrać się samodzielnie do statuy Cristo Rei, która jest wierną repliką posągu Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. Wystarczy przejechać metrem do stacji Cais do Sodré i przeprawić się przez rzekę promem podmiejskim do Cacilhas.

Wieczorem można zjeść obiad w jednym z dawnych magazynów na nabrzeżu Lizbony, przekształconym w stylowe restauracje lub wziąć udział w jednym z wielu koncertów noworocznych organizowanych w całym mieście.

Dla naszych gości organizujemy wspólne wyjście na jeden z popularnych koncertów w Centro Culturel de Belem. Cena koncertu to 270 zł/os wraz z transportem do i z hotelu. 
Nasz pilot chętnie doradzi jak jeszcze można spędzić miło ostatni wieczór w Lizbonie.

Dzień 5
Czas do własnej dyspozycji lub wycieczka fakultatywna do Sesimbry, Azetão i Setúbal

W dniu dzisiejszym proponujemy fakultatywną wycieczkę, podczas której przekroczymy rzekę Tejo. Na początek zatrzymamy się w małej wiosce rybackiej Sesimbra, skąd roztacza się piękny widok na całą wioskę i wybudowany jeszcze przez Maurów zamek. Dalej trasa naszej wycieczki prowadzi do Azetão, słynącego z produkcji win Muscatel. W jednej z wielu winnic dowiemy się więcej o produkcji lokalnych win i sposobie ich magazynowania, a na koniec przewidziana jest oczywiście degustacja.

Po degustacji kontynuujemy podróż wzdłuż Parku Narodowego Arrabida, który jest pięknie położony nad Oceanem Atlantyckim, aby zrobić kolejny postój w miejscowości Setúbal, położonej nad brzegiem rzeki Sado. Nad miastem góruje Forteca św. Filipa, a w samym mieście na uwagę zasługuje Klasztor Chrystusa, a szczególnie przylegający do niego kościół, który jest pierwszą budowlą w Portugalii, wzniesioną w stylu manuelińskim czyli tym samym, który podziwialiśmy oglądając wieżę Belem czy klasztor Hieronimitów w Lizbonie.   

Wczesnym popołudniem wracamy do hotelu w Lizbonie. Wycieczkę należy wykupić co najmniej 30 dni przed wyjazdem.  

Dzień 6
Przelot do Warszawy

Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy

Wycieczka Fakultatywna do Sintry, Cabo da Roca, Cascais i Estoril.

W dniu dzisiejszym dla chętnych proponujemy opcjonalną wycieczkę wzdłuż wybrzeża do Sintry, Cabo da Roca, Cascais i Estoril.

Po śniadaniu wyruszymy do Sintry, gdzie podziwiać będziemy piękne królewskie pałace i zobaczymy stare miasto Sintry. Romantyczna architektura budynków przypomina baśniowe zamki.  

Największą atrakcją miasta jest Pałac Narodowy, po portugalsku Palácio Nacional de Sintra, z jego charakterystycznymi dwoma białymi wieżami, kominami kuchennymi, który na stałe zagościł w krajobrazie Sintry i stał się jednym z jej symboli.

Pałac to fascynująca mieszanka gotyku, stylu manuelińskiego oraz mauretańskiego. Od roku 1995 wchodzi w skład krajobrazu kulturowego Sintry wpisanego na listę UNESCO. Przez wiele lat była to siedziba królewska i między innymi to w tym miejscu Jan I Wielki miał opracować plan podboju Ceuty w północnej Afryce (1415 rok). Swoją funkcję pełnił aż do końca XIX wieku, kiedy to  pałac stał się narodowym zabytkiem, a w roku 1940 doczekał się swojej rewitalizacji przez portugalskiego architekta Raula Lino.

Z Sintry pojedziemy do Cabo da Roca, najdalej na zachód wysuniętego punktu kontynentu europejskiego. Z wysokiego klifu będziemy podziwiać majestatyczny krajobraz potężnych wód Atlantyku.

Następnie wzdłuż pięknego wybrzeża Atlantyku udamy się do czarującego miasteczka Cascais. Po drodze będziemy mijać piaszczyste złote plaże Santo Amaro i Carcavelos, przejedziemy także przez kurort Estoril, znany z licznych zabytków takich jak forty, zamki i kościoły, piaszczystych plaż oraz bogatego życia nocnego. Estoril słynie z największego w Europie kasyna, wyścigów Formuły 1 oraz turniejów tenisowych i golfowych.

Powrót do Lizbony około 16.30

Cena 220 zł/os

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny w wykonaniu niezrównanej Lisbon Metropolitan Orchestra kontynuuje wspaniałe tradycje podobnych koncertów odbywających się  w Wiedniu, Tokio, Chicago, czy w wielu innych miejscach na świecie, podczas których wykonywane są walce lub polki Johanna Straussa II.

Koncert na żywo to zawsze wyjątkowa okazja, aby świętować nadejście Nowego Roku, tym bardziej w wykonaniu wspaniałej orkiestry Metropolitana.

W programie koncertu noworocznego na który zapraszamy Państwa w Lizbonie znajdą się najpiękniejsze walce i polki J. Straussa między innymi Odgłosy Wiosny, Nad pięknym, modrym Dunajem, Polka Bauern czy Tritsh-Tratsch, ale także Walc Kwiatów z baletu Dziadek do Orzechów. Zapowiada się więc fantastyczny wieczór wypełniony piękną muzyką.

Cena: 270 zł/os

Wycieczka Fakultatywna do Sesimbry

W dniu dzisiejszym proponujemy fakultatywną wycieczkę, podczas której przekroczymy rzekę Tejo. Na początek zatrzymamy się w małej wiosce rybackiej Sesimbra, skąd roztacza się piękny widok na całą wioskę i wybudowany jeszcze przez Maurów zamek. Dalej trasa naszej wycieczki prowadzi do Azetão, słynącego z produkcji win Muscatel. W jednej z wielu winnic dowiemy się więcej o produkcji lokalnych win i sposobie ich magazynowania, a na koniec przewidziana jest oczywiście degustacja.

Po degustacji kontynuujemy podróż wzdłuż Parku Narodowego Arrabida, który jest pięknie położony nad Oceanem Atlantyckim, aby zrobić kolejny postój w miejscowości Setúbal, położonej nad brzegiem rzeki Sado. Nad miastem góruje Forteca św. Filipa, a w samym mieście na uwagę zasługuje Klasztor Chrystusa, a szczególnie przylegający do niego kościół, który jest pierwszą budowlą w Portugalii, wzniesioną w stylu manuelińskim czyli tym samym, który podziwialiśmy oglądając wieżę Belem czy klasztor Hieronimitów w Lizbonie.   

Wczesnym popołudniem wracamy do hotelu w Lizbonie. Wycieczkę należy wykupić co najmniej 30 dni przed wyjazdem.  

Cena 210 zł/os

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 5 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1200,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota  
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Lizbona - Warszawa  
 • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie (klasztor Hieronimitów)  
 • Zakwaterowanie w Lizbonie w pokoju 2-osobowym w hotelu 4* (5 noclegów)  
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 1 kolację
 • Kolację sylwestrową z napojami 
 • Opłatę klimatyczną  
 • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej  
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1- osobowego
 • Pakietu wycieczkowego - dzień 3 (220 PLN/os.) oraz dzień 5 (210 PLN/os.)
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i przewoźników, około 8 €/os
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego co nie zostało wymienione w "Cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji o Portugalii znajduje się na naszych stronach: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/portugalia, gdzie jest wiele informacji dotyczących np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Sylwester z bogatym programem Wycieczka była bardzo dobrze przygotowana, program pozwolił na dobre poznanie Lizbony. Trzeba się przygotować na dość dużo chodzenia, szczególnie w pierwszym dniu zwiedzania. Pilot wycieczki doskonały, z bardzo dużą wiedzą, którą nam przekazywał z piękną, radiową dykcją. Bardzo dobre połączenie spędzenia spokojnego Sylwestra z muzyką fado (ale w weselszej wersji) z możliwością zwiedzania miasta, a nawet okolic. Sama kolacja sylwestrowa skończyła się o godz. 1.30, powrót do hotelu autokarem. Można było zostać w centrum dłużej, z własnym powrotem. Plus atrakcyjny koncert noworoczny w nowoczesnym centrum kultury, Hotel dobrze zlokalizowany, szybkie połączenie metrem z centrum. Śniadania bogate, pokoje skromne, ale mało czasu spędza się w pokoju. Łazienka bardzo czysta. Sprzątanie bez zarzutu. Niestety brak możliwości otwarcia okna, nie można pokoju przewietrzyć. Pogoda bardzo zmienna, trzeba się przygotować na różne warianty. Autokar, którym poruszaliśmy się w czasie zwiedzania bez zarzutu. Wycieczkę polecam dla osób, które chcą poznać Lizbonę, bo jest na to czas, i przy okazji spędzić Sylwestra. Niestety w Nowy Rok, jak to zwykle jest i w innych miejscach, wiele atrakcji jest zamkniętych.
Date published: 2024-01-08
Rated 5 out of 5 by from Sylwester w Lizbonie Bardzo dobra organizacja wycieczki i słowa uznania dla pana Jacka za wiedzę i kulturę przekazu.
Date published: 2024-01-06
Rated 5 out of 5 by from Magiczny czas Wyjazd uważam za bardzo udany. Wycieczka spełniła moje oczekiwania.
Date published: 2024-01-04
Rated 5 out of 5 by from Wspaniała wycieczka Przewodnik Pan Jacek Domoradzki to osoba o ogromnej wiedzy, którą umie przekazać w wspaniały sposób i do tego jeszcze głosem konferansjera czy też spikera radiowego
Date published: 2024-01-04
Rated 5 out of 5 by from satysfakcja z udanego wyjazdu wyjazd krótki, bardzo dobrze zaplanowany i zorganizowany. Czas wypełniony w rozsądnych granicach, opieka p. Jacka wzorowa, standard hotelu i przejazdów - przyzwoity. Zobaczyliśmy chyba wszystko co istotne w Lisbonie i okolicy, drugi raz nie będzie potrzebny.
Date published: 2023-01-07
Rated 3 out of 5 by from Rozczarowujący Sylwester 2022/2023 Ten Sylwester nie miał nic wspólnego z magią. Nie mamy nic do muzyki fado, ale czy to najlepszy wybór na wieczór sylwestrowy? Sprawę mogłaby uratować (chociaż częściowo) przyzwoita kuchnia lub nawet krótka zabawa z DJ-em....
Date published: 2023-01-03
Rated 5 out of 5 by from Super Sylwester (i pogoda) Warto było. Super pogoda i atrakcje. Sprawna organizacja. Pan Jacek (pilot) profesjonalista. Lisbona jest cudna.
Date published: 2022-01-03
 • y_2024, m_4, d_12, h_6
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.41
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_1, tr_7
 • loc_pl_PL, sid_PTRTR01, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki