Namibia okiem Albatrosa

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Fascynująca podróż przez wciąż zmieniające się krajobrazy od najwyższych wydm świata po ekscytujące safari w parku Etosha.

Namibia jest niepodobna do żadnego innego kraju w Afryce. Już same zapierające dech w piersiach wydmy na pustyni w Sossusvlei są warte przyjazdu tutaj. Odwiedzimy stolicę kraju, Windhoek, gdzie nowoczesny styl życia przeplata się z wielowiekową kulturą różnych rejonów kraju. W parku narodowym Namib-Naukluft będziemy podpatrywać dzikie zwierzęta i ich sposoby przetrwania w niełatwych afrykańskich warunkach. Tam też zobaczymy słynne na całym świecie czerwono-żółte wydmy, największe ruchome wydmy świata w tym m.in. Dune 45.

Idylliczne nadmorskie miasteczko Swakopmund jest zdominowane przez wpływy bawarskie jako część byłej niemieckiej kolonii. Dociera tutaj zimny prąd Benguela, za którym podążają tysiące ptaków, fok i delfinów. W wiosce wielobarwnego ludu Himba, którego kobiety są uznawane za najpiękniejsze w Afryce dowiemy się jak na co dzień dbają o swoją urodę.

W słynnym Parku Narodowym Etosha znajdziemy zwierzęta charakterystyczne dla afrykańskiej sawanny czyli słonie, lwy, lamparty, nosorożce, żyrafy, zebry, antylopy itd. Większość parku zajmuje rozległa depresja o ubogiej roślinności oraz pokłady soli. Dzięki takiemu ukształtowaniu terenu zwierzęta widać z dużej odległości co bardzo ułatwia ich obserwację podczas safari. 

Wpływy niemieckie są nadal widoczne w Namibii i choć kraj ten jest zlepkiem kultur afrykańskich i europejskich, tutejsza ludność jest jedną z najbardziej przyjaznych i najbardziej otwartych społeczności Afryki.

W podróży korzystamy z autobusów z napędem na cztery koła, które są specjalnie stworzone do jazdy po afrykańskich bezdrożach. Wybraliśmy ten typ pojazdu ze względu na niełatwy teren i trudny do przewidzenia  stan niektórych dróg. Podróż tutaj jest kwintesencją afrykańskiej przygody, podczas której oddalamy się od utartych ścieżek i dlatego czasami musimy pojechać trochę dalej, aby w nagrodę zdobyć jeszcze więcej niezwykłych wrażeń. Pojazdy te są bardziej przestronne niż zwykłe autobusy, ale nie oferują takiego samego komfortu jazdy.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Dolar amerykański, pula botswańska, dolar namibijski, rand południowoafrykański

Program wycieczki 13 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Namibii
Dzień 2
Przylot do Windhoek. Powitalna kolacja
Dzień 3
Przejazd z Windhoek do Parku Narodowego Namib-Naukluft
Dzień 4
Wizyta w Parku Narodowym Namib-Naukluft. Wydmy Sossusvlei i kanion Sesriem
Dzień 5
Przejazd z parku Namib-Naukluft przez Zwrotnik Koziorożca do miasta Swakopmund
Dzień 6
Swakopmund. Rejs po lagunie Walvis Bay i czas wolny
Dzień 7
Dzień wolny w Swakopmund
Dzień 8
Wyjazd ze Swakopmund do regionu Damaraland
Dzień 9
Przejazd do Kamanjab i wizyta w wiosce plemienia Himba. Przyjazd do P.N. Etosha i pierwsze safari
Dzień 10
Safari w Parku Narodowym Etosha
Dzień 11
Ostatni dzień safari w P.N. Etosha. Pożegnalna kolacja w Otjiwarongo
Dzień 12
Przejazd z Otijwaronga do Windhoek i powrót do domu
Dzień 13
Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
17 498,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
17 498,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Namibii

Spotkanie na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel i wylot z Warszawy do Namibii.

Zwracamy uwagę, że w przypadku niektórych odlotów wylatujemy rano pierwszego dnia, przylatujemy wieczorem do Johannesburga, nocując w hotelu na lotnisku, a następnie wylatujemy lotem krajowym do Windhoek rano drugiego dnia.

Dzień 2
Przylot do Windhoek. Powitalna kolacja
Witamy w stolicy Namibii, Windhoek

Po przylocie do Windhoek pojedziemy do hotelu, aby odpocząć po podróży.

Trochę później udamy się na zwiedzanie centrum miasta, gdzie jest także wiele sklepów.
Wieczorem spotkamy się na powitalnej kolacji.

Dzień 3
Przejazd z Windhoek do Parku Narodowego Namib-Naukluft

Pożegnamy Windhoek i pojedziemy na południe w kierunku Parku Narodowego Namib-Naukluft, mijając po drodze wysokie czerwone skały będące pozostałością prehistorycznej przeszłości. Ten rejon charakteryzuje się dużą różnorodnością przyrody.

Noc spędzimy w hotelu/logdge na terenie parku.

Dzień 4
Wizyta w Parku Narodowym Namib-Naukluft. Wydmy Sossusvlei i kanion Sesriem
Malownicza wydma Dune 45

Dzisiejszy dzień spędzimy w malowniczym Parku Narodowym Namib-Naukluft, trzecim co do wielkości parku narodowym Afryki. Park tworzą dwa obszary chronione: Park Narodowy Zebry Górskiej – Naukluft i Park Narodowy Pustyni Namib, uważanej za najstarszą pustynię na świecie. Chociaż ziemia pustyni jest jałowa i sucha, mieszka tu wiele gatunków zwierząt, m.in. różne gatunki węży i owadów, gekony, hieny, szakale, strusie, skoczniki antylopie i oryksy. Fauna i flora pustyni są użyźniane przez okazjonalne deszcze i mgły przywiewane na pustynię znad Atlantyku. Za sprawą bardzo silnego wiatru powstają tutaj gigantyczne wydmy, mogące sięgać do 340 metrów wysokości, które stanowią główny element pustynnego krajobrazu. Kolor wydmy świadczy o jej wieku, ponieważ żelazo zawarte w piasku z czasem ulega korozji.

Pojedziemy do Sossusvlei, gdzie rozpościerają się wyschnięte niecki jezior i złoża soli otoczone wydmami w kolorze ochry, przy których wartę pełnią wyblakłe oddziały martwych drzew ze splątanymi, bezlistnymi koronami. Jadąc dalej, docieramy do słynnej Dune 45 (Wydma numer 45), która jest jedną z najczęściej fotografowanych wydm w Namibii. Ze szczytu wydmy można dokładnie rozejrzeć się po okolicy, ponieważ ma ona aż 170 metrów wysokości.

Następnie udamy się w kierunku kanionu Sesriem, gdzie wybierzemy się na krótki spacer w dół kanionu utworzonego w złożach skalnych poprzecinanych przez rzekę Tsauchab. Kanion ma około 1 kilometra długości, do 30 metrów głębokości, a w niektórych miejscach zaledwie 2 metry szerokości. Nazwa „Sesriem” pochodzi z języka afrykanerskiego i oznacza dosłownie „sześć pasów”. Jak głosi legenda, dawno temu kilku spragnionych osadników chciało zaczerpnąć wody z kanionu. Jednak było tak głęboko, że do spuszczenia wiadra na jego dno potrzebowali aż 6 połączonych skórzanych pasków.

Dzień 5
Przejazd z parku Namib-Naukluft przez Zwrotnik Koziorożca do miasta Swakopmund

Dzisiaj opuścimy P.N. Namib-Naukluft i udamy się w kierunku  Swakopmund, trzeciego pod względem wielkości miasta Namibii, leżącego na wybrzeżu, które będzie naszą bazą przez kolejne dni. Po drodze zatrzymamy się w miejscu, w którym droga przecina Zwrotnik Koziorożca, na szerokości geograficznej 23,5º na południe od równika. 

Około 30 kilometrów przed Swakopmund miniemy lagunę Walvis Bay, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zobaczyć między innymi pelikany i flamingi. 

Miasto Swakopmund zostało założone w 1892 roku za czasów niemieckiej kolonizacji. W architekturze miasta można dostrzec silne wpływy niemieckie, szczególnie w ścisłym centrum, gdzie znajduje się wiele budynków wzniesionych w stylu bawarskim. 

Miasto z trzech stron otacza pustynia Namib, a z czwartej oblewają je chłodne wody Atlantyku. Opady deszczu należą tu do rzadkości, ale dzięki zimnemu prądowi Benguela wilgoć w postaci mgieł morskich dociera wraz z wiatrem aż 140 kilometrów w głąb lądu. Zwierzęta i rośliny dostosowały się do panujących tu trudnych warunków, w których mgła jest podstawowym źródłem wody. 

Po zameldowaniu się w hotelu będzie czas wolny i resztę dnia będzie można spędzić, odkrywając tę spokojną nadmorską miejscowość.

Dzień 6
Swakopmund. Rejs po lagunie Walvis Bay i czas wolny
Kolonia uchatek w Walvis Bay

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy do miasta portowego Walvis Bay, położonego tuż przy zatoce o tej samej nazwie. Walvis Bay jest jedynym portem głębinowym Namibii i czeka tam na nas wspaniały rejs po zatoce. Będziemy płynąć wśród pelikanów, kormoranów i mew. Mamy nadzieję zobaczyć z bliska precyzję i grację z jaką ptaki łowią ryby. Jeśli dopisze nam szczęście, spotkamy także na naszej drodze foki i delfiny. Po drodze miniemy liczne farmy ostryg. Na cyplu Pelican Point zobaczymy mieszkającą tam dużą kolonię uchatek.

Osoby zainteresowane spokojniejszą formą wypoczynku mogą spędzić dzień na przechadzce po okolicy, aby pooglądać wyroby lokalnych rękodzielników. Można odwiedzić jedno z wielu muzeów, jak np. Muzeum Swakopmund, poświęcone historii miasta lub wyjątkową The Kristall Galerie, gdzie prezentowane są ekspozycje różnych kamieni szlachetnych, półszlachetnych i kryształów, w tym największy na świecie kryształ kwarcu o wadze ponad 14 ton, pochodzący mniej więcej sprzed 520 milionów lat. Proponujemy również pozwiedzać miasto i nacieszyć oko jego architekturą, będącą wierną kopią klasycznej architektury niemieckiej, w tym piękny budynek starego więzienia Alte Gefängnis do złudzenia przypominający budynek dworca lub sanatorium.

Dzień 7
Dzień wolny w Swakopmund
Czas wolny w przybrzeżnym Swakopmund

Dzisiejszy dzień każdy może spędzić zgodnie z własnymi upodobaniami. Proponujemy wybrać się na plażę lub wykupić jedną z wycieczek organizowanych przez hotel, np. rejs z delfinami. Pilot chętnie pomoże w załatwieniu wszelkich formalności, jak również przedstawi inne propozycje spędzenia czasu wolnego. Dla chętnych pilot zorganizuje wspólne aktywności. 

Miasto Swakopmund jest również znane ze sportów ekstremalnych, więc amatorom przygód ma wiele do zaoferowania, m.in. skoki ze spadochronem, sandboarding lub surfing na zboczach jednej z wielu wydm pustynnych za miastem.

Dzień 8
Wyjazd ze Swakopmund do regionu Damaraland
Damaraland

W dniu dzisiejszym pożegnamy wybrzeże i udamy się w głąb lądu w kierunku Damaraland, rejonu rozciągającego się pomiędzy wybrzeżem, a parkiem narodowym Etosha. Tereny te zamieszkują plemiona a ludu Damara i to właśnie od nich pochodzi nazwa całego regionu. Jadąc przez tą pustynną okolicę będziemy podziwiać pasma górskie o niezwykłych kształtach, które schodzą do porośniętych roślinnością koryt rzek oraz gorących, suchych dolin. Po drodze będziemy się zatrzymywać w najciekawszych widokowo miejscach, aby zrobić zdjęcia.

Po przyjeździe do hotelu będzie czas na odpoczynek i relaks. (W dniu dzisiejszym przejedziemy około 350km).

Dzień 9
Przejazd do Kamanjab i wizyta w wiosce plemienia Himba. Przyjazd do P.N. Etosha i pierwsze safari
Kobieta z plemienia Himba pokrywa skórę specjalną mieszanką

Po śniadaniu pojedziemy do wioski Kamanjab, położonej w północno-wschodniej części Namibii w regionie Kunene. 

Po drodze zatrzymamy się w małej osadzie plemienia Himba. Lud Himba prowadzi częściowo koczowniczy tryb życia, wypasając bydło i kozy. Jest to społeczność dość charakterystyczna, w dużej mierze ze względu na sposób w jaki kobiety Himba dbają o swoją urodę. Tutejsi mieszkańcy witają wszystkich bardzo serdecznie i z wielką gościnnością pozwalając podpatrywać ich codzienne życie, wierzenia, rytuały i sposoby obcowania z naturą.

Następnie kontynuujemy naszą podróż, jadąc do słynnego na całym świecie Parku Narodowego Etoshy, którego środkową część stanowi rozległe solnisko, gdzie miraże i drgania powietrza są na porządku dziennym. Wzdłuż krawędzi solnej patelni występują źródła życiodajnej wody, wokół których zbierają się zwierzęta. Patelnia solna wyschła tysiące lat temu, ale w porze deszczowej część białego solniska jest zalewana wodą deszczową, do której ciągną stada flamingów i pelikanów. Można tutaj spotkać większość klasycznych gatunków afrykańskich zwierząt takich jak lew, słoń, nosorożec, lampart i żyrafa. Noc spędzimy na kempingu na terenie parku narodowego z niezwykłą przyrodą i niesamowitymi gatunkami zwierząt.

Dzień 10
Safari w Parku Narodowym Etosha
Dostojny lew odpoczywa na sawannie

Cały dzień spędzimy na safari w pięknym i licznie zamieszkanym przez rozmaite zwierzęta parku narodowym o powierzchni około 20 tys. km². Żyje tu około 340 gatunków ptaków, 110 gatunków gadów, 16 gatunków płazów, jeden gatunek ryb i 114 różnych gatunków ssaków: słonie, lwy, nosorożce, zebry, szakale, gepardy, impala czarna i wiele innych.

Dzień 11
Ostatni dzień safari w P.N. Etosha. Pożegnalna kolacja w Otjiwarongo
Ostatnie safari

Po wczesnym śniadaniu będziemy mieli czas na jeszcze jedno safari, a następnie pojedziemy na południe do miasta Otjiwarongo, leżącego między parkiem narodowym a Windhuk.

Po przyjeździe do miasta zjemy razem pożegnalną kolację.

Dzień 12
Przejazd z Otijwaronga do Windhoek i powrót do domu

Nasza wycieczka po Namibii powoli dobiego końca. Przejedziemy ok. 250 km na południe do stolicy Windhoek skąd odlecimy do domu.

Dzień 13
Przylot do Warszawy

Z walizką pełną wspomnień wylądujemy na lotnisku w Warszawie.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 17 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

1 598,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota 
 • Przelot Warszawa-Windhoek-Warszawa w obie strony z przesiadką (na powrocie z 2 przesiadkami)/ w przypadku niektórych terminów przelot: Warszawa – Johannesburg – Warszawa i Johannesburg – Windhoek - Johannesburg
 • Wycieczki i safari zgodnie z programem 
 • Zakwaterowanie: w hotelach 3* i 4* oraz campach, w pokojach dwuosobowych 
 • Wyżywienie: śniadania, 7 kolacji (dni 2-3, 7-9, 11) 
 • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej 
 • Ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera

• Dodatkowych posiłków; pilot organizuje wspólne posiłki, jeśli uczestnicy wyrażą chęć
• Dopłaty do pokoju jednoosobowego
• Napojów do posiłków
• Napiwków ok. 80 USD od osoby
• Wizy do Namibii ok. 80 EUR
• Wycieczek fakultatywnych
• Wszystkiego, co nie zostało zawarte w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące wycieczki

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mały plecak lub torbę na całodzienne wycieczki i dni podróży, ponieważ w tych dniach bagaż zostaje w hotelu. Nie jest konieczne zabieranie ze sobą ręczników. Zalecamy podróżowanie z walizkami mającymi miękkie ścianki (softcase) zamiast sztywnych walizek (hardcase), ponieważ w pojazdach, z których korzystamy na miejscu, ze względów praktycznych preferowane są miękkie walizki.

Na pokład samolotu można wnieść bagaż o wadze nieprzekraczającej 23 kg na osobę. Należy ponadto zwrócić uwagę na szczególne przepisy dotyczące bagażu podręcznego. Na stronie internetowej linii lotniczych dostępny jest szczegółowy regulamin przewoźnika.

W autobusie są wyznaczone indywidualne miejsca na bagaż o wymiarach 40 cm x 38 cm x 70 cm (głębokość). Warto więc spakować rzeczy do walizki lub torby o podanych wymiarach.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 12 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Namibii

Aby dowiedzieć się więcej o warunkach klimatycznych i pogodowych, sprawdzić różnicę czasu i wymagania dotyczące wiz i szczepień, prosimy zapoznać się z informacjami podanymi poniżej.
www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/namibia

Szukasz innych ofert safari?

Dostępne wycieczki: safari
Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 2 298,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody

Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj https://www.southernsun.com/southern-sun-cape-sun

Cena w 2024:
3 798 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Cena w 2025:
3 698 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024:
2 500 zł

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025:
2 000 zł

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie https://www.southernsun.com/the-cullinan

Cena w 2024:
4 498 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Cena w 2025:
4 500 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024:
3 000 zł

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025:
2 500 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga do Kapsztadu
 • Transfer hotel-lotnisko
 • 4 noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Codziennie śniadanie
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 5 498,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata

Przez cztery dni wysokie na ponad 100 metrów, szerokie na 2 kilometry i otoczone gęstym lasem deszczowym imponujące Wodospady Wiktorii mogą stać się Twoim domem na zakończenie afrykańskiej przygody. Nazwa wodospadów w języku bantu brzmi „mosi-oa-tunya” (mgła, która grzmi), bo tak właśnie wyglądają Wodospady Wiktorii – przypominają potężną mglistą chmurę, z której dochodzą dźwięki grzmotów.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Explorers Village - Wioska Odkrywców przy Wodospadach Wiktorii

Piękny 3-gwiazdkowy hotel z basenem, restauracją i barem. Z obiektu roztacza się widok na afrykański busz i wodopój, często odwiedzany przez słonie i bawoły. Hotel znajduje się zaledwie 400 metrów od Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.shearwatervictoriafalls.com

Cena w 2024r.
5.498,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w The Explorers Village

Cena w 2025r.
​4.998,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w The Explorers Village

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024r.
1.000,- PLN

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025r.
1.100,- PLN

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Cena w 2024r.
7.998,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w Victoria Falls Hotel

Cena w 2025r.
7.498,- PLN za osobę w pokoju dwuosobowym w Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2024r.
4.500,- PLN

Dopłata za pokój jednoosobowy w 2025r.
4.000,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Johannesburg-Wodospad Wiktorii
 • Ewent. przelot na trasie Kapsztad/Durban-Johannesburg
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem) przy Wodospadach Wiktorii
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Pieszą wycieczkę wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 7 498,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 7 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym w 2024
7 498 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego w 2024
2 998 zł

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym w 2025
7 998 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego w 2025
2 498 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pobyt w hotelu 5* w 2024

1 500 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5* w 2024
4 498 zł

Dopłata za pobyt w hotelu 5* w 2025

2 000 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5* w 2025
4 998 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zarezerwować wraz z zawarciem umowy na samą podróż lub najpóźniej 75 dni przed datą wylotu. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Podczas przedłużenia wycieczki podróż odbywa się indywidualnie, bez opieki polskiego pilota, nie ma więc wymogu minimalnej liczby uczestników dla jej realizacji.

Rated 5 out of 5 by from Wspaniała, jeszcze prawdziwa Afryka Bardzo udany, doskonale zorganizowany wyjazd. Bogaty program pokazujący różnorodność tego wielkiego kraju. Hotele na całej trasie - czyste, dobrego standardu, z basenami, pozwalające na odprężenie po pełnym wrażeń dniu. Miejscowa ludność bardzo przyjaźnie nastawiona. Na szczególne słowa uznania zasługuje opiekuńczy pilot Tomek, który przez cały wyjazd był do pełnej naszej dyspozycji - pełen profesjonalizm.
Date published: 2022-12-07
Rated 5 out of 5 by from Przepięknie -nie do opisania Warto pojechać, wrażenia nie do opisania.
Date published: 2022-11-16
 • y_2024, m_6, d_23, h_7
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_2
 • loc_pl_PL, sid_NARTR02, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki