Normandia i Bretania z Mont St. Michel

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Poznaj północne wybrzeże Francji z jej słynnymi plażami oraz uroczymi zakątkami pachnącymi calvadosem, serem camembert i ostrygami

Podczas tej tak bardzo francuskiej podróży odwiedzimy zarówno Normandię jak i Bretanię, miejsca od wieków kształtowane przez  kontrasty między lądem a morzem. W Normandii morze obmywa brzegi łagodnego i wręcz idyllicznego wybrzeża, pachnącego Calvadosem i kremowym serem Camembert, których i my będziemy mieli okazję skosztować. Zobaczymy także ogrody Moneta w Giverny, słynną plażę Omaha, jedną z 5 plaż, gdzie miał miejsce desant wojsk alianckich podczas II wojny światowej oraz urokliwy Honfleur.  W pięknym Granville odwiedzimy cudowny ogród Christiana Diora, a kiedy wjeżdżamy do Bretanii krajobraz staje się  bardziej zróżnicowany i dziki z największymi w Europie różnicami pływów. Tutaj czeka na nas jedna z największych atrakcji regionu czyli wyjątkowa i absolutnie fascynująca wyspa Mont St. Michel, która ze swoimi wieżami klasztoru wyłania się z morza jak fatamorgana.  Według znawców nigdzie na świecie ostrygi nie smakują tak wyśmienicie jak w Bretanii, więc na pewno i my ich tu skosztujemy, a najlepszą okazją do tego będzie wizyta w rybackim mieście Cancale, zanim dotrzemy do kiedyś pirackiego miasta St. Malo.
Idealnym zakończeniem podróży będzie krótki pobyt w Paryżu, w którym spędzimy popołudnie w legendarnej dzielnicy Montmartre.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 7 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Paryża. W drodze do Caen zwiedzanie ogrodów Moneta w Giverny w Normandii. Kolacja w normandzkiej restauracji
Dzień 2
Caen - Bayeux i miejsca związane z desantem wojsk alianckich w Normandii w 1944 roku
Dzień 3
Caen. Degustacja normandzkich serów, calvadosa i cydru. Zwiedzanie urokliwego Honfleur
Dzień 4
Z Normandii w kierunku Bretanii. Ogród Christiana Diora w Granville i wyjątkowa wyspa Mont St. Michel
Dzień 5
Mont St. Michel. Ostrygi w Cancale, zwiedzanie otoczonego murami obronnymi pirackiego miasta Saint-Malo oraz domy szachulcowe w Dinan
Dzień 6
Mont St. Michel – Chartres ze słynna katedrą – Paryż i wieczorny spacer po Montmartre
Dzień 7
Paryż. Wylot do Warszawy

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
7 998,–
Warszawa
Brak miejsc
7 498,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Paryża. W drodze do Caen zwiedzanie ogrodów Moneta w Giverny w Normandii. Kolacja w normandzkiej restauracji Ok 270 km
Ogród Moneta w Giverny

Z lotniska skierujemy się na zachód przez północną Francję w kierunku Normandii, do ogrodu Moneta w Giverny, w którym Claude Monet, francuski malarz impresjonista odnalazł swój raj. Wiele motywów jego najsłynniejszych dzieł pochodzi właśnie z tego miejsca. Będziemy mogli poczuć zapach kwiatów i ziół oraz lawendy, a także zobaczyć  japoński mostek nad legendarnym stawem porośniętym nenufarami. W drodze na wybrzeże miniemy Rouen, stolicę Normandii, gdzie w XV wieku na stosie spłonęła Joanna d’Arc. 
Zakwaterujemy się w 3* hotelu w Caen. Miasto położone nad rzeką Orne jest siedzibą znanego uniwersytetu i wielu pięknych kościołów.

Wieczorem zjemy wspólnie kolację w lokalnej normandzkiej restauracji.

(Przejazd około 270 km.)

Dzień 2
Caen - Bayeux i miejsca związane z desantem wojsk alianckich w Normandii w 1944 roku
Plaża Omaha

Przez pagórkowatą Normandię pojedziemy do średniowiecznego miasta Bayeux, gdzie obejrzymy słynną tkaninę o długości blisko 70 metrów, przedstawiającą w 72 scenach podbój Anglii przez Wilhelma Zdobywcę i bitwę pod Hastings z 1066 roku. 

Następnie pojedziemy na plażę Omaha, miejsce decydujących walk podczas lądowania aliantów w Normandii w dniu 6 czerwca 1944 r. Duże wrażenie robi wojskowy cmentarz amerykańskich żołnierzy z ponad 9 tys. białych krzyży. Odwiedzimy też Arromanches, gdzie do tej pory widać sztuczne porty zbudowane wzdłuż linii morza, które były warunkiem powodzenia inwazji. Nie pominiemy też Pointe du Hoc, stromych skał, które komandosi amerykańscy musieli zdobywać za pomocą sznurowych drabinek. Było to jedno z najtrudniejszych miejsc lądowania aliantów. 

Nocleg w Caen.

(Przejazd około 120 km.)

Dzień 3
Caen. Degustacja normandzkich serów, calvadosa i cydru. Zwiedzanie urokliwego Honfleur Ok 80 km.
Calvados

Dzisiejszego dnia będziemy chłonąć Normandię wszystkimi zmysłami. Na początek odwiedzimy lokalną wytwórnię sera, aby dowiedzieć się więcej o produkcji lokalnych i znanych na całym świecie serów. Następnie pojedziemy do Muzeum Camembert, gdzie poznamy trochę historii tego francuskiego sera. To tutaj odbędzie się degustacja znanych francuskich serów. Między innymi camemberta, białego sera pleśniowego z białą skórką, który jest chyba najsłynniejszy. Prawdziwy camembert produkowany jest z mleka krów pasących się na rozległych łąkach Normandii. Będziemy mieli tez okazję spróbować domowego cydru!

Następnie udamy się do uroczej wioski rybackiej Honfleur na południowym brzegu Sekwany. Wielu znawców uważa Honfleur za kolebką impresjonizmu. To tutaj właśnie Eugène Boudin w pierwszej połowie XIX wieku malował swoje pierwsze obrazy przedstawiające pejzaże Honfleur. Domki przy porcie mieszczące obecnie przytulne restauracje serwują świeżo złowione ryby i owoce morza. Jest to doskonałe miejsce na obiad.
Po południu odwiedzimy słynne zakłady produkcji calvadosa w Pays d’Auge mieszczące się w normandzkiej tradycyjnej zagrodzie. W tym autentycznym miejscu będziemy mogli spróbować słynnego bursztynowego destylatu z jabłek, konkurującego z koniakiem o palmę pierwszeństwa w świecie alkoholi.

Nocleg w Caen.
(Przejazd około 80 km)

Dzień 4
Z Normandii w kierunku Bretanii. Ogród Christiana Diora w Granville i wyjątkowa wyspa Mont St. Michel Ok 260 km.
Wyspa Mont St. Michel

Z Normandii w kierunku Bretanii. Ogród Christiana Diora w Granville i wyjątkowa wyspa Mont St. Michel

Z Caen wyruszamy na zachód w kierunku Bretanii. Na półwyspie Cotentin skręcamy do małego, nadmorskiego miasteczka Granville, z którego roztacza się piękny widok na morze. Granville było pierwotnie miastem Wikingów, którzy docierali tutaj po podboju wybrzeży Anglii, a później do 1442 r. było angielskim terytorium we Francji. Położenie nad morzem uczyniło z miasta ważne miejsce dla marynarki wojennej, a stare, urokliwe centrum miasta otoczone jest wiekowymi murami miejskimi.

Miasto słynie ze swoich kwiatów i to tutaj urodził się światowej sławy projektant mody Christian Dior. Dzień zaczynamy od wizyty w pięknym ogrodzie kwiatowym przy jego rodzinnym domu.

„Mam najczulsze i najbardziej zadziwiające wspomnienia… z domu mojego dzieciństwa. Powiedziałbym nawet, że moje życie i mój styl zawdzięczam prawie w całości temu miejscu i jego architekturze. Villa Les Rhumbs pochodzi z końca XIX wieku, a rodzina Dior, była właścicielem nieruchomości do 1932 roku, kiedy to ojciec Christiana Diora zbankrutował i musiał sprzedać ten dom. Ogród jest otwarty dla publiczności od 1938 roku. Po naszej wizycie w ogrodzie będziemy mieli czas na krótką przerwę na kawę lub wczesny obiad. Możemy się też dać uwieść urokowi wąskich uliczek oraz  zaułków starego centrum miasta i udać na mały spacer.

Następnie trasa naszej wycieczki prowadzi do fantastycznej wyspy klasztornej Mont St. Michel, położonej na środku morza jak jakiś miraż. Według legendy nazwa klasztoru i wyspy pochodzi od imienia archanioła Michał, który około roku 708 roku poprosił biskupa Saint Aubert de Avranches o wybudowanie sanktuarium ku jego czci. Klasztor szybko stał się miejscem pielgrzymek, a przybywający pątnicy ofiarowywali klasztorowi mniejsze i większe datki, co pozwoliło na jego dalszą rozbudowę. W późniejszym czasie to znane miejsce pielgrzymek zostało zasiedlone przez benedyktynów, którzy przekształcili klasztor we wspaniały, monumentalny kompleks klasztorny, który możemy podziwiać do dnia dzisiejszego. Rozbudowa klasztoru oznaczała, że mnisi musieli zdobyć ogromne fundusze, aby sfinansować wszystkie prace budowalne. Było to wyjątkowo kosztowne,  trudne i olbrzymie przedsięwzięcie  o czym będziemy mieli okazje przekonać się na miejscu.

W dawnych czasach, aby dotrzeć do wyspy, pielgrzymi musieli czekać na odpływ. Jednak w ciągu wieków wielu pielgrzymów utonęło, zaskoczonych przypływem lub utknęli w ruchomych piaskach. Na szczęście my jesteśmy bardziej uprzywilejowani i dotrzemy do wyspy małymi busami, które kursują po wygodnej drodze łączącej wyspę z lądem, niezależnie od przypływów.  

Jadąc do klasztoru, który jest dziś jedną z największych atrakcji Francji, będziemy go już widzieć z daleka, a gdy do niego dotrzemy nagrodą będzie wspaniały widok z jego tarasów. Klasztor zbudowany jest w tak zwanym gotyckim stylu benedyktyńskim i został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku.

Po wizycie w Mont St. Michel przejedziemy do naszego hotelu, w którym zatrzymamy się na kolejne dwie noce. Nasze hotele w okolicy różnią się w zależności od sezonu i znajdują się w odległości 15-40 minut jazdy od Mont St. Michel.

Dzień 5
Mont St. Michel. Ostrygi w Cancale, zwiedzanie otoczonego murami obronnymi pirackiego miasta Saint-Malo oraz domy szachulcowe w Dinan
Farma ostryg w Cancale

Po śniadaniu udamy się na kierunku otoczonego murami obronnymi Saint-Malo o burzliwej historii w której przewijają się postaci rozbójników morskich i piratów. Wewnątrz murów,  które mają konstrukcją obronną zbudowaną z granitu, aby mogły oprzeć się największym sztormom i silnym uderzeniom morskich fal, znajduje się stare miasto z pięknymi kamienicami. Przespacerujemy się po mieście, aby poczuć jego atmosferę przesyconą wonią oceanu, wodorostów i morskiej soli. W dawnych czasach Saint-Malo było ważnym miastem portowym, w którym można było kupić wszystko, od przypraw po niewolników. Obecnie miasto przyciąga wielu turystów swoją wyjątkową atmosferą i niezliczonymi restauracjami serwującymi owoce morza: ryby i skorupiaki. Urokliwe centrum zostało odbudowane po bombardowaniach w czasie wojny.

Teraz nadszedł wreszcie czas, aby zapoznać się bliżej z bretońską dumą czyli pyszną ostrygą. Tutaj, na szmaragdowym wybrzeżu, leży rybackie miasteczko Cancale, które specjalizuje się w połowach ostryg. Miasto jest uważane za bretońskie centrum ostryg, ponieważ tutejsze wody są pełne bardzo wysokiej jakości planktonu, który jest idealnym pokarmem dla ostryg i małży.

Ostrygi są tu zbierane od prawie 2.000 lat, począwszy od czasów, gdy dotarły tu legiony rzymskie. Wieki później osiedlili się tutaj rybacy i taki charakter miasteczko ma do dzisiaj. Chociaż ostrygi zawsze były przysmakiem i oznaką prestiżu we Francji, np.  Król Słońce, Ludwik XIV często prosił o nie przy swoim stole, to jednak na większą skalę zaczęto je poławiać dopiero w latach dwudziestych XX wieku wraz z pojawieniem się modnych wówczas nadmorskich kurortów.

Francja produkuje dwa rodzaje ostryg: ostrygę płaską (znaną po francusku jako „huître-place”), odmianę pochodzącą z tego regionu,  oraz ostrygę okrągłą (po francusku huître creuse), pierwotnie importowaną z Japonii. Chociaż ostryga płaska, znana również pod nazwą Belon, pochodzi z tego rejonu, to jednak większość ostryg zbieranych w Cancale jest odmiany okrągłej. Podczas odpływu można zobaczyć hodowle ostryg, gdzie pyszne ostrygi dorastają na błotnistym terenie poza miastem.

My oczywiście skosztujemy dwóch różnych rodzajów ostryg, które dla wielu są przysmakiem. Ostrygi mają łagodny, delikatny smak soli morskiej i mówi się, że jedzenie ostrygi jest jak pocałunek morza. I jeśli wcześniej ich nie próbowałeś, to jest to idealne miejsce na pierwszy raz i mamy nadzieję, że będzie to miłość od pierwszego kęsa.

Na koniec skierujemy się do pobliskiego Dinan słynącego z domów szachulcowych i dawnej siedziby książąt Bretanii. Miasto jest niczym żywe muzeum z długimi tradycjami rzemieślniczymi i sklepikami kuszącymi do zakupów pięknymi wystawami. Pod wieczór wrócimy do naszego hotelu.

Dzień 6
Mont St. Michel – Chartres ze słynna katedrą – Paryż i wieczorny spacer po Montmartre Ok 450 km.
Łuk Triumfalny w Paryżu

Dziś opuścimy Bretanię i udamy się na wschód do Paryża. Po drodze przejedziemy przez stolicę Bretanii, Rennes, mające swoje korzenie w czasach Cesarstwa Rzymskiego oraz Les Mans słynące ze swoich torów wyścigowych: Circuit Bugatti du Mans oraz Circuit de la Sarthe. Będziemy kontynuowali swoją podróż przez pagórkowate francuskie krajobrazy i zatrzymamy się w mieście Chartres, słynącym z produkcji perfum i katedry, uznawanej za największe arcydzieło architektury gotyku. Katedra rzymsko-katolicka jest najlepiej zachowaną średniowieczną katedrą i w 1979 roku wpisana została na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Historia Chartres jest również związana z Wikingami, którzy próbowali zdobyć miasto, ale zostali odparci i pod osłoną nocy uciekli na swoje statki, aby odpłynąć w siną dal.

Wkrótce dotrzemy do Paryża, a w drodze do hotelu będziemy mijać szereg niezliczonych atrakcji stolicy Francji.
Zameldujemy się w 3-gwiazdkowym hotelu położonym na obrzeżach Paryża, w pobliżu stacji metra. Wieczorem wsiądziemy wspólnie do metra i pojedziemy na legendarny Montmartre, gdzie razem zjemy kolację.

Niezależnie który raz jesteśmy w Paryżu, to nigdy nie ma się dosyć tego tętniącego radością życia miasta i jego szerokich bulwarów, wąskich uliczek z małymi sklepikami i kafejkami. W tym mieście nie sposób się nie zakochać.

(Przejazd ok. 385 km)

Dzień 7
Paryż. Wylot do Warszawy Ok 30 km.

Rano w restauracji czekać na nas będzie francuskie śniadanie a po nim będzie czas do własnej dyspozycji. Następnie pojedziemy na lotnisko skąd polecimy do Warszawy.

(Przejazd około 30 km)

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 7 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 600 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Paryż, Paryż - Warszawa
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych (6 nocy)
 • Wyżywienie zgodnie z programem (6 śniadań, 2 kolacje - Caen i Paryż)
 • Wycieczki zgodnie z programem
 • Wstęp do ogrodu Moneta
 • Wstęp do muzeum tkaniny w Bayeux
 • Wstęp na wyspę Mont St. Michel
 • Degustacja serów
 • Degustacja Calvadosa
 • Degustacja ostryg
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napojów 
 • Wydatków indywidualnych
 • Napiwków dla lokalnych kierowców - 10 EUR/os
 • Wszystko, co nie jest zawarte w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Francji

Więcej informacji o Francji znajduje się na naszych stronach: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/francja gdzie jest wiele informacji dotyczących np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Zachwycająca francuska prowincja Świetnie zorganizowana i z ciekawym programem wycieczka po przepięknych zakątkach Normandii i Bretanii. Duży pozytywny wkład w sukces tej wycieczki wniósł pilot - Pan Jacek (kłaniamy się!), choć wspinaczka po tysiącu schodach na sam szczyt klasztoru Mont San Michel po prostu nas wykończyła. Za to wizyty na ekologicznej farmie produkującej sery, w destylarni kalwadosu i w końcu na niezwykłej farmie ostryg, to naprawdę fajne i smakowite przeżycie. Prowincjonalna Francja ma niezwykły urok i naprawdę warta jest zobaczenia. Tym razem hotele okazały się być bardzo przyzwoite, a śniadania raczej nie francuskie lecz bliższe polskim lub skandynawskim. Dla nas możliwość zobaczenia tak niezwykłych zabytków jak tkanina z Bayeux, katedry w Chartres, czy słynnej plaży Omaha, ale też cudnych ogrodów w Giverny i Granville była wielką frajdą. W dodatku trafiła nam się bardzo miła grupa współuczestników, co dodało tej wycieczce dodatkowego waloru.
Date published: 2024-05-26
Rated 4 out of 5 by from Normandia i Bretania Bardo interesujący wyjazd.
Date published: 2024-05-15
Rated 5 out of 5 by from Bardzo ciekawa wycieczka objazdowa. Profesjonalnie zorganizowany wyjazd. Doskonały pilot z ogromną wiedzą i bardzo wysoką kulturą osobistą. Dobrze zaplanowana trasa wycieczki.
Date published: 2024-05-14
Rated 5 out of 5 by from Oczekiwany urlop Wycieczka ze wszech miar bardzo udana. Pilot z bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym oraz życzliwy, pomagający w podróży.
Date published: 2024-05-14
Rated 4 out of 5 by from PIĘKNA PODRÓŻ KTÓRA ZREALIZOWAŁA NASZE MARZENIE.. PROGRAM WYJAZDU BARDZO CIEKAWY , UROZMAICONY I W PEŁNI ZREALIZOWANY .PEWNA UCIĄŻLIWOŚĆ WYNIKAŁA Z DUŻEJ ILOŚCI UCZESTNIKÓW.
Date published: 2023-10-18
Rated 3 out of 5 by from normandia program wycieczki bardziej przygotowany pod skandynawskiego turystę
Date published: 2023-10-12
Rated 5 out of 5 by from Piękna wycieczka do Francji Miałam okazję poznać nieznane mi dotąd miejsca we Francji A to wszystko przy wspaniałej pogodzie,w dobrych warunkach i w miłym towarzystwie
Date published: 2023-10-10
 • y_2024, m_7, d_18, h_4
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_7
 • loc_pl_PL, sid_FRRTR07, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki