Norwegia – na tropie zorzy polarnej

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz jedne z najpiękniejszych miejsc norweskiego wybrzeża, gdzie czeka nas przejażdżka psim zaprzęgiem oraz rejs po Lofotach w blasku zorzy polarnej.

Barwne, świetliste wstęgi zorzy polarnej, które rozciągają się na całym niebie, to niezapomniany widok. Tromsø i jego okolice uznawane są za jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji tego fascynującego zjawiska. Pogoda w lutym zazwyczaj jest tam stabilna, a niebo przejrzyste i jest to zdecydowanie najlepszy czas na podziwianie zorzy polarnej. W tym miejscu będziemy mieć aż cztery noce aby obserwować ten niezwykły spektakl natury.

W ciągu dnia będziemy podróżować wzdłuż północnego wybrzeża Norwegii, pośród wspaniałej, surowej przyrody. Popłyniemy w rejs po archipelagu Lofotów, które zachwycają swoimi niezwykłymi formacjami górskimi i małymi wioskami rybackimi. Dotrzemy także na kraniec wyspy Sommarøy, gdzie widok rozgwieżdżonego nieba jest po prostu spektakularny. Wybierzemy się na przejażdżkę psimi zaprzęgami, a gdy zapadnie ciemność będziemy poszukiwać zorzy polarnej na gwieździstym niebie. Dla miłośników dodatkowych przygód, przygotowaliśmy propozycję wykupienia dodatkowego rejsu na poszukiwania wielorybów oraz orłów morskich. Na północ od koło podbiegunowego czeka na nas moc atrakcji.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Korona norweska

Program wycieczki 6 dni
Dzień 1
Przelot Warszawa – Bodø. Przyjazd i kolacja powitalna
Dzień 2
Bodø. Spacer po mieście, rejs statkiem linii Hurtigruten przez wąskie fiordy archipelagu Lofotów do Tromsø
Dzień 3
Przyjazd do Tromsø. Zwiedzanie miasta – Katedra Arktyczna i Muzeum Polarne
Dzień 4
Tromsø. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna na obserwację wielorybów. Przejazd do Sommarøy – wieczorna wycieczka w poszukiwaniu zorzy polarnej
Dzień 5
Sommarøy. Psie zaprzęgi i zorza polarna
Dzień 6
Tromsø i podróż powrotna do domu

Hurtigruten

Linia promowa Hurtigruten to nowe statki, wszystkie o wysokim standardzie zakwaterowania i obsługi.

Na pokładzie znajdą Państwo różnorodne restauracje, piekarnię i lodziarnię a nawet saunę i salę fitness. Wspaniałe widoki podziwiać można w jednej z wanien z hydromasażem znajdujących się na najwyższym pokładzie, a wieczorem wypić drinka w przytulnym barze. Statki posiadają również duże lobby z recepcją, salą konferencyjną oraz sklepem.

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
6 998,–
Warszawa
Brak miejsc
7 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot Warszawa – Bodø. Przyjazd i kolacja powitalna

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel polecimy samolotem do Bodø, które leży już za kołem podbiegunowym. Miasto liczy niemal 50 000 mieszkańców i tym samym jest drugim co do wielkości miastem północnej Norwegii. W 1816 roku uzyskało status miasta targowego i jest przepięknie położona pomiędzy dwoma fiordami: Saltfjord i Vestfjord. Dziś miasto znane jest przede wszystkim ze swojej drużyny piłkarskiej i bardzo bogatego życia kulturalnego, co sprawiło, że zostało wybrane na Europejską Stolicą Kultury 2024 roku.

Po przyjeździe do Bodø udamy się do naszego hotelu, gdzie będzie czekać na nas kolacja.

Dzień 2
Bodø. Spacer po mieście, rejs statkiem linii Hurtigruten przez wąskie fiordy archipelagu Lofotów do Tromsø
statek norweskiej linii promowej Hurtigruten

Drugi dzień naszej podróży rozpoczniemy od zwiedzania miasta Bodø. Mieszkańcy są bardzo dumni z miejskiej sali koncertowej Stormen i biblioteki, a dzielnica, w której leżą zwana jest dzielnicą kulturalną. Biblioteka kilkukrotnie zdobywała miano najlepszej w Norwegii a sala koncertowa zachwyca swoją fantastyczną akustyką zarówno artystów, jak i publiczność.

Po zwiedzeniu dzielnicy kulturalnej udamy się do portu, gdzie wejdziemy na pokład statku słynnej linii promowej Hurtigruten i udamy się w podróż wzdłuż jednej z najpiękniejszych części wybrzeża Norwegii.

Popłyniemy przez Vestfjord, wzdłuż poszarpanej linii brzegowej Lofotów, podziwiając ośnieżone szczyty wynurzające się z morza i tworzące  idealną scenerię dla wieczornej i nocnej żeglugi.

W drodze do Stamsund i Svolvær warto spędzić popołudnie w salonie z panoramicznymi oknmnami, z którego roztaczają się niezapomniane widoki na zimowe krajobrazów. Po zacumowaniu w Svolvær będzie okazja, by wybrać się na krótki spacer po okolicy. Miasto jest ”stolicą” Lotofów i liczy ponad 4 250 mieszkańców. Oprócz tego dysponuje największym portem rybackim w okolicy.

Wieczorem będziemy przepływać przez cieśninę Raftsundet i mamy nadzieję, że będzie to pierwsza okazja do zobaczenia zorzy polarnej. Jest to jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk natury. Na szczęście, nie ma potrzeby, by wypatrywać zorzy przez całą noc – załoga statku wydaje komunikat, gdy w zasięgu wzroku wystąpi to wspaniałe zjawisko.

Dzień 3
Przyjazd do Tromsø. Zwiedzanie miasta – Katedra Arktyczna i Muzeum Polarne
Katedra Arktyczna w Tromsø wspaniale komponuje się z otaczającym ją krajobrazem

O poranku przywita nas fiord Vågsfjorden, którym będziemy płynąć w kierunku Tromsø. W północno-wschodniej części wyspy Hinnøya znajduje się miasto Harstad, gdzie zatrzyma się nasz prom. Wyspa jest największą i najbardziej zaludnioną w całej Norwegii.

Do Tromsø przypłyniemy po południu. Miasto jest przepięknie położone na wyspie Tromsøya, otoczone majestatycznymi górami, fiordami oraz fantastycznym archipelagiem wysp. Położone na 70 stopniu szerokości północnej Tromsø zwane jest bramą Arktyki i było punktem startowym dla wypraw Fridtjofa Nansena i Roalda Amundsena na Biegun Północny. Znajdował się tu także port przeładunkowy dla zaopatrzenia wysyłanego na Svalbard, gdzie myśliwi i kłusownicy polowali m.in. na niedźwiedzie polarne. Więcej o wyprawach usłyszymy podczas naszego spaceru w centrum Tromsø, gdzie odwiedzimy Muzeum Polarne.

Na przełomie XIX i XX wieku  Tromsø zostało również ochrzczone mianem „Paryża Północy”, a oprócz tego, że jest największym miastem w północnej Norwegii, jest również ważnym miastem uniwersyteckim z bogatym życiem kulturalnym i tętniącymi życiem restauracjami i kawiarniami.

Udamy się także na krótką wycieczkę autokarową, podczas której zobaczymy Katedrę Arktyczną,  która dumnie stoi przy wjeździe do miasta. Piękna architektura kościoła symbolizuje migoczącą na ciemnym niebie zorzę polarną.
Po zwiedzeniu miasta, udamy się do naszego hotelu, który znajduje się w niewielkiej odległości od portu i starszej części miasta z zabytkowymi, drewnianymi budynkami z 1830 roku.

Wieczorem zaplanowaliśmy czas do własnej dyspozycji, ale nasz przewodnik z chęcią udzieli swoich rekomendacji dokąd udać się na kolację czy spacer. Dla chętnych pilot zorganizuje wspólne wyjście do miasta.

Dzień 4
Tromsø. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna na obserwację wielorybów. Przejazd do Sommarøy – wieczorna wycieczka w poszukiwaniu zorzy polarnej
Zorza polarna to jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk natury

Tego dnia będzie możliwość, by zwiedzić miasto na własną rękę. Po śniadaniu wymeldujemy się z hotelu, a następnie będziemy mogli wybrać się na spacer po mieście. Warto odwiedzić najdalej na północ położony browar na świecie – Mack Brewery – lub udać się do Polarii, będącej centrum edukacyjnym z salą kinową oraz najdalej na północ wysuniętym oceanarium ze zwierzętami morskimi zamieszkującymi tereny polarne.  Polecamy również Muzeum Tromsø, które stanowiąc część uniwersytetu znajduje się w centrum miasta i opowiada o historii, kulturze oraz przyrodzie północnej Norwegii. Można się tu także dowiedzieć więcej o zorzy polarnej lub zobaczyć ciekawą wystawę poświęconą Lapończykom. Aby lepiej poznać miasto, warto skorzystać z publicznego transportu. Nasz przewodnik oraz obsługa hotelu chętnie udzielą Państwu szczegółowych wskazówek na temat komunikacji w mieście.

Tego dnia będzie również możliwość aby wybrać się na jedną z dwóch wycieczek fakultatywnych: Obserwacja wielorybów lub Życie pośród fiordów (dodatkowo płatne). Pełen opis tych propozycji znajduje się w zakładce poniżej.

Popołudniu spotkamy się z resztą grupy w hotelu, skąd odbierze nas autokar. Następnie udamy się do Sommarøy, gdzie będzie czas by skorzystać z hotelowej łaźni lub podgrzewanego zewnętrznego jacuzzi.
Po kolacji nasz przewodnik zabierze nas na poszukiwanie zorzy polarnej. Sommarøy od strony zachodniej otoczone jest otwartym morzem i to właśnie tu najczęściej widuje się to wspaniałe zjawisko. Jest to jedno z najlepszych miejsc do oglądania zorzy polarnej, położone z dala od świateł dużych miast, dzięki czemu niebo jest tu czarne, a gwiazdy pięknie błyszczą, stanowiąc doskonałe tło dla tańczących obłoków zorzy.  

Pomimo panującej o tej porze nocy polarnej, kiedy północna Norwegia skąpana jest w ciemności, to jednak na zewnątrz wcale nie jest tak ciemno, jak mogłoby się wydawać. Śnieg rozjaśnia nieco mroki nocy, a w środku dnia możemy doświadczyć niezwykłego niebieskiego światła podczas tzw. blue hour.

(Proponowane wycieczki fakultatywne nie są wliczone w cenę wyjazdu, należy je zarezerwować osobno. Uwaga: w zależności od liczby uczestników, przewodnik dołączy do jednej z wycieczek lub pozostanie z uczestnikami na lądzie. Zostanie to potwierdzone po przyjeździe do Norwegii. Niezależnie od tego, nasz pilot będzie sprawował opiekę nad klientami udającymi się w rejs pilnując, by każdy uczestnik wszedł na pokład statku.)

Dzień 5
Sommarøy. Psie zaprzęgi i zorza polarna
Alaskan husky to jedna z ras psów zaprzęgowych

Dziś udamy się do bazy psich zaprzęgów. Po przyjeździe na miejsce każdy otrzyma kombinezon termiczny oraz buty, które zapewnią ciepło i komfort podczas tej ekscytującej wyprawy. Doświadczeni przewodnicy psich zaprzęgów zabiorą nas na trwającą (w zależności od warunków pogodowych)około 45-60 minut przejażdżkę przez piękną górską scenerię  wyspy Kvaløya w dwuosobowych zaprzęgach.

Po wycieczce udamy się do obozu, gdzie czekać na nas będzie około stu alaskańskich psów husky oraz ich szczeniąt. Podczas zwiedzania bazy, przewodnik opowie nam wiele ciekawostek o rasie Alaskan Husky, psich zaprzęgach oraz jak ich opiekunowie dbają o dobrostan swoich pupili. Następnie będziemy mogli odpocząć i ogrzać się przy ognisku. Zjemy także tradycyjny norweski obiad podczas którego będzie okazja spróbować m.in. Bidos, czyli tradycyjnego lapońskiego dania z renifera.

Po całodniowej wyprawie wrócimy do naszego hotelu w Sommarøy. Popołudnie przeznaczone jest do własnej dyspozycji. Można skorzystać z atrakcji hotelu lub wybrać się na odkrywanie miasta w jego pięknej zimowej scenerii.  Szczególnie polecamy spacer wzdłuż białych plaż koralowych, z których słynie miasto. Dla chętnych nasz pilot zorganizuje wspólny spacer.

Wieczorem zjemy pożegnalną kolację po której będzie można dalej cieszyć się zimową aurą lub wybrać się na poszukiwanie zorzy polarnej.

Dzień 6
Tromsø i podróż powrotna do domu

Po śniadaniu udamy się na lotnisko w Tromsø. Tutaj pożegnamy się (lub powiemy do zobaczenia ponownie) z zimową Norwegią i fascynującą zorzą polarną.

Obserwacja wielorybów (wyjazd 04-01-2023)

Zapraszamy na ekscytujące safari wielorybie z bardzo dużym prawdopodobieństwem zobaczenia wielorybów i wielu gatunków ptaków morskich. Pokryte śniegiem wybrzeże Morza Norweskiego również robi oszałamiające wrażenie. Po wykwaterowaniu z hotelu udamy się do portu, gdzie wejdziemy na pokład statku i wyruszymy w morze wokół Tromsø oraz małych wysp i wysepek w jego rejonie. Zimą, ławice śledzi przypływają wzdłuż norweskiego wybrzeża, a wraz z nimi wielkie wieloryby. Dlatego szanse na ich zobaczenie są bardzo duże. Wycieczka stanowi również dobrą okazję do zobaczenia ptaków zimujących u wybrzeży Norwegii oraz fok, które z ciekawością wychylają głowy z morza. Należy jednak uważnie obserwować - pojawiają się tylko na chwilę i szybko znikają!  Istnieje również duże prawdopodobieństwo zobaczenia orłów morskich. Jest to największy ptak występujący w Europie, o rozpiętości skrzydeł do 2,44 m. Obserwowanie tych wielkich ptaków, które z gracją szybują po niebie, a następnie spadają w kierunku zdobyczy w morzu, jest wspaniałym przeżyciem. Na statku spędzimy około półtorej godziny w jednym z najlepszych miejsc do spotkania wielorybów poszukujących śledziowej uczty. Na pokładzie można będzie kupić zarówno coś do jedzenia, jak i do picia. Po powrocie z wycieczki spotykamy się z resztą grupy a następnie wyruszymy w dalszą trasę do Sommerøy. Czas trwania całej wycieczki to 5-7 godzin.

Cena: 998 PLN za os.

Życie wzdłuż wybrzeża fiordów (wyjazd 03-03-2023)

Dołącz do nas na niezwykłej wycieczce statkiem po fiordach i małych wyspach u wybrzeży Tromsø.  Po drodze zatrzymamy się w małych wioskach rybackich wzdłuż wybrzeża, gdzie poznajemy styl życia i tradycje miejscowych rybaków.

Podczas rejsu będziemy obserwować wiele gatunków ptaków zimujących na norweskim wybrzeżu. Należy do nich między innymi orzeł morski, największy ptak Europy o rozpiętości skrzydeł sięgającej 2,44 m. Obserwowanie, jak te wielkie ptaki z gracją szybują po niebie, a następnie spadają w kierunku zdobyczy w morzu, to przeżycie nie do opisania. Jeśli będziemy mieli szczęście, zobaczymy też delfiny, a może i foki, które z ciekawością wychylają głowy z morza.

Co więcej, za pomocą specjalnej podwodnej kamery można będzie śledzić podwodne życie.
Na pokładzie będzie możliwy zakup zarówno czegoś do jedzenia, jak i do picia. Po powrocie z wycieczki spotykamy się z resztą grupy a następnie wyruszymy w dalszą trasę do Sommerøy.
Czas trwania całej wycieczki to około 5-6 godzin.

Cena: 798 PLN za os.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 7 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Podwyższenie standardu pokoju/kabiny
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 1.798 PLN
 • Dopłata za kabinę dwuosobową z gwarantowanym widokiem: 348 PLN/os
 • Dopłata za kabinę jednoosobową z gwarantowanym widokiem: 598 PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy klasą ekonomiczną na trasie Warszawa – Bodø, Tromsø- Warszawa, z przesiadką
 • Transfery
 • Spacer po Tromsø, w tym wstęp do Katedry Arktycznej i Muzeum Polarnego
 • Wycieczkę do Sommarøy na poszukiwanie zorzy polarnej
 • Wizytę na farmie husky i przejażdżka psim zaprzęgiem
 • 1 nocleg w pokoju dwuosobowym w hotelu w Bodø
 • 1 nocleg w kabinie dwuosobowej zewnętrznej (widok ograniczony) na pokładzie Hurtigruten
 • 1 nocleg w pokoju dwuosobowym w hotelu w Tromsø
 • 2 noclegi w pokoju dwuosobowym w Sommarøy Arctic Hotell
 • Wyżywienie: pięć śniadań, dwa obiady w dniach 2,5 oraz cztery kolacje
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • Dodatkowych wycieczek fakultatywnych
 • Podwyższenia kategorii kabiny na statku,
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców,
 • Wydatków indywidualnych,
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w ”Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Frekwencja

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki