Norwegia Płn. - Lofoty i Przylądek Północny

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Niezwykła wyprawa do krainy, gdzie słońce nie zachodzi. Zobacz piękne Lofoty, odwiedź Tromsø i podziwiaj Nordkap – najdalej na północ wysunięty punkt Europy

Północna Norwegia to przede wszystkim rozległe, bezkresne krajobrazy, malownicze wioski rybackie i mnóstwo światła dziennego, zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy słońce utrzymuje się ponad linią horyzontu przez całą dobę. Podczas podróży po północnej Norwegii będziemy obserwować surową przyrodę, podziwiać wielowiekową kulturę Samów oraz poznamy rdzenne społeczności rybaków. Zbliżymy się do stromych skalnych ścian pochodzenia wulkanicznego na archipelagu Lofotów a także do małych wiosek rybackich, z których można podziwiać zielone, skaliste wybrzeże, które pięknie komponuje się z lodowatym, błękitnym morzem. Gdy udamy się jeszcze dalej na północ, odwiedzimy Vesterålen, gdzie będzie nas czekać wiele wrażeń przyrodniczych: np. możliwość obserwacji wielorybów podczas  safari morskiego. Zanim dostaniemy się na Przylądek Północny i zobaczymy fascynujący spektakl dnia polarnego na najbardziej wysuniętym na północ obszarze Oceanu Atlantyckiego, doświadczymy nieco miejskiego klimatu w Tromsø, które zachwyca swoim wspaniałym położeniem.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta NOK

Program wycieczki 7 dni
Dzień 1
Przelot z Warszawy do Evenes i przejazd do Svolvær
Dzień 2
Wycieczka na Lofoty, wizyta w wioskach rybackich: Å, Ramberg Strand i Stamsund
Dzień 3
Lofoty – Vesterålen – Andenes – podróż przez magiczne krajobrazy. Możliwość obserwacji wielorybów
Dzień 4
Andenes. Rejs ”Drogą wielorybów” przez Gryllefjord i dalej do bramy Arktyki - Tromsø
Dzień 5
Przejazd: Tromsø – Alta. Eksplorowanie Tromsø, rejs po fiordzie, arktyczna przyroda Finnmarku i Alty
Dzień 6
Alta – Magerøya - Honningsvåg. Ryty naskalne w Alcie, podróż przez arktyczne krajobrazy w kierunku wyspy Magerøya na Przylądku Północnym
Dzień 7
Przejazd z Honningsvåg do Alty. Trasa wzdłuż fiordów Finnmarku, łagodnego górskiego krajobrazu do lotniska w Alcie. Powrót do domu

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
8 998,–
Warszawa
8 998,–
Warszawa
Ostatnie 1 miejsce! Pokój 1-osobowy
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot z Warszawy do Evenes i przejazd do Svolvær
Lofoty to archipelag wysp na Morzu Norweskim ciągnący się na długości 112 km

Już z okien samolotu będziemy mogli dostrzec wspaniałą panoramę Lofotów, podchodząc do lądowania w Evenes, na lotnisku malowniczo położonym w górskiej scenerii.

Nie będzie to jednak zwyczajny transfer, gdyż po drodze nie zabraknie okazji, aby chłonąć fantastyczne krajobrazy Lofotów, gdzie majestatyczny charakter tego miejsca miesza się z dziką, surową i bezkresną naturą. Taki widok zdecydowanie przykuwa wzrok i stanowi nie lada rarytas dla pasjonatów fotografii, dlatego też warto zabrać ze sobą kartę z dużą ilością pamięci. Będziemy się zatrzymywać przy najpiękniejszych miejscach,  mając przy tym mnóstwo czasu aby delektować się tą zapierającą dech w piersiach scenerią

Oczywiście zatrzymamy się również w Svolvær, stolicy Lofotów. Liczące około 4750 mieszkańców Svolvær jest centrum administracyjnym gminy Vågan w okręgu Nordland. Miasto położone jest na wyspie Austvågøya w archipelagu wzdłuż Vestfjordu. Pierwotnie Svolvær był częścią sąsiedniej gminy Vågan, która wraz z miastem Kabelvåg znajduje się na zachód od Svolvær. Duże łowiska dorsza na tym obszarze uczyniły Svolvær ważnym ośrodkiem rybackim. W 1918 roku miasto stało się niezależną gminą..

Następnie pojedziemy do naszego hotelu, w którym zatrzymamy się na kolejne dwie noce. Hotel jest pięknie położony nad wodą w małym miasteczku Mortsund. Będziemy mogli podziwiać imponującą przyrodę Lofotów, która znajduje się tuż za oknem. Wieczorem zjemy kolację w hotelu.

(W przypadku niektórych terminów wyjazdu zatrzymamy się w hotelach podobnej kategorii w Svolvær lub Leknes. Ostateczna lista hoteli będzie podana w przesłanych dokumentach podróży).

Dzień 2
Wycieczka na Lofoty, wizyta w wioskach rybackich: Å, Ramberg Strand i Stamsund
Lofoty to niesamowicie fotogeniczne miejsce

Tego dnia będziemy eksplorować archipelag Lofotów, dziką naturę a także małe, malownicze wioski rybackie. Pierwszy przystanek zaplanowaliśmy w Reine, idyllicznej wiosce rybackiej z której roztaczają się zachwycające widoki. Ta tradycyjna wioska rybacka jest położona na spektakularnym fiordzie otoczonym wysokimi górami Lofotów i Morzem Norweskim. Następnie udamy się do Å – położonego niemalże na końcu świata – gdzie zobaczymy urokliwe „chaty rybackie”. Te małe chatki niegdyś były wykorzystywane jako miejsce noclegu dla rybaków, którzy każdego roku przybywali z całej Norwegii aby wziąć udział w  połowach dorsza. Dziś większość z tych chat zaadaptowana jest na domy wakacyjne. W Å znajduje się także muzeum sztokfisza. To suszony  naturalnie, na drewnianych stelażach przez słońce i wiatr, dorsz. Na wyspie w sezonie można niemal na każdym kroku trafić na takie suszarnie dorsza. Jest to najważniejszy produkt eksportowy Lofotów, uznawany za rarytas w Europie Zachodniej (głównie w Hiszpanii i Portugalii), gdzie jest nazywany bacalao. Jest także bardzo popularny w dużej części Afryki.

Kolejnym, obowiązkowym punktem wycieczki jest piaszczysta plaża Rambergstranda w Zatoce Jusnesvika. Z tego miejsca rozciąga się piękny widok na błękitne morze oraz otaczające je szczyty. Dojdziemy tutaj wygodną, drewnianą kładką. Następnie kontynuujemy podróż do miasta Stamsund, przy okazji ciesząc wzrok widokiem białych, piaszczystych plaż i malowniczych zatok, oraz rozległych, zielonych łąk i pól. Te niesamowite okoliczności przyrody od wieków przyciągały tutaj artystów z całej Norwegii a także z zagranicy.
Wieczorem zjemy wspólnie kolację w hotelu.

Dzień 3
Lofoty – Vesterålen – Andenes – podróż przez magiczne krajobrazy. Możliwość obserwacji wielorybów
Lofoty to jedno najpiękniejszych miejsc na świecie

Trzeciego dnia naszej podróży pojedziemy na wyspy Vesterålen na północy Lofotów. To będzie kolejny dzień wypełniony widokami wspaniałej przyrody oraz sięgających 1200 metrów szczytów górskich, odbijających się w morzu. Ale imponujące góry to nie jedyna atrakcja w krajobrazie morza na północ od Lofotów. W tym miejscu znajdujemy się blisko szelfu kontynentalnego, który jest bardzo atrakcyjnym obszarem żerowania dla wielorybów. Duże skupiska planktonu i małych ryb sprawiają, że latem istnieje niemal gwarancja na zobaczenie tutaj kaszalotów.  Dlatego turyści z całego świata przybywają na te odległe wyspy, aby wypatrywać wielorybów, które przebywają w tej okolicy przez cały rok. Po przyjeździe do Andenes również i my będziemy mieć możliwość, aby wybrać się na oglądanie wielorybów podczas safari morskiego. Oczywiście, nikt nie da nam 100% gwarancji zobaczenia tych ogromnych stworzeń morskich, ale szanse na to są bardzo duże dlatego wierzymy, że podczas naszej wycieczki szczęście nam dopisze. Safari trwa ok. 2-4
 godzin i jest wycieczką fakultatywną, którą należy zarezerwować i opłacić wcześniej w biurze w Polsce(szczegóły można przeczytać w informacjach o wycieczce). Osoby, które nie wybiorą się na safari będą miały czas na zwiedzanie na własną rękę rybackiego miasteczka Andenes. Szczególnie polecamy spacer do latarni morskiej. 

Dzień 4
Andenes. Rejs ”Drogą wielorybów” przez Gryllefjord i dalej do bramy Arktyki - Tromsø
Tromsø jest przpięknie położone na wyspie Tromsøya

Tego dnia przepłyniemy fiord Gryllefjord. Wejdziemy na pokład promu i przemierzymy fiord, znany także jako ”Hvalvejen”. Przy odrobinie szczęścia, będziemy mogli ujrzeć z promu jak wieloryby wynurzają się by zaczerpnąć odrobinę powietrza. Dzięki temu, że do Morza Norweskiego dociera ciepły Prąd Zatokowy czyli Golfsztrom, powstający w Zatoce Meksykańskiej, lato tutaj jest zazwyczaj łagodne. Dlatego jest rzeczą zupełnie normalną, że można tu poleżeć na plaży i rozkoszować się słońcem, pomimo, że znajdujemy się 500 kilometrów na północ od koła podbiegunowego! Kontynuujemy naszą podróż do Tromsø. Po przyjeździe udamy się na zwiedzanie i poznamy miasto, które jest przepięknie położone na wyspie Tromsøya, otoczone majestatycznymi górami, fiordami oraz fantastycznym archipelagiem wysp. Archeologowie znaleźli ślady życia w Tromsø sprzed około 9.000 lat. Do 1794 roku, kiedy Tromsø stało się miastem targowym, było ono zwyczajną wioską rybacką. Miasto określane jest często mianem bramy Arktyki, ponieważ już w 1820 roku z tego miejsca wystartowało kilka wypraw arktycznych na Biegun Północny, jak również znajdował się tu port przeładunkowy dla zaopatrzenia wysyłanego na Svalbard, gdzie myśliwi i kłusownicy polowali m.in. na niedźwiedzie polarne. Dzięki temu w mieście nastąpił także rozwój gospodarczy, głównie za sprawą handlu. Roald Amundsen i Fridtjof Nansen – słynni badacze polarni - często odwiedzali miasto w związku ze swoimi wyprawami. Na przełomie XIX i XX wieku,  Tromsø zostało również ochrzczone mianem „Paryża Północy”. Dzięki prężnej współpracy m.in. z Francją, miasto zyskało większy kontakt ze światem i faktycznie mogło zacząć nazywać się „miastem”, do czego dążono od wieków. Przykładem tych aspiracji może być fakt, że wybudowano tutaj plac targowy, zanim w mieście tak naprawdę na dobre rozwinął się handel, a szpital powstał jeszcze zanim do miasta przybył pierwszy lekarz. Wieczorem zjemy kolację w hotelu.

Dzień 5
Przejazd: Tromsø – Alta. Eksplorowanie Tromsø, rejs po fiordzie, arktyczna przyroda Finnmarku i Alty
czerwone domki, Alta

Po śniadaniu zaplanowaliśmy trochę czasu wolnego na odkrywanie miasta na własną rękę. Następnie wybierzemy się w cudowną, całodzienną podróż w kierunku Alty. Zaczniemy od dwóch krótkich rejsów na północne fiordy, gdzie najpierw przepłyniemy od Breivikeidet do Svensby a następnie z Lyngseidet do Olderdalen. Gdy miniemy Kvænangsfjell, wraz z fantastycznym widokiem na wybrzeże, skierujemy się w stronę Finnmark, które jest sercem arktycznego regionu i najbardziej na północ wysuniętym obszarem Norwegii. Przed nami jedna z dłuższych podróży przez północną Norwegię. Alta jest największym miastem w tym rejonie, znajduje się na północ od koła podbiegunowego, na końcu Altafjordu, na obszarze pokrytym dużymi lasami i wysokimi pasmami górskimi. Nie bez powodu nazywana jest Miastem Zorzy Polarnej, ponieważ szanse na zobaczenie tego oszałamiającego spektaklu świetlnego w zimie są tutaj bardzo duże. To również było inspiracją dla projektanta słynnej Katedry Zorzy Polarnej, ukończonej w 2013 roku, która teraz ze swoją niezwykłą architekturą, nadaje wyjątkowy charakter centralnej części miasta. Alta to nowoczesne, ale również spokojne miasteczko, liczące około 20 tysięcy mieszkańców, którzy żyją w mniejszym lub większym odosobnieniu na 70 stopniu szerokości geograficznej północnej, będąc otoczonymi arktyczną tundrą i górami. Po przybyciu do Alty reszta dnia przeznaczona jest do własnej dyspozycji.

Dzień 6
Alta – Magerøya - Honningsvåg. Ryty naskalne w Alcie, podróż przez arktyczne krajobrazy w kierunku wyspy Magerøya na Przylądku Północnym
Petroglify w Alcie

Największą atrakcją Alty są słynne ryty skalne czyli petroglify, które można podziwiać w muzeum pod gołym niebem. Znajduje się ono w pięknej okolicy, około pięciu kilometrów od centrum miasta. Znajdują się tutaj bardzo dobrze zachowane rysunki naskalne przedstawiające wielką wartość artystyczną. Rysunki wyryte lub rzeźbione na podłożu skał, wykonane zostały przy użyciu młotka i dłuta z kamienia lub poroża. Powstały między 6200 a 2000 rokiem p.n.e. Petroglify nadal skrywają wiele nierozwiązanych zagadek jednak dają wspaniałą możliwość zagłębienia się w epokę kamienia łupanego. Rysunki przedstawiają ludzi, zwierzęta, przedmioty codziennego użytku i figury geometryczne, a niektóre są o wyraźnym przekazie symbolicznym i być może dotyczą wierzeń i rytuałów. Niektóre ryty zostały pomalowane czerwoną farbą, by były lepiej widoczne dla zwiedzających. W budynku muzeum można zobaczyć wiele wystaw, a jedna z nich zatytułowana "Tracks in Berg" opowiada nie tylko o samych petroglifach, ale także o tym, jak zostały wykonane, o otoczeniu, w którym powstały oraz o skałach, w jakich zostały wyryte. Pierwsze rysunki zostały odkryte jesienią roku 1973. Jest ich około 6 tys. i stanowią największy zbiór petroglifów naskalnych w Europie północnej, wykonanych przez myśliwych i zbieraczy. W 1985 roku zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Występują w około stu zespołach na czterech niezależnych obszarach, z których największy znajduje się  tuż przy budynku muzeum w Alta.  

Po tej podróży do przeszłości pojedziemy w kierunku Olderfjord, skąd posuwając się wzdłuż fiordu Porsanger pokonamy ostatni odcinek naszej podróży na wyspę Magerøya na Przylądku Północnym. Dotrzemy tam podmorskim tunelem Nordkapp. Główne miasto na wyspie, Honningsvåg, jest typowym dla tego regionu Norwegii miasteczkiem rybackim z licznymi kutrami rybackimi cumującymi przy nabrzeżu i niewielkim przemysłem. Jest to jedno z największych miast rybackich Finnmarku, liczy nieco ponad 2900 mieszkańców. Istniejące tu w przeszłości niewielkie hodowle rybne rozsiane wzdłuż całego wybrzeża ulegały powolnej likwidacji by ustąpić miejsca wielkiemu przemysłowi rybnemu, który rozwinął się na dużą skalę.
Nasz hotel znajduje się w Kamøyvær, małej wiosce, znajdującej się nieopodal płaskowyżu Przylądka Północnego.

Za trudy dzisiejszej długiej podróży zostaniemy nagrodzeni dotarciem do wspaniałego celu, którym jest Przylądek Północny. Przewidujemy, że dotrzemy do naszego hotelu po południu. Po zameldowaniu i kolacji w hotelu, udamy się na wieczorną wycieczkę prowadzącą na sam koniec Przylądka Północnego, który jest jednym z głównych punktów naszej podróży.  

Wyprawa wiedzie przez krajobraz przypominający tundrę, aby w końcu dotrzeć do najbardziej wysuniętego na północ punktu Europy. Sama skała Przylądka Północnego wznosi się na wysokość 309 metrów nad Północnym Atlantykiem. Stąd od połowy maja do końca lipca można podziwiać niesamowity widok słońca, zachodzącego o północy na skraju rozległego Oceanu Arktycznego, które jednak nie schodzi poniżej linii horyzontu. Pomimo, że w pobliżu znajduje się półwysep Knivskjellodden, którego wierzchołek sięga półtora kilometra dalej na północ, to wciąż Przylądek Północny postrzegany jest jako najbardziej wysunięty na północ punkt w Europie. Nazwę tę nadał w 1553 roku angielski odkrywca Richard Chancellor, który przepłynął obok przylądka podczas poszukiwań tzw. Przejścia Północno-Wschodniego – morskiej drogi do Azji.

Gdy już dotrzemy na Płaskowyż Przylądka Północnego, oprócz wspaniałego widoku na Morze Barentsa i niesamowitej, surowej przyrody, zobaczymy także duże centrum turystyczne Nordkaphallen, które jest w dużej części wykute w skale. Tam można dowiedzieć się jak zmienia się krajobraz na Przylądku Północnym w zależności od pory roku lub podziwiać przyrodę przez duże, panoramiczne okna. Co więcej, istnieje także możliwość kupienia i wysłania  pocztówki ze znaczkiem z Przylądka Północnego. Po północy, w pełnym świetle słonecznym wrócimy do hotelu.

Dzień 7
Przejazd z Honningsvåg do Alty. Trasa wzdłuż fiordów Finnmarku, łagodnego górskiego krajobrazu do lotniska w Alcie. Powrót do domu
Tradycyjny strój norweski

Po śniadaniu udamy się w drogę powrotną na stały ląd wzdłuż fiordu Porsanger. Z Olderfjord trasa poprowadzi nas przez surowy i górzysty obszar Sennalandet, gdzie wiele rodzin Samów ma swoje letnie obozowiska, a stamtąd pojedziemy prosto do Alty. Będziemy przemieszczać się przez region Finnmark, którego charakterystycznym krajobrazem są rozległe przestrzenie przypominające tundrę oraz niewielkie wzniesienia, gdzie w miesiącach letnich pasą się renifery. To kraina Samów, koczowniczego ludu, który przybył do Arktyki na początku naszej ery i podążał za reniferami w ich wędrówce. Samowie nie prowadzą już koczowniczego trybu życia, lecz na stałe zamieszkali na tych terenach, a kilkaset rodzin nadal żyje z hodowli reniferów.
Po tej wyprawie skierujemy się na lotnisko w Alcie i stamtąd polecimy do Polski z przesiadką.

Obserwacja wielorybów w Andenes

Zobacz wieloryby z tak bliska jak to tylko możliwe. Dzięki sprzyjającym warunkom u wybrzeży Andenes wieloryby licznie odwiedzają ten obszar każdego dnia. Jest to bezsprzecznie spektakularne widowisko, kiedy można obserwować te wielkie, łagodne olbrzymy z tak bliskiej odległości. Szczególnie latem można zobaczyć kaszaloty, a także kilka inne gatunków wielorybów, jak również wiele ptaków morskich. Od czasu do czasu można też w oddali zobaczyć stada delfinów. Cała wycieczka trwa ok. 2-4 godziny, cena obejmuje transport i rejs statkiem.

Cena: 848 zł za osobę

Jak to bywa z naturą nigdy nie możemy zagwarantować, że uda nam się zobaczyć wieloryby, ale miejscowe statystyki mówią, że o tej porze roku prawdopodobieństwo ich zobaczenia wynosi 95%.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 8 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 798 PLN
 

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota,
 • przeloty rejsowe na trasie Warszawa-Evenes i Alta-Warszawa z przesiadkami,
 • zakwaterowanie: 6 noclegów w pokoju dwuosobowym,
 • transport autokarem oraz promem zgodnie z programem,
 • wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem,
 • wyżywienie: codzienne śniadania, 4 kolacje (dni 1,2,4 i 6),
 • podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • dodatkowych wycieczek (w tym safari na wieloryby),
 • dodatkowych posiłków,
 • napojów do posiłków,
 • dopłaty do pokoju jednoosbowego,
 • napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców,
 • wydatków indywidualnych,
 • wszystkiego, co nie zostało  ujęte w ”cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Ilość uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż i pakowanie

Warto zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na jednodniowe wycieczki oraz dni podróży, gdy nie mamy dostępu do bagażu aż do wieczora. Nie ma konieczności zabierania ręcznika.
Podróż do północnej Norwegii wymaga zróżnicowanego ubioru. W miesiącach letnich (czerwiec, lipiec, sierpień), na tym obszarze można spodziewać się temperatur między 5-15 stopni Celsjusza. Dlatego też warto ze sobą zabrać sweter polarowy, kurtkę przeciwdeszczową bądź wiatroszczelną.

Pogoda

Termin, w jakim organizowana jest ta wycieczka, przypada na porę letnią. Mamy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjająca, pełna słońca, z długimi, jasnymi nocami i kwitnącą przyrodą. Oczywiście nie możemy zagwarantować wysokich temperatur lub braku opadów, dlatego zawsze zachęcamy do spakowania odzieży na wypadek zmiennej pogody. Podobnie jak w Polsce, w Norwegii rzeczą normalną jest występowanie opadów atmosferycznych w okresie letnim.

Stan zdrowia

Ta wycieczka nie uwzględnia forsownych wędrówek. Miejsca, które zobaczymy, będziemy mogli podziwiać z niewielkiej odległości od autobusu. Warunkiem koniecznym jest jednak ogólna dobra kondycja fizyczna i możliwość samodzielnego poruszania się.

Posiłki

Kolacje, które są ujęte w programie wycieczki, często mają formę 3 dań. Ponieważ będziemy w Norwegii, należy przygotować się na to, że częśc posiłków będzie się składać z ryb.

Dzień polarny

Dzień polarny jest naturalnym zjawiskiem, które występuje latem na południe od południowego koła podbiegunowego i na północ od północnego koła podbiegunowego, w tym w północnej Finlandii i północnej Norwegii. Ziemia obraca się wokół osi, która pochyla się w stosunku do Słońca, a w miesiącach letnich biegun północny wskazuje na słońce. Dlatego Słońce nie zachodzi tygodniami na północ od koła podbiegunowego.

Na Svalbardzie Słońce nie zachodzi między 20 kwietnia a 22 sierpnia. Dla pozostałej części Norwegii, na Przylądku Północnym dzień polarny trwa od 14 maja do 29 lipca, w Tromsø od 20 maja do 22 lipca i na Lofotach:28 maja - 14 lipca.

Wi-Fi i internet w hotelach w Norwegii

Wiele z naszych hoteli oferuje bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do Internetu lub Internet w pokojach w ramach swoich usług dla Klientów, podobnie jak w przypadku telewizji. Jednak jakość połączenia może być różna. Co więcej, niektóre hotele oferują bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu w pokojach, podczas gdy inne oferują bezpłatny dostęp do Internetu w większości pomieszczeń ogólnodostępnych. Czasami lepiej jest korzystać z Wi-Fi w częściach wspólnych, w których sygnał jest silniejszy, niż zmagać się ze słabym sygnałem w pomieszczeniu. Często zależy to od tego, gdzie znajduje się Państwa pokój w stosunku do najbliższego nadajnika Wi-Fi. Więcej informacji na temat Wi-Fi można uzyskać od przewodnika lub w recepcji hotelu.
Niektóre hotele nadal pobierają opłaty za korzystanie z Wi-Fi lub Internetu w pokoju. Najczęściej jednak ich jakość jest lepsza. Oczywiście, warto także cieszyć się podróżą i wakacjami offline. 

Wi-Fi w autobusach w Norwegii

Nie można liczyć na Wi-Fi w autobusach turystycznych w Norwegii, ponieważ jest to nadal stosunkowo rzadka usługa.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Podróż przez Norwegię Północną Wycieczka z intensywnym i wyczerpującym programem. Z małą wpadką na lotnisku w Oslo - gdyby udało się zarezerwować bilety na wcześniejszy samolot do Evenes można skrócić czas oczekiwania o 2 godziny i zdążyć na kolację w przepięknym Mortsund (jedzenie zostawiono nam w lodówkach, ale to nie to samo co normalna kolacja). Poza tym organizacja bez zarzutu (pozdrowienia dla całej ekipy, którą nasz przesympatyczny kierowca pochwalił za punktualność), wykupione wcześniej "miejscówki" na promy, choć brakło mi dodatkowego dnia w Tromso, żeby zobaczyć więcej i trochę zregenerować siły. Dobrze jest zabrać ze sobą mały czajniczek, bo nie we wszystkich miejscach gdzie spaliśmy jest możliwość zagotowania wody w pokoju. Natomiast widoki i przeżycia są fantastyczne. Wycieczka "na wieloryby" też bardzo udana, choć nie należy się nastawiać na widoki jak z filmów przyrodniczych, ale orki i wieloryb zaliczony, no i można się zmierzyć z dźwiganiem szczęki tego zwierzęcia. W Alcie przepięknie wyeksponowane petroglify. Ostatni nocleg "turystyczny", ale w przepięknym miejscu, z przepyszną kolacją (bacalao) i poranną wizytą reniferów. Wyprawa na Nordkapp to niezapomniane przeżycie, zwłaszcza, że pogoda bardzo dopisała (ogólnie podczas całej wycieczki) więc były i malownicze mgły i wiatr, który je przegonił. Przewodnik, Pan Piotr, klasa sama w sobie - wiedza, elokwencja, kultura i poczucie humoru. Tak więc pomimo drobnych uwag oceniam na 5 gwiazdek.
Date published: 2023-07-27
Rated 5 out of 5 by from Lofoty - jedyne takie miejsce na świecie przecudne widoki, sympatyczna grupa, wspaniały przewodnik - pełen wiedzy i troski o grupę, pełna synchronizacja czasowa, przemiłe hotel. No, bajka.
Date published: 2023-06-15
Rated 5 out of 5 by from krajobrazy z bajki Bardzo dobry program , świetny pilot pan Darek i pogoda też dopisała .
Date published: 2023-06-13
Rated 4 out of 5 by from Moja opinia Bardzo ciekawy kraj, a szczególnie jego przyroda. Można lepiej dopracować program. Ostatni hotel bardzo słaby. Ocena pilota bardzo dobra. Kultura, kompetencja i odpowiedzialność.
Date published: 2022-07-22
Rated 4 out of 5 by from Lofoty, Przylądek Północny Chciałem zobaczyć o przeżyć słoneczne noce północy.
Date published: 2022-07-04
Rated 5 out of 5 by from Norwegia w upale Bardzo dobra wycieczka, dobrze zaprojektowana, i zrealizowana z jednym niestety wyjątkiem - wyjazd na Nordcap. Dedykowany kierowca (inny niż obsługujący całą wycieczkę) spóźnił się o 30 minut, a po przywiezieniu grupy na przylądek zniknął. Po 40 minutowym oczekiwaniu na innego kierowcę grupa ostatecznie wróciła kursowym autobusem o godzinie 1:30 w nocy, dzięki pomocy pracownika linii - Polaka. Przewodniczka grupy czekała na kierowcę do godziny 2 w nocy, a więc blisko 2 godziny po umówionym terminie powrotu (0:15). Sprawa o tyle istotna, że wyjazd z hotelu na lotnisko był wyznaczony na godzinę 6 rano. Zbyteczny nieprzyjemny zgrzyt na koniec naprawdę udanej i doskonałej imprezy. Niezapomnianym wrażeniom sprzyjała pogoda i temperatury sięgające 30 stopni C.
Date published: 2022-07-02
Rated 4 out of 5 by from Lofoty Ciekawie pomyślany program
Date published: 2022-07-01
 • y_2024, m_4, d_22, h_4
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.41
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_1, tr_7
 • loc_pl_PL, sid_NORTR10, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki