Paryż i rejs po Sekwanie do Normandii

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Poznaj historię Paryża, katedry w Rouen oraz najpiękniejszych zamków i klasztorów w Normandii podczas rejsu statkiem po najbardziej romantycznej rzece Europy

W czasie tego romantycznego rejsu zobaczymy piękne normandzkie krajobrazy, oraz będziemy mieć okazję podziwiania imponujących klasztorów Jumièges i St. Martin de Boscherville czy zwiedzenia kolekcji dzieł sztuki we wspaniałym zamku Château de Chantilly. Pospacerujemy po portowym mieście Le Havre i wpadniemy do urokliwego Honfleur, uważanego za kolebkę impresjonizmu. Odwiedzimy też dom Claude’a Moneta w Giverny oraz ogród ze stawem porośniętym sławnymi liliami i podobnie jak Monet będziemy kontemplować imponującą fasadę gotyckiej katedry w Rouen oraz spacerować po wąskich uliczkach miasta.

W Paryżu, który od wieków przyciąga malarzy, pisarzy, zakochane pary oraz turystów z całego świata będzie czas na zwiedzanie jego największych atrakcji takich jak Pola Elizejskie czy wieża Eiffla.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe, Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Paryża. Zwiedzanie miasta, zaokrętowanie i wypłynięcie w rejs
Dzień 2
Przypłynięcie do Rouen i możliwość zwiedzania miasta z przewodnikiem (opcjonalnie)
Dzień 3
Le Havre. Piesza wycieczka po mieście portowym u ujścia Sekwany i możliwość wycieczki do urokliwego Honfleur
Dzień 4
Caudebec-en-Caux. Możliwość opcjonalnej wycieczki szlakiem klasztorów z wizytą w imponujących klasztorach Jumièges i St. Martin de Boscherville.
Dzień 5
Vernon. Wycieczka do Giverny, zwiedzanie domu Moneta wraz ogrodem i stawem ze słynnymi liliami (dodatkowo płatne)
Dzień 6
Conflans-Sainte-Honorine. Piesza wycieczka po mieście i możliwość wizyty w zamku Château de Chantilly. Wieczór w paryskim kabarecie. (dodatkowo płatne)
Dzień 7
Paryż. Wycieczka po kosmopolitycznym Paryżu, w programie największe atrakcje - Wieża Eiffla i Pola Elizejskie (opcjonalnie)
Dzień 8
Przylot do Polski

MS Seine Comtesse

MS Seine Comtesse to nowoczesny statek wycieczkowy. Na trzech pokładach gości łącznie 150 pasażerów.

Statek (114,3 m długości i 11,4 m szerokości) jest połączeniem komfortu i przytulnej atmosfery. Wszystkie posiłki podawane są w restauracji w formie bufetu lub serwowane do stołu. Na statku znajduje się 75 kabin, kawiarnia w strefie wypoczynkowej, biblioteka/czytelnia i restauracja z panoramicznym widokiem.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć typy kabin

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
8 998,–
Warszawa
8 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Paryża. Zwiedzanie miasta, zaokrętowanie i wypłynięcie w rejs Wypłynięcie godz. 20:00

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie w Warszawie z pilotem Albatros Travel wylecimy do Paryża. Po przylocie, jeśli czas na to pozwoli udamy się na krótkie zwiedzanie miasta autokarem. Następnie pojedziemy na brzeg Sekwany, przy którym zacumowany jest nasz statek.

Po zaokrętowaniu i przydzieleniu kabin, zjemy wspólną kolację.
Wieczorem odbijemy od nadbrzeża i rozpoczniemy nasz cudowny rejs po Sekwanie.

Dzień 2
Przypłynięcie do Rouen i możliwość zwiedzania miasta z przewodnikiem (opcjonalnie) Przypłynięcie godz. 14:00, wypłynięcie godz. 19:00

Płynąc wzdłuż brzegów Sekwany dotrzemy zaraz po obiedzie do prawdziwego muzeum architektury gotyckiej w plenerze czyli do Rouen, którego panoramę tworzą smukłe wieże kościelne i zabytkowe domy szachulcowe. Tę historyczną stolicę Normandii zwiedzimy pieszo. Pomimo zabytkowego centrum jest to miasto wielu kontrastów, gdzie stare domy z muru pruskiego i kościoły w centrum Ruen stoją na tle wysokich dźwigów portowych,  a wzdłuż brzegu Sekwany można zobaczyć powojenną zabudowę. Francuski pisarz Victor Hugo nazwał Rouen „miastem 100 wież”. Pomimo, że wiele budynków zostało zniszczonych podczas II wojny światowej, szczególnie w trakcie desantu aliantów w Normandii, to jednak do dziś dnia zachowało się prawie 2.000 domów szachulcowych, które tworzą czarującą atmosferę Rouen. Największą atrakcją miasta jest oczywiście imponująca, gotycka katedra uwieczniona na obrazach Claude’a Moneta.

W Rouen można się wybrać na samodzielny spacer po mieście lub z przewodnikiem.

(Dzisiejsze zwiedzanie Rouen z przewodnikiem nie jest wliczone w cenę wyjazdu. Istnieje możliwość wykupienia osobnego pakietu wycieczek, szczegóły w dalszej części programu.)

Dzień 3
Le Havre. Piesza wycieczka po mieście portowym u ujścia Sekwany i możliwość wycieczki do urokliwego Honfleur Przypłynięcie o godz. 05:00, wypłynięcie o godz. 19:00

Le Havre jest jednym z najważniejszych francuskich miast portowych, a jego nowoczesna panorama wyłania się przed nami w całej okazałości, gdy wreszcie do niego dopływamy. Miasto, położone u ujścia Sekwany, mocno ucierpiało w czasie II wojny światowej, ale od tego czasu przeszło niezwykłą transformację.

Historia Le Havre sięga ponad 500 lat wstecz, kiedy to miasto zostało założone przez króla Franciszka I jako nowy port. Miasto zostało doszczętnie zniszczone podczas bombardowań w 1944 roku, ale odrodziło się jak feniks z popiołów za sprawą belgijskiego architekta Auguste Perret, któremu miasto zawdzięcza swoją obecną modernistyczną architekturę. Charakterystyczne betonowe budynki zostały nawet wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzisiejsza propozycja dodatkowej wycieczki to wizyta w malowniczym, portowym miasteczku Honfleur, które swego czasu zwabiło swym urokiem Moneta i Boudina i natchnęło do prób uchwycenia naturalnego światła w ich pracach. Dlatego też wielu znawców uważa Honfleur za kolebką impresjonizmu, a tutejsze piękne plaże można podziwiać na wielu obrazach Eugène Boudina.

W trakcie spaceru mijamy kościół St. Catherine i jeśli akurat będzie otwarty to zajrzymy do środka. Kościół jest największym drewnianym kościołem we Francji. Architektura kościoła może się wydać znajoma dla osób obeznanych z budowaniem łodzi. Nic dziwnego, ponieważ  pod koniec XV wieku, gdy kościół powstawał, budową zajęli się szkutnicy zajmujący się na co dzień wytwarzaniem łodzi. W trakcie budowy wykorzystali więc te same techniki, którymi posługiwali się w swojej codziennej pracy i widać to wyraźnie w architekturze kościoła.

Będzie też możliwość zwiedzania muzeum sztuki Eugène'a Boudin (w zależności od godzin i dni otwarcia), który uważany jest za jednego z pionierów impresjonizmu (wstęp do muzeum nie jest wliczony w cenę wycieczki dnia). Jako syn kapitana statku często wykorzystywał motywy marynistyczne w swoich pracach i jak pierwszy przeniósł swoje studio na łono natury malując piękne krajobrazy wokół.

Po powrocie do Le Havre pilot zabierze chętnych na pieszą, nieformalną wycieczkę po mieście.

(Dzisiejsza wycieczka do Honfleur nie jest wliczona w cenę wyjazdu. Istnieje możliwość wykupienia osobnego pakietu wycieczek, szczegóły w dalszej części programu.)

Dzień 4
Caudebec-en-Caux. Możliwość opcjonalnej wycieczki szlakiem klasztorów z wizytą w imponujących klasztorach Jumièges i St. Martin de Boscherville. Przypłynięcie do Caudebec-en-Caux o godz. 03:00, wypłynięcie o godz. 13:00. Przypłynięcie do Rouen o godz. 16:30, wypłynięcie o godz. 23:30

W nocy zacumujemy w Caudebec-en-Caux w Normandii nad brzegiem Sekwany. Małe miasteczko słynie ze wspaniałego, gotyckiego kościoła, który został zbudowany w XV i na początku XVI wieku. Jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych kościołów w diecezji Rouen jeśli nie w całej Francji. Nasza dzisiejsza wycieczka fakultatywna obejmuje klasztory Jumièges i St. Martin de Boscherville. Opactwo Jumièges jest imponującym świadectwem bogatej średniowiecznej historii regionu. Ten benedyktyński klasztor został założony w VII wieku jednak do dnia dzisiejszego przetrwały tylko majestatyczne ruiny. Ich najciekawszym fragmentem są doskonale zachowane dwie wysokie wieże, które pną się ku niebu otoczone bujną zielenią. Jumièges jest klasycznym przykładem architektury romańskiej o doskonałej formie i proporcjach.

Następnie udamy się do opactwa dominikanów St. Martin de Boscherville, wzniesionego w XII w., który jest również wyjątkowym przykładem architektury romańskiej. Na szczególną uwagę zasługuje doskonale zachowany kościół przy klasztorze z pięknymi rzeźbami i kamiennymi dekorami oraz kapitularz, a wszystko w otoczeniu zadbanego ogrodu. Tutaj możemy poczuć się jak przeniesieni w czasie do średniowiecza i poznać się bliżej reguły życia klasztornego. Wizyta w obu tych opactwach daje doskonałą okazję do poznania i zrozumienia  religijnego i historycznego dziedzictwa Normandii.

Osoby, które nie wykupiły pakietu wycieczek, mogą spędzić dzień w Caudebec-en-Caux na samodzielnym odkrywaniu miasta.

(Dzisiejsza wycieczka szlakiem klasztorów nie jest wliczona w cenę wyjazdu. Istnieje możliwość wykupienia osobnego pakietu wycieczek, szczegóły w dalszej części programu.)

Wieczorem na pokładzie czeka nas wieczór francuskich piosenek.  

Dzień 5
Vernon. Wycieczka do Giverny, zwiedzanie domu Moneta wraz ogrodem i stawem ze słynnymi liliami (dodatkowo płatne) Przypłynięcie godz. 8:00, odpłynięcie godz. 14:00. Przypłynięcie do Conflans-Sainte-Honorine o godz. 20:00

Po śniadaniu będzie możliwość wybrania się na wycieczkę z Vernon do pobliskiego Giverny, gdzie zwiedzimy dom Claude’a Moneta. Miasteczko Giverny stało się słynne właśnie dzięki temu, że mieszkał tu i malował światowej sławy impresjonista Claude Monet. Artysta spędził w tym idyllicznym otoczeniu całe życie i tworzył od 1883 r. aż do swojej śmierci w 1926 r. Na wielu jego obrazach dostrzeżemy szczegóły zaczerpnięte z ogrodów otaczających jego dom, a postacie utrwalone na obrazach pozowały mu właśnie nad tym sławnym stawem porośniętym liliami. 

Warto wybrać się na spacer, aby dać się oczarować pięknem tutejszego krajobrazu. Łatwo też wtedy będzie zrozumieć co inspirowało malarza i skąd wzięły się na jego obrazach powtarzające się motywy i pejzaże z sadzawką. W domu artysty zobaczymy kopie jego najważniejszych dzieł, poznamy też ciekawostki z jego życia prywatnego i zawodowego.

Wycieczkę można zamówić i opłacić na pokładzie statku, a jeśli zgłosi się odpowiednia liczba uczestników, w wycieczce weźmie udział polski pilot.

Dzień 6
Conflans-Sainte-Honorine. Piesza wycieczka po mieście i możliwość wizyty w zamku Château de Chantilly. Wieczór w paryskim kabarecie. (dodatkowo płatne) Wieczorny spacer po Paryżu. Wypłynięcie z Conflans-Sainte-Honorine o godz. 13:00. Przypłynięcie do Paryża o godz. 19:30

Dziś jest okazja, aby dołączyć do wycieczki organizowanej przez armatora statku podczas której będzie możliwość zobaczenia kolekcji sztuki w Château de Chantilly. W zamku Chantilly mieści się bowiem Musee Conde, w którym znajduje się jedna z najważniejszych kolekcji sztuki klasycznej we Francji. Kolekcja ta została utworzona przez księcia Aumale, syna ostatniego króla Francji, Ludwika Filipa. W kolekcji znajdują się prace znanych artystów, takich jak Raphael, Poussin, Delacroix czy Ingres. Oprócz obrazów i rzeźb muzeum słynie również z imponującej kolekcji rękopisów z okresu średniowiecza i renesansu. Chantilly to prawdziwa skarbnica artystycznego bogactwa o historycznym znaczeniu, która jest prezentowana we wspaniałym francuskim zamku.

Wycieczkę należy zamówić i opłacić na pokładzie statku, a jeśli zgłosi się odpowiednia liczba uczestników, w wycieczce weźmie udział polski pilot.

Wieczorem po przybyciu do Paryża armator statku proponuje wyjście do jednego z paryskich kabaretów.  Wycieczkę należy zamówić i opłacić na pokładzie statku, a jeśli zgłosi się odpowiednia liczba uczestników, w wycieczce weźmie udział polski pilot.

Dzień 7
Paryż. Wycieczka po kosmopolitycznym Paryżu, w programie największe atrakcje - Wieża Eiffla i Pola Elizejskie (opcjonalnie)

Stolica Francji jest bez wątpienia najpiękniejszym miastem Europy! Paryż jest również jednym z największych miast starego kontynentu. Mieszka tu 10 mln ludzi, z czego ponad 2 mln w centrum miasta. Jest stolicą kultury o niezwykle bogatym dziedzictwie, miastem, które nieustannie wytycza światowe trendy w sztuce, literaturze i modzie. Wyrazem tego są chociażby coroczne pokazy mody, podczas których na wybiegach największe domy mody dyktują styl, w jakim ubiera się potem cały świat.
Jednak Paryż  był światową mekką mody już za czasów Króla Słońce, Ludwika XIV. Wykwintna kuchnia to znak firmowy Paryża i nigdzie indziej na świecie nie ma tak wielu restauracji z gwiazdkami Michelin co tutaj. Warto też wybrać się na spacer do urokliwych Ogrodów Luksemburskich albo do Luwru, żeby zobaczyć Mona Lisę i światowej klasy dzieła sztuki zgromadzone tutaj. Dekadencki klimat miasta poczujemy wokół Trocadero i na Montmartre w trakcie pokazów scenicznych albo siedząc przy malutkim stoliku, jednego z setek bistro lub gubiąc się w gąszczu uliczek w Dzielnicy Łacińskiej czy w zaułkach Marais, gdzie bary oraz bistra oferują crêpes i café au lait. 

Przed południem Albatros Travel proponuje półdniową, orientacyjną wycieczkę po Paryżu z głównymi atrakcjami takimi jak Wieża Eiffla i Pola Elizejskie. 

(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę wyjazdu. Istnieje możliwość wykupienia osobnego pakietu wycieczek, szczegóły w dalszej części programu.)

Pozostałą część dnia spędzić można na samodzielnym odkrywaniu miasta lub wziąć udział w dodatkowej wycieczce na Montmartre z wizytą w  sławnej bazylice Sacré-Cœur.  Wycieczkę tą można zamówić i opłacić na pokładzie statku, a jeśli zgłosi się odpowiednia liczba uczestników, w wycieczce weźmie udział polski pilot.

Dzień 8
Przylot do Polski

Po śniadaniu opuścimy statek i autokarem przejedziemy na paryskie lotnisko Charles de Gaulle, z którego udamy się w lot powrotny do Warszawy.

Pakiet wycieczek

Dla polskich gości Albatros Travel przygotował specjalny pakiet dodatkowych wycieczek, w których uczestniczy polski pilot. Pakiet należy zakupić w biurze Albatros Travel najpóźniej 65 dni przed wyjazdem.

Pakiet wycieczkowy obejmuje:

 • Rouen. Półdniowe zwiedzanie miasta pieszo.
 • Le Havre. Półdniowa wycieczka do Honfleur
 • Caudbec-en-Caux. Półdniowa wycieczka szlakiem klasztorów z wizytą w imponujących klasztorach Jumieges i St. Martina de Boscherville
 • Paryż. Półdniowa orientacyjna wycieczka po Paryżu z największymi atrakcjami, w tym Wieżą Eiffla i Polami Elizejskimi

Cena: 868 zł za osobę

Uwaga! Pakiet wycieczek zostanie zrealizowany przy min. 20 uczestnikach.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 8 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata za zmianę standardu kabiny

Dowiedz się więcej o typach kabin przy opisie statku

 • Dopłata do kabiny 2-osobowej na pokładzie środkowym (Kat. B) 1 898 PLN/ os
 • Dopłata do kabiny 2-osobowej na pokładzie górnym (Kat. A) 3 898 PLN/os
Dopłata do kabiny jednoosobowej
 • Kabina jednoosobowa na głównym pokładzie (Kat C.) 4 748 PLN
 • Dopłata do kabiny jednoosobowej na pokładzie środkowym (Kat. B) 8 048 PLN
 • Dopłata do kabiny jednoosobowej na pokładzie górnym (Kat. A) 11 498 PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Paryż – Warszawa
 • Zakwaterowanie : 7 noclegów na statku wycieczkowym MS Seine Comtesse w kabinie 2-osobowej z oknem na głównym pokładzie
 • Transport zgodnie z programem
 • Wycieczki zgodnie z programem 
 • Wyżywienie: na statku pełne wyżywienie oraz kawa i herbata podawane do posiłków
 • Codzienne sprzątanie kabin
 • Ręczniki w kabinie
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do kabiny 1-osobowej lub za podwyższenie standardu kabiny
 • Pozostałych posiłków i napojów
 • Napiwków dla personelu statku (ok 10 -13 euro os/dobę)
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok 10 euro na osobę)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Dobrym pomysłem może okazać się zabranie małego plecaka lub torby na wędrówki, krótkie wycieczki i do samolotu, ponieważ najczęściej będziesz mieć dostęp do swojego bagażu tylko wieczorem. Nie jest konieczne zabieranie ręczników. Polecamy zabranie teleskopu – by niczego nie przeoczyć.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Kto może uczestniczyć?

Uczestnicy wycieczki muszą być sprawni, samodzielni i zdolni do poruszania się pieszo bez pomocy w miastach, na ścieżkach i w parkach. Osoby poniżej 18 roku życia muszą podróżować pod opieką dorosłych, z którymi muszą dzielić kabinę.

Warunki specjalne

Armator informuje, że udział w rejsie statkiem pasażerskim podlega określonym zasadom. Obowiązkowe jest poinformowanie Albatros Travel o ewentualnej chorobie, niepełnosprawności, ciąży lub innych okolicznościach, które mogą mieć wpływ na Twoje samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Wycieczka nieodpowiednia dla osób mających trudności z poruszaniem się

Niektóre nasze wycieczki i zwiedzanie miast odbywają się pieszo, tak samo pieszo dostajemy się ze statku do centrum odwiedzanych miast. Większość zabytkowych dzielnic jest pod ochroną konserwatorską, dlatego wyłączonych z ruchu. Chodzą po mieście pieszo jest szansa wczucia się w atmosferę miejsca. Będziemy również korzystać z transportu publicznego, np. tramwajów czy metra. Jeśli planujesz wziąć udział w wycieczce, musisz nastawić się na pokonywanie pieszo ok. 6 km dziennie, spokojnym tempem, a spacery będą trwały od 1½ do 2½ godziny. Dlatego musisz być sprawny, samowystarczalny i niezależny od czyjeś pomocy. 

Statek również nie ma udogodnień dla osób niepełnosprawnych lub niemogących poruszać się o własnych siłach. Jest to podyktowane również względami bezpieczeństwa, ponieważ w sytuacji alarmowej wymagane samodzielne sprawne przejście do szalupy ratunkowej. 
Z powodów bezpieczeństwa nie jest dozwolone wnoszenie na pokład wózków ani chodzików. W korytarzach musi być zapewnione swobodne przejście.

Nabrzeże

Bardzo często rzeczne statki wycieczkowe cumują w portach jeden obok drugiego. Należy więc być przygotowanym, że zamiast widoku na miasto, będziemy mieć widok na kolejny statek. Oznacza to także, że aby dojść do swojego statku lub zejść na brzeg będziemy musieli przejść przez pokład innego statku lub, że pasażerowie innych statków będą przechodzili przez pokład „naszego” statku.

Armator stara się w miarę możliwości o miejsca do cumowania w centrum odwiedzanych przez nas miast. Niestety nie zawsze jest to możliwe i nawet jeśli miejsce do cumowania jest zarezerwowane i potwierdzone, port zawsze zastrzega sobie prawo zmiany miejsca cumowania naszego statku i to nawet na  kilka godzin przed przybyciem. Oznacza to, że w przypadkach, gdy miejsce do cumowania jest daleko od centrum i poza zasięgiem spaceru, zamawiamy autobus lub korzystamy z transportu publicznego do centrum, gdy wybieramy się na wycieczkę lub realizujemy punkty programu. Jeśli ktoś nie uczestniczy w zaplanowanym programie lub chce spędzić czas na własną rękę  transport ze statku odbywa się na jego koszt.

Wycieczki – całodniowe i półdniowe

Powszechnie praktykowane jest rozróżnienie na wycieczki całodniowe i półdniowe. Nie oznacza to koniecznie, że dana wycieczka będzie trwała dokładnie pół dnia czy cały dzień. Półdniowa wycieczka zwykle odbywa się przed południem lub po południu i kończy się przed porą posiłku, dzięki czemu  na czas obiadu lub kolacji wrócimy na pokład statku. Krótkie wycieczki trwają zazwyczaj 2-4 godziny. Całodniowe wycieczki trwają ok. 5-9 godzin, a w ich trakcie przewidziane są pory posiłków, jednak wyżywienie nie zawsze wliczone jest w cenę wycieczki. Odpowiednie informacje znajdziesz w opisie wycieczki.

Harmonogram i plan rejsu

Armator zastrzega sobie prawo do zmian harmonogramu wycieczki i wymienionych godzin zawinięcia do portu. Zwykle nie dokonuje się zmian godzin przybicia i wypłynięcia z portu, jednak pojedyncze przesunięcia zdarzają się niemal na wszystkich wycieczkach, gdyż jest to uzależnione od warunków pogodowych, czas pokonywania śluz, poziom wody i ruch na rzece. Mimo to w programie wycieczki zawsze zamieszczamy harmonogram, ponieważ pozwala to zorientowanie się ile czasu spędzimy na wodzie czy na lądzie w czasie postoju. 

Poziom hałasu w kabinach

Z uwagi na to, że rejs odbywa się statkiem wyposażonym w silnik, nie da się uniknąć hałasu silnika podczas podróży – zwłaszcza podczas żeglugi/przepływania przez śluzy. Im bliżej silnika znajduje się kabina, tym hałas jest bardziej słyszalny. Jeśli jesteś szczególnie wrażliwy na hałas, zalecamy przeniesienie kabiny na jeden z górnych pokładów, dzięki czemu będziesz dalej od silnika i hałas będzie mniej słyszalny.

Z ręką na sercu

Z ręką na sercu

Pokonywane Sekwaną odległości są stosunkowo krótkie i dlatego mamy wystarczająco dużo czasu na zejścia na ląd i zwiedzania mijanych miejsc

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Francuskie doświadczenie Rejs po Sekwanie był wyjątkowym doświadczeniem. Już pierwszego dnia mogliśmy zanurzyć się w atmosferze Paryża zwiedzając muzeum historii Paryża, oglądając z bliska odbudowywaną katedrę Notre Dame i spacerując po Dzielnicy Łacińskiej. W Rouen zachwyciły nas doskonale zachowane gotyckie kościoły, zabytkowa architektura miejska, a także wyjątkowe zabudowania pełniące w przeszłości funkcje ossuarium. Odwiedziliśmy Le Havre – w czasie II wojny światowej bombardowania praktycznie zmiotły z powierzchni ten ważny port, po wojnie wybudowano modernistyczne miasto. Zupełnie inny charakter miało położone nieopodal Honfleur – gdzie mogliśmy zobaczyć kościół świętej Katarzyny – zbudowany przez szkutników największy drewniany kościół we Francji i zwiedzić muzeum Boduina z zacną kolekcją obrazów impresjonistów. Wycieczka do Etretate dała nam możliwość wejścia na klify i popatrzenia z nich na Atlantyk. Kolejny dzień przyniósł nam wizyty w imponującym klasztorze St. Martin de Boscherville i ruinach opactwa Jumièges. Wizyta w ogrodzie i domu Claude’a Moneta w Giverny było niesamowitym doświadczeniem - czuliśmy się jakbyśmy zanurzyli się w obrazach Moneta. Warto było też odwiedzić tamtejsze muzeum impresjonistów. Kolejnego dnia mogliśmy zwiedzić otoczony wodą zamek Château de Chantilly. Jego imponująca bajkowa architektura, piękne wnętrza, zbiory sztuki – obrazy, rzeźby, meble i ogromny ogród pozostawiły nas w uczuciu zachwytu. Jeszcze tego samego dnia byliśmy w paryskim kabarecie i tu spotkało nas zaskoczenie, bowiem poza obowiązkowym kankanem mogliśmy podziwiać utalentowanych wokalistów i tancerzy w nowoczesnych układach tanecznych. Ostatni dzień naszej wycieczki poświęcony był na zwiedzanie Paryża. Wizyta na Montmartre, spacer jego wąskimi uliczkami i możliwość spojrzenia z góry na panoramę Paryża były doskonałym zakończeniem naszej podróży.
Date published: 2024-06-03
Rated 5 out of 5 by from Zawiodła jedynie ppogoda Tę formę wypoczynku powtórzymy,, zmienimy jedynie kierunek zwiedzania
Date published: 2024-06-02
 • y_2024, m_7, d_18, h_4
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_2
 • loc_pl_PL, sid_FRCRI03, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki