Pociągiem i statkiem przez norweskie fiordy

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz wspaniałe norweskie fiordy, górskie krajobrazy i fascynujące miasta Norwegii podczas niezwykłych podróży pociągiem oraz rejsów statkiem.

Zobacz fantastyczne wybrzeże Norwegii od Bergen do Stavanger. Będziemy mijać wcinające się głęboko w ląd fiordy, górskie krajobrazy, miasta z bogatą historią i zapierającą dech w piersiach widoki. Naszą podróż rozpoczniemy w Oslo, skąd wyruszymy pociągiem przez jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie najpierw do Myrdal, a następnie dalej  Flåmsbanen  do królestwa fiordów. Spędzimy noc w Balestrand w drodze na surowe wybrzeże Norwegii i udamy się na wycieczkę statkiem po najpiękniejszych norweskich fiordach otoczonych 1000 metrowymi górami, aby potem popłynąć promem do Bergen. Odbędziemy także podróż morską wzdłuż malowniczego wybrzeża Norwegii do Stavanger.

Wycieczka odbywa się latem, kiedy cała przyroda jest w pełnym rozkwicie, a soczyście zielona trawa pięknie kontrastuje z niebieskim morzem i surowymi górami. Cała wyprawa wypełniona pięknymi krajobrazami i widokami malowniczych miasteczek zostanie doprawiona dobrymi hotelami i świetnie wyszkolonym polskim pilotem.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Rejsy wycieczkowe, Podróże pociągiem

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta NOK

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Przelot z Warszawy do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii.
Dzień 2
Przejazd najpiękniejszymi trasami kolejowymi na świecie przez górski płaskowyż Hardangervidda oraz dalej koleją Flåmbanen; rejs po wspaniałych fiordach Aurland
Dzień 3
Balestrand. Czas wolny i rejs wzdłuż fiordu Sognefjord do Bergen.
Dzień 4
Bergen. Spacer przez starą dzielnicę Bryggen, fantastyczne widoki z Fløibanen i targ rybny Fisketorvet
Dzień 5
Bergen – Stavanger. Rejs wzdłuż surowego wybrzeża Norwegii z Bergen do Stavanger.
Dzień 6
Stavanger. Zwiedzanie miasta, rejs statkiem po fiordzie Lysefjord. Czas wolny.
Dzień 7
Stavanger – Kristiansand - Drammen. Wycieczka po mieście Kristiansand i pożegnalna kolacja.
Dzień 8
Drammen – Oslo. Powrót do Warszawy.

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
8 998,–
Warszawa
Brak miejsc
8 998,–
Warszawa
Brak miejsc
8 698,–
Warszawa
ostatnie 2 miejsca - tylko 2 pokoje 1-osobowe
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
11 798,–
Warszawa
Brak miejsc
9 998,–
Warszawa
9 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot z Warszawy do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii.
Zamek i twierdza Akershus w Oslo

Po krótkim przelocie wylądujemy w stolicy Norwegii, Oslo. W ostatnich latach, to miasto, które dotychczas było w cieniu innych skandynawskich stolic, intensywnie się rozwijało i zyskało status nowoczesnej metropolii. W centrum znajduje się kilka ulic handlowych, galerii handlowych, wiele nowych  muzeów, a także teatrów, hal koncertowych i innych miejsc służących rozrywce. Niewątpliwym klejnotem na kulturalnej mapie miasta jest nowy budynek opery wybudowany w 2008 roku, znajdujący się tuż przy samym porcie.

Z lotniska pojedziemy w stronę centrum na krótką wycieczkę po mieście, zatrzymując się m.in. przy parku Frogner, w którym znajduje się zbiór słynnych rzeźb. Miniemy również Muzeum FRAM położone na pięknym półwyspie Bygdøy. Muzeum poświęcone jest historii norweskich odkryć i wypraw polarnych, w tym badaczy Fridtjofa Nansena, Otto Sverdrupa i Roalda Amundsena.

Z Bygdøy pojedziemy do naszego hotelu, położonego w centrum miasta. Po zakwaterowaniu możemy udać się spacerem w stronę ulicy Karl Johans Gate. która kończy się w parku pałacowym Slotsparken, z którego roztacza się piękny widok na królewską rezydencję Slottet. Stamtąd pójdziemy w kierunku nabrzeża i symbolu miasta – ratuszu Rådhuset, który ze swoimi dwiema charakterystycznymi wieżami stoi dumnie tuż na nadbrzeżu. Miniemy nową dzielnicę Aker Brygge i kontynuujemy dalej wzdłuż wybrzeża do najstarszej istniejącej dzielnicy w Oslo, która jest także jedyną dzielnicą, gdzie ulice przecinają się pod kątem prostym. Kvadraturen czyli plac, od którego swoją nazwę wzięła dzielnica, został odbudowany przez króla Danii, Christiana IV po poważnym pożarze w 1624 roku, który spustoszył miasto. Przejdziemy również obok zamku i fortecy Akershus, będącą jedną z najważniejszych budowli norweskiego średniowiecza. W porcie Bjørvika będziemy mogli podziwiać widok na nowoczesną operę oraz jedną z najnowszych dzielnic Oslo.

 

 

Dzień 2
Przejazd najpiękniejszymi trasami kolejowymi na świecie przez górski płaskowyż Hardangervidda oraz dalej koleją Flåmbanen; rejs po wspaniałych fiordach Aurland
Flåmsbana - krajobrazowa linia kolejowa z Myrdal do Flåm

W dniu dzisiejszym rozpoczniemy pierwszą część naszej niezwykłej podróży pociągiem przez góry południowej Norwegii słynną linią Bergensbanen, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie. Rano udamy się spacerem z hotelu do Dworca Głównego w Oslo, aby następnie podziwiać piękne widoki z okien pociągu. Trasa prowadzi pośród wspaniałych górskich krajobrazów w dolinie Halling, ponad Hardangervidden, będącego największym płaskowyżem wysokogórskim w Europie, w kierunku stacji Finse, która położona jest na wysokości 1222 metrów n.p.m i która jest jednocześnie najwyższą tego typu stacją w Norwegii. Stamtąd trasa prowadzi dalej wzdłuż potężnego lodowca Hardangerjøkul, skąd rozpościera się fantastyczny widok na grzbiet Hallingskarvet, który na wysokości nieco ponad 2000 m n.p.m. tworzy północną granicę płaskowyżu.

Po południu dotrzemy do odległej stacji Myrdal, gdzie przesiądziemy się do Flåmbanen, kontynuując  naszą podróż pociągiem jedną z najbardziej imponujących linii kolejowych w Europie uznawaną także za najpiękniejszą na świecie. Trasa ta jest znana jako arcydzieło norweskiej inżynierii: rozciąga się na długości 20 kilometrów i  jest jedną z najbardziej stromych w Europie. Nasza podróż rozpoczyna się na wysokości 865m n.p.m., a kończy na poziomie 2m n.p.m. Pociąg wije się wzdłuż ośnieżonych szczytów i rwących rzek, a krajobraz za oknem zmienia się od wysokogórskiej tundry po wypełnione bujną zielenią dna dolin. Po drodze pociąg kilkukrotnie się zatrzymuje, aby każdy mógł podziwiać oszałamiające krajobrazy gór i fiordów oraz sfotografować imponujący wodospad Kjosfossen. 

Ostatnim punktem dzisiejszego programu będzie wycieczka statkiem po jednym z najpiękniejszych zakątków słynnych norweskich fiordów. Z Flåm popłyniemy przez fjord Aulandsfjord i dalej wzdłuż fjordu Sognefjord. Tamtejszy krajobraz nie ma sobie równych: fiordy wcinające się głęboko w ląd, otoczone są górami o wysokości ponad 1000 metrów ze zboczami porośniętymi trawą i ośnieżonymi szczytami. 
Wczesnym wieczorem dotrzemy do naszego hotelu w Balestrand, gdzie zjemy kolację i spędzimy noc. Ponieważ z miasteczka rozpościera się piękny widok na fiordy i góry, warto wybrać się z aparatem fotograficznym na wieczorny spacer.

Dzień 3
Balestrand. Czas wolny i rejs wzdłuż fiordu Sognefjord do Bergen.
Bergen jest drugim co do wielkości miastem w Norwegii

Na dzisiejsze przedpołudnie zaplanowaliśmy czas wolny, który spędzimy na spokojnym odkrywaniu Balestrand we własnym tempie. Dla chętnych nasz pilot zorganizuje wspólne spacery. Miasto jest pieknie położone, tuż przy fiordzie ze szczytami górskimi w tle. Jest to fantastyczne miejsce, aby wybrać się na spacer i podziwiać piękno otaczającej przyrody. Późnym popołudniem spotkamy się aby ruszyć w dalszą drogę. Ponownie wypłyniemy na fjord Sognefjord, a trasa rejsu będzie nie mniej spektakularna od tej, którą pokonaliśmy dzień wcześniej. Będziemy podziwiać surowe krajobrazy zachodniego wybrzeża, płynąc w kierunku nadmorskiego miasta Bergen. 

Po przybyciu do portu w Bergen, udamy się do naszego hotelu. Wieczorem warto będzie przespacerować się po mieście i usiąść na kolację w jednej z licznych restauracji. Nasz przewodnik jest cały czas do Państwa dyspozycji i z przyjemnością poleci ciekawe miejsce na posiłek, a dla chętnych zorganizuje wspólne wyście na kolację.

Dzień 4
Bergen. Spacer przez starą dzielnicę Bryggen, fantastyczne widoki z Fløibanen i targ rybny Fisketorvet
Na szczyt Floyen dostać się można za pomocą kolei linowo-terenowej Fløibanen

Nadmorskie miasto Bergen jest drugim co do wielkości miastem Norwegii, a ze względu na swoje położenie przy wejściu do słynnych norweskich fiordów i pomiędzy siedmioma górami nazywane jest bramą fiordów. Zostało założone przez Olava Kyrre w 1070 roku, co czyni je jednym z najstarszych miast w Norwegii. Rano wybierzemy się na spacer by podziwiać kolorowe, hanzeatyckie domy kupieckie, oryginalnie wybudowane w 14w. w nadbrzeżnej dzielnicy Bryggen. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Norwegii, wpisana  na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najstarsze budynki pochodzą z 18w. i zostały zbudowane po wielkim pożarze w 1702r. Przez kilka wieków dzielnica portowa była siedzibą kupców hanzeatyckich, którzy do połowy XVI wieku mieli monopol na handel w mieście. Malownicze, wąskie uliczki przenoszą nas w czasie do minionych epok. I tak jak dawniej tak i teraz całe nadbrzeże tętni życiem, a handel wciąż kwitnie w licznych sklepach i straganach.  

Naszym następnym przystankiem będzie Fisketorget, czyli słynny targ rybny, położony w samym centrum dzielnicy portowej. Można znaleźć tu wszystko, czego tylko dusza zapragnie:  łososie, krewetki, kraby i inne owoce morza oczywiście w zależności od pory roku, ale na targu sprzedaje się też kwiaty, warzywa i owoce, Następnie wjedziemy kolejką Fløibanen na górę Fløyen, skąd rozciąga się fantastyczny widok na miasto i okolicę.

Popołudniu zaplanowaliśmy czas wolny, by każdy mógł odkrywać to urokliwe miasto na własną rękę i nacieszyć oczy pięknymi, brukowanymi uliczkami i drewnianymi domami. Warto odwiedzić muzeum Edvarda Griega, do którego można dotrzeć kolejką miejską w niecałe 30 minut, bądź wybrać się do innych muzeów zlokalizowanych w Bergen. Nasz pilot służy radą i pomocą, a dla chętnych zorganizuje wspólne zwiedzanie.

Dzień 5
Bergen – Stavanger. Rejs wzdłuż surowego wybrzeża Norwegii z Bergen do Stavanger.
port w Stavanger

Kolejny dzień rozpoczniemy chwilą czasu wolnego, a następnie udamy się w rejs wzdłuż fiordów i norweskiego wybrzeża do Stavanger. Będzie to idealny czas, by się zrelaksować i podziwiać kolejne piękne widoki. Podczas rejsu z Bergen do Stavanger zjemy także obiad na statku. Przewidywany czas podróży to około 5 i pół godziny. 

Wikingowie, którzy najechali i podbili większą część krajów północnego Atlantyku, pochodzili głównie z Norwegii. Na swoich zwinnych statkach mogli bez trudu pokonywać 120 kilometrów każdego dnia, dokonując błyskawicznych ataków na nadmorskie miasta na północy. Trudno uciec myślami od tych nordyckich odkrywców podczas naszej kilkugodzinnej podróży wzdłuż historycznego wybrzeża, będącego przez wieki domem tego walecznego narodu. Wieczorem dotrzemy do Stavanger, gdzie spędzimy noc.

W 1969 roku w wiosce Ekofisk odkryto pierwsze złoża ropy naftowej w południowej części Morza Północnego, co sprawiło, że Stavanger i Sandnes stały się jednymi z najważniejszych ekonomicznie miejsc dla gospodarki Norwegii. Obecnie Stavanger jest źródłem ropy i energii dla całej Europy, a głównym źródłem dochodów mieszkańców jest przemysł naftowy. Norweska przygoda z ropą naftową w naturalny sposób przyciągnęła do tego regionu osoby różnej narodowości, czyniąc Stavanger międzynarodowym celem podróży.

Wieczór jest do Państwa dyspozycji, ale oczywiście nasz przewodnik jak zawsze służy radą i pomocą.

Dzień 6
Stavanger. Zwiedzanie miasta, rejs statkiem po fiordzie Lysefjord. Czas wolny.
ulice Stavanger

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie miasta. Nie można opuścić Stavanger bez spaceru po jego starówce. Zwarta zabudowa centrum miasta pozwala na zobaczenie większości zabytków podczas pieszej wędrówki. Spacer wąskimi, brukowanymi uliczkami przy których stoją białe, drewniane domy z 18w. wieku jest jak podróż w czasie do minionej epoki. Znajdują się tam jedne z najlepiej zachowanych drewnianych domów w Europie, a dokładnie jest ich ponad 170. W starej dzielnicy Stavanger znajduje się dziś wiele sklepów z rękodziełem, obrazami, ceramiką i biżuterią. W pobliżu znajduje się wspaniała katedra zbudowana w 1125 roku i odbudowana w 1272 roku po wielkim pożarze. Pierwszy arcybiskup Norwegii, John Birgerson, był tu księdzem. Współczesne Stavanger jest miastem uniwersyteckim i siedzibą wielu szkół wyższych i instytutów badawczych. Jest to również miasto tętniące życiem, z dużą ilością sklepów i restuaracji. W 2008 roku, Stavanger i Sandnes zostały ogłoszone Europejską Stolicą Kultury, a wyróżnienie to świadczy o różnorodności organizowanych wydarzeń kulturalnych oraz działań na rzecz kultury w regionie. Dla przykładu, festiwal żywności Gladmat odbywa się corocznie pod koniec lipca i jest największym wydarzeniem w regionie, które co roku odwiedza około 250 000 osób.

Późnym popołudniem wyruszymy na niezapomnianą wycieczkę statkiem po fjordzie Lysefjord. Ze statku możemy dostrzec punkt widokowy Preikestolen czyli 604-metrową formację skalną będącą jedną z największych atrakcji przyrodniczych w tym rejonie. 

Wieczór do własnej dyspozycji.

Dzień 7
Stavanger – Kristiansand - Drammen. Wycieczka po mieście Kristiansand i pożegnalna kolacja.
Urokliwe miasteczko Kristiansand

Po śniadaniu opuścimy Stavanger i udamy się do Kristiansand, najbardziej wysuniętego na południe miasta Norwegii. Miasto zostało założone przez króla Norwegii Kristiana IV w 1641 roku. Obecnie jest to piąte co do wielkości miasto w Norwegii. W jego centrum znajduje się historyczna dzielnica, Kvadraturen, zbudowana według planu stworzonego przez samego króla. Można tam podziwiać starą, malowniczą część Posebyen jak również piękne, białe, drewniane domy, które są typowe dla klasycznej norweskiej architektury. Odbędziemy krótką pieszą wycieczkę po pięknej starówce, przejdziemy główną ulicą handlową miasta, a zarazem deptakiem – Markens gate. Po chwili czasu wolnego przeznaczonego na zjedzenie obiadu (który nie jest wliczony w cenę wycieczki), w jednej z przytulnych kafejek w mieście, ruszymy w podróż w kierunku Drammen. Na zakończenie dnia, zjemy w hotelu pożegnalną kolację.

Dzień 8
Drammen – Oslo. Powrót do Warszawy.

Rano zjemy w hotelu śniadanie i ruszymy na lotnisko w Oslo.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 8 698,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

2 598,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Oslo-Warszawa
 • Wycieczki i bilety wstępu zgodnie z programem
 • Transport zgodnie z programem (podróże pociągami, promami, statkiem oraz wjazd kolejką Fløibanen)
 • 7 noclegów w pokoju dwuosobowym (pokój jednoosobowy za dodatkową opłatą)
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 2 kolacje w 2. i 7. dniu, obiad na promie w 5. dniu
 • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napojów do posiłków
 • Dodatkowych posiłków
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Norwegii

Więcej informacji o Norwegii znajduje się na naszych stronach: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/norwegia gdzie jest wiele informacji dotyczących np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Udana wycieczka Bardzo udana wycieczka w pierwszej części, spełniająca oczekiwania i obietnice. Piękne krajobrazy ( wszystkie fiordy i przejazdy kolejami ) i miasta, zwłaszcza Balestrand i Bergen. Nudna końcówka, męczący praktycznie caodniowy przejazd ze Stavanger do Drammen, psychodeliczny hotel w Stavanger, brak śniadania przed wylotem ( można je było spokojnie zjeść na lotnisku na którym i tak straciliśmy mnóstow czasu ). Bardzo dobry pilot obecny zawsze gdy było to potrzebne, z dużą wiedzą i kulturą. Nieciekawy ostatni posiłek, generalnie łatwiej byłoby gdyby zapewnione były jednak dwa posiłki dziennie ( acz byliśmy uprzedzeni i był czas na zoroganizowanie sobie czegoś samemu ).
Date published: 2023-07-30
Rated 5 out of 5 by from Piękne fiordy PIękna trasa wycieczki z wyczerpującym obrazem południowej Norwegi
Date published: 2023-06-18
Rated 4 out of 5 by from Norweskie cuda natury - warto je zobaczyć Bardzo dobra opieka Pilotki , organizacja przelotu i wszystkich transferów . Ciekawy program.
Date published: 2023-06-14
Rated 5 out of 5 by from EKSTRA WYCIECZKA WYCIECZKĘ WYKUPIŁAM KILKA MIESIĘCY WCZEŚNIEJ JESTEM BARDZO ZADOWOLONA
Date published: 2023-06-12
Rated 5 out of 5 by from Fajna objazdówka, dużo wrażeń To nasza pierwsza podróż z Albatrosem. Trochę się obawialiśmy, ale warto było. Świetna organizacja. Przewodniczka p. Bożena wprost rewelacyjna - pasja, wiedza, komunikatywność, humor, pomoc i wiele innych atrybutów. Pewien niedosyt to hotele: w Bergen najsłabszy, w Balestrand super, reszta poprawne. Wszystkie hotele ze śniadaniami, trzy kolacje wliczone w cenę (kolacja w Balestrand, obiad na promie - super, kolacja pożegnalna w Brammen). Dla nas idealny balans między czasem zorganizowanym a wolnym. Polecamy!
Date published: 2023-06-12
Rated 4 out of 5 by from Piękna Norwegia Ciekawy, różnorodny program z wyłączeniem 2 ostatnich dni, które zupełnie nie zostały przemyślane. Niemal całą sobotę siedzieliśmy w autokarze, po to by w niedzielę czekać w hotelu na transfer na lotnisko. Aż się prosiło o sobotni nocleg w pięknym Kristiansand albo ostatni dzień - niedzielę - w Oslo, zamiast Drammen.
Date published: 2022-09-07
Rated 5 out of 5 by from Piękno norweskiej natury Program wycieczki ciekawy, zrealizowany w całości. Pilot wycieczki dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Dobrze przygotowany. Jedyna uwaga dotyczy ostatniego dnia. Wylot do Warszawy był wieczorem a Drammen nie jest zbyt ciekawym miejscem do spędzenia prawie całego dnia. Lepszym rozwiązaniem byłoby Oslo lub Kristiansand.
Date published: 2022-09-06
Rated 5 out of 5 by from Wspaniałe widoki Norwegii Bardzo ciekawa wycieczka. Oprócz zwiedzania z przewodnikiem mieliśmy też czas na indywidualne wędrówki i poznawanie miast i cudownej przyrody. Fajny przewodnik Piotr z poczuciem humoru.
Date published: 2022-09-06
 • y_2024, m_6, d_23, h_7
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_1, tr_10
 • loc_pl_PL, sid_NORTR11, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki