Pociągiem przez Szwajcarię – alpejskie szczyty i jeziora

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Odkryj malowniczą Szwajcarię podróżując pociągami, statkami i górskimi kolejkami, ciesząc się pięknymi widokami i zwiedzając mijane po drodze miasta

Szwajcaria słynie z pięknej przyrody i niezawodnych pociągów pędzących po nowoczesnych trakcjach kolejowych, które przecinają cały kraj. Podczas naszej ekscytującej podróży będziemy mieli okazję doświadczyć obu tych atrakcji.  

Z Zurychu pojedziemy do Lucerny, która jest wprost magicznie położona nad Jeziorem Czterech Kantonów. Stamtąd wyruszamy statkiem w krótki rejs, aby następnie kolejką górską wjechać na szczyt pobliskich gór. Słynnym pociągiem Gotthard Panorama Express, przejeżdżamy przez wspaniałe krajobrazy Alp. Jest to jedna z najbardziej znanych linii kolejowych na świecie z wieloma śmiałymi rozwiązaniami inżynierskimi, prowadząca przez wiele tuneli.

Podziwiamy wspaniałe widoki ze szczytu góry Rigi, zjeżdżamy kolejką zębatą do Vitznau i płyniemy statkiem z powrotem do Lucerny.

Następnie udamy się do włoskojęzycznego kantonu Ticino, gdzie zatrzymamy się w miejscowości Bellinzonie znanej ze średniowiecznych zamków, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wybierzemy się też na wycieczkę do Lugano, które leży bardzo blisko granicy z Włochami. skąd jesteśmy o rzut beretem od Włoch. Podczas tej podróży będziemy korzystać przede wszystkim z dobrze funkcjonującej i rozwiniętej infrastruktury kolejowej a w przerwach zwiedzać niezrównaną Szwajcarię.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Podróże pociągiem

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta CHF, EUR,

Program wycieczki 6 dni
Dzień 1
Przelot do Zurychu. Przejazd pociągiem do Lucerny
Dzień 2
Wycieczka pociągiem i kolejką zębatą na górę Rigi, krótka wędrówka i rejs statkiem.
Dzień 3
Zwiedzanie Lucerny i słynny drewniany most Kappellbrücke oraz wycieczka fakultatywna na szczyt Stanserhorn (dodatkowo płatna).
Dzień 4
Rejs statkiem po jeziorze Czterech Kantonów i przejazd pociągiem Gotthard Panorama Express do kantonu Ticino.
Dzień 5
Wycieczka po Bellinzona i Lugano. Czas do własnej dyspozycji
Dzień 6
Bellinzona - Zurich - Warszawa

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
8 998,–
Warszawa
Brak miejsc
9 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot do Zurychu. Przejazd pociągiem do Lucerny

Spotkanie z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie i przelot do Szwajcarii. Po wylądowaniu na lotnisku Kloten w Zurychu, gdzie znajduje się także stacja kolejowa, wsiadamy do nowoczesnego pociągu dalekobieżnego jadącego na południe w kierunku Lucerny. Wielkie miasto zostawiamy za sobą, a już po niedługim czasie cieszymy się pięknymi krajobrazami, jadąc wzdłuż niewysokich gór, zielonych pól, lasów i jezior, a na horyzoncie widać już Alpy.

Gdzieniegdzie na małym drewnianym domu powiewa szwajcarska flaga, a my przy stukocie kół na szynach przejeżdżamy przez tunele, aby wjechać do następnej doliny z olśniewającymi widokami. Po około godzinie dojeżdżamy do Lucerny, gdzie wysiadamy na supernowoczesnym dworcu, zaprojektowanym przez światowej sławy hiszpańskiego architekta - Santiago Calatravę. Bezpośrednio przed stacją można zobaczyć stare wejście do poprzedniego dworca kolejowego.

Widać także urokliwą starówkę z pięknymi domami i małymi przytulnymi restauracjami położonymi wzdłuż brzegu jeziora, a w drodze do hotelu mijamy słynny na całym świecie, przyozdobiony kwiatami most - Kappellbrücke, który jest jednym z najsłynniejszych zabytków w mieście.

Nasz hotel jest centralnie położony, zaledwie kilkaset metrów od rzeki. Jest to rodzinny hotel prowadzony przez tych samych właścicieli już od czterech pokoleń. To czysty i dobrze utrzymany hotel średniej klasy z bardzo przytulną atmosferą.

Po przyjeździe będzie czas na zwiedzanie miasta na piechotę z naszym pilotem wycieczki. Lucerna jest „bramą do centralnej Szwajcarii”. Miasto położone jest nad pięknym Jeziorem Czterech Kantonów i jest otoczone majestatycznymi górami. Dzięki licznym atrakcjom, bogatej ofercie handlowej, pięknej lokalizacji nad jeziorem i możliwościom wypraw w góry Rigi, Pilatus i Stanserhorn, miasto to jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania centralnej Szwajcarii.

Po krótkim orientacyjnym spacerze po mieście zjemy razem miłą kolację w jednej z przytulnych restauracji w mieście.

Dzień 2
Wycieczka pociągiem i kolejką zębatą na górę Rigi, krótka wędrówka i rejs statkiem.

Dzisiejszego ranka udamy się na dworzec kolejowy, skąd przejedziemy lokalnym pociągiem do małej stacji Arth-Goldau. Tu przesiadamy sie do szerokich wagonów kolei zębatej Arth-Rigi, która powoli i bezpiecznie wciąga nas w góry Rigi Kulm. Po drodze podziwiamy krajobraz i piękną przyrodę. Jedziemy przez tereny leśne, wzdłuż górskich klifów, z których gdzieniegdzie małe strumyki spadają z wysokości w postaci niewielkich wodospadów, zagluszających  dźwięk kolejki zębatej. Sielankowy krajobraz jak z pocztówki. Dźwięk dzwonków pasących się na łąkach krów przypomina nam o szwajcarskich serach, które można zjeść wszędzie.

Na szczycie czekają nas fantastyczne widoki na 3 jeziora i Alpy. Z tego miejsca rozciąga jeden z najbardziej olśniewających panoramicznych widoków na najwyższe szczyty alpejskie i właśnie dlatego szczyt Rigi jest jednym z najpopularniejszych celów wycieczek w Szwajcarii. Rigi, zwana jest również Królową Gór - Die Königin der Berge i wznosi się dumnie pomiędzy jeziorami Czterech Kantonów, Zug i Lauerz. W dole, pod nami leży Jezioro Czterech Kantonów, a w oddali widać imponujące szczyty Alp. W tak pięknym otoczeniu będzie czas na na zjedzenie lekkiego obiadu lub po prostu cieszenie się pięknymi widokami.

Ze szczytu zaczynamy schodzić w dół. Wybierzemy się na bardzo łatwą wędrówkę o długości ok. 4 km. (zejście 314 metrów w dół). Po drodze mamy wspaniałe widoki na szwajcarski płaskowyż aż do Schwarzwaldu, na pasmo górskie Wogezów i Alp, a także zapierający dech w piersiach widok z lotu ptaka na Jezioro Czterech Kantonów i Jezioro Zug. Przy minimalnym wysiłku, ponieważ cała ścieżka jest łatwym zejściem, otrzymujemy maksymalną nagrodę w postaci zapierających dech w piersiach widoków. Następnie docieramy do platformy widokowej Känzeli i  możemy cieszyć się tym samym fantastycznym widokiem, jaki zobaczyła królowa Anglii Wiktoria, odwiedzając to miejsce w 1868 roku. (Jeśli ktoś nie chce wybrać się na wędrowkę, może wsiąść do kolejki i zjechać w dół).

Przyjeżdżając do Rigi Kaltbad, wsiadamy do nowych wagonów kolejowych, które dziś kursują po małej kolejce zębatej – w rzeczywistości najstarszej kolejce górskiej w Europie, pochodzącej z 1871 roku. W ciszy i spokoju napawamy się widokami, dźwiękiem zgrzytu szyn i łagodnym kołysaniem w wagonie kolejowym, gdy bezpiecznie zjeżdżamy do Vitznau nad brzegiem Jeziora Czterech Kantonów. Tutaj przesiądziemy na niewielki statek, który zabierze nas z powrotem do Lucerny.

Pełni wrażeń alpejskiej sielanki docieramy do portu w Lucernie i udajemy się do hotelu.

Dzisiejsza kolacja we własnym zakresie.

Dzień 3
Zwiedzanie Lucerny i słynny drewniany most Kappellbrücke oraz wycieczka fakultatywna na szczyt Stanserhorn (dodatkowo płatna).

Po śniadaniu czas na zwiedzanie Lucerny. Każdy otrzyma kartę miejską Lucerny, która uprawnia do bezpłatnego transportu po mieście i okolicach oraz oferuje zniżki na wiele atrakcji.

Podczas porannego zwiedzania przyjrzymy się bliżej niektórym z największych aktrakcji miasta. To dzięki królowej angielskiej Wiktorii miasto trafiło na turystyczną mapę swiata w 1868 roku. Po stracie Alberta, który swego czasu ze wspinaczki na górę Rigi przywiózł do Anglii alpejską różę jako prezent dla żony, Wictoria chciała zmienić otoczenie i przyjechała do Lucerny niemal incognito. Spędziła tutaj całe pięć tygodni. Uwielbiała to miejsce. Dziś hotele, restauracje, statki i wiele innych obiektów nosi imię królowej.

Najsłynniejszym zabytkiem Lucerny jest oczywiście kryty, drewniany most Kappellbrücke - Most Kapliczny, wybudowany w 1360r. Jest to najstarszy tego typu most na świecie, zachowany do naszych czasów. Jego ważnym i najbardziej rozpoznawalnym elementem, jest z pewnością  wieża Wasserturm. Kiedyś stanowiła ona część miejskich fortyfikacji, ale pełniła też rolę więzienia, sali tortur oraz miejskiego skarbca.

Imponujący pomnik szwajcarskiego lwa w Lucernie znany jest dziś jako pomnik Schweitzergardens i upamiętnia około 800 szwajcarskich najemników, którzy polegli w obronie francuskiego króla Ludwika XVI w Tuileries w Paryżu w 1792 roku w kluczowych dniach rewolucji francuskiej.

Po kilkugodzinnym zwiedzaniu miasta oferujemy dla chętnych wycieczkę na Stanserhorn, któryjest pięknym szczytem górskim, położonym niedaleko Lucerny. Najpierw pojedziemy pociągiem około 20 minut do Stans, gdzie wsiądziemy do kolejki linowej, która zabierze nas do stacji pośredniej. Tutaj przesiądziemy się do do futurystycznej kolejki „CabriO”, pierwszej na świecie tego typu kolejki linowej. Wyjątkowość tej kolejki polega na tym, że posiada ona na szczycie kabiny taras widokowy, na którym można poczuć wiatr i zapach sosen, które są niemalże w zasięgu ręki, gdy kolejka powoli wjeżdza na szczyt Stanserhorn na wysokości 1898 m n.p.m.

Na szczycie polecamy wybrać się na miły półgodzinny spacer podziwiając widoki na wszystkie strony świata i szczyty Jungfrau oraz Eider. Można też usiąść przy filiżankę kawy albo zjeść obiad jeśli ktoś poczuł większy głód. Następnie zjeżdżamy ponownie kolejkami linowymi w dół i pociągiem wracamy do Lucerny, gdzie dotrzemy w godzinach popołudniowych. Wycieczka na Stanserhorn trwa około 4 godzin. (Wycieczkę należy zarezerwować w biurze Albatros Travel  nie później niż 60 dni przed wyjazdem).

Dzisiejsza kolacja we własnym zakresie, ale nasz pilot postara się zorganizować dla chętnych wspólne wyjście na kolację. 

Dzień 4
Rejs statkiem po jeziorze Czterech Kantonów i przejazd pociągiem Gotthard Panorama Express do kantonu Ticino.

Dziś opuszczamy Lucernę. Nasze bagaże zostawiamy w hotelu i udajemy się do portu na przyjemny rejs statkiem po spokojnych wodach jeziora w kierunku Flüelen.

Płynąc wzdłuż pięknych brzegów jeziora mijamy Kamień Schillera, wystającą z jeziora skałę, której na której znajduje złota inskrypcja będąca hołdem dla autora Wilhelma Tella - opowieści o wyzwoleniu Szwajcarów spod panowania Habsburgów.

Płynąc po jeziorze i zatrzymując się w małych portach, docierajamy do miejsca docelowego czyli miejscowości Flüelen. Tutaj mamy godzinną przerwę przed wejściem na pokład pociągu Gotthard Panorama Express, którym pojedziemy w wagonie 1 klasy. Siadamy w ładnych wagonach z dużymi panoramicznymi oknami, szerokimi siedzeniami, gdzie jest dużo miejsca. Wszystko to sprawia, że przejazd przez słynną Przełęcz Świętego Gotarda jest przeżyciem niezwykłym i pełni ekscytacji kontynuujemy naszą podróż przez Alpy.

W czasie jazdy można zamówić przekąski, wino, małe lekkie posiłki i kawę, gdy pociąg powoli i bezpiecznie zmierza na południe przez tunele, mosty i górskie doliny.  

Podróż pociągiem przebiega od Jeziora Czterech Kantonów, z serca Szwajcarii do granicy z Włochami na południu. Przejedziemy tunelem Gottharda, który został zbudowany w 1882 roku. Po drodze możemy zobaczyć kościół Wassen z trzech różnych perspektyw; dzięki odważnemu układowi linii kolejowej i licznym tunelom formującym pętle będziemy mieć widok na  Wassen z trzech różnych poziomów. I to właśnie te pętle i fantastyczna inżynieria sprawiły, że ta linia kolejowa stała się sławna na całym świecie. Wycieczka obfituje w piękne widoki, ale także oferuje bogactwo historii, mitów i legend, o których opowie Państwu nasz pilot.

Jesteśmy teraz we włoskojęzycznym kantonie Ticino, gdzie klimat jest zazwyczaj cieplejszy niż w pozostałej części Szwajcarii. Czujemy, że Włochy są po drugiej stronie góry. Zatrzymamy się w głównym mieście Bellinzona, a ponieważ nasz Hotel Internazionale znajduje się na samym placu dworcowym, nie możemy być zakwaterowani bardziej centralnie. Po przyjeździe przejdziemy ok. 100 metrów do hotelu, gdzie czekają już nasze bagaże.  

Bellinzona jest najbardziej na południe wysuniętą stolicą kantonu w Szwajcarii i słynie z potężnych fortec, w tym trzech najlepiej zachowanych średniowiecznych zamków w Szwajcarii, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bellinzona, która po niemiecku nazywa się Bellenz, jest strategicznie położona, ponieważ tutaj dolina zwęża się na drodze do alpejskiej przełęczy St. Gotarda, San Bernardino i Lucomagno. Miasto jest więc bramą do Włoch dla tych, którzy podróżują z północy, i kluczem do Alp dla tych, którzy przybywają z południa.

Po południu udamy się na krótki spacer po mieście. Otrzymamy kartę Ticino, która obejmuje bepłatne korzystanie z transportu publicznego w okolicy, a także zniżki na wstęp do wielu atrakcji. Nasz pilot chętnie doradzi jak najlepiej wykorzystać czas w miescie a dla chętnych zorganizuje wspólne aktywności.  

Dzisiejsza kolacja we własnym zakresie.

Dzień 5
Wycieczka po Bellinzona i Lugano. Czas do własnej dyspozycji

Kiedy poranne słońce mozolnie wspina się nad górskimi grzbietami, najpierw oświetla górę po przeciwnej stronie miasta. Całe Bellinzona z utęsknieniem czeka, aby pierwsze promienie słońca ożywiły miasto, padając na starożytny szlak handlowy, który rozciąga się między Włochami a północną Europą. Stare zamki stoją dumnie na wzgórzach otaczających dolinę, a potężne fortyfikacje świadczą o ważnym miejscu, jakie ta przełęcz odgrywała w przeszłości.

Po śniadaniu wyruszymy na wędrówkę do Castello di Montebello. Wspinając się po schodach dojdziemy do muru pierścieniowego z skąd roztacza się fantastyczny widok na miasto. Można też wjechać niewielkim autobusem miejskim, linia 4, ktory jest bezpłatny, ale nie dla wszystkich wystarczy w nim miejsca.

Przyjrzymy się z bliska ciekawe, zewnętrznej konstrukcji zamku. Chętni mogą już samodzielnie odwiedzić małe muzeum znajdujące się przy zamku.

Zaplanowaliśmy też czas na krótką wycieczkę pieszą po miasteczku, które jest stolicą kantonu Ticino, zanim w porze obiadowej, wsiądziemy do lokalnego pociągu i pojedziemy jeszcze dalej na południe.

Przejedziemy górą Monte Ceneri nowym tunelem, który łączy Bellinzonę m.in. z pięknie położonym nad jeziorem miastem o tej samej nazwie  - Lugano. Jest to tunel, który skrócił o ponad połowę czas przejazdu do Lugano.

Kiedy wyjdziemy z budynku stacji od razu zobaczymy jezioro Lugano, po którego drugiej stronie znajdują się Włochy. Klimat jest tu inny, cieplejszy i jeśli słońce nie świeciło w Bellinzone to tutaj na pewno będzie.  

Miasteczko położone jest na wzgórzu, a schodami lub lokalną kolejką linową zjeżdżamy do centrum miasta, gdzie znajduje się wiele eleganckich sklepów.

Tu widać, że dotarliśmy do jednego z małych ekskluzywnych szwajcarskich miasteczek, w których pieniądze wydawane są lekką ręką. Wesoło pomrukuje silnik ferrari, małe kawiarenki serwują dobrze ubranym paniom Aperol Spritz, a na pięknej promenadzie nad jeziorem panuje prawdziwa rewia mody, gdzie prezentowane są naprawde drogie ubrania.  W mieście znaduje się mała plaża, piękny park, łodzie wycieczkowe czekające na chętnych na rejs po jeziorze oraz pyszne lody, które smakują prawie  tak jak włoskie.

Można też wybrać sie na obiad lub na najtańsze espresso w kraju. Tutejszy McDonalds serwuje kawę w prawdziwych filiżankach do espresso za jedyne 1 CHF. Pyszna kawa jest parzona w wysokiej jakości ekspresie marki Rancilio. Jak widać tutaj nawet w McDonalds dba się o wysoką jakość kawy.

Można do woli cieszyć atmosferą tego uroczego miasta, a następnie wrócić jednym z wielu pociągów do Bellinzone o dowolnej porze.

Wieczorem zbieramy się i zjemy wspólną pożegnalną kolację.

Dzień 6
Bellinzona - Zurich - Warszawa

Po śniadaniu wymeldujemy się z hotelu i w zależności od rozkładu lotów, jedziemy pociągiem na dworzec główny w Zurychu. Stąd mamy transfer na lotnisko. Czasami trafiają sie bezpośrednie pociągi z Bellinzony na lotnisko, więc wtedy od razu jedziemy pociągiem na lotnisko, zabierając ze sobą bagaż.

Dla naszej grupy dokonujemy rezerwacji miejsc w pociągu, ale jeśli ktoś chciałby wyjechać do Zurichu wcześniej, może to zrobić, korzystając z jednego z wielu pociągów. Na dworcu głównym można zostawic bagaż w schowku za 9 CHF. Przejazd na lotnisko z dworca głównego w Zurichu trwa ok. 12 minut.

Powrót do Warszawy.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 9 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1650 PLN

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa- Zurych - Warszawa
 • Podróż pociągiem zgodnie z programem w drugiej klasie
 • rejs z Lucerny do Flüelen
 • Gotthard Panorama Express w pierwszej klasie z Flüelen do Bellinzony
 • Rezerwację miejsc w miarę możliwości (nie dotyczy pociągów regionalnych)
 • Rejs pociągiem i statkiem Lucerna - Arth-Goldau - Rigi - Vitznau - Lucerna
 • Transfer bagażu między lotniskiem, a Lucerną oraz między hotelami (1 szt. na osobę)
 • zakwaterowanie w hotelach, w pokojach 2-osobowych (5 nocy)
 • wyżywienie: 5 śniadań, 2 kolacje (dzień 1 i 5)
 • Bilet Ticino na przejazdy lokalne itp.
 • Kartę Luzern Visitor uprawniającą do korzystania z transportu lokalnego i zniżek
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Wycieczki do Stanserhorn, którą należy zarezerwować przed wyjazdem (koszt 285 PLN/os) - patrz opis wycieczki dzień 3
 • Dodatkowych posiłków i napojów
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bezpłatny transport lokalny i zniżki na atrakcje

W obu hotelach przy zameldowaniu otrzymasz kartę, która uprawnia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską następnego dnia. Karta uprawnia również do zniżek na różne atrakcje, takie jak muzea, zamki, wycieczki statkiem, restauracje i kolejki linowe.

Hotel i bagaż

Wszystkie hotele są łatwo i wygodnie zlokalizowane w odległości krótkiego spaceru od stacji kolejowych. Z dworca w Lucernie do hotelu jest ok. 850 metrów. Hotel w Bellinzonie znajduje się tuż obok dworca. Transfer bagażu między lotniskiem a Lucerną oraz między różnymi hotelami jest wliczony w cenę wycieczki. Sami zabieramy bagaże z hotelu w Bellinzonie na lotnisko. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą mniejszego plecaka lub torby na jednodniowe wycieczki i dni podróży, w których nie zobaczysz swojego bagażu aż do wieczora.

Pogoda

Podczas podróży po krajach alpejskich pogoda może być zmienna. Zwykle w okresie, w którym podróżujemy, jest fantastycznie, ale, jak wszędzie indziej, możemy trafić na deszcz, grad lub mieszaną pogodę. Aby uzyskać jak najlepsze wrażenia z wycieczki radzimy wziąć ze sobą dobrą kurtkę przeciwdeszczową lub wiatrówkę.

Wycieczka do Stanserhorn

Cena obejmuje przedłużony bilet na pociąg do miasta Stan – stąd kolejka linowa CabriO do Stanserhorn. Normalna cena tylko za przejazd to 79 CHF. Cena dla Albatrosa (ok. 50 CHF). Wycieczkę należy zarezerwować z domu nie później niż 60 dni przed wyjazdem. Wycieczka na Stanserhorn trwa ok. 4 godziny.

Kolejność zwiedzania

Rezerwując przejazdy pociągiem w Szwajcarii planujemy daty z ponad rocznym wyprzedzeniem. Niestety przewoźnicy kolejowi ostateczne potwierdzenia biletów wystawiają dopiero około trzy miesiące przed podróżą. Istnieje więc ryzyko wprowadzania w programach naszych wycieczek zmian dotyczących kolejności zwiedzania. Zawsze jednak nasze programy są realizowane w całości. Do tej pory nie zdarzyło się nam, aby takie modyfikacje wprowadzać. Zdecydowaliśmy się jednak wspomnieć o takiej możliwości. 

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Pociag wspaniałą formą podrózowania wycieczka doskonale zorganizowna,przewodnik o dużej wiedzy i kulturze osobistej,Hotele dobrze zlokalizowane,czyste, z dobrym bufetem śniadaniowym.Nie trzeba nosic walizek,czekały w pokojach.Szwajcaria piękna,wszystko dopracowane jak w zegarku,
Date published: 2023-08-27
Rated 5 out of 5 by from Bardzo udana wycieczka Świetna organizacja, kompetentny przewodnik, dobre hotele, ciekawy program zwiedzania.
Date published: 2023-08-23
Rated 5 out of 5 by from suuuuper Szwajcaria naprawdę polecam hotele doskonale położone nie nosi się bagaży wszystko opłacone z góry bez wyciągania dodatkowych opłat Genialne Biuro
Date published: 2023-08-21
 • y_2024, m_4, d_12, h_5
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.41
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_3
 • loc_pl_PL, sid_CHRTR05, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki