Portugalia – z Lizbony do Porto

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz największe atrakcje Portugalii: urokliwą Lizbonę, stylowe Cascais, historyczne Óbidos, sanktuarium w Fatimie, urocze Porto i klifowe wybrzeże Atlantyku

Zapraszamy w podróż do najciekawszych zakątków środkowej Portugalii. Poznamy stolicę - Lizbonę, romantyczną Sintrę i wioskę rybacką Nazaré. Zajrzymy do malowniczego miasteczka Óbidos, otoczonego świetnie zachowanymi średniowiecznymi murami obronnymi, jedną z głównych atrakcji Portugalii. W Batalha zwiedzimy jeden z najpiękniejszych klasztorów w tym kraju, wpisany na listę UNESCO, a w Fatimie znajdziemy czas na chwilę zadumy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Porto zachwyci nas zabytkową architekturą, pięknymi widokami oraz słynnym lokalnym winem. Przespacerujemy się po Cascais, uroczym, kameralnym miasteczku na wybrzeżu Atlantyku, wzdłuż pięknej promenady do sąsiedniego Estoril. Po drodze będziemy mijać mnóstwo restauracji, kafejek i cukierni. Zachęcamy do spróbowania pysznych ciastek np. queijadianha z nadzieniem serowym lub travesseiro z migdałowym. Ze szczytu klifu Cabo da Roca, który jest najdalej na  zachód wysuniętą częścią kontynentu europejskiego, popatrzymy na potężne fale Oceanu Atlantyckiego.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EURO

Program wycieczki 7 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Porto. Spacer po mieście - katedra
Dzień 2
Czas wolny w Porto. Dla chętnych wycieczka "Braga i Guimarães" (dodatkowo płatna)
Dzień 3
Rzeka Douro i miasto uniwersyteckie Coimbra. Przejazd do Nazaré i wspólna kolacja.
Dzień 4
Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha. Fatima. Mury obronne w Óbidos. Klasztor Cystersów w Alcobaça.
Dzień 5
Przejazd z Nazare do Lizbony. Dzielnice Alfama i Belém, klasztor Hieronimitów
Dzień 6
Baśniowa Sintra. Widoki z Cabo da Roca. Wizyta w Cascais i Estoril. Lizbona
Dzień 7
Wylot z Lizbony do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
6 498,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Porto. Spacer po mieście - katedra
Urocze Porto

Przylot do Porto -  miasta malowniczo rozłożonego na skalistych wzgórzach, nad wpadającą do oceanu rzeką Douro. Niepowtarzalną atmosferę i urok Porto wyczujemy w nadbrzeżnych knajpkach i wąskich uliczkach najstarszej części miasta. Porto łączy w sobie interesujące atrakcje turystyczne, piękne plaże oraz możliwość degustacji słynnego lokalnego porto.  
Na uwagę zasługuje tu piękny kościół Świętego Ildefonsa, od zewnątrz pokryty ponad jedenastoma tysiącami tradycyjnie pomalowanych niebieskich płytek azulejos. Aby zobaczyć inne, jeszcze bardziej interesujące dzieło stworzone z tych płytek, należy odwiedzić stację kolejową São Bento, jedną z najpiękniejszych stacji w Europie.
Innym ciekawym zabytkiem Porto jest ufortyfikowana katedra Sé do Porto, którą charakteryzuje surowy urok zewnętrznej romańskiej fasady oraz przepych barokowego wnętrza.  

Będąc w Porto nie można nie spróbować tutejszego wina porto. My również, w jednej z licznych piwniczek, poznamy tajniki wytwarzania wina oraz skosztujemy tego trunku. Trzeba tylko uważać, bo porto dość szybko uderza do głowy.

Po zwiedzaniu pojedziemy na nocleg do hotelu w Porto.

Dzień 2
Czas wolny w Porto. Dla chętnych wycieczka "Braga i Guimarães" (dodatkowo płatna)
Most Ponte Luis, Porto

Dzisiejszego dnia mamy czas wolny w Porto. Polecamy wybrać się na wieżę Torre dos Clérigos, stanowiącą część barokowego kościoła Clérigos. Chociaż w górę prowadzi aż 240 stopni, warto jest się na nie wspiąć, ponieważ z punktu widokowego na wieży rozciąga się niesamowity widok na całe miasto. Warto też odwiedzić Ogrody Pałacu Kryształowego (Jardins do Palácio de Cristal), z których można podziwiać pejzaże nad rzeką Douro.    
 
Inną alternatywą jest wycieczka (dodatkowo płatna) do Bragi i Guimarães.  

Guimarães uważane jest za kolebkę Portugalii, ponieważ jest ono miejscem urodzin jej pierwszego króla, Alfonso Henriquesa, i jako pierwsze pełniło funkcję stolicy Portugalii. Miasto słynie ze starożytnego zamku, którym rządziła pierwsza portugalska dynastia, oraz imponującego pałacu Paço dos Duques de Bragança (Pałac Diuków Bragançy), licznych pięknych placów oraz kolejki linowej na wzgórze Penha, skąd rozpościera się wspaniały panoramiczny widok na Guimarães.  

Kolejnym miastem, które odwiedzimy podczas wycieczki, będzie Braga – religijne centrum Portugalii. Bogate sakralne dziedzictwo tego miejsca jest widoczne w wielu wspaniałych kościołach i zdobionych religijnych budowlach, wśród których znajduje się także najstarsza katedra w Portugalii oraz, położony niedaleko Bragi, jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków północnej Portugalii: Kościół Bom Jesús do Monte. Stoi on na szczycie stromego wzgórza, a do jego drzwi prowadzą dekorowane, barokowe schody, symbolizujące wniebowstąpienie. Braga to też idealne miejsce by poznać życie Portugalczyków żyjących z daleka od turystycznych atrakcji. Warto wybrać się na spacer po uliczkach Bragi, by wypić kawę w jednej z kafejek.

Nocleg w Porto.

Dzień 3
Rzeka Douro i miasto uniwersyteckie Coimbra. Przejazd do Nazaré i wspólna kolacja.
Porto w dolinie rzeki Douro

Po śniadaniu i wykwaterowaniu chętni wybiorą się na 45-minutowy rejs po rzece Douro (rejs jest płatny dodatkowo 68 PLN/os i należy go zakupić z domu, nie później niż 45 dni przed wylotem).
Porto usytuowane jest w dolinie rzeki Douro, która dzieli miasto na dwie części. Po jednej stronie znajduje się najstarsza część Porto ze słynną dzielnicą Ribeirą. Po drugiej stronie Douro zobaczymy słynną Vila Nova de Gaia: miejsce, w którym mają swoje piwnice najwięksi producenci wina porto. Obie części spina ze sobą sześć mostów rozpostartych nad rzeką. Najsłynniejszy z nich to symbol miasta - Ponte Dom Louis I, dwukondygnacyjny most z kutego żelaza. Autorem jego projektu był Teofil Seyrig, uczeń Gustawa Eiffla. Z mostu rozpościera się cudowny widok na rzekę i zacumowane wzdłuż wybrzeża barcos rabelos, stare rzeźbione łodzie, które służyły kiedyś do transportu porto.
Jedną z największych atrakcji Porto jest dzielnica Ribeira, wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Warto wybrać się tu na spacer wąskimi, krętymi średniowiecznymi uliczkami ciągnącymi się wzdłuż charakterystycznych domków krytych czerwonymi dachami, gdzie zobaczyć można codzienne życie mieszkańców, niegdyś głównie rybaków.

Po rejsie lub indywidualnym zwiedzaniu Porto wyruszymy w stronę Nazare, po drodze wstępując do Coimbry, która jest dawną stolicą państwa, miejscem narodzin sześciu królów Portugalii, a obecnie miastem z najstarszym uniwersytetem w kraju, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Coimbra urzeka malowniczym położeniem wśród wzgórz nad rzeką Mondego, licznymi zabytkami, muzyką fado oraz niepowtarzalną atmosferą, tworzoną przez studencką społeczność.
Po przyjeździe do Nazaré, zakwaterujemy się w hotelu i zjemy wspólną kolację.

Dzień 4
Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha. Fatima. Mury obronne w Óbidos. Klasztor Cystersów w Alcobaça.
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Dzień zaczniemy od wyjazdu do Batalha, gdzie odwiedzimy przepiękny klasztor Mosteiro de Santa Maria da Vitórian (Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej), ufundowany przez króla Jana I. Budowa tego gotyckiego, misternie zdobionego klasztoru, z elementami typowego dla Portugalii stylu manuelińskiego, trwała prawie 200 lat. W skład całego kompleksu klasztornego wchodzą m in. wybudowana w stylu promienistego gotyku trójnawowa bazylika, Kaplica Fundatora (Capela do Fundador) z grobowcem króla Jana I i jego żony, Kapitularz, w którym znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza upamiętniający portugalskich żołnierzy poległych w czasie pierwszej wojny światowej, refektarz (obecnie siedziba Muzeum Wojskowego), bogato zdobione Krużganki oraz królewski panteon Edwarda I zwany Niedokończonymi Kaplicami (Capelas Imperfeitas), którego budowę nakazał król Duarte, a wykonawcą zaś został David Hugenot. W 1983 roku Klasztor w Batalha wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolejną atrakcją na trasie naszego zwiedzania będzie miejscowość Fatima - cel pielgrzymek ludzi z całego świata. Do 1917 roku miejsce to było całkiem zwyczajną i spokojną wioską. Wszystko się zmieniło, gdy trójce małych pastuszków objawiła się Maryja. Historia mówi, że objawienie to miało miejsce kilka razy. Matka Boska rozmawiała jednak wyłącznie z trójką dzieci i ogłosiła im wieści, które dzisiaj znane są jako trzy tajemnice fatimskie. Od tamtej pory wioska stała się ważnym miejscem pielgrzymek dla katolików.
 
Kolejną atrakcją wycieczki będzie miasteczko Óbidos. W Óbidos znajduje się świetnie zachowane stare miasto forteczne, otoczone średniowiecznymi murami. Miasto jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Portugalii. Od wieków portugalscy władcy przekazywali Óbidos swoim małżonkom, jako prezent ślubny. Urokliwe budynki, ciągnące się wzdłuż wąskich, brukowanych uliczek, po dziś dzień są zamieszkiwane i dobrze utrzymane. Do Óbidos co roku przybywają rzesze turystów. W centrum miasta, w liczących sobie już kilkaset lat budynkach mieszczą się małe butiki, przytulne kawiarenki i restauracje. Óbidos jest także stolicą portugalskiej wiśniówki, której będziemy mogli skosztować podczas krótkiej degustacji (cena ok. 2 eur).

Następnie udamy się do miasteczka Alcobaça, słynącego z największego gotyckiego kościoła w Portugalii, czyli  Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça, wpisanego na listę UNESCO w 1989 roku. Klasztor zbudował zakon Cystersów. Na jego terenie znajdują się okazałe klasztorne kuchnie oraz grobowce średniowiecznych kochanków: Piotra Okrutnego i Ines de Castro.

Wieczorem wrócimy do hotelu w Nazaré. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 5
Przejazd z Nazare do Lizbony. Dzielnice Alfama i Belém, klasztor Hieronimitów
Panorama Lizbony o zachodzie słońca

Dzisiaj poznamy bliżej stolicę Portugalii, czyli czarującą i górzystą Lizbonę, będącą miastem magicznym i niepowtarzalnym. To mozaika smaków, kolorów, historii i teraźniejszości.  

Przejdziemy się m.in. uliczkami klimatycznej Alfamy, dzielnicy zbudowanej jeszcze za czasów Maurów. Na wzniesieniach Alfamy można spotkać tramwaje w stylu retro, nadające okolicy jeszcze bardziej nostalgicznej atmosfery. Zobaczymy także katedrę Sé, zbudowaną na miejscu wcześniejszego meczetu oraz dotrzemy do punktu widokowego, miradouro Portas Do Sol.

Odwiedzimy również dzielnicę Belém, będącą nagromadzeniem narodowych zabytków Portugalii związanych z erą wielkich odkryć geograficznych. Może nam się również uda skosztować najsłynniejszych słodkości w całej Portugalii – ciasteczek Pasteis de Belém. To właśnie tutaj, według legendy, te ciasteczka się narodziły, a fabryka je produkująca sprzedaje Pasteis de Belem od 1837 roku.  

Spacerując dalej dojdziemy do Wieży Belém wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ci, którzy wejdą na jej szczyt, dostrzegą słynny Pomnik Odkrywców (Padrão dos Descobrimentos), upamiętniający erę wielkich odkryć geograficznych oraz osoby zasłużone dla Portugalii. 

W trakcie naszej wędrówki po stolicy zawitamy też do imponującego klasztoru Hieronimitów, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na uwagę zasługują zachwycające krużganki wybudowane w, spotykanym wyłącznie w Portugalii, stylu manuelińskim, będącym połączeniem stylu gotyckiego z orientalnymi oraz morskimi zdobieniami.

Nocleg i kolacja w Lizbonie. 

Dzień 6
Baśniowa Sintra. Widoki z Cabo da Roca. Wizyta w Cascais i Estoril. Lizbona
Cascais

Po śniadaniu wyruszymy do Sintry, aby podziwiać piękne królewskie pałace i stare miasto. Romantyczna architektura budynków przypomina baśniowe zamki.  

Zwiedzimy Pałac Narodowy, po portugalsku Palácio Nacional de Sintra, z jego charakterystycznymi dwoma białymi wieżami, kominami kuchennymi, który na stałe zagościł w krajobrazie Sintry i stał się jednym z jej symboli.

Pałac to fascynująca mieszanka gotyku, stylu manuelińskiego oraz mauretańskiego. Od roku 1995 wchodzi w skład krajobrazu kulturowego Sintry wpisanego na listę UNESCO. Przez wiele lat była to siedziba królewska i między innymi to w tym miejscu Jan I Wielki miał opracować plan podboju Ceuty w północnej Afryce (1415 rok). Swoją funkcję pełnił aż do końca XIX wieku, kiedy to  pałac stał się narodowym zabytkiem, a w roku 1940 doczekał się swojej rewitalizacji przez portugalskiego architekta Raula Lino.

Z Sintry pojedziemy do Cabo da Roca, najdalej na zachód wysuniętego przylądka kontynentu europejskiego. Z wysokiego klifu będziemy podziwiać majestatyczny krajobraz potężnych wód Atlantyku.

Następnie wzdłuż pięknego wybrzeża Atlantyku udamy się z powrotem do czarującego miasteczka Cascais. Po drodze będziemy mijać piaszczyste złote plaże Santo Amaro i Carcavelos, przejedziemy także przez kurort Estoril, znany z licznych zabytków takich jak forty, zamki i kościoły, piaszczystych plaż oraz bogatego życia nocnego. Estoril słynie z największego w Europie kasyna, wyścigów Formuły 1 oraz turniejów tenisowych i golfowych.

Po powrocie do Lizbony nasz pilot chętnie udzieli wskazówek co do wyboru miejsca na kolację. Kolacja jest we własnym zakresie.

Dzień 7
Wylot z Lizbony do Warszawy

Po śniadaniu będzie czas do własnej dyspozycji. Następnie udamy się na lotnisko w Lizbonie na lot powrotny do Polski.

Wycieczka do Bragi i Guimarães

Zapraszamy na wycieczkę do Bragi, słynącej z sakralnych zabytków, oraz do Guimarães, gdzie zwiedzimy Pałac Diuków Bragançy (więcej o wycieczce w opisie programu – dzień 2).

Pakiet wycieczkowy należy zamówić najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Będzie zrealizowany przy min. 20 chętnych.

Cena: 170 PLN

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 6 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1750 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota 
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Porto - Lizbona - Warszawa 
 • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie 
 • Zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym w hotelach 3* i 4* (2 noclegi w Porto, 2 noclegi w Nazare, 2 noclegi w Lizbonie) 
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 3 kolacje (dzień 1, 3, 5)
 • Degustację wina porto 
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW 
Cena nie zawiera
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Wycieczki do Bragi i Guimarães (170 zł/os.) 
 • Napojów do posiłków 
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i przewoźników, około 10 €/os 
 • Wydatków indywidualnych 
 • Wszystkiego co nie zostało wymienione w "Cena zawiera" 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników 

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Dowiedz się więcej 

Więcej informacji o Portugalii znajduje się na naszych stronach: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/portugalia, gdzie jest wiele informacji dotyczących np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień. 

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Ciekawe miejsca Trochę za mało czasu na atrakcje Lizbony. Program nie całkiem skoordynowany ze świętem majowym.
Date published: 2024-05-08
Rated 4 out of 5 by from Wycieczka po Portugalii Bardzo niefortunne połączenia lotnicze! Podróżowanie po Europie z przesiadkami to zły pomysł! 90% wycieczkowiczów to osoby 50+, 60+ i 70+. i dotarcie z Lizbony do Warszawy brutto dopiero po 15 godzinach - to bardzo męczące.
Date published: 2024-05-07
Rated 5 out of 5 by from Portugalia Porto-Lizbona Bardzo ciekawy program wycieczki, odwiedziliśmy wiele miejsc, które mnie zaskoczyły, do ej pory myślałam, że tylko Lizbona jest warta uwagi. Świetne hotele, bardzo wysokiej klasy autobus, który mieliśmy do dyspozycji, fantastyczny kierowca. I co najważniejsze, wspaniały przewodnik, pani Kasia.
Date published: 2024-05-05
Rated 5 out of 5 by from Zaskakująca bogactwem wrażeń Portugalia. Podróż zorganizowana b.dobrze, jedynie oczekiwanie w Amsterdamie na samolot do Polski b.męcząca. Cały ostatni dzień w podróży.Przewodniczka P.Katarzyna była perfekcyjna. Duże brawa za wieczór z muzyką Fado.
Date published: 2024-05-05
Rated 3 out of 5 by from Rozczarowujący program i pilot Nie rozumiem intencji straty czasu na muzeum powozów , i inne muzeum i brak czasu na spokojny pobyt na wybrzeżu
Date published: 2024-05-05
Rated 5 out of 5 by from Portugalia to będzie dla mnie niezapomniana podróż. Do Portugalii pojechałam przypadkiem, szykowałam się w zupełnie innym kierunku. Nie żałuję, to był bardzo ciekawy wyjazd dla mnie pod każdym względem, tym bardziej że moje informacje o Portugalii były skromne. Ciekawa historia, zabytki, widoki, sympatyczni mieszkańcy i pyszne portugalskie przysmaki , nawet pogoda dopisała, ciepło i słonecznie, a to ważne, można chcieć więcej ?! Pani Katarzyna nasz pilot-przewodnik zapewniła nam spokój, bezpieczeństwo i oczywiście przekazała moc informacji od historii, po kulturę, zwyczaje, życie codzienne. Organizacja wyjazdu wg mnie (opóźnienia lotów - przeloty łączone- tranzyt, w tym roku to prawie norma) była na 5.
Date published: 2022-09-28
Rated 4 out of 5 by from Bom tardes, Portugal Portugalia jest piękna interesująca, dla amatorów świetna kuchnia. Niestety skomasowany, intensywny program wycieczki nie dawał praktycznie żadnych możliwości "posmakowania" kraju. Kasia-pilotka starała sie dawać nam jak najwięcej wolnego czasu, ale miała bardzo ograniczone ramy czasowe. Przy takiej cenie dopłacenie za 1-2 dni więcej pozwolołoby spełnić indywidualne oczekiwania uczestników[ np. Muzeum Belem ]. Niestety japońskie tempo
Date published: 2022-09-27
Rated 5 out of 5 by from Bardzo udana podróż po Portugalii Czekałam na ten wyjazd od ubiegłego, pandemicznego roku i warto było czekać. Najwyższą ocenę otrzymują piloci. Pan Jacek za jego opiekuńczość w trakcie podróży. Pani Bożena za profesjonalizm w każdym zakresie. Jako prowadząca grupę ocena bardzo dobra, za znajomość historii kraju, za wiedzę o jej teraźniejszości ocena doskonała.
Date published: 2021-09-29
 • y_2024, m_6, d_23, h_7
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_2, tr_9
 • loc_pl_PL, sid_PTRTR11, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki