Rejs po pięknym, modrym Dunaju

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Niezapomniany rejs statkiem po rzece Dunaj przez Austrię, Węgry i Słowację

Żadna inna rzeka w Europie nie łączy tak wielu różnych kultur jak Dunaj. Od swojego źródła w południowych Niemczech płynie w kierunku wschodnim aż przez 10 krajów, by w końcu wpłynąć do Morza Czarnego. 

Podczas naszej podróży na pokładzie statku MS Bellissima odwiedzimy piękne, imponujące metropolie: Wiedeń, Budapeszt i Bratysławę. Popłyniemy do tych przepięknych stolic kultury a z pokładu statku będziemy podziwiać wspaniałe krajobrazy rzeczne.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe, Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro, Forint węgierski

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Monachium w Niemczech. Przejazd do Passau i zaokrętowanie na statek
Dzień 2
Krems, Austria. Wycieczka do Opactwa Benedyktynów Goettweig i zwiedzanie Krems (dodatkowo płatne)
Dzień 3
Ostrzyhom i Budapeszt, Węgry. Zwiedzanie Ostrzyhomia, Bazylika św. Wojciecha, spacer po Budapeszcie
Dzień 4
Budapeszt, Węgry. Zwiedzanie miasta i jego imponującej architektury oraz Novy Most (dodatkowo płatne)
Dzień 5
Bratysława, Słowacja. Spacer na starówkę
Dzień 6
Wiedeń, Austria. Wycieczka do pałacu Hofburg, katedry i na ulicę Ringstrasse (dodatkowo płatna)
Dzień 7
Linz, Austria. Spacer po mieście z pilotem
Dzień 8
Przypłynięcie do Passau, przejazd do Monachium i powrót do Warszawy

MS Bellisima PL

MS Bellissima to wygodny i nowoczesny statek rzeczny z miejscami dla 134 pasażerów na dwóch pokładach.

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Monachium w Niemczech. Przejazd do Passau i zaokrętowanie na statek Wypłynięcie godz. 21.30
MS Bellissima

Po wylądowaniu w Monachium pojedziemy autokarem do miejscowości Passau położonej nad brzegiem Dunaju. Tutaj cumuje statek MS Bellissima, na którym przez kolejne 8 dni będziemy spędzać czas. Po zaokrętowaniu będzie czas wolny na odpoczynek i poznanie statku.
Następnie spotkamy się na obiadokolacji w restauracji na pokładzie. Wieczorem odpłyniemy w kierunku Austrii.

Dzień 2
Krems, Austria. Wycieczka do Opactwa Benedyktynów Goettweig i zwiedzanie Krems (dodatkowo płatne) Przypłynięcie godz. 12.15, wypłynięcie godz. 18.15.
Krems nad Dunajem

Rano przepłyniemy przez malowniczy krajobraz doliny Wachau w Austrii. Około południa przypłyniemy do miejscowości Krems nad Dunajem. 

Jest to niewielkie austriackie miasteczko położone nad Dunajem około 70 km na zachód od Wiednia. Miejscowość liczy około 24 tys. mieszkańców i jest najstarszym miastem w Dolnej Austrii. Słynie przede wszystkim z Opactwa Benedyktynów Goettweig, do którego się udamy (wycieczka zawarta w cenie podstawowej). Królujące majestatycznie na wzgórzu nad miastem opactwo zostało założone w 1083 roku. W XII wieku w klasztorze powstała szkoła, która działa do dzisiaj. Strawiony pożarem klasztor został odbudowany w XVIII wieku w stylu barokowym i jest obecnie jedną z najwspanialszych i najlepiej zachowanych budowli barokowych w Europie, zaś zbiory bogatej biblioteki klasztornej, która niemal cudem przetrwała drugą wojnę światową, liczą ponad 130 tys. dzieł!

Średniowieczna zabudowa centrum miasta jest bardzo dobrze zachowana. Krems otoczone jest wzgórzami i pagórkami. Ze wzgórz w kierunku miasta schodzą winnice, na których opiera się dobrze rozwinięty przemysł winiarski. 

Po wycieczce proponujemy udać na samodzielne zwiedzanie miasta lub spędzić czas na pokładzie statku.

Dzień 3
Ostrzyhom i Budapeszt, Węgry. Zwiedzanie Ostrzyhomia, Bazylika św. Wojciecha, spacer po Budapeszcie Wpłynięcie godz. 10:30, wypłynięcie do Ostrzyhomia godz. 16.30. Wpłynięcie do Budapesztu o godz. 20.45.
Ostrzyhom, Węgry

Przed południem statek przypłynie do Ostrzyhomia (węg. Esztergom) w północnych Węgrzech przy samej granicy ze Słowacją. To tutaj góruje nad miastem największa i najważniejsza na Węgrzech katedra - Bazylika św. Wojciecha. Ta klasycystyczna, zwieńczona zieloną kopułą budowla jest znakiem rozpoznawczym miasta. Została wzniesiona na wysokim wzgórzu w zakolu Dunaju, które z jednej strony jest łatwo dostępne, z drugiej zaś odseparowane rzeką. Ze względu na swoje położenie wzgórze to od wieków odgrywało ważną rolę w życiu narodu węgierskiego jako centrum życia świeckiego bądź duchownego. W średniowieczu najprawdopodobniej było tu aż 7 kościołów, w tym poprzednia katedra, na miejsce której powstała w XIX wieku obecnie nam znana majestatyczna katedra, przewyższająca rozmiarami i rozmachem poprzedniczkę. Budowla była inspirowana Bazyliką Św. Piotra w Watykanie.

Dla chętnych proponujemy zwiedzanie Esztgerom i katedry z przewodnikiem.

Wieczorem przybijemy do Budapesztu. Chętni mogą wybrać się z przewodnikiem na krótki wieczorny spacer po najbliższej okolicy.

(Wycieczkę do katedry w Esztgerom oraz wieczorny spacer po Budapeszcie armator oferuje dodatkowo. Wycieczki można zamówić i opłacić na pokładzie statku. W przypadku zgłoszenia się większej liczby chętnych w wycieczkach weźmie również udział polski pilot)

Dzień 4
Budapeszt, Węgry. Zwiedzanie miasta i jego imponującej architektury oraz Novy Most (dodatkowo płatne) Wypłynięcie godz. 20.45

Niemal cały dzień pozostaniemy w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc nad Dunajem – stolicy Węgier, Budapeszcie, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Około 1000 roku pierwszy król Węgier Stefan I przeprowadził chrystianizację kraju. W roku 1526 Turcy zajęli miasta Budę i Peszt, ważne ośrodki handlowe. Sułtan Sulejman I przekształcał kościoły w meczety, Turcy budowali również piękne łaźnie w stylu tureckich łaźni hammam oraz modernizowali fortyfikacje. Ślady tych działań są obecne do dzisiaj, a w architekturze Budapesztu widać wyraźne pozostałości z okresu, w którym inspiracje architektoniczne czerpano z Orientu.

Budapeszt oznacza połączenie miast Budy i Pesztu, jednak współczesna stolica składa się właściwie aż z trzech miast: Budy, Pesztu i Óbuda (co oznacza "Stara Buda”). Zostały one połączone w całość w 1872 roku. To wtedy rozpoczął się złoty wiek miasta, którego kulminacja przypadła na okres otwarcia pierwszej w Europie kolei podziemnej (dzisiejsze metro). 

Pod koniec drugiej wojny światowej, a dokładnie od dnia 13 lutego 1945 r., cały Budapeszt znalazł się pod kontrolą oddziałów radzieckich. Węgry otrzymały socjalistyczny rząd, który był kontrolowany przez Sowietów. Około 10 lat później, najpierw studenci, a potem również wielu innych Węgrów, zjednoczyli się we wspólnych demonstracjach przeciwko rządowi, które jesienią 1956 r. przekształciły się w masowe powstanie na Węgrzech. Zanim pokonano demonstrantów, zginęło od 25 000 do 50 000 Węgrów i około 7000 radzieckich żołnierzy.

Obrazy i wspomnienia z roku 1956 ożyły ponownie 16 czerwca 1989 r., kiedy setki tysięcy Węgrów wyszły na ulicę, by uczcić byłego premiera Węgier Imre Nagy, zhańbionego i straconego 31 lat wcześniej. Te demonstracje przyniosły nowe polityczne zmiany i obluzowanie żelaznej kurtyny na granicy węgiersko-austriackiej. Tysiące Niemców z Niemiec Wschodnich skorzystało z okazji, jaką dawała ta droga ucieczki z DDR, co zapoczątkowało upadek Związku Radzieckiego i Żelaznej Kurtyny.

Dzisiaj podczas spaceru z pilotem zwiedzimy miasto.

Budapeszt słynie od stuleci ze swoich uzdrowisk. To Rzymianie jako pierwsi odkryli 118 naturalnych źródeł, z których każdego dnia wytryskuje z głębi ziemi ponad 70 milionów litrów ciepłej wody termalnej. Od tamtego czasu źródła przyciągają licznych podróżnych.

Stolica Węgier ma do zaoferowania również wiele innych atrakcji, o czym będziemy mieli okazję się przekonać podczas naszej pieszej wycieczki po tym czarującym, przedzielonym na pół mieście. Buda i Peszt leżą po dwóch stronach rzeki Dunaj i łączy je osiem mostów. W Budzie znajdują się dwa główne wzgórza starej części miasta, a mianowicie Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Królewskim i Góra Gellérta z cytadelą. 

(Wycieczka dnia nie jest zawarta w cenie wyjazdu. Istnieje możliwość wykupienia pakietu wycieczek – więcej informacji w programie.)

Dzień 5
Bratysława, Słowacja. Spacer na starówkę Wpłynięcie godz. 13.45, wypłynięcie godz. 23.00.
Bratysława, Słowacja

Dziś nasz statek zacumuje w porcie w Bratysławie. To nie tylko największe miasto Słowacji, ale również stolica tego młodego państwa, które w swojej obecnej postaci powstało dopiero 01.01.1993 roku po rozpadzie Czechosłowacji.

Słowacja graniczy z Węgrami na południu i z Austrią na zachodzie, a Bratysława rozpościera się jak wachlarz na obu brzegach potężnego Dunaju u podnóża Małych Karpat. W miejscu, gdzie spotykają się góry i rzeka, dostrzeżemy zdobiące zbocza winnice. W starej części miasta można podziwiać wiele pięknych zabytków, które przetrwały zarówno panowanie austriacko-węgierskie, jak i czasy socjalistycznych rządów.
Dzięki swojemu położeniu na granicy między umiarkowaną i ciepłą strefą klimatyczną Bratysława zalicza się do najbardziej słonecznych miejsc Słowacji ze średnio 1.976 godzinami słońca w roku. Oznacza to wysokie prawdopodobieństwo, że nasz pobyt w tym mieście, które nie gości aż tylu turystów co Praga czy Budapeszt, ale ma równie wiele do zaoferowania, odbędzie się pod znakiem słonecznej pogody.

Do największych atrakcji Bratysławy należą starówka i zamek. Na Starym Mieście znajdziemy liczne muzea (np. Muzeum Miasta z przerażającą izbą tortur). 

Położony na wzgórzu nad brzegiem Dunaju zamek był w okresie od I do V wieku jednym ze strategicznych punktów Cesarstwa Rzymskiego. Warto wspiąć się na zamek, żeby popodziwiać piękne widoki. Na zamku znajduje się również Muzeum Historyczne Słowacji. 

Podczas dzisiejszej wycieczki z Albatrosem udamy się z pilotem na piesze zwiedzanie starówki, Staré Mesto, podczas którego będziemy mogli zobaczyć piękne kościoły rokokowe i barokowe, sąsiadujące ze wspaniałymi pałacami. Zobaczymy, między innymi, gotycką katedrę św. Marcina, która w okresie od 1563 do 1830 roku była miejscem koronacji węgierskich królów. 

Na ulicach w oczy rzucają się posągi i uliczni artyści, a życie mieszkańców toczy się w okolicy Ulicy Michalskiej z jej licznymi restauracjami i sklepami oraz Bramy Michalskiej – jedynej zachowanej bramy miejskiej w średniowiecznych umocnieniach miasta. Na szczycie otaczającej bramę wieży o wysokości 51 metrów znajduje się rzeźba Michała Archanioła. Współcześnie w wieży mieści się muzeum broni. 

Zakończymy wycieczkę przy moście Novy Most. Na wysokości 95 metrów pylon mostu jest zwieńczony tarasem o kształcie przypominającym „latający spodek”, z którego można podziwiać miasto i rzekę. Dziesięć metrów poniżej mieści się restauracja, w której można nabyć różnego rodzaju napoje (bilet wstępu na „latający spodek” nie jest zawarty w cenie wycieczki).

(Wycieczka dnia nie jest zawarta w cenie wyjazdu. Istnieje możliwość wykupienia pakietu wycieczek – więcej informacji w programie).

Armator oferuje również wieczorną wycieczkę minipociągiem po Bratysławie. Wycieczkę można zamówić i opłacić na pokładzie statku. W przypadku zgłoszenia się większej liczby chętnych w wycieczce weźmie również udział polski pilot.

Dzień 6
Wiedeń, Austria. Wycieczka do pałacu Hofburg, katedry i na ulicę Ringstrasse (dodatkowo płatna) Wpłynięcie godz. 06.30, wypłynięcie godz. 18.30
Wiedeń, Austria

Rankiem wpłyniemy do cesarskiej stolicy Austrii, Wiednia, a dokładnie na wiedeńskie przedmieścia Nußdorf. Od XVI wieku Nußdorf był najważniejszym portem w rejonie Wiednia. Towary transportowano drogą wodną w górę i dół Dunaju, a ponieważ pozostałe trasy wodne do Wiednia były wąskie i trudnodostępne, statki cumowały właśnie tutaj. Tak pozostało do dziś i my również zacumujemy właśnie w Nußdorf.

Centrum Wiednia to imponujące pałace habsburskie i zielone parki. W Wiedniu spotykają się tradycja i nowoczesność: walce Straussa są wygrywane nawet wtedy, kiedy na bal idą dwudziestolatkowie, a dawne cesarskie stajnie odrodziły się w postaci zaskakującej i bardzo żywej dzielnicy muzealnej.

Starą część Wiednia otacza piękny bulwar Ringstrasse z wieloma wspaniałymi budowlami. Przy Ringstrasse Albatros zaprasza w ramach wycieczki dnia na fascynującą pieszą wyprawę przez czarujące historyczne centrum Wiednia. 

Zobaczymy imponującą gotycką katedrę Św. Szczepana i przejdziemy eleganckim Graben – jednym z głównych deptaków Wiednia ciągnącym się od placu Św. Michała, na którym archeolodzy znaleźli ruiny sięgające czasów rzymskich, w kierunku kompleksu Hofburg, aż do placu Bohaterów (Heldenplatz). Stoją tutaj posągi jeździeckie, przedstawiające dwóch znanych bohaterów austriackich: księcia Eugeniusza i arcyksięcia Karola l. W kompleksie Hofburg mieści się również słynna Hiszpańska Szkoła Jazdy Konnej, w której nadal kultywowane są dawne tradycje klasycznego jeździectwa, którego początki sięgają 400 lat wstecz.

Po południu będziemy mieć czas wolny, który można przeznaczyć np. na zwiedzanie pałacu Schönbrunn. Pałac był letnią rezydencją rodu Habsburgów, a w szczególności cesarzowej Elżbiety, znanej jako Sisi. Posiadający 1441 komnat pałac został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To jeden z najważniejszych zabytków architektonicznych, kulturowych i historycznych Austrii. Ponad 300-letnia historia pałacu odzwierciedla gusta i zainteresowania zmieniających się monarchów. 

(Wycieczka dnia nie jest zawarta w cenie wyjazdu. Istnieje możliwość wykupienia pakietu wycieczek – więcej informacji w programie).

W Wiedniu armator proponuje również wycieczkę autokarową do sąsiadującej z Wiedniem okolicy z miejscowością Klosterneuberg. Wycieczkę można zamówić i opłacić na pokładzie statku, a w przypadku zgłoszenia się większej liczby chętnych w wycieczce weźmie również udział polski pilot.

Dzień 7
Linz, Austria. Spacer po mieście z pilotem Wpłynięcie godz. 13.30, wypłynięcie godz. 19.30

Podczas porannego rejsu panoramicznego będziemy podziwiać z pokładu statku cudowne krajobrazy, które czekają na nas w połowie drogi między Linz a Passau. Pętla Dunaju Schlögener Schlinge to pełen serpentyn niezwykły fenomen przyrodniczy, gdzie rzeka zmienia kierunek dwa razy. Ten odcinek trasy uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc Dunaju. W przeszłości znany był z tego, że rzeczne statki miały trudności z jego pokonaniem z powodu silnego prądu. Dzisiaj jest to już prostsze, ponieważ elektrownie i śluzy uspokoiły rzekę.

Po lunchu dopłyniemy do austriackiej miejscowości Linz. Miasto rozpościera się po obu brzegach Dunaju i mimo pięknego położenia ma opinię nieciekawego miasta przemysłowego. W ostatnich latach miastu udało się jednak rozwinąć w miasto kultury z przyjemnym i ruchliwym centrum przy Hautplatz, otoczonym pięknymi barokowymi i renesansowymi fasadami. Dzięki nowszym inicjatywom, takim jak Muzeum Sztuki Lentos, Brucknerhaus czy centrum Ars Electronica, Linz wyznaczono w 2009 roku na europejską stolicę kultury.

Dla chętnych proponujemy wybrać się na wycieczkę z pilotem po Linz,  między innymi również w okolice placu Hauptplatz. Będzie również możliwość skorzystania z jednej z wycieczek proponowanych przez statek.

Dzień 8
Przypłynięcie do Passau, przejazd do Monachium i powrót do Warszawy Wpłynięcie godz. 03.30

Po śniadaniu na statku i pożegnaniu się z załogą, pojedziemy na lotnisko w Monachium, gdzie będzie na nas czekać samolot do Polski.

Pakiet wycieczek

 • Półdniowa wycieczka w Krems ze zwiedzaniem klasztoru Goettweig i miasta
 • Półdniowa wycieczka w Wiedniu ze zwiedzaniem cesarskiego Wiednia
 • Półdniowa wycieczka w Budapeszcie i zwiedzanie miasta
 • Półdniowa wycieczka w Bratysławie - zwiedzanie starego miasta

Cena:  648zł/os 

Informacja o cenie

Dopłata do kabin jednoosobowych

Wyjazdy 2020:
Kabina 1-osobowa, główny pokład: 3 198, - PLN
Kabina 1-osobowa, wyższy pokład: 5 998, - PLN

Wyjazdy 2021:
​Kabina 1-osobowa, główny pokład: 3 498, - PLN
Kabina 1-osobowa, wyższy pokład: 6 298, - PLN

Podwyższenie standardu kabiny

Więcej informacji o typach dostępnych kabin znajduje się w części "Więcej o statku"

 • Kabina 2-osobowa, wyższy pokład: 1 598, - PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bezpośredni przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Monachium - Warszawa
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów na statku wycieczkowym MS Bellissima w kabinie dwuosobowej z oknem, na pokładzie głównym
 • Wyżywienie: pełne na statku od obiadokolacji w pierwszym dniu do śniadania w ósmym dniu oraz kawa i herbata do posiłków na statku 
 • Codzienne sprzątanie kabiny 
 • Ręczniki w kabinie
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Pakietu wycieczek i ewentualnych dodatkowych wycieczek i imprez nieprzewidzianych w programie
 • Dopłaty do kabiny jednoosobowej
 • Dopłaty do kabiny wyższej kategorii 
 • Ewentualnych posiłków na lądzie
 • Pozostałych napojów 
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok 5 Euro na osobę w przypadku wykupienia pakietu wycieczek)
 • Napiwków dla personelu na statku (ok 7-10 euro na osobę na nocleg) 
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie” Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż

Dobrze wziąć ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o wycieczkach, czasem całodniowych, kiedy swój właściwy bagaż zobaczymy ponownie dopiero wieczorem. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Specjalne wymagania dotyczące stanu zdrowia

Zgodnie z regulaminem armatora mają Państwo obowiązek poinformować Albatros Travel o ewentualnej chorobie lub dolegliwościach, niepełnosprawności i niesprawnościach, ciąży i wszelkich innych problemach, które mogą mieć wpływ na Państwa samopoczucie bądź stan zdrowia podczas rejsu.

Wycieczka nie jest przeznaczona dla osób, które mają trudności z poruszaniem się

Niektóre z naszych wycieczek oraz zwiedzanie miast odbywa się pieszo, często schodzimy również ze statku, żeby udać się do centrum miasta. Z uwagi na to, że wiele starych dzielnic w miastach podlega ochronie i posiada wąskie brukowane uliczki, nie da się tam wjechać autokarem. Ponadto dzięki pieszym wycieczkom goście mogą lepiej wczuć się w atmosferę miejsc i lepiej poznać zwiedzane miasta. Mogą również korzystać ze środków komunikacji publicznej, takich jak tramwaj czy metro. W związku z tym uczestnicy wyjazdu muszą się liczyć z koniecznością pokonywania pieszo w spokojnym tempie dystansu wynoszącego około 6 km dziennie podczas zwiedzania miast, które trwa od 1½ do 2½ godziny. Od uczestników wycieczki wymagana jest więc mobilność, samowystarczalność i możliwość poruszania się bez pomocy.

Wycieczki – kilkugodzinne i całodzienne

Przyjęty jest podział na wycieczki kilkugodzinne i całodzienne. Nie zawsze oznacza to jednak, że wycieczki trwają odpowiednio kilka godzin lub cały dzień. Wycieczki kilkugodzinne są najczęściej organizowane do południa lub po południu i nie zachodzą na porę posiłku. Z takich wycieczek uczestnicy wracają najczęściej o takiej porze, żeby zdążyć na lunch lub obiadokolację. Wycieczki trwają zazwyczaj 2-4 godziny. Wycieczka całodniowa trwa natomiast około 5-9 godzin i obejmuje również porę posiłku, który nie zawsze jest zawarty w cenie wycieczki. Dokładne informacje na temat posiłku są podawane w opisie danej wycieczki.

Z ręką na sercu

Nicko Cruises

Nicko Cruises to niemiecki armator dysponujący statkami trzy- i czterogwiazdkowymi, których komfort można porównać z hotelami tej samej kategorii. Statki różnią się wiekiem, wyposażeniem i kabinami, w związku z czym przed każdą podróżą należy zapoznać się z opisem poszczególnych statków. 

Goście na pokładzie to głównie mieszkańcy krajów nordyckich i Niemiec. Przeważa język niemiecki, podczas niektórych rejsów język angielski. Grupie z biura Albatros zawsze towarzyszy polski pilot, który opiekuje się grupą i udziela informacji. Personel na statku mówi po angielsku i niemiecku.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from piękny rejs Polecam ten całkowicie inny sposób zwiedzania osobom, które chcą odwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie i do tego bez wysiłku. Rejs daje też możliwość całkowitego osobistego wyciszenia. Trzeba jednak być przygotowanym ciągły szum silnika statku i na mini łazienkę z mini, mini prysznicem. Obsługa i wyżywienie na statku, to prawie 5*. Ukłon w stronę przewodnika p. Piotra za profesjonalizm, zaangażowanie, dopasowanie extra oferty do potrzeb całej grupy i stworzenie rodzinnej atmosfery - dał nam poczucie komfortu.
Date published: 2023-10-16
Rated 5 out of 5 by from Rejs po Dunaju W miesiącu maju płynęliśmy z Wami po Renie. Wiedzieliśmy więc czego się spodziewać. Oceniamy rejs bardzo pozytywnie. bardzo dużo widzieliśmy w krótkim okresie czasu. Skierowaliście na rejs fantastycznego pilota. Olbrzymia wiedza i duża cierpliwość dla "podopiecznych". Pilot miał doskonałe relacje z obsługą statku co przełożyło się na wyjątkowe traktowanie polskiej grupy.
Date published: 2023-10-08
Rated 5 out of 5 by from Niezapomniana podróż Wspaniałe wrażenia dzięki fantastycznemu przewodnikowi, którym był p. Piotr Marek Dąbrowski.
Date published: 2023-10-05
 • y_2024, m_2, d_24, h_11
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.38
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_3
 • loc_pl_PL, sid_ATCRI08, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki