group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Niezapomniany rejs chronionym prawem UNESCO odcinkiem Renu, od gotyckiej katedry w Kolonii, przez Koblencję, Mannheim aż do Strasburga

Podczas tego rejsu będziemy podziwiać urokliwe miasta i zapierające dech w piersiach widoki, mijając winnice Nadrenii-Palatynatu i żeglując aż do francuskiego Strasburga wzdłuż brzegów najpiękniejszych odcinków Renu. To rejs, który łączy kulturę niemiecką i francuską w tym historycznie ekscytującym regionie przygranicznym.

I kto wie, może mijając legendarne skały Loreley, usłyszymy syreni śpiew?

W każdym razie możemy być pewni, że nasz kapitan zadba, abyśmy cieszyli się spokojnym i pięknym rejsem na pokładzie komfortowego 4-gwiazdkowego statku MS Rhein Symphonie. Największą atrakcją rejsu jest przede wszystkim bajkowa dolina Renu, gdzie pomiędzy tarasowo położonymi winnicami rozsiane są  romantyczne ruiny zamków i starych twierdz. Poza tym obejrzymy niekwestionowane perły kultury północno-zachodniej Europy wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, tj. Kolonię z jej przepiękną katedrą oraz alzacki Strasburg z jego słynną starówką. Odwiedzimy także urocze miasta takie jak Andernach, Moguncja czy Mannheim położone w samym sercu największego regionu winiarskiego w Niemczech.

Podczas całego rejsu grupie towarzyszy polski pilot/przewodnik.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Frankfurtu. Transport autokarem do Kolonii, zakwaterowanie na statku i wypłynięcie w rejs
Dzień 2
Andernach. Zwiedzanie miasta pieszo i możliwość wycieczki do zimnego gejzera
Dzień 3
Mainz (Moguncja). Piesze zwiedzanie średniowiecznego miasta z jego wspaniałą katedrą
Dzień 4
Germersheim. Dodatkowa wycieczka do Speyer (dodatkowo płatne)
Dzień 5
Kehl, Niemcy/Strasburg, Francja. Możliwość zwiedzania średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO
Dzień 6
Mannheim, (Ludwigshafen) i Rüdesheim. Możliwość wycieczki do Heidelbergu
Dzień 7
Pasaż Loreley i Koblencja. Możliwość zwiedzania miasta i wjazdu kolejką linową do twierdzy Festung Ehrenbreitstein
Dzień 8
Kolonia – Frankfurt i powrót do domu

MS Rhein Symphonie

MS Rhein Symphonie to wygodny i nowoczesny statek rzeczny. Na 3 pokładach podróżuje 198 pasażerów.

Ciesz się swobodą na statku - do dyspozycji pasażerów: bar w salonie, restauracja, duży słoneczny taras oraz w kabiny. Na statku jest rowniez niewielki sklep i biblioteka/czytelnia.

Statek ma 132 metry długości i 11,4 m szerokości. Został zbudowany w 2005 roku i łączy w sobie nowoczesny komfort z przytulną atmosferą. Wszystkie posiłki (pełne wyżywienie) są podawane w restauracji na statku. Posiłki są serwowane w formie bufetu lub są podawane do stolików.

Więcej o statku: https://www.nicko-cruises.de/en/fleet/flussschiffe/ms-rhein-symphonie

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
8 598,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Frankfurtu. Transport autokarem do Kolonii, zakwaterowanie na statku i wypłynięcie w rejs Wypłynięcie o godz. 16:30, przypłynięcie do Andernach o godz. 23:00
Kolonia, Niemcy

Spotkanie z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie i następnie wylot do Frankfurtu. Z lotniska we Frankfurcie pojedziemy do Kolonii (czas przejazdu ok. 2,5h).

Jeśli czas na to pozwoli wybierzemy się na wycieczkę po tym starym rzymskim mieście. Było ono jednym z największych w Cesarstwie Rzymskim, nazywało się Colonia Claudia Ara Agrippinensium. Wszędzie tutaj widać ślady rzymskiej obecności. Nawet w podziemnych garażach można zobaczyć pozostałości po rzymskich budowlach.

Leżąca nad brzegiem Renu Starówka (Altstadt), może nie jest równie imponująca, jak w innych niemieckich miastach, ale spacer jej krętymi uliczkami jest bardzo przyjemny. Zobaczymy urokliwy Stary Rynek (Alter Markt) oraz wiele historycznych kamienic odbudowanych po II wojnie światowej. Kolonia została podczas II wojny światowej prawie zupełnie zrównana z ziemią. Podobno ocalali mieszkańcy, którzy wyszli ze schronów po ostatnich nalotach, gdy rozejrzeli się wokół mieli wątpliwości czy miasto w ogóle warto odbudowywać, czy może lepiej przenieść je gdzieś indziej. Kiedy jednak zobaczyli, że Katedra cudem ocalała, to właśnie z tego powodu postanowili tu zostać.

Katedra  w Kolonii jest wspaniałym przykładem gotyckiej architektury i największym gotyckim kościołem w Europie Północnej. Została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków w Niemczech.
Następnie pojedziemy wzdłuż brzegu Renu do portu, gdzie czeka nas statek.
Po zaokrętowaniu na pokładzie można się udać na zwiedzanie statku.

Wieczorem zjemy razem pierwszą kolację na pokładzie statku.

Późnym wieczorem dopłyniemy do Anderdach, gdzie zostaniemy na noc.

Dzień 2
Andernach. Zwiedzanie miasta pieszo i możliwość wycieczki do zimnego gejzera Wypłynięcie z Andernach o godz. 19:00
Zabytkowe centrum Andernach

W dniu dzisiejszym udamy się na zwiedzanie Andernach, malowniczego miasteczka, którego historia sięga czasów rzymskich. Andernach położone jest nad brzegiem Renu, pomiędzy pofalowanymi wzgórzami, których zalesione zbocza otaczają miasto.  Chętne osoby mogą się wybrać z naszym pilotem na pieszą wycieczkę po zabytkowym centrum Andernach, podczas której przejdziemy obok starego ratusza, kościoła  św. Jørgena oraz miniemy wiele średniowiecznych domów, będących świadectwem bogatej historii miasta. Następnie zapraszamy na wycieczkę z pakietu Albatros Travel do zimnego gejzeru Andernach, który jest oficjalnie uznawany za najwyższą na świecie "naturalną fontannę zimnej wody. Z powodu regularnej erupcji, podczas której strumień wody może osiągnąć wysokość do 60 metrów, jest to wyjątkowa atrakcja przyrodnicza. Dowiemy się więcej o tym spektakularnym zjawisku naturalnym, a także o  geologii oraz o fascynujących procesach stojący za tymi regularnymi erupcjami. Po powrocie na statek podczas wieczornego rejsu wzdłuż brzegów Renu będziemy mogli podziwiać wspaniałe krajobrazy, które były opiewane w wierszach i poematach przez wielu poetów i artystów, w tym wielkiego Goethego jako część romantycznego serca Niemiec.

(Dzisiejsza wycieczka do gejzeru Andernach nie jest wliczona w cenę wyjazdu. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego pakietu wycieczek, więcej informacji w dalszej części programu).

Dzień 3
Mainz (Moguncja). Piesze zwiedzanie średniowiecznego miasta z jego wspaniałą katedrą Przypłynięcie o godz. 06:00. Wypłynięcie o godz. 14:00
Starówka w Mainz, Niemcy

Wczesnym rankiem dotrzemy do dawnej rzymskiej prowincji Mainz ( Moguncja). Obecnie jest to stolica niemieckiego landu Nadrenia-Palatynat. Pod koniec pierwszego stulecia Rzymianie założyli tutaj posterunek wojskowy. Później miasto stało się stolicą prowincji Germania Superior. Obecność Rzymian na tych terenach jest widoczna do dziś dzień także podczas naszej żeglugi Doliną Renu. Nie kto inny ale właśnie Rzymianie nauczyli miejscową ludność uprawy winorośli na słonecznych zboczach, z których znana jest ta okolica. Mainz leży w samym sercu Nadrenii, największego okręgu winiarskiego Niemiec.

W dniu dzisiejszym pilot Albatros Travel zaprasza chętnych na spacer po mieście, podczas którego zobaczymy pięknie odrestaurowaną starówkę, jak również wspaniałą katedrę, której historia sięga aż VIII wieku naszej ery i gdzie w latach 1.100-1.200 odbyło się aż siedem koronacji. Moguncja przez wiele stuleci była ważnym ośrodkiem kultury i oświaty. Między innymi to właśnie tu Johann Gutenberg wynalazł druk i zapoczątkował masową produkcję książek. Niestety, podczas II wojny światowej miasto zostało dotkliwie zniszczone. Po zakończeniu wojny rozpoczął się największy boom budowlany w historii miasta. Architektem nowoczesnego ratusza jest Arne Jacobsen. W czasie wolnym można wybrać się do jednej z wielu tradycyjnych winiarni, które serwują lokalne przysmaki, takie jak „spundekäs”, kremowy ser z przyprawami, który najlepiej smakuje z kieliszkiem lokalnego wina.

Dzień 4
Germersheim. Dodatkowa wycieczka do Speyer (dodatkowo płatne) Przypłynięcie o godz. 01.00, wypłynięcie ok. godz. 14.00. Przypłynięcie do Strasburga (Kehl) o godz. 23:00
Katedra w Speyer

W nocy zacumujemy przy nabrzeżu w Germersheim, gdzie można wybrać się na samodzielne zwiedzanie starego miasta.

Armator statku oferuje z kolei wycieczkę fakultatywna do pobliskiego Speyer, słynącego z pięknej katedry wpisanej na listę UNESCO.

Katedra znajduje się w małym parku tuż nad rzeką. Ta imponująca trójskrzydłowa bazylika z czerwonego piaskowca stanowi idealny przykład romańskiej architektury. Jest uznawana za jeden z najlepszych przykładów architektury tego okresu. W 1024r. Konrad II cesarz niemiecko-rzymskiego królestwa postanowił wybudować kościół, który miał być największą świątynią chrześcijańskiego świata zachodniego – i miejscem jego ostatniego spoczynku. Kościół został konsekrowany w 1061 i ani Konrad II ani jego syn nie mieli okazji podziwiać skończonej świątyni, zostali w niej pochowani jeszcze w trakcie budowy.

Katedra znana jest m.in. jako druga największa budowla ze sklepieniowym sufitem na północ od Alp. Takie rozwiązanie architektoniczne powoli stawało się coraz ważniejsze dla architektury romańskiej w XI i XII wieku. Od tamtej pory kościół był jeszcze rozbudowywany i przebudowywany, lecz zachował swój wygląd z XIII wieku. Przez pewien okres był miejscem pochówku  habsburskich cesarzy i królów. Spoczywa tutaj 8 koronowanych władców z żonami. Kościół jest więc też symbolem królewskiej władzy.  

Wycieczkę do Speyer można zamówić i opłacić na pokładzie statku. Jeśli zgłosi się odpowiednia ilość uczestników polski pilot także weźmie udział w wycieczce.

Dzień 5
Kehl, Niemcy/Strasburg, Francja. Możliwość zwiedzania średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO Wypłynięcie ok. godz. 19:00
Gotycka katedra w Strasburgu

Dotarliśmy do niemieckiego miasta Kehl, które wprawdzie leży dokładnie na przeciwległym brzegu średniowiecznego Strasburga, ale po drugiej stronie granicy. Dzisiaj Strasburg jest stolicą Alzacji oraz znaczącym centrum kultury i handlu. Znajdziemy tu różne muzea, ciekawą architekturę, a na wyspie Grand Île chronioną prawem UNESCO dobrze zachowaną starówkę.

Mimo że miasto w wyniku licznych wojen ciągle przechodziło z rąk do rąk, należało raz do Francji raz do Niemiec, dzisiaj jest pomostem łączącym obu sąsiadów. Szczególnie Uniwersytet w Strasburgu przyczynił się do osiągnięcia zgody między protestantami a katolikami. Jest to drugi co do wielkości uniwersytet Francji, gdzie swoje młode lata spędził na studiach m.in. sam Goethe. Miasto znane jest również jako siedziba Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Trybunału Praw Człowieka.

W ramach pakietu wycieczkowego Albatros Travel zwiedzimy starówkę a następnie przejdziemy wąskimi, krętymi uliczkami po urokliwej dzielnicy La Petite France, gdzie znajdują się bardzo ładne 4-piętrowe domy szachulcowe (mur pruski). Przejdziemy obok ogromnej gotyckiej katedry z 1439 roku, ładnie położonej na jednym z centralnych placów miasta, w pobliżu rzeki i pięknego Palais Rohan, pałacu, który został zbudowany dla biskupa miasta na początku XVIII wieku.

Następnie będzie czas, żeby samodzielnie zwiedzić katedrę z jej charakterystycznymi bliźniaczymi wieżami. Proponujemy też odwiedzenie jednej z licznych kawiarni i przy filiżance kawy lub kieliszku wina cieszyć się atmosferą miasta.  

Następnie wrócimy na statek na kolację.

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Strasburga nie jest wliczona w cenę rejsu. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, więcej informacji w dalszej części programu).

Dzień 6
Mannheim, (Ludwigshafen) i Rüdesheim. Możliwość wycieczki do Heidelbergu Przypłynięcie do Mannheim o godz. 05.00, wypłynięcie o godz. 13:30. Przypłynięcie do Rüdesheim o godz. 20:00
Heidelberg - romantyczne, malowniczo położone miasto w dolinie rzeki Neckar

Dzisiejsza wycieczka z dodatkowego pakietu Albatros Travel prowadzi do Heidelbergu, romantycznego, malowniczo położonego miasta w dolinie rzeki Neckar. Znane z sielankowej scenerii miasto jest otoczone gęsto zalesionymi wzgórzami Odenwald, które majestatycznie wznoszą się na północnym brzegu rzeki. Jednym z najbardziej znanych zabytków miasta jest zamek w Heidelbergu, będący mieszanką stylów od gotyku po renesans. Stoi dumnie na wzgórzu, górując nad miastem i  oferując fantastyczny widok na stare miasto i rzekę. Chociaż część zamku to ruiny, jednak dzięki swoim murom zbudowanym z czerwonego piaskowca zamek stał się symbolem nieodpartego uroku i historii miasta. Stare Miasto (Altstadt), położone na południowym brzegu Neckaru, to labirynt wąskich, krętych, brukowanych uliczek przy których stoją domy z muru pruskiego przedzielone urokliwymi placami.

Główna ulica (Hauptstrasse) jest jednym z najdłuższych deptaków w Europie, pełnym sklepów, kawiarni i restauracji. Kolejną wyjątkową atrakcją Heidelbergu jest najstarszy uniwersytet w Niemczech, Ruprecht-Karls-Universität, który został założony w 1386 roku.

(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę rejsu. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczek, więcej informacji w dalszej części programu.)

Dzień 7
Pasaż Loreley i Koblencja. Możliwość zwiedzania miasta i wjazdu kolejką linową do twierdzy Festung Ehrenbreitstein Wypłynięcie z Rüdesheim o godz. 09:00 Przypłynięcie do Koblencji o godz. 12:00, wypłynięcie o godz. 20:00

Rano mijamy skały Lorelei, zdecydowanie najbardziej osławione miejsce nad Renem. Prawie pionowa skała z łupka wznosi się na wysokość 132 metrów, a legenda głosi, że mieszka tu tajemnicza syrena, która wabi żeglarzy w zdradliwe nurty rzeki na pewną śmierć. To także najwęższy punkt Renu między Szwajcarią a Morzem Północnym, a trudność w pokonaniu tego przesmyku prawdopodobnie dało początek słynnej legendzie.

W południe przypływamy do jednego z najstarszych niemieckich miast, do Koblencji, której historia sięga aż 2.000 lat wstecz. Koblencja leży przy ujściu Mozeli do Renu tzw. Niemieckim Rogu. Z tego miejsca rzeka płynie dalej pod nazwą Ren.   

Miasto leży pomiędzy 4 wzgórzami, pokrytymi w większości lasami i łąkami, a Ren pełni ważną funkcję w tym regionie.

W ramach dzisiejszego pakietu wycieczkowego Albatros Travel, po przybyciu wybierzemy się na spacer po mieście,  W czasie II wojny światowej Koblencja została poważnie zniszczona, a następnie odbudowana po wojnie.

Rzymianie nazwali ją Confluentes, co znaczyło połączenie rzek: Mozeli i Renu. Podczas wycieczki zwiedzimy Stare Miasto, a właściwie jego najciekawszą część położoną między bazyliką św. Kastora, Kościołem Najświętszej Marii Panny, a fontanną Schaengela stojącą przed Ratuszem. Wybierzemy się również kolejką linową do twierdzy Ehrenbreitstein, która wraz z najbliższym otoczeniem została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rozciąga się stamtąd wspaniały widok na Ren i całą okolicę.

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Koblencji i wjazd kolejką do twierdzy nie jest wliczona w cenę rejsu. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, więcej informacji w dalszej części programu).

Dzień 8
Kolonia – Frankfurt i powrót do domu Przypłynięcie ok. godz. 01.00

Po przypłynięciu do Kolonii, zjemy śniadanie na pokładzie statku, po czym pożegnamy się z załogą i udamy się w kierunku Frankfurtu, skąd wylecimy do Polski.

Pakiet wycieczkowy

W skład pakietu wycieczkowego wchodzą wycieczki, w których uczestniczy polski pilot. Pakiet należy zakupić najpóźniej 65 dni przed wyjazdem.

Pakiet wycieczek obejmuje:

 • Półdniową wycieczkę do zimnego gejzera w Andernach
 • Półdniową wycieczkę w Koblencji z wjazdem kolejką linową do twierdzy Ehrenbreitstein 
 • Półdniową wycieczkę w Strasburgu ze zwiedzanie starówki
 • Półdniową wycieczkę do Heidelbergu ze zwiedzaniem zamku i starego miasta

Zwracamy uwagę, że wycieczki trwają ok. 2- 4 godzin.

Cena: 698 zł/os

Minimum uczestników dla pakietu wycieczkowego to 20 osób.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 8 598,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do kabin jednoosobowych
 • Kabina 1-osobowa, najwyższy pokład: 9 298,- PLN
 • Kabina 1-osobowa, wyższy pokład: 7 498,- PLN
 • Kabina 1-osobowa, główny pokład: 4 998,- PLN
 • Kabina 1-osobowa, główny pokład na rufie: 3 898,- PLN
Podwyższenie standardu kabiny

Więcej informacji o typach dostępnych kabin znajduje się w części "Więcej o statku"

 • Kabina 2-osobowa, najwyższy pokład: 2 198,- PLN/os
 • Kabina 2-osobowa, wyższy pokład: 1 298,- PLN/os
Rabat
 • Kabina 2-osobowa, główny pokład na rufie: rabat 300,- PLN/os
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Frankfurt – Warszawa
 • Piesza wycieczka po mieście w Andernach i Moguncji
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów na statku wycieczkowym MS Rhein Symphonie w kabinie 2-osobowej na głównym pokładzie
 • Transport zgodnie z programem
 • Całodzienne wyżywienie na statku
 • Kawa i herbata do posiłków na statku
 • Codzienne sprzątanie kabiny
 • Ręczniki w kabinie
 • Ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Pakietu wycieczkowego
 • Dopłaty do kabiny 1-osobowej
 • Posiłków na lądzie
 • Napojów (poza tymi wymienionymi pod „cena zawiera”)
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 8 euro na os. przy zakupie pakietu wycieczkowego)
 • Napiwków dla personelu statku (ok. 13-16 euro na os. za 1 noc)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż

Dobrze wziąć ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o wycieczkach, czasem całodniowych, kiedy swój właściwy bagaż zobaczymy ponownie dopiero wieczorem. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Dzieci

Dzieci poniżej 18 roku życia muszą podróżować i mieszkać z osobami dorosłymi

Szczególne wymagania dotyczące zdrowia

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa każdy ma obowiązek powiadomić Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych warunkach, które mogą mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Niedostosowane dla osób z trudnościami z chodzeniem

Niektóre nasze wycieczki i zwiedzanie miast odbywają się pieszo, tak samo pieszo dostajemy się ze statku do centrum odwiedzanych miast. Większość zabytkowych dzielnic jest pod ochroną konserwatorską, dlatego wyłączonych z ruchu. Chodzą po mieście pieszo jest szansa wczucia się w atmosferę miejsca. Będziemy również korzystać z transportu publicznego, np. tramwajów czy metra. Jeśli planujesz wziąć udział w wycieczce, musisz nastawić się na pokonywanie pieszo ok. 6 km dziennie, spokojnym tempem, a spacery będą trwały od 1½ do 2½ godziny. Dlatego musisz być sprawny, samowystarczalny i niezależny od czyjeś pomocy. 


Statek również nie ma udogodnień dla osób niepełnosprawnych lub niemogących poruszać się o własnych siłach. Jest to podyktowane również względami bezpieczeństwa, ponieważ w sytuacji alarmowej wymagane samodzielne sprawne przejście do szalupy ratunkowej. 
Z powodów bezpieczeństwa nie jest dozwolone wnoszenie na pokład wózków ani chodzików. W korytarzach musi być zapewnione swobodne przejście.

Wycieczki – na pół dnia lub na cały dzień

Z zasady wycieczki dzieli się na krótsze i dłuższe. Nie należy traktować nazwy dosłownie, wycieczki niekoniecznie trwają pół dnia czy cały dzień. Wycieczka na pół dnia odbywa się przed południem lub po południu i nie zawiera posiłku. Zazwyczaj wracamy do domu na lunch lub na kolację. Wycieczki na pół dnia trwają najczęściej od 2 do 4 godzin. Całodzienna wycieczka będzie trwała od 5 do 9 godzin i będzie zawierać jeden posiłek, który jednak nie zawsze będzie wliczony w jej cenę. Informacja o posiłkach jest podana w opisie wycieczki.

Nabrzeże

Bardzo często rzeczne statki wycieczkowe cumują w portach jeden obok drugiego. Należy więc być przygotowanym, że zamiast widoku na miasto, będziemy mieć widok na kolejny statek. Oznacza to także, że aby dojść do swojego statku lub zejść na brzeg będziemy musieli przejść przez pokład innego statku lub, że pasażerowie innych statków będą przechodzili przez pokład „naszego” statku.

Armator stara się w miarę możliwości o miejsca do cumowania w centrum odwiedzanych przez nas miast. Niestety nie zawsze jest to możliwe i nawet jeśli miejsce do cumowania jest zarezerwowane i potwierdzone, port zawsze zastrzega sobie prawo zmiany miejsca cumowania naszego statku i to nawet na  kilka godzin przed przybyciem. Oznacza to, że w przypadkach, gdy miejsce do cumowania jest daleko od centrum, to wtedy, gdy wybieramy się na wycieczkę lub realizujemy punkty programu, zamawiamy autobus lub korzystamy z transportu publicznego do centrum. Jeśli ktoś nie uczestniczy w zaplanowanym programie lub chce spędzić czas na własną rękę  transport z/do statku odbywa się na jego koszt.

Poziom hałasu w kabinach

Z uwagi na to, że rejs odbywa się statkiem wyposażonym w silnik, nie da się uniknąć hałasu silnika podczas podróży – zwłaszcza podczas żeglugi/przepływania przez śluzy. Im bliżej silnika znajduje się kabina, tym hałas jest bardziej słyszalny. Jeśli jesteś szczególnie wrażliwy na hałas, zalecamy przeniesienie kabiny na jeden z górnych pokładów, dzięki czemu będziesz dalej od silnika i hałas będzie mniej słyszalny.

Z ręką na sercu

Nicko Cruises

Nicko Cruises to niemiecki armator dysponujący statkami trzy- i czterogwiazdkowymi, których komfort można porównać z hotelami tej samej kategorii. Statki różnią się wiekiem, wyposażeniem i kabinami, w związku z czym przed każdą podróżą należy zapoznać się z opisem poszczególnych statków. 

Goście na pokładzie to głównie mieszkańcy krajów skandynawskich i Niemiec. Przeważa język niemiecki, podczas niektórych rejsów język angielski. Grupie z biura Albatros zawsze towarzyszy polski pilot, który opiekuje się grupą i udziela informacji. Personel na statku mówi po angielsku i niemiecku.

Nabrzeże

Bardzo często rzeczne statki wycieczkowe cumują w portach jeden obok drugiego. Należy więc być przygotowanym, że zamiast widoku na miasto, będziemy mieć widok na kolejny statek. Oznacza to także, że aby dojść do swojego statku lub zejść na brzeg będziemy musieli przejść przez pokład innego statku lub, że pasażerowie innych statków będą przechodzili przez pokład „naszego” statku.

Armator stara się w miarę możliwości o miejsca do cumowania w centrum odwiedzanych przez nas miast. Niestety nie zawsze jest to możliwe i nawet jeśli miejsce do cumowania jest zarezerwowane i potwierdzone, port zawsze zastrzega sobie prawo zmiany miejsca cumowania naszego statku i to nawet na  kilka godzin przed przybyciem. Oznacza to, że w przypadkach, gdy miejsce do cumowania jest daleko od centrum, to wtedy, gdy wybieramy się na wycieczkę lub realizujemy punkty programu, zamawiamy autobus lub korzystamy z transportu publicznego do centrum. Jeśli ktoś nie uczestniczy w zaplanowanym programie lub chce spędzić czas na własną rękę  transport z/do statku odbywa się na jego koszt.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki