Rejs po Renie: Bazylea, Amsterdam i Kolonia

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wyjątkowy rejs po najciekawszym odcinku Renu, gdzie zobaczymy wspaniałe zabytki wpisane na listę UNESCO oraz piękne krajobrazy z winnicami na wzgórzach

Ren już w czasach Cesarstwa Rzymskiego łączył południową i północną Europę. Dzisiaj płynie przez sześć różnych krajów. W trakcie naszego rejsu zobaczymy 4 z nich – od Bazylei w północnej Szwajcarii, przez Francję i Niemcy, hanzeatyckie miasto Nijmegen, aż do stolicy Holandii - Amsterdamu.

Na pokładzie naszego wygodnego statku, Rhein Melodie, będziemy sprawnie przemieszczać się i podziwiać zmieniające się krajobrazy. Największą atrakcją tego rejsu jest przede wszystkim bajkowa Dolina Renu, gdzie wzgórza przeplatane są tarasowymi winnicami i malowniczymi ruinami zamków i twierdz. Kto wie, może mijając legendarne skały Loreley, usłyszymy syreni śpiew. 

Poza tym obejrzymy niekwestionowane perły kultury Północnej Europy tj. Kolonię z jej przepiękną katedrą, alzacki Strasburg z chronioną prawem UNESCO starówką oraz Amsterdam z jego niezliczonymi kanałami. Odwiedzimy także pełne uroku miasta takie jak Koblencja – jedno z najstarszych niemieckich miast, którego historia sięga 2.000 lat wstecz czy Mannheim z jego unikalnym układem ulic.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Rejsy wycieczkowe, Rejsy rzeczne, Kulturalne rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Zurichu. Przejazd do Bazylei. Zwiedzanie miasta. Zaokrętowanie na statku
Dzień 2
Kehl, Niemcy/Strasburg, Francja. Zwiedzanie starówki wpisanej na Listę UNESCO (dodatkowo płatne)
Dzień 3
Mannheim, Niemcy. Spacer w Mannheim lub wycieczka do Speyer (dodatkowo płatny). Wieczorny spacer w Rüdesheim am Rhein (dodatkowo płatny)
Dzień 4
Koblencja, Niemcy. Panoramiczna żegluga w romantycznym Mittelrhein przez pasaż Loreley. Możliwość wycieczki do Koblencji
Dzień 5
Kolonia, Niemcy
Dzień 6
Amsterdam, (Zaandam) Holandia. Rejs kanałami z przewodnikiem
Dzień 7
Nijmegen, Holandia. Spacer po hanzeatyckim Nijmegen
Dzień 8
Kolonia, Niemcy. Powrót do Warszawy

MS Rhein Melodie

Rhein Melodie to wygodny i nowoczesny statek rzeczny. Na 3 pokładach podróżuje 198 pasażerów.

Ciesz się swobodą na statku - do dyspozycji pasażerów: bar w salonie, restauracja, duży słoneczny taras oraz w kabiny. Na statku jest rowniez niewielki sklep i biblioteka/czytelnia.

Statek ma 132 metry długości i 11,4 m szerokości. Został zbudowany w 2005 roku i łączy w sobie nowoczesny komfort z przytulną atmosferą. Wszystkie posiłki (pełne wyżywienie) są podawane w restauracji na statku. Posiłki są serwowane w formie bufetu lub są podawane do stolików.

Zobacz rozkład kajut

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
9 098,–
Warszawa
Brak miejsc
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
8 798,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Zurichu. Przejazd do Bazylei. Zwiedzanie miasta. Zaokrętowanie na statku Zaokrętowanie od ok. godz. 15.00, wypłynięcie o godz. 16:00
Bazylea, Szwajcaria

Po spotkaniu z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie polecimy do Zurichu.  Po wylądowaniu udamy się do Bazylei i jeśli czas na to pozwoli zwiedzimy miasto oraz zjemy obiad (we własnym zakresie). Następnie udamy się na statek. Odbijemy od brzegu i popłyniemy w kierunku Strasburga, do którego dotrzemy następnego dnia rano.

Dzień 2
Kehl, Niemcy/Strasburg, Francja. Zwiedzanie starówki wpisanej na Listę UNESCO (dodatkowo płatne) Przypłynięcie ok. godz. 09:15, wypłynięcie o godz. 22:00
Kawiarnia w Strasburgu

Dopłyniemy do niemieckiego miasta Kehl, które nie tylko leży dokładnie na przeciwległym brzegu od średniowiecznego Strasburga, lecz również po drugiej stronie granicy. Dzisiaj Strasburg jest stolicą Alzacji oraz znaczącym centrum kultury i handlu. Znajdziemy tu różne muzea, ciekawą architekturę, a na wyspie Grand Île chronioną prawem UNESCO dobrze zachowaną starówkę. 

Mimo że miasto w wyniku licznych wojen ciągle przechodziło z rąk do rąk, należało raz do Francji raz do Niemiec, dzisiaj łączy obu sąsiadów. Szczególnie Uniwersytet w Strasburgu przyczynił się do osiągnięcia zgody między protestantami a katolikami. Jest to drugi co do wielkości uniwersytet Francji. Swoje młode lata spędził tu na studiach m.in. sam Goethe. Miasto znane jest również jako siedziba Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Trybunału Praw Człowieka. 

W ramach pakietu wycieczkowego Albatros Travel zwiedzimy starówkę a następnie przejdziemy wąskimi, krętymi uliczkami po malowniczej dzielnicy La Petite France, gdzie znajdują się bardzo ładne 4-piętrowe zrębowe domy. Przejdziemy obok ogromnej gotyckiej katedry z 1439 roku, która usytuowana jest blisko rzeki przy jednym z placów, a także piękny Palais Rohan zbudowany dla biskupa na początku XVIII w. 

Następnie będzie czas, żeby samodzielnie zwiedzić katedrę z charakterystycznymi bliźniaczymi wieżami. Proponujemy też odwiedzenie jednej z licznych kawiarni i przy filiżance kawy lub kieliszku nacieszyć się atmosferą miasta.  

Na statek wrócimy na kolację i popłyniemy w kierunku Mannheim.

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Strasburga nie jest wliczona w cenę podróży. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, przeczytaj więcej dalej w programie).

Dzień 3
Mannheim, Niemcy. Spacer w Mannheim lub wycieczka do Speyer (dodatkowo płatny). Wieczorny spacer w Rüdesheim am Rhein (dodatkowo płatny) Przypłynięcie do Mannheim o godz. 6:00, Wypłynięcie do Rüdesheim o godz. 13:00. Przypłyniecie do Rüdesheim kl. 19:00
Wieża telekomunikacyjna w Mannheim

Dzisiaj dopłyniemy do miasta kultury Mannheim, które leży w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtenbergia, ma ok. 315 000 mieszkańców.
Poza wieloma muzeami, teatrami i uczelniami miasto to oferuje również niespotykaną przejrzystość dróg. Są ułożone prostopadle do siebie, co bardzo ułatwia orientację. Miasto zostało założone na początku XVII wieku i po każdej kolejnej wojnie odbudowywane. Szczególnie podczas II wojny światowej stało się ulubionym celem alianckich bombardowań.
Wśród zabytków warto wymienić barokowy zamek w Mannheim, wieżę telekomunikacyjną Fernmeldeturm oraz wysoką na 60 m barokową wieżę ciśnień, która stoi przy placu Fryderyka.
Pilot Albatros Travel zorganizuje dla chętnych spacer po Mannheim.

Firma żeglugowa ma także propozycję wycieczki: do pobliskiego Speyer, znanego z katedry wpisanej na Listę UNESCO.

Kościół znajduje się w małym parku tuż nad rzeką. Ta imponująca trójskrzydłowa bazylika z czerwonego piaskowca stanowi idealny przykład romańskiej architektury. Jest uznawana za jeden z najlepszych przykładów architektury tego okresu. W 1024r. Konrad II cesarz niemiecko-rzymskiego królestwa postanowił wybudować kościół, który miał być największy w całej zachodniej chrześcijańskiej Europie. Chciał być w nim pogrzebany. Budowę kościoła zakończono w 1061roku. Ani Konrad II ani jego syn nie mieli okazji podziwiać skończonej świątyni, zostali w niej pochowani jeszcze w trakcie budowy. 

Katedra znana jest m.in. jako druga największa budowla z sklepionym sufitem na północ od Alp. Takie rozwiązanie architektoniczne cieszyło się dużym powodzeniem w XI i XII wieku (architektura romańska). Od tamtej pory kościół był jeszcze rozbudowywany i przebudowywany, lecz zachował swój wygląd z XIII wieku. Przez pewien okres chowano tu habsburskich cesarzy i królów. Spoczywa tutaj 8 koronowanych władców z żonami. Kościół stał się więc symbolem imperialistycznej władzy.  

Wieczorem przycumujemy w małym miasteczku Rüdesheim am Rheit. Spędzimy w nim większość nocy. Znane jest m.in. z Drosselgasse, czyli wąskiej uliczki z barami i restauracjami. Charakterystycznym dla Rüdesheim am Rhein zabytkiem jest imponujący pomnik Niederwald, wzniesiony w latach 1871-1883 dla upamiętnienia zjednoczenia Niemiec. Znajduje się on na wzniesieniu w Parku Krajobrazowym Niederwalda. 

Pilot wycieczki poprowadzi spacer przez miasto wszystkich zainteresowanych.

Proponujemy wybrać się na wycieczkę kolejką Vintner Express i odwiedzić ”Mechaniczny gabinet muzyczny Siegfrieda”, gdzie zebrano 350 automatycznych instrumentów.

Wycieczki do Speyer w Mannheim, kolejką Vintner’s Express i do gabinetu Siegfireda w Rüdesheim można zamówić i opłacić na pokładzie statku. W przypadku zgłoszenia się większej części grupy, w czasie wycieczki towarzyszyć jej będzie polski pilot.

Dzień 4
Koblencja, Niemcy. Panoramiczna żegluga w romantycznym Mittelrhein przez pasaż Loreley. Możliwość wycieczki do Koblencji Z Rüdesheim odpływamy o godz. 9:00, przypływamy do Koblencji godz. 13:00, odpływamy o godz. 20:00
Koblencja leży pomiędzy 4 wzgórzami, pokrytymi lasami i łąkami

Rano i przed południem będziemy płynąć baśniową Doliną Środkowego Renu, chronioną prawem UNESCO. Tereny porośnięte winoroślami zdobią tu krajobraz górski aż pod linię skał. Na każdym wzgórzu zaobserwować można malownicze ruiny. Po obu brzegach rzeki widać małe miejscowości, które są rzeczywistym obrazem długiej i barwnej historii tych terenów oraz bogactwa dziedzictwa narodowego. Jest to przecież romantyczna część Renu, jak wyraził się Goethe w opisie podróży w latach 1770.

Po kilku godzinach żeglugi dopłyniemy do Loreley - najbardziej legendarnego miejsca nad Renem. Jest to prawie prostopadła ściana, która wznosi się w górę na wysokość 132 m n.p.m. Legenda mówi, że mieszka tu mityczna syrena. Jej pieśni zwodzą rybaków i żeglarzy, którzy wciągani przez niebezpieczne prądy rzeczne, giną, rozbijając się o skały. Między Szwajcarią a Morzem Północnym znajduje się najwęższy odcinek Renu, który najpewniej przyczynił się do powstania tej legendy.

Po południu dopłyniemy do jednego z najstarszych niemieckich miast, do Koblencji, której historia sięga aż 2000 lat wstecz. Koblencja leży przy spływie Mozeli do Renu tzw. Niemieckim Rogu. Z tego miejsca rzeka płynie dalej pod nazwą Ren. Miasto leży pomiędzy 4 wzgórzami, pokrytymi w większości lasami i łąkami. Ren pełni ważną funkcję w tym regionie.

W ramach wycieczki dnia z pilotem Albatros Travel zwiedzimy stare miasto, przejedziemy kolejką linową aż do zamku Ehrenbreitstein, skąd będzie można podziwiać panoramę okolicy.   

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Koblencji nie jest wliczona w cenę podróży. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, przeczytaj więcej dalej w programie).

Dzień 5
Kolonia, Niemcy Zwiedzenie Kolonii, w tym katedry Kölner Dom a także degustacja piwa (dodatkowo płatne). Przypływamy do Kolonii godz. 01:00, odpływamy o godz. 14:00
Katedra w Kolonii

Po śniadaniu Albatros Travel zaprasza na spacer po starym rzymskim mieście. Było ono jednym z największych w Cesarstwie Rzymskim, nazywało się Colonia Claudia Ara Agrippinensium. Wszędzie tutaj widać ślady rzymskiej obecności. Nawet w podziemnych garażach można zobaczyć pozostałości po rzymskich budowlach.
Zaczniemy od starego miasta Altstadt, które leży nad brzegiem Renu. Kolońska starówka może nie jest równie imponująca, jak w innych niemieckich miejscowościach, ale spacer jej wijącymi się uliczkami jest bardzo przyjemny. Zobaczymy nastrojowy plac Alter Markt oraz wiele historycznych kamienic zrekonstruowanych po II wojnie światowej. Kolonia została przecież prawie zupełnie zrównana z ziemią. Podobno ocalali mieszkańcy, którzy wyszli ze schronów po ostatnich nalotach, rozejrzeli się wokół i zaczęli zastanawiać się, czy miasto w ogóle warto odbudowywać, czy może lepiej przenieść je gdzieś indziej. Kiedy zobaczyli, że kolońska katedra cudem ocalała, tylko z tego powodu postanowili tu zostać.

Zwiedzimy tę osławioną katedrę, która jest wspaniałym przykładem gotyckiej architektury i największym gotyckim kościołem w Europie Północnej. Kolońska katedra znalazła się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków w Niemczech. Na koniec spaceru będzie okazja, aby skosztować lokalnego piwa Kölsch, które smakuje jak pilsner, a podawane jest w wysokich, wąskich szklankach.

Po wspólnej przechadzce proponujemy samodzielny spacer po Kolonii.

Ponad 40 zamków i twierdz wzdłuż obu dwóch rzek to pamiątka po czasach, kiedy wiódł tędy jeden z najważniejszych szlaków handlowych Środkowej i Północnej Europy. Spławianie towarów rzeką było bezpieczniejsze od transportu kołowego narażonego na ataki zbójnickich band. W XV wieku na rzece było więcej niebezpiecznych prądów i wodospadów, które utrudniały żeglugę. Dzięki wielu śluzom rzeka jest dzisiaj spokojniejsza. Będziemy z nich korzystać w trakcie naszego rejsu.

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Kolonii nie jest wliczona w cenę podróży. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, przeczytaj więcej dalej w programie).

Dzień 6
Amsterdam, (Zaandam) Holandia. Rejs kanałami z przewodnikiem Przypływamy ok. godz. 09.00 Odpływamy ok. godz. 19:30
Słynne wąskie kamienice w Amsterdamie

Do Amsterdamu przypłyniemy nad ranem. Po śniadaniu przyjdzie czas na wycieczkę z Albatros Travel. Dzisiaj w ramach pakietu wycieczkowego będzie możliwość wzięcia udziału w rejsie kanałami Amsterdamu, z których najlepiej ogląda się mieszkalne barki oraz wąskie kamienice starówki. Miasto prezentuje się najlepiej w starej dzielnicy robotniczej Jordaan. Wąskie ulice między trzema szerokimi kanałami znane są jako „dziewięć uliczek”. Tam mieszczą się warsztaty znanych projektantów oraz butiki i galerie a także tzw. brązowe kawiarnie, czyli stare puby z lokalnym oraz belgijskim piwem.

Jeśli będzie dość miejsca na wodzie, wpłyniemy do Jordaan, miniemy największą turystyczną atrakcję okolicy dom Anny Frank. Znajduje się on przy kanale Prinsegracht blisko kościoła Westerkerk. W tym domu Anna Frank pisała swój słynny pamiętnik, który opisuje historię jej żydowskiej rodziny, ukrywającej się w domu. 

Dla chętnych będzie okazja spędzenia dnia w Amsterdamie na własną rękę. Warto wybrać się do miejskich muzeów. Amsterdam ma mocną pozycję w rankingach muzealnych, jest na wiele sposobów kuźnią artystów o międzynarodowej sławie. W dzielnicy muzeów znajdują się najważniejsze muzea sztuki, warto się tam wybrać. W Rijksmuseum Amsterdam znajdziemy dzieła mistrzów: od sztuki religijnej do romantyzmu, wśród nich m.in. dzieła Rembrandta. Natomiast w Muzeum van Gogha zobaczyć można największy na świecie zbiór jego obrazów (200 obrazów i 500 rysunków).

Sztukę współczesną podziwiać można w muzeum Stedelijk. Wystaw i muzeów znajduje się tu o wiele więcej, a każde z nich na swój sposób objaśnia kulturę i historię tego żeglującego narodu, kiedyś kolonialnej potęgi. Muzeum historyczne przy Kalverstraat w Amsterdamie w ciekawy i interaktywny sposób przedstawia dzieje Holendrów.

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Amsterdamu nie jest wliczona w cenę podróży. Pakiet wycieczek można kupić oddzielnie, zobacz dalej w programie).

Uwaga: Firma żeglugowa stara się , żeby znaleźć miejsce do zacumowania w centrum Amsterdamu. Nie zawsze jest to możliwe, nawet kiedy miejsce zostało zarezerwowane a rezerwacja potwierdzona, port zastrzega sobie prawo zmiany miejsca zacumowania –  czasem nawet w ostatniej chwili, parę godzin przed przybyciem. Gdy miejsce przy kei jest daleko od centrum, za daleko na spacer, żeby zrealizować program podróży i pakietu wycieczkowego, zamawiamy autokar. Osoby, które nie uczestniczą w przygotowanym programie koszty transportu do centrum muszą pokryć we własnym zakresie.

Dzień 7
Nijmegen, Holandia. Spacer po hanzeatyckim Nijmegen Przypływamy o godz. 04:30, odpływamy o godz.: 14:30
Najstarsze holenderskie miasto Nijmegen

Nad ranem dopłyniemy do Nijmegen, które jest najstarszym holenderskim miastem. Tutaj możemy podziwiać widok na wieże starych kościołów i piękną hanzeatycką architekturę. 

Pilot Albatros Travel zaprosi na wspólny spacer po mieście. Zwiedzanie skończymy w okolicy Grote Markt. Znajduje się tam wiele kawiarni, w których można napić się kawy i odpocząć. Proponujemy wybrać się do muzeum rowerów Velorama, gdzie na trzech piętrach prezentowana jest historia rozwoju słynnych holenderskich rowerów (wstęp dodatkowo płatny)

W samym centrum miasta znajduje się park Kroneburgerpark, idealne miejsce odpoczynku zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Zaletami parku są piękne fontanny, zadbane trawniki oraz spacerujące kaczki i czaple. Drugi park miejski Valkhof Park znajduje się również blisko centrum. Ostały się w nim ruiny starego zamku oraz kaplica. Park jest kolejną wartą odwiedzenia zieloną oazą.

Po obiedzie obieramy kurs na Niemcy a dokładniej Kolonię, do której dopłyniemy następnego ranka.

Dzień 8
Kolonia, Niemcy. Powrót do Warszawy Przypływamy ok. godz. 08:00

Po przypłynięciu do Kolonii, zjemy śniadanie na pokładzie statku, a następnie pojedziemy na lotnisko do Frankfurtu, skąd wrócimy do Warszawy.

Pakiet wycieczek

Dla gości Albatros Travel przygotowaliśmy pakiet wycieczkowy, za którego realizację będzie odpowiadać pilot. Wycieczkę trzeba wykupić podczas planowania podróży, najpóźniej 65 dni przed wyjazdem.

Pakiet wycieczkowy obejmuje:

 • Strasburg i zwiedzanie starówki (pół dnia)
 • Zwiedzanie Koblencji i kolejka linowa (pół dnia)
 • Kolonia zwiedzanie miasta, katedry i degustacja piwa (pół dnia)
 • Rejs kanałami w Amsterdamie (pół dnia)

Cena: 848 zł/os.

Pakiet można wykupić tylko w całości. Będzie zrealizowany przy min. 20 chętnych.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 8 798,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłaty do kabin jednoosobowych
 • Zewnętrzna kabina 1-osobowa, główny pokład na rufie (kat. D): 4 898,- PLN
 • Zewnętrzna kabina 1-osobowa, główny pokład (kat. C): 5 298, - PLN
 • Zewnętrzna kabina 1-osobowa, wyższy pokład (kat. B): 7 598,- PLN
 • Zewnętrzna kabina 1-osobowa, najwyższy pokład (kat. A): 10 178,- PLN
Podwyższenie standardu kabiny

Więcej informacji o typach dostępnych kabin znajduje się w części "Więcej o statku"

 • Zewnętrzna kabina 2-osobowa, wyższy pokład (kat. B): 1 248,- PLN/os
 • Zewnętrzna kabina 2-osobowa, najwyższy pokład (kat. A): 2 598,- PLN/os
Rabat
 • Zewnętrzna kabina 2-osobowa, główny pokład na rufie (kat. D): rabat 300,- PLN/os od ceny wycieczki
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Zurich, Frankfurt – Warszawa
 • Wspólne zwiedzanie i wycieczki zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów na statku wycieczkowym Rhein Melodie w kabinie 2-osobowej kat. C na głównym pokładzie 
 • Transport według programu
 • Całodzienne wyżywienie na statku
 • Kawa i herbata do posiłków na statku
 • Codzienne sprzątanie kabiny
 • Ręczniki w kabinie
 • Ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Pakietu wycieczkowego 
 • Dopłaty do kabiny 1-osobowej
 • Posiłków na lądzie
 • Napojów (poza tymi wymienionymi pod „cena zawiera”)
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 8 euro na os. przy zakupie pakietu wycieczkowego)
 • Napiwków dla personelu statku (firma żeglugowa sugeruje ok 10-13 euro na os. za nocleg)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż

Dobrze zabrać ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o wycieczkach, czasem całodniowych, kiedy dostęp do bagażu będziemy mieć dopiero wieczorem. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika. Warto zabrać ze sobą lornetkę.

Szczególne wymagania dotyczące zdrowia

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa każdy ma obowiązek powiadomić Albatros Travel o ewentualnych chorobach, niepełnosprawności, ciąży czy innych warunkach, które mogą mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Podroż niedostosowana dla osób z trudnościami z chodzeniem

Gdy wychodzimy na wycieczki, często chodzimy pieszo, np. idziemy ze statku do centrum miasta. Ponieważ większość starówek jest pod ochroną i są tam wąskie, brukowane uliczki, nie da się jeździć po nich autokarami. Poza tym dużo łatwiej poczuć atmosferę miasta, gdy chodzi się na piechotę. Będziemy korzystać również z komunikacji miejskiej np. tramwajów czy metra. Każdy uczestnik wycieczek musi liczyć się z chodzeniem w spokojnym tempie do 6km dziennie; spacery po mieście trwają między  1½ a 2½ h. Trzeba zatem być sprawnym fizycznie i poruszać się bez pomocy.

Niestety statek nie jest przystosowany do potrzeb osób z trudnościami z chodzeniem, które nie poruszają się o własnych siłach. Związane jest to przede wszystkim z bezpieczeństwem. Zgodnie z wymaganiami, każdy musi być w stanie samodzielnie przejść z łódki do łódki, bez pomocy współpasażerów ani obsługi statku.
Ze względów bezpieczeństwa nie wolno na statku korzystać z wózków inwalidzkich, balkoników ani pojazdów elektrycznych. Na wszystkich korytarzach musi być swoboda przejścia.

Wycieczki – na pół dnia lub na cały dzień

Z zasady wycieczki dzieli się na krótsze i dłuższe. Nie należy traktować nazwy dosłownie, wycieczki niekoniecznie trwają pół dnia czy cały dzień. Wycieczka na pół dnia odbywa się przed południem lub po południu i nie zawiera posiłku. Zazwyczaj wracamy na lunch lub na kolację. Wycieczki na pół dnia trwają najczęściej od 2 do 4 godzin. Całodzienna wycieczka będzie trwała od 5 do 9 godzin i będzie zawierać jeden posiłek, który jednak nie zawsze będzie wliczony w jej cenę. Informacja o posiłkach jest podana w opisie wycieczki.

Nabrzeże

Bardzo często rzeczne statki wycieczkowe cumują w portach jeden obok drugiego. Należy więc być przygotowanym, że zamiast widoku na miasto, będziemy mieć widok na kolejny statek. Oznacza to także, że aby dojść do swojego statku lub zejść na brzeg będziemy musieli przejść przez pokład innego statku lub, że pasażerowie innych statków będą przechodzili przez pokład „naszego” statku.

Armator stara się w miarę możliwości o miejsca do cumowania w centrum odwiedzanych przez nas miast. Niestety nie zawsze jest to możliwe i nawet jeśli miejsce do cumowania jest zarezerwowane i potwierdzone, port zawsze zastrzega sobie prawo zmiany miejsca cumowania naszego statku i to nawet na  kilka godzin przed przybyciem. Oznacza to, że w przypadkach, gdy miejsce do cumowania jest daleko od centrum, to wtedy, gdy wybieramy się na wycieczkę lub realizujemy punkty programu, zamawiamy autobus lub korzystamy z transportu publicznego do centrum. Jeśli ktoś nie uczestniczy w zaplanowanym programie lub chce spędzić czas na własną rękę  transport z/do statku odbywa się na jego koszt.

Poziom hałasu w kabinach

Z uwagi na to, że rejs odbywa się statkiem wyposażonym w silnik, nie da się uniknąć hałasu silnika podczas podróży – zwłaszcza podczas żeglugi/przepływania przez śluzy. Im bliżej silnika znajduje się kabina, tym hałas jest bardziej słyszalny. Jeśli jesteś szczególnie wrażliwy na hałas, zalecamy przeniesienie kabiny na jeden z górnych pokładów, dzięki czemu będziesz dalej od silnika i hałas będzie mniej słyszalny.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 3 out of 5 by from wycieczka po Renie Wycieczka mało intensywna, przeznaczona dla osób pa 70 -ce. Praca silników bardzo głośna i nieznośnie uciążliwa, szczególnie ostatnie kabiny zaliczane do wysokiego standartu.
Date published: 2023-09-27
Rated 4 out of 5 by from Udana i ciekawa podróż po Renie Odwołanie wycieczki zeszłorocznej zostało z nawiązką zrekompensowane w tym roku
Date published: 2023-09-25
Rated 5 out of 5 by from Niezapomniana wycieczka Super rejs + zwiedzanie pięknych miast, bardzo miła i przyjazna załoga, pyszne jedzenie.
Date published: 2023-09-25
Rated 4 out of 5 by from Ciekawa trasa Trasa bardzo ciekawa jedną z głównych rzek Europy. Przełom Renu godny szczególnego polecenia, niestety nie było polskiego komentarza.
Date published: 2023-09-24
Rated 5 out of 5 by from Sympatyczny statek, załoga i bdb pilot p. Magda Była to okazja do zwiedzenia mało mi znanych miejsc
Date published: 2023-09-23
 • y_2024, m_5, d_20, h_5
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_1, tr_5
 • loc_pl_PL, sid_CHCRI08, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki