Rejs po Renie i kwitnące tulipany w Holandii

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Podziwiaj kwitnące tulipany w parku Keukenhof oraz zobacz najpiękniejsze holenderskie miasta podczas 6 wiosennych dni w Holandii

Zobacz Holandię w pełnym rozkwicie wiosny! Podróż rozpoczniemy w Niemczech, w Kolonii, skąd popłyniemy dalej statkiem. Trasa naszej wycieczki prowadzi przez piękne nadreńskie krajobrazy i historyczne miasta. Będziemy spacerować po uwiecznianym na pocztówkach starym mieście Nijmegen, zwiedzać port rybacki Enkhuizen. Odwiedzimy Rotterdam - miasto malarzy Złotego Wieku a zarazem największe europejskie miasto portowe. 
Będzie okazja odwiedzenia parku Keukenhof - słynnego parku kwiatowego, gdzie lepiej zrozumiemy, dlaczego Holendrzy tak wielką miłością darzą tulipany.
W cenie rejsu statkiem wycieczkowym MS Rhein Symphonie wliczone jest pełne wyżywienie.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Rejsy wycieczkowe, Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki 6 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Frankfurtu. Przejazd do Kolonii. Katedra w Kolonii i zaokrętowanie
Dzień 2
Rotterdam. Zwiedzanie miasta
Dzień 3
Enkhuizen. Rejs po Markermeer i Ijsselmeer. Piesza wędrówka po Enkhuizen z opcją zwiedzenia Zuiderzeemuseum (dodatkowo płatne)
Dzień 4
Amsterdam. Wycieczka do parku tulipanów Keukenhof i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Spacer po Amsterdamie i rejs po kanałach (wycieczki dodatkowo płatne)
Dzień 5
Nijmegen. Spacer po hanzeatyckim mieście Nijmegen
Dzień 6
Powrót do Kolonii. Wylot z Frankfurtu do Warszawy

MS Rhein Symphonie

MS Rhein Symphonie to wygodny i nowoczesny statek rzeczny. Na 3 pokładach podróżuje 198 pasażerów.

Ciesz się swobodą na statku - do dyspozycji pasażerów: bar w salonie, restauracja, duży słoneczny taras oraz w kabiny. Na statku jest rowniez niewielki sklep i biblioteka/czytelnia.

Statek ma 132 metry długości i 11,4 m szerokości. Został zbudowany w 2005 roku i łączy w sobie nowoczesny komfort z przytulną atmosferą. Wszystkie posiłki (pełne wyżywienie) są podawane w restauracji na statku. Posiłki są serwowane w formie bufetu lub są podawane do stolików.

Więcej o statku: https://www.nicko-cruises.de/en/fleet/flussschiffe/ms-rhein-symphonie

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
6 198,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

UWAGA: Zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych zmian w programie. Punkty programu nie ulegną zmianie, natomiast zmienić może się kolejność, np. ze względu na godziny otwarcia obiektów.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Frankfurtu. Przejazd do Kolonii. Katedra w Kolonii i zaokrętowanie Wypłynięcie o 16:30
Katedra w Kolonii to największy gotycki kościół w północnej Europie

Po spotkaniu z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie polecimy do Frankfurtu skąd udamy się do Kolonii. Jeśli czas na to pozwoli udamy się z pilotem grupy na krótkie zwiedzanie miasta śladami rzymskiej przeszłości miasta. Mówi się, że Kolonia była jednym z największych miast obok Rzymu, a jej nazwa brzmiała Colonia Claudia Ara Agrippinensium. Rzymską przeszłość wciąż można dostrzec w krajobrazie miasta. Na pozostałości rzymskich budowli można natknąć się nawet na parkingach podziemnych. Położone nad Renem Stare Miasto (Altstadt) w Kolonii nie jest tak okazałe jak w innych niemieckich miastach, lecz z pewnością spacer tutejszymi krętymi uliczkami sprawi wiele przyjemności. Znajduje się tutaj niewielki rynek Alter Markt i wiele zabytkowych budynków, które zostały odbudowane z gruzów po dotkliwych zniszczeniach w czasie II wojny światowej. Podobno gdy ustały odgłosy ostatnich bombardowań, mieszkańcy wyszli ze schronów i gdy ujrzeli morze ruin wokół zaczęli się zastanawiać, czy warto odbudowywać miasto czy może lepiej przenieść się w inne miejsce. Jednak gdy ich oczom ukazała się cudownie ocalała katedra Kölner Dom, postanowili pozostać.

Ta imponująca budowla stanowi doskonały przykład architektury gotyckiej i jest największym gotyckim kościołem w Europie północnej. Kölner Dom jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Niemczech.

Następnie udamy się w kierunku nadbrzeża i zakwaterujemy się na statku, który będzie naszym domem przez następne 5 dni.  Statkiem popłyniemy w stronę Rotterdamu, gdzie dotrzemy następnego dnia rano.

Dzień 2
Rotterdam. Zwiedzanie miasta Przybicie do portu w Rotterdamie godz. 10:30. Wypłynięcie ok. godz. 21:00
Most Erasmus w Rotterdamie

Trasę z Kolonii do Rotterdamu pokonamy nocą. Po śniadaniu zacumujemy w Rotterdamie. Delta Renu-Mozy-Skaldy wokół Rotterdamu powstała w wyniku zlewania się kilku rzek zanim znalazły ujście do Morza Północnego. Często skrótowo określa się ten region Doliną Renu, ponieważ to Ren ma największy udział w formowaniu się delty. To obszar wielu wysp, jezior, a co dla nas najważniejsze – dróg wodnych! To drogi wodne zaważyły o tym, że Rotterdam stał się dynamicznym, międzynarodowym miastem i czwartym na świecie pod względem wielkości portów i na pewno jednym z najczęściej odwiedzanych. Przypływają tu tankowce, kontenerowce i charakterystyczne, długie transportowe statki śródlądowe. Podczas tej wycieczki przewidziane jest zwiedzanie Rotterdamu. Na pewno będzie okazja zobaczenia mostu Erasmusa nad rzeką Mozą oraz szansa wczucia się atmosferę portowego miasta. (Wycieczka po Rotterdamie nie jest zawarta w cenie wycieczki. Można zakupić osobny pakiet wycieczek – sprawdź program wycieczki).

Dzień 3
Enkhuizen. Rejs po Markermeer i Ijsselmeer. Piesza wędrówka po Enkhuizen z opcją zwiedzenia Zuiderzeemuseum (dodatkowo płatne) Przypłynięcie do Enkhuizen godz. 11:30. Wypłynięcie z Enkhuizen ok. godz. 22:00
Kanał w Enkhuizen

Do Enkhuizen w północnej Holandii dopłyniemy przed południem. Nasz statek opuści rzekę i pokonując kanały i śluzy dotrze na jezioro Markermeer. Po obiedzie przewidziane jest zwiedzanie z pilotem miasta, które rozwinęło się z rybackiej osady. Enkhuizen leżący nad jeziorem Ijsselmeer ma historię sięgającą VIII wieku. Rozkwit miasta przypadał na wiek XVI i XVII, tj. okres znany jako Złoty Wiek Niderlandów. W Enkhuizen znajdowała się jedna z baz prężnie rozwijającej się Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, która bogaciła się na imporcie przypraw: pieprzu, gałki muszkatołowej czy goździków z Azji, które następnie sprzedawano za duże pieniądze w Europie (podobnie rozwijały się pobliskie miasta Hoorn i Amsterdam). Przyczyną końca świetności Enkhuizen, podobnie jak innych holenderskich i belgijskich miast, było zapiaszczenie tutejszego portu, co zmusiło przeniesienie bazy handlowej do Amsterdamu. Wartymi uwagi są: mały miejski rynek, klimatyczna marina, wieża i labirynt wąskich uliczek. W mieście ma siedzibę Zuiderzeemuseum, prezentujące bardzo ciekawą wystawę z eskpozycjami wewnątrz i na zewnątrz budynku (wstęp dodatkowo płatny).

Dzień 4
Amsterdam. Wycieczka do parku tulipanów Keukenhof i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Spacer po Amsterdamie i rejs po kanałach (wycieczki dodatkowo płatne) Przypłynięcie o godz. 3:00, wypłynięcie o 18:00
Domy nad kanałem w Amsterdamie

Do Amsterdamu dopłyniemy nad ranem. Po śniadaniu osoby, które zdecydowały się na pakiet wycieczkowy udadzą się do znanego na całym świecie kolorowego parku Keukenhof. Kwitnie tutaj jednocześnie 7 milionów kwiatów, w tym ponad 800 odmian tulipanów. Park jest otwarty tylko przez kilka tygodni w roku, a niezwykły wachlarz kolorów zwiastuje nastanie wiosny. Na łącznej powierzchni 32 ha stworzono liczne kompozycje kwiatowe i zachwycające, inspirujące ogrody. Tu mieści się ogród historyczny, w którym zaprezentowano 400-letnią historię naturalnego rozwoju tych pięknych kwiatów, które dzisiaj są rośliną uprawną. Zobaczymy przykłady tulipanów w nowych kolorach i odmianach, których zakup będzie możliwy dopiero w przyszłości. Prezentowane są też wskazówki dla tych, którzy dopiero chcą posadzić tulipany w swoim ogrodzie. Spacer po parku przypominającym morzem kwiatów jest zachwycający.

Do Amsterdamu wrócimy autokarem.

Po obiedzie wybierzemy się na zwiedzanie Amsterdamu podczas klimatycznego rejsu kanałami po licznych kanałach miasta - z widokiem na barki mieszkalne i wąskie domy służące w przeszłości za magazyny, bardzo charakterystyczne dla centrum miasta. Atmosferę miasta można najlepiej poznać w dawnej dzielnicy robotniczej Jordaan, gdzie wąskie uliczki wplecione są między trzy największe kanały znane są jako De negen straatjes - Dziewięć Małych Uliczek. Dzielnicę tę upodobali sobie projektanci mody, właściciele licznych sklepów i galerii oraz tzw. brązowych kawiarni, czyli starych klimatycznych barów oferujących znakomite lokalne i belgijskie piwo. Jeśli wąskie kanały nie będą zbyt zatłoczone to przepłyniemy obok domu Anny Frank, położonego niedaleko kościoła Westerkerk. W kryjówce tego domu Anne Frank prowadziła swój słynny dziennik, opowiadający o wstrząsających losach młodej Żydówki i jej rodziny, która przez kilka lat ukrywała się w tajnym pokoju na tyłach domu, aż ktoś ich wydał i zostali zesłani do obozu koncentracyjnego  Auschwitz-Birkenau.

Osobom, które zdecydują się spędzić czas w Amsterdamie samodzielnie, proponujemy odwiedzenie jednego z tutejszych muzeów. Amsterdam słynie ze zbiorów sztuki, a ponadto uważany jest za siedzibę najsłynniejszych w historii artystów, których niezwykłe dzieła zdobią muzealne sale. Można pójść do Museumplein (dzielnicy muzeów), w której mieszczą się najwijksze zbiory sztuki. Muzeum Rijksmuseum posiada ogromne zbiory dzieł mistrzów: od sztuki sakralnej po obrazy Złotego Wieku i dzieła m.in. Rembrandta. W Muzeum Vincenta van Gogha można oglądać największą na świecie kolekcję, która składa się ponad 200 obrazów i 500 rysunków tego genialnego malarza. Stedelijk Museum jest domem sztuki współczesnej, składającym się z wielu budynków. Każdy w innym świetle przedstawia historię morskiej i kolonialnej potęgi Niderlandów. Na ulicy Kalverstraat znajduje się interesujące muzeum historyczne Amsterdam Museum, w którym na wystawie interaktywnej przedstawiono dzieje Holandii

(Wycieczka do parku Keukenhof i zwiedzanie Amsterdamu nie są zawarte w cenie wycieczki).

Armator zawsze dokłada wszelkich starań, aby zacumować statek w centrum Amsterdamu. Niestety nie zawsze jest to możliwe, ponieważ mimo rezerwacji i potwierdzenia miejsca postoju, port zastrzega sobie prawo do przeniesienia statku na kilku godzin przed planowanym przybiciem. Jeżeli miejsce postoju będzie oddalone od centrum i odległości do przejścia pieszo będą zbyt duże, zamówimy autokar uwzględniony w cenie pakietu wycieczkowego. Osoby, które nie wykupiły pakietu wycieczek lub planujące zwiedzanie innych atrakcji docierają na statek samodzielnie na własny koszt.

Dzień 5
Nijmegen. Spacer po hanzeatyckim mieście Nijmegen Przypłynięcie do Nijmegen godz. 2:30. Wypłynięcie godz. 14:30
Zachód słońca w Nijmegen

Do Nijmegen, najstarszego miasta Niderlandów leżącego w największej prowincji kraju Geldrii dotrzemy w nocy. Rano po przebudzeniu warto zwrócić uwagę na panoramę miasta z wieżami kościołów i piękną, hanzeatycką architekturą. Chętni na zwiedzanie miasta w grupie mogą się wybrać na spacer z pilotem. Koniec zwiedzania przewidziany jest w historycznym centrum miasta, Grote Markt. Jest tu mnóstwo kawiarni z doskonałą kawą. Warto odwiedzić narodowe muzeum rowerów Velorama, gdzie na trzech piętrach wystaw pokazano historię roweru i inne ciekawostki dotyczące tego środka transportu (wstęp dodatkowo płatny).

 Położony w centrum Nijmegen park Kronenburgerpark jest popularnym wśród mieszkańców i turystów miejscem odpoczynku. Śliczna fontanna, kaczki, czaple, zadbane trawniki i miła atmosfera są znakami rozpoznawczymi tego parku. Po przeciwnej stronie, również niedaleko centrum, znajduje się Valkhof Park, drugi co do popularności park w mieście. Tu warto odwiedzić ruiny dawnego zamku i ocalałą kaplicę zamkową. Po obiedzie wyruszymy w drogę powrotną do Kolonii. Dotrzemy na miejsce następnego dnia rano.

Dzień 6
Powrót do Kolonii. Wylot z Frankfurtu do Warszawy Przybicie do portu godz. 07:00

Po śniadaniu na pokładzie statku pożegnamy się z załogą i pojedziemy lotnisko we Frankfurcie. Stąd samolotem wrócimy do Warszawy.

Pakiet wycieczkowy

Pakiet wycieczkowy to wycieczki odbywające się z polskim pilotem. Pakiet należy zakupić w domu nie później niż 45 dni przed wyjazdem.

Pakiet wycieczkowy obejmuje:

 • Amsterdam. Wycieczka do parku kwiatowego Keukenhof (pół dnia)
 • Amsterdam. Rejs kanałami w Amsterdamie (pół dnia)
 • Rotterdam. Wycieczka po Rotterdamie (pół dnia)

Cena: 798 zł za 1 osobę

Pakiet wycieczkowy zostanie zrealizowany przy zgłoszeniu się minimum 20 osób.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 6 198,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłaty do kabin jednoosobowych
 • Zewnętrzna kabina 1-osobowa, najwyższy pokład: 5 998,- PLN
 • Zewnętrzna kabina 1-osobowa, wyższy pokład: 4 348,- PLN
 • Zewnętrzna kabina 1-osobowa, główny pokład: 2 648, - PLN
Podwyższenie standardu kabiny

Więcej informacji o typach dostępnych kabin znajduje się w części "Więcej o statku"

 • Zewnętrzna kabina 2-osobowa, najwyższy pokład: 1 898 PLN/os
 • Zewnętrzna kabina 2-osobowa, wyższy pokład: 958 PLN/os
Rabat
 • Zewnętrzna kabina 2-osobowa, główny pokład na rufie: rabat 250,- PLN od ceny wycieczki
 • Zewnętrzna kabina 1-osobowa, główny pokład na rufie: 1 898,- PLN
Pakiet wycieczek

Cena: 798 PLN/ os.

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Frankfurt - Warszawa
 • 5 noclegów na pokładzie statku Rhein Symphonie w kabinach dwuosobowych z oknem, znajdujących się na głównym pokładzie
 • Pełne wyżywienie na statku
 • Kawę i herbatę do posiłków na statku
 • Transport zgodnie z programem
 • Zwiedzanie Nijmegen, Enkhuizen i Kolonii
 • Piesze wędrówki z pilotem wycieczki
 • Ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • napiwków na pokładzie statku (zalecamy przeznaczenie 13-16 euro/ os. na dzień)
 • napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (łącznie 8 euro/ os.)
 • pakietu 3 wycieczek i ew. innych wycieczek na lądzie
 • dopłaty do kabiny jednoosobowej
 • ewentualnych posiłków na lądzie
 • napojów innych niż te wymienione
 • wydatków indywidualnych
 • wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Dobrym pomysłem może okazać się zabranie małego plecaka lub torby na wędrówki, krótkie wycieczki i do samolotu, ponieważ najczęściej będziesz mieć dostęp do swojego bagażu tylko wieczorem. Nie jest konieczne zabieranie ręczników. Polecamy zabranie teleskopu – by niczego nie przeoczyć.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Kto może uczestniczyć?

Uczestnicy wycieczki muszą być sprawni, samodzielni i zdolni do poruszania się pieszo bez pomocy w miastach, na ścieżkach i w parkach. Osoby poniżej 18 roku życia muszą podróżować pod opieką dorosłych, z którymi muszą dzielić kabinę.

Warunki specjalne

Armator informuje, że udział w rejsie statkiem pasażerskim podlega określonym zasadom. Obowiązkowe jest poinformowanie Albatros Travel o ewentualnej chorobie, niepełnosprawności, ciąży lub innych okolicznościach, które mogą mieć wpływ na Twoje samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Wycieczka nieodpowiednia dla osób mających trudności z poruszaniem się

Niektóre nasze wycieczki i zwiedzanie miast odbywają się pieszo, tak samo pieszo dostajemy się ze statku do centrum odwiedzanych miast. Większość zabytkowych dzielnic jest pod ochroną konserwatorską, dlatego wyłączonych z ruchu. Chodzą po mieście pieszo jest szansa wczucia się w atmosferę miejsca. Będziemy również korzystać z transportu publicznego, np. tramwajów czy metra. Jeśli planujesz wziąć udział w wycieczce, musisz nastawić się na pokonywanie pieszo ok. 6 km dziennie, spokojnym tempem, a spacery będą trwały od 1½ do 2½ godziny. Dlatego musisz być sprawny, samowystarczalny i niezależny od czyjeś pomocy. 


Statek również nie ma udogodnień dla osób niepełnosprawnych lub niemogących poruszać się o własnych siłach. Jest to podyktowane również względami bezpieczeństwa, ponieważ w sytuacji alarmowej wymagane samodzielne sprawne przejście do szalupy ratunkowej. 
Z powodów bezpieczeństwa nie jest dozwolone wnoszenie na pokład wózków ani chodzików. W korytarzach musi być zapewnione swobodne przejście.

Nabrzeże

Bardzo często rzeczne statki wycieczkowe cumują w portach jeden obok drugiego. Należy więc być przygotowanym, że zamiast widoku na miasto, będziemy mieć widok na kolejny statek. Oznacza to także, że aby dojść do swojego statku lub zejść na brzeg będziemy musieli przejść przez pokład innego statku lub, że pasażerowie innych statków będą przechodzili przez pokład „naszego” statku.

Armator stara się w miarę możliwości o miejsca do cumowania w centrum odwiedzanych przez nas miast. Niestety nie zawsze jest to możliwe i nawet jeśli miejsce do cumowania jest zarezerwowane i potwierdzone, port zawsze zastrzega sobie prawo zmiany miejsca cumowania naszego statku i to nawet na  kilka godzin przed przybyciem. Oznacza to, że w przypadkach, gdy miejsce do cumowania jest daleko od centrum i poza zasięgiem spaceru, zamawiamy autobus lub korzystamy z transportu publicznego do centrum, gdy wybieramy się na wycieczkę lub realizujemy punkty programu. Jeśli ktoś nie uczestniczy w zaplanowanym programie lub chce spędzić czas na własną rękę  transport ze statku odbywa się na jego koszt.

Krótkie wycieczki – całodniowe i półdniowe

Powszechnie praktykowane jest rozróżnienie na wycieczki całodniowe i półdniowe. Nie oznacza to koniecznie, że dana wycieczka będzie trwała dokładnie pół dnia czy cały dzień. Półdniowa wycieczka zwykle odbywa się przed południem lub po południu i kończy się przed porą posiłku, dzięki czemu  na czas obiadu lub kolacji wrócimy na pokład statku. Krótkie wycieczki trwają zazwyczaj 2-4 godziny. Całodniowe wycieczki trwają ok. 5-9 godzin, a w ich trakcie przewidziane są pory posiłków, jednak wyżywienie nie zawsze wliczone jest w cenę wycieczki. Odpowiednie informacje znajdziesz w opisie wycieczki.

Harmonogram i plan rejsu

Armator zastrzega sobie prawo do zmian harmonogramu wycieczki i wymienionych godzin zawinięcia do portu. Zwykle nie dokonuje się zmian godzin przybicia i wypłynięcia z portu, jednak pojedyncze przesunięcia zdarzają się niemal na wszystkich wycieczkach narażonych na warunki pogodowe. Za małymi zmianami harmonogramu stoją zwykle godziny otwarcia śluz, poziom wody i ruch na rzece. Mimo to w programie wycieczki to zawsze zamieszczamy harmonogram, ponieważ pozwala na oszacowanie czasu, jaki spędzimy na wodzie/na lądzie w czasie postoju. Niewątpliwie rejs rzeką dodaje tej wycieczce uroku!

Poziom hałasu w kabinach

Z uwagi na to, że rejs odbywa się statkiem wyposażonym w silnik, nie da się uniknąć hałasu silnika podczas podróży – zwłaszcza podczas żeglugi/przepływania przez śluzy. Im bliżej silnika znajduje się kabina, tym hałas jest bardziej słyszalny. Jeśli jesteś szczególnie wrażliwy na hałas, zalecamy przeniesienie kabiny na jeden z górnych pokładów, dzięki czemu będziesz dalej od silnika i hałas będzie mniej słyszalny.

Z ręką na sercu

Ogród Keukenhof

Odwiedzimy ogród Keukenhof. Położony na dużym terenie park pełen kwiatów jest jednym z najważniejszych punktów programu każdej wiosennej wycieczki do Holandii. Wielu turystów ma podobne zdanie, dlatego park odwiedza średnio 45 tysięcy osób dziennie.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Pod wieloma względami niezapomniana podróż Kupiłem w ostatniej chwili i bardzo się cieszę!
Date published: 2024-04-09
Rated 4 out of 5 by from spełnienie marzenia Udało się w końcu zobaczyć ogród w Keukenhoff, czekałam na to dwa lata i nie zawiodłam się ,tylko czasu było zdecydowanie za mało żeby wszystko obejrzeć i się pozachwycać. Cudowne miejsce, powalające ilością kwitnących cebulek, feeria barw i zapachów, niezapomniane wrażenia ! Odwiedzone miasta i miasteczka zachwycają swoim urokiem ,nowoczesny Rotterddam ,klimatyczny Amsterdam z kanałami ,mostami, kwiatami i ciekawa architekturą, Nijmegen urzeka historią starówki i miejscowym targiem z przepysznymi serami, Enkhuizen z uroczym parkiem ,uliczkami i sklepikami pozwala zapomnieć o codzienności i zabieganiu. Wyjazd bardzo udany. Można wiele zobaczyć z pokładu statku, od pilota Jacka otrzymaliśmy bardzo solidną dawkę wiedzy o Niderlandach, ich historii i współczesności. Pan Jacek ,siła spokoju, bardzo dbał o nasze bezpieczeństwo i komfort .A pływający hotel to był strzał w dziesiątkę.
Date published: 2022-05-01
Rated 5 out of 5 by from Super wycieczka organizacja bardzo dobra, przewodnik pan Jacek z ogromna wiedzą, bardzo opiekuńczy, pomocny dodatkowo zorganizował dodatkowe wieczorne zwiedzanie Amserdamu oraz spotkanie towarzyskie grupy. Ponieważ pogoda dopisywała czuliśmy niedosyt pobytu w KEUKENHOF
Date published: 2022-04-25
Rated 5 out of 5 by from Kwitnące tulipany Wycieczkę oceniam wysoko ze względu na ciekawy program, który był zrealizowany w całości oraz osobę przewodnika grupy Pana Jacka, który w profesjonalny sposób prowadził wycieczkę. Ma rozległą wiedzę, którą potrafi przekazać uczestnikom, cechuje go także opanowanie, wyczucie sytuacji. Dzięki niemu i jego staraniom tę wycieczkę zaliczam do wyjątkowo udanych.
Date published: 2022-04-25
Rated 5 out of 5 by from Wiosenny rejs. Warto było czekać na liście rezerwowej bo udało się wyjechać fajną wycieczkę.
Date published: 2019-04-03
Rated 5 out of 5 by from Ciekawa wycieczka w komfortowych warunkach Szczerze polecamy tę wycieczkę. Odwiedziliśmy ciekawe miejsca w Holandii oraz Kolonię w Niemczech, a do tego jeszcze "hotel" płynął z nami. Zwiedzanie zaplanowanych miejsc zostało dobrze zorganizowane. Do dyspozycji były autokary i przewodnicy. Polska przewodniczka, Pani Teresa, zorganizowała dodatkową wycieczkę do miejscowości Edam i Volendam (wielkie dzięki za to!). Warunki hotelowe na statku bardzo dobre, jedzenie znakomite. Jedynym mankamentem podczas rejsu było to, że wszystkie komunikaty podawane były wyłącznie w języku niemieckim.
Date published: 2019-04-01
Rated 4 out of 5 by from Amsterdam Bardzo miła wycieczka z dużą porcją wiedzy Dobrze by było aby pilot wycieczki znał język kraju w którym prowadzi uczestników
Date published: 2019-04-01
Rated 4 out of 5 by from PIękne tulipany i urocze miasteczka Holandii Ogólne wrażenia z wycieczki mamy pozytywne. Dobre warunki na statku, smaczne i ciekawe posiłki, dobre połączenia komunikacyjne, sprawne kierowanie grupą przez Pilota. Udało się załatwić /???/wycieczkę do Edamu...choć wydawało się ,że ten wyjazd warunkowany jest tylko minimalną ilością chętnych- to był bardzo udany dzień !Amsterdam przepiękny , wszystkie oglądane miasta także. Obsługa statku dokładała starań abyśmy się dobrze na nim czuli.
Date published: 2019-03-31
 • y_2024, m_7, d_20, h_7
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_8
 • loc_pl_PL, sid_DECRI03, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki