Rejs po Renie: Kolonia, Amsterdam i Bazylea

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wyjątkowy rejs po najciekawszym odcinku Renu, podczas którego zobaczymy wspaniałe zabytki wpisane na listę UNESCO i piękne krajobrazy z winnicami na wzgórzach

Ren już w czasach Cesarstwa Rzymskiego łączył południową i północną Europę. Dzisiaj płynie przez sześć różnych krajów. W trakcie naszego rejsu zobaczymy 4 z nich: od Holandii  z jej stolicą Amsterdamem i hanzeatyckim miastem Nijmegen, przez Niemcy oraz Francję aż do Bazylei w północnej Szwajcarii.

Na pokładzie naszego wygodnego statku, Rhein Melodie, będziemy wygodnie przemieszczać się i podziwiać zmieniające się krajobrazy. Największą atrakcją tego rejsu jest przede wszystkim bajkowa Dolina Renu, gdzie wzgórza przeplatane są tarasowymi winnicami na wzgórzach oraz  malowniczymi ruinami zamków i twierdz. Kto wie, może mijając legendarne skały Loreley, usłyszymy syreni śpiew?

Poza tym obejrzymy niekwestionowane perły kultury Północnej Europy tj. Kolonię z jej przepiękną katedrą, alzacki Strasburg z chronioną prawem UNESCO starówką, a także kilka uroczych miasteczek nadreńskich, takich jak Rüdesheim, Koblencję czy Mainheim położone w samym sercu największego regionu winiarskiego w Niemczech. Rejs poprowadzi nas również przez "Niemiecki Róg", gdzie spotykają się rzeki Mozela i Ren.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Frankfurtu. Transport autokarem do Kolonii, zakwaterowanie na statku i wypłynięcie w rejs
Dzień 2
Amsterdam (Zaandam), Holandia. Rejs kanałami z przewodnikiem (dodatkowo płatne)
Dzień 3
Nijmegen, Holandia. Spacer po hanzeatyckim Nijmegen
Dzień 4
Kolonia, Niemcy. Spacer po starym mieście, Katedra oraz degustacja piwa (dodatkowo płatne)
Dzień 5
Koblencja, Niemcy. Zwiedzanie miasta oraz wjazd kolejką linową do twierdzy Ehrenbreitstein. Dolina Loreley. Wycieczka w Rüdesheim am Rhein (dodatkowo płatna)
Dzień 6
Mannheim, Niemcy. Piesza wycieczka po Mannheim lub dodatkowa wycieczka do Speyer (opcjonalnie)
Dzień 7
Kehl, Niemcy. Strasburg, Francja. Możliwość zwiedzania średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO (opcjonalnie)
Dzień 8
Kembs/ Francja lub Bazylea/ Szwajcaria. Zwiedzanie Bazylei. Wyjazd na lotnisko, powrót do Warszawy.

MS Rhein Melodie

Rhein Melodie to wygodny i nowoczesny statek rzeczny. Na 3 pokładach podróżuje 198 pasażerów.

Ciesz się swobodą na statku - do dyspozycji pasażerów: bar w salonie, restauracja, duży słoneczny taras oraz w kabiny. Na statku jest rowniez niewielki sklep i biblioteka/czytelnia.

Statek ma 132 metry długości i 11,4 m szerokości. Został zbudowany w 2005 roku i łączy w sobie nowoczesny komfort z przytulną atmosferą. Wszystkie posiłki (pełne wyżywienie) są podawane w restauracji na statku. Posiłki są serwowane w formie bufetu lub są podawane do stolików.

Zobacz rozkład kajut

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
9 098,–
Warszawa
Brak miejsc
8 798,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Frankfurtu. Transport autokarem do Kolonii, zakwaterowanie na statku i wypłynięcie w rejs Zaokrętowanie o godz. 15:00, wypłynięcie o godz. 16:30
Kolonia nad Renem

Spotkanie z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie i następnie wylot do Frankfurtu. Z lotniska we Frankfurcie pojedziemy do Kolonii (czas przejazdu ok 2,5h), skąd rozpoczniemy nasz rejs. Będziemy mieć chwilę czasu wolnego na spacer lub ewentualny obiad (nie wliczony w cenę wycieczki), po czym ok. 14:00 udamy się na statek. Następnie wypłyniemy do Amsterdamu, do którego dotrzemy następnego dnia rano.

Dzień 2
Amsterdam (Zaandam), Holandia. Rejs kanałami z przewodnikiem (dodatkowo płatne) Przypłynięcie ok. godz. 09:00. Odpłynięcie ok. godz. 19:30
Stare magazyny zamienione na domy

Do Amsterdamu przypłyniemy nad ranem. Po śniadaniu przyjdzie czas na pierwszą wycieczkę z Albatros Travel. Dzisiaj w ramach pakietu wycieczkowego oferujemy klimatyczny rejs po kanałach Amsterdamu, podczas którego zobaczymy mieszkalne barki zacumowane wzdłuż kanałów oraz wąskie kamienice, które charakteryzują centrum miasta. 

Jeśli natężenie ruchu w kanałach na to pozwoli, przepłyniemy obok domu Anny Frank - największej turystycznej atrakcji w tej okolicy. Znajduje się on przy kanale Prinsegracht blisko kościoła Westerkerk. W tym domu Anna Frank pisała swój słynny pamiętnik, opisujący wstrząsająca historię żydowskiej dziewczyny i jej rodziny, która przez kilka lat ukrywała się w tajnych pomieszczeniach domu przy Prinsengracht, dopóki nie zostali nakryci i wysłani do obozu koncentracyjnego. 

Następnie, już pieszo kontynuować będziemy naszą wycieczkę po mieście, które w okresie Renesansu stało się jednym z najważniejszych miast handlowych na europejskim wybrzeżu. Miasto prezentuje się najlepiej, gdy mijamy starą dzielnice robotniczą Jordaan. Wąskie ulice między trzema szerokimi kanałami znane są jako „dziewięć uliczek”. Mieszczą się tu butiki interesujących projektantów mody, galerie, sklepiki, a także tzw. brązowe kawiarnie, czyli stare, pokryte patyną puby z holenderskim i belgijskim piwem.
Amsterdam ma silną pozycję jako miasto muzeów i wielu znanych artystów właśnie stąd pochodzi, a ich dzieła wiszą na ścianach tutejszych muzeów.  Warto się więc wybrać do dzielnicy muzeów, gdzie znajdują się najważniejsze muzea sztuki. W Rijksmuseum znajdziemy ogromną kolekcję dzieł holenderskich mistrzów: od sztuki religijnej do Złotego Wieku, wśród nich m.in. dzieła Rembrandta. Natomiast w Muzeum van Gogha zobaczyć można największy na świecie zbiór jego obrazów (200 obrazów i 500 rysunków).

Sztukę współczesną z kolei podziwiać można w muzeum Stedelijk. Wystaw i muzeów znajduje się w mieście o wiele więcej, a każde z nich na swój sposób prezentuje kulturę i historię tego narodu nierozerwalnie związanego z morzem i niegdysiejszej kolonialnej potęgi. Muzeum historyczne przy Kalverstraat z kolei w ciekawy i interaktywny sposób przedstawia dzieje Holendrów.
Chwilę przed północą wypływamy do Nijmegen, do którego dotrzemy następnego dnia. Z Amsterdamu płynąć będziemy przez holenderską prowincję Utrecht, aż dotrzemy do prowincji Gelderland, gdzie zacumujemy w Nijmegen w Gelderse Poort. Tutaj spotykają się największe holenderskie rzeki Waal, Ussel i Dolny Ren.

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Amsterdamu nie jest wliczona w cenę podróży. Pakiet wycieczek można kupić oddzielnie, zobacz dalej w programie).

Uwaga: Nasz armator stara się, żeby znaleźć miejsce do zacumowania w centrum Amsterdamu. Nie zawsze jest to możliwe, nawet kiedy miejsce zostało zarezerwowane, a rezerwacja potwierdzona, port zastrzega sobie prawo zmiany miejsca zacumowania –  czasem nawet w ostatniej chwili, parę godzin przed przybyciem. Gdy miejsce przy kei jest daleko od centrum, za daleko na spacer, żeby zrealizować program podróży i pakietu wycieczkowego, zamawiamy autokar. Osoby, które nie uczestniczą w przygotowanym programie koszty transportu do centrum muszą pokryć we własnym zakresie.

Dzień 3
Nijmegen, Holandia. Spacer po hanzeatyckim Nijmegen Przypłynięcie o godz. 04:00. Wypłynięcie o godz. 13:30
Najstarsze miasto Holandii, Nijmegen

Nad ranem dopłyniemy do Nijmegen, które jest najstarszym holenderskim miastem. Wpływając do portu będziemy mogli podziwiać pięknie prezentujące się stare kościelne wieże i charakterystyczną hanzeatycką architekturę. 

Pilot Albatros Travel zabierze wszystkich chętnych na wspólny spacer po mieście. Zwiedzanie zakończymy w okolicy Grote Markt. Znajduje się tam wiele kawiarni, w których można napić się kawy i zrelaksować. Warto także wybrać się do muzeum rowerów Velorama, gdzie na trzech piętrach prezentowana jest historia rozwoju słynnych holenderskich rowerów. 

W samym centrum miasta znajduje się park Kroneburgerpark, idealne miejsce odpoczynku zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Zaletami parku są piękne fontanny, zadbane trawniki oraz zamieszkujące tutaj kaczki i czaple. Drugi park miejski Valkhof Park znajduje się również blisko centrum. Można w nim podziwiać ruiny starego zamku oraz zamkową kaplicę. Park jest kolejną wartą odwiedzenia zieloną oazą.

Po obiedzie obieramy kurs na Niemcy a dokładniej Kolonię, do której dopłyniemy następnego ranka.

Dzień 4
Kolonia, Niemcy. Spacer po starym mieście, Katedra oraz degustacja piwa (dodatkowo płatne) Przypłynięcie do Kolonii ok. godz. 07:00 Odpłynięcie ok. godz. 13:00. Przypłynięcie do Koblencji ok. godz. 21:30
Katedra w Kolonii to największy gotycki kościół w Europie Północnej

Po śniadaniu można skorzystać z wycieczki po tym starym rzymskim mieście. Było ono jednym z największych w Cesarstwie Rzymskim, nazywało się Colonia Claudia Ara Agrippinensium. Wszędzie tutaj widać ślady rzymskiej obecności. Nawet w podziemnych garażach można zobaczyć pozostałości po rzymskich budowlach.
Zaczniemy od starego miasta Altstadt, które leży nad brzegiem Renu. Starówka w Kolonii może nie jest równie imponująca, jak w innych niemieckich miastach, ale spacer jej krętymmi uliczkami jest bardzo przyjemny. Zobaczymy nastrojowy plac Alter Markt oraz wiele historycznych kamienic odbudowanych po II wojnie światowej. Kolonia została podczas II wojny światowej prawie zupełnie zrównana z ziemią. Podobno ocalali mieszkańcy, którzy wyszli ze schronów po ostatnich nalotach, rozejrzeli się wokół i zaczęli zastanawiać się, czy miasto w ogóle warto odbudowywać, czy może lepiej przenieść je gdzieś indziej. Kiedy jednak zobaczyli, że Katedra cudem ocalała, to właśnie z tego powodu postanowili tu zostać.

Zwiedzimy tę osławioną Katedrę, która jest wspaniałym przykładem gotyckiej architektury i największym gotyckim kościołem w Europie Północnej. Katedra w Kolonii znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków w Niemczech. Na koniec spaceru będzie okazja, aby skosztować lokalnego piwa Kölsch, które smakuje jak Pilsner, a podawane jest w wysokich, wąskich szklankach.

Po wspólnej przechadzce proponujemy samodzielny spacer po Kolonii.
Ponad 40 zamków i twierdz wzdłuż obu dwóch rzek to pamiątka po czasach, kiedy prowadził tędy jeden z najważniejszych szlaków handlowych Środkowej i Północnej Europy. Spławianie towarów rzeką było bezpieczniejsze od transportu drogowego narażonego na ataki zbójeckich band. W XV wieku na rzece było wiele niebezpiecznych prądów i wodospadów, które utrudniały żeglugę. Dzięki zbudowanym śluzom rzeka jest dzisiaj spokojniejsza. Będziemy z nich korzystać w trakcie naszego rejsu.

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Kolonii nie jest wliczona w cenę rejsu. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, przeczytaj więcej dalej w programie).

Dzień 5
Koblencja, Niemcy. Zwiedzanie miasta oraz wjazd kolejką linową do twierdzy Ehrenbreitstein. Dolina Loreley. Wycieczka w Rüdesheim am Rhein (dodatkowo płatna) Wypłynięcie z Koblencji ok. godz. 13:00. Przypłynięcie do Rüdesheim ok. godz. 19:30
Koblencja położona jest u zbiegu Renu i Mozeli

Ranek i przedpołudnie poświęcone są na odkrywanie jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast w Niemczech - Koblencji, której historia sięga aż 2000 lat wstecz. Koblencja leży w pobliżu tzw. Niemieckiego Rogu, gdzie Mozela łączy się z Renem i dalej płyną już jako Ren. Miasto leży pomiędzy 4 wzgórzami, pokrytymi w większości lasami i łąkami. Ren pełni ważną funkcję w tym regionie.

Dzisiejsza wycieczka  to zwiedzanie starego miasta, a także przejazd kolejką linową na zamek Ehrenbreitstein, gdzie będziemy podziwiać piękną panoramę okolicy.

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Koblencji i przejazd kolejką linową na zamek Ehrenbreitstein nie jest wliczona w cenę rejsu. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, przeczytaj więcej dalej w programie).

W ciągu dnia płyniemy wzdłuż chronionej przez UNESCO doliny rzeki Mittelrhein, która wygląda wręcz bajkowo. Tutaj górskie krajobrazy przeplatają się z winnicami położonymi tarasowo na zboczach. A na każdym niemal wzgórzu wznoszą się malownicze ruiny zamków. Po obu stronach rzeki można zobaczyć małe miasteczka, które ze swoją długą historią stanowią bogate dziedzictwo kulturowe tego obszaru. Region ten słusznie jest nazywany  romantyczną częścią Renu w ślad za  opisem Goethego jego podróży po rzece w latach siedemdziesiątych XVII wieku.

Zachęcamy do spędzenia czasu na pokładzie i podziwianiu widoków, które zapierają dech w piersiach. Po kilku godzinach żeglugi docieramy do skały Lorelei, zdecydowanie najbardziej osławionego miejsca nad Renem. Prawie pionowa skała z łupka wznosi się na wysokość 132 metrów, a legenda głosi, że mieszka tu tajemnicza syrena, która wabi żeglarzy w zdradliwe nurty rzeki na pewną śmierć. To także najwęższy punkt Renu między Szwajcarią a Morzem Północnym, a trudność w pokonaniu tego przesmyku prawdopodobnie dało początek słynnej legendzie.

Wieczorem przycumujemy w małym miasteczku Rüdesheim am Rheit. Spędzimy w nim większość nocy. Bardzo znanym punktem w mieście jest  Drosselgasse, czyli wąska uliczka z barami i restauracjami. Charakterystycznym dla Rüdesheim am Rhein zabytkiem jest imponujący pomnik Niederwald, wzniesiony w latach 1871-1883 dla upamiętnienia zjednoczenia Niemiec. Znajduje się on na wzniesieniu w Parku Krajobrazowym Niederwalda. 

Proponujemy wybrać się na wycieczkę kolejką Vintner Express i odwiedzić ”Mechaniczny gabinet muzyczny Siegfrieda”, gdzie zebrano kolekcję 350 automatycznych instrumentów.

Wieczorną wycieczkę kolejką Vintner’s Express i do gabinetu Siegfireda w Rüdesheim można zamówić i opłacić na pokładzie statku. W przypadku zgłoszenia się większej części grupy, w czasie wycieczki towarzyszyć jej będzie polski pilot.

Dzień 6
Mannheim, Niemcy. Piesza wycieczka po Mannheim lub dodatkowa wycieczka do Speyer (opcjonalnie) Wypłynięcie do Mannheim ok. godz. 04:00, przypłynięcie ok. godz. 13:00. Wypłynięcie do Kehl ok. godz. 18:00
Wieża ciśnień, Mannheim

Dzisiaj dopłyniemy do miasta kultury Mannheim, które leży w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtenbergia i ma ok. 315 000 mieszkańców.

Poza wieloma muzeami, teatrami i uczelniami miasto to ma bardzo przejrzystą siatkę ulic.  Są one ułożone prostopadle do siebie, co bardzo ułatwia orientację. Miasto zostało założone na początku XVII wieku i po każdej kolejnej wojnie było odbudowywane. Szczególnie podczas II wojny światowej było częstym celem alianckich bombardowań.

Wśród zabytków warto wymienić barokowy zamek w Mannheim, wieżę telekomunikacyjną Fernmeldeturm oraz wysoką na 60 m barokową wieżę ciśnień, która stoi przy placu Fryderyka.
Pilot Albatros Travel zorganizuje dla chętnych spacer po Mannheim.

Armator statku ma także propozycję wycieczki fakultatywnej do pobliskiego Speyer, znanego z katedry wpisanej na listę UNESCO.

Katedra znajduje się w małym parku tuż nad rzeką. Ta imponująca trójskrzydłowa bazylika z czerwonego piaskowca stanowi idealny przykład romańskiej architektury. Jest uznawana za jeden z najlepszych przykładów architektury tego okresu. W 1024r. Konrad II cesarz niemiecko-rzymskiego królestwa postanowił wybudować kościół, który miał być największą świątynią chrześcijańskiego świata zachodniego – i miejscem jego ostatniego spoczynku. Kościół został konsekrowany w 1061 i ani Konrad II ani jego syn nie mieli okazji podziwiać skończonej świątyni, zostali w niej pochowani jeszcze w trakcie budowy. 

Katedra znana jest m.in. jako druga największa budowla ze sklepionym sufitem na północ od Alp. Takie rozwiązanie architektoniczne powoli stawało się coraz ważniejsze dla architektury romańskiej w XI i XII wieku. Od tamtej pory kościół był jeszcze rozbudowywany i przebudowywany, lecz zachował swój wygląd z XIII wieku. Przez pewien okres był miejscem pochówku  habsburskich cesarzy i królów. Spoczywa tutaj 8 koronowanych władców z żonami. Kościół jest więc symbolem królewskiej władzy.  

Wycieczkę do Speyer można zamówić i opłacić na pokładzie statku. 

Dzień 7
Kehl, Niemcy. Strasburg, Francja. Możliwość zwiedzania średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO (opcjonalnie) Przypłynięcie ok. godz. 07:30. Odpłynięcie ok. godz. 13:30
Przytulne średniowieczne miasto Strasburg

W dniu dzisiejszym dopływamy do niemieckiego miasta Kehl, które nie tylko leży dokładnie na przeciwległym brzegu średniowiecznego Strasburga, lecz również po drugiej stronie granicy. Dzisiaj Strasburg jest stolicą Alzacji oraz znaczącym centrum kultury i handlu. Znajdziemy tu różne muzea, ciekawą architekturę, a na wyspie Grand Île chronioną prawem UNESCO dobrze zachowaną starówkę. 

Mimo że miasto w wyniku licznych wojen ciągle przechodziło z rąk do rąk, należało raz do Francji raz do Niemiec, dzisiaj jest pomostem łączącym obu sąsiadów. Szczególnie Uniwersytet w Strasburgu przyczynił się do osiągnięcia zgody między protestantami a katolikami. Jest to drugi co do wielkości uniwersytet Francji, gdzie swoje młode lata spędził na studiach m.in. sam Goethe. Miasto znane jest również jako siedziba Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Trybunału Praw Człowieka. 

W ramach pakietu wycieczkowego Albatros Travel zwiedzimy starówkę a następnie przejdziemy wąskimi, krętymi uliczkami po urokliwej dzielnicy La Petite France, gdzie znajdują się bardzo ładne 4-piętrowe domy szachulcowe (mur pruski). Przejdziemy obok ogromnej gotyckiej katedry z 1439 roku, ładnie położonej na jednym z centralnych placów miasta, w pobliżu rzeki i pięknego Palais Rohan, pałacu, który został zbudowany dla biskupa miasta na początku XVIII wieku. 

Następnie będzie czas, żeby samodzielnie zwiedzić katedrę z jej charakterystycznymi bliźniaczymi wieżami. Proponujemy też odwiedzenie jednej z licznych kawiarni i przy filiżance kawy lub kieliszku wina cieszyć się atmosferą miasta.  

Następnie wrócimy na statek i popłyniemy w dalszy rejs w kierunku Bazylei.

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Strasburga nie jest wliczona w cenę rejsu. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, przeczytaj więcej dalej w programie).

Dzień 8
Kembs/ Francja lub Bazylea/ Szwajcaria. Zwiedzanie Bazylei. Wyjazd na lotnisko, powrót do Warszawy. Przypłynięcie ok. godz. 07:00
Bazylea, Szwajcaria

Nasz statek zacumuje w Kembs we Francji lub Bazylei w Szwajcarii, w zależności od dostępności miejsc w porcie, a po śniadaniu na pokładzie pożegnamy się z załogą statku.

Po opuszczeniu statku udamy się na zwiedzanie zabytkowego centrum Bazylei (w zależności od godziny lotu powrotnego będzie to krótsza lub dłuższa wycieczka). 
Bazylea jest zaraz po Zurychu i Genewie trzecim największym miastem Szwajcarii. Miasto leży bezpośrednio przy granicy z Francją i Niemcami, a Stare Miasto na pół przedziela Ren.
Historycznie Bazylea odgrywała ważną rolę jako miejsce spotkań międzynarodowych, gdzie zawierano traktaty pokojowe oraz międzynarodowe umowy handlowe. Dziś Bazylea jest również ważnym miastem kulturalnym, w którym mieści się wiele muzeów, teatrów i najstarszy uniwersytet w Szwajcarii. Szczególnie warte odwiedzenia jest Muzeum Sztuki w Bazylei, które posiada jedną z najstarszych kolekcji sztuki na świecie. 

Bazylea może pochwalić się jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych zabytkowych zespołów miejskich. Miasto składa się z przedzielonych rzeką Ren dwóch części, skupiającej większość zabytków lewobrzeżnej Wielkiej Bazylei (Grossbasel) oraz znajdującej się na prawym brzegu Małej Bazylei (Kleinbasel). Serce położonego w Wielkiej Bazylei starego miasta (Altstadt) stanowi nieduży aczkolwiek niezwykle malowniczy podłużny Rynek (Marktplatz). Jedną z jego pierzei zamyka okazały budynek ratusza miejskiego (Basler Rathaus). Tutaj też swój początek ma główna ulica handlowa miasta Freie Strasse przy której znajduje się wiele ekskluzywnych sklepów, butików, kawiarni i restauracji. Kierując się z Rynku w stronę rzeki dojdziemy do Placu Katedralnego (Münsterplatz), przy którym wznosi się najcenniejszy zabytek miasta jakim jest okazała Katedra (Basler Münster). Sam plac otoczony jest rzędem domów mieszczańskich (dawnych kanoników) z bogato zdobionymi fasadami barokowymi.

Następnie przejazd na lotnisko w Zurichu, odlot do Warszawy.

Pakiet wycieczek

Dla gości Albatros Travel przygotowaliśmy pakiet wycieczkowy, za którego realizację będzie odpowiadać pilot. Wycieczkę trzeba wykupić podczas planowania podróży, najpóźniej 65 dni przed wyjazdem.

Pakiet wycieczkowy obejmuje:

 • Strasburg i zwiedzanie starówki (pół dnia)
 • Zwiedzanie Koblencji i kolejka linowa (pół dnia)
 • Kolonia zwiedzanie miasta, katedry i degustacja piwa (pół dnia)
 • Rejs kanałami w Amsterdamie (pół dnia)

Cena: 848 zł/os.

Pakiet można wykupić tylko w całości. Będzie zrealizowany przy min. 20 chętnych.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 8 798,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłaty do kabin jednoosobowych

Więcej informacji o typach dostępnych kabin znajduje się w części "Więcej o statku"

 • Zewnętrzna kabina 1-osobowa, główny pokład na rufie (kat. D): 4 898 PLN
 • Zewnętrzna kabina 1-osobowa, główny pokład (kat. C): 5 298 PLN
 • Zewnętrzna kabina 1-osobowa, wyższy pokład (kat. B): 7 598 PLN
 • Zewnętrzna kabina 1-osobowa, najwyższy pokład (kat. A): 10 178 PLN
Podwyższenie standardu kabiny
 • Zewnętrzna kabina 2-osobowa, najwyższy pokład (kat. A): 2 598 PLN/os
 • Zewnętrzna kabina 2-osobowa, wyższy pokład (kat. B): 1 248 PLN/os
Rabat
 • Zewnętrzna kabina 2-osobowa, główny pokład na rufie (kat. D): rabat 300,- PLN/os od ceny wycieczki
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Frankfurt, Zurich – Warszawa
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów na statku wycieczkowym Rhein Melodie w kabinie 2-osobowej na głównym pokładzie 
 • Transport według programu
 • Całodzienne wyżywienie na statku
 • Kawa i herbata do posiłków na statku
 • Codzienne sprzątanie kabiny
 • Ręczniki w kabinie
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Pakietu wycieczkowego 
 • Dopłaty do kabiny 1-osobowej
 • Posiłków na lądzie
 • Napojów (poza tymi wymienionymi pod „cena zawiera”)
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 5 euro na os. przy zakupie pakietu wycieczkowego)
 • Napiwków dla personelu statku (firma żeglugowa sugeruje ok 10-13 euro na os. za nocleg)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Dobrze zabrać ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o wycieczkach, czasem całodniowych, kiedy dostęp do bagażu będziemy mieć dopiero wieczorem. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika. Warto zabrać ze sobą lornetkę.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 30 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Szczególne wymagania dotyczące zdrowia

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa każdy ma obowiązek powiadomić Albatros Travel o ewentualnych chorobach, niepełnosprawności, ciąży czy innych warunkach, które mogą mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Podroż niedostosowana dla osób z trudnościami z chodzeniem

Gdy wychodzimy na wycieczki, często chodzimy pieszo, np. idziemy ze statku do centrum miasta. Ponieważ większość starówek jest pod ochroną i są tam wąskie, brukowane uliczki, nie da się jeździć po nich autokarami. Poza tym dużo łatwiej poczuć atmosferę miasta, gdy chodzi się na piechotę. Będziemy korzystać również z komunikacji miejskiej np. tramwajów czy metra. Każdy uczestnik wycieczek musi liczyć się z chodzeniem w spokojnym tempie do 6km dziennie; spacery po mieście trwają między  1½ a 2½ h. Trzeba zatem być sprawnym fizycznie i poruszać się bez pomocy.

Niestety statek nie jest przystosowany do potrzeb osób z trudnościami z chodzeniem, które nie poruszają się o własnych siłach. Związane jest to przede wszystkim z bezpieczeństwem. Zgodnie z wymaganiami, każdy musi być w stanie samodzielnie przejść z łódki do łódki, bez pomocy współpasażerów ani obsługi statku.
Ze względów bezpieczeństwa nie wolno na statku korzystać z wózków inwalidzkich, balkoników ani pojazdów elektrycznych. Na wszystkich korytarzach musi być swoboda przejścia.

Wycieczki – półdniowe i całodzienne

Przyjęty jest podział na wycieczki półdniowe i całodzienne. Nie zawsze oznacza to jednak, że wycieczki trwają odpowiednio pół dnia lub cały dzień. Wycieczki półdniowe są najczęściej organizowane do południa lub po południu i nie zachodzą na porę posiłku. Z takich wycieczek uczestnicy wracają najczęściej o takiej porze, żeby zdążyć na lunch lub obiadokolację. Wycieczki trwają zazwyczaj 2-4 godziny. Wycieczka całodniowa trwa natomiast około 5-9 godzin i obejmuje również porę posiłku, który nie zawsze jest zawarty w cenie wycieczki. Dokładne informacje na temat posiłku są podawane w opisie danej wycieczki.

Z ręką na sercu

Nicko Cruises

Nicko Cruises to niemiecka firma żeglugowa, która ma statki 3-4 gwiazdkowe tj. ich komfort i poziom obsługi porównywalne są do hotelu tej samej kategorii.  Statki różnią wiekiem, ofertą usług i wyglądem kabin. Dlatego trzeba przeczytać oddzielnie opis każdego rejsu. Większość gości zgadza się, że zarówno obsługa jak i wyżywienie są na wyższym poziomie, niż na co dzień w domu. 
Najczęściej uczestnikami rejsu są Skandynawowie i Niemcy. Na pokładzie słyszy się zatem głównie niemiecki, czasami angielski. Grupie z Albatrosa zawsze towarzyszy pilot, odpowiedzialny również za prelekcje. Personel statku mówi po angielsku i po niemiecku.

Poziom hałasu w kabinach

Z uwagi na to, że rejs odbywa się statkiem wyposażonym w silnik, nie da się uniknąć hałasu silnika podczas podróży – zwłaszcza podczas żeglugi/przepływania przez śluzy. Im bliżej silnika znajduje się kabina, tym hałas jest bardziej słyszalny. Jeśli jesteś szczególnie wrażliwy na hałas, zalecamy przeniesienie kabiny na jeden z górnych pokładów, dzięki czemu będziesz dalej od silnika i hałas będzie mniej słyszalny.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from nowe doświadczenie Dobra możliwość zobaczenia wielu miejsc-chociaż pobieżnie-w krótkim czasie; w dodatku niemęcząca.
Date published: 2021-09-16
Rated 3 out of 5 by from Nieudana wycieczka Za dużo przebywania na statku, za mało zwiedzania.
Date published: 2021-09-09
Rated 3 out of 5 by from Wysoka cena za luksus i krótkoterminowe zwiedzanie Generalnie uważam wyjazd za udany - jakkolwiek nie sposób nie zauważyć następujących mankamentów:1.Konwencja podróży oparta o obowiązkowe stołowanie się na statku w godzinach południowych ( 12.15-14.00) oraz późno południowych ( 19.00-21.30). 2.W wyniku takiego ułożenia programu - maksymalny czas na zwiedzanie poszczególnych miejscowości to max. 3 do 3,5 godziny ( wyjątkiem był Amsterdam).3.A jeśli mamy tylko po 3 godziny na zwiedzanie - w tym połowę tego czasu na zwiedzanie wspólne tramwajem wodnym czy autobusem - to na samodzielne zapoznanie się z atmosferą w danym zwiedzanym mieście pozostaje max. 1-1,5 godziny. Czyli praktycznie nic.4. Wyłączone są możliwości np. samodzielnego udania się przynajmniej do 1-go muzeum i jego zwiedzenie. 5.W efekcie otrzymujemy pakiet wycieczkowy , w którym prawie 80 % czasu spędza się na statku - wartości poznawcze ukierunkowane są na jedzenie
Date published: 2021-09-07
 • y_2024, m_5, d_20, h_5
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_3
 • loc_pl_PL, sid_DECRI05, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki