Rejs po Rodanie i Saonie - z Burgundii do Prowansji

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Relaksujący rejs przez najpiękniejsze regiony południowej Francji: Burgundię i Prowansję

Motywem przewodnim naszego rejsu po majestatycznym Rodanie i Saonie będą winnice i romantyczne krajobrazy południowej Francji. Rejs rozpoczyniemy w Burgundii, która jest jednym z najsłynniejszych regionów winiarskich na świecie, szczycącym się wspaniałymi i osiągającymi zawrotne ceny winami. Następnie przemierzymy piękną oraz żyzną dolinę Rodanu, a wycieczkę zakończymy w Prowansji, w Awinionie, dawnym mieście papieży, skąd wrócimy do Lyonu,  miasta umieszczonego na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Naszym domem na czas rejsu i oczywiście środkiem transportu będzie statek wycieczkowy MS Bijou du Rhone. Jednostka ta może zabrać na pokład 150 pasażerów, co jest gwarancją kameralnej atmosfery podczas wycieczki, a dodatkowo z pokładów, kabin i restauracji można podziwiać mijane winnice i zabytkowe miasta. Przy sprzyjającej pogodzie będzie możliwość delektowania się sielską atmosferą i urokami przyrody z położonego na samej górze statku rozległego tarasu słonecznego.

Cena wycieczki obejmuje pełne wyżywienie na statku.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Lyonu. Zaokrętowanie na statku
Dzień 2
Chalon-sur-Saône i Mâcon, Francja. Wycieczka do Burgundii z wizytą w Beaune oraz słynnym Hôtel Dieu (dodatkowo płatna)
Dzień 3
Mâcon i Trévoux, Francja. Piesza wycieczka do Mâcon. Wycieczki do opactwa w Cluny, Château Cormatin lub Beaujolais
Dzień 4
Viviers, Francja. Wycieczka krajoznawcza wokół wąwozu Gorges de l’Ardèche (dodatkowo płatna)
Dzień 5
Arles i Awinion, Francja. Piesza wycieczka po Arles ze zwiedzaniem ruin rzymskich oraz wielkiej areny (dodatkowo płatna)
Dzień 6
Awinion i Châteauneuf-du-Pape, Francja. Zwiedzanie Awinionu oraz pałacu papieskiego, Pont d’Avignon i średniowiecznych murów miejskich (dodatkowo płatna)
Dzień 7
Lyon, Francja. Wycieczka po Lyonie (UNESCO) oraz do imponującej bazyliki Najświętszej Maryi Panny (dodatkowo płatna)
Dzień 8
Lyon. Przylot do Warszawy

MS Bijou du Rhone

MS Bijou du Rhone to nowoczesny statek wycieczkowy, na którego trzech pokładach podróżować może 150 pasażerów.

Statek (114,3 metrów długości i 11,4 metrów szerokości) łączy komfort z kameralną atmosferą. Pasażerowie mają do dyspozycji bar, leżaki wypoczynkowe na pokładzie słonecznym i bibliotekę. Wszystkie posiłki (pełne wyżywienie) serwowane są w restauracji (w formie szwedzkiego stołu lub podawane do stołu). Statek posiada 75 kabin, kawiarnię, bar, bibliotekę/czytelnię i restaurację panoramiczną.

Więcej o statku: https://www.nicko-cruises.de/en/fleet/flussschiffe/ms-bijou-du-rhone

Zobacz plan kabin

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
9 998,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Lyonu. Zaokrętowanie na statku Wypłynięcie godz. 22:30
Lyon

Wylot z Warszawy do Lyonu. Przejazd autokarem do portu i wejście na statek.

Zostaniemy zakwaterowani w kabinach. Wieczorem zjemy kolację w restauracji na statku. Pozostałą część wieczoru jest do własnej dyspozycji. Proponujemy zejście ze statku i udanie się na krótki spacer po Lyonie.

Wieczorem wypłyniemy w górę rzeki Saony, kierując się w stronę Burgundii. Saona jest największym dopływem Rodanu. Obie rzeki łączą się w pobliżu Lyonu.

Dzień 2
Chalon-sur-Saône i Mâcon, Francja. Wycieczka do Burgundii z wizytą w Beaune oraz słynnym Hôtel Dieu (dodatkowo płatna) Przypłynięcie godz. 11:00, wypłynięcie godz. 18:00. Przypłynięcie do Mâcon godz. 23:30
Beaune to stolica produkcji wina w Burgundii

Po obiedzie udamy się na wycieczkę do miasta Beaune położonego na północ od Chalon-sur-Saône. Będziemy w tym regionie Burgundii, który jest powszechnie znany z wysokogatunkowych win, a Beaune zasłużyło sobie na tytuł stolicy burgundzkiego winiarstwa. 

Beaune jest prócz tego starym miastem warownym, które w średniowieczu było siedzibą wielkich książąt Burgundii. Z tutejszych owoców winogron rok do roku wyrabiany jest wyborny trunek, dzięki któremu Burgundia zyskała oszałamiającą wręcz sławę na całym świecie. Zwiedzimy jedną z piwnic winnych, z których znane jest to miasto. 

Najpierw jednak zwiedzimy słynny, zabytkowy szpital Hôtel-Dieu, którego historia sięga XV wieku. Architektura tego obiektu jest zupełnie wyjątkowa, z charakterystycznym wąskim dziedzińcem i dwoma długimi rzędami budynków mieszkalnych. Kompleks funkcjonował jako szpital aż do 1971 r. W następnej kolejności udamy się na starówkę, pełną niewielkich sklepików z interesującym asortymentem. Ta część miasta wręcz tętni życiem i radością.

Po południu wrócimy do Chalon-sur-Saône. O godz 18:00 statek wypłynie w kierunku Mâcon. 

(Wycieczka do Burgundii i Beaune jest częścią pakietu wycieczek, który można zamówić i opłacić przed wyjazdem – dokładniejsze informacje znajdują się poniżej)

Dzień 3
Mâcon i Trévoux, Francja. Piesza wycieczka do Mâcon. Wycieczki do opactwa w Cluny, Château Cormatin lub Beaujolais Wypłynięcie z Mâcon godz. 12:00. Przypłynięcie do Trévoux godz. 16:30, wypłynięcie 19:00
Mâcon słynie z win regionalnych i producentów

Śródziemnomorską atmosferę miasta Mâcon tworzą pastelowe kolory elewacji budynków i ich dachy pokryte kolorową dachówką. To miasto słynie z win regionalnych i producentów, dlatego w kwietniu odbywa się tu festiwal win regionalnych.

Miasto tętni życiem, dlatego warto wybrać się na wycieczkę ulicami Rue Carnot i Rue Dombey, popatrzeć na wystawy sklepowe, napić się kawy lub odpocząć w jednej z licznych kawiarni.

Pilot wycieczki poprowadzi pieszą wycieczkę dla chętnych. Zwiedzimy most nad Saoną, katedrę Saint-Vincent de Mâcon oraz zabytkową część miasta.

Armator oferuje dwie dodatkowe wyciecki z Mâcon. Cel pierwszej to wzniesione w latach 1088-1130 opactwo w Cluny, liczące się pośród najważniejszych obiektów tego typu z okresu chrześcijańskiego średniowiecza. Klasztor zbudowany jest na wysokości 175 m n.p.m. Kościół w Cluny był wielką, 5-nawową bazyliką z dwoma transeptami, pięcioma dzwonnicami, ma 300 okien i 225 stalli chórowych. Potężna dzwonnica i ruiny południowej nawy poprzecznej to świadectwo chwalebnej przeszłości kompleksu. Gigantyczny klasztor był największym kościołem na świecie do czasu wzniesienia Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Celem drugiej wycieczki z Mâcon jest Château Cormatin, zbudowane przez markiza Huxelles. Zamek został wzniesiony jako świadectwo potęgi i bogactwa rodu. To kompletna budowla z wieżami strażniczymi, fosą, mostem zwodzonym i otworami strzelniczymi. Zamek otoczony jest fantastycznymi ogrodami, a jego wnętrza oferują również wiele ciekawych wrażeń.  

Po lunchu statek wypłynie do Trévoux.

Tutaj armator oferuje kolejną możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej, tym razem do Beaujolais. Jej trasa biegnie przez okoliczne winnice, do średniowiecznego miasta Oingt. 

Wszystkie 3 dodatkowe wycieczki można zamówić i opłacić na pokładzie, a jeżeli zgłosi się dostateczna liczba uczestników, w wycieczce weźmie udział nasz pilot.

Dzień 4
Viviers, Francja. Wycieczka krajoznawcza wokół wąwozu Gorges de l’Ardèche (dodatkowo płatna) Przypłynicie godz. 12:30, wypłynięcie godz. 18:30
Ardèche Gorges - skalisty obszar, położony nad rzeką Ardèche

Około południa statek dotrze do niewielkiego miasteczka Viviers, gdzie rozpoczniemy zorganizowaną przez Albatros Travel wycieczkę do Ardèche Gorges. To wyjątkowo piękny, skalisty obszar, położony nad rzeką Ardèche, ok. 35 km na południowy zachód od Viviers. Rzeki nanosiły kamienie oraz żwir, a przez miliony lat woda erodowała wapienne klify, w wyniku czego powstał ten przepiękny wąwóz, którego urok możemy dzisiaj podziwiać. Szczególnie imponujący jest utworzony przez siły natury most Pont d’Arc.

Dzisiejszą wycieczkę można zamówić i opłacić na pokładzie, a jeśli zgłosi się wystarczająca liczba osób, weźmie w niej udział polski przewodnik.

Dzień 5
Arles i Awinion, Francja. Piesza wycieczka po Arles ze zwiedzaniem ruin rzymskich oraz wielkiej areny (dodatkowo płatna) Przypłynięcie godz. 03:00, wypłynięcie godz. 18:00, przypłynięcie do Awinionu godz. 22:30
Potężny amfiteatr z okresu rzymskiego stoi po dziś dzień

Arles to urocze miasto, które budziło podziw Greków, Rzymian, a także van Gogha. Pierwsza zabudowa powstała za czasów Fenicjan, późniejsze budowle wznosili Grecy i Rzymianie. Potężny amfiteatr z okresu rzymskiego stoi po dziś dzień. We wczesnym średniowieczu Arles było stolicą wielkiego królestwa, ale w XV w. region został włączony do Francji. W Arles pod koniec lat 80. XIX w. mieszkał holenderski malarz Vincent van Gogh. Tutaj namalował cześć swoich najsłynniejszych obrazów, np. „Nocną kawiarnię” i „Słoneczniki”.
Tego dnia, w ramach wycieczki z Albatros Travel, udamy się na spacer po Arles, podczas którego odwiedzimy wielki amfiteatr, zwany Les Arènes. Ta owalna konstrukcja kiedyś mogła pomieścić nawet 20 000 wiwatujących widzów. Ówczesne walki gladiatorów obecnie zastąpiono korridą. Podczas wycieczki zobaczymy także historyczną katedrę Cathédrale St. Trophime, wzniesioną w stylu romańskim w XII wieku. Szczególnie warto zwrócić uwagę na reliefy na zachodniej fasadzie, które szczegółowo przedstawiają sceny z Biblii. Warto obejrzeć też dziedziniec klasztorny z licznymi rzeźbami i łukami w stylu romańskim oraz gotyckim.

Popołudnie przeznaczone jest do własnej dyspozycji. 

Armator organizuje dodatkową wycieczkę do Camargue i do ośrodka pielgrzymkowego Saintes-Maries-de-la-Mer. 
Dodatkową wycieczkę można zamówić i opłacić na pokładzie, a jeżeli liczba uczestników będzie wystarczająca, w wycieczce weźmie udział pilot.

(Wycieczka do Arles jest częścią pakietu wycieczek, który można zamówić i opłacić przed wyjazdem – dokładniejsze informacje znajdują się poniżej)

Dzień 6
Awinion i Châteauneuf-du-Pape, Francja. Zwiedzanie Awinionu oraz pałacu papieskiego, Pont d’Avignon i średniowiecznych murów miejskich (dodatkowo płatna) Wypłynięcie z Awinionu godz. 15:30, przypłynięcie do Châteauneuf-du-Pape godz. 17:30 i wypłynięcie godz. 18:15
Średniowieczny Most Awinioński

Awinion, który dzisiaj zamieszkuje ok. 90 000 mieszkańców, ma długą i bardzo ciekawą historię. Został założony przez fenickich kupców z Massalii (Marsylii) ok. 539 p.n.e. Nazwa Awinion pochodzi od starożytnego słowa, które oznacza albo „pana rzeki”, albo „gwałtowny wiatr”. Ok. 120. r. p.n.e. miasto zajęli Rzymianie, a przez kolejne stulecia naszej ery ten bogaty ośrodek był przedmiotem pożądania i celem najazdów między innymi Arabów i Wikingów. W latach 1309-1377 był siedzibą papieży, a wtedy nosił dumną nazwę Altera Roma, „Drugi Rzym”. Papieskie panowanie nad Awinionem trwało aż do roku 1791. Jako miasto papieskie Awinion doświadczył szczególnie intensywnego rozkwitu kulturalnego i handlowego, przyciągając do siebie duchownych z całej Europy.

Tego dnia proponowany przez Albatros Travel program wycieczki rozpocznie się po śniadaniu. Celem są najciekawsze atrakcje miasta. Wewnętrzna część Awinionu po dziś dzień jest otoczona pięciokilometrowymi murami miejskimi z 7 bramami i 39 wieżami. W obrębie murów wciąż jeszcze stoją piękne, zabytkowe budynki, świadectwo minionych czasów świetności. Dumą miasta jest oczywiście dawny pałac papieski, który uważa się za największy pałac gotycki na świecie. Jest on usytuowany wysoko ponad Rodanem, a za sprawą swoich jasnych, masywnych murów wygląda niemal jak forteca. Potężna rezydencja stanowi kompleks wielu budynków, wzniesionych na przestrzeni wielu lat. Niezwyle ciekawy wyraz obiektowi nadają różnorodne style architektoniczne, kolejno zmieniających się papieży. Od umiłowanej przez Benedykta XII klasztornej surowości, po pełne przepychu dekoracje i szczegółowe freski Klemensa VI. Pałacowy labirynt  przestronnych sal, imponujące kamienne komnaty oraz rozległe dziedzińce to wyraz wielkiego bogactwa papiestwa. Według relacji z epoki, ingres każdego papieża świętowany był zbytkownymi ucztami, pasującymi do ekstrawaganckiego otoczenia.

Udamy się także na „połowę mostu”, Pont Saint-Bénezét, rozsławiony jako Pont d’Avignon przez balladę ludową z XV wieku.  Most wzniesiono w XII w. i pierwotnie miał długość 900 m, spinając ze sobą brzegi Rodanu. Jednak burzliwy nurt i potężna siła rzeki w 1668 roku przerwała żywot starego kamiennego mostu. Od tamtej pory istnieją już tylko 4 z 22 pierwonych łuków mostu. 

Popołudnie to czas wolny na odkrywanie Awinionu na własną rękę. Miasto szczyci się również wieloma pięknymi muzeami, posiadającymi kolekcje obrazów i fotografii współczesnej, a także niezliczonymi kościołami z późnego średniowiecza. Polecamy obejrzeć np. piękny marmurowy ołtarz główny kościoła Saint Didier lub grobowiec papieża Jana XXII w Notre Dame des Doms.

Armator organizuje dodatkową wycieczkę do słynnego mostu Pont du Gard, położonego ok. 40 minut jazdy autokarem na zachód od Arles. Wycieczka kończy się w Châteauneuf-du-Pape, skąd wrócimy na pokład statku. Podczas wycieczki będziemy podróżować wśród pięknych krajobrazów południowej Francji, które były źródłem inspiracji twórczości van Gogha. Pont du Grand jest prawdziwym arcydziełem architektonicznym, wzniesionym przez Rzymian tuż przed naszą erą.  Most, zbudowany z jasnego piaskowca, był częścią 50 kilometrowego akweduktu, biegnącego od źródła w pobliżu miasta Uzès do dużego rzymskiego ośrodka miejskiego Nemausus (obecnie Nimês). Trzypoziomowy most ma wysokość 49 metrów. Najwyższy poziom z kanałem wodnym utworzony jest z 35 łuków i mierzy ok. 275 m długości. W średniowieczu lokalni władcy wykorzystywali most jako miejsce poboru ceł. Pont du Gard został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1985 r., posłużył ponadto jako wzór dla motywu na rewersie banknotu 5 euro. Przejście pieszo górą mostu robi niezwykłe wrażenie, ale osobom z lękiem wysokości nie polecamy tego wyzwania, ponieważ górny poziom nie ma żadnych balustad.

Dodatkową wycieczkę można zamówić i opłacić na pokładzie, a jeżeli liczba uczestników będzie wystarczająca, w wycieczce weźmie udział pilot.

Uwaga: W Châteauneuf-du-Pape zaplanowany jest krótki postój w celu zabrania uczestników wycieczki do Pont du Gard, dlatego nie gwarantujemy możliwości zejścia na ląd.

(Wycieczka do Awinionu jest częścią pakietu wycieczek, który zamawia się i opłaca przed wyjazdem – dokładniejsze informacje poniżej)

Dzień 7
Lyon, Francja. Wycieczka po Lyonie (UNESCO) oraz do imponującej bazyliki Najświętszej Maryi Panny (dodatkowo płatna) Przypłynięcie godz. 14:00
Stare Miasto w Lyonie

Tego dnia Albatros Travel oferuje wycieczkę po Lyonie. To dwumilionowe miasto jest trzecim najwiekszym ośrodkiem Francji i podobnie jak w przypadku wielu innych miejscowości w regionie, jego pierwsze budowle wzniesiono jeszcze przed naszą erą. Na krótko po tym, jak Cezar podbił Galię w 50 r. p.n.e., wzniesiono tu rzymskie miasto zwane Lugdunum. Była to nazwa pierwszego fortu, od którego pochodzi nazwa Lyon. W średniowieczu był to ważny ośrodek handlowy, nad którym władzę mieli książęta burgundzcy. Od XVI wieku Lyon był centrum francuskiej produkcji jedwabiu oraz fajansu. Współcześnie znakiem rozpoznawczym miasta jest bank Crédit Lyonnais.

Rozpoczniemy wycieczkę od wielkiej, wspaniałej Cathèdrale Saint Jean. Jej budowa rozpoczęła się w 1175 r., a ukończono ją dopiero 300 lat później. Reprezentuje ona typowy gotycki styl architektoniczny. W roku 1600 w katedrze odbył się ślub króla Francji Henryka IV z Marią Medycejską. Henryk jest znany ze słów „Paryż wart jest mszy!”, wypowiedzianych, gdy dokonał konwersji z protestantyzmu na katolicyzm. Francuzi nie zgadzali się bowiem, by ich królem został heretyk. 

Z katedry udamy się na górę Fourvière, gdzie niegdyś stało starożytne rzymskie miasto. Nadal można tu znaleźć ruiny rzymskiego amfiteatru, który latem nadal wykorzystywany jest do koncertów i przedstawień. Ze szczytu góry Fourvière roztacza się cudowny widok na cały Lyon oraz ujście Saony do Rodanu.

Odwiedzimy także zabytkową częśc Lyonu, Vieux Lyon, oraz wspaniałą bazylikę Najświętszej Maryi Panny. Piękne budynki z XVI wieku są świetnymi przykładami stylu renesansowego, a sama dzielnica zasłużenie została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W wąskich uliczkach pomiędzy starymi kamiennymi budynkami z mnóstwem łukowych sklepień i kolumn panuje szczególna atmosfera. Nietrudno tu o wrażenie podróży w czasie. 

Po pieszej wycieczce przewidziany jest czas wolny. Można odpocząć na statku lub kontynuować zwiedzanie Lyonu. Miasto ma wiele placów, gdzie można przysiąść w restauracji i rozkoszować się kieliszkiem wina lub filiżanką kawy, obserwując przy tym tętniące życiem miasto.

(Wycieczka do Lyonu jest częścią pakietu wycieczek, który zamawia się i opłaca przed wyjazdem – dokładniejsze informacje poniżej)

Dzień 8
Lyon. Przylot do Warszawy

Po śniadaniu opuścimy statek i udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Warszawy.

Pakiet wycieczkowy

W skład pakietu wycieczek wchodzą wycieczki, w których uczestniczy polski pilot. Pakiet należy zakupić napóźniej 65 dni przed wyjazdem.

Pakiet wycieczkowy obejmuje:

 • Chalon. Wycieczka do Burgundii z wizytą w Beaune oraz słynny Hôtel Dieu (dzień 2)
 • Arles. Wycieczka po Arles ze zwiedzaniem rzymskich budynków oraz ogromnej areny (dzień 5)
 • Awinion. Wycieczka z przewodnikiem po Awinionie z pałacem papieskim, Pont d’Avignon oraz średniowiecznymi murami miejskimi (dzień 6)
 • Lyon. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Lyonu oraz imponującej bazyliki Najświętszej Maryi Panny (dzień 7)

Cena: 1098 zł od osoby

Pakiet wycieczkowy zostanie zrealizowany przy udziale co najmniej 20 osób.

Informacja o cenie

Kabiny 1-osobowe
 • Dopłata do kabiny 1-osobowej na głównym pokładzie: 6 048 zł
 • Dopłata do kabiny 1-osobowej na wyższym pokładzie: 10 398 zł
 • Dopłata do kabiny 1-osobowej na najwyższym pokładzie: 14 698 zł
Dopłata za zmianę standardu kabiny

Dowiedz się więcej o typach kabin przy opisie statku

 • Dopłata do kabiny 2-osobowej na wyższym pokładzie: 2 298 PLN/ os
 • Dopłata do kabiny 2-osobowej na najwyższym pokładzie: 4 548 PLN/ os
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Lyon – Warszawa (z możliwością przesiadki)
 • 7-dniowy rejs wycieczkowy statkiem MS Bijou de Rhone w kabinie 2-osobowej z oknem na głównym pokładzie 
 • Transport zgodnie z programem
 • Pełne wyżywienie na statku
 • Kawa i herbata do posiłków na statku
 • Codzienne sprzątanie kabiny
 • Ręczniki w kabinie
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty za kabinę 1-osobową lub za zmianę standardu kabiny
 • Innych posiłów i napojów
 • Pakietu wycieczkowego
 • Napiwków dla personelu statku (zalecamy 10-13 euro os./dobę)
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (zalecamy przeznaczyć łącznie 10 euro na osobę)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Kabiny na statku

Kabiny o powierzchni ok. 11 m2 są wyposażone w dwa łóżka pojedyncze lub łóżko podwójne, łazienkę z toaletą oraz prysznicem, ogrzewanie/klimatyzację, suszarkę do włosów, sejf oraz telewizor.

Główny pokład:

Kabiny zewnętrzne (najniższy pokład pasażerski) o powierzchni ok. 11 m2 z małym oknem (bez możliwości otwarcia) . Dwa pojedyncze łóżka: sofa do spania i wersalka albo łóżko podwójne.    

Pokład wyższy:

Zewnętrzna kabina standardowa o powierzchni ok. 14 m2 z dużym oknem (bez możliwości otwarcia) na pokładzie wyższym (środkowy pokład pasażerski). Dwa łóżka pojedyncze. Uwaga: armator może zdecydować się na podniesienie standardu do kabiny typu deluxe na środkowym pokładzie, które są położone o ½ pokładu wyżej i mają większe okna, które można otworzyć. Jest to jednak wyłącznie decyzja armatora i Albatros Travel nie ma na to wpływu.

Pokład najwyższy:

Zewnętrzna kabina o powierzchni ok. 14 m2 z dużym oknem na najwyższym pokładzie (górny pokład pasażerski). Dwa łóżka pojedyncze lub łóżko podwójne. Możliwość otwarcia okna. Uwaga: armator może zdecydować się na podniesienie standardu do kabiny typu deluxe na górnym pokładzie. Jest to jednak wyłącznie decyzja armatora i Albatros Travel nie ma na to wpływu.

Więcej o Francji

Aby dowiedzieć się więcej o Francji, zajrzyj tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/francja

Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymaganych wiz i szczepień.

Poziom hałasu w kabinach

Z uwagi na to, że rejs odbywa się statkiem wyposażonym w silnik, nie da się uniknąć hałasu silnika podczas podróży – zwłaszcza podczas żeglugi/przepływania przez śluzy. Im bliżej silnika znajduje się kabina, tym hałas jest bardziej słyszalny. Jeśli jesteś szczególnie wrażliwy na hałas, zalecamy przeniesienie kabiny na jeden z górnych pokładów, dzięki czemu będziesz dalej od silnika i hałas będzie mniej słyszalny.

Z ręką na sercu

Nicko Cruises

Nicko Cruises to niemiecki armator dysponujący statkami trzy- i czterogwiazdkowymi, których komfort można porównać z hotelami tej samej kategorii. Statki różnią się wiekiem, wyposażeniem i kabinami, w związku z czym przed każdą podróżą należy zapoznać się z opisem poszczególnych statków. 

Goście na pokładzie to głównie mieszkańcy krajów skandynawskich i Niemiec. Przeważa język niemiecki, podczas niektórych rejsów język angielski. Grupie z biura Albatros zawsze towarzyszy polski pilot, który opiekuje się grupą i udziela informacji. Personel na statku mówi po angielsku i niemiecku.

Nabrzeże

Bardzo często rzeczne statki wycieczkowe cumują w portach jeden obok drugiego. Należy więc być przygotowanym, że zamiast widoku na miasto, będziemy mieć widok na kolejny statek. Oznacza to także, że aby dojść do swojego statku lub zejść na brzeg będziemy musieli przejść przez pokład innego statku lub, że pasażerowie innych statków będą przechodzili przez pokład „naszego” statku.

Armator stara się w miarę możliwości o miejsca do cumowania w centrum odwiedzanych przez nas miast. Niestety nie zawsze jest to możliwe i nawet jeśli miejsce do cumowania jest zarezerwowane i potwierdzone, port zawsze zastrzega sobie prawo zmiany miejsca cumowania naszego statku i to nawet na  kilka godzin przed przybyciem. Oznacza to, że w przypadkach, gdy miejsce do cumowania jest daleko od centrum, to wtedy, gdy wybieramy się na wycieczkę lub realizujemy punkty programu, zamawiamy autobus lub korzystamy z transportu publicznego do centrum. Jeśli ktoś nie uczestniczy w zaplanowanym programie lub chce spędzić czas na własną rękę  transport z/do statku odbywa się na jego koszt.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Pływający hotel spełnia oczekiwania raz lepiej, raz gorzej. Wycieczka spełniła oczekiwania, aczkolwiek pewnym rozczarowaniem były kabiny na środkowym pokładzie. podzielonym na dwie części - wyższą i niższą. Niższą z nieotwieranymi oknami przeznaczono dla klientów Albatrosa, a wyższą, gdzie okna można było otworzyć, zajmowali turyści niemieccy. Kolejnym rozczarowaniem były niektóre wycieczki, w programie których pominięto pałac papieski w Avignon i grotę Chauvet. Również wyżywienie było mocno średnie, a podawanie posiłków trwało bardzo długo. Porównanie z zeszłorocznym rejsem na Renie i Mozeli wypadło więc niekorzystnie dla Rodanu i Saony.
Date published: 2023-10-04
Rated 4 out of 5 by from Piękny Rodan i Saona Rejs sam w sobie był bardzo fajny ale czujemy niedosyt, że było za mało czasu na zwiedzania (a było by co zwiedzać). Czuliśmy się trochę wyobcowani, ponieważ organizator rejsu (nie Albatros) podawał wszystkie informacje w języku niemieckim i angielskim. Tylko w przypadku informacji o płatnościach potrafił podać informacje po polsku. W Waszej informacji był napisane, że kawa i herbata do posiłków jest w cenie wycieczki. Podczas jej trwania była doliczana do rachunków. Po interwencji pilota części uczestników zostały te koszty odliczone ale inni musieli zapłacić. Nie są to duże koszty ale takie sytuacje doprowadzają do niepotrzebnych zgrzytów
Date published: 2023-10-03
Rated 5 out of 5 by from Niezapomniany rejs Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Świetna Pani przewodnik. Jestem bardzo zadowolona z pobytu, będę polecać takie wyjazdy znajomym.
Date published: 2023-09-28
Rated 5 out of 5 by from 850 km podróży cichutkim, wygodnym hotelem na wodzie Staraliśmy się i Nam Wszystkim udało się stworzyć wspaniały klimatyczny stolik nr 6. Już wspominamy nasze dyskusje i opowiadania, bardzo miło i sympatycznie wspólnie spędzony czas podczas posiłków i wycieczek, dbającego o nasze desery i repety Otto. Dziękujemy Wam wszystkim Elżbiecie, Hannie, Uli i Andrzejowi zapamiętanych chwil. Ewa i Marek
Date published: 2023-09-28
 • y_2024, m_6, d_23, h_7
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_4
 • loc_pl_PL, sid_FRCRI02, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki