Rejs po rzece Mekong

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Popłyń w niezapomniany rejs z Ho Chi Minh City w Wietnamie do Angkor Wat w Kambodży na pokładzie wygodnego statku rzecznego, a na koniec odwiedź jeszcze Bangkok

Poznaj Wietnam i Kambodżę od strony rzeki podczas tego wspaniałego 7-dniowego rejsu po rzece Mekong, podziwiając zarówno te najsłynniejsze jak i mniej znane zbytki. 

W tętniącej życiem metropolii Ho Chi Minh City spędzimy trzy dni zwiedzając nie tylko samo miasto, ale także położone niedaleko słynne tunele Cu Chi z czasów wojny w Wietnamie. Następnie wejdziemy na pokład statku, który zabierze nas w relaksujący rejs po porośniętej bujną zielenią delcie Mekongu i dalej aż do Angkor Wat w Kambodży. 

Zacumujemy między innymi w stolicy Kambodży Phnom Pehn, gdzie dowiemy się więcej o okrutnym reżimie Pol Pota, odwiedzając Muzeum Ludobójstwa, Pola Śmierci i więzienie S-21. Rejs zakończymy w Siem Reap, gdzie będziemy mieć trzy dni na zwiedzanie miasta i wyjątkowego kompleksu świątynnego Angkor Wat. 

W czasie wycieczki będzie też mnóstwo czasu, aby podziwiać piękne krajobrazy, małe wysepki, wyłaniające się z rzeki od czasu do czasu, buddyjskie świątynie ale przede wszystkim zobaczymy codzienne życie, jakie toczy się wzdłuż brzegów rzeki Mekong.

Podróż zakończymy w Bangkoku gdzie zobaczymy bogato zdobione świątynie i pałace, przejdziemy przez ruchliwe ulice i skosztujemy niektórych z dań słynnej tajskiej kuchni.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Riel kambodżański i dong wietnamski

Program wycieczki 16 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy
Dzień 2
Przylot do Ho Chi Minh. Spacer po mieście i kolacja powitalna
Dzień 3
Ho Chi Minh. Tunele Cu Chi i zwiedzanie miasta
Dzień 4
Ho Chi Minh - wejście na pokład statku rzecznego w Can Tho - Long Xuyen
Dzień 5
Long Xuyen - Wyspa Tygrysów - Tan Chau. Pływający targ i Świątynią Tygrysa w formie pagody
Dzień 6
Tan Chau – wycieczka po okolicy
Dzień 7
Tan Chau - Phnom Penh, Kambodża
Dzień 8
Phnom Penh. Wycieczka po mieście, Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng, Pola Śmierci i więzienie S-21
Dzień 9
Phnom Penh - Wyspa Jedwabiu - Kampong Cham
Dzień 10
Kampong Cham - Siem Reap
Dzień 11
Siem Reap. Świątynie Angkor Thom i Angkor Wat
Dzień 12
Siem Reap. Muzeum min przeciwpiechotnych, wizyta w lokalnej wiosce i pożegnalna kolacja
Dzień 13
Siem Reap. Czas wolny. Przelot do Bangkoku
Dzień 14
Bangkok. Zwiedzanie miasta, Świątynia Leżącego Buddy Wat Pho i wycieczka łodzią po kanałach
Dzień 15
Bangkok. Czas wolny i podróż powrotna do domu.
Dzień 16
Przylot do Warszawy.

Victoria Mekong

Komfortowy i nowoczesny statek rzeczny Victoria Mekong został oddany do użytku w 2019 roku.
Jednostka posiada łącznie 35 kabin na 2 pokładach: River i Panorama. Wszystkie kabiny są kabinami typu Deluxe, są to kabiny zewnętrzne i posiadają duże panoramiczne okna oraz prywatny balkon. Na pokładzie Panorama znajduje się 16 kabin typu Deluxe i 2 apartamenty, a także restauracja, w której serwowane są dania kuchni azjatyckiej i europejskiej.

Na pokładzie River znajduje się kolejnych 17 kabin typu Deluxe, a także mały sklep i strefa spa oferująca różne zabiegi kosmetyczne.

Dodatkowo na statku znajdują się 2 pokłady: Sun Deck, na którym znajduje się mały basen i bar przy basenie. Pokład słoneczny ma również zadaszoną część wypoczynkową, z której można podziwiać widoki i codzienne życie toczące się na brzegach rzeki. Na samej górze znajduje się Sky Deck, gdzie z leżaka można podziwiać panoramiczne widoki we wszystkich kierunkach. W pomieszczeniach ogólnodostępnych można również bezpłatnie korzystać z Internetu.
 
Atmosfera na statku jest swobodna i nieformalna. Nie obowiązuje dress code, nawet podczas kolacji.

Kabiny:
We wszystkich kabinach znajduje się łazienka z prysznicem i toaletą oraz  prywatny balkon z panoramicznym otwieranym oknem, dzięki czemu można cieszyć się widokiem zarówno z kabiny, jak i balkonu. Wszystkie kabiny wyposażone są w minibar, klimatyzację, sejf, suszarkę do włosów, szlafrok i kapcie. Wszystkie kabiny typu deluxe zarówno na pokładzie River Deck, jak i Panorama Deck mają powierzchnię 25 m2 i podobny układ. Kabiny na pokładzie River Deck znajdują się na dolnym pokładzie łodzi, podczas gdy kabiny na pokładzie Panorama Deck znajdują się na pokładzie wyższym. 

Na pokładzie Panorama usytuowane są również 2 apartamenty, które posiadają zarówno sypialnię, jak i salon. W łazience znajduje się kabina prysznicowa i wanna. Apartamenty mają powierzchnię 45 m².

Więcej informacji o statku: https://www.victoriamekong.com/ship/ 

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
20 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel wylecimy do Ho Chi Minh (Sajgon) w Wietnamie.

Dzień 2
Przylot do Ho Chi Minh. Spacer po mieście i kolacja powitalna
Katedra Notre Dame w Ho Chi Minh City

Przylot do tętniącej życiem metropolii Ho Chi Minh, która jest największym miastem w Wietnamie znanym również jako Sajgon. Od setek lat położenie miasta było korzystne zarówno pod względem handlowym, jak i militarnym, a historia pozostawiła swój ślad w postaci pięknych pagód i budynków z czasów, gdy miasto było stolicą francuskiej kolonii Indochiny. W ostatnich latach miasto imponująco się rozwinęło. Dziś dominują w nim duże, nowoczesne budynki, kolorowe szyldy reklamowe, nowe samochody i miliony skuterów. Współczesne miasto nadal zachwyca zabytkowymi budowlami, a szerokie aleje i piękne wille wciąż noszą cechy francuskiej epoki kolonialnego.

Po przybyciu do Ho Chi Minh udamy się do naszego hotelu. Po zameldowaniu udamy się na spacer na jeden z centralnych placów miasta, pod katedrę Notre Dame, która ma dwie 40-metrowe wieże z żelaznymi iglicami. To największa i najbardziej okazała świątynia w Sajgonie. Ta neoromańska katedra została wzniesiona w latach 1877-1883 z materiałów sprowadzonych z Francji. W ciągu następnych lat były wprowadzane zmiany w wyglądzie świątyni. W 1895 dobudowano do niej dwie wieże, by upodobnić ją do Katedry Notre Dame w Paryżu. 

Stojąc przed katedrą będziemy mogli podziwiać usytuowany naprzeciwko budynek poczty. Przejdziemy także obok ratusza i opery, które znajdują się w pobliżu. Wszystkie budowle pochodzą z czasów kolonialnych przypominając o francuskiej obecności w tym regionie świata.

Wieczorem zapraszamy na powitalną kolację do lokalnej restauracji.

Dzień 3
Ho Chi Minh. Tunele Cu Chi i zwiedzanie miasta
Tunele Cu Chi

Ten dzień rozpoczniemy od wycieczki do słynnych tuneli Cu Chi zbudowanych przez Vietkong w latach 1940-60. W początkowym okresie miały one pomagać małym oddziałom partyzanckim i miejscowym rolnikom umożliwiając im schronienie przed ostrzałem z samolotów i obronę przed innymi nowoczesnymi formami działań wojennych. Kiedy wojna w Wietnamie osiągnęła punkt kulminacyjny, tunele te rozciągały się wzdłuż całej drogi od miejscowości Ho Chi Minh aż po granicę z Kambodżą. W samym tylko dystrykcie Cu Chi długość podziemnych tuneli wynosi 250 kilometrów

Po powrocie do Ho Chi Minh City zjemy obiad, a  następnie udamy się na zwiedzanie kolejnych atrakcji turystycznych miasta. Zobaczymy między innymi Pałac Zjednoczenia, znany wcześniej jako Pałac Prezydencki albo Pałac Niezależności. Jest to klasyczna konstrukcja wybudowana w latach 60-tych XX wieku, w wyniku decyzji południowo wietnamskiego prezydenta Ngo Dinh Diema, który starą francuską rezydencję gubernatora postanowił zamienić na okazały pałac. Podczas zwiedzania wielkich sal pałacowych, których wygląd pozostaje niezmieniony od roku 1975, będziemy rzeczywiście mogli doświadczyć całej wielkości i bogactwa minionego okresu.

Odwiedzimy również jedno z najciekawszych muzeów w mieście, Muzeum Wojny. Muzeum to opowiada o wojnie przeciwko Francji w imię wolności oraz o wojnie amerykańskiej, nazywanej również Wojną Wietnamską toczącą się w latach 1965-1973. Muzeum jest podzielone na różne tematy, w tym następstwa wojny biologicznej w ramach tak zwanego programu Agent Orange. Na dziedzińcu wystawione są stare samoloty, czołgi i inny sprzęt wojskowy z okresu wojny w Wietnamie. itp. Wizyta w tym muzeum pomaga w  zrozumieniu historii Wietnamu i tego jakim jest dzisiaj.

Dzień 4
Ho Chi Minh - wejście na pokład statku rzecznego w Can Tho - Long Xuyen
Nasz statek Victoria Mekong

Dziś pożegnamy Ho Chi Minh by rozpocząć nasz ekscytujący rejs po rzece Mekong. Pojedziemy na południe w kierunku ogromnej Delty Mekongu. Jest to jeden z najżyźniejszych regionów na świecie. Potężna rzeka Mekong swoje źródło ma w południowych Chinach, jej długość to prawie 5 tys. km, przepływa przez 5 krajów, by dotrzeć do ujścia i rozlać się na potężnym obszarze właśnie tu, w Wietnamie. 

Zatrzymamy się w tętniącym życiem miasteczku handlowym Cai Be, gdzie zjemy obiad w przytulnej lokalnej restauracji położonej nad rzeką i otoczonej drzewami owocowymi.

Następnie udamy się do miasta Can Tho, gdzie wejdziemy na pokład naszego statku rzecznego Victoria Mekong. Resztę dnia przeznaczymy na relaks i bliższe poznanie statku. 

Wieczorem zjemy razem kolację w restauracji na statku. Posiłki w nadchodzących dniach będą zróżnicowane albo w formie bufetu lub ustalonego menu z daniami regionalnymi przyrządzonymi z lokalnych  składników. Dostępne będą również dania kuchni europejskiej i wegetariańskie.

Dzień 5
Long Xuyen - Wyspa Tygrysów - Tan Chau. Pływający targ i Świątynią Tygrysa w formie pagody
Życie w Delcie Mekongu

Zaraz po śniadaniu odwiedzimy kolorowy pływający targ w Long Xuyen. W Wietnamie wszelkiego rodzaju owoce, warzywa i inne towary są głównie transportowane rzeką, a więc, skoro towar jest już załadowany, dlaczego nie zorganizować jego sprzedaży prosto z łodzi?

To wyjątkowe doświadczenie być na tego rodzaju targu w momencie gdy jest on najbardziej zatłoczony, czyli wcześnie rano. Przed powrotem na nasz statek udamy się do małego muzeum z ceramiką, biżuterią i innymi przedmiotami wykonanymi przez Khmerów i Czamów.

Kontynuujemy podróż w górę rzeki Mekong, delektując się obiadem na pokładzie. Po południu przybijemy do jednej z niezliczonych małych wysp w delcie rzeki. Wyspa ta nazwana jest Wyspą Tygrysów. Zwiedzimy ją używając Xi Loi czyli miejscowej taksówki napędzanej przez skuter.

Po drodze zatrzymamy się w małych, lokalnych warsztatach i przyjrzymy się z bliska wyrabianiu koszy i rzeźbieniu w drewnie. Przejdziemy także obok małej pagody, którą miejscowi nazywają Świątynią Tygrysa. Tutaj usłyszymy historię o tym, dlaczego wyspa została nazwana Wyspą Tygrysów.

Pod koniec dnia wracamy na statek i płyniemy dalej do Tan Chau.

Dzień 6
Tan Chau – wycieczka po okolicy
Płyniemy Deltą Mekongu

Rano, po śniadaniu wsiadamy na sampan - tradycyjną wietnamską łódź - i popłyniemy na brzeg rzeki.

Dzisiejszy dzień spędzamy na lądzie, a podczas wizyt w lokalnych warsztatach dowiemy się wielu ciekawych informacji o życiu w delcie Mekongu i przetwarzaniu lokalnych produktów.

Przejedziemy przez pola ryżowe i małe wioski gdzie przyjrzymy się pracy i sposobowi życia tutejszych mieszkańców. Zobaczymy także lokalną produkcję ryb w gospodarstwach rybnych, a następnie odwiedzimy świątynię taoistyczną.

Pod koniec dnia wrócimy na statek, aby obejrzeć tradycyjny wietnamski taniec lwa, a następnie zjemy pyszną kolację na statku.

Dzień 7
Tan Chau - Phnom Penh, Kambodża
W więzieniu S-21 torturowano ponad 17 000 osób

Dziś większość dnia spędzimy na statku. Na szczęście na pokładzie nie ma czasu na nudę. Można rozpocząć dzień od zajęć jogi lub po prostu cieszyć się spokojnym początkiem dnia z filiżanką kawy na tarasie. 

Zapraszamy do podziwiania krajobrazu z pokładu słonecznego z książką w ręku, zażycia orzeźwiającej kąpieli w małym basenie lub napić się chłodnego drinka.

Około południa przekroczymy granicę z Kambodżą. Po zakończeniu formalności wizowych na granicy popłyniemy dalej w kierunku stolicy Kambodży, Phnom Penh, do której dotrzemy późnym popołudniem..

W ciągu dnia personel restauracji zademonstruje sztukę tworzenia imponujących rzeźb z lokalnych, egzotycznych owoców, które w Azji często stanowią dekorację bufetów.

Dzień 8
Phnom Penh. Wycieczka po mieście, Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng, Pola Śmierci i więzienie S-21
Pałac Królewski w Phnom Penh

Dzisiaj poznamy bliżej stolicę Kambodży - Phnom Penh, która swoim nieodpartym urokiem i elegancją wciąż emanuje atmosferą francuskiej epoki kolonialnej. Dawni francuscy mistrzowie odcisnęli wyraźne piętno na architekturze Phnom Penh. W przeszłości miasto ze swoimi szerokimi bulwarami było uważane za najpiękniejsze miasto w Indochinach.

Jednak wydarzenia historyczne i brak zasobów finansowych w kraju sprawiły, że niewiele starych francuskich budynków kolonialnych zostało zachowanych i obecnie Phnom Penh jest już bardziej nowoczesną metropolią.

Rozpoczniemy od zwiedzania imponującego pałacu królewskiego wybudowanego w roku 1866, który był odpowiedzią Kambodży na Wielki Pałac Królewski (Grand Palace) w Bangkoku. Z uwagi na to, że obecnie król nadal go zamieszkuje, nie wszystkie miejsca są dostępne dla zwiedzających.

Przy pałacu znajduje się, tzw. Srebrna Pagoda, która swoją nazwę otrzymała ze względu na 5.000 srebrnych płytek umieszczonych w posadzce. Ciekawa jest także kolekcja posągów Buddy w złocie, srebrze, brązie oraz krysztale.

Po obiedzie w lokalnej restauracji zagłębimy się w smutną przeszłość Kambodży pod rządami Pol Pota. Pojedziemy do miejsca zagłady obecnie znanego pod nazwą The Killing Fields (Pola Śmierci) w Choeung EK, oddalonego ok. 15 km od stolicy. Dzisiaj jest to miejsce pełne spokoju, jednak za czasów Czerwonych Khmerów na tych polach tysiące ludzi zostało w bestialski sposób maltretowanych i zamordowanych. O cierpieniach więźniów oraz o ich historii przypomina wysoka wieża z czaszkami niektórych z ofiar, które w przerażający sposób zostały zamordowane, a ich ciała umieszczone w masowych dołach śmierci. Następnie wrócimy do miasta i odwiedzimy Tuol Svay Prey High School, która w roku 1975 została przekształcona przez Czerwonych Khmerów na więzienie o nazwie S21 (Security Prison 21). W okresie 1975-1978 więzienie to funkcjonowało jako miejsce tortur dla 17.000 ludzi przed przewiezieniem ich dalej do miejsca zagłady na Polach Śmierci.  

Więzienie S-21 przekształcone zostało na muzeum Tuol Sleng, ukazując okrucieństwa reżimu Czerwonych Khmerów. Wszyscy przetrzymywani tutaj więźniowie zostali sfotografowani, a ich zdjęcia z twarzami pełnymi przerażenia, umieszczono następnie na ścianach. Miejsce to jest niezmiernie przygnębiające i przypomina o najciemniejszych stronach człowieczeństwa. 

Zanim wrócimy do hotelu spotkamy się z lokalnym fotografem, który urodził się w „Site B”, obozie dla uchodźców z Kambodży w Tajlandii. Dowiemy się ciekawostek o jego fascynującym życiu oraz o tym, jak teraz zarabia na życie dzięki swoim zdjęciom, które również zobaczymy.

Dzień 9
Phnom Penh - Wyspa Jedwabiu - Kampong Cham
Kobieta pracująca na swoim krośnie

Opuszczamy dziś stolicę i udajemy się na północ na Silk Island, wyspę na rzece Mekong, znaną z produkcji jedwabiu. Spędzimy trochę czasu na wyspie spacerując po małych wioskach i podziwiając niewielkie pagody. Zobaczymy kobiety pracujące na swoich krosnach, które są praktycznie w każdym domu. Mieszkańcy wioski trzymają się starych tradycji, dzięki którym zarabiają na życie.

W porze obiadu wrócimy na statek i zjemy nasz ostatni obiad na pokładzie, płynąc w kierunku miasta Kampong.

Zanim zjemy naszą pożegnalną kolację na pokładzie statku, obejrzymy tradycyjny występ tańca Khmerów.

Dzień 10
Kampong Cham - Siem Reap
Mekong

Po śniadaniu czas opuścić nasz statek. Z Kampong Cham pojedziemy autobusem do Siem Reap. Po drodze zrobimy kilka przystanków w tym jeden na obiad. Zatrzymamy się także przy prawie 1000-letnim moście Kampong Kdei, jednym z niewielu mostów z epoki Imperium Khmerów, który stoi do dzisiejszego dnia. Do Siem Reap dotrzemy po południu, gdzie zameldujemy się w naszym hotelu i spędzimy resztę dnia na odpoczynku lub zwiedzając miasto.

Dzień 11
Siem Reap. Świątynie Angkor Thom i Angkor Wat
Mnich przy Angkor Wat

Dzisiejszego dnia zwiedzimy Angkor Thom, ostatnią stolicę Imperium Khmerów, założoną w XII wieku za panowania władcy Jayavarmana VII. Ruiny miasta, zajmujące obszar 9 km², otoczone są wysokim na 8 metrów murem. Przechodząc przez bramę wejściową, którą ozdabiają rzeźby imponujących rozmiarów słoni, zbliżamy się do świątyni Bayon usytuowanej dokładnie w samym centrum miasta. Posiada ona 54 wieże, na których wyrzeźbiono zagadkowe twarze, symbolizujące 54 prowincji wielkiego imperium Khmerów. Przepiękne płaskorzeźby zobaczymy także na tzw. Tarasie Słoni oraz na Tarasie Trędowatego Króla.

W porze obiadowej wrócimy do hotelu. Czas na posiłek lub relaks przy basenie.

Po południu zamieniamy autobus na tuk-tuki, którymi udajemy się do niezwykłego miasta świątyń Angkor Wat. Cały kompleks świątyń zajmuje powierzchnię 1.000 m2. W latach 800-1300 był on stolicą potężnego Imperium Khmerów, którego potęga i wpływy kulturowe obejmowały także sąsiednie kraje. Angkor Wat, największa z wielu świątyń, której imieniem nazwano cały kompleks, to jeden z tych zabytków, które niezmiennie od lat zadziwiają zwiedzających, utwierdzając ich w przekonaniu, że Imperium Khmerów w przeszłości przeżywało okres swojej niezwykłej świetności.

Jeśli pogoda pozwoli, to przed powrotem do hotelu, w pięknej scenerii świątyni, będziemy mogli podziwiać zachód słońca nad polami ryżowymi.

Dzień 12
Siem Reap. Muzeum min przeciwpiechotnych, wizyta w lokalnej wiosce i pożegnalna kolacja
Pole ryżowe

Po kilkudziesięciu latach konfliktów, wojny domowej, rządów Czerwonych Khmerów, amerykańskich bombardowań i wietnamskiej okupacji, Kambodża pozostaje jednym z krajów z największą ilością wciąż nierozbrojonych min przeciwpiechotnych na świecie.

Każdego roku wielu cywilów zostaje zabitych lub rannych po przypadkowym wejściu na miny. Znajdują się one zarówno na polach ryżowych, na których pracują ludzie jak i w okolicy lokalnych dróg, z których korzystają dzieci w drodze do i ze szkoły.

Chociaż usunięto już miliony min, szacuje się, że minie kolejne 10-20 lat, zanim kraj będzie całkowicie wolny od tego śmiertelnego zagrożenia. Odwidzimy muzeum min CMAC (Cambodian Mine Action Centre) na obrzeżach miasta, gdzie lokalny przewodnik opowie nam o wyzwaniach związanych z pozostawionymi minami przeciwpiechotnymi oraz o działaniach podejmowanych w celu ich usunięcia.

Po tej nieco przygnębiającej  wizycie pojedziemy dalej, aby przyjrzeć się z lokalnym wioskom Khmerów i poznać bliżej ich styl życia. Zobaczymy, jak miejscowi uprawiają różne owoce, warzywa, hodują kury i kaczki, co jest ważną częścią ich codziennego życia. Dowiemy się również, jak przygotowują „lepki ryż” (sticky rice) w bambusowych liściach. Zjemy lokalny obiad w jednej z wiosek, a następnie zatrzymamy się przy starej pagodzie. Jeśli będziemy mieli szczęście, możemy zostać pobłogosławieni przez miejscowego mnicha.

Po tej wizycie wracamy do Siem Reap. Tutaj będzie trochę czasu wolnego na spacer po mieście lub relaks przy basenie.

Wieczorem zjemy wspólnie ostatnią kolację w Kambodży w lokalnej restauracji w mieście.

Dzień 13
Siem Reap. Czas wolny. Przelot do Bangkoku

Przed południem czas do własnej dyspozycji i ostatnia szansa, aby zakupić prezenty lub pamiątki z Kambodży. Po południu udamy się na lotnisko Siem Reap, skąd polecimy do Bangkoku, stolicy Tajlandii.

Po przylocie do Bangkoku udamy się do naszego hotelu. Reszta dnia jest przeznaczona na relaks i odpoczynek. Jeśli czas i pokłady energii pozwolą to chętne osoby mogą się udać z naszym pilotem na krótki spacer po Krung Thep czyli „Mieście Aniołów” jak nazywany jest Bangkok.

Dzień 14
Bangkok. Zwiedzanie miasta, Świątynia Leżącego Buddy Wat Pho i wycieczka łodzią po kanałach
Buddyjski kompleks świątynny Wat Pho

Dziś poznamy niektóre z wielu zabytków Bangkoku. Przemieszczając się przez tętniące życiem centrum miasta, naszym pierwszym przystankiem będzie Wat Saket, znana jako Świątynia Złotej Góry. Kompleks ten pochodzi z 1.700 roku i składa się ze sztucznie usypanego kopca (Złota Góra) ze stupą na szczycie. Z tego miejsca rozpościera się wspaniały widok na starą część Bangkoku. Niedaleko stąd znajduje się mały, rodzinny sklep, który odwiedzimy, gdzie od pokoleń produkuje się misy na jałmużnę. Misy na jałmużnę mają głębokie korzenie w tradycji buddyjskiej i są używane przez mnichów buddyjskich do zbierania żywności i datków w ramach ich praktyki religijnej. Zobaczymy misy na różnych etapach ich produkcji i przyjrzymy się, jak rzemieślnicy je wykonują.

Kontynuujemy zwiedzanie odwiedzając Pak Klong Talat, główny targ kwiatowy w Bangkoku. Ten otwarty całą dobę targ to feeria kolorów i zapachów. Kwiaty są tu sprzedawane zarówno hurtownikom, jak i zwykłym mieszkańcom miasta czy turystom.

Następnie udamy się na obiad do lokalnej restauracji. Po obiedzie odwiedzimy Wat Pho, buddyjski kompleks świątynny o statusie „klasztoru królewskiego” (Wat Luang), ze względu na bliskość Wielkiego Pałacu Królewskiego i jego znaczenie w tajskiej kulturze buddyjskiej. Wat Pho jest bowiem jedną z największych i najstarszych świątyń buddyjskich w Bangkoku. Znajduje się w niej ponad tysiąc wizerunków Buddy, w tym słynny 46-metrowy leżący Budda.

Nadszedł czas, aby zobaczyć Bangkok z innej perspektywy. Wsiadamy na łódź długorufową i wypływamy na rzekę Chao Phraya, która dzieli Bangkok na dwie części i która przez wiele lat służyła jako główna wodna arteria Bangkoku. Skręcamy w jeden z mniejszych kanałów, który prowadzi nas przez dzielnicę Thonburi, pierwszą stolicę Tajlandii po upadku Ayuttaya w 1768r. Po drodze będziemy mijać tradycyjne drewniane domy zbudowane na palach, bujną zieleń i urocze buddyjskie świątynie.

Po powrocie na ląd wrócimy do naszego hotelu. Pozostała część wieczoru do własnej dyspozycji.

Dzień 15
Bangkok. Czas wolny i podróż powrotna do domu.

Przed wyjazdem na lotnisko zaplanowaliśmy czas do własnej dyspozycji. Można go wykorzystać na dodatkowe zwiedzanie miasta, ostatnie zakupy lub relaks przy hotelowym basenie.

Następnie udamy się na lotnisko w Bangkoku  i wyruszymy w drogę powrotną do domu.

Dzień 16
Przylot do Warszawy.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 20 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do kabiny 1-osobowej (kabina Deluxe na pokładzie River)

6 998,- PLN

Dopłata za podwyższenie standardu kabiny:

Kabina Deluxe na pokładzie Panorama: 998,- PLN za osobę
Kabina Victoria Suites na pokładzie Panorama: 2 998,- PLN za osobę

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Ho Chi Minh i Bangkok – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Przelot wewnętrzny Siem Reap - Bangkok
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie zgodnie z programem w pokojach 2-osobowych:
 • 2 noclegi w Ho Chi Minh City w hotelu Continental, pokój typu deluxe, 
 • 3 noclegi w Siem Reap w hotelu Sokha Angkor, pokój typu deluxe, 
 • 2 noclegi w Bangkoku w Rembrandt Hotel & Suites Bangkok, pokój typu deluxe,
 • 6 noclegów na statku Victoria Mekong w kabinie dwuosobowej (kabina typu deluxe na pokładzie River Deck lub wyższa kategoria za dodatkową opłatą)
 • Napoje na pokładzie statku: kawa, herbata, woda, napoje bezalkoholowe, lokalne piwo i wino do posiłków
 • Wyżywienie zgodnie z programem (codziennie śniadania, obiady codziennie z wyjątkiem dni 2 i 14
 • kolacje codziennie z wyjątkiem dni 3, 10, 11 i 13.)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • E-wizy do Wietnamu
 • Dopłaty za kabinę jednoosobową
 • Wizy do Kambodży 35 USD
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców oraz personelu pokładowego, ok. 100 USD
 • Dodatkowych posiłków i napojów
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w „cena zawiera”
   

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Wizy

Obywatele polscy podróżujący do Wietnamu i Kambodży muszą posiadać wizę.

Zalecamy ubieganie się o wizę do Wietnamu za pośrednictwem Internetu (tzw. e-wiza). Składanie wniosku o wydanie e-wizy, dokonywanie opłaty oraz drukowanie potwierdzenia otrzymania wizy w przypadku pozytywnej decyzji dokonywane jest samodzielnie przez osobę wnioskującą. O e-wizę można wnioskować bezpośrednio na stronie wietnamskiego urzędu imigracyjnego: https://xuatnhapcanh.gov.vn/

Wizę do Kambodży uzyskuje się po przyjeździe do Kambodży. Należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie paszportowe i 35 USD w gotówce.

Bagaż

Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie sobie mniejszego plecaka lub torebki, które będziemy mogli zabierać ze sobą na codzienne wycieczki. Dostęp do większego bagażu będziemy mieli przeważnie pod koniec dnia. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą ręczników.

Ilość uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki