Sławna Wenecja i nieznane Veneto

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

U stóp Dolomitów leży włoski region Veneto (Wenecja Euganejska) z miastami takimi jak Padwa, Vicenza oraz oczywiście Wenecja – nazywana także Królową Lagun

Jako bazę wypadową dla tej wycieczki wybraliśmy nadmorską miejscowość Jesolo ze wspaniałą piaszczystą plażą o długości 15 km, znajdującą się tuż za ogrodzeniem hotelu. W trakcie wycieczki odwiedzimy piękną, średniowieczną Vicenzę z budynkami zaprojektowanymi przez architekta Palladio. Zobaczymy Padwę, miasto uniwersyteckie, w którym pracował sam Galileusz. W ciągu kilku kolejnych dni poznamy cudowne wyspy laguny: królową miast - Wenecję, kolorowe Burano oraz Murano słynące ze swoich hut szkła i wspaniałych wyrobów szklanych.

W okolicy znajdują się także żyzne pola, na których uprawia się m.in. soję, kukurydzę, winogrona i kiwi. Bliżej poszarpanych szczytów Dolomitów leży miasto Bassano del Grappa, które odwiedzimy, aby zgłębić tajniki produkcji grappy. W okręgu winarskim Valdobbiadene zapoznamy się z kolei z produkcją prosecco – włoskiego odpowiednika szampana.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 7 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Wenecji. Spacer po Jesolo
Dzień 2
Zwiedzanie Wenecji. Przepłynięcie łodzią na Plac św. Marka, spacer po mieście
Dzień 3
Padwa i Vicenza
Dzień 4
Wyspa szklarzy Murano, kolorowa wyspa Burano i Wenecja
Dzień 5
Czas wolny
Dzień 6
Bassano del Grappa - Włoska grappa. Most Ponte Vecchio. Prosecco w Valdobbiadene
Dzień 7
Jesolo – Wenecja. Powrót do Warszawy

Hotele

Hotel Grottamare

3* hotel prowadzony przez rodzinę znajduje się przy jednej z mniejszych, głównych ulic Jesolo. Położony jest ok 200m od plaży i promenady, blisko sklepów i kawiarni. W hotelu znajduje się restauracja. Śniadanie podawane jest w formie szwedzkiego stołu. W pokojach jest telewizor i telefon, w łazienkach jest suszarka do włosów. Większość hotelowych pokoi ma balkon.

Hotel Grottamare
Via D. Alighieri, 133
30016 Jesolo Lido
Tel. +39 0421 380630
https://www.grottamare.com/

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
4 998,–
Warszawa
brak pokoi standardowych - dostępne pokoje tylko z dopłatą
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
4 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
4 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Wenecji. Spacer po Jesolo
Zachód słońca nad Jesolo

Z Warszawy polecimy do Wenecji. Następnie pojedziemy do miejscowości Jesolo, gdzie znajduje się nasz hotel. Jesolo przyciąga turystów z całej Europy przede wszystkim długimi piaszczystymi plażami. Rozwój Jesolo został tak zaplanowany, że miasto zachowało swój czar. Do hotelików prowadzonych od pokoleń przez rodziny przyjeżdżają co roku stali goście, którzy traktują je prawie jak własne domy letniskowe. Będziemy mieszkać w jednym z takich rodzinnych hoteli, w których goście są zawsze mile widziani i czują się jak u siebie w domu.

Jesolo leży blisko Wenecji i pozostałych wysp laguny, w pobliżu pięknego rolniczego krajobrazu z polami soi, kukurydzy i kiwi, które hodowane są zaledwie ok ½ km od wąskiego pasa wybrzeża. Jest to dosłownie idealnie położenie do zwiedzenia tego regionu Włoch.

Po zakwaterowaniu się w hotelu, o ile czas na to pozwoli, udamy się na krótki spacer i powitalnego drinka. Następnie czeka nas kolacja w hotelu, podobnie jak przez  wszystkie dni naszego pobytu. Posiłek zaczniemy od szwedzkiego stołu z sałatkami. Zgodnie z włoską tradycją czeka nas trzydaniowa kolacja.

(W ciągu dnia przejedziemy około 35 km – 40 min)

Dzień 2
Zwiedzanie Wenecji. Przepłynięcie łodzią na Plac św. Marka, spacer po mieście
Najstarszy most nad Canal Grande w Wenecji - Ponte di Rialro

Już w 1082 roku Wenecja, miasto żeglarzy, zostaje zwolniona z podatków w handlu z Bizancjum, w zamian za pomoc w walce z Normanami, którzy zagrażali bizantyjskim interesom. Kiedy Wenecja bierze udział w czwartej krucjacie a Konstantynopol zostaje zdobyty, ponownie przypada jej wiodąca rola w morskim handlu. Dzięki temu miasto przejmuje władzę w Nizinie Padańskiej oraz kontrolę nad handlem z Francją.

Mimo wiecznego sporu między Wenecją a Genewą, to Wenecja jest pod koniec XIV wieku handlową potęgą morską i jednym z najbogatszych państw Europy. Drogą morską docierały do miasta konwoje statków załadowanych wszelkimi dobrami. W czasach świetności zdarzało się, że w portach stało ponad 3000 prywatnych statków, nie licząc tych wojskowych.

Po wyjściu z hotelu wsiądziemy do autokaru i pojedziemy na krótką wycieczkę do Punta Sabbioni (20 km). Stamtąd rozciąga się widok na płaski krajobraz laguny a w oddali widać magiczną Wenecję. Przesiądziemy się na łódź i zupełnie jak w czasach wielkich handlowych żaglowców przybijemy do kei w samym centrum Wenecji, blisko Placu św. Marka, mostu Westchnień czy pałacu Dożów. Jest to magiczne miasto, a wizyta w nim nie pozostawi nikogo obojętnym.

Wenecję zbudowano na palach i piaszczystych wyspach w lagunie. Piękne pałace wzniesiono przy kanałach, którymi rozwozi się produkty do okolicznych sklepów. Płynąca karetka pogotowia mija gondole, podczas gdy tratwa towarowa załadowana materiałami budowlanymi przycumowana jest przy jednym ze starych pałaców.

Z Placu św. Marka udamy się na spacer po mieście w towarzystwie lokalnego przewodnika. Następnie będzie czas wolny na obiad. 

Dla chętnych proponujemy rejs gondolą. Pilot chętnie pomoże w zorganizowaniu tej atrakcji (rejs nie jest wliczony w cenę wycieczki).

Po południu popłyniemy z powrotem do Punta Sabbioni i wrócimy do hotelu, aby wspólnie zjeść kolację.
(W ciągu dnia przejedziemy 40 km – 50 min)

Dzień 3
Padwa i Vicenza
Padwa, Basilica di Sant'Antonio

Dzisiaj wybierzemy się do dwóch mniej znanych, ale wspaniałych miast, tj. Padwy i Vicenzy.

Historia Padwy sięga antyku, kiedy w 174 roku p.n.e. została zdobyta przez Rzymian. Tutaj urodził się rzymski historyk Liwiusz. Miasto znane jest z Uniwersytetu założonego w 1222 roku, jest to najstarszy uniwersytet we Włoszech. Na początku XV wieku Wenecja podlegała Padwie, która po wojnach napoleońskich trafiła pod rządy Austrii. Po włosko-pruskim zwycięstwie nad Austrią w wojnie siedmiotygodniowej w 1866 roku, Bismarck obiecał regionowi Veneto możliwość przyłączenia się do nowego włoskiego królestwa, które powstało w 1860 roku.

Centrum Padwy jest czarujące. W ostatnich latach przeżywa prawdziwy wzrost gospodarczy kosztem Wenecji, która nie radzi sobie z rozwijającym się na nizinie nowoczesnym przemysłem tekstylno-odzieżowo-obuwniczym. Turystów przyciąga przede wszystkim ciasna zabudowa absolutnie fascynującego starego miasta.

W mieście znajduje się jeden z najstarszych włoskich uniwersytetów i nie kto inny, lecz sam Galileusz mieszkał tutaj i pracował.

Wnętrza bazyliki pod wezwaniem patrona miasta św. Antoniego zdobią piękne reliefy Donatello. O bogactwie miasta świadczą przede wszystkim Cappella degli Scrovegni, kaplica Arena z freskami Giotta przedstawiającymi sceny z życia Matki Boskiej i Jezusa.

Wybierzemy się na spacer przez miasto, w czasie którego poznamy jego historię. Zobaczymy Palazzo della Ragione z początku XIII wieku, w którym mieści się największa na świecie hala niepodparta kolumnami. Będziemy mieć również czas, by pójść do słynnej kawiarni Caffé Pedrocchi i delektować się filiżanką espresso lub cappuccino.

Z Padwy pojedziemy do Vicenzy. W czasie spaceru po mieście obejrzymy piękne kamienice. Przejdziemy przez Piazza dei Signori i odwiedzimy fantastyczny Teatro Olimpico, który trafił na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Teatr został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Palladio w 1580 roku i jest zbudowany z drewna i sztukaterii. Jest to pierwszy w historii zamknięty teatr, a architektonicznie nawiązuje do starych, antycznych teatrów. Kiedy wchodzi się na widownię, oszałamia liczba pięknych posągów i kolumn. Patrząc na sufit, można zobaczyć obraz letniego nieba z kłębiastymi chmurkami. Na scenie dominuje duża antyczna fasada. Są tam wejścia w trzy ulice, które przez złudzenie optyczne odchylają się tak, że nie wiadomo, gdzie jest góra, a gdzie dół.

Przejdziemy również obok najsłynniejszego budynku Basilica Palladiana, który służy radzie miasta za miejsce obrad. Wzdłuż głównej ulicy, wytyczonej jeszcze przez Rzymian, znajdują się niezliczone pałace. Również i tutaj będzie czas na odpoczynek. Warto spróbować lokalnego przysmaku baccala alle vicentina. Danie to jest charakterystyczne dla Vicenzy. Składa się z suszonego dorsza często podawanego z polentą czyli kaszą kukurydzianą. Polecamy Osteria Veneto, gdzie robią fantastycznego sztokfisza.

(W ciągu dnia przejedziemy 220 km – 3 h)

Dzień 4
Wyspa szklarzy Murano, kolorowa wyspa Burano i Wenecja
Kolorowe kamienice na wyspie Burano

Ponownie wybierzemy się do Punta Sabbioni, skąd popłyniemy na dwie wyspy, które znajdują się blisko Wenecji.

Na północy laguny widać nawet z dużej odległości krzywą wieżę kościoła w Burano. Chwilę potem pokazują się też słynne różnokolorowe domy. Poczujemy się jak na planie filmowym reklamy farb. Ściany domów pomalowane są mocnymi kolorami takimi jak turkusowy, żółty, zielony, cytrynowy czy ognistoczerwony. Domy stoją obok siebie, a niektóre z nich mają każde piętro pomalowane innym kolorem. Wyspa, wcześniej zamieszkiwana głównie przez rybaków, znana jest ze sztuki hafciarskiej i koronkarstwa. Rzemiosło to przyniosło wyspie spore dochody. Niestety wielu najlepszych specjalistów wyjechało do Holandii lub Francji, a wyspa straciła przewagę nad konkurencyjną Wenecją. Zniknęło największe źródło dochodu i miasto podupadło. Nadal można tu zobaczyć piękne koronkowe wyroby. 

Następnie popłyniemy do Murano, która od ośmiu wieków znana jest z wyrobu szkła. W 1291 roku Wielka Rada w Wenecji zdecydowała, aby przenieść zakłady szklarskie na jedną z pobliskich wysp. Szklarze mogli tam spokojnie pracować bez tworzenia zagrożenia pożarowego dla Wenecji. Jednocześnie można było dzięki temu nadal czerpać korzyści z tego dobrze już znanego i cenionego rzemiosła.

Po zejściu na ląd udamy się prosto do zakładu szklarskiego. Przyjrzymy się rzemiosłu wykonywanemu od wielu pokoleń. Być może są na wyspie potomkowie rodzin, które mieszkają tu od wielu pokoleń, nawet od ponad tysiąca lat. Najwcześniejszy ślad sztuki szklarskiej w lagunie pochodzi z VII w. Dzisiaj szkło z Murano znane jest na całym świecie. Gdy zobaczymy jak wyglądają żyrandole z Murano, będziemy je potem rozpoznawać w wielu miejscach na całym świecie. Zobaczymy kryształy lśniące kolorami ze złotymi dodatkami, wielkie i piękne karafki a także małe ozdobne przedmioty. 

Następnie pójdziemy na spacer po wyspie, która jest miniaturą Wenecji, ze znacznie wolniejszym tempem życia

Zanim ruszymy dalej, będzie czas na zjedzenie obiadu.

Popołudnie spędzimy w Wenecji. Tym razem można odłączyć się od grupy i zwiedzać miasto na własną rękę. Pilot jest do dyspozycji i chętnie wskaże miejsca warte zobaczenia.
Następnie ruszymy z powrotem do Punta Sabbioni i do hotelu.

(W ciągu dnia przejedziemy 40 km – 50 min)

Dzień 5
Czas wolny

Dzisiejszy dzień jest do własnej dyspozycji. Można go spędzić na plaży lub wybrać się na dodatkowe zwiedzanie. Nasz pilot jest do Państwa dyspozycji i chętnie doradzi co można jeszcze zobaczyć i dokąd warto się udać.

Wieczorem kolacja.

Dzień 6
Bassano del Grappa - Włoska grappa. Most Ponte Vecchio. Prosecco w Valdobbiadene
Symbol Bassano del Grappa, Stary Most (Ponte Vecchio)

U stóp Alp z widokiem na górę Monte Grappa znajduje się czarujące miasto Bassano del Grappa. Pojedziemy w głąb kraju i w oddali zobaczymy góry, które przechodzą w Dolomity, a dalej ciągną się aż do Tyrolu i Austrii, po czym przechodzą w Alpy.

W pobliskich dolinach produkuje się włoską wersję owocowego winiaka tj. grappę. Veneto jest największym włoskim producentem wina, także tutaj znajduje się najwięcej pozostałych po produkcji wina wytłoczyn winogron, które są głównym składnikiem grappy. Grappa może być równie elegancka i wyrafinowana co koniak czy rum. Istnieją bezbarwne warianty, które nie były leżakowane w beczkach oraz występujące w całym spektrum odcieni żółtego, mniej lub bardziej wpadającego w złoty, w zależności od rodzaju beczki i czasu leżakowania.

Dalej pojedziemy do centrum. Będziemy mijać piękny most Ponte Vecchio, zaprojektowany przez architekta Palladio. Łączy podzielone przez rzekę Brentę miasto. Przy rzece znajduje się stara destylarnia Nardiniego. Położenie nad rzeką było ważne ze względu na konieczność chłodzenia destylatu przy produkcji wina. Nardini produkuje także aperitif Aperol oraz Campari, ale liczy się przede wszystkim MezzoeMezzo. Jest to aperitif z liści rabarbaru zmieszany z wodą sodową i plastrem cytryny, który smakuje naprawdę wyjątkowo. Przez cały dzień miejscowi zachodzą do małego baru na skraju mostu, żeby napić się MezzoeMezzo. Warto skusić się na kieliszek tego trunku

Następnie będzie czas, by na własną rękę pospacerować po mieście lub zjeść lunch.

Pojedziemy dalej w góry. Otoczeni polami winogron znajdziemy się w samym sercu regionu winiarskiego Valdobbiadene, gdzie produkowany jest włoski odpowiednik szampana, czyli prosecco. Odwiedzimy producenta prosecco i dowiemy się jak wygląda proces wytwarzania tych musujących win, oraz oczywiście skosztujemy go. Popołudniu wrócimy do hotelu w Jesolo, na kolację. 

(W ciągu dnia przejedziemy 205 km – 4h)

Dzień 7
Jesolo – Wenecja. Powrót do Warszawy

Pojedziemy na lotnisko, skąd polecimy do Polski.

(W ciągu dnia przejedziemy 35km – 40 min)

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 4 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

O pokojach jednoosobowych

Liczba pokoi jednoosobowych jest ograniczona. Mogą to być typowe pokoje przeznaczone dla jednej osoby, a zatem mniejsze niż standardowe pokoje dwuosobowe.

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Wenecja-Warszawa z przesiadką
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w 3* hotelu Grottomare w pokojach 2-osobowych w standardowym pokoju 2-osobowym, bez balkonu
 • Wyżywienie: 2 posiłki dziennie
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego 
 • Dopłaty za podwyższenie standardu pokoju 
 • Napiwków np. dla kierowców (dodatkowo ok. 7 euro).
 • Wydatków indywidualnych
 • Napojów do posiłków
 • Wszystkiego czego nie wymieniono w „Cena zawiera".
Dopłata za podwyższenie standardu hotelu

Dopłata do standardowego pokoju 2-osobowego  z małym balkonem (ilość ograniczona): 300 PLN/os

Dopłata do pokoju 2-osobowego superior, bez balkonu: 180 PLN/os

Dopłata do pokoju 2-osobowego superior, z balkonem: 420 PLN/os

Dopłata do pokoju 1-osobowego superior, bez balkonu (ilość ograniczona)

710 PLN

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż

Polecamy zabranie ze sobą małego plecaka lub torby na całodniowe wycieczki podczas podróży. Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Pogoda

Wiosną i jesienią, rano i wieczorem może być chłodno i mogą wystąpić opady deszczu, dlatego należy zabrać ze sobą sweter i lekką kurtkę. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dobrą parę butów na spacery.

 

Więcej o Włoszech

Aby dowiedzieć się więcej o Włoszech, zajrzyj tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/wlochy

Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymaganych wiz i szczepień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki