Uzbekistan - na Jedwabnym Szlaku

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Tajemniczy świat wschodu i pustynne piaski, którymi przez wieki ciągnęły karawany, zatrzymując się we wspaniałych miastach jak Buchara czy Samarkanda.

Przez stulecia miasta karawan na Jedwabnym Szlaku odwiedzane były przez obładowane wielbłądy i kupców. Podążamy ich szlakiem do legendarnych miast Samarkandy, Buchary i Taszkentu. W czasie tej wyjątkowej podróży zboczymy z utartego szlaku do miasteczka Chiwa, które jest żywym symbolem wielkości minionych czasów wzdłuż Jedwabnego Szlaku. 

Wszędzie będą na nas czekały mieniące się kopuły, tysiącletnie meczety, klejnoty pochodzące z haremów i kalejdoskop najpiękniejszych mozaik. Zanurzymy się tu w mitach i historii regionu, kiedy to rodziły się, kwitły, a potem upadły królestwa Aleksandra Wielkiego, Czyngis-chana i Timura Lenka.

W czasie wycieczki przez Uzbekistan będziemy komfortowo podróżować przez dziewicze, pustynne i górskie krajobrazy podążając Jedwabnym Szlakiem, który był dawniej centrum światowej cywilizacji. Transportowano tędy nie tylko towary, lecz także wymieniano się wiedzą, ideami i religią. W czasie podróży będziemy zatrzymywać się w dobrych, 3-gwiazdkowych hotelach. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Som Uzbecki

Program wycieczki 9 dni
Dzień 1
Wylot z Polski do Uzbekistanu
Dzień 2
Przylot do Taszkentu. Zwiedzanie miasta oraz polskiego kościoła
Dzień 3
Taszkent – Chiwa. Przelot do Urgencz, miejsca narodzin Anny German, oraz zwiedzanie starówki Chiwy, Ichan Kala. Czas wolny
Dzień 4
Chiwa – Buchara. Przejazd autokarem przez pustynię Kyzył-Kum
Dzień 5
Buchara. Zwiedzanie miasta, twierdza Ark, Minaret Śmierci i bazar Toqi Sarrofon
Dzień 6
Buchara. Wycieczka do Bahouddin Nakshbandi i mauzoleum Chor-Bakr oraz pałacu letniego Sitorai-Mokhi-Hossa. Wieczorny występ folklorystyczny
Dzień 7
Buchara – Shakrisabz – Samarkanda. Miejsce narodzin Timura Lenka, Shakrisabz i przyjazd do Samarkandy
Dzień 8
Samarkanda. Zwiedzanie miasta oraz placu Registan, Grobowca Emira i meczetu Bibi Khanum. Przejazd pociągiem do Taszkentu
Dzień 9
Przelot Taszkent – Warszawa

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
10 498,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Polski do Uzbekistanu

Z Warszawy polecimy z przesiadką do Taszkentu.

Dzień 2
Przylot do Taszkentu. Zwiedzanie miasta oraz polskiego kościoła Ok. 30 km
Lokalne rzemiosło

Wylądujemy w stolicy Uzbekistanu – Taszkencie. Z lotniska pojedziemy do hotelu. Taszkent od czasu podbicia go przez Rosję w 1865, pełnił rolę bramy na wschód. Od 1939 roku jest stolicą Uzbekistanu. Z prawie 3 milionami mieszkańców jest jednym z ważniejszych miast w Azji Środkowej. Miasto posiada długą i burzliwą historię. Około V wieku miasto nazywało się Stajsi, następnie przyszły niezliczone najazdy Turków, Arabów, Czyngis-chana, Timura Lenka, Kazachów, kałmuckich nomadów, a od początku XIX wieku Samanidów. W 1966 roku miasto doświadczyło ogromnego trzęsienia ziemi i duże jego obszary zostały mocno zniszczone. Dlatego w Taszkencie jest sporo nowoczesnych budynków, których zdobienia i styl odwołują się zarówno do kultury uzbeckiej, jak i do rosyjskiej.

Po krótkim odpoczynku wyruszymy na zwiedzanie stolicy. Wycieczkę zaczniemy od Khazrati-Imom, pięknego kompleksu z wieloma szkołami koranicznymi i meczetami. Znajduje się tu między innymi meczet Djuma i sławna szkoła koraniczna - medresa Barak Khan, gdzie przechowywany jest najstarszy spisany odręcznie koran - Uthman Qur’an. W medresie Abdul Kassim można obejrzeć przykłady dzieł zdolnych uzbeckich artystów: obrazy malowane na jedwabiu, prace w drewnie, ceramikę i inne dzieła. Odwiedzimy leżące w pobliżu mauzoleum Kaffel-Shashi, medresę Kukeldash i bazar, gdzie można znaleźć prawie wszystko: od warzyw i chleba począwszy, na ubraniach i sprzętach kuchennych kończąc. 

Pójdziemy w kierunku starej części miasta przy placu Emira Timura, na którym posąg środkowoazjatyckiego wodza Timura Lenka (1336-1405) zdominował całą scenerię. Wokół placu mieszczą się hotele w klasycznym socrealistycznym stylu. Będziemy mieli też okazję zobaczyć słynne metro w Taszkencie, zdobione marmurem i granitem. Następnie udamy się na Plac Niepodległości i zajrzymy do rzymsko-katolickiej katedry Św. Serca Jezusa, nazywanej również polskim kościołem, gdzie zobaczymy m.in. pomnik pamięci polskich żołnierzy.

Dzień 3
Taszkent – Chiwa. Przelot do Urgencz, miejsca narodzin Anny German, oraz zwiedzanie starówki Chiwy, Ichan Kala. Czas wolny Ok. 30 km 
Piękne mozaiki zdobiące budynki

Wcześnie rano udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Urgencz. Miasto to jest znane jako miejsce narodzin polskiej piosenkarki Anny German, gdzie jedna z jego ulic jest nazwana jej nazwiskiem. Obejrzymy tu także lokalny polski kościół. 

Stąd naszą podróż będziemy kontynuować w kierunku pobliskiej Chiwy. W dzisiejszych czasach miasto podzielono na dwie części: starówkę otoczoną murami oraz nowoczesne miasto poza murami. Stare Miasto jest swoistym dużym muzeum, a jego burzliwą i fascynującą historię odkrywamy na każdym kroku. Dalszą część dnia spędzimy zwiedzając pieszo tę niewątpliwą perełkę kultury, gdzie ruch zmotoryzowany jest zabroniony.

Chiwa była jednym z miast karawan na Jedwabnym Szlaku, a jej strategiczne położenie łączyło wschód z zachodem. Stara część miasta, Ichan Kala, nienadgryziona zębem czasu, otoczona jest wysokimi na 5-6 metrów murami, ciągnącymi się przez sześć kilometrów. W obrębie murów znajdował się tu do 1873 roku największy targ niewolników w okolicy. Wcześniejsi władcy Chiwy nie skąpili grosza na pozostawienie po sobie pięknych monumentów i budynków, z których najważniejsze zwiedzimy w czasie naszej wycieczki.  

Zobaczymy między innymi Kalta Minor, minaret pokryty pięknymi płytkami, który w czasie jego powstawania miał być największym w Środkowej Azji. W międzyczasie budowy nie dokończono i dlatego minaret ma 14,2 metra średnicy u podstawy i tylko 26 metrów wysokości. Inne zabytki to mauzoleum poety Pahlavana Mahmuda, medresa Rakhim Khon i stara cytadela Kunya Ark. Jej fundamenty są najstarszymi budowlami w Chiwa i datowane są na V wiek. Potem dobudowano wiele innych budynków i kompleks składa się między innymi z meczetów, stajni i haremu. 

Dalszą część dnia przeznaczamy na samodzielne zwiedzanie. Proponujemy zobaczyć przepiękne meczety z fantastycznymi kolumnami, cudowne, kamienne mozaiki we wszelakich odcieniach, medresy, minarety i turkusowe kopuły. Znajdują się tu pełne zakamarków uliczki, stare sady i miejsca noclegowe, które przyjmują gości od czasów karawan. Obecnie jest tu sporo kramów z przyprawami i jedwabiem. 

Dzień 4
Chiwa – Buchara. Przejazd autokarem przez pustynię Kyzył-Kum Ok. 460 km (autokarem) 
Khiva była jednym z wielkich miast karawan Jedwabnego Szlaku

Dzisiaj pożegnamy się z Perłą Uzbekistanu, Chiwą. Z Chiwy, udamy się autokarem przez pustynię Kyzył-Kum do Buchary, jednej z najsłynniejszych oaz na Jedwabnym Szlaku.

Buchara należy do najbardziej nastrojowych miast Azji Środkowej a została podbita przez Aleksandra Wielkiego w 329 roku p.n.e. Położenie miasta na skrzyżowaniu dróg pomiędzy Merv, Gurganj, Herat, Kabul i Samarkandą uczyniło z niego atrakcyjny cel dla wielu wodzów. Wśród nich znalazł się m. in. arabski dowódca Qutaiba, który na początku VIII wieku sprowadził do Buchary islam. Następnie w XIII wieku miasto zostało prawie doszczętnie zniszczone przez Czyngis-chana. Podniosło się jednak z gruzów i dzięki licznym kupcom do miasta wróciło bogactwo i dobrobyt.

Po przybyciu do Buchary pojedziemy do hotelu. Po południu zwiedzimy centrum miasta.

 

Dzień 5
Buchara. Zwiedzanie miasta, twierdza Ark, Minaret Śmierci i bazar Toqi Sarrofon Ok. 20 km
Delikatne ręcznie tkane tkaniny

W Bucharze spędzimy cały dzień. Poznamy historię tego miasta, odwiedzając jego największe i najsławniejsze zabytki. Udamy się na stare miasto do labiryntu Ichan- Kala, zobaczymy kompleks Ismaila Chodży z fantastyczną, zieloną kopułą, pałac Tash-Hauli z pomieszczeniami haremu oraz tysiącletni meczet Juma. 

W centrum znajdziemy twierdzę Ark, symbol władzy i siły emira, a zarazem jego właściwą rezydencję. 20-metrowe mury twierdzy chroniły lokalnych władców i jej mieszkańców, których w czasach świetności emiratu mieszkało tu aż 3000. Wiele z atrakcji miasta, w tym piękne meczety z fantastycznymi niebieskimi kopułami, bramy miejskie i imponujące pałace znajdują się w kompleksie Poi Kalyan, nad którym góruje najwyższy minaret w mieście: minaret Arslan Khan, znany również pod nazwą Minaret Śmierci. Stąd właśnie, z samego szczytu wieży, emir aż do początku XX wieku kazał zrzucać rywali i przestępców. Wokół centralnie położonego rynku Lab-i-Hauz z dużym basenem, znajdują się herbaciarnie, gdzie przesiadują starsi Uzbecy, spędzając czas na piciu herbaty, rozmawianiu i graniu w gry planszowe. 

Po południu będziemy mieli możliwość odwiedzenia bazaru Toqi Sarrofon. W starych, kopulastych budynkach targowych znajdują się warsztaty i budki, w których od wielu stuleci produkuje się wyroby najwyższej jakości, dokładnie w ten sam sposób. Delikatne, ręcznie tkane tekstylia, z których słynie Azja Środkowa: suzani, jedwab i ikat, a także rękodzieło drewniane, poduszki, dywany i ceramikę w fantastycznych kolorach.

Dzień 6
Buchara. Wycieczka do Bahouddin Nakshbandi i mauzoleum Chor-Bakr oraz pałacu letniego Sitorai-Mokhi-Hossa. Wieczorny występ folklorystyczny Ok. 60 km
Buchara

Dzisiaj udamy się na krótszą wycieczkę poza Bucharę, aby zobaczyć kilka interesujących atrakcji w jej okolicach. Rozpoczniemy zwiedzaniem imponujących mauzoleów Bahouddin Nakshbandi i Chor-Bakr. Obydwa zostały wzniesione przez wcześniejszych islamskich władców i należą do najświętszych miejsc w całym Uzbekistanie. 

Dowiemy się więcej o islamskich wpływach na to miejsce i zwiedzimy imponujące okolice. Po południu naszą wycieczkę po okolicach Buchary zakończymy wizytą w letnim pałacu Sitorai-Mokhi-Hossa wzniesionym przez miejscowego emira na początku XX wieku.

Dalsza część dnia jest do własnej dyspozycji. Wieczorem będziemy mieli możliwość zobaczyć imponujące show w pięknej medresie z 1623 roku, Nodir Divan-Begi.

Dzień 7
Buchara – Shakrisabz – Samarkanda. Miejsce narodzin Timura Lenka, Shakrisabz i przyjazd do Samarkandy Ok. 380 km
Poznaj plac Registan, który jest jednym z najpiękniejszych na świecie

Po śniadaniu pojedziemy do rodzinnego miasta wojownika Timura Lenka - Shahrisabz lub inaczej Kesh. Tak nazywało się, gdy rozpoczynał on swoją karierę od pasterza do władcy imperium. W 2002 roku miasto świętowało jubileusz 2700-lecia istnienia.

Timur Lenk wywodził się z mongolskich wojowników i twierdził, że jest potomkiem Czyngis-chana. Ok. 1370 roku Timur Lenk zmobilizował turkmeńskie plemiona do szeregu wielkich kampanii.

Ruszamy dalej w stronę Samarkandy.

Samarkanda jest bezsprzecznie miastem Timura Lenka, który nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach. Wręcz przeciwnie, robił co mógł, żeby uświetnić i wzmocnić swoje rodzinne miasto. Wzniósł wokół niego mury obronne z fosą i zwodzonymi mostami. Powstały ogrody, wzniesiono pałace. Zobaczymy ruiny pałacu Ak-Saray, kompleks Dor-ut Saodat z meczetem Khazratiy-Imam, mauzoleum Jahongir i kompleks Dor-ut Tillavat oraz oczywiście gigantyczną statuę Timura Lenka. Jest ona ponad to ciekawym motywem fotograficznym i cieszy się powodzeniem szczególnie wśród nowożeńców, którzy robią sobie zdjęcia u jej stóp. Zatrzymamy się też przy cmentarzu polskich żołnierzy z armii gen. Andersa.

Stąd udamy się do Samarkandy – nazywanej też Ogrodem Duszy, Klejnotem Islamu i Lustrem Świata. To legendarne miasto Środkowej Azji posiada tysiącletnią historię jako centrum kulturalne na Jedwabnym Szlaku. Po przybyciu zameldujemy się w naszym hotelu.

Dzień 8
Samarkanda. Zwiedzanie miasta oraz placu Registan, Grobowca Emira i meczetu Bibi Khanum. Przejazd pociągiem do Taszkentu
Nekropolia Shah-i-Zinda

Historyczne centrum Samarkandy nie zachowało się tak dobrze jak w Bucharze, jednak w mieście znajduje się kilka wprost oszałamiających kulturowych perełek Środkowej Azji.

Najsławniejszą atrakcją jest bez cienia wątpliwości plac Registan, który leży w centrum Samarkandy i jest jednym z najpiękniejszych placów na świecie. Z trzech stron w idealnej architektonicznej harmonii plac otaczają budynki, minarety i medresy. To tutaj znajdują się medresy Ulugbek i Tillya-Kari, a także Shir Dor, który jest unikalnym arcydziełem architektury chronionym prawem UNESCO. W 1220 roku miasto zostało zdobyte przez hordy Czyngis-chana. Od 1369 roku za rządów Timura Lenka nastąpił rozkwit miasta, które było stolicą jego imperium.

Poza placem Registan odwiedzimy meczet Bibi Khanum i nekropolię Shah-i-Zinda – cmentarz z grobowcami, który wygląda zupełnie jak oddzielne, małe miasto. Piękna brama wejściowa z kolorowymi kaflami i wąską długą na 200 metrów uliczką ze ściśniętymi mauzoleami po obu stronach robi ogromne wrażenie. Odwiedzimy również obserwatorium Uług Bega z 1429 roku. W XV wieku należało do najlepszych na świecie, Uług Beg opracował tu tablice astronomiczne używane w Europie do XVII w.

Gur Emir lub inaczej Grobowiec Emira, jest kolejnym pięknym budynkiem w Samarkandzie. Timur Lenk zamówił w 1404 roku piękną kopułę mauzoleum Gur Emir na cześć zmarłego wnuka Muhammeda Sułtana. Timur Lenk, po śmierci w 1405 roku, został również pochowany w tym właśnie grobowcu. Na dekoracji kopuły napisano: „Jeśli niebo zniknie, kopuła je zastąpi.”

Po zwiedzaniu pojedziemy pociągiem z Samarkandy do Taszkentu. 
Zakwaterowanie w hotelu w Taszkencie.

Uwaga: dla bardzo wczesnych wylotów transfer na lotnisko odbywa się w nocy.

 

Dzień 9
Przelot Taszkent – Warszawa

Dzisiaj pożegnamy się z Uzbekistanem i z lotniska w Taszkiencie wylecimy do Polski.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 10 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

2023: 798 PLN
2024: 898 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowym samolotem w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Taszkent - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Przelot wewnętrzny na trasie Taszkent – Urgencz
 • Wycieczki bilety wstępów zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie: w hotelach 3* w pokojach 2 - osobowych 
 • Wyżywienie: 2 posiłki dziennie oraz herbata i woda mineralna do oferowanych posiłków 
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 40 USD) 
 • Ewentualnych opłat za robienie zdjęć przy zabytkach 
 • Wydatków indywidualnych 
 • Dodatkowych posiłków
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż

Dobrze wziąć ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o czasem całodniowych wycieczkach, kiedy swój właściwy bagaż widzimy ponownie dopiero wieczorem. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Klimat

Uzbekistan cechuje klimat kontynentalny. W centrum kraju pogoda przypomina południową Europę, a na ogół dni są słoneczne, ale wieczorem może się ochłodzić. Zalecamy zabranie ze sobą ciepłej kurtki/polaru. 

Podróż pociągiem

W Uzbekistanie zaplanowaliśmy podróż pociągiem liniami Kolei Dużych Prędkości pod nazwą Afrosiyob, z zastrzeżeniem zmian w rozkładzie jazdy. Prosimy o zwrócenie uwagi, że czasami tego typu pociąg zarezerwowany zostaje w całości dla delegacji rządowych lub innych ważnych osób w państwie i dlatego w takich przypadkach będziemy musieli skorzystać ze zwykłego pociągu lub podróżować autokarem.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Ciekawa, barwna podróż Marzyłam, żeby zobaczyć Bucharę i Samarkandę, i nie zawiodłam się. Buchara to urocze miasto, w którym przyjemnie spędza się czas. Świetna atmosfera, wielobarwny, wielonarodowy tłum, w tym bardzo dużo mieszkańców. Samarkanda zachwyca zabytkami, pięknie położona. Szkoda, że tylko 10 godzin tam spędziliśmy. I niespodzianka- Chiwa, maleńkie cudeńko.Miłe zaskoczenie to bardzo dużo zieleni w miastach, cudowne kwitnące drzewa, kwiaty i bardzo smaczne jedzenie. No i okladki dla przewodnika. Kultura, spokój, ogromna wiedza przekazywana ładną poprawną polszczyzną. Polecam podróż do Uzbekistanu.
Date published: 2024-05-12
Rated 4 out of 5 by from Interesująca podróż Wycieczka bardzo interesująca, wszystkie odwiedzone miejsca godne piękne i godne zachwytu - może poza Taszkentem, który de facto ogląda się tylko przelotnie. z drugiej strony Samarkandzie poświęca się mniej czasu, niż na to zasługuje. Warto byłoby wydłużyć pobyt choć o 1 dzień na to właśnie miasto. Wielkim plusem wycieczki jest świetna jakość pracy przewodnika, który poza opieką i organizacją,dostarcza uczestnikom mnóstwo informacji o Uzbekistanie, tych bieżących i historycznych. Ponieważ czasem zmęczenie i mnogość przekazywanych faktów nie pozwalają wszystkiego ogarnąć, warto wcześniej poczytać trochę o tym kraju, o historii Azji Centralnej i w szczególności o historii Jedwabnego Szlaku. Dobrze zerknąć na mapy aktualne i historyczne, by sobie umiejscowić zdarzenia opisywane przez przewodnika. Wycieczka wymaga uwzględnienia, że znaczna jej część jest spędzana w podróży. Ze względu na duże odległości nie da się (w większości) pokonać ich w krótszym czasie, trzeba zatem brać pod uwagę godziny spędzone w samolocie, pociągu, autobusie. To pewien koszt odwiedzenia miejsc godnych uwagi, który należy uwzględnić w swoich planach. Ale warto! Trzeba być przygotowanym na to, że internet nie wszędzie działa dobrze, zwłaszcza w hotelu w Bucharze.
Date published: 2024-05-07
Rated 5 out of 5 by from Uzbekistan na Jedwabnym Szlaku - wart zobaczenia ! Wyjazd bardzo udany, spełnił moje oczekiwania. dobre hotele umożliwiały wypoczynek po trudach zwiedzania. W programie był uwzględniony czas przeznaczony do własnego zagospodarowania, co bardzo się przydaje.. Pilot, p.Jacek bardzo profesjonalny i sympatyczny, zawsze pomocny.
Date published: 2024-05-07
Rated 5 out of 5 by from Wycieczka warta swojej ceny. Hotele faktycznie co najmniej 3-gwiazdkowe o bardzo dobrej lokalizacji w Bucharze i doskonałej w Chiwie. Śniadania w formie bufetu szwedzkiego z dużym wyborem potraw zwłaszcza lokalnych. Obiadokolacje czy lunchy w dobrych lokalach złożone ze świeżych lokalnych dań. Perfekcyjnie zorganizowany transport. Program zrealizowany prawie w 100%. Zwiedzanie z uwzględnieniem czasu wolnego na indywidualne spojrzenie czy robienie zdjęć. Przewodnik - pełny profesjonalizm o dużej wiedzy o Azji Środkowej i nie tylko. Dodatkowo niezapomniane wrażenia i pozytywne indywidualne odczucia. Polecam.
Date published: 2023-05-14
Rated 5 out of 5 by from Uwagi na temat wycieczki Bardzo udana wycieczka. Ciekawy program, dobre hotele, dobre przeloty,bardzo sprawny przewodnik,piękny kraj i niezwykle sympatyczni ludzie. Czego więcej chcieć?!
Date published: 2023-05-09
Rated 5 out of 5 by from W krainie Tamerlana Byłam po raz pierwszy w Azji. Jeżdżąc po Uzbekistanie poznałam nie tylko przepiękne historyczne miasta, pieczołowicie restaurowane i zazieleniane, ale i uzbecką prowincję. A przede wszystkim ludzi. Jestem pod ogromnym wrażeniem otwartości i życzliwości Uzbeków . Czułam się bezpieczna nawet wieczorami podczas indywidualnych spacerów po ulicach miast.
Date published: 2023-05-08
Rated 5 out of 5 by from Bardzo ciekawa wycieczka Program był bardzo bogaty turystycznie z wysokim poziomem całej oprawy hotelowej, restauracyjnej i transportowej. Została dodana do niego wspaniała wycieczka w góry, dająca możliwość oddechu po intensywnym zwiedzaniu, obejmująca wjazd kolejką gondolową na 2300 m i możliwość podziwiania ośnieżonych szczytów nad przepiękną zielenią.
Date published: 2023-05-05
 • y_2024, m_5, d_20, h_5
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_7
 • loc_pl_PL, sid_UZRTR05, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki