group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Niezapomniane wrażenia: świątynie i piramidy, urocze miasteczka kolonialne i unikalna kultura meksykańskich Indian

Zapraszamy na ekscytującą wycieczkę, podczas której poznamy królestwo Azteków, Majów i Zapoteków w pełnym barw Meksyku. Wycieczka zacznie się w Mexico City, gdzie odwiedzimy kompleks świątyń Teotihuacán, znany z licznych znalezisk archeologicznych i zobaczymy jedne z największych piramid na świecie. Płynąc przez Kanion Sumidero, będziemy podziwiać krajobraz, który powstał miliony lat temu, a w tropikalnym Palenque zwiedzimy zadziwiające ruiny miasta Majów.

Odwiedzimy urocze miasto kolonialne Oaxaca, płaskowyż z centrum kulturalnym Zapoteków, Monte Albán, a w San Cristóbal de las Casas dwie indiańskie społeczności. W Puebli pospacerujemy po pięknym, historycznym centrum miasta z budynkami pochodzącymi z okresu hiszpańskiej kolonizacji.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Peso

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Mexico City
Dzień 2 Mexico City. Zwiedzanie miasta, Muzeum Antropologiczne i dom Fridy Kahlo
Dzień 3 Mexico City – Palenque
Dzień 4 Palenque i słynne ruiny Majów
Dzień 5 Palenque – San Cristóbal de las Casas. Krótki spacer po mieście
Dzień 6 San Cristóbal de las Casas. Wizyta u indiańskich plemion
Dzień 7 San Cristóbal de las Casas – rejs w Kanionie Sumidero – Tehuantepec
Dzień 8 Tehuantepec – gorzelnia mescal – lokalne rękodzieło – Oaxaca
Dzień 9 Oaxaca i wzgórze świątyń Monte Albán
Dzień 10 Oaxaca – Puebla. Spacer po mieście
Dzień 11 Puebla – Mexico City. Teotihuacán. Powrót do Polski lub przedłużenie pobytu w Puerto Vallarta
Dzień 12 Przylot do Polski

Hotele

Casa Conzatti

 • 45 pokoi
 • w centrum miasta
 • Całodobowa recepcja
 • Restauracja
 • Bar
 • Bezpłatne wifi (również w pokojach)

Casa Conzatti znajduje się w zabytkowym centrum Oaxaca, naprzeciwko parku, Jardín Conzatti. Nazwa hotelu pochodzi od włoskiego przyrodnika i botanika Cassiano Conzattiego, który żył pod koniec XIX wieku. Hotel jest kameralny i urządzony w stylu meksykańskim. Na dziedzińcu znajduje się hotelowy bar i restauracja, które zachęcają do odpoczynku po dniu pełnym wrażeń.

Pokoje
Przestronne pokoje urządzone w stylu meksykańskim. Wszystkie wyposażone są w telewizor, telefon, klimatyzację, suszarkę do włosów, ekspres do kawy, żelazko, deskę do prasowania i sejf (bezpłatnie).

Poniższy hotel jest najczęściej wybierany w trakcie tej wycieczki podróży, ale czasami może się zdarzyć, że będzie konieczność skorzystania z alternatywnych hoteli. W takich przypadkach hotele będą miały ten sam standard.

Ciudad Real Palenque

 • 72 pokoje
 • 1,5 km do miasta Palenque
 • 24-godzinna recepcja
 • Restauracja
 • Bar
 • Basen

Ciudad Real Palenque znajduje się niedaleko od miasta Palenque. Zbudowany jest w stylu meksykańskim i karaibskim, z użyciem naturalnych materiałów natury, takich jak drewno i kamień. Hotel otoczony jest tropikalnym ogrodem. W hotelu jest duży basen, który zachęca do relaksu. Odpocząc też można na hamaku schowanym między zacienionymi palmami. W hotelowej restauracji serwowane są dania kuchni narodowej i międzynarodowej, a wieczorem w hotelowym barze można posłuchać muzyki na żywo.

Pokoje

Przestronne pokoje, wszystkie wyposażone w telewizor, telefon, klimatyzację i sejf.

Poniższy hotel jest najczęściej wybierany w trakcie tej wycieczki podróży, ale czasami może się zdarzyć, że będzie konieczność skorzystania z alternatywnych hoteli. W takich przypadkach hotele będą miały ten sam standard.

Historico Central

 • 81 pokoi
 • Położony w centrum miasta
 • Całodobowa recepcja
 • Restauracja
 • Małe centrum fitness
 • Bezpłatne Wi-Fi

Hotel znajduje się w zabytkowym centrum Meksyku, w odległości ok 700 metrów od centralnego placu Zocalo. Budynek pochodzi z XIX wieku, przytulne wnętrze jest eleganckie i stanowi połaczenie nowoczesności z kolonialnymi elementami. 

W hotelu znajduje się całodobowy bar z napojami i przekąskami. W hotelu jest bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Pokoje

Wyposażone w dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne łóżko. Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, czajnik, telewizor, sejf i suszarkę do włosów. Dostęne jest również bezpłatne Wi-Fi.

Więcej o hotelu:
http://www.centralhoteles.com/historico/home-en.html 

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
9 998,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Mexico City
 
Dzień 2
Mexico City. Zwiedzanie miasta, Muzeum Antropologiczne i dom Fridy Kahlo
Dom Fridy Kahlo

Dziś wybierzemy się na wycieczkę po mieście, której punktem wyjściowym jest Zócalo, centralny plac w Mexico. Odwiedzimy między innymi Pałac Narodowy Cortesa ze znanymi na całym świecie freskami autorstwa Diego Rivery. To wspaniałe wprowadzenie do historii Mexico okresu od 1521 do 1930 roku. (Prosimy zauważyć, że w czasie wydarzeń oficjalnych w Pałacu Narodowym nie można go zwiedzać). Następnym przystankiem będzie słynne Muzeum Antropologiczne budzące niezwykłe wrażenia, którym ulegają nawet osoby nieprzepadające za zwiedzaniem muzeów. Unikalna kolekcja – i być może również wyjątkowy wystrój – sprawia, że jest to światowej klasy muzeum.

Po południu czas spędzimy w czarującej dzielnicy Coyacán. Znajduje się tu słynny Niebieski Dom a w nim Muzeum Fridy Khalo. Frida mieszkała w nim w dzieciństwie, a później również ze swoim mężem, Diego Riverą, aż do śmierci w roku 1954. Muzeum posiada ciekawą kolekcję meksykańskiej sztuki ludowej i antyków. Część domu pozostała taka, jak w chwili śmierci artystki w 1954 roku, a szczególnie w kuchni, jadalni i sypialni można wciąż poczuć jej silną osobowość.

Dzień 3
Mexico City – Palenque
Fantastyczne świątynie Majów w Palenque

Rankiem pojedziemy na lotnisko, skąd polecimy do miasta Villahermosa. Stąd wyruszymy autokarem do Palenque, znanego z fantastycznych świątyń Majów. Palenque jest prawdopodobnie najdokładniej zbadanym miastem Majów w Ameryce Środkowej. Pod koniec XVIII wieku Hiszpania poważnie zainteresowała się tym obszarem, dlatego organizowano w to miejsce wiele wypraw. W ciągu ostatnich 15–20 lat przeprowadzono sporo wykopalisk, jednak archeolodzy szacują, że dotychczas odkryto zaledwie 5% starożytnego miasta Majów.

Nocleg w Palenque.

Dzień 4
Palenque i słynne ruiny Majów
Palenque

Od wczesnego ranka będziemy zwiedzać niezwykłe ruiny miasta Majów w Palenque, które są pięknie otoczone dżunglą w fascynującym, zdominowanym przez Indian stanie Chiapas. Palenque to najwspanialszy przykład późnej klasycznej cywilizacji Majów. Najważniejsza budowla to Świątynia Inskrypcji, gdzie w roku 1952 odkryto grobowiec Pakala, jednego z najważniejszych władców Palenque, żyjącego w latach 603 – 683 n.e. Ten pierwszy grobowiec odkryty na terenie miasta Majów, zmienił wszelkie teorie zakładające, że Majowie wznosili przypominające piramidy platformy tylko jako świątynie. Zaczęto wówczas badać inne platformy, dzięki czemu odnaleziono w Palenque ponad 300 grobowców. Również w innych miastach Majów, takich jak Tikal, Copán i Calakmul dokonano podobnych odkryć.

Największy budynek w Palenque to Pałac Królewski, z licznymi komnatami i korytarzami oraz wieżą, służącą jako obserwatorium. Obecnie odczytuje się coraz więcej znaków pisma Majów, a wyobrażenie o tej wielkiej cywilizacji wciąż się zmienia wraz z odczytywaniem kolejnych inskrypcji. W pewnych okresach Majowie byli określani jako wojownicy, później jako cywilizacja pokoju ale na pewno była to cywilizacja na niezwykle wysokim poziomie rozwoju intelektualnego. Byli tak świetnymi astronomami i matematykami, że odkryli na przykład abstrakcyjną liczbę zero i potrafili jej używać.

Nocleg w Palenque.

Dzień 5
Palenque – San Cristóbal de las Casas. Krótki spacer po mieście
Katedra w San Cristóbal de las Casas

Opuścimy niziny oraz wilgotne lasy wokół Palenque i pojedziemy krętymi drogami pośród pięknych krajobrazów przez kilka stref klimatycznych w górę ku urokliwemu San Cristóbal de las Casas, gdzie wybierzemy się na spacer. Ta hiszpańska osada, która z czasem rozrosła się w miasto, początkowo nazywana była Ciudad de San Cristóbal – Miastem św. Krzysztofa. Obecną nazwę zawdzięcza biskupowi, Bartolomé de Las Casas, który bronił rdzennej ludności przed wyzyskiem hiszpańskich najeźdźców i latyfundystów.

To tutaj w San Cristóbal, 2 kilometry nad poziomem morza spotykali się ludzie z miejscowych plemion Tzeltalów, mieszkańcy Chamula i Zinacantan, aby prowadzić ze sobą handel. Pomimo długotrwałych wpływów Hiszpanii i kościoła plemiona zdołały zachować wiele ze swoich tradycji, z czego są bardzo dumne.

Nocleg w San Cristóbal de las Casas.

Dzień 6
San Cristóbal de las Casas. Wizyta u indiańskich plemion
Stroje regionalne

Przedpołudnie przeznaczymy na odwiedziny u lokalnych plemion Indian Chamula oraz Zinacantan i kilku społeczności nieco na północ od miasta. Indianie Chamula noszą grube, białe okrycia z wełny ze zdobionym pasem i półdługie spodnie, natomiast Indianie Zinacantan często mają na sobie stroje w kolorze niebieskim, fioletowym i zielonym oraz płaskie okrągłe kapelusze z liści palmowych z powiewającymi wstążeczkami. Musimy uszanować fakt, że nie chcą być fotografowani. Ponadto całkowity zakaz fotografowania obowiązuje wewnątrz kościoła w San Juan de Chamula. Tutaj nie ma ławek, lecz siano i igły sosnowe na podłodze, a katolicyzm w fascynujący sposób miesza się z dawnymi rytuałami Majów.

Z San Juan Chamula udamy się do porośniętej bujną roślinnością doliny Zinacantán, mijając pola z przyprawami, kwiatami, kabaczkiem i roślinami cytrusowymi. Dolina jest siedzibą Indian Chiapas i znana jest również z lokalnego rzemiosła. Następnie wrócimy do San Cristóbal, gdzie będziemy mieć wolne południe.

Nocleg w San Cristóbal de las Casas.

Dzień 7
San Cristóbal de las Casas – rejs w Kanionie Sumidero – Tehuantepec
Kanion Sumidero

Po śniadaniu autokarem pojedziemy do pięknego Kanionu Sumidero. Wąwóz jest uważany za jedno z najbardziej fascynujących zjawisk przyrody w Ameryce Środkowej i powstał 35 milionów lat temu w wyniku uskoku tektonicznego i erozji powodowanej przez rzekę Grijalva. Rzeka płynie wciąż przez Kanion Sumidero, a my będziemy uczestnikami cudownego rejsu, podczas którego zobaczymy pionowe ściany skalne wyrastające na wysokość 1000 metrów po obu stronach rzeki. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy sporo ptaków i dzikich zwierząt. Z Kanionu Sumidero udamy się dalej do Tehuantepec, gdzie spędzimy noc.

Dzień 8
Tehuantepec – gorzelnia mescal – lokalne rękodzieło – Oaxaca
Sklep z wódką mescal, Oaxaca

Naszą podróż będziemy kontynuować do stanu Oaxaca. Pojedziemy krętymi górskimi drogami podziwiając zapierające dech w piersiach widoki. Przed przybyciem do miasta obejrzymy, jak wytwarza się wódkę z agawy – mescal – i odwiedzimy okoliczne wioski rękodzieła, gdzie wyrabia się koce według starych, tradycyjnych metod.

W regionie Oaxaca znajdują się najciekawsze pozostałości cywilizacji Indian dojrzałego okresu klasycznego. Piękne miasto zdobią dobrze zachowane budynki w typowym kolonialnym stylu hiszpańskim i wąskie uliczki z mnóstwem ciekawych sklepików. Wokół zocalo, miejskiego placu ratuszowego, jest wiele małych, przytulnych kawiarenek i restauracji, gdzie przechodzą również miejscowi. Wieczorem proponujemy kolację w centrum miasta.

Nocleg w Oaxaca.

Dzień 9
Oaxaca i wzgórze świątyń Monte Albán
Święta Monte Alban, Oaxaca

Celem dzisiejszej wycieczki jest jedna z największych atrakcji w okolicy: święta góra Zapoteków, Monte Albán, z kompleksem świątyń. Ten będący dziełem człowieka płaskowyż na wysokości 2000 metrów nad poziomem morza był stolicą i centrum kultury Zapoteków ponad 2000 lat temu. Okres świetności tego interesującego i dobrze zachowanego kompleksu budowli to lata ok. 100 r. p.n.e. do 800 r. n.e. Na Monte Albán odkryto wiele znaków przypominających hieroglify w bliskim sąsiedztwie lepiej znanego pisma obrazkowego Majów, a także płaskorzeźby z dziwacznie zniekształconymi postaciami, które podobnie jak wiele innych odkryć mrocznej przeszłości Meksyku, nadal uważane są za wielką zagadkę.

W godzinach popołudniowych będzie czas, aby samodzielnie pozwiedzać miasto lub spędzić popołudnie w hotelu.

Nocleg w Oaxaca.

Dzień 10
Oaxaca – Puebla. Spacer po mieście
Urokliwe Puebla

Rano pojedziemy na północ w kierunku urokliwego Puebla, które jest największym miastem w stanie o tej samej nazwie. Stare Miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na dobrze zachowany renesansowy układ urbanistyczny, na którym wzorowano wiele innych miast kolonialnych w Meksyku. Zachowało się wiele budowli religijnych z tamtego okresu.

Wędrując po starych uliczkach, przejdziemy między innymi obok katedry, Zocalo i pięknego Plaza de la Constitución. Po drodze możemy również podziwiać wiele stylowych budynków barokowych i elewacji zdobionych płytkami ceramicznymi. Puebla jest znana ze swojej tradycyjnej ceramiki, która rozkwitła w XVII i XVIII wieku. Styl ten nazwano Talavera od garncarzy, którzy w XVI wieku przybyli tu z Talavera la Reina w Hiszpanii, aby uczyć miejscowych tej techniki. Miejscowi garncarze dodali lokalne, indiańskie wzory i motywy  co przyniosło im wielki sukces. Ceramika Talavera ponownie odżyła i obecnie występuje w wielu odmianach. Miasto Puebla słynie również z lokalnego sosu, zwanego „mole”, przyrządzanego między innymi z czekolady i orzechów.

Dzień 11
Puebla – Mexico City. Teotihuacán. Powrót do Polski lub przedłużenie pobytu w Puerto Vallarta
Piramidy w Teotihuacán

Zanim wyruszymy do Mexico City odwiedzimy słynne miasto świątyń, Teotihuacán, jeden z największych kompleksów ruin w Ameryce Łacińskiej. Będzie czas na przyjrzenie się i wspinaczkę na okazałe świątynie oraz piramidy, których budowa została rozpoczęta nawet 200 lat p.n.e. Okres największego rozkwitu Teotihuacán przypada między 450-650 r. n.e., kiedy było to prawdopodobnie największe miasto na świecie. W tym okresie została zbudowana 65-metrowa Piramida Słońca, a także Piramida Księżyca, która znajduje się na końcu 2-kilometrowej Avenida de los Muertos – Alei Zmarłych, jak 800 lat później Aztekowie nazwali główną ulicę miasta.

Nastęnie pojedziemy na lotnisko w Mexico City skąd polecimy do Polski. Osoby, które zakupiły przedłużenie pobytu w Puerta Vallarta, polecą do Purta Vallarta i następnie do hotelu.

Dzień 12
Przylot do Polski

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego
1 798 PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot na trasie Warszawa-Mexico City-Warszawa z międzylądowaniem
 • Przelot wewnętrzny na trasie Mexico City - Villahermosa oraz Mexico City - Puerto Vallarta
 • Wycieczki zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w hotelach pokojach 2-osobowych
 • Wyżywienie: codziennie śniadania
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napiwki dla kierowców i lokalnych przewodników (około 75 USD)
 • Dodatkowych posiłków (należy przeznaczyć ok 100-150 PLN/os dziennie
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Przejazdy na długich dystansach

W Meksyku jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, dlatego ułożyliśmy ambitny program, aby podczas tej wycieczki pokazać uczestnikom jak najwięcej. Meksyk to duży kraj, co oznacza, że w niektóre dni przewidziane są długie przejazdy autokarem. W zamian za to możemy zagwarantować, że wycieczka pozwoli w najlepszy możliwy sposób doświadczyć kultury i przyrody Meksyku.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Kilka słów o hotelach

Nocujemy w hotelach klasy średniej, choć w Meksyku to nieco inny standard w porównaniu z hotelem tej samej kategorii np. w Azji lub Afryce. Hotele są przytulne i wyposażone we własną łazienkę, a często znajdują się w historycznym centrum miast, więc do zabytków można dojść pieszo.

Waluta

Waluta meksykańska nazywa się pesos (MXN) i występuje w banknotach i monetach. Należy pamiętać, że niektóre banknoty i monety są do siebie podobne. Najlepiej zabrać ze sobą pieniądze w meksykańskich pesos. Można je zamówić i kupić w niektórych bankach lub w kantorach. Alternatywnie można zabrać dolary amerykańskie. Należy jednak wiedzieć, że rząd meksykański wprowadził ograniczenia dotyczące wymiany dolarów, zgodnie z którymi zagraniczny turysta może wymienić tylko 300 dolarów dziennie i nie więcej niż 1500 dolarów w ciągu miesiąca. Nie ma ograniczeń w zakresie innych walut, np. euro, ale może być trudno je wymienić.

W większości miast i rejonów turystycznych, które odwiedzimy, można używać kart Master Card i Visa i są tam również bankomaty. Karty American Express i Diners są mniej popularne w Meksyku, dlatego nie są zalecane.

Więcej informacji o Meksyku

Tutaj dowiesz się więcej na temat Meksyku: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-centralna/meksyk

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Przedłużenie pobytu w Puerto Vallarta

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 4 498,–
4-dniowy pobyt w Puerto Vallarta, jednym z najpiękniejszych nadmorskich miast Meksyku

Puerto Vallarta to miasto z doskonałą lokalizacją w Zatoce Banderas, która jest jedną z największych na świecie. Miasto stało się bardzo znane w latach 60. XX wieku, kiedy Hollywood zdecydowało się nakręcić tutaj film „Noc iguany”. Wielkie gwiazdy, takie jak Richard Burton, Deborah Kerr i Ava Gardner, występowały w obsadzie, rzucając urok na miasto, które szybko stało się znanym amerykańskim kurortem. Richard Burton i jego żona Elizabeth Taylor tak bardzo pokochali Puerto Vallarta, że ​​kupili tam domy i odwiedzali miasto przez dziesięciolecia. Dziś Puerto Vallarta jest nadal uroczym kurortem ze wspaniałą promenadą portową, restauracjami, barami i sklepami ze znanymi i popularnymi meksykańskimi wyrobami rzemieślniczymi - szkłem, kolorowymi dywanami, drewnianymi meblami i wiele więcej.

 

Program wycieczki

Dzień 11 Puebla - Meksyk. Teotihuacan. Loty do Puerto Vallarta

Dziś odwiedzimy słynne miasto świątyń, Teotihuacán, jeden z największych kompleksów ruin w Ameryce Łacińskiej. Będzie czas na przyjrzenie się i wspinaczkę na okazałe świątynie oraz piramidy, których budowa została rozpoczęta nawet 200 lat p.n.e. Okres największego rozkwitu Teotihuacán przypada między 450-650 r. n.e., kiedy było to prawdopodobnie największe miasto na świecie. W tym okresie została zbudowana 65-metrowa Piramida Słońca, a także Piramida Księżyca, która znajduje się na końcu 2-kilometrowej Avenida de los Muertos – Alei Zmarłych, jak 800 lat później Aztekowie nazwali główną ulicę miasta.

Wieczorem polecimy do Puerto Vallarta na wybrzeżu Pacyfiku. Po przybyciu do Puerto Vallarta będzie czekał na Państwa  anglojęzyczny kierowca, który zawiezie wszystkich do hotelu.

 

Dzień 12. Puerto Vallarta. Czas wolny

Dzień wolny można przeznaczyć na zwiedzanie Puerto Vallarta. Polecamy odwiedzenie historycznego centrum miasta z uroczymi uliczkami i wejście do katedry z piękną dzwonnicą. Wieczorem można wybrać się na spacer promenadą portową, która do póżnych godzin nocnych tętni życiem. Na ulicach w pobliżu promenady znaleźć można restauracje.

Dzień 13. Puerto Vallarta. Wycieczka do Zatoki Banderas

Zachęcamy do wzięcia udziału w wycieczce. W Zatoce Banderas, spotkamy jej fascynujących mieszkańców.

Uwaga: przy pobycie w Puerto Vallarta od 24 marca do 7 grudnia, wycieczka z obserwacją delfinów jest wliczona w cenę. Natomiast w terminie od 08 grudnia do 23 marca w cenie jest obserwacja wielorybów. Obie wycieczki prowadzone są przez anglojęzycznego biologa, który jest ekspertem w tej dziedzinie.

Dzień 14. Puerto Vallarta. Czas wolny

To ostatni dzień w Puerto Vallarta. Cały dzień jest do własnej dyspozycji.

Dzień 15. Wylot do Warszawy

Ranek jest do Państwa dyspozycji, a następnie pojedziemy na lotnisko w Puerto Vallarta, skąd polecimy do Polski.

Dzień 16. Przylot do Warszawy

 

Obserwacja delfinów (od 24 marzeca do 7 grudnia):

Zatoka Banderas jest zamieszkany przez kilka gatunków delfinów. Zanim wsiądziemy do łodzi, biolog opowie o gatunkach delfinów zamieszkujących w tutejszych wodach, przy odrobinie szczęścia może uda się nam je zobaczyć. Jednym z najczęściej spotykanych delfinów jest Butlonos zwyczajny (w języku angielskim bottlenose delfin), znany ze swej życzliwości i ciekawości dla ludzi. W zatoce znajduje się również "delfin plamisty" i "delfin długoszczęki". Oba gatunki są znane jako bardzo aktywne i lubią skakać i bawić się w wodzie. Ten ostatni jest również znanyz tego, że obraca się wokół siebie, gdy wychodzi z wody.

Jeśli szczęście bedzie nam sprzyjać zobaczymy również matki delfinów z ich nowonarodzonymi dziećmi oraz całe stada większych delfinów, które pływają i bawią się razem. Będzie to doskonała okazja do obserwacji zwierząt oraz ich fotografowania.  Na tej wycieczce będzie również możliwość nurkowania, a miejsce jest wybierane w trakcie wycieczki, w zależności od warunków pogodowych i wiatrowych. Poniżej poziomu morza, tropikalny i kolorowy świat zaprezentuje nam wspaniał,e kolorowe ekscytujące ryby. Wycieczka trwa ok 5 godzin i odbywa się na mniejszej łodzi, która może pomieścić 12 osób. Po drodze serwowane są napoje bezalkoholowe i kanapki (wliczone w cenę).

Obserwacja wielorybów (od 8 grudnia do 23 marca)

Podczas tej wycieczki będzie można spotkać jedne z najbardziej fascynujących stworzeń natury. Imponujące humbaki corocznie płyną do Zatoki Banderas. Dorosły wieloryb może mierzyć do 19 metrów i ważyć 30 ton. Ma charakterystyczny kształt ciała z długimi płetwami. Humbak jest aktywnym wielorybem. Samce śpiewają skomplikowaną piosenkę, która według nich jest częścią ich rytuału godowego i może to trwać godzinami. Na łodzi znajduje się hydrofon, a jeśli będziemy mieć szczęście, usłyszymy śpiew wielorybów. Zanim rozpoczniemy wycieczkę, posłuchamy krótkiego wykłądu bologa na temat humbaków. Wycieczka trwać będzie ok  4 godziny. Łódź, którą będziemy płynąć została specjalnie zaprojektowana do obserwacji wielorybów. Na pokładzie może być nie więcej niż 12 osób. Na pokładzie kawy podawane są woda i ciasteczka (wliczone w cenę).

 

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Podczas pobytu w Puerto Vallarta zatrzymasz się w Sheraton Buganvilias Resort 4 *, który jest uroczym hotelem z piaszczystą plażą w pięknej zatoce Banderas w Puerto Vallarta. Przytulne centrum miasta Puerto Vallarta znajduje się zaledwie 2 km od hotelu, dlatego hotel jest idealną bazą wypadową zarówno na wakacje na plaży, jak i na miasto. W hotelu znajduje się duży basen z leżakami i parasolami do bezpłatnego użytku. Jest bar i cztery restauracje, z których jedna to restauracja bufetowa, w której serwowane jest pyszne śniadanie. Istnieją także korty tenisowe, spa (za opłatą), indywidualne sklepy i centrum fitness. W całym hotelu można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu.

 • 473 pokoje
 • 2 km od centrum 
 • Całodobowa recepcja
 • 4 restauracje
 • Snack Bar 
 • Winda
 • Basen
 • Spa i wellness 
 • Korty tenisowe
 • Wi-fi (gratis)

Hotel oferuje przestronne pokoje, wyposażone w duże łóżka podwójne lub podwójne. Wszystkie pokoje mają widok na morze, telewizor, klimatyzację, sejf i suszarkę do włosów. Bezpłatne Wi-Fi w pokoju.

Więcej informacji o hotelu: https://visitpuertovallarta.com

Cena zawiera
 • Przeloty wewnętrzne na trasie Meksyk Puerto Vallarta 
 • Opiekę anglojęzyczny kierowcy / lokalnego przewodnika 
 • Zakwaterowanie: 4 noce w hotelu 4* w pokoju 2-osobowym 
 • Wyżywienie: śniadania
 • Wycieczkę do Zatoki Banderas z biologiem anglojęzycznym
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napojów oraz posiłków, które nie są wymienione w programie
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w „Cena zawiera”
Zamówienie

Przedłużenie wycieczki należy zarezerwować razem z rezerwacją samej podróży lub co najmniej 75 dni przed wylotem. Zalecamy jak najszybsze zarezerwowanie przedłużenia, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc hotelowych i lotniczych we wszystkich terminach wylotu. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20MXRTR07CPL2010