Zachwycający Wietnam

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Poznaj największe atrakcje Wietnamu czyli najważniejsze miasta: Hanoi, Hoi An, Hué i Ho Chi Minh, Deltę rzeki Mekong oraz weź udział w rejsie po Zatoce Ha Long

Wyrusz na wycieczkę z biurem Albatros Travel i zobacz to, co najlepszego ma do zaoferowania Wietnam.

Jednym z większych przeżyć będzie rejs po Zatoce Ha Long, pośród 3 000 wapiennych wysepek. Zatoka ta umieszczona została na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Odwiedzimy również cztery interesujące i bardzo różne miasta wietnamskie: tętniące życiem Hanoi z wieloma historycznymi zabytkami, czarujące Hoi An wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz dawną stolicę cesarstwa Hué z mnóstwem pałaców, świątyń i cesarskich mauzoleów.  W kontraście do nich stoi nowoczesne miasto Ho Chi Minh, skąd udamy się w stronę tuneli Cu Chi oraz Delty rzeki Mekong. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Dong wietnamski

Program wycieczki 13 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Hanoi
Dzień 2
Hanoi. Wycieczka rikszami przez zabytkową część miasta. Jezioro Hoan Kiem
Dzień 3
Hanoi. Zwiedzanie miasta: mauzoleum Ho Chi Minha, Pagoda Jednej Kolumny, Świątynia Literatury oraz Wodny Teatr Lalek
Dzień 4
Hanoi – niezwykły cud natury - Zatoka Ha Long. Rejs pośród wapiennych wysepek i nocleg na statku w zatoce
Dzień 5
Ha Long – Hanoi. Podróż samolotem do Da Nang, a następnie autokarem do Hoi An
Dzień 6
Hoi An. Wycieczka rowerowa. Wyspa Kim Bong, wizyta w pracowni lokalnych rzemieślników. Spacer po zabytkowej części miasta Hoi An.
Dzień 7
Dzień wolny w mieście Hoi An
Dzień 8
Hoi An – Hué. Przełęcz Hai Van, rejs Rzeką Perfumową, pagoda Thien Mu oraz mauzoleum Tu Duc
Dzień 9
Hué. Wycieczka rikszami do zabytkowej części miasta, cytadela. Przelot do miasta Ho Chi Minh (dawny Sajgon)
Dzień 10
Ho Chi Minh – rejs Deltą rzeki Mekong
Dzień 11
Ho Chi Minh. Tunele Cu Chi, zwiedzanie miasta i kolacja pożegnalna
Dzień 12
Poranny spacer po parku, wizyta na bazarze i wylot z Ho Chi Minh do Warszawy
Dzień 13
Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
11 998,–
Warszawa
12 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
15 498,–
Warszawa
Cena zawiera wypoczynek w Ho Tram
11 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
14 448,–
Warszawa
Cena zawiera wypoczynek w Ho Tram
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Hanoi
Wylot z Warszawy do Wietnamu. Przylot następnego dnia.
Dzień 2
Hanoi. Wycieczka rikszami przez zabytkową część miasta. Jezioro Hoan Kiem
Hanoi

Po przylocie do Hanoi przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku rikszami rowerowymi, wyruszymy zwiedzać zabytkową część miasta. 

Zatrzymamy się przy Jeziorze Hoan Kiem, położonym w samym centrum Hanoi. Na małej wyspie w północnej części Jeziora Hoan Kiem, znajduje się wzniesiona w roku 1700 nefrytowa świątynia Ngoc Son. Droga na wyspę prowadzi przez Huc, drewniany most koloru czerwonego.

Wieczorem zapraszamy na powitalną kolację.

* W zależności od godziny przylotu wycieczka rowerowa może odbyć się dnia 3

Dzień 3
Hanoi. Zwiedzanie miasta: mauzoleum Ho Chi Minha, Pagoda Jednej Kolumny, Świątynia Literatury oraz Wodny Teatr Lalek
Mauzoleum Ho Chi Minha

Dziś przed nami wiele atrakcji turystycznych. Rozpoczniemy od  imponującego mauzoleum Ho Chi Minha, gdzie w szklanym sarkofagu przechowywane są szczątki wielkiego ojca narodu od czasu jego śmierci, tj. od 1969 r. Przeniesiemy się do świata Ho Chi Minha i wejdziemy do jego domu, znajdującego się za mauzoleum. Wizyta tutaj to jakby podróż w czasie, do okresu kiedy flagi z sierpem i młotem można było zobaczyć w każdym biurze oraz na ulicy. Przychodząc ma się wrażenie, że trafiło się do najbardziej strzeżonego obiektu w Wietnamie. Olbrzymia ilość żołnierzy oraz kobiety ubrane w tradycyjne stroje strzegące spokoju „Wujka Ho”. Dom, usytuowany w sielskiej scenerii zadbanego  ogrodu z widokiem na duże jezioro, pozostaje w niezmienionym stanie od śmierci Ho Chi Minha. 

Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie jednej z atrakcji Hanoi, jaką jest słynna Pagoda Jednej Kolumny. Wybudowana została przez cesarza Ly Thai Tonga w 1049 roku i wg legendy jej oryginalny kształt wynika ze snu jaki miał ów cesarz. W tym to śnie zobaczył siedzącą na kwiecie lotosu bogini, która podawała mu dziecko. Gdy po pewnym czasie na świat przyszedł jego syn, w podzięce postanowił zbudować pagodę w kształcie wyłaniającego się z wody kwiatu lotosu. Często pagodę odwiedzają bezdzietne pary, by pomodlić się o potomka.

Następnie, spacerując wąskimi uliczkami miasta będziemy z bliska obserwować jego życie. Przejdziemy obok stawu z wrakiem zestrzelonego samolotu - monumentu, który przypomina o zniszczeniach wojennych.

Po posiłku w miejscowej restauracji, zwiedzimy Świątynię Literatury – będącą najlepiej zachowanym przykładem tradycyjnej architektury w tym kraju. Świątynia ta została zbudowana w roku 1070 przez cesarza  Ly Thanh Tonga ku czci chińskiego filozofa Konfucjusza. W roku 1076 została zamieniona na pierwszy uniwersytet w Wietnamie, dając możliwość zdobycia wykształcenia chłopcom pochodzenia szlacheckiego. Cesarz Le Thanh Tong w 1484 r. wydał rozporządzenie, aby każdego młodego mężczyznę, który ukończył uniwersytet, uhonorowano umieszczając w świątyni pamiątkową kamienną płytę. Uzyskanie tytułu doktora nie było łatwe - w latach 1442 - 1778 powstały tylko 82 takie płyty.

Przed obejrzeniem przedstawienia w wykonaniu znanego Teatru Lalek na Wodzie, planujemy czas wolny.

Wieczorem kolacja w miejscowej restauracji.

Dzień 4
Hanoi – niezwykły cud natury - Zatoka Ha Long. Rejs pośród wapiennych wysepek i nocleg na statku w zatoce
Zatoka Ha Long

W tym dniu wyjedziemy z miasta i skupimy się na obserwacji cudownej przyrody. 

Z Hanoi udamy się w rejon zatoki Ha Long wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. W zatoce, w niebieskozielonej spokojnej wodzie, znajduje się 3000 wapiennych wysepek o najprzeróżniejszych kształtach. Niesamowitym przeżyciem będzie rejs pomiędzy pokrytymi roślinnością skałami. Odbędziemy go tradycyjną wietnamską dżonką, która na czas rejsu po zatoce, stanie się naszym domem. Załoga zadba o jego możliwie najlepszy przebieg, a wolny czas wykorzystamy na podziwianie przepięknych widoków.

Każda kabina wyposażona jest w prysznic oraz toaletę.

Nocleg na statku.

Dzień 5
Ha Long – Hanoi. Podróż samolotem do Da Nang, a następnie autokarem do Hoi An
Hoi An wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO

Podczas śniadania będziemy delektować się widokiem należącym do jednych z najpiękniejszych na świecie a nasza łódź wolno popłynie w stronę stałego lądu.

Następnie udamy się w kierunku lotniska w Hanoi, skąd wylecimy do Da Nang. W drodze na lotnisko zatrzymamy się w typowej wietnamskiej wiosce, gdzie złożymy wizytę jednej z miejscowych rodzin - usłyszymy o codziennym życiu w Wietnamie oraz spróbujemy klasycznej wietnamskiej zielonej herbaty i lokalnych przekąsek. Po tym spotkaniu wyruszymy  w dalszą podróż na lotnisko, skąd udamy się do Da Nang.

Po przybyciu na miejsce pojedziemy do Hoi An, jednego z bardziej czarujących i najlepiej zachowanych miast w Wietnamie.

Miasto Hoi An było wcześniej znane jako port handlowy. Obecnie  jest najbardziej urokliwym i najlepiej zachowanym miastem wietnamskim. Ma niesamowitą historię, sięgającą wielu tysięcy lat. W wieku XVIII zawijały tutaj statki handlowe, zwłaszcza z Holandii, Portugalii, Chin i Japonii. Handel dotyczył produktów medycyny chińskiej oraz jedwabiu, papieru, porcelany, herbaty, cukru, pieprzu, kości słoniowej czy wyrobów z laki. Z biegiem czasu strategiczne położenie portu w górnym biegu małej rzeki okazało się być niekorzystną lokalizacją. Statki handlowe budowano coraz większe, a głębokość wody w rzece okazała się być dla nich niewystarczająca. Z tego powodu w połowie XIX wieku handel przeniósł się na północ, gdzie na użytek nowego miasta portowego powstała duża, naturalna zatoka. Dzisiaj miasto to znane jest jako Da Nang. Liczy ono prawie milion mieszkańców i jest piątym co do wielkości miastem Wietnamu.

Hoi An odszedł w zapomnienie i do lat 90-tych XX wieku funkcjonował jako mała wioska rybacka. Wówczas do Wietnamu zaczęli przybywać turyści którzy zaczęli odkrywać walory tej miejscowości.

Wiele chińskich, francuskich i wietnamskich budynków w zabytkowej części miasta jest obecnie objętych ochroną. Uważane są one za perły architektoniczne, które - pomimo wielu wojen i zamieszek – przetrwały.

Hoi An w 1999 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Pomimo dużej liczby turystów, miastu udało się zachować swój niepowtarzalny i sielski klimat. Wartą zwiedzenia jest nie tylko zabytkowa część miasta, ale także cały teren wokół delty. Nie będziemy musieli zbytnio oddalać się od miasta, by zobaczyć pola ryżowe i poznać życie zamieszkującej te tereny ludności.

Dzień 6
Hoi An. Wycieczka rowerowa. Wyspa Kim Bong, wizyta w pracowni lokalnych rzemieślników. Spacer po zabytkowej części miasta Hoi An.
Na bazarze w Hoi An

Spod hotelu wyruszymy na wycieczkę rowerową na wyspę King Bong. Trasa prowadzi przez most. Wyspę Kim Bong, charakteryzuje sielski klimat i praktycznie brak ruchu samochodowego. Jest to zatem idealne miejsce na wycieczkę, podczas której spotkamy mieszkańców wyspy pracujących na polach ryżowych, zajmujących się uprawą kukurydzy, trzciny cukrowej, manioku, orzeszków ziemnych itp. Złożymy również wizytę w miejscu wytwarzania makaronu ryżowego, mat trzcinowych oraz łodzi bambusowych.

Po kilku godzinach wyruszymy łodzią w rejs powrotny do Hoi An, gdzie w restauracji położonej nad brzegiem rzeki zjemy obiad.

Po obiedzie udamy się na spacer po zabytkowej części miasta, gdzie zwiedzimy przepiękny historyczny dom, wielowiekową pagodę oraz lokalny bazar. Przejdziemy także przez Most Japoński wybudowany w roku 1593 w celu połączenia japońskiej części miasta, leżącej po jednej stronie rzeki, z jego częścią chińską, zlokalizowaną po jej drugiej stronie. Japończycy budowali most nad wyraz solidnie z obawy przed trzęsieniami ziemi, które znali z własnego kraju. Most został odpowiednio zabezpieczony przed działaniem słońca i wiatru a także udekorowany najpiękniejszymi japońskimi ornamentami.

Powrót do hotelu.

Dzień 7
Dzień wolny w mieście Hoi An

Hoi An to idealne miejsce na relaksujący dzień wolny. Na Starym Mieście znajduje się wiele doskonałych restauracji i kawiarni, a także sklepy, galerie i małe muzea. Wieczorem miasto jest oświetlone kolorowymi latarniami, które tworzą wspaniałą atmosferę. Można wybrać się na przejażdżkę rowerową po okolicy - jest tu wiele dobrych ścieżek rowerowych i tras prowadzących do pól ryżowych i małych wiosek.

Dla szukających odpoczynku proponujemy relaks przy hotelowym basenie lub spacer na pobliską plażę. Znaleźć tu można szeroką gamę masaży i wellness.

Miasto słynie również ze swoich szkół gotowania, w których można poznać jak przyrządzac specjały wietnamskiej kuchni. 

Dzień 8
Hoi An – Hué. Przełęcz Hai Van, rejs Rzeką Perfumową, pagoda Thien Mu oraz mauzoleum Tu Duc
Hué

Wyjedziemy w kierunku starej stolicy cesarskiej Hué poprzez Przełęcz Hai Van.

W czasie krótkiej przerwy odpoczniemy na plaży Lang Co, gdzie niebo, piasek i morze łączą się w jedno.

Hué w aspekcie historycznym jest jednym z najbardziej interesujących miast wietnamskich. Miasto zostało założone 300 lat p.n.e., a w okresie  1802-1945 było stolicą cesarstwa.

Popołudniowy rejs Rzeką Perfumową (Song Huong), skieruje nas przez Hué w stronę pagody Thien Mu, która stała się nieoficjalnym symbolem starego miasta cesarskiego.

Ta wysoka na 21 metrów pagoda, usytuowana na wzniesieniu przy rzece, została wybudowana jako ostatnia w roku 1844 przez cesarza Thieu Tri. Pierwsza powstała już w roku 1601. Składa się z siedmiu pięter, każde dedykowane jest Buddzie, który przyjął ludzką postać. W budynkach obok pagody możemy zobaczyć między innymi odlany w roku 1710 olbrzymi dzwon Dai Hong Chung. Waży on dwie tony, a słychać go z odległości 10 km.

Kolejny punkt programu to mauzoleum cesarza Tu Duc, którego panowanie przypadło na lata 1848 – 1883. Tu Duc otaczał się prawdziwie cesarskim luksusem. Mauzoleum nosi cechy jego wielkości i zostało zbudowane w taki sposób, by mógł korzystać z niego również za swojego życia.

Świątynia Hoa Khim służyła mu w czasie jego pobytu, jako pałac oraz jako miejsce do cumowania, do którego przybijał podczas polowań na wyspie Tinh Kiem.

"Tzw. Aleja Duchowa" prowadząca do pawilonu nagrobnego, ozdobiona została figurami przedstawiającymi wartę honorową składającą się ze słoni, koni, kelnerów oraz dostojników wojskowych, których wzrost nie mógł przekraczać  153 cm z uwagi na fakt, że takiego wzrostu był sam cesarz!

W pawilonie znajduje się gigantyczny nagrobek cesarza, największy w Wietnamie, ważący 20 ton. Cztery lata zajął transport nagrobka z terenu wokół Than Hoa do odległego o 500 km mauzoleum. W rzeczywistości cesarz Tu Duc nie został tutaj pochowany. Prawdziwe miejsce jego pochówku jak i ukrycia jego kosztowności pozostają nieznane. W celu wykluczenia ewentualnego splądrowania grobu, dwustu zaangażowanym w pogrzebie ludziom, ścięto głowy.

Dzień 9
Hué. Wycieczka rikszami do zabytkowej części miasta, cytadela. Przelot do miasta Ho Chi Minh (dawny Sajgon)
Hué

Przejazd taksówką rowerową do zabytkowej części miasta Hué a następnie zwiedzanie starego fortu - cytadeli, której budowę w roku 1804 rozpoczął cesarz Gia Long. Jest ona otoczona fosą i murem o długości 10 kilometrów. Pierwotnie mur ten usypany był z piasku. Na początku wieku XX tysiące mężczyzn, przez wiele lat pokrywało go grubą warstwą cegieł.

Wiele atrakcji turystycznych miasta - w tym potężny cesarski kompleks pałacowy oraz pałacowa sala przyjęć – otoczonych jest grubymi dwumetrowymi murami. Niestety wiele budynków cytadeli zostało zniszczonych podczas ofensywy Tet, będącej jednym z najbardziej krwawych wydarzeń wojny Wietnamskiej.

Przejazd na lotnisko w Hué i wylot do tętniącej życiem miejscowości Ho Chi Minh.

To położone w Wietnamie Południowym miasto wyraźnie odróżnia się od położonego na północy Hanoi. W mieście dominują duże, nowoczesne budynki, kolorowe szyldy reklamowe, nowe samochody i miliony motocykli. Tutejsi mieszkańcy przyzwyczajeni są do obcokrajowców i wielu z nich mówi płynnie po angielsku.

Wspólna kolacja w tym największym wietnamskim mieście.

Dzień 10
Ho Chi Minh – rejs Deltą rzeki Mekong
Urocza Rzeka Mekong

Interesująca wycieczka do Delty rzeki Mekong, jednego z regionów najbliższych naturze. Potężna rzeka Mekong, mająca swoje źródło w południowych Chinach, przepływa przez pięć krajów na długości prawie 5 000 kilometrów a przy swoim ujściu rozgałęzia się w deltę. Ten unikatowy obszar zwany jest  spiżarnią Wietnamu - zbiory ryżu odbywają się tutaj 3 - 4 razy w roku.

Rankiem przejedziemy autokarem do Vinh Long, gdzie przesiądziemy się na łodzie i korzystając z licznych kanałów, dopłyniemy do delty rzeki Mekong. Po zejściu na ląd udamy się do miejscowych sadów, w których zobaczymy, w jaki sposób mieszkańcy przetwarzają swoje plony.

Zapoznamy się między innymi ze sposobem wytwarzania kokosowych karmelków, popcornu ryżowego oraz domową produkcją alkoholu. Chętni będą mieli okazję skosztowania tego trunku  – na zdrowie!

Prawdziwą przyjemnością będzie wędrowanie pośród natury mijając lokalnych mieszkańców a także kosztowanie miejscowych egzotycznych owoców.

Obiad zjemy w sadzie u jednej z tutejszych rodzin, a po posiłku wyruszymy łódkami w rejs mniejszymi kanałami.

W Cai Be wysiądziemy na ląd. Tutaj będzie czekał na nas autokar, którym wrócimy do Ho Chi Minh.

Dzień 11
Ho Chi Minh. Tunele Cu Chi, zwiedzanie miasta i kolacja pożegnalna
Tunele Cu Chi

Zobaczymy słynne tunele Cu Chi, wybudowane przez Wietkong w okresie 1940-1960 r.

Pierwotna długość tych tuneli sięgała ponad 200 km, ale do dziś zachowało się 120 km. Przyciągają one nie tylko osoby zainteresowane wojną w Wietnamie, ale również amatorów nietypowych atrakcji. W początkowym okresie miały one pomagać małym miejscowym oddziałom partyzanckim umożliwiając im schronienie przed ostrzałem z samolotów i obronę przed innymi nowoczesnymi formami działań wojennych. Kiedy wojna Wietnamska osiągnęła punkt kulminacyjny, tunele te rozciągały się wzdłuż całej drogi od miejscowości Ho Chi Minh aż po granicę kambodżańską.

Następnie udamy się na zwiedzanie kolejnych atrakcji turystycznych Ho Chi Minh. Zobaczymy między innymi Pałac Zjednoczenia, znany wcześniej jako Pałac Prezydencki albo Pałac Niezależności. Jest to klasyczna konstrukcja wybudowana w latach 60-tych XX wieku, w wyniku decyzji południowo wietnamskiego prezydenta Ngo Dinh Diema, który starą francuską rezydencję gubernatorską postanowił zamienić na okazały pałac. Podczas zwiedzania wielkich sal pałacowych, których wygląd pozostaje niezmieniony od roku 1975, będziemy rzeczywiście mogli doświadczyć całej wielkości i bogactwa minionego okresu.

Dalej trasa naszej wycieczki prowadzi na jeden z centralnych placów miasta, gdzie stoi katedra Notre Dame wzniesiona w latach 1877-1883, której dwie 40 metrowe strzeliste wieże z metalowymi iglicami widoczne są z daleka. To największa i najbardziej okazała świątynia w Sajgonie. Katedra została wzniesiona w latach 1877-1883 z materiałów sprowadzonych z Francji. Budowla reprezentuje styl neoromański, wybudowana została głównie dla Francuzów. W ciągu następnych lat były wprowadzane zmiany w wyglądzie świątyni. W 1895 dobudowano do niej dwie wieże, by upodobnić ją do Katedry Notre Dame w Paryżu.

Stojąc przed katedrą będziemy mogli podziwiać usytuowany naprzeciwko budynek poczty. 

Obie budowle pochodzą z czasów kolonialnych przypominając o francuskiej historii. Odwiedzimy także Muzeum Wojny, które przedstawia długą drogę Wietnamu do niezależności. Muzeum to opowiada o wojnie przeciwko Francji w imię wolności oraz o wojnie amerykańskiej, nazywanej również Wojną Wietnamską.  Wystawy, podobnie jak i historia, którą przedstawiają, są istotne dla zrozumienia historii Wietnamu.

Wieczorem kolacja pożegnalna.

Dzień 12
Poranny spacer po parku, wizyta na bazarze i wylot z Ho Chi Minh do Warszawy

Wczesnym rankiem udamy się do parku, gdzie wraz z mieszkańcami zgromadzonymi na porannej gimnastyce oraz fascynującym Tai Chi, będziemy obserwować jak miasto budzi się ze snu. 

Z parku wyruszymy na bazar Ben Thanh w celu zakupu pamiątek, po czym udamy się do hotelu na śniadanie.

Przed przejazdem na lotnisko udamy się na krótki spacer po tętniącym życiem Ho Chi Minh.

 

Dzień 13
Przylot do Warszawy

Przylot do Warszawy i tym samym zakończenie fantastycznej wycieczki do Wietnamu.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 11 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

1 748,- PLN

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Hanoi, Ho Chi Minh – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • dwa przeloty krajowe na trasie Hanoi – Da Nang, Hue – Ho Chi Minh
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach w pokoju 2-osobowych (10 nocy - 2 noce w Hanoi, 1 noc na łodzi w Zatoce Ha Long, 3 noce w Hoi An, 1 noc w Hue, 3 noce w Saigonie)
 • wyżywienie zgodnie z programem (codziennie śniadania, obiady w dniach 3,4,6,8,10 oraz 11, brunch dzien 5 oraz 6 kolacji w dniach 2-4,8,9 oraz 11)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • napiwków dla lokalnego przewodnika i kierowców ok. 65 USD/osobę
 • wizy do Wietnamu
 • napojów do posiłków
 • wydatków indywidualnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • wszystkiego, co nie zostało wymienione w “Cena zawiera“.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o wycieczce

Bagaż

Każdy  uczestnik bez dodatkoych opłat może zabrać na wycieczkę jeden bagaż główny i jeden podręczny (wagę i wymiary sprrawdź u przewoźnika).

W trakcie wyjazdu dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego.

Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Ilość uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Wietnamski Nowy Rok

W pierwszych miesiącach roku obchodzony jest uroczyście Wietnamski Nowy Rok, zwany również jako  'Tet Nguyen Dan'. Dla Wietnamczyków Nowy Rok jest świętem narodowym i jednym z najważniejszych wydarzeń w całym roku. Świętowanie Nowego Roku poprzedza wyjątkowy i pełen oczekiwania nastrój. Ulice zostają udekorowane tysiącami kwiatów i wiszącymi chińskimi lampionami. Będziecie Państwo mieli okazję przeżycia tego wyjątkowego i trwającego wiele dni festynu. Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę na fakt, iż w tym czasie nieczynnych jest dużo sklepów. Nie wyklucza to jednak możliwości dokonania najpotrzebniejszych zakupów. Czynne będą restauracje. Ze względu na obchody Nowego Roku należy liczyć się z możliwością wystąpienia drobnych zmian w programie wycieczki. Pływający Targ w delcie rzeki  Mekong będzie w tym okresie nieczynny. Poza tym pozostały program wycieczki będzie realizowany.

Nowy Rok świętowany będzie w następujących okresach:

 • 09.02 – 13.02 2024
 • 28.01. – 01.02 2025
 • 16.02 - 21.02.2026

Wiza

Obywatele polscy są zobowiązani do posiadania wizy uprawniającej do wjazdu na terytorium Wietnamu. Do wystawienia wizy potrzebne będą zdjęcia paszportowe. Wydanie wizy jest odpłatne.

Więcej o Wietnamie

Więcej informacji o Wietnamie: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/vietnam
Informacje dotyczą między innymi klimatu i pogody, różnicy czasu, napiwków i ewentualnej konieczności uzyskania wizy czy wykonania szczepień.
Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from ŚWIETNA PRZYGODA DOBRZE PRZYGOTOWANA WYCIECZKA NAWET DLA STARSZYCH OSÓB
Date published: 2023-02-25
Rated 4 out of 5 by from fajna podróż wycieczka zorganizowana dobrze przewodnik Kornelia super babka
Date published: 2023-02-24
Rated 5 out of 5 by from OK Bardzo udana wycieczka, świetny i zrealizowany progam. Doskonała pilotka, znająca problematykę Wietnamu dogłębnie i posługująca się pięknym, literackim językiem polskim( co wcale nie jest takie powszechne).
Date published: 2023-02-24
Rated 5 out of 5 by from Zachwycający Wietnam Tytuł wycieczki tj. Zachwycający Wietnam idealnie odzwierciedla wrażenie jakie pozostawia po sobie ten kraj po wizycie z Albatrosem. Wycieczka zorganizowana bardzo dobrze, program wyczerpany, miejsca odwiedzane bardzo różnorodne, pokazujące historię, tradycje i społeczeństwo kraju. Brawa należą się Kornelii, pani przewodnik, o ogromnej wiedzy o Azji południowo-wschodniej, posługującej się nienagannym językiem, profesjonalnym słownictwem, opowiadającej bardzo interesująco. Kornelia była pomocna, zachęcała do miejscowej eksploracji na własną rękę w wolnym czasie, wskazywała na miejsca godne odwiedzin. Hotele na dobrym poziomie, zlokalizowane w centrach odwiedzanych miast. Po wyjeździe do Wietnamu, rozglądamy się już za kolejnym wyjazdem z Albatrosem. Serdecznie polecamy !
Date published: 2023-02-20
Rated 4 out of 5 by from niezapomniana podróż Wycieczka spełniła nasze oczekiwanie.Pogoda dopisała .Mieliśmy okazję w miłym towarzystwie poznać najciekawsze miejsca w Wietnamie ,zaobserwować codzienne zycie mieszkańców , ich kulturę oraz elementy historiii tego pieknego kraju.
Date published: 2022-12-04
Rated 5 out of 5 by from Przez Wietnam z północy na południe Wietnam nas bardzo pozytywnie zaskoczył . Zachwycające miasto Hoi An i moloch Ho Chi Minh (Sajgon). Pogoda niezgodna z prognozami - miało codziennie padać, a deszcz mieliśmy dwa razy ( nie licząc nocnych burz i opadów ). Wspaniała pilotka A.S.
Date published: 2019-10-28
Rated 5 out of 5 by from Wspaniała wycieczka Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam w tym wyjeździe uczestniczyć. Wszystko było zorganizowane perfekcyjnie. Wrażenia niezapomniane. Wietnam piękny i dzięki pilotce Ani stał się nam bliski i zrozumiały. Wiedza Ani, zdolność jej przekazania i Jej zaangażowanie, zasługują na wyrazy najwyższego uznania. Serdecznie dziękuję Ani i Albatros owi.
Date published: 2019-10-27
Rated 5 out of 5 by from Zachwycający Wietnam Jeśli chcecie poznać Wietnam, polecam BP Albatros, a szczególnie wyjazd z przewodniczką P.Anią. Niesamowity zasób wiedzy!!! Program realizowany bez pośpiechu, w tempie dostosowanym do grupy. Hotele, transport na wysokim poziomie... Był to mój drugi wyjazd z tym Biurem, drugi udany...:) Polecam HB
Date published: 2019-10-21
 • y_2023, m_5, d_31, h_22
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.35
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_11
 • loc_pl_PL, sid_VNRTR01, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki